NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Calgary - 17. října 2021   04:10

Edmonton
Edmonton
13:08' D. Ryan (Foegele, Kassian) • 17:29' McDavid (Puljujärvi, Draisaitl) • 25:33' McDavid (Nurse, Nugent-Hopkins) • 45:29' Puljujärvi (Ceci, Draisaitl) • 58:23' McDavid (Puljujärvi, Draisaitl)
5:2
(2:0, 1:1, 2:1)
Calgary
Calgary
29:19' Mangiapane  (D. Dubé, Välimäki) • 45:03' E. Lindholm  (M. Tkachuk, R. Andersson)
Edmonton
Rank, Charron – Mills, O'Quinn
Rogers Place, Edmonton
17 745 diváků
Calgary

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké nedělní ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

Trestné minuty: 12:10
Je dobojováno a Edmonton se může radovat z druhé výhry v sezóně. V úvodu třetí třetiny jsme přitom viděli velký nápor hostů a snížení z hole Eliase Lindholma, jenže domácí velice rychle odpověděli gólem Jesseho Puljujärviho a Edmonton se zase uklidnil, V závěru pak trenéři Calgary zkusili odvolat gólmana, to však potrestal Connor McDavid, zaznamenal tak hattrick a uzavřel skóre na 5:2. Edmonton tak má po dvou zápasech čtyři body, Calgary si na ty první musí ještě počkat.
59:29'
Domácí publikum už oslavuje výhru, hráči Edmontonu drží puk ve středním pásmu.
58:42'
Välimäki se ještě pokusil závěr zdramatizovat, jeho bombu ale Smith dokázal ztlumit.
58:23'
Edmonton právě vstřelil branku!
A je patrně rozhodnuto! Domácí si ve vlastní pásmu vybojovali puk, dostali jej k červené čáře, kde Puljujärvi nahodil směrem k brance, CONNOR MCDAVID jej dojel a dokázal doklepnout do prázdné branky, čímž zkompletoval hattrick – 5:2. Asistence: Jesse Puljujärvi, Leon Draisaitl.
58:05'
Vyhozený puk dojel až do rohu kluziště, rozhodčí ale ukázali, že tohle zakázané uvolnění nebude.
57:34'
Markström zamířil na střídačku, je tu dlouhá power-play hostů!
56:14'
A zase se hrálo před Smithem a prudkou ranou z pravého křídla jej hodlal překonat Gudbranson. Trefil ale pouze postoj gólmana Edmontonu.
55:41'
Edmonton se dostal do protiútoku a před brankou se najednou objevil McDavid. Markström jeho pokus zblízka dokázal vytěsnit.
55:14'
Hanifinovo nahození od modré čáry šlo vedle, hosté jsou ale i nadále usazeni v útočném pásmu.
54:41'
Hra se nám přesunula do opačného pásma a po Smithově zákroku se nám opět strhla krátká strkanice. Sudí však mají s hráči celkem velkou trpělivost a ani tentokrát nevylučují.
53:59'
Z ostrého úhlu vystřelil Hyman, Markström byl připraven.
53:35'
Ceci chtěl nahodit do útočného pásma, jeho oblouček však skončil hned u prvního obránce.
52:44'
Po přechodu do útočného pásma se McDavid snažil o uvolnění kličkami, obrana si ale na něj dala velký pozor a on tak nemohl vystřelit, či přihrát na Puljujärviho.
51:57'
Koekkoek schytal na modré čáře tvrdý hit, bylo to ale v rámci pravidel, pokračuje se ve hře.
51:32'
Pravou stranou to zkoušel i Backlund, po ostrém zahranění a pokusu o kličku ale přišel o puk. Dopředu už jde Edmonton.
50:52'
Na Smithe nevyzrál ani Gaudreau, ten pohořel po svém nájezdu z pravé strany.
49:59'
Smith zakročil u své pravé tyčky, překonat jej chtěl najetý Monahan.
48:56'
Za svou brankou nerozehrál zrovna přesně Markström a Puljujärvi jej málem o puk obral a zakončil. Gólmana u tyčky ale zastoupil jeden z obránců a zabránil případnému zasunutí.
48:11'
Domácí pouze nahodili do útočného pásma a odjeli střídat. Dopředu se už hrne Calgary.
47:01'
Od levého mantinelu vystřelil Koekkoek a nechybělo mnoho, aby Markströma překvapil...
46:17'
Po buly v útočném pásmu se ke střele dostal McDavid, Markström v tomto případě zvládl nepříjemný pokus vyrazit.
45:29'
Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat. Domácí rozjeli akci z vlastního pásma, Ceci pak vysunul JESSEHO PULJUJÄRVIHO mezi dva obránce a ten po najetí si do střelecké pozice rychlým švihem překonal Markströma – 4:2. Asistence: Cody Ceci, Leon Draisaitl.
45:03'
Calgary právě vstřelilo branku!
Hosté ale zůstali v útočném pásmu a nakonec přesilovku využili. Zpoza branky našel Tkachuk najetého ELIASE LINDHOLMA a ten střelou z první nedal Smithovi šanci zakročit. Je tak sníženo na rozdíl jediné branky, stav je 3:2. Asistence: Matthew Tkachuk, Rasmus Andersson.
44:52'
Střelu z první předvedl Tkachuk, Smith vyrazil do rohu.
44:12'
Dvě minuty za hákování dostal Kailer Yamamoto.
43:50'
Bude se vylučovat na straně Edmontonu, hosté mají zatím ponechanou výhodu.
43:30'
Pískalo se až teď a to zakázané uvolnění domácích. Yamamoto dělal vše co mohl, ale vyhozený puk nedojel.
42:53'
Opět tu máme hru nahoru a dolů, nyní už i dlouho bez přerušení.
41:39'
Od modré čáry vystřelil domácí Nouchard a Markström si vůbec nebyl jistý svým zákrokem. Nakonec puk dostal mimo své brankoviště a mohl si oddechnout.
41:21'
Přechod hostů do útočného pásma byl tak trochu divoký a neurovnaný, nakonec z toho bylo postavení mimo hru.
40:40'
Z pravé strany se do útoku hnal Yamamoto, u mantinelu byl však tvrdě atakován Zadorovem. A bylo po možné šanci.

Trestné minuty: 10:10
Čtyřicet minut hry je za námi a domácí Edmonton stále vede o dvě branky. I ve druhé třetině pokračovala aktivní hokej a ve 26. minutě domácí potřetí udeřili, když přesilovku využil svou tvrdou ranou Connor McDavid a dal dnes svou druhou branku. Pak ale Calgary přidalo na tempu a svou převahu využilo ke snížení, to se z dorážky před brankovištěm prosadil Andrew Mangiapane. Další snaha o snížení však hostům už nevyšla a do šaten se tak odešlo za stavu 3:1.
40:00'
39:19'
McDavid dlouhým pasem vysunoval Draisaitla, ten se chtěl z pravé strany dostat kličkou na střed, nechal však za sebou puk.
38:44'
Další nahození na Markströma z dálky, i tohle gólman Calgary zvládl pokrýt.
38:38'
Po střele od modré čáry nám u Markströma vznikla krátká potyčka mezi Kassianem a Zadorovem, tentokrát se to obešlo bez vyloučení.
37:45'
Edmonton vyhazuje, je to ale pouze za cenu zakázaného uvolnění. Hra se tak vrací před Smithe.
37:12'
Yamamoto a Barrie se nemohli vymotat s pukem z vlastního pásma, Calgary nyní předvádí opravdu skvělou nátlakovou hru.
36:19'
Hosté pokračují v náporu, poslední minuty patří právě jim.
35:25'
Smith čelil další prudké střele, vyslal ji Mangiapane, hosté i po gólmanově zákroku stále operují v útočném pásmu.
34:07'
Na druhé straně se už do zakončení dral Mangiapane, na poslední chvíli byl ale od puku odstaven Bouchardem!
33:34'
Od modré čáry vystřelil do chumlu před Markströmem Keith, puk se nakonec vykutálel těsně vedle levé tyčky.
32:16'
Je po přesilovce Calgary, Yamamoto je zase na ledové ploše.
31:44'
Teď už Smith zasahovat musel, od modré čáry na něj totiž vyslal prudkou střelu Hanifin.
31:09'
Lindholm měl v pravém kruhu skvělou pozici na střelu, k brankáři se ale nedostala, srazil ji Duncan Keith.
30:16'
Hosté si navíc zahrají přesilovku, dvě minuty za podrážení obdržel Kailer Yamamoto.
30:04'
Na tříbrankový rozdíl mohl zase navýšit Hyman, když se dostal do brejku, bekhendový blafák mu ale gólman Markström dokázal vyrazit.
29:19'
A to se také daří! Po krátkém závaru v útočném pásmu vystřelil z dálky Dubé, Smith puk neudržel mezi chrániči, Keith neuhlídal ANDREWA MANGIAPANEHO a ten mohl zblízka dorazit bekhendem do sítě – 3:1. Asistence: Dillon Dubé, Juuso Välimäki.
28:51'
Začal se zase hrát hokej nahoru a dolů, Calgary se snaží o korekci nepříznivého stavu.
28:13'
Od modré čáry zkusil nahození domácí Keith, Markström měl ale docela dobrý výhled a puk vyrazil před sebe.
27:44'
Po delší době se musel ukázat i Smith, čelil střele Rasmuse Anderssona z pravého kruhu a puk skryl mezi svými chrániči.
26:37'
Edmonton je v ráži a opět se cpe do útoku. Tentokrát ale snahu domácích přerušili rozhodčí, odpískali zakázané uvolnění.
25:33'
No a přesilovka je využitá! Po buly v útočném pásmu a krátké kombinaci nabil Nurse na pravý kruh a CONNOR MCDAVID svou dělovkou z první prostřelil Markströma – 3:0. Asistence: Darnell Nurse, Ryan Nugent-Hopkins.
24:51'
Právě McDavid tlačil přihrávku na Draisaitla, hosté to vystihli a vyhodili až skoro ke Smithovi.
24:24'
Connor MacDavid je zpět na ledě, domácím tak začala přesilovka.
24:12'
Další vyloučení, nyní na straně Calgary. Dvě minuty za podrážení dostal Milan Lucic.
23:36'
Edmonton se v oslabení vydal do protiútoku, Yamamoto přihrál pod sebe na Boucharda, ten udělal kličku obránci a z bekhendu zkusil překvapit Markströma. Ten ale na brankové čáře uspal všechny mezírky a předvedl jistý zákrok.
23:17'
A nyní dokonce vyhodit přes všechny čáry.
22:57'
Monahanova přihrávka na modrou čáru byla zblokovaná, domácí se mezitím dokázali zformovat.
22:24'
Ne však nadlouho, neboť u mantinelu se faulu dopustil držení Connor McDavid a domácí jsou zase ve čtyřech.
21:39'
Už je po přesilovce, domácí tým je v plném počtu.
20:54'
Hosté pokračují v přesilovce a zprava se do zakončení cpal Tkachuk. Smith dokázal vyrazit.

Trestné minuty: 6:8
Je za námi první třetina, která přinesla opravdu rychlý a ostrý hokej, prostě derby se vším všudy. Oba brankáři byli hned od úvodu v ohni střel, ale jak Smith, tak i Markström byli muži na svých místech. Přesto jsme viděli dva góly a oba dali domácí. Jako první se ve 14. minutě trefil na brankovišti důrazný Derek Ryan a v 18, minutě se ranou z kruhu přidal Connor McDavid. Edmonton tak v první letošní bitvě o Albertu vede 2:0.
20:00'
19:39'
A aby toho nebylo málo, je tu další vyloučení na straně Edmontonu. Dvě minuty za sevření puku rukou.
19:09'
Zprava si před branku sjel Draisaitl, snažil se o dlouhou kličku gólmanovi, Markström ale v tuto chvíli další gól nepřipustil a zakročil nataženým betonem.
18:22'
Bitva o Albertu je dnes opravdu hodně vyhecovaná. Měli jsme tu další potyčku, tentokrát u střídačky a výsledkem je dvouminutový trest za hrubost pro domácího Zacka Kassiana a hostujícího Nikitu Zadorova.
17:29'
A je to o dvě branky. Domácí byli v útočném pásmu, kde pak dojel i Puljujärvi, který se vrátil z trestné lavice, okamžitě střílel, jeho pokus se odrazil od Lewisovy brusle přesně na hůl CONNORA MCDAVIDA a ten pohotovou ranou překonal přemisťujícího se Markströma – 2:0. Asistence: Jesse Puljujärvi, Leon Draisaitl.
16:43'
Hraje se opravdu rychlý hokej a více prostoru na ledě nyní využíval Hyman. Objel si branku a snažil se svižnou střelu. Markström to dokázal přečíst a povyjetím zmenšil střelecký úhel.
15:21'
Po jeho zákroku se za jeho brankou strhla další potyčka, startovacím momentem byl kontakt Puljujärviho kontakt s gólmanem, který šli hráči Calgary potrestat. Jesse Puljujärvi dostal dvě minuty za hrubost.
15:20'
Po kombinaci na jeden dotek vystřelil z první Barrie a Markström musel vytáhnout pohotový zákrok.
14:33'
Vzápětí se za jeho brankou strhla potyčka a sudí měli práci s roztržením rozvášněných kohoutů. Nakonec se vylučovalo jen na straně Calgary, kde Rasmus Andersson dostal dvě minuty za hrubost a dvě minuty za faul loktem.
14:33'
Další šance domácích, před branku si sjel Yamamoto a snažil se sklepávat, Markström tentokrát zakročil a přerušil hru.
13:08'
A udeřilo od domácích! Ti předvedli pěkný kolotoč v útočném pásmu, po přihrávce na brankoviště se puk dostal k DEREKU RYANOVI, ten zachoval chladnou hlavu a zblízka sklepl puk za Markströma – 1:0. Asistence: Warren Foegele, Zack Kassian.
12:18'
Na druhé straně se hosté dostali do brejku dva na jednoho, zakončení padlo na Gaudreaua, ten ale pouze naprázdno promáchl.
11:58'
Puljujärvi dostával přihrávku na střed, hosté ale tento moment vystihli a akci Edmontonu zastavili.
11:28'
Hosté začínají přebírat iniciativu, další jejich výpad ale zastavil čárový sudí – postavení mimo hru.
10:22'
Smith si vyjel za branku, kde jej ale při rozehře napadal Lucic a najednou z toho byl závar, který brankáři musel pomoci hasit Turris. Zvládli, stále tak čekáme na úvodní branku.
09:18'
Na druhé straně předvedl Hyman pekelnou rychlost, jenže mu to nebylo moc platné, skončil u pravého mantinelu, aniž by pořádně prověřil Markströmovu připravenost.
08:49'
Střelu z první teď vytáhl Andersson, byla to dělovka z pravého kruhu a Smith si připsal další pohotový zákrok.
08:14'
Opět Dubé u pravé Smithovy tyče, gólman domácích se nějakým způsobem zvládl roztáhnout a zakročil svým betonem!
07:55'
Monahan posunul na Dubého, ten si vyjel zpoza branky a po otočce mířil na první tyčku. Smith tam byl akorát včas.
06:25'
Tentokrát se akce odehrála na opačné straně, Lucic prověřil Smithe. Nebylo to ale nic zcela nebezpečného, gólman Edmontonu zakročil dobrým povyjetím.
05:59'
Markström se zatím nenudí, musí čelit hlavně nepříjemným švihům ze střední vzdálenosti.
04:57'
Je po přesilovce, hosté jsou v plném počtu.
04:17'
V oslabení se do sóla dostal Mangiapane, zvolil střelu na lapačku, Smith ale povyjel a předvedl zákrok, kterým puk srazil do rohu!
03:35'
NcDavid si najel do útočného pásma po levé straně a hned tu byl pokus o střelu. Markström byl připraven a připsal si další úspěšný zákrok.
02:57'
Závar před Smithem pokračoval, hosté se ale v zápalu boje dopustili faulu a Edmonton si zahraje úvodní přesilovku. Dvě minuty za hákování dostal Glenn Gawdin.
02:42'
Ritchie se snažil o zakončení z pravé strany, chumel před Smithem tomu ale zabránil.
01:54'
Vhazování před Smithem, ten zatím střele nečelil, puk pouze opustil ledovou plochu.
00:57'
Markström si připsal první úspěšný zákrok, když si z modré čáry sjel Barrie a předvedl prudký švih.
00:01'

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse (A), Ceci, Keith, Bouchard, Koekkoek – Puljujärvi, McDavid (C), Draisaitl – Yamamoto, Nugent-Hopkins (A), Hyman – Kassian, D. Ryan, Foegele – Turris, R. McLeod, Brendan Perlini.

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Zadorov, Gudbranson, Välimäki, Kylington – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Mangiapane, Monahan (A), D. Dubé – T. Lewis, Backlund (A), Lucic – B. Ritchie, Gawdin.

Rozhodčí: Rank, Charron – Mills, O'Quinn.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Utkání v Rogers Place začne ve 4:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Dan Vladař (CGY)
Edmonton Oilers

Domácí tým už má za sebou úvodní zápas nové sezóny, na svém ledě přivítal Vancouver a bylo to dramatické střetnutí. Edmonton se dostal do dvoubrankového náskoku po gólech Puljujärviho a Hymana, jenže v závěru hosté srovnali Ekmanem-Larssonem a Hughesem a nakonec vše došlo až do nájezdů, které rozhodl domácí Turris.

Calgary Flames

Pro hosty to bude premiéra v letošním ročníku. Za sebou tak má tým pouze přípravu a v té se bitva mezi těmito dvěma kluby odehrála hned dvakrát. V obou případech vyhrál Edmonton, doma 4:0, v Calgary pak 4:3.Mužstvo tak má Edmontonu co vracet.
Dobré ráno u NHL. Společně se podíváme na utkání mezi týmy Edmonton Oilers a Calgary Flames.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.