NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Montreal - 30. října 2021   22:00

Kings
Kings
24:31' Arvidsson (Kopitar, O. Määttä) • 32:19' Kaliyev (Clague, Kopitar) • 41:53' Kupari (M. Roy, Iafallo) • 45:37' Iafallo (M. Roy) • 54:16' Iafallo (Danault, Kupari)
5:2
(0:1, 2:0, 3:1)
Montreal
Montreal
18:22' Josh Anderson  (Dvorak, A. Romanov) • 57:40' Chiarot  (Josh Anderson, Suzuki)
Kings
Trevor Hanson, Steve Kozari. Čároví: Ryan Gibbons, Jonathan Deschamps
Staples Center, Los Angeles
12785 diváků
Montreal
J. Allen (Montembeault) – Petry, Chiarot (A), D. Savard, A. Romanov, Kulak, Niku – B. Gallagher (A), Suzuki, M. Hoffman – Josh Anderson, Dvorak, Drouin – Caufield, M. Perreault, Toffoli (A) – Armia, C. Paquette, Lehkonen. Hlavní trenér: Dominque Ducharme.

3. Tobias Björnfot (LAK) 0+0
Statistiky: Střely na bránu: 38-28; Zablokované střely: 13-16; Vhazování: 62%-38%; Hity: 16-32; Přesilové hry: 3/5-0/3; Trestné minuty: 6-10.
Los Angeles Kings odehrálo velmi slušný zápas a proti Montrealu ukončilo sérii šesti porážek v řadě. Josh Anderson sice poslal Montreal 98 sekund před koncem první třetiny do vedení, jenže poté už se prosazovali pouze domácí Kings. Los Angeles skórovalo pětkrát za sebou a kromě dvou branek padly všechny branky v početní převaze. Skvělý zápas odehrál Alex Iafallo, když vstřelil dva góly a na jeden přihrál. V závěru už jen korigoval skóre Ben Chiarot. Konečný výsledek na ledě LA Kings. Los Angeles Kings 5 Montreal Canadiens 2.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:40'
Montreal právě vstřelil branku!
BEN CHIAROT dostal nádhernou přihrávku na bod levého kruhu a rychlou střelou zápěstím procedil puk přes lapačku přesouvajícího se Cala Petersena k přední tyči! Montreal snížil. Je to 5:2. Asistence: Josh Anderson a Nick Suzuki.
57:13'
Trevor Moore mohl skórovat po rychlém obratu hry během oslabení, Jake Allen se ale u levé tyče překonat nenechal a poházel si s pukem ve své lapačce.
56:35'
Mike Hofmann vystřelil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování zápěstím a puk se po hokejce Tobiase Björnfota svezl do ochranné sítě. Hra byla přerušena.
55:34'
Arthur Kaliyev byl vyloučen na dvě minuty za držení a Montreal nyní může korigovat skóre v přesilové hře.
54:46'
Domácí brankář si snadno poradil se střelou Canadiens z pravé strany a na přední tyči kotouč podržel. Po zákroku Cala Petersena následuje komerční přestávka.
54:16'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
ALEX IAFALLO zpracoval těžkou přihrávku na ose útočného pásma a v závěru samostatného úniku poslal puk nad hlavou ležícího Jakea Allena pod horní tyč! Čtvrtý gól Kings v přesilové hře – 5:1. Asistence: Phillip Danault a Rasmus Kupari.
52:51'
Mathieu Perreault tentokrát usedl na trestnou lavici z řad Montrealu poté, co byl vyloučen za hákování.
52:16'
Viktor Arvidsson se teď před trestnými lavicemi krásně otočil s pukem a poté se z levého křídla řítil sám na bránu, Jake Allen ale fantasticky zasáhl proti jeho střele zápěstím levým betonem a po jeho dorážce kotouč u pravé tyče zalehl!
51:07'
Canadiens se na levém křídle rozhodli pro táhlou střelu od modré čáry, která na přední tyči zamířila do lapačky Cala Petersena. Domácí brankář nakonec nerozehrál.
50:21'
Montreal si vytvořil na začátku druhé poloviny třetí třetiny tlak, Cal Petersen ale snadno zasáhl a přerušil hru. Prostor dostává další krátká komerční přestávka.
48:51'
Anže Kopitar teď vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a Jake Allen byl na přední tyči připraven, když puk sevřel ve svém náručí. Reklamní přestávka.
48:20'
Kings tentokrát přesilovou hru nevyužili, vůbec je to ale mrzet nemusí, protože nad Canadiens vedou rozdílem tří branek a na zázračný obrat to nyní nevypadá.
45:52'
Artturi Lehkonen byl nyní vyloučen na dvě minuty za hákování a Kings opět mohou udeřit v přesilové hře.
45:37'
Jake Allen nedokázal udržet ránu Matta Roye, která přišla před vrcholem pravého kruhu, a u pravé tyče zasunul puk do odkryté sítě ALEX IAFALLO! Kings vedou 4:1! Asistence: Matt Roy.
45:21'
Christian Dvorak se pokusil odčinit své vyloučení, když na pravém křídle šlápl do pedálů a z pravého kruhu dobře vypálil, Cal Petersen ale vkleče puk zachytil.
44:46'
Tyler Toffoli nabral na levém křídle obrovskou rychlost, jenže jeden z hráčů Kings ho dokázal dobruslit a bývalý hráč Montrealu se do zakončení v levém kruhu nedostal.
44:03'
Brendan Gallagher chtěl vystřelit na vrcholu levého kruhu pro vhazování, jenže se rychle ocitl v obležení dvou domácích hráčů Kings a do zakončení se nedostal.
41:53'
RASMUS KUPARI zamíchal s pukem na vrcholu pravého kruhu a nádhernou střelou zápěstím vymetl nad lapačkou Jakea Allena bližší pravý horní roh brány! Kings využili druhou přesilovou hru – 3:1. Asistence: Matt Roy a Alex Iafallo.
40:23'
Christian Dvorak forčekoval za bránou Kings, jenže fauloval a byl vyloučen na dvě minuty za podrážení. Domácí mají k dispozici třetí přesilovou hru (1/2).
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-18; Zablokované střely: 7-11; Vhazování: 65%-35%; Hity: 14-17; Přesilové hry: 1/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Druhá třetina začne přibližně v 23:55.
Kings byli po přestávce lepším týmem a zaslouženě se jim podařilo dosavadní průběh zápasu otočit, když nejprve vyrovnal Viktor Arvidsson a obrat vzápětí dokonal v přesilové hře Arthur Kaliyev. Skóre po druhé části. Los Angeles Kings 2 Montreal Canadiens 1.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.
35:52'
Viktor Arvidsson odpověděl ránou z levé strany, která od modré čáry mířila ke vzdálenější pravé tyči, Jake Allen ale dokázal zasáhnout levým ramenem a puk vyrazil.
35:06'
Jeff Petry vypálil bez přípravy na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Cal Petersen se musel bleskově přesunout k pravé tyči, aby jeho ránu v rozštěpu vyrazil.
33:16'
Adrian Kempe byl vyloučen po zákroku Jakea Allena vyrážečkou za vysokou hůl. Hra v počtu čtyři na čtyři.
32:55'
Alexandr Romanov byl teď vyloučen na dvě minuty za držení a Kings mohou opět udeřit během přesilové hry.
32:46'
Blake Lizotte si vybruslil zpoza brány k levé tyči a po ledě se snažil puk zasunout do sítě, jenže orazítkoval vzdálenější pravou tyč! Málem 3:1!
32:19'
ARTHUR KALIYEV dostal přihrávku na vrchol levého kruhu pro vhazování a poté parádní střelou zápěstím zamířil nad lapačkou bývalého brankáře St. Louis do vzdálenějšího pravého horní rohu brány! Obrat Kings v přesilové hře – 2:1! Asistence: Kale Clague a Anže Kopitar.
31:42'
Josh Anderson fauloval před vlastní bránou a dostal dvě minuty za sekání. Přesilová hra domácích LA Kings.
30:26'
Po snadném zákroku Cala Petersena probíhá komerční přestávka, krátce předtím ale mohl udeřit na opačné straně ledové plochy střelou z mezikruží Phillip Danault, Jake Allen ale skvěle zasáhl pravým betonem! Obrat se nekonal.
28:24'
Montreal odolal obrovskému tlaku ze strany Kings a na pravém křídle se ocitl v postavení mimo hru. Hra byla přerušena a za stavu 1:1 následuje reklamní přestávka.
26:58'
Andrian Kempe si sjel z pravého křídla na bližší tyč, jenže Jakea Allena z blízkosti nepřekonal, stejně jako rychle dorážející Mikey Anderson!
25:50'
Lias Andersson se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, Jake Allen byl ale připraven a přerušil hru. V Staples Center v Los Angeles je skóre nerozhodné 1:1.
24:31'
VIKTOR ARVIDSSON si najel na pravém křídle na parádní diagonální přihrávku přes osu útočného pásma a po rychlém zamíchání s pukem z bodu pravého kruhu pak zápěstím zamířil pod pravým podpaždím Jakea Allena ke vzdálenější levé tyči! Srovnáno. Asistence: Anže Kopitar a Olli Määttä.
22:23'
Cole Caufield mohl využít chyby Kings v obraně, když si z levého křídla sjel na přední tyč, ani nadvakrát ovšem Cala Petersena nepřekonal!
21:17'
Josh Anderson dobře vypálil na vrcholu mezikruží a Cal Petersen vyrazil puk přes sebe za bránu, nevěděl ovšem vůbec, kde má puk, a očekával ještě dorážku.
20:35'
Alexandr Romanov se pokusil navýšit vedení Canadiens střelou na levém křídle, která přišla od modré čáry, jeho pokus byl ale sražen na přední tyči brány mimo.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-8; Zablokované střely: 4-5; Vhazování: 68%-32%; Hity: 12-16; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 23:02.
Cal Petersen a Jake Allen v úvodu utkání oba dva chytali skvěle a vypadalo to, že úvodní část branku nepřinese, jenže 98 sekund před koncem první třetiny prolomil bezbrankové skóre hostující Josh Anderson. Skóre po první části. Los Angeles Kings 0 Montreal Canadiens 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:22'
JOSH ANDERSON si najel v pravém kruhu na nádhernou zpětnou žabku Christiana Dvoraka z levého křídla a střelou zápěstím zamířil mezi vyrážečkou a levým betonem Cala Petersena k přední pravé tyči! Canadiens vedou! Asistence: Christian Dvorak a Alexandr Romanov. (0:1)
18:09'
Los Angeles Kings otočilo hru podél střídaček a přišla střela z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Jake Allen byl ale připraven a puk ukryl ve své lapačce.
16:47'
Cole Caufield se snažil prolomit bezbrankové skóre v blízkosti pravé tyče, jeho střelu ale bez problému zastavil Cal Petersen. Vypadá to, že první část branku nepřinese.
15:16'
Phillip Danault zkusil vystřelit z pravého kruhu pro vhazování a hostující brankář Jake Allen hru přerušil. Oba týmy zatím hrají bez branek a brankáři drží čisté konto.
11:56'
Montreal se během jedné minuty dostal hned ke třem střelám, jenže všechny tři byli nepřesné. Postupně pálili mimo Christian Dvorak, Mike Hofmann a Josh Anderson.
10:34'
Adrian Kempe byl vyloučen na dvě minuty za podrážení a Montreal si zahraje první přesilovou hru tohoto duelu.
10:11'
Canadiens pokračují v aktivní hře a střelou z pravého kruhu pro vhazování mířili mezi tři tyče, jenže Cal Petersen zasáhl lapačkou a následuje komerční přestávka.
07:33'
Christian Dvorak se ocitl před bránou ve velmi slibné střelecké pozici, jenže jeho střela zápěstím byla přizvednuta nad horní tyč a Cal Petersen nakonec nezasahoval.
05:09'
Josh Anderson vypálil v pravém kruhu pro vhazování s příklepem a jeho rána skončila na ochranném skle poté, co minula bližší pravý horní roh Cala Petersena.
03:39'
Jeff Petry vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho rána s příklepem byla sražena na přední tyči mimo. Cal Petersen nemusel zasahovat.
02:44'
Montreal se snažil zavést puk na pravém křídle do útočného pásma, hra ale byla přerušena kvůli postavení mimo hru a vhazovalo se v neutrální zóně před modrou čárou.
02:08'
Kings se dostali během úvodních dvou minut ke dvěma střelám a hodně dlouho se hraje bez přerušení. Zatím sledujeme velice plynulý hokej z obou stran.
00:01'

Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – M. Anderson, Björnfot, M. Roy, O. Määttä, Edler, Clague – D. Brown (A), Kopitar (C), Arvidsson – A. Kempe, Danault, Iafallo (A) – Kaliyev, Kupari, T. Moore – L. Andersson, B. Lizotte, B. Lemieux. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Montreal Canadiens: J. Allen (Montembeault) – Petry, Chiarot (A), D. Savard, A. Romanov, Kulak, Niku – B. Gallagher (A), Suzuki, M. Hoffman – Josh Anderson, Dvorak, Drouin – Caufield, M. Perreault, Toffoli (A) – Armia, C. Paquette, Lehkonen. Hlavní trenér: Dominique Ducharme.

Rozhodčí: Trevor Hanson, Steve Kozari. Čároví: Ryan Gibbons, Jonathan Deschamps.
Montreal Canadiens

Montreal prožívá úplně opačný vstup do sezóny NHL než jeho dnešní soupeř, když prohrál pětkrát v řadě a zvedl se až během posledních dnů. Canadiens vyhráli dva z posledních tří zápasů, když porazili Detroit se San Jose a mezitím nestačili na Seattle. Hosté dnes mohou poprvé v letošní sezóně vyhrát dva zápasy za sebou.
Los Angeles Kings

Kings se představili v úvodním zápase letošní sezóny NHL doma proti Vegas a vyhráli přesvědčivě 6:2, poté už to s nimi ale šlo z kopce, když prohráli šest utkání v řadě a během špatné série získali jeden jediný bod. Los Angeles má problémy se střílením gólů, když pouze v jednom zápase z úvodních sedmi vsítili více než 3 góly.
Program NHL je o víkendu tradičně hodně bohatý a fanoušci zámořského hokeje se mohou těšit na souboj mezi Los Angeles Kings a Montrealem Canadiens, který začíná v příznivý čas. Kings se budou snažit zastavit tragický úvod sezóny, zatímco Canadiens usilují po špatném vstupu o třetí výhru z posledních čtyř zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.