NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Seattle Kraken : Vegas - 31. března 2022   04:00

Seattle Kraken
0:3
(0:0, 0:1, 0:2)
Vegas
Vegas
27:38' Theodore  (J. Röndbjerg) • 47:03' Amadio  (Marchessault, W. Karlsson) • 59:34' Marchessault
Lee, South – Hunt, Gibbons
Climate Pledge Arena, Seattle
17 151 diváků
Vegas
Lo. Thompson (Patera) – Theodore, McNabb, Pietrangelo (A), B. Hutton, Whitecloud, Martinez (A), Coghlan – Stephenson, Eichel, Dadonov – Amadio, W. Karlsson, Marchessault (A) – Kolesar, N. Roy, Janmark – Leschyshyn, J. Röndbjerg.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Přeji hezké čtvrteční ráno.
Tři hvězdy utkání

1. Logan Thompson (VEG) 22 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%
2. Chris Driedger (SEA) 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1%
3. Michael Amadio (VEG) 1+0
Česká a slovenská stopa

Žádný český ani slovenský hokejista do zápasu nezasáhl. Roli náhradního brankáře Vegas Golden Knights plnil Jiří Patera.

Hity: 26:15
Zápas je u konce, Vegas dokázalo zvítězit na ledě Seattlu 3:0. Hosté už potřebovali na hřištích soupeřů zabrat, a to se jim konečně povedlo, v boji o divokou kartu v Západní konferenci se jim hodí každý bod a dnes získali rovnou dva. V první třetině jsme branku neviděli. Hosté byli ve druhé třetině aktivnějším týmem a odměnou jim byla první branka utkání, kterou vstřelil krátce po naskočení do hry z trestné lavice obránce Shea Theodore Zejména na konci druhé třetiny pak měli hosté ještě několik dalších šancí, ale všechny dokázal pochytat Driedger. Ve třetí třetině se díky důrazu před brankou prosadil Michael Amadio a zvýšil na 2:0. Seattle poté hrál dlouho bez brankáře a dokonce dostal puk do sítě, ale Eberleho snížení kvůli předchozímu ofsajdu nakonec neplatilo. Definitivní tečku dal poté gólem do prázdné branky Jonathan Marchessault. Hvězdou utkání byl jednoznačně brankář Vegas Logan Thompson, který udržel ve svém dvanáctém utkání v NHL své první čisté konto.
Střely na branku ve 3. třetině: 7:10.
59:34'
Golden Knights právě vstřelili branku!
Je definitivně rozhodnuto! JONATHAN MARCHESSAULT ve středním pásmu vybojoval kotouč a poté ho už jen pohodlně dovezl do prázdné brány. Bez asistence.
59:07'
Vegas dokázalo vyhodit puk a bylo to tečované, proto se nepíská zakázané uvolnění.
58:44'
Seattle ještě svou snahu nevzdává a dál hraje bez brankáře.
57:52'
Domácí se konečně dostali branky, když puk dorazil do sítě Jordan Eberle, ale k jejich smůle nakonec branka neplatí kvůli ofsajdu, na který upozornili hosté svou trenérskou výzvou.
57:10'
Seattle odvolává brankáře a zkouší to v šesti hráči v poli!
56:10'
Domácí jsou nyní aktivnějším týmem a znovu se usadili v útočném pásmu.
55:40'
Dylan Coghlan se dostal do zakončení, ale nepřekvapil dnes výborného Driedgera.
53:48'
William Karlsson vypálil z levého kruhu, Chris Driedger si připsal úspěšný zákrok vyrážečkou.
52:38'
51:26'
V oslabení se rozhodl zaútočit Karson Kuhlman a dostal se až ke střele. Thompson si však čisté konto pokazit nenechal.
50:38'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Ryan Donato – 2 min., vražení na hrazení).
50:25'
Chandler Stephenson dostal přihrávku do samostatného úniku, tváří v tvář Driedgerovi však neuspěl.
49:02'
William Karlsson nejprve předvedl dobrou práci v obraně a pak ještě zaútočil. Jeho rána z levé strany však Driedgera nepřekvapila.
47:03'
Hosté zvyšují své vedení na 2:0! Vegas předvedl velmi dobrý důraz na brankovišti. Driedger ještě dokázal vyrazit střelu Marchessaulta, ale pak zakončoval v pádu MICHAEL AMADIO a puk prošel mezi Driedgerovými betony a pak se od Larssonovy brusle odrazil do sítě: Asistence: Jonathan Marchessault, William Karlsson.
46:18'
Joonas Donskoi při své střele zlomil hokejku, takže musí rychle mazat na střídačku.
45:52'
Will Borgen je dnes střelecky hodně aktivní. Znovu zkoušel štěstí od modré čáry, Thompson ale zasáhl lapačkou.
44:40'
Vegas jsou usazeni v útočném pásmu, ale jsou zatlačení k mantinelu, odkud se zatím nemohou dostat.
42:45'
Píská se icing a vhazovat se bude před brankou Seattlu.
41:18'
Na druhé straně pálil tvrdě od modré čáry Will Borgen a úspěšný zákrok si zapsal také Thompson.
40:16'
Jonathan Marchessault se hned dostal do zakončení, branku Seattlu ale netrefil.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně v 6:03.
Střely na branku ve 2. třetině: 9:14.
Je za námi druhá třetina a v ní jsme se dočkali první branky zápasu, Vegas vede na ledě Seattlu 1:0. Hosté byli ve druhé třetině aktivnějším týmem a odměnou jim byla první branka utkání, kterou vstřelil krátce po naskočení do hry z trestné lavice obránce Shea Theodore Zejména na konci druhé třetiny pak měli hosté ještě několik dalších šancí, ale všechny dokázal pochytat Driedger.
40:00'
39:45'
Jonathan Marchessault se dostal po vhazování do další výborné šance, ale ani tentokrát z blízka na Driedgera nevyzrál!
39:35'
Jonathan Marchessault byl chvíli před brankou Seattlu úplně sám, ale ani na dvakrát nedokázal překonat Driedgera. A s dorážkou neuspěl ani Karlsson.
38:06'
Proti střele Soucyho od modré čáry už Thompson zasahovat musel a použil k tomu svůj beton.
37:20'
Joonas Donskoi vystřelil od modré čáry, ale nebyla to vůbec povedená střela, Thompson nemusel zasahovat.
36:08'
Eichel zakončoval přečíslení dva na jednoho střelou zápěstím z mezikruží, ale Driedgera nepřekonal a nikdo se poté nedostal ani k dorážce.
35:05'
Carson Soucy dostal nabídku do jízdy od Wennberga, ale se střelou mezi betony neuspěl.
34:30'
Nicolas Roy se dostal k puku před brankou, ale bekhendem minul branku.
33:44'
Jonas Röndbjerg si rychle vyměnil puk s Janmarkem a vypálil, ale jeho střela postrádala přesnost.
32:47'
Jonathan Marchessault mohl i přihrávat, ale rozhodl se střílet z mezikruží. Driedger sice zasáhl, ale poté mu puk vypadl, o čemž neměl vůbec tušení. Nakonec to ale pro domácí dopadlo dobře.
31:46'
Larsson nabil na pravý kruh na střelu Gourdemu, proti jeho střele se stihl Logan Thompson přesunout.
31:08'
Donskoi se snažil tečovat střelu od modré čáry, Thompson ale nakonec zasahovat nemusel.
29:36'
Kotouč skončil na střídačce Vegas, takže hra musí být samozřejmě přerušena.
29:22'
Thompson musel reagovat na nahození z rohu kluziště, které na něj překvapivě prošlo. Nebyl si úplně jistý, ale puk nakonec skončil pod jeho lapačkou.
28:20'
Vegas se prosadilo na ledě soupeře poprvé po dvou zápasech, kdy vyšlo gólově na prázdno.
27:38'
Krátce po ubráněném oslabení se hosté dostávají do vedení! Z trestné lavice naskočil SHEA THEODORE, okamžitě dostal od Röndbjerga přihrávku do jízdy a už měl před sebou jen Driedgera. Toho obránce Golden Knights překonal po krátké kličce do bekhendu a zavěšení do horní části branky. Asistence: Jonas Röndbjerg.
27:31'
26:55'
William Karlsson se po ztrátě puku řítil v oslabení sám na Driedgera. Zkusil na něj kličku, ale kotouč do branky nedostal.
26:34'
Alex Pietrangelo získal kotouč a s přehledem ho vyhodil. Polovinu oslabení už mají hosté za sebou.
26:10'
Eberle střílel bekhendem, ale nepovedlo se mu zvednout puk tak, aby zapadl do branky.
25:31'
Vegas své dvě přesilovky nevyužilo, nyní dostává poprvé šanci v početní převaze Seattle, poté co Theodore zasáhl omylem hokejkou do obličeje Soucyho.
25:31'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Shea Theodore – 2 min., vysoká hůl).
25:16'
Eichel našel výbornou přihrávkou mezi kruhy Dadonova, střelu ruského útočníka Vegas dokázal Driedger vyrazit levým bteonem.
24:35'
Dunn nedostal na modré čáře prostor na střelu a Seattle ztratil útočné pásmo. Mohlo to ale pro něj být horší, do brejku málem mohl vyrazit Jonathan Marchessault.
23:36'
Pietrangelova střela od modré čáry nebyla přesná, ale Vegas alespoň ještě udrželo pásmo.
21:33'
Znovu pálil Kole Lind, tentokrát z přečíslení, a teď už byl své premiérové brance pořádně blízko, po jeho střele zazvonilo břevno!
21:23'
Kole Lind se dostal do výborné palebné pozice mezi kruhy, ale jeho rána bez přípravy nebyla přesná, a tak musí tento hráč i nadále čekat na svůj prvním gól v NHL.
21:07'
Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před branku Seattlu.
20:30'
Domácí začali druhou třetinu svou aktivitou, ale zatím k zákroku Thompsona nedonutili.
20:01'
Druhá třetina začne přibližně v 5:10.
Střely na branku v 1. třetině: 7:6.
První třetina je za námi. Žádnou branku jsme v utkání mezi domácím Seattlem a Vegas neviděli. Branky by sice zápasu rozhodně slušely, ale první třetina byla velmi vyrovnaná, takže průběžná remíza je rozhodně zasloužená. O něco blíže ke gólu měli hosté, kteří hráli dvě přesilovky, ale ani jednu nedokázali proměnit. Takže tím nejzajímavějším, co se v první dvacetiminutovce stalo, byla bitka mezi Oleksiakem a Kolesarem. Snad druhá třetina přinese i nějaké branky.
20:00'
19:32'
Alex Pietrangelo se dostal do zajímavé střelecké pozice z pravého kruhu, ale trefil jen výstroj připraveného Driedgera.
18:55'
Hosté nyní jen nahodili kotouč do útočného pásma, kde ho sebrali domácí a ještě stihnou svou vlastní útočnou akci.
17:58'
Hned co Keegan Kolesar naskočil do hry poprvé po svém pětiminutovém vyloučení, hned se vydal tvrdě hitovat hráče Seattlu.
16:59'
Will Borgen vystřelil od modré čáry. Byla to spíše nabídka na teč, ale hokejku žádného z jeho spoluhráčů nenašla.
15:28'
Ihned po vyhraném vhazování se opřel do puku švédský útočník Vegas William Karlsson, ale Chris Driedger předvedl výborný zákrok.
14:28'
Na druhé straně zase pálil obránce Shea Theodore, ale ani jeho střela na branku neprošla.
13:33'
Ke střele se dostal Joonas Donskoi, ale jeho ránu dokázal svým tělem obětavě zablokovat Alec Martinez.
12:08'
Už se hraje velmi dlouho bez přerušení, utkání má v těchto chvílích velmi dobré tempo.
11:23'
10:09'
Nyní už Eichel ve své obvyklejší roli střílel, ale jeho dalekonosná střele nedělala Driedgerovi problémy.
09:49'
Seattle se nebál i v oslabení zaútočit a do obrany se musel zapojit i útočník Vegas Eichel.
09:23'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Will Borgen – 2 min., hákování).
08:37'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Jamie Oleksiak – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Keegan Kolesar – 5 min., bitka).
08:37'
Pěstmi se do sebe pustili Jamie Oleksiak a Keegan Kolesar a byla to pořádně dlouhá bitva, než se rozhodčím povedlo oba borce rozdělit.
07:24'
Obránce Alex Pietrangelo už byl přesnější, ale s jeho střelou od pravého hrazení neměl Driedger problém.
06:20'
Na druhé straně se dostal do zakončení obrovitý útočník Vegas Keegan Kolesar, ale ani z blízka branku netrefil.
05:53'
Z pravého kruhu tvrdě vypálil Will Borgen a Thompston se musel pořádně ohánět, aby dokázal zasáhnout.
05:18'
04:40'
Seattle se nyní brání velmi dobře, daří se mu vyhazovat puky.
03:53'
Jevgenij Dadonov se postaral o první zakončení Vegas v této přesilovce, ale Driedgera z mezikruží nepřekonal.
03:18'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken (Adam Larsson – 2 min., krosček).
02:29'
V předbrankovém prostoru se dostal ke střele Sprung, ale nedokázal z blízka překonat Thompsona. Ten se na začátku zápasu rozhodně nenudí.
01:33'
Domácí jsou na začátku utkání aktivnější. Nyní musel Thompson zasahovat proti lehké teči Kuhlmana.
00:13'
Adam Larsson se dostal k první střele zápasu, ta byla ale zablokovaná. K dorážce se ale ještě dostal Donato, a to už musel Thompson zasahovat.
00:01'
Vše už je nachystáno na zahájení zápasu, hráči se již sklánějí na úvodní buly.
Domácí Seattle se dnes představí ve tmavě modrých dresech, Vegas nastoupí ve své světlé variantě dresů, na které převažuje bílá.
Už je za námi hymna Spojených států amerických, takže utkání už velmi brzy začne.

Seattle Kraken: Driedger (Grubauer) – A. Larsson (A), Vince Dunn, Soucy, Oleksiak, Borgen, D. Pouliot – Eberle (A), Wennberg, Donato – Kuhlman, Gourde (A), V. Rask – Lind, Geekie, McCann – Donskoi, Sheahan, Sprong.
Trenér: Hakstol

Vegas Golden Knights: Lo. Thompson (Patera) – Theodore, McNabb, Pietrangelo (A), B. Hutton, Whitecloud, Martinez (A) – Stephenson, Eichel, Dadonov – Amadio, W. Karlsson, Marchessault (A) – Kolesar, N. Roy, Janmark – Dorofejev, Leschyshyn, J. Röndbjerg.
Trenér: DeBoer.
Vzájemné zápasy

Dva nejmladší týmy současné NHL se spolu zatím utkaly dvakrát a pokaždé vyhrálo Vegas. Oba zápasy se hrály na ledě Golden Knights a domácí vyhráli 4:3 a 4:2.
Vegas Golden Knights

Vegas má naopak sezonu rozehranou nadějně a zatím to vypadá, že to bude v jeho podání boj o play-off až do posledních kol. Situace v tabulce v boji o divokou kartu v Západní konferenci je totiž vyrovnaná. Golden Knights mají po 68 odehraných zápasech na kontě 76 bodů a jsou v Pacifické divizi pátí. Na druhou z divokých karet momentálně ztrácí jeden bod, ale odehráli o tři zápasy více než Dallas. Vegas nedávno překonali menší krizi a z posledních šesti utkání se jim povedlo čtyřikrát zvítězit. Naposledy vyhráli doma 5:4 v prodloužení nad Chicagem. Venku to však Vegas aktuálně vůbec nejde, prohrálo už sedmkrát v řadě a ve dvou posledních utkáních ani nevstřelilo branku, když prohrálo 0:3 s Minnesotou a 0:4 s Winnipegem.

Seattle jakožto nováček NHL neměl pro svou premiérovou sezónu nijak přehnané ambice a všeobecná očekávání se potvrdila, Kraken skutečně ještě nejsou úplně konkurenceschopní a do play-off nepostoupí. Za 66 utkání Seattle dokázal nasbírat pouze 48 bodů a je poslední v Pacifické divizi se ztrátou 31 bodů na play-off, kterou už nemůže dohnat. Aktuální formu nicméně Seattle nemá špatnou, z posledních šesti utkání hned čtyřikrát vyhrál, naposledy vyhrál vysoko 6:1 na ledě Los Angeles. Doma Kraken vyhrál dva z posledních tří zápasů, naposledy 4:2 nad Detroitem.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Seattle Kraken a Vegas Golden Knights. Zápas se odehraje v Climate Pledge Areně v Seattlu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.