NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Islanders - 27. dubna 2022   01:17

Washington
Washington
10:24' Sheary (Marcus Johansson, Nick Jensen)
1:4
(1:1, 0:0, 0:3)
Islanders
Islanders
16:18' Pulock  (Bellows, Palmieri) • 42:56' Dobson  (Bailey, Barzal) • 48:42' Cizikas   • 55:17' A. Lee
Washington
Dunning, Pochmara – Johnson, Berg.
Capital One Arena, Washington
18 573 diváků
Islanders
I. Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Greene, Aho, Salo – Bailey (A), Bellows, Palmieri – Barzal, Parise, Wahlstrom – Pageau, A. Lee (C), Ross Johnston – Cizikas, M. Martin.

Ode mne je to pro dnešek již vše, děkuji za pozornost a někdy příště se budu opět těšit, na počtenou,

Vítek Vaněček (WSH) – na lavičce – nehrál
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, účast -1, 2 střely na bránu, 0 TM, čas ve hře 19:38
Kdo se postavil do brankoviště

Ilja Samsonov (WSH) – 22 zákroků, 4 OG, úspěšnost zákroků 84,6 %, odchytal 59:53

Trestné minuty: 4 – 8
Souboj Capitals s Islanders tak končí dost možná překvapivou výhrou celku z New Yorku v poměru 4:1! O všem podstatném rozhodla až třetí třetina, do které se vstupovalo za nerozhodného stavu. Klíčový okamžik přišel ve 42. minutě, kdy se tvrdá rána Noaha Dobsona odrazila od bránícího van Riemsdyka do klece Washingtonu. Následně v oslabení pak dosti kuriózní trefou pojistil náskok Ostrovanů Casey Cizikas a definitivní razítko na body putující k Soše Svobody přidal necelých pět minut před třetí sirénou pěknou ranou Anders Lee. Svěřenci kouče Trotze berou zasloužené dva body.
59:46'
Na puku stojí u modré čáry snad pětice hokejistů, nejvíce se přetlačují Johan Larsson a Matt Martin, druhý jmenovaný nakonec touš přece jen vydoloval.
59:27'
T. J. Oshie zakončoval akci Washingtonu téměř na brankovišti, kde však byl příliš blízko brankáři Islanders, kterého svým pokusem trefil.
58:49'
Conor Sheary se znovu dostal ke střele. A jak je jeho zvykem v posledních minutách, opět klec Washingtonu minul. Následně však ještě pálil z mezikruží Anthony Mantha. Ilja Sorokin však v náruči ukrývá i jeho pokus!
58:26'
Dmitrij Orlov je nyní hodně aktivní, dostal přihrávku od Shearyho na levou stranu a od brankové čáry udělal bekhendovou kličku zpět do hřiště a prudce poslal puk na klec New Yorku. Ilja Sorokin však byl připraven.
57:53'
Vhazování ve středním pásmu vyhráli Capitals, Dmitrij Orlov se pak na levém kruhu procpal k ráně, tu ale schytal jen bránící Mathew Barzal.
57:31'
Trevor van Riemsdyk střílel z vrcholu pravého kruhu po křižné přihrávce, jenže svým projektilem trefil pouze v osobním souboji padajícího Ryana Pulocka.
57:15'
Conor Sheary se prostě nechce smířit s porážku Washingtonu v tomto utkání, jenže ani jeho další projektil, tentokrát z levého kruhu, nenašel cíl. A na střely, které nemíří na bránu, se vyhrává těžko.
56:51'
Jean-Gabriel Pageau zabojoval ve středu hrací plochy a získal touš. Neměl však podporu spoluhráčů a tak jen nastřelil puk do pásma soupeře a odchází střídat.
56:18'
Conor Sheary vystřelil z pravého kruhu. Byl však v poměrně ostrém úhlu a bránu Islanders trefit nedokázal. Ilja Sorokin tak neměl další práci.
55:48'
Trevor van Riemsdyk udržel kotouč na čpelei na obranné modré před napadajícím Johnstonem a předává puk na Conora Shearyho.
55:17'
Islanders právě vstřelili branku!
Ostrované přidávají čtvrtou branku a dávají definitivní razítko na své vítězství! Tom Wilson laxně vyvážel touš na pravé straně. Mathew Barzal mu puk vzal a v pádu jej přihrál pod sebe na ANDERSE LEEHO, který se do kotouče mocně opřel holí a jeho rána spadla přesně do vzdálenějšího kouta svatyně Capitals! Islanders vedou 4:1! Bez asistence.
54:48'
Ryan Pulock vystřelil z osy hřiště od modré čáry, jenže John Carlson jeho ránu zvládl zblokovat, takže pokus na klec Capitals neprošel.
54:20'
Casey Cizikas si vyjel s pukem od levého hrazení a bekhendem se snažil touš zamést pod Samsonovem do brány Caps. Beton gólmana Washingtonu byl na ledě přilepený pevně.
53:50'
Ostrované mají puk pod kontrolou, v rohu kluziště ho drží na čepeli Josh Bailey, který ho předává Caseymu Cizikasovi.
53:06'
Conor Sheary se snažil v předbrankovém prostoru tečovat ránu od modré čáry, kterou však Ilja Sorokin vyráží do bezpečí.
52:48'
Martin Fehérváry rozehrává další akci Capitals, jenže musí začít až u své klece. Přihrávka T. J. Oshieho na Anthonyho Manthu přesná nebyla.
52:30'
Johan Larsson se nakonec v mezikruží dostal k ráně, kterou Ilja Sorokin srazil pod sebe a následně si honem lehl na led na záda, aby touš pod svým tělem schoval.
51:50'
Konečně se Washington na malou chvilku usazuje v prostoru před klecí Ilji Sorokina a vyměňuje si přihrávky podél hrazení, touš má Johan Larsson. Islanders jsou kompletní.
51:26'
Přesilovka se svěřencům Petera Lavioletta prostě nedaří. Dnes je extrémně znatelná absence Alexe Ovečkina, bez něhož jsou početní výhody Caps poloviční.
50:48'
Znovu letí kotouč přes všechny čáry až za klec Ilji Samsonova, který se pro černou pryž vydá za svou bránu, aby pomohl obráncům s rozehrávkou.
50:16'
Zach Parise se v oslabení dostal k ráně z levého kruhu, tu Ilja Samsonov pokryl a vyklepal z rukavice, aby mohli jeho beci rozehrát.
49:35'
Adam Pelech zahákoval v obranném pásmu Toma Wilsona a dává tak Washingtonu ještě jednu šanci na to, aby se vrátil do utkání.
49:05'
Situace předcházející gólové situaci se opakovala i nyní, tentokrát však Casey Cizikas z pravého kruhu Dmitrije Orlova neprostřelil.
48:42'
Islanders dávají gól v oslabení a jdou do dvoubrankového trháku! Vyhozený puk nezastavil Ilja Samsonov za svou klecí. Ten dojel CASEY CIZIKAS, jenž v souboji s bránícím Orlovem objel bránu Capitals a na levém kruhu oba hokejisté upadli. Útočník New Yorku však v leže ještě klepl do puku holí a jelikož Samsonov se nedokázal ani pořádně vrátit do brány, dává velice kuriózní branku na 3:1! Bez asistence.
48:28'
John Carlson spěchá po hrazení do třetiny New Yorku, jenže o puk u mantinelu přišel a Islanders se lacino osvobozují.
47:52'
Justin Schultz obdržel pas na levou stranu k modré čáře, jeho pokus ale letěl jen do rohu hrací plochy, Sorokina nevystrašil.
47:29'
Přesilovka pro Capitals. Andy Greene podrazil na půlící čáře Nicka Jensena a dostává dvě minuty trestu. Zvládne Washington srovnat?
46:58'
Jean-Gabriel Pageau vydoloval kotouč v rohu kluziště, kde se střetl s Nickem Jensenem a nyní hledá pohledem volného spoluhráče.
46:23'
Justin Schultz se prodral na pravý kruh, odkud se snažil vypálit, jenže do jeho rány obětavě padl Anders Lee, kterému se povedlo pokus zblokovat.
45:38'
Ilja Samsonov srazil kotouč raději zase zpět za svou klec, když se k němu puk od zadního hrazení odrazil. Po něm může hrát Marcus Johansson.
45:18'
Martin Fehérváry obral v rohu kluziště o kotouč Cizikase a rychlou přihrávkou na útočnou modrou nachází Conora Shearyho.
44:45'
Zpoza vlastní klece rozehrává John Carlson, který na pravém hrazení nachází Nica Dowda, jenž nabírá rychlost a vniká do třetiny soupeře.
44:26'
Dmitrij Orlov se snažil ještě jednou zavézt kotouč do třetiny Islanders, jenže byl soupeřem přečíslen a touš nakonec ztratil.
43:49'
Dmitrij Orlov střílel na ose hřiště od modré čáry, ale jeho projektil zařízení za zády Ilji Sorokina minulo přibližně o metr a půl.
43:26'
Connor McMichael se na pravé straně hnal do situace dva na jednoho, rozhodl se vzít odpovědnost na sebe a pálil na bližší tyč, Ilja Sorokin skvěle zasáhl lapačkou!
42:56'
Islanders využívají přesilovou hru a jdou do vedení 2:1! NOAH DOBSON obdržel z pravé strany krátký pas a z vrcholu kruhů vyslal tvrdou nepřesnou střelu, která však na brankovišti trefila Trevora van Riemsdyka, od nějž se puk odrazil do sítě Capitals a New York rázem o gól vede! Asistence: Josh Bailey, Mathew Barzal.
42:16'
Anders Lee vystřelil z levého kruhu, jenže Ilja Samsonov měl přední tyčku pokrytou a vyráží kotouč do rohu hrací plochy.
41:33'
Přesilovku si tentokrát zkusí New York. Tom Wilson poměrně zbytečně přidržel Mathewa Barzala v jeho obranném pásmu a dostává dvě trestné minuty.
41:25'
Dmitrij Orlov dostal přihrávku na levou stranu a ranou z nulového úhlu orazítkoval tyčku svatyně Ilji Sorokina. Od ní šel touš do rohu hrací plochy.
40:45'
Anthony Mantha vyváží touš z obranného pásma, jenže jej musí poslat za sebe do druhé vlny, kde bude rozehrávat Martin Fehérváry.
40:18'
Jean-Gabriel Pageau vyhrál úvodní buly třetího dějství a Islanders se s pukem přesouvají před Samsonova, puk má v rohu kluziště Josh Bailey.
40:01'
Hokejisté jsou zpět na hrací ploše, startuje 3. třetina.
Třetí třetina začne přibližně ve 3:03.
Střely na bránu v 2. třetině (celkem)

Washington Capitals – 10 (20)
New York Islanders – 5 (18)
Druhé dějství souboje Washingtonu s New Yorkem bylo dost ospalé. Capitals sice hráli dvě přesilovky, ale z deseti střel nedali jediný gól a je nutno přiznat, že jejich početní výhody mají k dokonalosti daleko. Islanders hráli čtyři minuty oslabení, které jim šlo na výbornou. Směrem kupředu však předvedli za dvacet minut jen pět ran na Samsonova, který se tak v této periodě značně nudil. I třetí třetina tak začne za nerozhodného stavu, ve druhé jsme totiž neviděli jediný gól.
40:00'
39:48'
Anders Lee se krátce po vhazování dostal ke střele z pravého kruhu, jenže jeho projektil minul bližší tyč svatyně soupeře o metr.
39:17'
Ryan Pulock nyní obdržel přihrávku na vrchol kruhů a jeho ne příliš prudké zakončení končí na hrudi Ilji Samsonova.
38:48'
Lars Eller jistou chvíli operoval na pravém kruhu v třetině protivníka, ale ke střele se nedostal, jelikož mu touš sebral Sebastian Aho.
38:28'
Casey Cizikas má touš na pravé straně hrací plochy. S pukem se však dostává pouze do rohu hrací plochy, jeho spoluhráči šli střídat.
37:53'
Kyle Palmieri se nyní šikovně proháčkoval přes bránícího soupeře a ranou z pravého kruhu prověřil Ilju Samsonova. Ten ale byl pozorný.
37:26'
Ross Johnston získává kotouč v rohu hrací plochy a zatahuje ho za bránu Islanders. Pohledem vyzývá spoluhráče, aby se uvolnili pro přihrávku.
36:58'
Sebastian Aho se propracoval ke střele z vrcholu levého kruhu, ta však na klec Washingtonu nemířila. Ilja Samsonov mohl zůstat klidný.
36:26'
Ilja Sorokin zastavil svou velkou holí kotouč nahozený za jeho klec. Následně rozehrál na pravé hrazení, kde může postupovat kupředu Anders Lee.
35:58'
Robin Salo rozehrává z obranného pásma na levé křídlo, kde může hrát Matt Martin, který předává na Noaha Dobsona.
35:27'
Marcus Johansson se nyní vydal po levé straně zpět ke své bráně, když předtím ztratil puk a jen tak tak, že sebral puk Caseymu Cizikasovi.
34:58'
Anders Lee mohl dorážet v prostoru před klecí Islanders, jenže jeho pokus byl hodně nepřesný a klec soupeře minul.
34:16'
Mathew Barzal se rychle prohnal po pravé straně ke střele, jenže jeho pokus svědomitě blokuje vrátivší se Nic Dowd. Islanders jsou kompletní.
33:48'
John Carlson se snažil dorážet v předbrankovém prostoru Islanders, nakonec se mu nepodařilo dát gól, Ilja Sorokin měl betony k ledu doslova přilepené,
33:16'
Anthony Mantha se dostal na levém kruhu k ostré střele na bránu Islanders, Ilja Sorokin si však zvládl vyjet a jeho pokus likviduje hrudí.
32:38'
Islanders znovu zvládají hru s nižším počtem bruslařů na jedničku. Nyní je to Casey Cizikas, kdo posílá kotouč přes všechny čáry na druhou stranu hrací plochy.
32:13'
Oliver Wahlstrom trefil vysokou holí u vlastního brankoviště Trevora van Riemsdyka do obličeje a putuje za tento test na lavici honby.
31:49'
Connor McMichael vyhrál buly ve středu hrací plochy, jenže Capitals následně nestihli na pravém křídle rozehrát a puk má soupeř.
31:22'
Islanders jsou už pochopitelně kompletní a budou se snažit o to, aby strhli vedení na svou stranu. V pásmu soupeře se o to snaží Casey Cizikas.
30:48'
Oba celky se nyní několikrát vystřídaly na puku, když ve středu hrací plochy nedokázaly rozehrát téměř žádnou akci, nyní má kotouč Tom Wilson.
30:18'
T. J. Oshie navezl puk do dvou soupeřů a pochopitelně o něj přišel, na druhou stranu s pukem Anders Lee, jemuž se nabízí Ross Johnston.
29:50'
Justin Schultz dostal nabito trochu doleva k modré čáry, proti jeho přízemní ráně se však brankář Sorokin stihl přesunout a tlumí ji ve své výstroji.
29:28'
Početní výhoda prozatím Capitals nevychází. Jean-Gabriel Pageau opět vystřeluje puk z třetiny Ostrovanů a ti honem pádí na střídačku
28:58'
Ostrované se zatím brání doslova ukázkově, černou pryž poslali do středního pásma. Tam sbírá kotouč Justin Schultz.
28:35'
Uvidíme další přesilovku. Zkusí si ji hokejisté Capitals, Matt Martin na krátkou chvilku stiskl puk ve své dlani za klecí Washingtonu a dostává dvě trestné minuty.
27:48'
John Carlson se snažil na pravé straně rozhýbat Garneta Hathawaye, jenže tomu kotouč projel mezi bruslemi bez toho, aby si ho hokejista všiml.
27:18'
Trevor van Riemsdyk vydoloval zdánlivě ztracený kotouč v rohu kluziště za klecí New Yorku a Washington tak může pokračovat ve svém zámku
26:59'
Adam Pelech vypálil z osy hřiště od modré čáry, ale jeho pokus škrtl břevno svatyně Capitals a zamířil do ochranné sítě za klecí Washingtonu.
26:28'
Mathew Barzal poslal z pravého kruhu kotouč do mezikruží, kde se snažil zakončovat Anders Lee, ale dva soupeři mu zablokovali hůl.
25:58'
Lars Eller vystřelil z levé strany od modré čáry, jenže jeho pokud na klec Islanders neprošel, zastavil ho obětavý Adam Pelech.
25:26'
Washington zatím příliš nespěchá se střelbou. Respektive se nšmůže dostat přes útočnou modrou, kde příliš dlouho přemýšlejícímu Conoru Shearymu vypíchl puk Noah Dobson.
24:58'
Nick Jensen rozehrává z obranného pásma Capitals, puk jde vpřed po pravém křídle, kde ho má na čepeli Marcus Johansson.
24:26'
Tom Wilson zabojoval na pravém hrazení a hodil černou pryž za klec Islanders, tam však nebyl žádný z jeho spoluhráčů, aby v akci pokračoval.
23:56'
Kyle Palmieri dostal křižnou přihrávku z pravé strany na levý kruh a do své rány se tak opřel, že si Ilja Samsonov musí vyžádat přerušení, rovná si výstroj a upravuje výstroj.
23:27'
Josh Bailey dostal přihrávku na levý kruh, přes blokujícího hráče si na střelu netroufl a následně se s pukem dostal do rohu hrací plochy.
22:48'
Vhazování před svatyní Islanders dopadlo lépe pro Washington a John Carlson posílá kotouč o hrazení za bránu New Yorku.
22:16'
Do situace dva na jednoho šli nyní hokejisté Islanders, jenže Matt Martin poté, co dostal přihrávku na pravou stranu, trefil pouze beton Samsonova.
21:49'
Nicklas Bäckström měl kotouč na útočné modré, jenže Casey Cizikas se s ním dokázal vrátit a puk mu v klíčovém okamžiku vypíchl.
21:27'
Washington se nyní dostal pod tlak Ostrovanů a Trevor van Riemsdyk raději posílá hrací předmět přes všechny čáry – icing.
20:51'
Na levé straně nabral rychlost Matt Martin, jenž s pukem sjel až za klec Washingtonu a nyní hledá prostor pro přihrávku.
20:14'
Lars Eller vyhrál úvodní buly a po sražené ráně Martina Fehérváryho získali Capitals vhazování před bránou Samsonova.
20:01'
Začíná 2. třetina.
Druhá třetina začne ve 2:09.
Střely na bránu v 1. třetině

Washington Capitals – 10
New York Islanders – 13
První dějství souboje Capitals s Islanders patří dějinám. Festival šancí jsme v něm neviděli, přesto si oba celky nějaké příležitosti vytvořily. V 9. minutě skóroval jako první Kyle Palmieri, jenže jeho gól navzdory estetické kráse neplatil, protože Parise stál v době jeho vstřelení v brankovišti Caps. A tak za necelé dvě minutky udeřilo na druhé straně, kde se šikovnou tečí uvedl Conor Sheary. Ostrované tak rázem prohrávali 0:1. O srovnání se v čase 16:18 postaral tvrdou ranou od modré čáry Ryan Pulock, takže druhá dvacetiminutovka začne znovu za nerozhodného skóre.
20:00'
19:38'
Ryan Pulock to znovu zkusil s ostrou ranou z osy hřiště od modré čáry, Ilja Samsonov byl tentokrát s betony na ledě včas a pokus likviduje.
19:18'
Matt Martin se hnal po pravém křídle kupředu, jenže Trevor van Riemsdyk mu kotouč stačil vypíchnout a ten tak letí opět do rohu kluziště.
18:48'
Mathew Barzal se zase drží na kotouči u půlící čáry a obloučkem vysílá kupředu Rosse Johnstona, jenž v rohu hrací plochy beky Capitals nepřetlačil.
18:17'
Mathew Barzal špatně zpracoval kotouč ve středovém kruhu, přesto jej zvládl předat na pravé křídlo, kde může postupovat vpřed Zach Parise.
17:58'
Kyle Palmieri si nyní nabruslil na pravý kruh, ale jeho ránu z ostrého úhlu dokázal brankář Washingtonu vyrazit do rohu hrací plochy.
17:19'
T. J. Oshie marně napadá v rohu hrací plochy, kde ale nakonec uspěl Anthony Mantha v osobním souboji a posouvá puk právě Oshiemu.
16:48'
Sebastian Aho se dostává po pravé straně do pásma Capitals, kde předává kotouč za sebe, tam je připravený Noah Dobson.
16:18'
Islanders využívají přesilovku a srovnávají na 1:1! RYAN PULOCK dostal kotouč od Bellowse z pravého hrazení na osu hřiště k modré čáře a tvrdým přízemním projektilem propálil naprosto vše, co mu stálo v cestě! Ilja Samsonov se za jeho pokusem jen bezmocně ohlédl! Máme tedy znovu vyrovnaný stav. Asistence: Kieffer Bellows, Kyle Palmieri.
15:48'
Garnet Hathaway se dostal k zakončení v pádu v oslabení a to z prostoru mezi kruhy. Jeho pokus vykopává Ilja Sorokin betonem.
15:05'
Capitals poslali hrací předmět ven z třetiny a Islanders bude návrat trvat o něco déle, protože se následně z pásma vyhnali sami vlastním nepřesným pasem, který má na svědomí Kyle Palmieri.
14:42'
Uvidíme první přesilovou hru a tu si zahrají hokejisti New Yorku. Lars Eller trefil vysokou holí na obranné modré Kieffera Bellowse a bude si muset odpykat dvouminutový trest.
14:28'
O chvilku později pálil Dmitrij Orlov na ose hřiště u útočné modré, ale chumel hráčů před klecí Islanders puk na klec New Yorku nepustil.
13:57'
Ostrovani se snaží probít po pravém křídle, o což se prudkou přihrávkou kupředu snaží Oliver Wahlstrom, jenže ji posílá jen do prostoru, kde je Dmitrij Orlov.
13:16'
New York je znovu v pásmu soupeře a Mathew Barzal vypálil z vrcholu levého kruhu, branku Capitals však o metr minul.
12:58'
Jevgenij Kuzněcov to nyní na levé straně zkusil v podstatě z nulového úhlu, jenže Ilja Sorokin měl přední tyčku pečlivě pokrytou.
12:30'
Islanders rozehrají další akci zpoza vlastní svatyně. Za nahozeným pukem do rohu hrací plochy spěchá Ross Johnston, jenž už má kotouč na holi.
11:50'
Jenže následně se Washington dostal s pukem ven ze třetiny a Nick Jensen do něj vjel zpět dřív, než byl poslední spoluhráč venku. Následně se kotouče dotkl a píská se ofsajd.
11:16'
Dmitrij Orlov vletěl na levé straně do třetiny soupeře a šikovnou přihrávkou na modrou čáru do druhé vlny našel Jevgenije Kuzněcova.
10:48'
Mathew Barzal zavezl na pravé straně kotouč do třetiny Capitals, jenže po přihrávce na modrou jej Adam Pelech neudržel před Nicem Dowdem na čepeli.
10:24'
Washington právě vstřelil branku!
Capitals skórují a najednou jsou to oni, kdo otevírá skóre duelu a jde do vedení! Marcus Johansso vypálil z osy hřiště od modré čáry, v prostoru před bránou jeho pokus šikovnou tečí nasměroval do sítě CONOR SHEARY a Washington tak vede nad Islanders 1:0! Asistence: Marcus Johansson, Nick Jensen.
09:41'
John Carlson se následně dostal ke střele z mezikruží. V ideální pozici však pálil jen do lapačky brankáře Ilji Sorokina, jenž si připisuje druhý skvělý zákrok během jednoho střídání!
09:27'
Martin Fehérváry vypálil od levého hrazení na modré čáře a Ilja Sorokin musel jeho pokus poslat lapačkou ven ze svého brankoviště, dobrý zákrok!
08:37'
Jenže gól neplatí! Zach Parise byl natlačen do brankoviště Caps a vyrazil Samsonovovi hůl z ruky. Po pravdě řečeno, spíš bych řekl, že v brankovišti jen stál a ruský gólman ji pustil. Sudí každopádně kvůli jeho postavení ve vymezeném prostoru trefu neuznávají kvůli bránění brankáři ve hře.
08:37'
Islanders otevírají krátce před polovinou prvního dějství skóre utkání! Krásnou individuální akci předvedl KYLE PALMIERI, který dostal kotouč na pravý kruh. První stahovačkou se zbavil Nicka Jensena, který při bránění podklouzl a druhou objel dva hráče bojující na brankovišti i gólmana Samsonova, který na jeho zakončení nereagoval, jelikož přišel o hůl. Forvard New Yorku pak celkem pohodlně zasunul bekhendem kotouč na zadní tyči do sítě!
08:06'
Islanders rozehrají další akci z obranného pásma. Jejich kombinace však nebyla přesná. Totéž lze říct o přihrávce Caps na Anthonyho Manthu, který na útočné modré na touš nedosáhl.
07:27'
Puk dostal na osu hřiště opět Nic Dowd, jenž na levém křídle našel dobře najetého T. J. Oshieho, který se stahovačkou zbavil osobního strážce.
07:05'
Nic Dowd prohodil na levém hrazení kotouč kupředu a Garnet Hathaway o něj spěchá bojovat za bránu Islanders, kde je však první Adam Pelech.
06:34'
Pomaloučký puk se šinul k bráně Washingtonu, Ilja Samsonov ho však očividně podcenil, protože mu na hokejce poskočil a brankář Caps může být rád, že neinkasoval hodně hloupý gól. Touš raději zaklekl ve svém brankovišti.
06:05'
Nick Jensen se na levé straně šikovně protáhl mezi dvěma soupeři, ale další protivník mu už puk vypíchl, kotouč ale získává Conor Sheary, jenž pokračuje v akci.
05:48'
Jevgenij Kuzněcov tentokrát navezl puk jen do trojice soupeřů a rychle o něj přišel. O chvíli později se však ke střele od levého hrazení dostal Nicklas Bäckström, jehož pokus chytá Ilja Sorokin do lapačky.
05:05'
Martin Fehérváry udržel na svých zádech napadajícího Caseyho Cizikase a posílá hrací předmět okamžitě přes obrannou modrou.
04:35'
Tom Wilson to na pravé straně zkusil z hodně ostrého úhlu, ale jeho pokus na klec New Yorku neprošel, defenziva Islanders jej zablokovala.
04:18'
Trevor van Riemsdyk má puk na obranné modré, šikovně se vyhnul soupeři a předává kotouč na Anthonyho Manthu, jenž už je v třetině soupeře.
03:44'
Lars Eller zachytil vyhození New Yorku na útočné modré a z otočky vypálil. Trefil však jen hrazení za klecí Sorokina.
03:25'
Ryan Pulock poslal kotouč na půlící čáře kupředu, ale napadající Mathew Barzal u něj nebyl včas a znovu se píská zakázané uvolnění, tentokrát Islanders.
02:50'
Ale tentokrát se Washingtonu rozehrávka nepovedla, když Garnet Hathaway nahodil kotouč ještě před půlící čárou a píská se icing.
02:25'
Martin Fehérváry ještě podrží touš za vlastní svatyní a nechá oba celky prostřídat, následně může rozehrát po pravé straně, kde je Conor Sheary.
01:49'
Islanders znovu hodili touš do pásma Caps, jenže tam ho jako první našel u mantinelu Martin Fehérváry a posílá ho přes obrannou modrou.
01:18'
Ilja Sorokin zastavuje kotouč za svou klecí a rozehrává na pravou stranu, kde po mantinelu bude postupovat kupředu Ross Johnston.
00:41'
Adam Pelech vystřelil z levé strany od modré čáry, jeho pokus byl sražen obranou Capitals a pomalu se došoural k Samsonovovi, který ho betonem poslal do rohu hrací plochy.
00:18'
Utkání je konečně zahájeno, úvodní buly vyhrál New York, který nastřeluje touš do pásma Washingtonu, kde touš sbírá John Carlson.
00:01'
Ještě nás ale samozřejmě čeká hymna Spojených Států Amerických...
Ovečkin se konečně odebírá z červeného koberce do útrob Capital One Areny a nás čeká start utkání Caps s Islanders.
Ve videu věnovaném Ovečkinovi byl také příspěvek Jaromíra Jágra, který Oviemu hrozil svým návratem do NHL, což bylo samozřejmě myšleno jako vtip.
Před zápasem je tu ceremoniál pro Alexe Ovečkina, který překonal Jaromíra Jágra v počtu nastřílených branek. Kapitán Caps ale dnes hrát nebude kvůli zranění, které utrpěl v posledním duelu. Pochopitelně jde také o to, aby se šetřil na play-off. Dnes je tedy na ledě jen ve smokingu. Start utkání se kvůli tomu zpozdí.
Příjemnou hlubokou noc přeji ještě jednou všem fandům hokeje. Zápasy NHL začínají obvykle s několikaminutovým zpožděním a ani tento duel nebude výjimkou. Začátek utkání očekáváme cca v 1:07.

Washington Capitals: Samsonov (Vaněček) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – T. Wilson, Kuzněcov, Sheary – Bäckström (A), Marcus Johansson, Oshie – Eller, Mantha, Hathaway – N. Dowd, Johan Larsson, McMichael (C).
Trenér: Peter Laviolette.

New York Islanders: I. Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Dobson, Chára, Greene, Aho – Bailey (A), Nelson (A), Bellows – Palmieri, Barzal, Parise – Wahlstrom, Pageau, A. Lee (C) – Ross Johnston, Cizikas, M. Martin.
Trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Dunning, Pochmara – Johnson, Berg.

New York Islanders

Jak už jsme vlastně uvedli níže, jde o souboj sousedů v tabulce Východní konference, kde Ostrovanům náleží 9. pozice, na svém účtu mají osmdesát bodů. A znovu zde vyvstává paradox, že ačkoliv by umístění napovídalo, že Islanders ještě mají možnost bojovat o play-off, realita je zcela jiná a New Yorku tato možnost už dávno proklouzla mezi prsty. Může se tak již plně soustředit na další ročníky.
Forma Ostrovanů je doslova tragická, předchozích pět klání prohráli a vydolovali z nich jediný bodík. V sobotu prohráli na ledě Buffala Sabres 3:5 a o den později padli na vlastním kluzišti s Carolinou Hurricanes 2:5.
Washington Capitals

Mužstvu z hlavního města USA patří v současné chvíli 8. příčka Východní konference, když na své konto dosud zapsal rovných sto bodů. Z jeho pozice by se dalo usuzovat na to, že se možná o své místo ve vyřazovacích bojích ještě musí bát. Opak je ale pravdou. Washington má už postup do play-off jistý a je jen otázkou, z jaké pozice do něj vyrazí. Například dnes by se v případě výhry mohl dostat před Pittsburgh na 7. místo. Na 9. Islanders, se kterými dnes zkříží zbraň, má pohodlný dvacetibodový náskok.
Forma Capitals není v poslední době vůbec zlá. Ve všech pěti předchozích duelech bodovali a jen dva z nich prohráli. V sobotu vyhráli na ledě Arizony 2:0, předevčírem padli na vlastním kluzišti 3:4 po nájezdech s Torontem.
Příjemnou hlubokou noc přeji všem fandům ledního hokeje. NHL už se nachází v samotném cíli základní části, některým týmům zbývá odehrát už pouze dva z dvaaosmdesáti duelů. Těchto pár zápasů se ale ještě pochopitelně musí dohrát, než začne play-off. My se v textovém přenosu tentokrát zaměříme na souboj Washingtonu Capitals s New Yorkem Islanders, který začne krátce po 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.