NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Florida : Seattle Kraken - 28. listopadu 2021   00:00

Florida
Florida
06:59' Hörnqvist (Weegar, J. Thornton)
1:4
(1:2, 0:0, 0:2)
Seattle Kraken
02:22' Jordan Eberle  (Donskoi, Vince Dunn) • 10:40' Donato  (Oleksiak, Donskoi) • 45:57' Jordan Eberle  (Gourde) • 56:35' Oleksiak  (Soucy)
Florida
Luxmore, St. Laurent – Cherrey, Murray
FLA Live Arena, Sunrise
15 305 diváků

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek nedělní noci a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou.
3. Patric Hörnqvist (FLA) – 1+0
Je dobojováno! Hosté ze Seattlu si napravili chuť ze včerejší porážky v Tampě a dnes vyhráli poměrně s přehledem nad Floridou 4:1. Největší zásluhu na tomto vítězství má dozajista hostující brankář, který dnes celých šedesát minut doháněl domácí útočníky k šílenství. V poli to zase byl Jordan Eberle, který si dnes připsal ve svém 800. startu v NHL dvě branky. Florida tedy po dnešku přišla o svou domácí neporazitelnost, která se zastavila na číslovce jedenáct.

Počet střel na branku: 34 (14, 13, 7) – 27 (9, 7, 11)
59:42'
Carter Verhaeghe se jako poslední dostal ke střele, která byla ale zablokovaná mimo prostor branky.
59:12'
Ryan Donato si skvěle pokryl puk a dostal ho do středního pásma. To Seattlu stačí. Florida už působí docela odevzdaným dojmem.
59:01'
Byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny.
58:42'
Sam Reinhart to zkoušel bez přípravy, ale branku Kraken vůbec netrefil. Čas se krátí a Florida stále prohrává. Zdá se, že se tady rýsuje první prohra v jejich aréně.
58:16'
Střela z hokejky jednoho domácího hráče skončila zablokována v ochranné síti nad brankou. Vhazovat se bude před hostující brankou.
57:49'
Florida by ráda opět odvolala svého brankáře, ale zatím k tomu není příležitost. Seattle zlobí a drží puk pod svou kontrolou.
57:19'
MacKenzie Weegar má na obránce parádní techniku. Před malou chvíli se zbavil skvělou kličkou obránce, ale to bylo tak všechno.
56:52'
Hosté ze Seattlu se hned po vhazování dostali na puk, který se budou co nejdéle snažit držet pod svou kontrolou.
56:35'
Seattle právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! JAMIE OLEKSIAK vybojoval puk za vlastní brankou a posléze ho poslal přes celé hřiště do prázdné domácí branky. Seattle bude s největší pravděpodobností první tým, který porazí Floridu v její aréně – 1:4. Asistence: Carson Soucy.
56:11'
Tak je to tady! Florida odvolává brankáře a bude hrát v šesti lidech. Do konce zápasu chybí necelé čtyři minuty.
55:49'
Jenom dvě střely chybí k tomu, aby měla Florida ve statistikách zapsáno přesně čtyřicet střel v zápase.
55:23'
Utkání je čím dál blíž ke svému konci. Domácí trenér by měl začít pomalu přemýšlet o hře bez brankáře.
54:52'
MacKenzie Weegar je opět na ledě a je opět nebezpečný. Tentokrát nabil Samu Bennettovi ke střele.
54:27'
Aréna v Sunrise je v domnění, že by se měl pískat faul na Huberdeaua, ale rozhodčí je jiného názoru.
54:02'
Florida zvyšuje v útočném pásmu obrátky a hráči Kraken neví, kde jim v tuto chvíli hlava stojí. Je snad ve vzduchu kontaktní gól?
53:41'
Sam Bennett se skvěle prokličkoval do zakončení, ale svou akci nedotáhnul do úspěšného konce.
53:01'
Florida je sedm minut od první porážky na domácím ledě v této sezóně. V tuto chvíli stále prohrává o dvě branky se Seattlem.
52:33'
Parádní tlak Brandona Taneva, který vytlačil rozehrávku soupeře až před jejich branku. Florida zariskovala a to se nevyplatilo.
52:22'
MacKenzie Weegar dostal na modré čáře nabito, ale jeho střela skončila pouze v lapačce hostujícího brankáře.
52:02'
Ani tohle nebude faul proti Seattlu, rozhodčí dnes nechává hře dost volný průběh.
51:33'
Obrovské štěstí pro MacKenzie Weegara, který nadvakrát si zpracovával puk před vlastní brankou.
51:18'
Probíhá komerční přestávka.
51:09'
Jonathan Hubderdeau si vyměnil puk ze svým spoluhráčem, ale to bylo tak všechno z domácí strany. Kraken je čím dál blíž vítězství.
50:32'
Spencer Knight teď podržel svůj tým, který mohl prohrávat už o tři branky. Jenže Knight si připsal důležitý zákrok a manko je pořád na dvo brankách.
50:06'
Morgan Geekie byl ve středním pásmu nepříjemně dohrán, ale hra pokračuje. Na puku jsou domácí hráči.
49:39'
Jamie Oleksiak sice nepřesně přihrál, ale zakázané uvolnění to nebude. Někdo z jeho spoluhráčů tečoval jeho vyhození do útočného pásma.
49:16'
Čas na vyrovnání se pro domácí tým velmi krátí. Pomalu se dostáváme do posledních deseti minut tohoto zápasu.
48:49'
48:06'
Mason Appleton se ocitnul v obrovské šanci, ale tu nedal. Hostující útočník vystihnul přihrávku a byl sám před domácí brankou. Jeho střela byla ale nepřesná.
47:37'
Na ledě je opět první formace domácího týmu, ale ta zatím nedokáže nic vymyslet. Kraken vysunul napadání a do svého pásma je vůbec nepouští.
47:12'
Časomíra bude teď pro Floridu nepřítel číslo jedna. Pro domácí tým bude čas utíkat závratným tempem a to prohrává o dvě branky.
46:36'
Už to mohlo být o tři branky, ale Spencer Knight na poslední chvíli vystihnul přihrávku před jeho branku a puk vyrazil do bezpečí.
46:12'
Jonathan Huberdeau se snažil prosadit jeden na jednoho, ale domácí útočník neuspěl. Seattle se dokázal ubránit.
45:57'
Obrovská chybu domácí obrany málem potrestal Gourde, který ještě si vylámal zuby na Knightovi v brance Floridy. Jenže v útočném pásmu před branku byl ještě JORDAN EBERLE a ten se z dorážky nemýlil – 1:3. Asistence: Yanni Gourde.
45:31'
Radko Gudas chtěl rychle rozehrát, ale nakonec to nevyšlo a bylo odpískáno zakázané uvolnění.
44:56'
Will Borgen ušetřil pár vteřinek u mantinelu, kde puk skvěle pod bruslí podržel. Kotouč ovšem neudržel posléze proti přesile protihráčů.
44:26'
Kevin Connauton dvakrát napřáhnul ke střele od modré, ale ani jedna střela se k hostující brance nedostala.
44:16'
Florida rychle střídá a na led přichází elitní formace. Seattle musí být na pozoru, jelikož první formace zatím nejvíce zlobí.
43:51'
Ryan Donato se snažil na druhé straně přidat další branku v utkání, ale proti byla třetí obranná dvojka domácího týmu.
43:34'
Domácí tým byl blízko vyrovnávací branky, ale Owen Tippett se ze slotu neprosadil a branku přestřelil.
43:16'
Radko Gudas nastavil pronikajícímu útočníkovi záda a ten se proletěl vzduchem a dopadnul na led. Tohle byl čistý bodyček.
42:42'
Úvod třetí třetiny je zatím velmi plynulý. V tomto zápase se ani moc nefauluje, rozhodčí dnes rozdal opravdu málo minut.
42:22'
Spencer Knight se musel namáčknout na tyčku, aby se puk nedostal přes něj do branky. To by byl pro Floridu velký šok.
41:59'
Akce střídá akci, ani ve třetí třetině se zatím rozhodně nenudíme. Florida i tak ale nadále prohrává o jeden gól.
41:36'
Joonas Donskoi je zatím z týmu Kraken ten nejaktivnější a potvrdil to i u této akce svého týmu.
41:16'
Aaron Ekblad to zkusil takovou žabičkou na branku, ale neuspěl. Na puk nedosáhnul ani jeden z jeho kolegů.
40:36'
Sam Bennett se tak dlouho připravoval ke střele až o puk nakonec přišel. Kraken se skvěle vrátil a puk získal pod svou kontrolu.
40:07'
Domácí tým získal i třetí úvodní buly na začátku třetiny a stejně jako v těch předchozích, tak na nic nečeká.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 1:58.
Druhá třetina, která před malou chvílí skončila byla chudá na branky. V této části hry jsme totiž žádnou neviděli. Co jsme viděli, tak to byl tlak domácího týmu na Driedgerovu branku, ale jejich aktivita nebyla přetavena v nic pozitivního. Seattle je tedy už pouze dvacet minut od důležité výhry nad Floridou. Po druhé periodě stále vede o jeden gól a to 2:1.

Počet střel na branku: 27 – 15
40:00'
39:49'
V této třetině se nic zásadního už nestane. Ani jeden tým se neprosadil, a tak Seattle je stále ve vedení v zápase.
39:26'
Špatný přechod Sama Reinharta do útočného pásma, rozhodčí odpískal ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
39:07'
Boj o puk se odehrává ve středním pásmu a vypadá to, že navrch mají hostující hráči. Florida se nedokáže dostat na puk.
39:01'
Byla ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:44'
Domácí tým sice už nehraje v početní výhodě, ale i tak zůstává v útočném pásmu na dostřel branky svého dnešního soupeře.
38:31'
38:22'
Domácí tým kombinuje a kombinuje. Až v poslední fázi přichází střela, která ale trefila pouze prostor, kde byl připraven hostující brankář.
37:50'
Následovalo další vyhození přes všechny čáry. Přesilová hra Floridy se rychle blíží do svého závěru. Seattlu je blízko k ubránění tohoto důležitého oslabení.
37:39'
Chris Driedger dnes zřejmě chytá svůj životní zápas a zrovna proti svému bývalému týmu. Hostující brankář má další úspěšný zákrok.
37:19'
Aaron Ekblad měl před sebou otevřený prostor, ale přece jenom nevystřelil. Florida ale zůstává v útočném pásmu.
36:57'
Brandon Tanev vystihnul rozehrávku soupeře a ušetřil nějaké vteřinky ve středním a následně útočném pásmu.
36:39'
Seattle začíná své oslabení skvěle. Dostal se na puk, který hned vyhodil daleko od své branky.
36:31'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Jamie Oleksiak – 2 min., vysoká hůl).
36:22'
Frank Vatrano se na levé straně dostal ke střele, která byla ale zablokována do rohu kluzistě.
35:52'
Druhá třetina se nám pomalu blíží do svého konce a my stále čekáme na čtvrtý gól v tomto utkání, který zatím stále nepřichází.
35:26'
Radko Gudas je ve druhé třetině zatím nepostradatelným hráčem domácího týmu. Český obránce je snad všude, jak v obraně, tak v útoku.
35:04'
Po delší době to byli hráči Seattlu, kteří se dokázali usadit v útočném pásmu, ale stejně jako jejich soupeř zřejmě zapomněli střílet.
34:51'
34:43'
Nedorozumění v domácí obraně málem dokázali hosté potrestat. Chybělo tomu opravdu málo.
34:27'
Domácí tým nahodil puk do útočného pásma a celá formace zamířila na střídačku vystřídat.
34:06'
Florida drží útočné pásmo a opět kombinuje po celé jeho šíři. Jenže chybí tomu to důležité, střelba.
33:46'
Ještě ani neskončila druhá třetina a hostující brankář je už na svém maximu, co se týče zákroků v letošní sezóně.
33:35'
33:26'
Seattle se brání pouze za cenu vyhození do středního a následně útočného pásma. Zakázané uvolnění to ale nebude.
33:06'
O slovo se přihlásil i veterán Joe Thorton, ale moc toho na ledě neudělal. Hostující útočník míří střídat.
32:39'
Spencer Knight nechce zdržovat, a tak si dává pozor na odraz puku a rychle rozehrává do volného prostoru.
32:07'
Chris Driedger dnes drásá nervy domácímu týmu, jelikož dnes chytá naprosto famózně. Seattle stále drží své hubené vedení.
31:45'
Joonas Donskoi si pohrál s obráncem a ještě dokázal zakončit. Domácí brankář, ale v tuto chvíli nemusel zasahovat.
30:54'
Jordan Eberle, který dnes hraje svůj 800. zápas v NHL si nahodil puk do útočného pásma a pokusí se ho dojet.
30:27'
Druhá třetina má zatím dost rychlý spád, hra je plynulá. Rozhodčí nemá důvod vůbec přerušovat, což je dobře.
29:43'
Na ledě je elitní formace domácího týmu a je to znát. Florida se drží v útočném pásmu, kde kombinuje.
29:39'
Chris Driedger nadvakrát zastavil akci domácího týmu. V Sunrise pokračujeme za stejného stavu.
29:07'
Tohle nebude zakázané uvolnění, Radko Gudas bude muset hrát a zároveň si dávat pozor na útočníky.
28:48'
V této třetině jsme zatím branku neviděli. Snad se to do konce druhé periody změní a nějaký z týmů se prosadí.
28:23'
Právě Seattle se nadechuje k dalšímu zajímavému tlaku na domácí branku. Florida se snaží o napadání, ale bez úspěchu.
28:02'
Aaron Ekblad jako poslední instance napravil chybu svého kolegy z obrany a nedopustil střelecké zakončení Kraken.
27:38'
Frank Vatrano se snažil využít prostoru v útočném pásmu, ale svou střelu opřel pouze do pozorného obránce.
27:26'
Morgan Geekie se postavil na buly v útočném pásmu a neuspěl. Hostující hráč si to zřejmě zopakuje, jelikož rozhodčí odpískal Icing.
27:03'
Yanni Gourde si skvěle najel před domácí branku, kde puk dokázal tečovat. Kotouč proletěl velmi těsně vedle domácí branky. Florida měla obrovské štěstí.
26:33'
Hostující brankář má za sebou už patnáct zákroků a je zatím nejlepším hráčem hostujícího týmu.
26:12'
Seattle navázal na povedenou první třetinu a i v té druhé se prezentuje pohledným hokejem. Florida to má proti nim velmi těžké.
26:03'
25:53'
Carter Verhaeghe si musel dát pozor na ofsajd a to se povedlo. Domácí útočník ale měl poté nevýhodu a u puku byl až jako druhý.
25:39'
Akce Floridy byla pro tuto chvíli předčasně ukončena kvůli ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
25:22'
Radko Gudas opět v hlavní roli a opět byl skvělý. Domácí obránce nepustil soupeře do střeleckého zakončení.
24:56'
Sam Reinhart upadnul v útočném pásmu, ale tohle rozhodně nebyl podle rozhodčího faul. Hra pokračuje a Florida míří do útočného pásma.
24:33'
Aaron Ekblad si musel dát pozor před dotírajícím útočníkem, ale všechno nakonec zvládnul a ještě skvěle rozehrál.
24:18'
23:51'
Početní výhoda se blíží ke svému konci a zdá se, že tato přesilová hra nebude využitá. Florida se ubrání a opět se bude tlačit za vyrovnáním.
23:22'
Seattle je i nadále v útočném pásmu, ale jenom do doby, kdy se na puk dostal Radko Gudas, který vyhodil puk do bezpečí.
22:55'
Nechybělo moc a Kraken už vedl o dvě branky. Proti tomuto vedení byla horní tyčka domácí branky, která se ozvala.
22:32'
První přesilová hra se povedla, Kraken se snaží ji napodobit. Na ledě je jeho elitní formace. Florida bude čelit obrovskému tlaku.
22:18'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Brandon Montour – 2 min., podrážení).
21:58'
Chris Driedger musí být na pozoru, protože netrvá to dlouho a Florida se opět dostává na puk a míří vstříc jeho brance.
21:35'
Radko Gudas neudržel puk v útočném pásmu a musí se pro něj vrátit až do středního pásma. Tlak Floridy tedy v tuto chvíli končí.
21:13'
Úvod druhé třetiny je zatím dost vyrovnaný. Ani jeden tým nemá na ledové ploše převahu.
20:37'
Hosté vyhráli v této sezóně pouze jeden zápas na venkovním ledě. Dnes je blízko k tomu, aby si připsali druhou výhru.
20:20'
Nepřesnost v hostující rozehrávce, máme tady zakázané uvolnění. Hra se stěhuje opět před branku Kraken.
20:05'
I druhé úvodní buly dopadlo lépe pro domácí tým, který musí v tomto zápase dotahovat své brankové manko.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:04.
Je za námi úvodní třetina tohoto utkání, která nám přinesla prozatím tři branky. Hosté ze Seattlu se prosadili hned v úvodu zápasu v přesilové hře. Domácí vyrovnání přišlo o pět minut později, jenže to nebylo všechno. Kraken se nevzdal a podruhé v zápase se dostal do vedení, které už do konce třetiny nepustil. Seattle vede nad Floridou po první třetiny těsně 2:1.

Počet střel na branku: 14 – 9
20:00'
19:46'
V této třetina se už zřejmě nic závratného nestane. Do šatny půjdou spokojenější hráči Kraken, kteří vedou.
19:13'
Carter Verhaeghe si nepohlídal své postavení a byl mu odpískán ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
19:01'
Byla ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:39'
Hostující tým je odhodlaný dohrát tuto třetinu v útočném pásmu a to se jim taky daří. Parádní práce první formace.
18:26'
Jordan Eberle se prezentoval nepřesnou diagonálou do útočného pásma. Nakonec to nevadí, protože se puk dostal do výstroje domácího brankáře.
18:03'
Jaden Schwartz mohl ujet svým strážcům, ale bohužel na ledě už byl příliš dlouho a neměl sílu na únik.
17:49'
A další zákrok brankáře hájící barvy Seattle Kraken. Bude následovat další vhazování před jeho svatyní.
17:34'
Chris Driedger má na svém kontě další úspěšný zákrok ve svém brankoviště, hra byla přerušena. Posléze se bude vhazovat před jeho brankou.
17:17'
Závěr první periody má docela spád, rozhodně se v této části zápasu nenudíme. Hokej má neutrálním fanouškům co dát.
16:53'
Radko Gudas vypálil z první od modré, ale pouze do prostoru, kde byl připraven hostující brankář Driedger.
16:23'
Chris Driedger tentokrát nechal vyniknout svou hokejku, která se položila do jedné z domácích střel. Puk skončil v rohu kluziště.
15:56'
Seattle se snaží diktovat tempo hry, ale napadání Floridy jim jejich snahu kazí. Navíc posléze se Florida sama dostává k puku.
15:33'
Brandon Tanev se tlačil do zakončení, ale puk za záda domácího brankáře nedostal. Seattle stále vede o jedinou branku.
15:14'
Domácí brankář musel vyjet za vlastní branku, aby dokázal zpracovat puk pro svého obránce, který si ho tam přebral.
14:47'
Carson Soucy neměl jinou možnost, než nahodit puk do útočného pásma. Obránce Kraken neměl komu by přihrál.
14:24'
Konec první třetiny se nám pomalu blíží. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo si budeme muset počkat na další část tohoto utkání?
14:06'
13:41'
Až v tuto chvíli se Seattle brání a vyhazuje puk aspoň do středního pásma. Florida ale se i nadále snaží o tlak.
13:11'
Owen Tippett vypálil od modré, ale hostující branku netrefil. Tlak Floridy nekončí, domácí tým kombinuje v útočném pásmu.
12:46'
Tentokrát brankář Seattlu nemusel zasahovat. Teď se jenom bude dívat, jak jeho spoluhráči dobývají domácí branku.
12:22'
Na tahu byl Kraken ze Seattle, ale ani on nic kloudného v útočném pásmu neukázal. Konečně vidíme hokej nahoru a dolů.
11:53'
Anton Lundell se skvěle postavil před brankáře, ale nic z toho nebude. Domácí útočník čekal na nějakou střelu, ale žádná nepřišla.
11:35'
Třetí formace domácího týmu udělala v útočném pásmu menší zmatky, ale stav utkání se v tuto chvíli nezmění.
10:40'
Hosté se opět dostávají do vedení. Už se zdálo, že se puk dostane z útočného pásma, ale Oleksiak ho ještě stihnul v pásmu a vypálil velmi tvrdou ránu, kterou zblokoval RYAN DONATO do domácí branky – 1:2. Asistence: Jamie Oleksiak a Joonas Donskoi.
10:09'
Před malou chvílí jsme se dostali do druhé poloviny první třetiny. Snad bude pro fanoušky koukatelnější, než první část.
10:02'
10:02'
Frank Vatrano nechal vyniknout lapačku hostujícího brankáře, hra byla přerušena. Vhazovat se bude před hostující brankou.
09:34'
Dnešní utkání zatím postrádá nějaké větší tempo. Sice jsme už viděli dvě branky, ale že by se týmy nějak přetrhly, to ne.
09:19'
Oba týmy hrají v plném počtu.
09:02'
Kraken se snaží uklidnit hru, a tak puk zaváží za vlastní branku, kde jeden z obránců bude čekat na dostřídání obou týmů.
08:44'
Hosté by se rádi opět dostali na puk, ale jejich kombinace je v posledních sekundách velmi nepřesná.
08:17'
Carter Verhaeghe musel dát zpátečku, jelikož se řítil do víru přesily, kterou nedokázal přehrát. Florida si udržela puk.
07:40'
Oba týmy si tedy zkusí zahrát ve čtyřech. Uvidíme, komu to bude svědčit více. Zda Floridě nebo hostům ze západního pobřeží USA.
07:19'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ryan Lomberg – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Will Borgen – 2 min., hrubost).
07:19'
07:19'
Zápas musel být přerušen, jelikož ve středním pásmu se začali rvát hráči obou týmů. Rozhodčí bude vylučovat.
06:59'
Florida právě vstřelila branku!
Tak jsem to nejspíš zakřiknul. Florida se dostala do útočného pásma, kde na chvíli zakombinovala a poté přišla střela od modré, kterou dokázal PATRIC HÖRNQVIST tečovat za záda hostujícího brankáře. Florida tedy vyrovnává stav tohoto utkání – 1:1. Asistence: MacKenzie Weegar a Joe Thornton.
06:36'
Zatím více práce má domácí mladík v brance, než jeho kolega na druhé straně, který Floridu zná velmi dobře.
06:09'
Další závar před domácí brankou vyřešil až Jonathan Huberdeau, který vyhodil puk z vlastního pásma do toho středního.
05:46'
Carson Soucy neudržel puk v útočném pásmu a musel se pro něj vrátit do středního pásma. Florida se pro tuto chvíli dokázala ubránit.
05:18'
Sam Bennett zkusil své štěstí, ale jeho střela byla zablokována do ochranné sítě nad brankou. Vhazovat se bude před hostující brankou.
05:03'
Jordan Eberle objel celé útočné pásmo, aby posléze přihrál nepřesně na modrou čáru. Domácí tým toho může využít a zaútočit.
04:39'
Hostující brankář má za sebou své úvodní zákroky v tomto utkání a všechny byly úspěšné. Florida to musí zkoušet dál.
04:18'
Vhazování ve středním pásmu dopadlo lépe opět pro Kraken, ale nakonec to jsou domácí, kteří můžou zaútočit.
04:03'
Sam Reinhart vybojoval puk čistým způsobem, ale následná jeho akce skončila předčasně. Rozhodčí odpískal ofsajd.
03:26'
Hostující tým je zatím lepším týmem, domácí Florida zatím tahá za kratší konec. Uvidíme, co nám nabídnou další minuty první třetiny.
02:22'
02:22'
Tak nakonec se hosté dokázali prosadit v přesilové hře až v samotném závěru. Vynikající práce Donskoie, který zavezl puk do útočného pásma a posléze přihrál na volného JORDANA EBERLEHO, který nepohrdnul svou šancí skórovat – 0:1. Asistence: Joonas Donskoi a Vince Dunn.
01:57'
Početní výhoda se pomalu blíží ke svému konci a Seattle ještě nedokázal ohrozit domácího brankáře a vypadá to, že ani neohrozí.
01:41'
Fantastická přihrávka na rozjetého Jonathana Huberdeaua, který ale nedokázal překonat hostujícího brankáře. Chris Driedger se skvěle roztáhnul a nepustil puk za svá záda.
01:16'
Haydn Fleury rozjel další akci svého týmu a už to konečně vypadá, že by se Kraken dokázal usadit před domácí brankou.
00:59'
Seattle se nedokáže udržet v útočném pásmu, Florida hraje zatím své oslabení s naprostým přehledem.
00:36'
Začátek první přesilové hry se moc hostům nepovedl. Anton Lundell ujel a prověřil pozornost brankáře.
00:25'
Vyloučení v týmu Florida Panthers (Gustav Forsling – 2 min., hákování).
00:01'
Úvodní buly dopadlo lépe pro domácí hráče, kteří na nic nečekají a ihned se tlačí do útočného pásma.
00:01'
Kdo se postaví do branky
Spencer Knight (FLA) | 5-2-1, 2,97 obdržených branek na zápas, 90,4% úspěšnost zákroků, bez čistého konta
Chris Driedger (SEA) | 0-2-0, 4,74 obdržených branek na zápas, 79,1% úspěšnost zákroků, bez čistého konta

Florida Panthers: S. Knight (Bobrovskij) – Ekblad (A), Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Connauton – Tippett, S. Bennett, Huberdeau (A) – S. Reinhart, A. Lundell, Verhaeghe – Mamin, J. Thornton, Vatrano – Hörnqvist (A), Luostarinen, Lomberg.
Trenér: Andrew Brunette (dočasný trenér)

Seattle Kraken: Driedger (Grubauer) – Borgen, Oleksiak, H. Fleury, A. Larsson (A), Soucy, Vince Dunn – Jordan Eberle, Wennberg, Marcus Johansson – McCann, Geekie, B. Tanev – Schwartz (A), Gourde, Appleton – Donskoi, Blackwell, Donato.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Luxmore, St. Laurent – Cherrey, Murray.
Česká a slovenská stopa v týmech
Radko Gudas (FLA) – obránce, 19 zápasů (0+5)
Vzájemné zápasy
Dnešní zápas bude jejich vůbec první vzájemný zápas v historii obou klubů.
Premiérová sezóna v NHL se pro Seattle nevyvíjí úplně podle představ. Kraken je na předposlední místě v Západní konfenreci se ziskem třinácti bodů, horší už je jenom Arizona a ta má o tři body méně. Hráči Kraken jsou na tripu po Floridě a jelikož jim první zápas nevyšel, tak se budou snažit o nápravu proti Panterům.

Koho sledovat
Jaden Schwartz – útočník, 20 zápasů (4+12)

Florida Panthers
Domácí Panteři jsou zatím příjemným překvapením dosavadního průběhu soutěže. Florida je pouze o skóre na druhém místě ve Východní konfenrenci a vůbec v celé NHL. Panthers dost těží z domácího prostředí, kde v tuto chvíli táhnout sérii jedenácti zápasů, které vyhráli. Poslední domácí porážka se datuje k 10. říjnu v zápase proti Tampě.

Aaron Ekblad – obránce, 20 zápasů (6+11)
Carter Verhaeghe – útočník, 20 zápasů (7+9)

26. listopadu 2021 | Washington – Florida 4:3
25. listopadu 2021 | Florida – Philadelphia 2:1 po prodloužení
21. listopadu 2021 | Florida – Minnesota 5:4
19. listopadu 2021 | Florida – New Jersey 4:1
17. listopadu 2021 | Florida – NY Islanders 6:1
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.