NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Carolina - 7. prosince 2022   04:00

Anaheim
Anaheim
03:59' Henrique (Shattenkirk, Terry) • 11:13' Comtois (Silfverberg, Carrick) • 30:59' Leason (McTavish, Max Jones) • 61:56' R. Strome (Fowler, Vatrano)
4:3
(2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Carolina
Carolina
05:38' Skjei  (Drury, Stastny) • 30:16' Aho  (Jarvis, Slavin) • 35:49' J. Staal  (Burns, Fast)

3. Sebastian Aho (CAR) – 1+0
Ryan Strome se stal hrdinou utkání proti Carolině, když v prodloužení rozhodl o výhře Ducks a ukončení série šesti porážek v řadě. Vyrovnání nejhorší série Anaheimu v letošní NHL se tedy nekoná a překvapivě proti rozjetým hráčům Canes, kteří vyhráli úvodní tři venkovní zápasy a po dnešku chtěli být stoprocentní. Výsledek. Anaheim Ducks 4 Carolina Hurricanes 3.
61:56'
Anaheim právě vstřelil branku! Andrej Svečnikov jel ve špatnou chvíli střídat a už se nestíhal vrátit, čehož pak RYAN STROME využil, když nádhernou střelou zápěstím zamířil z pravého kruhu pod vyrážečkou Pjotra Kočetkova ke vzdálenější levé tyči! Ducks konečně vítězí a doma. Asistence: Cam Fowler a Frank Vatrano.
60:38'
Troy Terry se málem protáhl až před bránu, dvojice protihráčů ho ale nakonec zastavila a do slibné brankové příležitosti nepustila. Střela tedy nepřišla.
60:01'
Ve třetí třetině už žádný gól nepadl, a tak nás čeká prodloužení. Pokud by ani to nerozhodlo, přijdou na řadu nájezdy. Skóre po třetí třetině vyrovnaného zápasu. Anaheim Ducks 3 Carolina Hurricanes 3.
60:00'
59:50'
Pjotr Kočetkov musel zasahovat proti několika střelám z blízkosti, všechny zákroky ale zvládl a na opačné straně mířil do lapačky Johna Gibsona z levého kruhu Sebastian Aho! Hra přerušena.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
57:26'
Adam Henrique si najel v pravém kruhu na zadovku od Troye Terryho a dobře mířil do vzdálenějšího levého horního rohu brány, puk ale skončil na vyrážečce Pjotra Kočetkova – 3:3!
56:56'
Ve středním pásmu došlo k přihrávce rukou a hra byla přerušena. Čekáme na gól, který by rozhodl o vítězi, příliš mnoho času do konce šedesáti minut ale nezbývá.
56:17'
Jordan Martinook vystřelil na levém křídle od hrazení a jeho střela z ostrého úhlu skončila na boční síti. Vypadá to vypadá, že v normální hrací době už gól nepadne.
55:48'
Jeden z hráčů Caroliny se natlačil z levého křídla před bránu, jeho pokus z blízkosti ale skončil na levém betonu Johna Gibsona. Konečně nějaké vzrušení.
55:00'
Andrej Svečnikov teď vystřelil přesně pět minut před koncem na vrcholu levého kruhu, jenže puk skončil v lapačce připraveného Johna Gibsona. Komerční brejk.
54:06'
Ve třetí třetině je hra poměrně hodně opatrná, jako by ani jeden z týmů nechtěl prohrát a pomalu počítal s prodloužením nebo nájezdy. Není to moc pěkný hokej.
51:21'
Hostující Pjotr Kočerkov vyrazil pravou rukou nebezpečnou střelu Troye Terryho z mezikruží nad bránu a na opačné straně mířil do ochranné sítě Seth Jarvis. Krátká komerční přestávka.
49:42'
Jesperi Kotkaniemi zamířil střelou z pravého kruhu mimo a následně byla hra přerušena kvůli přihrávce rukou. Po přerušení následuje reklamní přestávka.
49:04'
Jakob Silfverberg už se na to nemohl dívat a na vrcholu pravého kruhu napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Pjotr Kočetkov vyrazil svým levým betonem.
47:31'
Jordan Martinook nedokázal přesně rozehrát a podél trestných lavic vyhodil puk na zakázané uvolnění.
45:29'
Jesperi Kotkaniemi zamíchal s pukem na vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho následná střela zápěstím minula vzdálenější pravý horní roh brány Anaheimu.
44:32'
Urho Vaakanainen využil volného prostoru na levém křídle a od modré čáry napřáhl ke střele, kterou Pjotr Kočetkov na přední tyči vyrazil. Stále je to nerozhodně.
42:53'
Mason McTavish nabral na levém křídle rychlost a nahodil puk před bránu, kde ho chtěl tečovat Brett Leason, puk se ale od jeho hokejky odrazil vedle.
41:44'
Frank Vatrano chtěl nahodit puk do útočného pásma, jenže jeho nahození bylo na útočné modré čáře usměrněno mimo hrací plochu. Hra byla přerušena.
40:46'
Troy Terry si krásně vybruslil z levého rohu útočného pásma před bránu Canes, z blízkosti ale trefil lapačku připraveného Pjotra Kočetkova. Přesilová hra Ducks.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 19-30; Zablokované střely: 15-13; Vhazování: 44%-56%; Hity: 15-9; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Třetí třetina začne přibližně v 6:01.
Sebastian Aho dokázal po přestávce vyrovnat a krátce na to vrátil Ducks vedení Brett Leason. Poslední slovo ve druhé části ovšem tentokrát měli hosté, kteří potřetí v zápase dokázali vyrovnat. Tentokrát ovšem zásluhou Jordana Staala. Skóre po druhé třetině vyrovnaného střetnutí. Anaheim Ducks 3 Carolina Hurricanes 3.
40:00'
39:30'
Martin Nečas dohrál souboj v levém rohu útočného pásma a dostal dvě minuty za krosček. Přesilová hra.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:47'
Jordan Staal rychle objel bránu Anaheimu a na bodu pravého kruhu pro vhazování zkusil vystřelit z otočky, jeho střela ale postrádala razanci a John Gibson ji kryl.
35:49'
Carolina právě vstřelila branku! Brent Burns vypálil na pravém křídle od modré čáry a na přední tyči usměrnil puk nad lapačku Johna Gibsona skvěle clonící JORDAN STAAL! Znovu je vyrovnáno. Asistence: Brent Burns a Jesper Fast.
34:46'
Andrej Svečnikov se ocitl před bránou úplně sám, jeho střela z mezikruží ale zamířila přímo do náruče připraveného Johna Gibsona. Komerční přestávka.
33:04'
Maxime Comtois mohl skórovat podruhé v dnešním zápase, jeho střela z vrcholu levého kruhu pro buly ale zřejmě skončila na masce Pjotra Kočetkova. Stále 3:2.
30:59'
Anaheim právě vstřelil branku! Mason McTavish na levém křídle chytře podržel puk na holi a na vzdálenější pravé tyči skóroval po jeho nádherné přihrávce do prázdné brány BRETT LEASON! Je to 3:2. Asistence: Mason McTavish a Max Jones.
30:16'
Carolina právě vstřelila branku! Jaccob Slavin vypálil na ose útočného pásma bez přípravy od modré čáry a jeho rána trefila hokejku clonícího Setha Jarvise, čehož využil SEBASTIAN AHO, a pod teploměrem Johna Gibsona zamířil k přední levé tyči! Asistence: Seth Jarvis a Jaccob Slavin.
30:07'
Delší dobu se hrálo bez přerušení, poslední střela Hurricanes od modré čáry ale skončila v lapačce Johna Gibsona a teď následuje krátká reklamní přestávka.
29:00'
Tamní hlasatel oznámil doplnění druhé asistence u úvodního gólu Adama Henriquea. Asistenci si připsali Jakob Silfverberg a také Troy Terry.
26:55'
Jordan Martinook zkusil na levém křídle vystřelit z ostrého úhlu a po jeho zablokované střele přišel pokus v blízkosti přední tyče, John Gibson ale puk podržel.
26:13'
Jalen Chatfield nyní vystřelil z vrcholu pravého kruhu nepřesně, zatímco Calvin de Haan našel pokusem od modré čáry náruč Johna Gibsona. Reklamní přestávka.
25:02'
Také Anaheim svou první přesilovou hru v zápase nevyužil a vzápětí se mu nepodařilo rozehrát podél trestných lavic. Puk zamířil na zakázané uvolnění.
22:19'
Pjotr Kočetkov ležel na čáře a zdálo se, že bude potřetí překonán, jenže Ducks ho z blízkosti v nevýhodné pozici překonat nedokázali! Brankář Caroliny vleže senzačně zasáhl pravou rukou.
21:14'
Jordan Staal se řítil během oslabení sám na bránu, mezi betony ale Johna Gibsona překonat nedokázal! Všichni si mysleli, že puk opustil hrací plochu a hra byla zastavena, jenže ale nebyla.
21:00'
Andrej Svečnikov zbytečně fauloval ihned po vhazování v útočném pásmu a dostal dvě minuty za podrážení.
20:57'
Sebastian Aho se nádherně natlačil z pravého křídla před bránu a na přední tyči orazítkoval bekhendem brankovou konstrukci! Velká šance.
20:41'
Mason McTavish nabral dobrou rychlost a chtěl využít clony před sebou, jeho střela zápěstím pak ale skončila v lapačce připraveného brankáře Pjotra Kočetkova.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 8-8; Zablokované střely: 6-6; Vhazování: 47%-53%; Hity: 4-2; Přesilové hry: 0/0-0/2; Trestné minuty: 4-0.
Druhá třetina začne přibližně v 5:05.
Brady Skjei sice bleskově odpověděl na úvodní gól Adama Henriquea, Ducks ale vrátil vedení Maxime Comtois. Nejhorší hra v oslabení si zatím vede dobře, když přečkala obě přesilové hry Caroliny. Skóre po první třetině duelu. Anaheim Ducks 2 Carolina Hurricanes 1.
20:00'
19:59'
Max Jones se řítil v posledních sekundách první třetiny sám na bránu a málem skóroval, Pjotr Kočetkov ale dokázal s pomocí lapačky a levé brusle jeho pokus zastavit! Obrovská šance!
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:47'
Vyloučený Dmitrij Kulikov je zpět na ledě a nejhorší oslabení v lize si zatím vede poměrně dobře. Anaheim dokázal přečkat obě dvě přesilové hry Hurricanes.
16:57'
Sebastian Aho dostal u pravé tyče přihrávku zpoza brány a bez přípravy vypálil, John Gibson byl ale připraven a nadvakrát puk zastavil!
16:47'
Dmitrij Kulikov fauloval ihned po vhazování Sebastiana Aha a dostal dvě minuty za podrážení. Přesilová hra.
16:02'
Jednomu z hráčů byla odpískána přihrávka rukou ve středním pásmu. Krátká komerční přestávka. Stav 2:1.
15:32'
Jesperi Kotkaniemi nahodil puk z levého rohu útočného pásma před bránu a John Gibson předvedl skvělý zákrok proti střele zblízka!
13:47'
Ducks nepřesně rozehráli podél střídaček a jejich dlouhá kolmá přihrávka tedy zamířila na zakázané uvolnění.
12:41'
Adam Henrique na levém křídle nahodil puk z ostrého úhlu před bránu a na vzdálenější pravé tyči málem skóroval Maxime Comtois! Kotouč skončil těsně nad. Další snažení nic nepřineslo.
11:13'
Anaheim právě vstřelil branku! Jakob Silfverberg ukradl za bránou o kotouč Jaccoba Slavina a MAXIME COMTOIS zamířil po jeho přihrávce zpoza sítě z blízkosti ke vzdálenější levé tyči! Asistence: Jakob Silfverberg a Sam Carrick.
11:02'
Další útočné snažení Caroliny zastavilo postavení mimo hru a po přerušení hry následuje krátká reklamní přestávka. Po slepených gólech je skóre vyrovnané 1:1.
10:13'
Martin Nečas v minulém zápase vstřelil gól a přidal k němu asistenci, nyní se ale na levém křídle nedokázal prosadit. Proti českému útočníkovi byli dva protihráči.
09:21'
Hokejisté Anaheimu dokázali přečkat hru v oslabení a Trevor Zegras vypálil bez přípravy na vrcholu pravého kruhu, jeho rána ale byla přizvednuta a skončila za bránou, kam se puk snesl ze vzduchu. Hraje se dále.
08:29'
Adam Henrique a najíždějící Jakob Silfverberg vyrazili do přečíslení dva na jednoho během vlastního oslabení, jenže Hurricanes se dokázali vrátit a poté rozbít ho.
07:56'
Na vrcholu levého kruhu poté prudce vystřelil Andrej Svečnikov, jeho střela zápěstím ale minula bližší levý horní roh brány a kotouč poté skončil mezi střídačkami.
07:01'
Sebastian Aho číhal před bránou a po přihrávce z levého rohu málem skóroval, John Gibson ho ale skvěle vychytal levým betonem! Velká šance!
06:49'
Carolina si zahraje po krátké reklamní přestávce první přesilovou hru utkání. Vyloučen byl Simon Benoit.
05:38'
Carolina právě vstřelila branku! BRADY SKJEI nádherně zakončil kombinační akci Hurricanes, když střelou z levého kruhu vymetl přesně vzdálenější pravý horní roh brány! John Gibson máchl lapačkou naprázdno a je rychle vyrovnáno na 1:1. Asistence: Jack Drury a Paul Stastny.
03:59'
Anaheim právě vstřelil branku! Kevin Shattenkirk na pravém křídle vystřelil od modré čáry a puk byl před bránou zablokován, čehož využil ADAM HENRIQUE, když střelou z otočky zamířil pod lapačkou brankáře Caroliny ke vzdálenější pravé tyči! Asistence: Kevin Shattenkirk a Troy Terry.
02:01'
Andrej Svečnikov vlétl na ose ledové plochy do útočného pásma jako vítr a na vrcholu mezikruží napřáhl ke střele, kterou John Gibson vyrazil do ochranné sítě. Domácí brankář zasáhl vyrážečkou.
00:53'
Trevor Zegras vzápětí na levém křídle dobře pronikl do útočného pásma, poté se ale ocitl proti trojnásobné přesile a jeho nahození skončilo na hokejce brankáře.
00:08'
Cam Fowler nahodil puk ze středního pásma směrem na bránu Caroliny a Pjotr Kočetkov si poprvé osahal kotouč, když ho po odrazu od ledu ukryl v lapačce.
00:01'

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Kulikov, Fowler (A), Benoit, Vaakanainen, Shattenkirk, Beaulieu, White – Terry, Zegras, Henrique (A) – Silfverberg (A), R. Strome, Vatrano – Leason, McTavish, Max Jones – Comtois, Carrick.
Trenér: Dallas Eakins

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, de Haan – Nečas, Aho, Jarvis – Teräväinen, Kotkaniemi, A. Svečnikov – Fast, J. Staal (C), Martinook (A) – Noesen, Stastny, Drury.
Trenér: Rod Brind'Amour

Rozhodčí: Chris Lee, Justin St. Pierre. Čároví: Travis Toomey, Shandor Alphonso.
Carolina Hurricanes

Carolina je na tripu od Los Angeles po New York a daří se jí výborně, když úvodní tři zápasy z šesti venkovních vyhrála a celkově vyhrála již počtvrté za sebou. Martin Nečas odehrál proti Kings výborný zápas. V první třetině využil přesilovou hru a vstřelil dvanáctý gól v letošní sezóně, ke kterému po první přestávce přidal asistenci.
Anaheim Ducks

Anaheimu se v letošní sezóně vůbec nedaří a s patnácti body zůstává nejhorším týmem NHL. Ducks už v letošní sezóně prohráli sedm zápasů za sebou a proti Carolině se jim to může stát znovu. Anthony Stolarz odchytal dvě z posledních tří utkání a dostal přednost před Johnem Gibsonem, nicméně ani změna brankáře nepomohla.
Carolina nabrala parádní formu a ve středu brzo ráno ji čeká vystoupení na ledě Anaheimu, kterému se naopak dlouhodobě vůbec nedaří a proti Hurricanes bude již odvracet šestou porážku v řadě. Začátek v 4:00 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.