NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Dallas : Winnipeg - 24. února 2022   01:45

Dallas
Dallas
37:50' Jamie Benn (Hintz) • 53:35' Gurjanov (Seguin, Jamie Benn) • 60:54' Seguin (Jamie Benn)
3:2
(0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Winnipeg
Winnipeg
07:14' Wheeler  (Pionk, Scheifele) • 44:27' Scheifele  (Pionk, Connor)
Dallas
Markovic, Mclsaac – Galloway, Suchánek
American Airlines Center, Dallas
10 098 diváků
Winnipeg

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost a přeji mír a lásku.
Kdo se postavil do brankoviště?

Jake Oettinger (DAL) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 60:54
Connor Hellebuyck (WPG) – 36 zákroků, 3 OG, úspěšnost 92,3%, odchytal 60:40

Česká a slovenská stopa

Radek Faksa (DAL) – 0+0, +/- 0 účast, 0 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 12:21

Tři hvězdy utkání

1. Tyler Seguin (DAL) 1+1
2. Mark Scheifele (WPG) 1+1
3. Jake Oettinger (DAL) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9%
Je konec. Dallas Stars zvítězil nad Winnipegem Jets 3:2 po prodloužení. V 8. minutě poslal hosty do vedení Wheeler a Winnipeg se dlouho držel ve vedení, ovšem ve 38. minutě srovnal Jamie Benn a do třetí třetiny se šlo za stavu 1:1. Ve 45. minutě poslal hosty zpět do vedení Scheifele, ale v 54. minutě po velkém tlaku srovnal Gurjanov. Následně se šlo do prodloužení, kde po 54 vteřinách rozhodl Seguin.
60:54'
Dallas právě vstřelil branku!
Po přezkoumání záznamu je branka domácích uznána a Dallas tak vítězí 3:2! TYLER SEGUIN se dostal z levé strany ke střele, kterou Connor Hellebuyck vyrazil, ale následně jej Seguin z voleje přeloboval a Josh Morrissey odvrátil kotouč už za brankovou čárou. Asistence: Jamie Benn.
60:42'
Josh Morrissey se po velké chybě soupeře dostal ke střele, ale Jake Oettinger předvedl skvělý zákrok!
60:16'
Dallas vyhrál úvodní buly prodloužení, ale z útočné třetiny se dostal až za vlastní bránu.
60:01'
60:00'
59:51'
Hosté jsou stále u kotouče, ale půjde se do prodloužení.
59:08'
Winnipeg bojuje o kotouč za bránou soupeře, ale to se mu nedaří.
58:00'
Dvě minuty před koncem je stav smírný 2:2.
56:51'
Tentokrát musel Jake Oettinger zasahovat na druhé straně, ale puk chytil do lapačky.
56:22'
Radek Faksa ukradl puk při rozehrávce soupeře a získal pásmo pro Stars.
55:58'
Hostům se nepodařilo vymyslet něco vážnějšího a Dallas pokračuje v útoku.
54:58'
Domácí se snaží něco vymyslet ve třetině soupeře, ale tentokrát se jim to nepovedlo.
53:35'
Je srovnáno na 2:2! Domácí konečně dokázali využít svůj obrovský nátlak, když Benn posunul kotouč za sebe Seguinovi, jenž z pravé strany našel na zadní tyči dojíždějícího DENISE GURJANOVA a ten zakončil do odkryté brány. Asistence: Tyler Seguin a Jamie Benn.
53:25'
Denis Gurjanov předvedl skvělé sólo středem hrací plochy, ale své zakončení neprocedil za záda brankáře.
52:50'
Roope Hintz nabral dobrou rychlost po levé straně, ale zakončit nedokázal. Connor Hellebuyck ovšem zůstává pod velkým tlakem Stars.
52:20'
Do posledních minut základní hrací doby je vše otevřené, ale Winnipeg je na tom stále lépe, neboť vede o jednu branku.
51:50'
Kyle Connor se snažil z pravé strany najít spoluhráče před bránou, ale puk ulovila jen obrana Dallasu.
50:49'
Winnipeg se nyní dostal s pukem do útočné třetiny kde jej drží blízko mantinelu a tahá čas.
49:28'
Winnipeg Jets se při svém útoku dopustili jen ofsajdu.
48:19'
Miro Heiskanen posléze střílel ze středu, ale Connor Hellebuyck drží Winnipeg ve vedení.
48:12'
Ryan Suter našel před bránou na teč Jasona Robertsona, ale ten poslal puk vedle.
47:11'
Joe Pavelski pálil v dobré příležitosti bekhendem, ale Connor Hellebuyck vytáhl svou lapačku!
46:12'
Dallasu se nedaří dostat k puku v útočném pásmu a pořádně přiostřili.
45:33'
Tentokrát se hra přerušila a následovat bude vhazování ve středním pásmu.
44:27'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Hosté si berou vedení v přesilové hře zpět na svou stranu a vedou poměrem 2:1! MARK SCHEIFELE dostal přihrávku do levého kruhu a následně z první vypálil tvrdou ránu, která zamířila přesně do pravé šibenice. Asistence: Neal Pionk a Kyle Connor.
43:44'
Domácí se opět v oslabení dostali do rychlého brejku, ale následné zakončení bekhendem letělo vedle svatyně soupeře.
43:04'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Radek Faksa – 2 min., hákování).
42:48'
Domácí se nacházeli v ofsajdu a tak museli vyjet v útočného pásma pryč.
42:00'
41:21'
Domácí sice drží puk ve třetině soupeře, ale nemohou se dostat k nějaké střele.
40:42'
Dallas pokračuje v přesilové hře z první třetiny, ale hosté vyhodili puk do bezpečí.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:31.
40:00'
40:00'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Adam Lowry – 2 min., podrážení).
39:53'
Jamie Benn vystřelil ze středu a Connor Hellebuyck vyrazil puk pouze před sebe kde se nacházel Roope Hintz, ale ten v obrovské šanci přestřelil!
39:28'
Posléze přišla další chyba v rozehrávce Jets, ale tentokrát to Stars nepotrestali.
39:08'
Winnipeg se snaží něco vymyslet na levé straně, ale nakonec se nedostal do zakončení.
38:13'
37:50'
Je srovnáno na 1:1! Neal Pionk se v přesilové hře dopustil velké chyby a Stars vyrazili do přečíslení 2 na 1, kdy Roope Hintz posunul kotouč volnému JAMIE BENNOVI a ten zakončil mezi betony Hellebuycka. Asistence: Roope Hintz.
37:16'
Hostům se zatím nepodařilo vymyslet nic vážnějšího v přesilové hře a domácí vyhodili kotouč do bezpečí.
36:13'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (Michael Raffl – 2 min., hákování).
35:42'
Posléze se Winnipeg dostal na druhé straně ke střele, ale ta skončila v moci brankáře.
35:19'
Nebezpečná přihrávka Dallasu z levé strany, ale nebylo z toho nakonec nic vážnějšího.
34:44'
34:00'
Connor Hellebuyck si poradil se střelou od modré a Dallas bude pokračovat ještě necelou minutu v přesilové hře.
33:23'
32:44'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., držení).
32:40'
Dallas se v oslabení snažil něco vymyslet, ale střela z pravé strany byla zblokována.
32:07'
Tak tohle byl skvělý zákrok Jakea Oettingera, který chytil střelu Marka Scheifeleho do lapačky!
31:23'
Vyloučení v týmu Dallas Stars (John Klingberg – 2 min., podrážení).
30:43'
Následně přišel útok domácího celku, ale ani ten nepřinesl druhou branku utkání.
30:18'
Dominic Toninato se ocitl v obrovské šanci, když unikl sám na domácí bránu, ale Jakea Oettingera neprostřelil!
28:53'
Jansen Harkins hledal z levé strany před bránou Adama Lowryho, ale ten se nedostal do zakončení.
27:08'
Winnipeg nyní vyhodil kotouč jen na zakázané uvolnění a hra se tak vrátí před svatyni Connora Hellebuycka.
26:20'
Tohle už vypadalo pro Stars nadějně, ale nakonec skončil puk opět v moci českého brankáře.
25:27'
Nepřesná přihrávka domácích skončila na zakázaném uvolnění.
24:48'
23:41'
Denis Gurjanov dostal prostor na levé straně, ale jeho tvrdý pokus skončil v moci Connora Hellebuycka.
23:08'
Znovu se Winnipegu celkem lehce podařilo vyhodit kotouč přes celé kluziště a brání se velmi dobře.
22:31'
Domácí opět nedokázali udržet útočnou třetinu a posléze se navíc nachytali v ofsajdu. První polovina přesilové hry se tak Dallasu nevydařila.
21:40'
Tyler Seguin poslal hodně špatnou přihrávku a Jets opět vyhodili kotouč ze svého třetiny.
20:58'
Dallas má nyní velkou šanci na srovnání v prodloužené přesilové hře, ale po buly hosté vyhodili puk do bezpečí.
20:48'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Josh Morrissey – 2+2 min, vysoká hůl).
20:48'
Dallas se snažil vyvinout tlak v útočném pásmu, ale Joe Pavelski zůstal ležet po úderu holí od Joshe Morrisseyho a bude se vylučovat.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:34.
20:00'
19:44'
Roope Hintz se dostal do zakončení z pravé strany, ale Connor Hellebuyck byl natlačen u své tyče.
19:20'
Znovu si obrana Winnipegu skvěle poradila s útokem Stars a vypadá to, že hosté po první třetině povedou.
18:54'
Dallasu se tentokrát nepovedlo projít středem hrací plochy a nabídl tak puk soupeři.
18:25'
Mark Scheifele se ocitl v dobré šanci a mohl poslat hosty do dvoubrankového vedení, ovšem Jake Oettinger jej vychytal.
17:45'
Dallas sice má převahu ve střeleckých pokusech, ale to je momentálně vše, neboť přesilovku nevyužil.
17:30'
16:58'
John Klingberg dostal opět hodně prostoru ve středu hrací plochy, ale jeho rána skončila v moci brankáře.
16:40'
Hostům se nyní povedlo vyhodit puk ze svého pásma a Dallas se musí rychle vrátit.
16:15'
Connor Hellebuyck vyrazil nebezpečný pokus Johna Klingberga z pravé strany a následuje buly před jeho bránou.
15:30'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Blake Wheeler – 2 min., podrážení).
15:09'
Jason Robertson se po chybě soupeře dostal středem naprosto sám do zakončení, které se snažil protlačit mezi betony, ale Connor Hellebuyck předvedl skvělý zákrok!
14:25'
Hosté po delší době dokázali vyhodit kotouč do bezpečí ze svého pásma, ale Dallas zůstává v tlaku.
13:58'
Ryan Suter přichystal puk pro Janiho Hakanpäu, ale jeho rána z první skončila na dalším zákroku.
13:35'
Connor Hellebuyck musel být znovu připraven, neboť přišlo nebezpečné zakončení bekhendem ze strany, ale to vyrazil.
12:58'
Jacob Peterson se opřel do střely z mezikruží, ale jeho rána neměla šanci na úspěch a skončila vedle svatyně Hellebuycka.
12:28'
Joe Pavelski nyní pouze nahodil kotouč do pásma soupeře, ale obrana Winnipegu jej následně vyhodila.
11:47'
Následně hosté vyhodili kotouč pouze na zakázané uvolnění a Dallas pokračuje ve svém tlaku za vyrovnáním zápasu.
10:48'
Winnipeg se neprocpal dopředu po pravé straně a musí se bránit dalšímu nátlaku Stars.
09:37'
Dallas Stars po obdržené brance sice zvýšil své tempo, ale Connor Hellebuyck si poradil s dalším pokusem a následuje buly před jeho bránou.
07:14'
Hosté otevírají brankový účet utkání! Po přihrávce Pionka z levé strany se dostal v mezikruží do zakončení BLAKE WHEELER a prostřelil Oettingera střelou k levé tyči. Asistence: Neal Pionk a Mark Scheifele.
06:40'
Connor Hellebuyck si poradil s dalším pokusem soupeře a chytil kotouč do lapačky.
06:08'
Dallas se zatím nemůže dostat do utkání a Jets vedou v počtu střel poměrem 3:1.
04:54'
Nyní se bojovalo o puk ve třetině domácího celku, ale nebylo z toho nic nebezpečného. Zatím byly k vidění jen tři střely.
03:14'
Roope Hintz si skvěle přiťukl kotouč se spoluhráčem, ale jeho následnou střelu vyrazil betonem Connor Hellebuyck!
02:38'
Dominic Toninato dostal na pravé straně dostatek místa, ale jeho pokus skončil v moci Jakea Oettingera.
01:33'
Domácí mužstvo se snažilo něco vymyslet po pravé straně, ale rozhodčí nakonec odpískal jen ofsajd.
00:40'
Dallas sice získal puk po náhozu soupeře, ale ten následně poslal jen na zakázané uvolnění.
00:01'

Dallas Stars: Oettinger (Holtby) – M. Heiskanen (A), R. Suter, J. Klingberg (A), Lindell, Hakanpää, Harley – Pavelski, Hintz, J. Robertson – Gurjanov, Seguin, M. Raffl – A. Radulov, Jamie Benn (C), Peterson – Glendening, Faksa, Kiviranta.
Trenér: Rick Bowness

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Comrie) – Pionk, Dillon, DeMelo, Morrissey (A), N. Schmidt, Beaulieu – Wheeler (C), Scheifele (A), P. Stastny – J. Svečnikov, Dubois, Connor – Vesalainen, Lowry, Harkins – Poganski, Toninato, A. Brooks.
Trenér: Dave Lowry

Rozhodčí: Markovic, Mclsaac – Galloway, Suchánek.
Dallas Stars se v Centrální divizi nachází na 5. místě s 56 body a skóre 143:145. Po výhře 1:0 po nájezdech nad Chicagem zavítal Dallas na ledě Arizony, ovšem tam prohrál 1:3.
Winnipeg Jets prohrál doma s Edmontonem 2:4 a v posledním zápase chtěl uspět v Calgary, ovšem tam také podlehl a to poměrem 1:3. Aktuálně je ve stejné divizi na 6. místě s 52 body a skóre 145:150.
V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Dallas Stars a Winnipeg Jets. Naposled se spolu tato mužstva utkala před 12 dny na ledě Dallasu, kde se šlo do prodloužení, které Stars zvládli a zvítězili 4:3. Dnes se bude znovu hrát v American Airlines Center v Dallasu. Úvodní buly je naplánováno na 01:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.