NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Rangers - 14. dubna 2022   01:15

Flyers
Flyers
0:4
(0:1, 0:2, 0:1)
Rangers
Rangers
10:20' Kakko  (Goodrow, K'A. Miller) • 28:22' Kakko  (Chytil) • 31:03' Panarin  (Trouba) • 58:07' Copp  (Goodrow, Trouba)
Flyers
Rehman, Blandina – Johnson, Shewchyk
Wells Fargo Center, Philadelphia
15 967 diváků
Rangers

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost, na počtenou!

3. Artěmij Panarin (NYR) – 1+0
Hokejisté Rangers si dnes připsali jednoznačnou výhru, na ledě trápící se Philadelphie uspěli poměrem 4:0. Přestože úvod měli lepší domácí, do vedení se dostali Newyorčané v 11. minutě, kdy se trefil Kaapo Kakko. Stejný hráč skóroval i ve druhé třetině po skvělé přihrávce Filipa Chytila. Krátce po uplynutí poloviny řádné hrací doby přesně zamířil i Artěmij Panarin a v úplném závěru výhru Rangers zpečetil Andrew Copp.
59:41'
Fox se vrátil na led, ale teď se zápas už z obou stran dohrává.
59:33'
Mika Zibanejad předvedl výborné vedení kotouče. Následně si ještě pomohl zpětnou přihrávkou.
58:59'
Rozběhla se nám poslední minuta dnešního utkání. Letci se ještě drží v útočném pásmu, chtějí si připsat alespoň čestný úspěch.
58:07'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Travis Konecny – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
Vyloučení v týmu New York Rangers (Barclay Goodrow – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).
58:07'
Rangers právě vstřelili branku!
Hosté se poměrně rychle dostali z vlastní třetiny a ANDREW COPP dovezl kotouč do prázdné klece. Rangers si tedy připíší i branku v oslabení. 0:4. Asistence: Barclay Goodrow a Jacob Trouba.
57:52'
Na led naskočil i šestý hráč, takže domácí to ještě zkouší bez brankáře.
57:41'
Vyloučení v týmu New York Rangers (Adam Fox – 2 min., sekání).
57:24'
Philadelphia nyní má ponechanou výhodu. V úplném závěru si ještě zahraje přesilovku.
56:55'
Artěmij Panarin si připravil střeleckou pozici mezi kruhy. Kotouč tlačil k zadní šibenici, ale rameno Felixe Sandströma se činilo.
56:09'
Jezdci si teď dvakrát za sebou pomohli vyhozením na icing. Už je velmi pravděpodobné, že to dotáhnou do úspěšného konce, poněvadž vstřelit tři branky za necelé čtyři minuty není nic jednoduchého.
55:33'
Scott Laughton vypálil ihned po přejetí útočné třetiny. Vyrážečka Alexandara Georgijeva byla pohotová.
54:59'
Hayes zajímavě nahrnul kotouč před bránu, ale ani v tomto případě se domácí ze vstřelené branky radovat nemohli.
54:44'
Po opravdu dlouhé době je hra přerušena. Až teď, v 55. minutě, tady máme první komerční pauzu ve třetí periodě.
54:08'
James van Riemsdyk nabízel černou gumu do předbrankového prostoru, kam si najížděl Sanheim. Přesná teč ale k vidění nebyla.
53:31'
Trouba si nyní mění kotouč s Millerem. Oba čekají na dostřídání svých útočných kolegů.
52:48'
Druhá lajna hostů byla aktivní ve třetině soupeře, jenže přihrávka Panarina byla až moc čitelná. Domácí dostali puk do střední třetiny, a proto mohli vystřídat.
52:12'
Panarin bekhendem vybízel Stromea, kterému ale kotouč přeskočil přes hokejku, tudíž k zakončení dojít ani nemohlo.
51:29'
Hayes zřejmě prováhal ideální moment ke střele mezi kruhy. Hosté následně vyhodili obloučkem tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.
50:46'
Hosté mohli vyrazit do brejku, ale Chytil jen nahodil do útočného pásma. Třetí formace za sebou měla dlouhé a těžké střídání.
50:12'
Zack MacEwen na sebe natáhl dva hráče soupeře, ale pak nedokázal přesně přihrát. Letci byli znovu vyhnáni z útočné třetiny.
49:32'
Kevin Rooney byl u zadního mantinelu odzbrojen od kotouče. Philadelphia ale nedokázala založit souvislou akci.
48:58'
Dlouho se hraje bez přerušení, což samozřejmě vyhovuje hostům, kteří bez větších obtíží kráčí za vítězstvím.
48:02'
Frost se dostal ke střele z poměrně dobré pozice mezi kruhy. Hostující gólman si povyjel z brány, ale zasahovat nemusel. Frostova rána šla totiž kousek vedle zadní tyče.
47:22'
Foxovi touš přeskočil přes hůl, takže útočná akce Rangers pokračovat nemohla. Na puku byl nejdříve Keith Yandle.
46:39'
Oskar Lindblom vypálil poměrně překvapivě z levé strany. Málem trefil horní tyč, ale Alexandar Georgijev stačil vyrážečkou zareagovat.
45:18'
Strome si měnil kotouč s Panarinem. Ke střele se ovšem nedostal, poněvadž hokejisté v oranžovém stačili situaci dobruslit.
44:26'
Zamula přečetl úmysl Kreidera a nepustil jej do útočné třetiny. Letci ale nemají protihru směrem dopředu.
43:41'
Nahození Foxe se snažil tečovat Hunt. Puk zřejmě byl zasažen, ale nakonec doskákal jen na boční síť.
43:09'
Útočné choutky Oskara Lindbloma vyšly vniveč. Útočník Philadelphie byl zastaven ostrým a zároveň čistým hitem.
42:30'
Kakko se snažil pálit z poměrně ostrého úhlu, ale právě Yandle jej rychle dostoupil.
41:55'
Kotouč si přebral Yandle, jenž se pokusí o co nejpřesnější rozehrávku.
41:19'
Strome nepropasíroval přihrávku zpoza brány na nabrusleného Panarina.
40:39'
Třetí třetina začala opatrně z obou stran. Vypadalo to, že byl Farabee zasažen vysokou holí, ale vylučovat se tentokrát nebude.
40:01'
Po dvou třetinách mají hosté velmi blízko k zisku dalších dvou bodů do tabulky. Philadelphia na počátku druhé části vypadla z tempa, které nabrala v první třetině a po zásluze byla dvakrát potrestaná. Nejprve se podruhé v zápase trefil Kaapo Kakko, načež přesně zakončil i Artěmij Panarin. V závěru druhé dvacetiminutovky hosté nevyužili přesilovku.
Střely na branku po 2. třetině: 22 – 26
40:00'
39:40'
39:09'
Jednapadesát sekund před koncem druhé třetiny si s pukem pohrál Panarin. Elitní forvard celku z New Yorku následně i zakončil, ale Felix Sandström dával pozor.
38:48'
Kreider se snažil tečovat nahození od modré čáry. Kotouč však zapadl těsně vedle tyče.
38:14'
Při krásné kombinaci na jeden dotek Mika Zibanejad hledal u zadní tyče Panarina, ale tato souhra zřejmě už byla překombinovaná.
37:40'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Jegor Zamula – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu).
37:38'
Barclay Goodrow vypálil zleva. Felix Sandström puk vyrazil lapačkou jen před sebe.
37:12'
Alexandar Georgijev se opět zaskvěl proti Konecnému, který sám před ním šel do bekhendové kličky.
36:33'
Při hře 4 na 4 se však do šance dostali i domácí! Konecny v přečíslení nepřihrál, ale rovnou vystřelil. Udělal to dobře, ale vyrážečka Georgijeva byla proti.
35:36'
Mika Zibanejad zůstal úplně volný na levém kruhu. Rychle vypálil příklepem. Vypadalo to, že rozvlní síť, jenže před brankou stojící Ryan Lindgren ránu nechtěně zastavil.
35:19'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Kevin Hayes – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu New York Rangers (Barclay Goodrow – 2 min., hrubost).
33:55'
Jezdci dlouho drželi kotouč na svých hokejkách. Zadáci si přihrávali u vlastní modré čáry, pro hrací předmět si navíc dojel také Strome.
32:59'
Alexandar Georgijev s přehledem zastavil ránu útočníka Owena Tippetta z pravé strany. Hra je zastavena.
32:25'
Kevin Rooney to se zakončením zkoušel nadvakrát. Domácí brankář si ale prostor u bližší tyče poměrně jednoduše pohlídal.
31:03'
Philadelphia teď herně ztrácí, přičemž ztrácí už poměrně výrazně i výsledkově. Obránce Trouba zachytil kotouč na modré čáře a okamžitě vybídl u zadní tyče stojícího ARTĚMIJE PANARINA. Ruskému útočníkovi střela příliš nevyšla, přesto se dostala až za brankovou čáru. 0:3. Asistence: Jacob Trouba.
30:41'
Po dobré práci Panarina pálil Trouba, jehož pokus ale až k brance domácích nedoputoval.
29:34'
Přečíslení 3 na 2 hosté nevyřešili ideálně. Bekhendová pobídka Vatrana nenašla hůl Zibanejada.
28:58'
Zhruba v polovině řádné hrací doby hraje favoritovi vše do karet. Philadelphia se zatím ve druhé periodě do hry příliš nedostává.
28:22'
Teď už to Rangers vyšlo! Podruhé v utkání se trefuje KAAPO KAKKO, jenž těžil z vynikající práce Filipa Chytila, který v rohu kluziště vybojoval puk a poté přesně přihrál. Finského útočníka v předbrankovém prostoru nepohlídal Tanner Laczynski. 0:2. Asistence: Filip Chytil.
27:42'
Ryan Strome okamžitě zakončil odražený kotouč. Byl úplně sám před brankou Flyers, a proto musel být pořádně zklamaný, když klec minul.
27:14'
Owen Tippett dostal kotouč proti hokejce. Jeho pumelice ale zapadla poměrně vysoko nad horní tyč.
26:23'
Vatrano to zkoušel znovu, tentokráte z levé strany. Jeho projektil domácí gólman vyrazil s přehledem.
25:58'
Vatranovi kličkovaná ve střední třetině nevyšla. Útočník hostů byl přitlačen na mantinel Hayesem.
24:54'
Kotouč vypadl z hrací plochy, navíc Scott Laughton to při jedné ze střel pořádně schytal. V bolestech musel zamířit na střídačku.
24:22'
Kakko vysunul Chytila, který celkem pohotově pálil z kruhu. Brankář Flyers se musel činit.
23:12'
Strome připravil střeleckou pozici pro Brauna. Obránce Rangers ale své bývalé spoluhráče nikterak nepřekvapil, snadná práce pro Sandströma.
22:20'
Miller je zpět na ledě. Philadelphia při své první přesilovce moc nebezpečná nebyla.
22:00'
Hra je přerušena. Po krátké pauze se bude vhazovat po levici Georgijeva.
21:44'
Až nyní se domácí dostali do další palebné pozice, ale Konecny nechal vyniknout hostujícího muže v masce.
20:51'
Joel Farabee vybídl Sanheima, jehož rána zápěstím nenadělala Georgijevovi větší problémy.
20:20'
Vyloučení v týmu New York Rangers (K'Andre Miller – 2 min., držení).
20:01'
Lepší vstup do utkání měli domácí, avšak první branku vstřelili favorizovaní hosté. V 11. minutě se prosadil pošesté v sezoně Kaapo Kakko. Hned po trefě finského mladíka následovala téměř dvouminutová přesilovka Rangers pět na tři, kterou ale svěřenci stratéga Gallanta nevyužili. Po dvaceti minutách tedy vedou jen o gól.
Střely na branku po 1. třetině: 10 – 13
20:00'
19:56'
Zhruba čtyři sekundy před sirénou se do otevřenější obrany dostal Hayes. První centr Flyers ale netrefil brankový prostor.
19:26'
První dějství se už z obou stran jen dohrává. Hosté nahodili kotouč do útočného pásma, ale tam zapracoval tým v oranžových dresech.
18:45'
Připomněl se Kevin Rooney, jehož střela směrem na vyrážečku nebyla vůbec zlá. Felix Sandström ale zasáhl.
18:09'
Filip Chytil nastartoval akci Jezdců, která ovšem zakončena nebyla. Ještě necelé dvě minuty bude trvat první perioda.
17:06'
Farabee sice nabral velkou rychlost, ale jeho celku to nic platné nebylo. Defenzíva Rangers totiž zareagovala na jedničku.
16:43'
Zamula puk do tandemu nepředal úplně nejlépe. Byl odpískán ofsajd, a proto budeme pokračovat až po komerční pauze.
15:46'
Ryan Reaves si najel až k modré čáře, odkud pohotově zakončoval. Felix Sandström včas a rychle zacvakl oba své betony.
14:49'
Jegor Zamula se musel před vlastní bránou co nejlépe zorientovat, což se mu podařilo. Následně přesně dostal hrací předmět na najetého spoluhráče.
13:56'
Philadelphia hraje v plném počtu. Těžké chvíle přečkala bez druhého inkasování.
13:34'
Provorov už dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry. Velký tlak Rangers je pryč a nyní se zdá, že se domácí ubrání.
13:05'
Mika Zibanejad si dvakrát vyměnil kotouč s Panarinem a poté prudce vypálil. Gólman Philadelphie si pokryl bližší tyč, ale zároveň to měl velmi obtížné.
12:33'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Scott Laughton – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu New York Rangers (Chris Kreider – 2 min., hrubost).
12:33'
Panarin vybídl na levém kruhu Foxe, který okamžitě střílel bez přípravy. Felix Sandström se stačil přemístit a svůj celek podržel.
12:05'
Hosté mají velkou možnost k navýšení vedení. Začali totiž hrát přesilovku pěti proti třem.
11:56'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Kevin Hayes – 2 min., sekání).
11:51'
Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Noah Cates – 2 min., držení).
11:26'
Panarinovi se střela zápěstím příliš nepovedla. Byla posunuta zadáky domácích mimo tři tyče.
10:20'
Napadání Newyorčanů přineslo úspěch! O první trefu utkání se postaral KAAPO KAKKO, který si zpracoval přihrávku Goodrowa a poté mezi kruhy přesně našel prostor u pravé tyče ze svého pohledu. 0:1. Asistence: Barclay Goodrow a K'Andre Miller.
09:38'
Tanner Laczynski si navedl kotouč po levém křídle. Předvedl kličku směrem na střed, ale zadní tyč o pár čísel minul. Dá se říct, že celek v oranžových dresech je zatím aktivnější.
08:46'
Tohle vůbec nebyla špatná akce, na jejímž konci byl Owen Tippett. Forvard Flyers ale těsně minul.
08:06'
Kotouč přímo na hokejku dostal na útočné modré čáře střelec Kreider. Puk letěl po ledě, Felix Sandström zakročil levým betonem.
06:54'
Kaapo Kakko se pokoušel o individuální akci středem kluziště, ale příliš se mu to nepovedlo. Hosté se přece jen do třetiny soupeře dostali, avšak zatím hrají jen okolo mantinelu.
06:22'
Georgijev se musel mít na pozoru, poněvadž před jeho brankovištěm vznikla nepřehledná situace.
05:56'
Zack MacEwen se dostal ke kotouči po dobré práci Sanheima, jenže svůj pokus namířil jen a pouze do bruslí bránících hráčů.
05:06'
Braden Schneider si najel na kruh, odkud zápěstím vypálil. Prudkou ránu ale umístil pár čísel nad horní tyč svatyně Philadelphie.
03:56'
Letci opětovně zahrozili. Tentokráte pálil od modré čáry Provorov, který těsně minul. Je pravděpodobné, že puk byl tečován.
03:26'
Kevin Hayes hledal šikovnou žabičkou před brankovištěm Joela Farabeeho. Gólman Jezdců ale zasáhl vystrčenou holí.
02:41'
Zack MacEwen hledal mezi kruhy volnějšího spoluhráče, ale hosté situaci přečetli. Následně touš v pásmu podržel Trouba.
01:29'
Panarin vybídl Stromea, který ještě posunul na Foxe. Zadák Rangers chtěl střílet, ale kotouč mu z čepele utekl.
00:59'
Domácí začali mírným tlakem, ale první ohrožení branky hostů se zatím nekonalo.
00:01'

Philadelphia Flyers: Sandström (M. Jones) – Provorov (A), Sanheim, Zamula, Connauton, Attard, Yandle – Konecny, K. Hayes (A), Farabee – Brink, Frost, J. van Riemsdyk – Tippett, Laughton (A), N. Cates – MacEwen, Laczynski, Lindblom.
Trenér: Mike Yeo

New York Rangers: A. Georgijev (Šesťorkin) – A. Fox, R. Lindgren, Trouba (A), K'A. Miller, B. Schneider, Braun – Vatrano, Zibanejad (A), Kreider – Copp, R. Strome (A), Panarin – Kakko, Chytil, Goodrow – Reaves, K. Rooney, Dryden Hunt.
Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Rehman, Blandina – Johnson, Shewchyk.
Vzájemné zápasy

04.04.2022 NY Rangers – Philadelphia 3:4 po nájezdech
16.01.2022 Philadelphia – NY Rangers 2:3
02.12.2021 NY Rangers – Philadelphia 4:1
Česká a slovenská stopa

Libor Hájek (NY Rangers) – 16 zápasů, 1 bod (0+1)
Filip Chytil (NY Rangers) – 60 zápasů, 19 bodů (7+12)

NEW YORK RANGERS

Hokejisté Rangers už mají jistou účast v nadcházejícím play-off. V 74 zápasech vybojovali 100 bodů a momentálně jim patří čtvrtá příčka ve Východní konferenci za Floridou, Carolinou a Torontem. Svěřenci kouče Gallanta navíc bojují o prvenství v Metropolitní divizi. Jezdci si drží poměrně slušnou formu. Po třech výhrách za sebou ale minulou noc padli s Carolinou, která ve třetí třetině rozhodla o své výhře 4:2. Rangers mají ve svém středu procentuálně nejlepšího brankáře NHL Igora Šesťorkina, jenž si drží 93,4% úspěšnost zákroků. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Artěmij Panarin s 88 kanadskými body.

PHILADELPHIA FLYERS

Na tuto sezonu nebudou Letci z Philadelphie vzpomínat v dobrém. Před jejím začátkem se chtěli dostat do play-off, ale i kvůli obrovské marodce v polovině sezony začali ztrácet a nyní už jsou bez šance. Navíc se celek z Pensylvánie propadl až na předposlední místo ve Východní konferenci. Philadelphia uhrála jen 57 bodů v 73 zápasech. V uplynulých duelech na jejím kontě převažovaly porážky, radovala se jen dvakrát z předchozích devíti zápasů. Minulou noc navíc Flyers schytali ostudný debakl 2:9 ve Washingtonu. Po odchodu Clauda Girouxe na Floridu vládne týmové produktivitě Cam Atkinson s padesáti kanadskými body.
Hezké čtvrteční ráno při sledování textového přenosu z NHL. Dnes se zaměříme na duel mezi Philadelphií a Rangers. Začínáme krátce po 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.