NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vancouver : Seattle Kraken - 27. dubna 2022   04:00

Vancouver
Vancouver
02:46' Dries (Ekman-Larsson) • 03:34' J. T. Miller (Garland, Q. Hughes) • 15:05' Ekman-Larsson (Garland, N. Petan) • 53:10' L. Schenn (Highmore, Q. Hughes) • 55:59' Q. Hughes (Garland)
5:2
(3:0, 0:2, 2:0)
Seattle Kraken
24:59' Eberle  (Beniers, McCann) • 29:12' Geekie  (Sheahan, A. Larsson)

3. Luke Schenn (VAN) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 27-32; Zablokované střely: 15-10; Vhazování: 59%-41%; Hity: 16-11; Přesilové hry: 1/3-1/8; Trestné minuty: 16-6.
Vancouver vyhrál nad Seattlem, přestože v prostřední části promarnil tříbrankový náskok a nedisciplinovaností nechal hosty dotáhnout na jeden gól, ve třetí části si ovšem vítězství pohlídal. Canucks si sice zápas užili, ale sezóna pro ně končí. Do playoff se domácí organizace nedostala, ale bojovala až do závěrečných střetnutí. Konečné skóre. Vancouver Canucks 5 Seattle Kraken 2.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
55:59'
Vancouver právě vstřelil branku!
QUINN HUGHES si najel na vzdálenější levé tyči po přečíslení dva na jednoho a nádhernou žabku Conora Garlanda z pravého kruhu a usměrnil puk do prázdné sítě – 5:2! Asistence: Conor Garland.
54:23'
Nahození Vancouveru skončilo pod lapačkou Joeyho Daccorda a prostor dostává krátká komerční přestávka.
53:10'
Matthew Highmore na vrcholu mezikruží a Joey Daccord nedokázal jeho ránu zachytit. Puk se vzápětí snesl přes jeho hlavu do brankoviště a LUKE SCHENN ho pohodlně dorazil do prázdné! Asistence: Matthew Highmore a Quinn Hughes.
51:46'
Vancouver si vytvořil tlak a několikrát vypálil z pravého kruhu pro vhazování, Joey Daccord byl ale ve všech případech připravený a poslední střelu ukryl ve výstroji.
50:31'
Yanni Gourde vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Komerční přestávka.
50:02'
Dnešní utkání sleduje 18261 diváků.
48:59'
Kyle Burroughs se snažil prosadit střelou z levého kruhu, jenže Joey Daccord zůstal v hostující bráně nepřekonán. Opět se hraje delší dobu bez přerušení.
46:34'
Seattle se sice velice snaží, jenže hodně dlouho se nepřerušovalo a čas neustále ubíhá. Pro hosty navíc straně rychle. Následuje krátká komerční přestávka.
44:12'
Joey Daccord si poházel pukem v lapačce poté, co snadno zasáhl proti nahození Canucks od modré čáry.
42:28'
Martin Spencer se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Krakenu a poté přenechal puk spoluhráči.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 16-22; Zablokované střely: 5-13; Vhazování: 57%-43%; Hity: 11-11; Přesilové hry: 1/2-1/8; Trestné minuty: 16-4.
Třetí třetina začne přibližně v 5:58.
Vancouver hrál po přestávce dvakrát ve dvojnásobném oslabení a poté pokračoval v nedisciplinovanosti, kterou potrestali Jordan Eberle a Morgan Geekie, a vrátili Seattle zpět do zdánlivě ztraceného střetnutí. Hosté prohrávali po první třetině o tři góly. Skóre po druhé třetině duelu. Vancouver Canucks 3 Seattle Kraken 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:28'
Hokejisté Seattle zahodili další přesilovou hru a na levém křídle se ocitli v postavení mimo hru – 3:2.
35:28'
Jordan Eberle byl zřejmě hráčem, který z vrcholu levého kruhu mířil ke vzdálenější pravé tyči, Spencer Martin ale předvedl rozštěp a vsedě senzačně zasáhl lapačkou, kterou puk vyškrábl!
35:12'
Luke Schenn dostal dvě minuty za podrážení a po komerční přestávce budou hrát další přesilovou hru hosté, kteří mají velkou šanci vyrovnat skóre zápasu.
34:07'
Dennis Cholowski vystřelil na vrcholu pravého kruhu a Spencer Martin kotouč vyrazil, stejně jako po následné dorážce z bodu kruhu pro vhazování. Stále je to 3:2.
31:58'
J. T. Miller byl vyloučen za hákování a další trest je na světě. Hra pokračuje ve hře 4 na 4. Domácí vedou 3:2.
31:48'
Vancouver si zahraje po krátké komerční přestávce přesilovou hru. Vyloučen byl z hostů Karson Kuhlman.
30:42'
Conor Garland se řítil z pravého křídla sám na bránu, mezi betony ale brankáře Krakenu Joeyho Daccorda překonat nedokázal! Velká šance!
29:12'
Seattle právě vstřelil branku!
MORGAN GEEKIE si najel u levé tyče na zpětnou přihrávku z rohu útočného pásma a krásnou střelou zápěstím poté zamířil nad vyrážečkou Spencera Martina do vzdálenějšího rohu brány – 3:2! Asistence: Riley Sheahan a Adam Larsson.
28:29'
Střela od modré čáry byla zablokována a po přerušení hry dostává prostor další komerční přestávka. Stav 3:1.
27:00'
Hokejisté Seattlu využili v dnešním zápase pouze jednu z šesti přesilových her, což je hodně chabá bilance. Vancouver měl skvělý vstup do zápasu, teď ale hoří.
24:59'
J. T. Miller byl vyloučen za nesportovní chování a Vancouver znovu předvedl velkou nedisciplinovanost.
24:59'
Útočník JORDAN EBERLE skóroval u levé tyče po nádherné kombinační akci a přihrávce z pravého kruhu do prázdné brány a Seattle se dočkal – 3:1! Asistence: Matthew Beniers a Jared McCann.
24:28'
Před bránou Vancouveru vznikl obrovský závar, jenže Yanni Gourde se nedokázal z blízkosti prosadit! Spencer Martin podržel domácí tým.
23:04'
Brad Richardson dostal dvě minuty za podrážení, což znamená, že Vancouver hraje znovu ve třech hráčích!
22:58'
Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Tyler Myers – 2 min., krosček).
21:24'
Oliver Ekman-Larsson a Luke Schenn se vrátili zpět na led a Vancouver přečkal v úvodu prostřední části duelu dvojnásobné oslabení!
20:01'
Seattle vstupuje do prostřední části v dvojnásobné přesile a má obrovskou příležitost alespoň snížit.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-6; Zablokované střely: 1-8; Vhazování: 58%-42%; Hity: 5-5; Přesilové hry: 1/1-0/3; Trestné minuty: 6-2.
Druhá třetina začne přibližně v 5:02.
Vancouver nedal během úvodní třetiny soupeři šanci a do sítě Seattlu nasypal tři góly, když se v domácím dresu postupně prosadili Sheldon Dries, Conor Garland a Oliver Ekman-Larsson. Skóre po první třetině tohoto střetnutí. Vancouver Canucks 3 Seattle Kraken 0.
20:00'
19:22'
Oliver Ekman-Larsson dostal dvě minuty za podrážení a Vancouver bude hrát ve třech. Neskutečné chyby.
19:10'
Luke Schenn dostal v závěru první třetiny menší trest, když byl vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka.
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:02'
Conor Garland vystřelil na pravém křídle od modré čáry a Joey Daccord přerušil hru. Komerční přestávka – 3:0.
15:05'
OLIVER EKMAN-LARSSON nádherně vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho bomba s příklepem zapadla do levého horního rohu brány! Canucks už vedou nad hosty o tři góly – 3:0! Asistence: Conor Garland a Nic Petan.
14:17'
Alex Chiasson vystřelil z pravého kruhu směrem ke vzdálenější tyči a Joey Daccord výborně zasáhl vyrážečkou. Nepřekonal ho poté ani Elias Pettersson.
13:09'
Carson Soucy dostal dvě minuty za krosček a Vancouver si zahraje první přesilovou hru v zápase. Skóre je 2:0.
12:37'
Útočník Brock Boeser se nedokázal prosadit v samostatném úniku, když mu kotouč na poslední chvíli vleže vypíchl u pravé tyče Joey Daccord a vzápětí ukryl v lapačce střelu Lukea Schenna, který na pravém křídle pálil od modré čáry!
11:35'
Morgan Geekie se ocitl před bránou ve slibné šanci, bekhendem ale puk mezi betony Spencera Martina zasánout nedokázal! Komerční brejk.
10:39'
Vancouveru se podařilo vyhodit a ani přesilová hra nepomáhá Krakenu k tomu, aby poprvé vystřelil na bránu. Hosté jsou zatím naprosto bezzubí. Stále 2:0.
08:50'
Kyle Burroughs byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Seattle tak může snížit během první přesilové hry.
07:55'
Canucks vypálili na levém křídle od hrazení a Joey Daccord si poradil. Následuje komerční přestávka.
07:00'
Vancouver vstřelil během úvodních sedmi minut dva slepené góly z pouhých pěti střel, zatímco hostující Seattle Kraken zatím nevystřelil na bránu ani jednou.
05:00'
Canucks vyrazili do přečíslení dva na jednoho a před bránou se snažil prosadit Elias Pettersson, jenže se mu stahovačka nepovedla a do zakončení se nedostal.
03:34'
J. T. MILLER si najel na vrcholu mezikruží na pěknou zadovku z levého křídla a nádhernou bombou bez přípravy vymetl pravý horní roh brány! Asistence: Conor Garland a Quinn Hughes.
02:46'
SHELDON DRIES vyrazil na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a střelou z kruhu vymetl přední pravý horní roh brány! Canucks vedou! Asistence: Oliver Ekman-Larsson.
01:28'
Brock Boeser se nyní ocitl v mezikruží ve slibné šanci a pěknou střelou mířil do pravého horního rohu brány, Joey Daccord ale skvěle zasáhl levým ramenem – 0:0.
00:01'

Vancouver Canucks: S. Martin (Silovs) – T. Myers (A), Ekman-Larsson (A), L. Schenn, Q. Hughes, Burroughs, B. Hunt – Boeser, Elias Pettersson, Podkolzin – Chiasson, J. T. Miller (A), Garland – N. Petan, Lammikko, Dries – Highmore, B. Richardson, Dickinson.
Trenér: Bruce Boudreau

Seattle Kraken: Daccord (Driedger) – A. Larsson (A), Soucy, Cholowski, Borgen, Oleksiak, D. Pouliot – Eberle (A), Beniers, Donato – Sprong, Sheahan, Donskoi – Kuhlman, Gourde (A), McCann – Geekie, Wennberg, V. Rask.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Steve Kozari, Jake Brenk. Čároví: Travis Gawryletz, Bryan Pancich.

Seattle letos prožívá sezónu, která se možná před 4 roky čekala od Vegas, jenže Golden Knights na rozdíl od Krakenu zazářili a senzačně došli až do finále Stanley Cupu, ve kterém podlehli Washingtonu. Seattle patří mezi nejhorší týmy NHL a v Západní konferenci je předposlední, zatímco v Pacifické divizi úplně poslední.
Vancouver Canucks

Vancouver nebyl v letošní sezóně NHL daleko od toho, aby se po roce vrátil do playoff, jenže se mu to těsně nepodařilo a divokou kartu získá na jeho úkor Dallas nebo Vegas. Canucks trápí rozsáhla marodka a proti Seattlu bude chtít ukončit sérii tří porážek za sebou. Vancouver táhne s 96 kanadskými body J.T. Miller.
Vancouver se podruhé za sebou do playoff nepodívá, stejně jako během inaugurační sezóny Seattle. Na rozdíl od Krakenu ovšem nebyli domácí hokejisté od účasti v Stanley Cupu daleko. Oba týmy se střetly v letošním roce dvakrát a oba dva zápasy vyhrál Vancouver, navíc shodným výsledkem 5:2. Jak dopadne dnešní střetnutí?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.