NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Seattle Kraken - 28. listopadu 2022   02:00

Anaheim
Anaheim
14:16' Terry (Zegras, Fowler) • 21:48' Grant (Vatrano, R. Strome) • 36:34' McTavish (Zegras, Fowler) • 37:55' Henrique (Terry, Zegras)
4:5
(1:3, 3:1, 0:1)
Seattle Kraken
00:33' McCann  (Eberle, Beniers) • 06:53' Wennberg  (Burakovsky, A. Larsson) • 19:33' Dunn  (Bjorkstrand, Gourde) • 29:30' Beniers  (Sprong, Schultz) • 43:41' Sprong  (Donato, Beniers)
Anaheim
Gibson (44. Stolarz) – Kulikov, Fowler (A), White, Benoit, Shattenkirk, Beaulieu – Terry, Zegras, Henrique (A) – Silfverberg (A), R. Strome, Vatrano – Leason, McTavish, Max Jones – Carrick, Lundeström, Grant.

Střely na bránu: 29 – 25 | Přesilová hra: 3/4 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 8
Hokejisté Seattlu vítězí na ledě Anaheimu 5:4 a potvrzují tak výbornou formu z posledních zápasů. Hosté vedli po první třetině 3:1 a v průběhu druhé části pak 4:0. Kačeři ale zabojovali a ještě do přestávky dokázali přesilovkovými zásahy Masona McTavishe a Adama Henriquea srovnat na 4:4. V závěrečné dvacetiminutovce se už skóre měnilo jen jednou. Daniel Sprong dotáhl do úspěšného konce dlouhou bekhendovou kličku a postaral se nakonec o rozdílový zásah celého duelu. Při této situaci se navíc zranil domácí brankář Gibson, jenž musel střídat po nešťastném střetu s obráncem Shattenkirkem.
59:57'
Hosté se osvobodili. Domácí mají puk ve vlastní obranné třetině a tohle už nestihnou!
59:27'
Domácí konečně vyvezli puk do útočného pásma a Stolarz zamířil na střídačku!
59:01'
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:49'
Ducks však zahráli na další icing a Stolarz se zase musí vrátit do své branky.
58:40'
Domácí to zkoušejí bez brankáře!
57:45'
Další icing Kačerů.
57:36'
Domácí zahráli na zakázané uvolnění. To se Seattlu v tomto čase už samozřejmě velmi hodí.
56:40'
Blížíme se do koncovky duelu. Hosté drží jednogólový náskok.
55:19'
Domácí Troy Terry se z pravé strany natlačil do koncovky. Zblízka trefil rameno brankáře Jonese!
54:10'
Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Gourdeho přihrávka byla zablokována, ovšem vracející se Terry srazil svého brankáře Stolarze. Trochu to připomínalo situaci, po níž musel odstoupit John Gibson, Stolarz je však v pořádku.
53:29'
Z levé strany nahazoval puk na branku Yanni Gourde. Po zákroku Stolarze se hrací předmět odrazil mimo hrací plochu. Reklamní přestávka.
53:01'
A nyní už jsou domácí kompletní.
52:54'
Domácí se osvobozují a za pár sekund už budou v plném počtu.
52:15'
Od modré čáry střílel Vince Dunn. Puk je v lapačce Anthonyho Stolarze.
51:44'
Domácí vyhodili zásluhou Silfverberga.
51:00'
Hosté budou hrát po reklamní přestávce přesilovku. Na trestnou lavici míří Trevor Zegras.
50:29'
Trevor Zegras to zkoušel z hodně ostrého úhlu. Jones přiložil levý beton k tyčce a nenechal se překonat.
50:06'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Jonesovu branku.
48:59'
Střely na branku – 24:23
47:35'
Dvě rány Dmitrije Kulikova v krátkém sledu. První branku minula, druhou vyrazil betonem Jones.
46:41'
Derek Grant mohl srovnat! Domácí obránce se dostal ke střele z mezikruží, ovšem Seattle podržel brankář Jones.
45:49'
Dobrá střela Yanniho Gourdea z bekhendu. Puk je ve výstroji Stolarze.
45:06'
Od modré vypálil Carson Soucy. Zasahovat musel Stolarz.
43:41'
John Gibson byl po střetu s Kevinem Shattenkirkem viditelně otřesen a také s ohledem na pravidla NHL, která hráče chrání před úrazy hlavy, je nucen střídat. Do branky Ducks se staví Anthony Stolarz.
43:41'
Seattle právě vstřelil branku!
Hosté strhávají vedení na svou stranu! Puk prošel mezi kruhy k DANIELOVI SPRONGOVI, který dojel před branku a po dlouhé bekhendové kličce zasunul kotouč do odkryté klece. Situaci mu ještě ulehčila nešťastná srážka brankáře Gibsona s obráncem Shattenkirkem, po níž se gólman Kačerů ocitl mimo pozici. Asistence: Ryan Donato a Matthew Beniers.
42:25'
Soucy ještě stihl puk na útočné modré a nahodil ho za branku. Jeho spoluhráči ho tam vybojovali a hosté se tak mohou snažit o ohrožení svatyně Anaheimu.
41:19'
Zakázané uvolnění Krakenů.
40:31'
Max Jones vyzkoušel svého jmenovce Martina Jonese v brance Seattlu, který jeho střelu vyrazil.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 3:59.
Statistiky po 2. třetině:
Střely na bránu: 19 – 18 | Přesilová hra: 3/4 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 8
Také ve druhé třetině pokračovalo gólově úrodné utkání. Domácí nejprve snížili na 2:3 zásahem Dereka Granta. Seattle odpověděl dorážkou Matthewa Benierse, ovšem Ducks si pak pomohli přesilovkami. První využil po parádním Zegrasově pasu Mason McTavish a v čase 37:55 připravil Terry zadovkou vyrovnání pro Adama Henriquea. Kačeři tak za stavu 4:4 mohou myslet na bodový zisk.
40:00'
39:01'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:13'
Kačeři jsou na koni! Ryan Strome mohl převrátit skóre na jejich stranu, ovšem po bekhendové kličce nepřekonal Jonese!
37:55'
Anaheim právě vstřelil branku!
Třetí využitá přesilovka domácích, kteří tak vyrovnávají! Troy Terry našel zadovkou od zadního mantinelu před branku sjíždějícího ADAMA HENRIQUEA, jehož střelu stačil Jones lapačkou jen škrtnout, gólu však nezabránil. Asistence: Troy Terry a Trevor Zegras.
37:26'
McTavishův volej z pravého kruhu minul branku.
36:55'
Vyloučení v týmu Seattle Kraken:
Carson Soucy – 2 min., hákování.
36:34'
Tuhle přesilovku Kačeři sehráli parádně! Cam Fowler nahrál z modré čáry doleva Trevorovi Zegrasovi. Ten našel krásným krosem MASONA MCTAVISHE, který střílel sice z ostrého úhlu, ale i tak poloodkrytou branku trefil. Jones se nestačil přemístit – 3:4. Asistence: Trevor Zegras a Cam Fowler.
35:46'
Hosté hned vyhodili.
35:35'
Will Borgen – 2 min., podrážení.
35:35'
Na trestnou lavici půjde jeden z hráčů hostí. Přesilovka Ducks začne po reklamní pauze.
34:40'
Už se hraje dlouho bez přerušení. U puku jsou hosté.
33:39'
Nyní sledujeme takovou hlušší pasáž zápasu, kdy se toho na ledě mnoho neděje.
32:50'
Hráči zašlapávali puk v rohu za brankou Anaheimu. Rozhodčí hru nepřerušili a kotouč nakonec vydolovali domácí.
31:39'
Zakázané uvolnění Ducks.
31:02'
Domácí vyráželi do zajímavého protiútoku. Napravo vystartoval Max Jones. Ten se pak snažil ještě nahrávat Masonovi McTavishovi, který ale dojel kotouč až v rohu.
29:30'
Krakeni využívají přesilovku a vedou 4:2! Z levého kruhu střílel Daniel Sprong. Gibson vyrazil puk jen před sebe a MATTHEW BENIERS ho vrátil za jeho záda. Asistence: Daniel Sprong a Justin Schultz.
29:05'
Z levé strany střílel Jared McCann. Puk skončil na hrudi Gibsona.
28:21'
Domácí Adam Henrique dostal dvě minuty za hrubost. Hosté si zahrají přesilovku.
27:52'
Ryan Donato to zkoušel z pravého kruhu. Gibson zasáhl úspěšně.
26:42'
Jaden Schwartz měl před sebou poloodkrytou branku. Jeho střelu z první ale vytěsnil lapačkou na tyčku Gibson!
26:10'
Jeden z hostů se dotkl puku vysokou holí. Po přerušení hry následuje reklamní přestávka.
25:02'
Z mezikruží minul hostující branku Frank Vatrano.
24:52'
Ryan Strome hledal pěknou přihrávku před branku najíždějícího Granta. Ten netrefil puk dobře.
23:42'
McTavish nahrál na pravý kruh Jakobovi Silfverbergovi, jenž orazítkoval tyčku hostující branky!
22:21'
Z osy hřiště pálil Adam Larsson. Gibson si musel připsat dobrý zákrok.
21:48'
Domácí snižují na rozdíl jednoho gólu! Na pravé straně útočného pásma vybojoval puk Ryan Strome. Ten nahrával před branku Frankovi Vatranovi, který ještě nepřekonal Jonese, ovšem vyražený kotouč poslal z mezikruží do sítě DEREK GRANT – 2:3. Asistence: Frank Vatrano a Ryan Strome.
21:17'
Po střeleckém pokusu Jordana Eberleho přerušil hru Gebson.
21:04'
Úvodní minuta druhé třetiny nepřenesla žádnou šanci některého z týmů.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 3:05.
Statistiky po 1. třetině:
Střely na bránu: 14 – 11 | Přesilová hra: 1/2 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 4
Po první třetině vede Seattle v Anaheimu 3:1. Hosté měli skvělý začátek. Už po 33. sekundách otevřel skóre Jared McCann a v 7. minutě zvýšil na 2:0 Alexander Wennberg. Poté snížil na rozdíl jednoho zásahu Troy Terry, ovšem krátce před přestávkou zase vrátil Krakenům klid Vince Dunn.
20:00'
19:33'
Hosté opět vedou o dva góly! Na modré čáře se dostal k puku VINCE DUNN. Ten měl před sebou dálnici a tak si popojel mezi kruhy, odkud vymetl pravý horní růžek Gibsonovy branky. Asistence: Oliver Bjorkstrand a Yanni Gourde.
19:02'
Začala poslední minuta první třetiny.
18:14'
Z pravé strany střílel André Burakovsky. Gibson jistým zákrokem přerušil hru.
17:25'
Od modré čáry střílel Kevin Shattenkirk. Puk se odrazil od zadního mantinelu před branku, kde nikdo z domácích nestihl dorážet.
17:07'
Domácí po snížení ožili a nyní tlačí svého soupeře.
15:43'
Max Jones najížděl z levé strany na brankáře hostí Martina Jonese. Svého jmenovce ale nepřekonal!
14:16'
Kačeři využili přesilovku a snižují! Trevor Zegras nahrál před branku volnému TROYOVI TERRYMU. Ten rozhýbal Martina Jonese a poslal puk za brankovou čáru mezi jeho betony – 1:2. Asistence: Trevor Zegras a Cam Fowler.
13:59'
Přihrávku na pravý kruh dostal Mason McTavish. Jeho rána však trefila jen brusli protihráče.
13:32'
Max Jones se natlačil za záda Justina Schultze, který ho fauloval. Domácí budou hrát druhou přesilovku!
12:52'
Kličkování Troye Terryho v útočném pásmu úspěchem neskončilo. Dopředu hru otáčejí hosté.
12:05'
Daniel Sprong naskočil z trestné lavice do samostatného uniku. Pokusil se Gibsona vymíchat, ale brankář Anaheimu má kotouč pod betony! Následuje reklamní přestávka.
10:56'
Mason McTavish se uvolnil na pravém kruhu. Jeho střelu však Jones vyrazil.
10:13'
Hosté po buly vyhodili.
10:06'
Od modré čáry střílel Cam Fowler. Jones dobře viděl a puk skončil v jeho výstroji.
09:56'
Daniel Sprong – 2 min., hákování.
09:18'
Morgan Geekie nastřelil z pravé strany bližší tyčku domácí branky!
08:20'
Hosté jsou nabuzeni a v tomto střídání se drží v útočném pásmu.
06:53'
Krakeni vedou o dva góly! Nahození Adama Larssona protečoval André Burakovsky na hokejku ALEXANDERA WENNBERGA, který puk zblízka posunul do volné části branky – 0:2. Asistence: André Burakovsky a Adam Larsson.
05:02'
Nyní Carrick tečoval střelu spoluhráče. Hostující brankář však opět na místě.
04:32'
Golfákem pálil Sam Carrick. Jones vyráží.
02:52'
Z osy kluziště pálil Justin Schultz. Gibson vyráží.
02:15'
Srovnat mohl Mason McTavish, který ze slotu nepřekonal Martina Jonese!
01:48'
Po inkasovaném gólu přišel nápor Anaheimu. Nyní minul branku Sam Carrick.
00:33'
Hosté jdou bleskově do vedení! Po vyhraném buly v útočném pásmu poslal Jordan Eberle puk před branku na hůl volného JAREDA MCCANNA, který zblízka překonal Johna Gibsona. Asistence: Jordan Eberle a Matthew Beniers.
00:01'

Anaheim Ducks: Gibson (Stolarz) – Kulikov, Fowler (A), White, Benoit, Shattenkirk, Beaulieu – Terry, Zegras, Henrique (A) – Silfverberg (A), R. Strome, Vatrano – Leason, McTavish, Max Jones – Carrick, Lundeström, Grant.
Trenér: Dallas Eakins

Seattle Kraken: Mar. Jones (Grubauer) – A. Larsson, Dunn, Schultz, Oleksiak, Borgen, Soucy – Schwartz (A), Wennberg, Burakovsky – Eberle, Beniers, McCann – Bjorkstrand, Gourde (A), B. Tanev – Sprong, Geekie, Donato.
Trenér: Dave Hakstol

Rozhodčí: Brenk, Dunning – Gibbons, Mahon.
Seattle Kraken:
Krakeni absolvují svou druhou sezónu v NHL. Zatímco ve svém nováčkovském ročníku byli jedním z nejslabších týmů soutěže, tak letos už hrají velice dobře. Z 20 utkání získali 27 bodů a v tabulce Západní konference jsou třetí. Hráči Seattlu vyhráli poslední čtyři zápasy. Naposledy zvítězili 4:2 v Las Vegas. Nejproduktivnějším členem sestavy je
Andre Burakovsky – 20b (7+13).
Anaheim Ducks:
Kačeři se zatím hodně trápí. Z 21 zápasů uhráli jen 13 bodů a uzavírají tabulku Západní konference. Navíc zvítězili jen jednou v normální hrací době. Naposledy doma prohráli 1:5 s Ottawou. Nejproduktivnějším hráčem mužstva je s 21 body (8+13) Troy Terry.
Vítám tu všechny milovníky hokeje! V rámci nočního programu NHL se utkají také Anaheim Ducks a Seattle Kraken. Krakeni se po loňské nováčkovské sezóně výrazně zvedli, a pokud budou takto pokračovat, neměli by scházet v play-off. Mladý celek Anaheimu se naopak nachází na dně tabulky Západní konference.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.