NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Nashville - 8. listopadu 2021   01:00

Chicago
Chicago
27:15' Hagel (S. Jones, J. Toews) • 60:37' DeBrincat (P. Kane, Lankinen)

Československá stopa

Dominik Kubalík (CHI) – 0+0, +1 účast, 6 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 15:34
David Rittich (NSH) – utkání strávil na střídačce v roli druhého brankáře
Kdo se postavil do brankoviště?
Kevin Lankinen (CHI) – 20 zák., 1 OG, úspěšnost 95,2 %, odchytal 60:19
Juuse Saros (NSH) – 30 zák., 2 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 60:37
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 32:21 (10:5, 7:8, 14:8 – 1:0)
Zblokované střely – 17:12
Vyhraná vhazování – 21:25
Trestné minuty – 4:6
Hity – 40:31
Derek King se může při své premiéře v roli hlavního trenéra týmu NHL radovat z výhry! Pro Chicago je to teprve druhý triumf v tomto ročníku. Černí jestřábi zdolali Nashville 2:1 po prodloužení. V základní hrací době padaly góly jen ve druhé třetině. V ní poslal domácí do vedení Brandon Hagel, Preds však rychle srovnali zásluhou Alexandreho Carriera. Rozhodnutí pak přišlo po 37 sekundách prodloužení, když přečíslení 2 na 1 skvěle sehráli Patrick Kane a zakončující Alex DeBrincat.
60:37'
Chicago právě vstřelilo branku!
Domácí vítězí! Do útoku se na začátku prodloužení vydali hráči Nashvillu, ovšem následně propadli a Patrick Kane s Alexem DeBrincatem se dostali do přečíslení 2 na 1. ALEX DEBRINCAT nahrál před branku Patrickovi Kaneovi, který místo zakončení svému spoluhráči kotouč ještě vrátil a DeBrincat už pálil do odkryté klece. Saros tohle nemohl stihnout – 2:1. Asistence: Patrick Kane a Kevin Lankinen.
60:01'
Třetí třetina přinesla poměrně dost šancí na obou stranách, ale gólmani za svá záda žádný puk nepustili. Za stavu 1:1 se tak bude prodlužovat.

Střely na branku – 31:21 (10:5, 7:8, 14:8)
60:00'
59:08'
Strome nabil na osu Kubalíkovi. Jeho ránu z první zablokoval Johansen.
59:01'
A je tu už poslední minuta třetí třetiny!
58:32'
Čas rychle utíká, hraje se totiž bez přerušení.
57:59'
Jakov Trenin to zkoušel z pravé strany bekhendem na bližší tyčku. Lankinen byl připraven.
57:21'
Z dálky to zkusil aktivní Dominik Kubalík. Saros má další zákrok.
56:25'
Pomalu se blíží závěr utkání. Že by muselo rozhodovat až prodloužení?
55:46'
DeBrincat se snažil poslat do šance Kanea. Ten se ale mezi obrannou dvojicí Nashvillu nedokázal prosadit.
54:56'
Tanner Jeannot prověřil Lankinena střelou z levé strany. Brankář Chicaga ji vyrazil.
53:30'
Střely na branku ve 3. třetině – 11:6
53:12'
Po sražené střele Ekholma skončil puk v ochranné síti. Máme tu reklamní přestávku.
52:58'
Kubalík nedosáhl na přihrávku spoluhráče. Je z toho zakázané uvolnění domácích.
52:12'
Hosté v postavení mimo hru.
51:27'
Třetí třetina je divácky asi zatím nejatraktivnější částí utkání. Přesto gól dosud nepřinesla.
50:13'
Zakázané uvolnění Chicaga.
49:24'
Rocco Grimaldi hledal na vzdálenější tyčce spoluhráče, který by zakončoval do odkryté branky. Přihrávku však tečoval obránce Jones, který domácí zřejmě zachránil!
48:33'
Nyní se blýsknul také Kevin Lankinen, který dokázal lapačkou vyrazit zakončení Matta Duchena. Ten přitom střílel do odkryté poloviny branky!
47:56'
Hosté přežili šance Chicaga a už jsou kompletní.
47:48'
Saros v tomhle oslabení drží Nashville! Přihrávku na pravou stranu dostal Dominik Kubalík, brankář hostí se však rychle přesunul a má puk na klíně.
47:30'
Kirby Dach sám před Sarosem. Brankář hostí ale úspěšnější!
47:13'
Opět se Nashvillu podařilo vyhodit.
46:54'
Hosté vyhodili.
46:10'
Juuse Saros se stačil přemístit proti ráně Patricka Kanea z pravé strany! Poté se stačil vrátit do brankářského postavení a pokryl i střelu Alexe DeBrincata!
45:55'
Podražení bylo odpískáno Romanovi Josimu. Přesilová hra Chicaga!
44:42'
Kubalík nyní nahrál na osu Jonathanovi Toewsovi, který neprostřelil Sarose! Kapitán Blackhawks stále čeká na první gól po návratu na led po problémech, které ho připravily o celou loňskou sezónu.
44:26'
Dominik Kubalík se dostal k puku ve středním pásmu a posunul ho doleva na Brandona Hagela. Tomu však vložil do střely hůl jeden z obránců Preds.
43:50'
Jakov Trenin se prezentoval nepříliš prudkou střelou z otočky, kterou si Lankinen pohlídal.
43:07'
Novak se pokusil najít diagonální přihrávkou najíždějícího Mattiase Ekholma. S ním se ale vrátil Patrick Kane.
42:15'
Po přejetí útočné modré vystřelil z levé strany Eeli Tolvanen. První zákrok ve třetí třetině si připsal Lankinen.
41:58'
Černí jestřábi začali aktivně třetí část zápasu. Uvidíme, zda se dočkají druhé výhry v sezóně.
41:11'
Tentokrát se vydal dopředu Jujhar Khaira. Najíždějící spoluhráč Carpenter byl pokrytý a tak zkusil střelu, kterou pokryl Saros.
40:54'
V dobré pozici se ocitl Dominik Kubalík, který z levého kruhu pohotově vypálil. Juuse Saros byl ale připraven.
40:20'
Seth Jones střílel od pravého mantinelu. Saros vykopl puk mimo dosah dojíždějících hráčů Blackhawks.
Hity – 26:25
Ve druhé třetině se nám už skóre pohnulo. Oba celky se prosadily jednou a do šaten se tak jde za nerozhodného stavu 1:1. Skóre zápasu otevřel ve 28. minutě Brandon Hagel, který si našel od zadního mantinelu odražený puk a nasměroval ho do branky. Predátoři rychle srovnali díky výpadu obránce Alexandreho Carriera, jenž nalezl mezírku pod betony brankáře Lankinena.
40:00'
39:20'
Akci po ose Kubalík – Dach – Toews zakončoval z levé strany posledně jmenovaný. Saros jeho střelu vykopl.
39:01'
Ohlášena už poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Po střele Coltona Sissonse přerušil hru domácí brankář Lankinen.
38:15'
Entwistle odešel na střídačku po svých. Následně byl ale poslán na povinné vyšetření, které má za cíl vyloučit případný otřes mozku.
38:15'
Na hrací ploše zůstává ležet MacKenzie Entwistle! Ten se ve středním pásmu nešťastně srazil s vlastním spoluhráčem Dylanem Stromem.
37:12'
Střely na branku – 17:11
36:39'
Ano, Preds jsou kompletní.
36:23'
Grimaldi vyhazuje a Predátoři se tak zřejmě ubrání.
35:35'
Seth Jones předkládal puk Patrickovi Kaneovi, který by střílel už na ležícího Sarose, ale v tom mu zabránil jeden z bránících hráčů Nashvillu!
34:48'
Hosté se hned osvobodili vyhozením.
34:38'
Hned po buly se dopustil nedovoleného bránění Matt Benning. Domácí mají možnost hrát přesilovku.
34:35'
Jake McCabe se dostal ke střele od modré čáry, po níž si Saros připsal další úspěšný zákrok.
34:14'
Patrick Kane našel zadovkou před brankou volného Kirbyho Dacha. Ten z bezprostřední blízkosti neprostřelil Sarose, který tedy Nashville vydatně podržel! Čas na další reklamní pauzu.
33:32'
Rocco Grimaldi se pokusil překvapit Lankinena po objetí branky. S tím ale neuspěl.
33:04'
Domácí jsou už v plném počtu.
32:46'
Seth Jones v krátkém sledu zablokoval střely Carriera a Ryana Johansena! Dobrá práce domácího obránce.
32:13'
Domácí vyvezli puk do středního pásma. Tam je zastavil Carrier.
31:42'
Roman Josi střílel z osy hřiště, ovšem jeho pokus byl sražen vedle.
31:03'
Kirby Dach je dnes už podruhé vyloučen za vysokou hůl. Domácí útočník ve snaze stínit Sarosovi, zasáhl hokejkou do helmy Fabbra.
31:03'
Murphyho střela byla sražena do ochranné sítě za brankou. Následuje reklamní přestávka.
30:46'
Hosté mohli jít do vedení! Lankinen nejprve vyrazil střelu Eeliho Tolvanena z levého kruhu a následně si poradil i s dorážkou Philipa Tomasina!
29:05'
Nashville právě vstřelil branku!
Hosté rychle vyrovnávají! ALEXANDRE CARRIER se z pravé strany natlačil až do brankoviště a bekhendem našel mezírku pod Lankinenovými betony, kterou puk prošel za brankovou čáru – 1:1. Bez asistence.
28:42'
Eeli Tolvanen vyzkoušel pozornost Kevina Lankinena. Domácí brankář přerušil hru.
27:15'
Domácí z narůstajícího tlaku vytěžili vedoucí gól! Seth Jones nahodil puk do zadního mantinelu, od něhož se odrazil zpátky před brankoviště. Tam hlídkoval BRANDON HAGEL, který kotouč pohotově dostal přes levý beton brankáře Sarose. Asistence: Seth Jones a Jonathan Toews.
27:02'
Brandon Hagel hledal Dominika Kubalíka, který mu najížděl před branku. Přihrávku vykryl v pádu Benning.
26:37'
Po přerušení hry přichází čas na reklamní přestávku.
25:57'
Další šance domácích! Kane zprava posunul kotouč před branku, kam si sjel Kirby Dach. Ten už byl ale příliš blízko Sarosovi a zamířil jen do jeho betonů.
25:31'
Patrick Kane nahrál na pravý kruh Sethovi Jonesovi, který mířil na bližší tyčku. Saros puk levou rukou lehce škrtl a vychýlil ho do brankové konstrukce!
24:40'
Dominik Kubalík dostal puk do jízdy a nevystřelil úplně špatně. Přeci jen ale minul branku Predátorů.
24:10'
23:26'
V oslabení zaútočil MacKenzie Entwistle a vůbec ne zle! Z levé strany se natlačil až před Sarose, ale už nezvládl na dlouhou ruku zasunout puk kolem betonů.
23:03'
Roman Josi střílel od modré čáry vedle branky.
22:44'
Domácím se podařilo vyhodit.
22:09'
Kirby Dach dostal trest za vysokou hůl a hosty čeká první přesilovka!
21:43'
Mattias Ekholm to zkoušel od modré čáry. Domácí branku však minul.
20:46'
Fabbro zavřel prostor u mantinelu, kudy chtěli domácí odehrát puk do středního pásma a nahozením prověřil Lankinena. Ten kotouč zachytil a hned rozehrál na spoluhráče.
Hity – 16:12
První třetina gól nenabídla. Šancí k vidění rovněž mnoho nebylo. Po opatrnějším začátku byli nakonec střelecky aktivnější Blackhawks. Za zmínku stojí příležitost Dominika Kubalíka, který se pokusil prosadit chytrým zakončením jednou rukou, ovšem hostující brankář Saros odolal.
20:00'
19:48'
Hagel ještě málem poslal do úniku Dominika Kubalíka. Ten na jeho přihrávku těsně nedosáhl!
19:01'
Máme tu už poslední minutu první třetiny.
17:53'
Kotouč vylétl z hrací plochy. Odrazil se od Hardmana, takže se vhazuje v obranném pásmu Chicaga.
17:29'
Puk se odrazil mezi kruhy, kde hlídkoval hostující útočník Luke Kunin. Do jeho zakončení však vložil hokejku de Haan.
16:19'
Nahození Coltona Sissonse nedokázal domácí brankář Lankinen zkrotit v lapačce. Puk mu vypadl, ale před ním se nenacházel nikdo z hráčů Nashvillu.
15:57'
Dominik Kubalík se dostal na pravém křídle za obranu soupeře a pokusil se zaskočit Sarose zakončením jednou rukou. Puk směřoval mezi betony, ovšem gólman Predátorů ho udržel před brankovou čarou!
15:12'
Alex DeBrincat se z levé strany natlačil před Sarose, kterého nepřekvapil. Patrick Kane se následně nedostal k dorážce.
14:17'
Černí jestřábi zlepšili oproti úvodu zápasu pohyb a Preds se v ofenzivě vůbec k ničemu nedostávají.
13:06'
Domácí vedou na střely na branku 8:3, byť na začátku utkání v této statistice zaostávali v poměru 0:3.
12:35'
Střelu Connora Murphyho se snažili tečovat Kubalík s Hagelem. Kotouč ale končí ve výstroji Sarose.
12:25'
Nahození Calvina de Haana od modré čáry prošlo až na Sarose. Ten puk zametl do rohu.
12:09'
Tečovaný puk z hole domácího Gustafssona vypadl ze hřiště. Následuje druhá reklamní přestávka.
11:38'
11:32'
Hosté opět vyhazují a jejich oslabení pomalu končí.
10:56'
10:21'
Kane si tentokrát sjel doleva a opět pálil. Saros puk vyrazil před sebe a z dorážky proti němu neuspěl ani Jonathan Toews!
09:50'
Sehrávka doprava na Patricka Kanea. Ten střílel vedle bližší tyčky.
09:37'
Matt Duchene dostává dvě minuty za hákování. Chicago si zahraje první přesilovku v zápase.
09:03'
Domácí přeci jen začínají přebírat iniciativu. Delší dobu se drželi v útočném pásmu. Nakonec vystřelil od modré čáry Seth Jones, ale Saros puk viděl a zachytil ho.
08:03'
Po vyhraném buly v útočném pásmu měl napřaženo Connor Murphy. Ten minul branku Predátorů.
07:57'
Pokus Jujhara Khairy z levé strany ukryl v lapačce Juuse Saros. Následuje reklamní přestávka.
06:44'
Od modré čáry střílel Connor Murphy. Puk srazil vedle hostující branky bránicí Sissons.
05:45'
Střela Danteho Fabbra neprošla až na domácí branku. Blackhawks mohou zkusit zaútočit.
05:21'
Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Chicaga. Domácí zatím působí nervózním dojmem. Určitě za to může špatná forma a možná i premiéra kouče Dereka Kinga na jejich střídačce.
04:04'
Dominik Kubalík zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Calvinovi de Haanovi. Ten vystřelil, ovšem lapačka Sarose byla připravena.
03:06'
Ke střele z mezikruží se dostal Mikael Granlund. Lankinen jeho pokus vytěsnil levou rukou vedle své branky!
02:40'
Na druhé straně střílel z vrcholu pravého kruhu Dante Fabbro. Lankinen ukryl puk ve výstroji.
02:29'
Mike Hardman centroval puk před hostující branku, kde se ale nedostal jeho spoluhráč k teči.
02:00'
Icingu se nyní dopustil také hostující celek.
01:38'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění.
00:47'
Hosté začali aktivněji. Střela Matta Duchenea byla zablokována. Teď už musel Kevin Lankinen vyrážet pokus Ryana Johansena.
00:01'
Dozněla hymna Spojených států amerických. Teď už se můžeme věnovat samotnému zápasu.

Chicago Blackhawks: Lankinen (M.-A. Fleury) – S. Jones, R. Stillman, C. Murphy (A), McCabe, E. Gustafsson, de Haan – P. Kane (A), Dach, DeBrincat – Hagel, J. Toews (C), D. Kubalík – Hardman, D. Strome, Entwistle – Khaira, R. Carpenter, Kurashev.

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, P. Myers – Duchene, Mikael Granlund (A), Kunin – Grimaldi, Johansen, Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, Novak, Cousins.

Rozhodčí: Syvret, Rank – Gibbons, Gawryletz.

Dominik Kubalík (CHI) – 12 zápasů, 6 bodů (6+6)
Chicago Blackhawks:
V Chicagu prožívají hodně špatný start do sezóny a to nejen, co se týče výsledků, ale také děním uvnitř klubu. Ten totiž dostihla aféra z roku 2010, kdy měl tehdejší videokouč sexuálně obtěžovat mladého útočníka Kylea Beache, na což vedení klubu dostatečně rychle a adekvátně nezareagovalo. Kvůli tomuto skandálu musel ukončit své účinkování v Chicagu i generální manažer Stan Bowman a na Floridě pak skončil tehdejší trenér Blackhawks Joel Quenneville.

K tomu se přidaly také špatné výsledky v této sezóně. Tým i po letním posílení kádru uhrál z 12 zápasů žalostné čtyři body, vyhrát dokázal jen jednou a po poslední porážce 1:5 ve Winnipegu byl vyhozen kouč Jeremy Colliton. Toho dočasně nahradí dosavadní trenér farmářského celku Dave King.