NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Detroit - 31. října 2021   01:00

Toronto
Toronto
19:46' Muzzin (Brodie, Tavares) • 39:42' Bunting (Spezza, N. Ritchie) • 40:17' Kerfoot (Tavares, Muzzin) • 47:47' Tavares (Kerfoot, Rielly) • 57:55' Marner
5:4
(1:0, 1:1, 3:3)
Detroit
Detroit
28:19' Zadina  (Seider, Gagner) • 41:36' Veleno  (M. Rasmussen) • 50:11' Naměstnikov  (Veleno, Oesterle) • 59:31' Hronek  (L. Raymond, Zadina)

3. Joseph Veleno (DET) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 38-31; Zablokované střely: 14-15; Vhazování: 64%-36%; Hity: 23-21; Přesilové hry: 1/2-1/2; Trestné minuty: 4-4.
Toronto přestřílelo v souboji dvou týmů z Originální šestky hosty z Detroitu a velkou zásluhu na tom má kapitán John Tavares, který si připsal jeden gól a dvě asistence. V dresu Red Wings se prosadili oba čeští hokejisté Filip Zadina a Filip Hronek, na body ale na rozdíl od krajanů na opačné straně nedosáhli. Konečný výsledek. Toronto Maple Leafs 5 Detroit Red Wings 4.
59:47'
Robby Fabbri byl třináct sekund před koncem zápasu vyloučen na dvě minuty za držení a je zřejmě hotovo.
59:31'
Detroit právě vstřelil branku!
FILIP HRONEK se opřel do odraženého puku a nádhernou bombou z vrcholu levého kruhu pro vhazování napálil puk do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Gól při hře bez brankáře – 5:4. Asistence: Lucas Raymond a Filip Zadina.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:55'
Toronto právě vstřelilo branku!
MITCHELL MARNER využil špatné rozehrávky Nicka Leddyho zpoza vlastní brány a u pravé tyče jednou rukou zasunul kotouč z úhlu do prázdné brány! Maple Leafs vedou 5:3. Bez asistence.
57:18'
Thomas Greiss si připsal v rychlém sledu dva zákroky, když Maple Leafs v rozpětí pouhých pěti sekund dvakrát vypálili prudce z levého křídla útočného pásma.
55:58'
Auston Matthews se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, jenže forhendovou střelou bránu Thomase Greisse minul a puk skončil na zadním mantinelu.
55:13'
Petr Mrázek zasáhl proti střele Michaela Rasmussena z pravého křídla pravým betonem a krátce na to byla hra přerušena. Probíhá reklamní přestávka. Skóre 4:3.
51:30'
Po krátké reklamní přestávce a zákroku Petra Mrázka se opět hraje a Red Wings prohrávají na ledě Toronta znovu o jeden jediný gól. Dokáží vyrovnat skóre?
50:11'
Morgan Rielly fauloval v levém rohu obranného pásma a rozhodčí ho vyloučili za vysokou hůl. Přesilová hra pro Red Wings, tak nakonec ne. Zkoumalo se totiž video.
50:11'
Jeseph Veleno v mezikruží krásně zamíchal s pukem a poté ho poslal před bránu, kde do něj práskl VLADISLAV NAMĚSTNIKOV a u pravé tyče z blízkosti propálil Petra Mrázka! Skóre je 4:3. Asistence: Joseph Veleno a Jordan Oesterle.
47:47'
JOHN TAVARES si najel v pravém kruhu pro buly po přečíslení dva na jednoho na přihrávku od Alexandera Kerfoota z levého křídla a parádní bombou bez přípravy vymetl bližší pravý horní roh odkryté brány! Maple Leafs znovu odskakují. Asistence: Alexander Kerfoot a Morgan Rielly.
46:32'
Filip Zadina vypálil v závěru přesilové hry bez přípravy na vrcholu pravého kruhu pro buly, Petr Mrázek ho ale zřejmě vychytal maskou! Brejk.
44:28'
TJ Brodie byl vyloučen na dvě minuty za držení a Red Wings mohou vzápětí vyrovnat v přesilové hře (1/1).
41:36'
JOSEPH VELENO se na opačné straně ledové plochy vzápětí prosadil stejným způsobem, když využil přihrávky Michaela Rasmussena zpoza brány! Red Wings jsou zpět v zápase a je to opět o jeden gól. Asistence: Michael Rasmussen.
40:17'
ALEXANDER KERFOOT si najel mezi kruhy na parádní přihrávku Johna Tavarese zpoza brány a nádhernou střelou bez přípravy zamířil nad vyrážečkou Thomase Greisse do levého horní rohu sítě! Asistence: John Tavares a Jake Muzzin.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 30-18; Zablokované střely: 9-10; Vhazování: 67%-33%; Hity: 14-15; Přesilové hry: 1/1-1/1; Trestné minuty: 2-2.
Třetí třetina začne přibližně v 2:59.
Český útočník Filip Zadina sice dokázal v polovině utkání odpovědět na úvodní gól Jakea Muzzina, jenže závěry třetin zkrátka patří domácím. Michael Bunting využil pouhých 18 sekund před druhou přestávkou přesilovou hru a vrátil Leafs ztracené vedení. Skóre po druhé části. Toronto Maple Leafs 2 Detroit Red Wings 1.
40:00'
39:42'
MICHAEL BUNTING vložil v mezikruží hůl do střílené přihrávky Jasona Spezzy z pravého kruhu a puk skvěle usměrnil ke vzdálenější levé tyči! Maple Leafs opět udeřili v závěru třetiny a vedou. Asistence: Jason Spezza a Nick Ritchie.
39:00'
Do konce druhé třetiny utkání zbývá odehrát 1 minuta.
38:01'
Detroit bude poprvé v dnešním zápase čelit přesilové hře. Michael Rasmussen byl nyní vyloučen za sekání.
37:35'
Jordan Oesterle vypálil po zpětné přihrávce z levého křídla na ose útočného pásma od modré čáry a jeho rána poté zřejmě trefila levou tyč!
36:44'
Na opačné straně se v podobné pozici ocitli Red Wings, jenže ani oni nedokázali přečíslení dva na jednoho zakončit střelou. Zakázané uvolnění Maple Leafs.
35:23'
Ondřej Kaše se řítil společně s Pierrem Engvallem do přečíslení dva na jednoho, přihrávkou z pravého kruhu ho ale před bránou Red Wings najít nedokázal. Škoda.
32:30'
Dylan Larkin tečoval puk po přihrávce z pravého křídla těsně vedle levé tyče a na opačné straně pak mohl skórovat Auston Matthews, když po nádherné stahovačce v pravém kruhu trefil pravý beton Thomase Greisse! Dvě slibné příležitosti.
30:57'
Puk opustil hrací plochu a za vyrovnaného stavu 1:1 mezi Torontem a Detroitem následuje komerční brejk.
29:48'
Mitchell Marner vypálil z levého kruhu pro vhazování a jeho střela byla tečována těsně mimo. Skóre je 1:1.
28:19'
Pierre Engvall orazítkoval během oslabení po samostatném úniku levou tyč a na opačné straně skóroval v přesilové hře po nádherné souhře FILIP ZADINA, když parádní střelou z pravého kruhu vymetl nad lapačkou Petra Mrázka bližší pravý horní roh brány! Red Wings vyrovnali a je to 1:1. Asistence: Moritz Seider a Sam Gagner.
27:32'
Pierre Engvall se řítil během oslabení do samostatného úniku a rychlou střelou z mezikruží orazítkoval brankovou konstrukci!
26:57'
Jake Muzzin odvedl dobrou práci za vlastní bránou a David Kämpf úspěšně vyhodil puk podél střídaček.
26:49'
Domácí kapitán John Tavares byl vyloučen a Detroit si zahraje po komerční přestávce první přesilovou hru.
25:50'
Dylan Larkin vypálil v mezikruží po nádherné žabce z levého křídla bez přípravy a na vzdálenější pravé tyči trefil jednoho ze spoluhráčů. Petr Mrázek hru přerušil.
24:30'
Toronto si během posledního střídání vytvořilo obrovský tlak a Thomas Greiss předvedl minimálně dva zákroky a několik střel bylo Red Wings zablokováno. Stále 1:0.
22:17'
Auston Matthews se dostal do zakončení v blízkosti pravé tyče, jenže jeho střela skončila na vyrážce Thomase Greisse a bývalý brankář NY Islanders hru přerušil. Toronto vede nad Detroitem o jeden gól.
21:41'
Detroit rozjel pěknou kombinační akci, poslední bekhendová přihrávka z pravého křídla ale nikoho nenašla a skončila na holi jednoho z domácích hráčů.
20:10'
Red Wings vstoupili do prostřední části s cílem vyrovnat a Michael Rasmussen se o to pokusil na levém křídle, jeho střelu ale zablokoval dobře postavený TJ Brodie.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 14-10; Zablokované střely: 3-4; Vhazování: 85%-15%; Hity: 8-9; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:06.
Maple Leafs hýřili během úvodní části zápasu pohybem a Alexander Kerfoot mohl krátce před přestávkou poslat Toronto do vedení, jenže orazítkoval tyč a o úvodní gól zápasu se nakonec postaral Jake Muzzin. Skóre po první části. Toronto Maple Leafs 1 Detroit Red Wings 0.
20:00'
19:46'
JAKE MUZZIN si zpracoval v levém kruhu rychlou přihrávku z osy útočného pásma bruslí a prudkou střelou zápěstím poté zamířil mezi lapačkou a levým betonem Thomase Greisse ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: TJ Brodie a John Tavares.
19:12'
Robby Fabbri se pokusil prolomit ledy střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování, jenže zamířil přímo do hrudi Petra Mrázka a český brankář kotouč podržel.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:13'
Alexander Kerfoot dostal v levém kruhu příliš prostoru a rychlou střelou zápěstím orazítkoval bližší levou tyč brány! Leafs málem vedli 1:0!
17:06'
Hokejisté obou týmů hrají s obrovským nasazením a nyní se opět snažili prosadit Maple Leafs, na levém křídle se ale ocitli v postavení mimo hru. Stav 0:0.
16:20'
Marc Staal se nedokázal prosadit u levé tyče po dobrém střídání Red Wings a Toronto mohlo otočit hru, jenže přechod přes obrannou modrou čáru nebyl ideální.
14:03'
Givani Smith se teď snažil prosadit v blízkosti levé tyče, jenže Petr Mrázek měl prostor na přední tyči pohlídaný a po jeho dalším zákroku následuje komerční přestávka.
13:44'
Toronto nepřesně rozehrálo podél trestných lavic a puk byl tečován, takže zakázané uvolnění se nepískalo.
12:14'
Maple Leafs pěkně rozpohybovali puk v útočném pásmu a Timothy Liljegren na ose ledové plochy vypálil od modré čáry, jeho rána bez přípravy ale minula levou tyč.
11:42'
Maple Leafs pokračovali v akci, jejich útočnou snahu ale nyní zastavilo postavení mimo hru. Stále čekáme na úvodní gól dnešního střetnutí. Komerční přestávka.
11:23'
John Tavares vystřelil na bodu levého kruhu pro vhazování a prudkou střelou zápěstím mířil k přední tyči, kde Thomas Greiss zasáhl pravým betonem.
10:27'
William Nylander na pravém křídle nahodil z ostrého úhlu puk před bránu a Thomas Greiss zasáhl holí, aby jednoho z jeho spoluhráčů nepustil do zakončení.
10:15'
Dylan Larkin se motal společně s jedním ze spoluhráčů kolem brány Petra Mrázka, český brankář se ale opět překonat nenechal a po závaru probíhá reklamní brejk.
09:01'
Nick Leddy teď vystřelil na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho střela zápěstím zamířila po ledě vedle vzdálenější pravé tyče, kam byla domácími sražena.
07:51'
Vypadalo to, že se proti Maple Leafs bude pískat zakázané uvolnění, nakonec se tak ale nestalo a hokejisté Red Wings museli hrát, což také udělali.
06:04'
Rasmus Sandin na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho prudká střela s příklepem minula vzdálenější levý horní roh brány, kterou dnes hájí Thomas Greiss.
04:41'
Travis Dermott vypálil na vrcholu pravého kruhu pro vhazování s příklepem a jeho ostrá rána byla poté zablokována. Zatím sledujeme hodně otevřený hokej.
03:58'
Mitchell Marner předvedl v levém kruhu pěknou otočku, jeho bekhendová střela ale už tak nebezpečná nebyla, když trefila brusli jednoho z hráčů Red Wings.
02:23'
Thomas Greiss nyní předvedl na brankové čáře neskutečný rozštěp a v rychlém sledu předvedl dva senzační zákroky proti střelám z blízkosti!
01:52'
Morgan Rielly se střelou z vrcholu levého kruhu neuspěl a na opačné straně pálil z pravého kruhu Michael Rasmussen, Petr Mrázek byl ale připraven. Přerušení.
00:59'
Střetnutí dvou týmů z Originální šestky bylo zahájeno a zatím sledujeme hru ze strany na stranu, aniž by některý z týmu úspěšně vystřelil na bránu soupeře.
00:01'

Toronto Maple Leafs: P. Mrázek (J. Campbell) – Brodie, Muzzin, Dermott, Rielly (A), Liljegren, R. Sandin – Marner (A), Tavares (C), Kerfoot – W. Nylander, Matthews, Bunting – O. Kaše, Kämpf, Engvall – Simmonds, Spezza, N. Ritchie. Hlavní trenér: Sheldon Keefe.

Detroit Red Wings: Greiss (Nedeljkovic) – Hronek, Leddy, Seider, DeKeyser (A), Oesterle, M. Staal (A) – M. Rasmussen, Gagner, Naměstnikov – L. Raymond, Dylan Larkin (C), Fabbri – Zadina, P. Suter, Veleno – Rowney, Stephens, Givani Smith. Hlavní trenér: Jeff Blashill.

Rozhodčí: Brian Pochmara, Ghislain Hebert. Čároví: Tyson Baker, Mark Shewchyk.
Detroit Red Wings

Generální manažer Detroitu Steve Yzerman a jeho legenda, která organizaci zasvětila celou hráčskou kariéru, by ráda viděla Red Wings zpátky v playoff. A cíl to nemusí být ledabylý. Detroit se nachází po osmi zápasech letošní sezóny na třetím místě Atlantické divize s jednobodovým náskokem na úřadující mistry z Tampy. Skvělou formu má Tyler Bertuzzi, když v úvodu sezóny vstřelil šest branek a přidal k nim tři asistence.
Toronto Maple Leafs

Hokejisté Maple Leafs zůstávají v letošní sezóně NHL za očekáváními, když vyhráli tři z úvodních osmi zápasů. Maple Leafs se naposledy představili v Chicagu, kde po vítězství 3:2 v prodloužení ukončili sérii čtyř porážek. Nejproduktivnějším hráčem Leafs je William Nylander, který vstřelil tři góly a k tomu si připsal stejné množství asistencí. Auston Matthews zatím neprožívá plodnou sezónu NHL s jedním gólem a pouze jednou asistencí.
Nedělní program NHL má na programu hned dvanáct zápasů, z nichž se společně zaměříme na duel mezi Torontem a Detroitem. Maple Leafs budou usilovat o druhou výhru v řadě poté, co ukončili sérii čtyř porážek, zatímco Red Wings chtějí odčinit porážku s Floridou. Čeká nás jízda a souboj dvou týmů z Originální šestky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.