NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Vancouver - 12. dubna 2023   04:00

Anaheim
Anaheim
17:20' McTavish (Fowler, Zegras) • 35:32' Helleson (Terry, Zegras)
2:3
(1:2, 1:0, 0:1)
Vancouver
Vancouver
12:14' Boeser  (E. Pettersson, J. Miller) • 16:12' Kuzmenko  (A. Hirose, Demko) • 41:26' J. Miller  (Di Giuseppe, E. Pettersson)
Anaheim
Dostál (Gibson) – Fowler, Benoit, Beaulieu, Helleson, Shattenkirk, LaCombe – Henrique, McTavish, Terry – Vatrano, Zegras, R. Strome – Nesterenko, Lundeström, Max Jones – Grant, Silfverberg, Groulx.
Rehman, Schrader – O´Quinn, Apperson
Honda Center, Anaheim
14 803 diváků
Vancouver
Demko (S. Martin) – Q. Hughes, Burroughs, A. Hirose, T. Myers, Bear, McWard – Di Giuseppe, E. Pettersson, J. Miller – Joshua, Aman, Boeser – Kuzmenko, Dries, Garland – McDonough, Studnicka, Beauvillier.

Z tohoto utkání je to tedy vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.

3. Drew Helleson (ANA) 1+0
Vancouveru se tedy ve třetí třetině podařilo vrátit vedení na svou stranu, když se v hned v úvodu této části trefil Miller, jehož branka se ukázala, jako vítězná, protože další gól už jsme v tomto utkání neviděli.

Canucks musejí však za výhru děkovat především svému brankáři Demkovi, který je v tomto utkání několikrát hodně podržel.

Vancouver Canucks tedy odjíždí z Honda Center vítězně, protože porazil domácí Anaheim Ducks poměrem 3:2.
59:50'
Pettersson však zvládl následné vhazování a hosté posílají puk do středního pásma.
59:44'
Dallas Eakins (ANA) si bere svůj oddechový čas.
59:44'
Fowlerova střela byla přizvednuta Burroughsem do ochranné sítě.
59:22'
Myers vybojoval puk v rohu kluziště a následně ho přihrál Joshuovi, který touš obloukem vyhodil.
59:05'
Dostál míří na svou střídačku!
58:49'
Zegrasova přihrávka byla zblokována a díky tomu poté Joshua mohl vyhodit touš.
58:38'
Canucks opět vyhazují puk.
58:18'
Vancouveru se podařilo vyhodit puk z obranného pásma.
57:55'
Zegras poslal touš k bráně na Terryho, který ihned přihrál mezi kruhy Henriquovi, avšak jeho střelu kryje Demko.
57:46'
Až nyní přichází přerušení a na trestnou lavicí míří Akito Hirose (VAN), jenž dostává dvě minuty za vysokou hůl. To je velká příležitost pro domácí hokejisty.
57:38'
Ducks zatím kombinují ve svém útočném pásmu.
57:19'
Domácí mají ponechanou výhodu.
57:01'
Po souboji u mantinelu se kotouč odrazil na modrou k Shattenkirkovi, který do něj práskl a Demko touš chytá svou lapačkou.
56:28'
Dries si najel na přihrávku na útočnou modrou a následně z levého kruhu vystřelil, jenže jeho pokus šel mimo bránu Ducks.
55:56'
McWard dostal přihrávku do druhé vlny a měl před sebou zcela volnou dálnici, avšak jeho následnou střelu skvěle vyrazil Dostál.
55:18'
Benoit vystřelil z modré čáry a jeho pokus byl zastaven ještě těsně před Demkem, když kotouč zblokoval Hirose.
54:51'
Další ofenzivní akce Anaheimu skončila na útočné modré, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.
54:25'
Anaheim chtěl nahodit puk do svého útočného pásma, ale kotouč je nakonec sražen do hlediště.
53:46'
Dostál si trochu za svou bránou zahrával, kde čekal se svou rozehrávkou a málem jej dojel jeden z napadajících hráčů. Český brankář však nakonec zvládl touš odpálit.
53:08'
Dostál si musel poradit s další střelou z modré čáry, kterou český brankář vytáhl svou vyrážečkou.
52:24'
Shattenkirk poslal puk k bráně Vancouveru, kde ho velmi chytře tečoval Lundeström, ale jeho nabídka nesměřovala na žádného z jeho spoluhráčů.
51:32'
Hughes se pokoušel křižně poslat puk do pravého kruhu, ale svým pasem jen trefil brusle bránícího Beaulieua.
50:43'
Kačeři nyní pouze poslali kotouč na zakázané uvolnění a znova se tedy bude vhazovat před Dostálem.
50:36'
Hra se poté rychle přesunula na druhou stranu, kde z modré čáry střílel McWard a jeho pokus končí ve výstroji Dostála.
50:25'
Benoit vypálil z modré čáry, avšak rána domácího obránce končí hned na prvním bránícím hráči Vancouveru.
49:23'
Hned po vyhraném vhazování okamžitě vystřelil Vatrano, ale domácí útočník trefil lapačku Demka.
49:21'
Zegras po přejetí modré čáry nahodil touš směrem na Demka, který ho raději schoval do své lapačky.
49:05'
Vancouveru nyní velmi dobře zafungoval forčeking, který poté vedl k zakončení Boesera a Dostál zapisuje další úspěšný zákrok.
47:48'
Pettersson ze středu útočného pásma vyslal svou střelou z otočky, kterou se Dostálovi podařilo vyrazit za bránu Anaheimu.
47:25'
Miller posílal na modrou čáru hodně obtížnou přihrávku, kterou jeho spoluhráči nedokázali zpracovat.
47:07'
Už v plném počtu hráčů se Nesterenko po pravé straně protlačil až před Demka, kterého z velké blízkosti nedokázal překonat.
46:51'
Tak druhá polovina přesilové hry domácím už vůbec nevyšla, když se Anaheim ani nedokázal dostat do svého útočného pásma.
46:20'
Anaheim se zatím nemůže vrátit zpět do svého útočného pásma.
46:00'
Canucks se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.
45:38'
Tak nyní ovšem Demko doslova podržel svůj tým, protože po střele Granta se touš odrazil příhodně pro Silfverberga, jenž však ani nadvakrát nedokázal překonat brankáře Vancouveru.
45:06'
Demko se musel ihned vytasit se zákrokem proti střele Vatrana, jenž vyrazil svým betonem.
44:54'
Tak tohle je hodně zbytečný faul Aidana McDonougha (VAN), který to přehnal při svém napadání a přidržel zde Benoita. Hostující útočník tedy dostává dvě minuty.
44:21'
Hned po vhazování střílel z modré čáry Myers a jeho pokus končí ve výstroji Dostála.
44:16'
Pettersson si najel až na modrou čáru, odkud jen nahodil touš směrem na Dostála, kterému zde zavazel Miller, ale český brankář si nakonec poradil a puk schoval do své lapačky.
43:28'
Boeser obdržel přihrávku zpoza brány do pravého kruhu a jeho pohotovou střelu se Dostálovi podařilo vyrazit mimo svou klec.
42:57'
Aman zkoušel střílet zpoza obránce a jeho střela jen těsně minula domácí klec.
42:26'
Akce domácích hráčů skončila na modré čáře, kde se Ducks dostali do ofsajdu. Během toho přichází zpráva, že se Anaheim musí ve třetí třetině obejít bez McTavishe.
41:26'
Vancouver právě vstřelil branku!
Nyní už se však Kosatky radují ze své třetí branky. Pettersson trochu podržel touš v útočné třetině, kde ho nakonec nahrál a pravou stranu Di Giuseppemu, jehož střelu Dostál jen vyrazil před sebe, kde stál nikým nehlídaný J.T. MILLER, a ten už jen doklepl touš do zcela odkryté brány. Pro Millera je to už jeho 200. trefa v NHL! ProAsistence: Phillip Di Giuseppe, Elias Pettersson.
40:51'
Hosté mohli jít znova do vedení, když Hughes nahrál mezi kruhy, kde byl zcela volný Di Giuseppe, avšak i on byl zřejmě překvapen svou šancí a touš jen poslal do betonu Dostála.
40:31'
Terry nedokázal udržet kotouč v útočné třetině, když mu u modré čáry vysekl touš z hole jeden hráčů Vancouveru.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 24:21
Zblokované střely: 12:7
Hity: 7:8
Vyhraná vhazování: 22:17
Dlouho to vypadalo, že se ve druhé dvacetiminutovce nějaké branky nedočkáme, když ani jednomu z týmů se své příležitosti nedařilo proměňovat a nepomohly jim k tomu ani přesilové hry, jako třeba v první části.

Nicméně pár minut před koncem druhé třetiny přeci jen přišla branková radost, a to na domácí straně, protože se z modré čáry trefil Helleson, jenž tak svou premiérovou trefou v NHL vyrovnal stav tohoto utkání.
40:00'
39:41'
Miller si trochu vyhlédl Zegrase, který mu to hned vracel krosčekem a Miller se po domácím útočníkovi vzápětí ohnal svou holí. Nicméně rozhodčí žádný trest udělovat nebudou.
39:33'
Vancouver přesilovou hru domácích ubránil, a tak to vypadá, že se do šaten půjde za nerozhodného stavu.
39:17'
Zegras svou střelou ze středu útočného pásma trefil svého spoluhráče Henriqua.
38:45'
Shattenkirk vyslal touš před bránu Canucks, kde ho zkoušel tečovat Silfvergberg, který poté ještě i dorážel na Demka, ale brankář Vancouveru schoval puk do své lapačky.
38:37'
Vatrano vypálil z pravé strany, avšak jeho pokus letěl mimo bránu Vancouveru.
38:01'
Domácí hokejisté se nyní sami vyhnali z útočného pásma nepřesnou přihrávkou na modrou čáru.
37:38'
Vancouver však vyhrál následné vhazování a hostující hokejisté hned poslali touš přes všechny čáry.
37:29'
Anaheim však bude hrát přesilovou hru, protože dvě minuty za držení dostává Tyler Myers (VAN).
37:29'
Kolem hostující brány bylo znova pořádně horko, když Jones dokázal zavést touš do útočného pásma, kde ho poté posunul mezi kruhy na Nesterenka, avšak jeho pohotovou střelu Demko vyrazil.
36:39'
Grant nahrával Groulxovi, jenže jeho rychlá střela skončila na bruslích bránícího hráče Vancouveru.
35:32'
Anaheim právě vstřelil branku!
Kačeři srovnávají stav utkání! Zegras zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Terrymu, jenž nahrál na modrou DREW HELLESONOVI, jehož střela zaletěla přesně k vzdálenější tyči hostující klece. Pro Hellesona je to vůbec jeho první trefa v NHL hned v jeho druhém utkání. Asistence: Troy Terry, Trevor Zegras.
35:03'
Nesterenkova střela z modré čáry byla obranou Vancouveru přizvednuta do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
34:30'
Ani tato přesilová hra brankou neskončila, a tak ve druhé třetině stále čekáme na nějakou branku.
33:55'
Anaheimu se podařilo vyhodit touš ze svého obranného pásma.
33:42'
Boeser posílal puk před bránu, kde ho Dostál vyrazil za svou klec.
33:15'
Vancouveru se však zatím tato přesilová hra nijak zvlášť nedaří.
32:25'
A tak nakonec kotouč letěl do hlediště, takže Max Jones (ANA) dostává dvě minuty za zdržování hry.
32:25'
Domácí hokejisté se ze svého obranného pásma osvobozují vyhozením kotouče na střídačku Vancouveru.
31:57'
Burroughs velmi dobře naznačil střelu příklepem, aby následně zkoušel nahrávat před prázdnou, ale obraně Anaheimu se podařilo tento pas zastavit.
31:10'
V posledních minutách mají rozhodně herně víc ze hry hosté z Vancouveru, ale Kosatkám se zatím nedaří navýšit své vedení.
30:18'
Na druhé straně se do střeleckého zakončení z poměrně velkého úhlu dostal Zegras a Demko touš vyrazil za svou klec.
30:01'
McWard se pokoušel z modré čáry vyslat své nahození, které však minulo domácí klec.
29:43'
Aman postrčil puk do jízdy Boeserovi, který nakonec vystřelil z pravého kruhu a Dostál jeho pokus udržel ve své výstroji.
28:42'
Dries zastavil vyhození domácích vysokou holí, čehož si rozhodčí všimnuli a vhazovat se bude ve středním pásmu.
28:22'
McDonough dostal křižnou přihrávku do pravého kruhu, odkud ihned vystřelil a Dostál předvedl velmi dobrý zákrok, když jeho střelu vyrazil.
27:47'
Domácí byli hodně blízko vyrovnání. Lundeström dokázal dostat touš před bránu Vancouveru, kde měl obrovskou šanci Jones, ale jeho střelu Demko vyrazil za svou klec. Zde hned puk sebral Nesterenko, který zpoza ní vyjel a taktéž ještě otestoval brankáře Vancouveru, a ten už tentokrát udržel puk ve své výstroji.
27:02'
Anaheim svou druhou početní výhodu nedokázal využít, a tak pokračujeme stále za stejného stavu.
26:27'
Fowler chtěl vypálit z modré čáry, jenže jeho střela z první mu vůbec nevyšla a spíš jen daroval touš Amanovi, který ho vyhodil přes všechny čáry.
25:55'
Aman nacpal na mantinel Zegrasa a Canucks se poté podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
25:31'
Millerovi se podařilo vyvézt puk až do útočného pásma Vancouveru, kde už touš odevzdal domácím.
25:12'
Zegrasovu střelu zblokoval Hughes za bránu Vancouveru.
25:01'
Kačeři budou hrát svou druhou přesilovou hru v utkání, protože na trestnou lavicí míří Akito Hirose (VAN) na dvě minuty za vysokou hůl.
24:12'
Po špatné rozehrávce domácích se kotouč odrazil mezi kruhy Di Giuseppemu, jehož pohotové zakončení z otočky však letí nad bránu Anaheimu.
23:48'
Hirose nahrál na levou stranu Studnickovi, jenž zde měl napřaženo, ale jeho střela mu příliš nesedla a Dostál touš vyrazil do ochranné sítě.
22:57'
Z modré čáry vyšla další střela směrem na domácí klec, kterou navíc tečoval Beuvillier a Dostál si touš vyrazil do vzduchu vyrážečkou a následně touš sebral lapačkou.
22:29'
Boeser se pokoušel mezi hráči Ducks nahrát najíždějícímu Amanovi, ale tento pas si domácí obrana pohlídala.
22:05'
Terry si najel na hranici levého kruhu, odkud zkouše trefit touš k vzdálenější tyči hostující klece, jenže lapačka Demka byla proti.
21:42'
Takže až čtvrtá přesilová hra v utkání neskončila brankou a McTavish se po uplynutí svého trestu vrací zpět do hry.
21:25'
I další vhazování patřilo domácím hráčům, takže kotouč opět letí přes všechny čáry.
21:17'
Hirose vyslal svou střelu z modré čáry, kterou však Dostál viděl, takže si zapisuje velmi jednoduchý zákrok.
21:04'
Anaheim vyhrál následné vhazování a domácí hokejisté hned podél mantinelu vyhodili touš.
20:57'
Miller vyslal svou střelu z levého kruhu, kterou vyslal přesně do připravené lapačky Dostála.
20:39'
Nyní už hosté rozjíždějí svou přesilovkovou kombinaci.
20:17'
Vancouver se zatím nemůže dostat do svého útočného pásma.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 11:13
Zblokované střely: 7:0
Vyhraná vhazování: 12:9
Hity: 4:4
V první třetině jsme mohli vidět hned tři branky, když všechny tři padly v přesilových hrách. Vancouveru se nejprve podařilo dostat do dvoubrankového vedení, které obstarali Boeser s Kuzmenkem.

Anaheim však vzápětí taktéž využil svou početní výhodu zásluhou McTavishe, a tak se do šaten odchází pouze za těsného vedení Canucks, kteří však druhou část začnou svou třetí přesilovou hrou.
20:00'
19:41'
V závěru první třetiny ještě putuje na trestnou lavici střelec první branky Anaheimu Mason McTavish (ANA), který trochu přidržel Petterssona a dostává za své počínání dvě minuty.
19:39'
Od modré čáry vypálil hodně tvrdou ránu Myers a jeho pokus byl navíc lehce tečován, ale Dostál skvěle reagoval a touš vyrazil.
19:02'
Terrymu při jeho otočce odjel kotouč z hole až do středního pásma, a tak domácí hokejisté musejí vyklidit útočnou třetinu.
18:36'
McWard vletěl s pukem do útočného pásma, kde z levého kruhu vystřelil a Dostál si nebyl zrovna jistý, kde touš má, ale ten byl někde v jeho výstroji.
18:18'
Hokejisté Vancouveru jen poslali touš za bránu Anaheimu, kde si domácí hráči puk přebírají.
17:35'
Nesterenko vybojoval puk na pravé straně útočného pásma a jeho následnou střelu Demko vyrazil svou helmou.
17:20'
Ducks využívají přesilovou hru! Zegras poslal touš na modrou čáru Fowlerovi, který ihned přihrál do pravého kruhu MASONU MCTAVISHOV, jenž se to kotouče opřel a jeho střela prošla Demkovi mezi jeho rukou a tělem. Asistence: Cam Fowler, Trevor Zegras.
17:00'
Další vhazování už patřilo hostujícím hráčům a kotouč tedy letí z jejich obranného pásma.
16:51'
Zegrasova střela z levé strany letěla příliš nad bránu Vancouveru a touš se navíc od plexiskla odrazil do ochranné sítě.
16:33'
První přesilovou hru v utkání si vyzkouší i domácí hokejisté, protože dvě minuty za sekání dostává Kyle Burroughs (VAN).
16:12'
Canucks využívají přesilovou hru hodně netypickým způsobem. Hirose totiž z obranného pásma vyslal dlouhý pas mezi obránce Anaheimu na ANDREJE KUZMENKA, jenž poté jel sám na Dostála, kterého překonal střelou pod jeho lapačku. Asistence: Akito Hirose, Thatcher Demko.
15:39'
Další neúspěšný přechod Kosatek do útočného pásma končí hvizdem čárového rozhodčího, jelikož se Vancouver dostal do ofsajdu.
15:23'
Petterssonovu nepřesnou přihrávku sebral Shattenkirk, který poté touš posílá k Demkovi.
14:50'
Hostující hokejisté poslali touš před bránu Anaheimu, kde však zrovna byli jen obránci Ducks, kteří tak následně vyhodili touš přes všechny čáry.
14:18'
Canucks však budou hrát další přesilovou hru, když na trestnou lavici tentokrát míří Trevor Zegras (ANA) na dvě minuty za podrážení.
14:08'
Dostál předvedl další parádní zákrok, když Dries obdržel přihrávku mezi kruhy a jeho pohotovou střelu český brankář skvěle vytáhl mimo svou klec.
13:25'
Vatrano vyslal svou střelu z levého kruhu, která skončila přesně na vyrážečce hostujícího brankáře.
12:58'
Domácí se hned pokusili o vyrovnání, avšak zakončení Lundeströma Demko dokázal vyrazit.
12:14'
Canucks využívají přesilovou hru! Tak tohle byla nádherná kombinace hostí! Miller křižně nahrál do pravého kruhu Petterssonovi, jenž ihned poslal touš před zcela prázdnou bránu BROCKU BOESEROVI, který už měl před sebou hodně jednoduchou úlohu. Elias Pettersson tedy zapisuje svůj 100. bod v této sezóně. Asistence: Elias Pettersson, J.T. Miller.
11:54'
Canucks si zahrají první přesilovou hru v utkání, protože na trestnou lavici putuje Jakob Silfverberg (ANA), jenž si odsedí dvě minuty za hákování.
11:35'
Po chybě Silfverberga se touš odrazil k bráně Ducks, kde zrovna byl Pettersson, avšak tomu se z velké blízkosti nepodařilo najít skulinku ve výstroji Dostála.
10:55'
Domácí hokejisté dokázali vyhrát souboj v rohu svého obranného pásma, odkud Ducks následně jen poslali touš do středního pásma.
09:45'
Následně měli obrovskou příležitost domácí hokejisté, jelikož na Demka jel zcela sám Lundeström, avšak jeho klička do forhendu skončila na betonu hostujícího brankáře.
09:21'
McDonough se po pravé straně dokázal protlačit až před Dostála, jenž však parádně zasáhl svou holí, když hostujícímu útočníkovi vysekl touš z jeho hole.
08:34'
Forčeking Vancouveru nyní domácím nadělal menší potíže, avšak obrana Anaheimu nakonec vše zvládla.
07:31'
Terry se pokoušel přes brankoviště přihrát McTavishovi, avšak tento pas si hosté málem srazili do vlastní sítě. Naštěstí pro Vancouveru byl Demko pozorný a touš zastavil svým betonem.
06:34'
Vatrano vypálil z hranice levého kruhu, avšak jeho střelu se obraně Vancouveru podařilo zblokovat mimo svou klec.
06:11'
Trochu překvapivá střela Di Giuseppeho od pravého mantinelu zřejmě byla ještě lehce tečována a Dostála nyní zachránila vzdálenější tyč jeho klece.
05:36'
Studnicka vyslal svou střelou z hodně velkého úhlu, kterou Dostál bez větších potíží vykopl svým betonem.
04:56'
Útok Kosatek je přerušen hvizdem rozhodčího, protože jeden z hostujících hráčů zahrál kotouč vysokou holí.
04:32'
Myersovo nahození z modré čáry se doletělo až před Dostála, jenž zde raději schoval touš pod svou lapačku
03:59'
Pettersson dostal na pravé straně hodně prostoru, a tak z pravého kruhu i vystřelil, ale švédský útočník zatím na svůj 100. bod musí počkat, protože trefuje přesně lapačku Dostála.
03:37'
Boeser zkusil prostřelit Dostála střelou na bližší tyč, ale brankář Anaheimu byla na svém místě.
02:16'
Tak tohle je hodně laciné zakázané uvolnění Anaheimu, když jeden z domácích hráčů nedokázal udělat o jeden krok navíc a těsně před středovou čárou poslal touš na icing.
01:24'
Český brankář se musel mít znova na pozoru, jelikož z pravého kruhu střílel Pettersson, jenž mířil do bližší šibenice, ale Dostál kotouč dokázal vyrazit až do ochranné sítě.
01:15'
Pettersson zpoza domácí klece poslal kotouč mezi kruhy, kam si najel Di Giuseppe, jehož pohotovou střelu skvěle kryje Dostál!
00:53'
Nicméně zde jsou nějaké potíže s ledem, a tak se na pokračování utkání muselo chvíli počkat.
00:53'
První útok už má za sebou i Vancouver a domácí hokejisté po zisku kotouče jen vyhazují puk na zakázané uvolnění.
00:24'
Domácí hokejisté začali aktivně, když se hned nacpali do svého útočného pásma, ale na Demka zde nevyslali žádnou střelu.
00:01'
Vítám vás u utkání ze slunné Kalifornie, kde nás čeká střet dvou týmů, kterým za pár dní už končí jejich sezóna, jelikož se do play off určitě nepodívají.

Anaheim Ducks totiž na svém ledě přivítají Vancouver Canucks a jejich střet začne chvíli po čtvrté hodině ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.