NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Seattle Kraken - 17. října 2021   01:00

Columbus
Columbus
50:07' E. Robinson (Hofmann, Harrington) • 62:16' Laine (Werenski, Domi)
17 593 diváků

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost. Přeji příjemně strávený nedělní den. Na počtenou!

3. Elvis Merzlikins (CBJ) – 19 zákroků
Je dobojováno! Historicky první prodloužení Seattlu v NHL pro Krakeny dobře nedopadlo, radoval se totiž Columbus. Do vedení šli ale ve 35. minutě hosté díky precizní práci Brandona Taneva u brankoviště. Domácí ale vstoupili do třetí třetiny skvěle. Byli aktivní a odměnou jim za to byla vyrovnávací trefa Erica Robinsona. V prodloužení se trefil Patrik Laine, tudíž Columbus zvítězil i ve druhém utkání v nové sezoně. Seattle posbíral tři body ve třech zápasech.
62:16'
Columbus právě vstřelil branku!
Prodloužení trvalo 136 sekund. Zach Werenski získal prostor na středu kluziště, aby po své pravé ruce mohl oslovit PATRIKA LAINEHO. Finský kanonýr našel z kruhu volný prostor mezi lapačkou a betonem Philippa Grubauera. 2:1 po prodloužení. Asistence: Zach Werenski a Max Domi.
61:56'
Při protiútoku dvou na jednoho nezpracoval Max Domi skákavou přihrávku svého spoluhráče.
61:31'
Jakub Voráček se ve velké rychlosti dostával do otevřenější obrany Seattlu. V rozhodující chvíli mu ale puk utekl.
61:12'
Adam Larsson předložil přihrávku Jadenu Schwartzovi. Útočník s číslem 17 na dresu ale trefil hokejku bránícího hráče, od které šel puk do ochranné sítě.
60:49'
Teď už ale kotouč drží hosté. Uvidíme, co se jim podaří vymyslet.
60:22'
Prodloužení začíná v útočném pásmu Columbus, jehož aktivitu načal Zach Werenski.
60:01'
Ve třetí třetině Columbus po zásluze vyrovnal, když se v 51. minutě trefil Eric Robinson. Teď je jisté, že si oba celky připíší bod. O ten druhý si to rozdají v prodloužení nebo v nájezdech.
Střely na branku po 3. třetině: 23 – 19
60:00'
59:17'
Elvis Merzlikins se musel mít na pozoru. Nebezpečný byl za jeho bránou hlavně Jordan Eberle, jenž se rychle vytočil a následně zakončil. Lotyšský brankář si spodní část své brány pokryl.
59:02'
Rozběhla se nám poslední minuta základní hrací doby. Útočnou akci zakládá klíčový obránce domácích Zach Werenski.
58:39'
Mason Appleton zavezl touš jen do rohu kluziště. Jeho spoluhráči mezitím střídají.
58:05'
Seattle teď uzamkl svého soupeře v útočném pásmu. Dokáže necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny vymyslet gólovou šanci?
57:32'
Oliver Bjorkstrand zůstal na okamžik volný mezi kruhy. Do rány mu však skočil jeden z bránících hráčů.
56:56'
Nahození Marka Giordana skončilo na bruslích domácích zadáků.
56:33'
Tohle nevypadalo vůbec špatně. Jordan Eberle posouval puk před bránu, kde se na chvíli zjevil osamocený McCann. Centr první lajny ale pobídku promáchl.
55:53'
Geekie si hledal místo mezi kruhy, ale spoluhráč Tanev mu přesnou přihrávku nenabídl.
55:12'
Další útočnou vlnu Columbusu hosté dokázali přečkat. Na řadu teď přichází poslední komerční přestávka tohoto utkání.
54:24'
Jakub Voráček hraje dobré utkání. I tentokrát se prosmýkl za bránu Seattlu, přičemž dokázal i přesně přihrát. Zakončení se však Lainemu nevydařilo.
53:38'
Jack Roslovic vybojoval puk v obranném pásmu a následně natáhl krok. V zádech mu ale byli hostující obránci, kteří mu zpětnou přihrávku na Bjorkstranda nepovolili.
53:00'
Dopředu se ale tlačil Ryan Donato, který nezvládl manévr těsně před brankovištěm Elvise Merzlikinse.
52:36'
Máme odehraných téměř třináct minut ze třetí třetiny. Seattle vystřelil na bránu ve třetí periodě pouze jednou.
52:02'
Do další dobré pozice se dostal Max Domi. Tlak Modrokabátníků se neustále zvyšuje.
51:34'
Nyquist mezi kruhy našel Olivera Bjorkstranda, jehož tvrdá rána brankový prostor minula. Kraken se ale ocitají ve velkých potížích.
50:45'
Werenski mohl postupovat vpřed, ale na poslední chvíli jej zastavili vracející se obránci Seattlu.
50:07'
Za svou aktivitu si Columbus vyrovnání zasloužil. Rychlý přechod do útoku vyřešil ERIC ROBINSON nejlépe, jak mohl. Grégory Hofmann mu ještě ve střední třetině posunul puk a prvně jmenovaný následně vystřelil z pravé strany přesně do vzdálenější šibenice. 1:1. Asistence: Grégory Hofmann a Scott Harrington.
49:46'
Útočník s číslem 7 na zádech o chvíli později operoval před bránou Blue Jackets. Odraženou černou gumu ale trefit nedokázal.
49:22'
Mark Giordano zvládl těžkou situaci ve vlastním pásmu. Následně úspěšně rozehrál přes Jordana Eberleho.
48:39'
Andrew Peeke dostal zpětnou pobídku od Laineho. Zápěstím střílel z vrcholu kruhů, ovšem jeho rána byla sražená.
48:02'
Werenski zastavil u mantinelu čistým způsobem Eberleho, který ale velmi srdnatě bojoval o kotouč.
47:39'
Cole Sillinger vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře střelou z ostrého úhlu. Grubauer byl také v tomto případě úspěšný.
47:18'
Jérémy Lauzon zachytil ve středním pásmu přihrávku. Následně kotouč posunul do bezpečnějších pozic.
46:42'
Zach Werenski odehrával na vlastní modré čáře kotouč rukou.
45:58'
Gustav Nyquist zakončoval precizní přihrávku Jacka Roslovica. Švédský forvard ale zamířil jen do boční sítě, Columbusu stále není přáno.
45:35'
Seattle se poprvé ve třetí periodě na delší čas usadil v útočném pásmu, teď už ale odevzdal kotouč na hole domácích.
44:53'
Soucy nabil Geekiemu na levý kruh. Vytáhlý útočník střílel z první, ale Merzlikins zasahovat nemusel.
44:37'
Gustav Nyquist se objevil v ofsajdu, takže hra musela být z pochopitelných důvodů přerušena.
44:06'
Adam Larsson se snaží uklidnit hru tím, že podrží delší dobu kotouč na hokejce.
43:24'
Na druhé straně ale málem využil zaváhání domácích Joonas Donskoi. Zvolil rychlou kličku, po které klec netrefil.
42:51'
Adam Boqvist se postaral o další vzruch před bránou celku v bílých dresech. Columbus načal třetí třetinu velmi dobře.
42:09'
Max Domi se dostal k volnému kotouči. Svou ránu zprava ale nenamířil mezi tři tyče, bránu o kousek netrefil.
41:36'
Roslovic si s pukem na holi najel na levý kruh, odkud zápěstím vystřelil. Grubauer předvedl úspěšný zásah s pořadovým číslem sedmnáct.
40:57'
Seattle následně odpálil kotouč na zakázané uvolnění. Znovu tak bude buly provedeno před bránou hostujícího týmu.
40:41'
Philipp Grubauer při zákroku proti Lainemu nechtěně vykopl bránu. Bude se vhazovat po jeho pravici.
40:21'
Jaden Schwartz se dostal ke kotouči. Okamžitě se s ním dostal do útočného pásma, ale tam nevyprodukoval přesnou střelu.
40:01'
Za námi je prostřední třetina, která nabídla daleko více gólových příležitostí než ta první. Dočkali jsme se také první branky, kterou vsítil ve 35. minutě Brandon Tanev, jenž dokonale vymíchal Elvise Merzlikinse v bráně Columbusu. Udrží Seattle své vedení?
Střely na branku po 2. třetině: 15 – 13
40:00'
39:32'
Morgan Geekie dojel u mantinelu Nyquista, jenž se na levé straně útočné zóny snažil něco vymyslet.
38:59'
Philipp Grubauer nerozehrál úplně nejlépe. Vzápětí touš vybojoval Grégory Hofmann, který oslovil Seana Kuralyho. Bývalý útočník Bostonu svůj pokus z mezikruží namířil do lapačky německého muže v masce.
38:06'
Adam Larsson nechtěl na útočné modré čáře zbytečně riskovat, a proto černou gumu jen posunul do rohu kluziště.
37:29'
Boone Jenner nezvládl přihrávku v útočném pásmu. Posléze se hned čtyři hráči Krakenů řítili vpřed, jenže zastavilo je postavení mimo hru.
36:48'
Jack Roslovic tvrdě pálil z vrcholu kruhu. Zadní tyč branky hostujícího celku ale o kousek minul.
36:12'
Laine se dostal k zakončení bekhendem. Grubauer si povyjel z brány a hrudí úspěšně zasáhl.
35:42'
Patrik Laine byl v útočném pásmu odstaven od puku na hranici pravidel. Poprvé se na straně Seattlu zatím vylučovat nebude.
35:06'
Grégory Hofmann se musel pro puk vrátit až do svého pásma. Následně si vypomohl se zadákem Gavrikovem.
34:32'
Tým Seattle právě vstřelil branku!
První branka utkání padá ve 35. minutě! Oliver Bjorkstrand neodvedl dobrou defenzivní práci. Přišel o kotouč a rázem se do brankoviště hnal po pravé straně BRANDON TANEV. Útočník Seattlu rozpohyboval brankáře a poté předvedl krásný bekhendový blafák. 0:1. Asistence: Ryan Donato.
34:14'
Icing hostů. Těžiště hry se přenáší před Grubauera. Na buly se už sklání Roslovic a Geekie.
33:39'
Střela Lauzona od modré čáry nebyla pro lotyšského brankáře nikterak nebezpečná. Merzlikins ji viděl.
33:09'
Na druhé straně pálil z prostoru mezi kruhy Jared McCann. Merzlikins vyrazil puk před Eberleho, který klec Columbusu netrefil.
32:12'
Fantastický Philipp Grubauer znovu podržel svůj celek. Vychytal samostatný únik Laineho, při kterém finský útočník zvolil bekhendový blafák. Následně si poradil i s dorážkou Zacha Werenského.
31:27'
Seattle teď měl problémy ve vlastním pásmu, už se ale dokázal dostat z nejhoršího.
30:34'
Jakub Voráček šikovně hledal zpoza brány Texiera, který ale v obležení dvou obránců kotouč netrefil ideálně. Další solidní záblesk Blue Jackets.
29:52'
Před pár okamžiky jsme viděli dvě solidní střely domácích. Při té první ale Roslovic minul bránu, tu druhou Grubauer zastavil.
29:14'
Předávka švédského útočníka Gustava Nyquista do tandemu si s přesností nepotykala. Columbus ale už znovu míří dopředu.
28:36'
Nyní se hraje ve středním pásmu. Žádná strana nemůže získat černou gumu trvaleji na své hokejky.
28:01'
Jakub Voráček načal útočnou akci, která mířila přes Beana. Ten ještě na druhé straně hledal Patrika Laineho, jenž se objevil v ofsajdu.
27:37'
Jérémy Lauzon si dojel vyhozený puk jako první, Columbus se tedy provinil dalším icingem.
26:48'
Oliver Bjorkstrand dostal kotouč mezi kruhy, ale v ideální pozici neuspěl. Horní tyč minul o pár centimetrů. Velká šance domácích.
26:09'
Hra je přerušena kvůli zakázanému uvolnění Columbusu. Vhazování bude obstaráno před Merzlikinsem.
25:49'
Donskoi ukázkově zabojoval na modré čáře ve vlastním pásmu. Touš dokázal posunout do neutrální zóny.
24:53'
Prudce pálil Cole Sillinger, jehož ránu dorážel Max Domi. Philipp Grubauer se ale bleskurychle přesunul.
24:23'
Merzlikins vyhodil puk tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění. Nyní si obránci hostů přihrávají ve vlastním pásmu.
23:58'
Po Geekieho akci puk opustil hrací plochu. Po krátkém přerušení se bude vhazovat v obranném pásmu Blue Jackets.
23:26'
Nathan Bastian číhal na kotouč na pravé straně. Přihrávka ale mířila zhruba metr před něj.
22:51'
Vladislav Gavrikov se snažil vypomoct ofenzívě, ale nakonec vytušil, že dostatek prostoru před sebou mít nebude. Puk tak jen nahodil na zadní mantinel.
22:17'
21:36'
Ryan Donato si od modré čáry sjel před bránu k zadní tyči, kde po střele Schwartze vyplaval kotouč. Útočník Seattlu ale ve velké šanci promáchl.
21:00'
Donato znovu v hlavní roli, tentokrát nahazoval kotouč do předbrankového prostoru. Přesná teč ale nepřišla.
20:33'
Hned na začátku přesilovky chtěl pálit Donato od modré čáry, ale svým pokusem rozlomil hokejku. Musí si dojet pro novou.
20:17'
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Cole Sillinger – 2 min., krosček).
20:01'
První třetina nám spíše nabídla úporný boj. O chloupek aktivnější byl ale domácí Columbus, za který se do šancí dostali Sean Kuraly a Jack Roslovic. Philipp Grubauer ovšem podává jistý výkon, tudíž zatím neinkasoval.
Střely na branku po 1. třetině: 6 – 5
20:00'
19:38'
Elvis Merzlikins raději přikryl skákavý kotouč ve své lapačce.
19:26'
Alexander Wennberg předvedl vzruch v útočné třetině. Dostal se i ke střele, ale tu nenamířil na bránu.
18:53'
Kuralyho nahození skončilo v lapačce brankáře Seattlu. Minutu před koncem první periody zde máme poslední reklamní pauzu v této třetině.
18:17'
Jack Roslovic málem využil hrubky hostující obrany. V mezikruží dostal prostor, avšak bývalý gólman Colorada jej brilantně vychytal.
17:34'
Alexandre Texier vybídl přes celou šíři útočného pásma Voráčka, jehož rána zápěstím skončila na betonech Philippa Grubauera.
16:56'
První perioda poměrně rychle plyne do svého konce. Příliš brankových příležitostí jsme zatím neviděli.
16:36'
Cole Sillinger podržel puk u mantinelu, ale následná předávka se spoluhráčem nebyla nejpřesnější.
15:47'
Už poměrně dlouho se o kotouč bojuje v rohu kluziště. Rozhodčí ale hru zřejmě přerušovat nebudou.
15:04'
Elvis Merzlikins musel do zákroku proti střele od modré čáry. O chvíli později kupředu zamířili domácí, Roslovic ale hráz těl před bránou nepropálil.
14:12'
Sean Kuraly si najel před bránu a přesně si zpracoval kotouč. Těsně před Grubauerem ale neuspěl, svatyni těsně minul.
13:55'
Joonas Donskoi byl hlídán hned dvěma hráči domácích, takže po levé straně se neprosadil.
13:12'
Patrik Laine ze střední třetiny jen protečoval puk za bránu Seattlu. Záhy jel střídat.
12:29'
Střílené nahození Colea Sillingera nemělo gólové parametry. Útočník Columbusu vlastně jen odevzdal touš na hokejky Krakenů.
11:48'
Gustav Nyquist se snažil zatlačit na Oleksiaka, jenž neměl tolik potřebnou rychlost. Zkušený zadák ale nezáviděníhodnou situaci zvládl.
11:18'
Domácí už museli černou gumu jen nahodit do útočného pásma. Za sebou měli dlouhé střídání.
10:42'
Grubauer se úspěšně zapojil do rozehrávky svého celku, přestože jej hokejisté v modrých dresech vysoko napadali.
10:06'
Jakub Voráček obkroužil bránu, ale poté Laineho na levém kruhu už nenašel.
09:30'
Riley Sheahan se snažil co nejlépe zorientovat, nicméně jeho pobídka do kloudné pozice nedoputovala. Na poslední chvíli jej zastavil pozorný Werenski.
08:58'
Spíše defenzivní hra z obou stran pokračuje. Nikdo nechce udělat chybu.
08:15'
Adam Larsson zastavil Bjorkstrandovu přihrávku, která už už mířila před brankoviště. Bek s číslem 6 na zádech odvedl dobrou práci.
07:50'
Nahození domácích od modré čáry bylo sraženo do rohu kluziště.
07:20'
Kotouč zamířil mezi střídačky. Na pořadu dne je první komerční pauza tohoto utkání.
07:06'
Hosté předvedli solidní zámek v útočné třetině. Elvis Merzlikins ale úspěšně odolal.
06:36'
Eberleho snaha na levém kruhu ovoce nepřinesla. Člen prvního útoku Seattlu byl přistrčen na mantinel.
05:56'
Philipp Grubauer se musel přesouvat opravdu rychle, neboť Columbus se dostal ke dvěma nebezpečným střelám. Německý gólman ale vyšel ze souboje lépe.
05:20'
Giordano uklidňuje hru u vlastní brány. Sledujeme spíše opatrný začátek dnešního duelu.
04:29'
Oliver Bjorkstrand posouval kotouč k modré čáře, kde jej ale nezastavil Andrew Peeke. Vzápětí se do kvalitní střelecké pozice dostal Jamie Oleksiak, kterého vychytal Merzlikins.
04:09'
Jared McCann byl na červené čáře odzbrojen od kotouče. Následně se ale domácím nepovedla rozehrávka, tudíž je pískáno zakázané uvolnění.
03:40'
Hosté se napevno usadili v útočném pásmu, ale Columbus se zatím brání bez větších potíží.
03:12'
Alex Barre-Boulet nabíral rychlost na levém křídle. Jeho následná střela byla sražena k mantinelu.
02:42'
Texier se středem kluziště probil k zakončení. Jeho pokus ale do brankového prostoru nezacílil.
02:15'
Gavrikov měl co dělat, aby si u mantinelu za bránou poradil s Masonem Appletonem. Nakonec vše zvládl.
01:49'
Scott Harrington přidržel kotouč ve vlastní třetině. Domácí chtějí být na začátku co nejvíce na puku.
01:15'
Ryan Donato si to mířil mezi dva obránce Columbusu. Mezi nimi uspět nedokázal.
00:51'
Jakub Voráček se v útočné třetině dostával ke kotouči, jenže první střelecký pokus si nepřipsal.
00:19'
Bjorkstrand zachytil kotouč ve středním pásmu, ale poté mu nevyšel přechod přes útočnou modrou čáru spolu s Nyquistem. Domácí zastavil ofsajd.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Korpisalo) – Bean, Werenski (A), A. Boqvist, Gavrikov, Peeke, Harrington – J. Voráček, Texier, Laine – O. Bjorkstrand (A), Roslovic, Nyquist – Domi, Sillinger, Jenner (C) – Hofmann, Kuraly, E. Robinson.

Seattle Kraken: Grubauer (Driedger) – Soucy, Giordano (C), A. Larsson (A), Oleksiak, Lauzon, H. Fleury – Jordan Eberle, McCann, Schwartz (A) – Donskoi, Wennberg, Barre-Boulet – B. Tanev, Geekie, Donato – Appleton, Sheahan, Bastian.

Rozhodčí: McCauley, Dwyer – Cormier, Flemington.
Česká a slovenská stopa

Jakub Voráček (Columbus) – 1 zápas, 2 body (0+2)

SEATTLE KRAKEN

Své historicky první utkání v NHL odehrál Seattle na ledě Vegas, kde prohrál těsně 3:4. Ve druhém utkání ale stejným poměrem vyhrál, uspěl na kluzišti Nashvillu. Dnes čeká Krakeny třetí venkovní utkání v řadě, tentokrát na ledě Columbusu. Zatím nejproduktivnějším hráčem týmu je tříbodový Jared McCann. Kádr Seattlu letos nabízí velmi zajímavá jména. Z Calgary přišel kapitán Mark Giordano, z Islanders hvězdný útočník Jordan Eberle a třeba z Colorada brankář Philipp Grubauer.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Lepší start do sezony si Columbus přát nemohl. Hned v úvodním zápase si poradil překvapivě snadno s Arizonou, a to výsledkem 8:2. Bodově velmi plodný večer prožil dánský útočník Oliver Bjorkstrand, jenž dvakrát skóroval a dvakrát asistoval. Povedené utkání odehrál i Jakub Voráček, který okořenil svůj návrat do Columbusu dvěma asistencemi. Modrokabátníci by rádi bodovali i dnes. Z úvodních šesti zápasů sezony hrají hned pětkrát doma, tudíž bodů potřebují posbírat co nejvíce.
Přeji hezké brzké ráno všem fanouškům NHL. Dnes budeme společně sledovat utkání mezi Columbusem Blue Jackets a Seattlem Kraken. Začínáme krátce po 1:00. Hezkou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.