NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Anaheim : Washington - 2. března 2023   04:00

Anaheim
Anaheim
13:01' Terry (Zegras, Fowler) • 44:17' Zegras (McTavish, Shattenkirk)
2:3
(1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Washington
Washington
08:58' Fehérváry  (Bäckström, McIlrath) • 40:08' Wilson  (T. van Riemsdyk) • 61:09' Wilson  (Oshie, Alexejev)

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) 1+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 19:13

Tři hvězdy utkání
1. Tom Wilson (WSH) 2+0
2. Troy Terry (ANA) 1+0
3. John Gibson (ANA) 36 zákroků
Washington se na vítězství proti Anaheimu docela natrápil. Přestože své soupeře přestřílel 39-23, v koncovce to nebyla od favoritů žádná hitparáda a za stavu 2:2 dospělo střetnutí až do prodloužení. V něm se ale povedlo Oshiemu najít Toma Wilsona před brankou Ducks a tvrďák v dresu Capitals svým druhým gólem v utkání rozhodl o vítězství svého týmu.
61:09'
Washington právě vstřelil branku!
A je rozhodnuto! Oshie zavezl puk do útočného pásma podél pravého mantinelu, našel přesným pasem TOMA WILSONA před brankovištěm a útočním Capitals nakonec propasíroval kotouč mezi betony Gibsona do sítě za jeho záda. Asistence: TJ Oshie, Alexandr Alexejev.
60:21'
Strome hledal mezi kruhy Ovečkina, jeho přihrávku ale zblokoval jeden z hráčů Anaheimu a kotouč odlétl až do středního pásma.
60:01'
60:00'
59:47'
59:27'
Další úspěšné vyhození Ducks, kteří už odpočítávají poslední sekundy oslabení.
59:06'
Silfverberg skočil po puku a poslal ho mimo pásmo Anaheimu.
59:02'
Ovečkinova rána z levého kruhu byla zblokována a sražena do ochranné sítě. Hosté si berou oddechový čas.
58:48'
Domácí vyrazili v oslabení do přečíslení dvou proti jednomu, ale nepovedlo se jim z toho nic vytěžit. Na Kuempera nakonec nepřišla střela, když vracející se bek skočil na led a zblokoval přihrávku na pravou stranu.
58:19'
Domácí vyhazují puk po buly přes všechny čáry.
58:13'
D. Strome si přihrával z Kuzněcovem, až nakonec z okraje pravého kruhu vystřelil. Jen do Gibsona, který přerušuje hru.
57:47'
Velká chyba Vatrana, který chtěl vyhodit puk ze svého pásma o plexisklo, ale přestřelil ho. Takže přesilovka pro Washington!
56:45'
Anaheim hodně touží po čtvrté výhře v řadě. Útočné akce domácích gradují a Kuemper nemá zrovna klidný závěr třetí třetiny. Přitom by se dalo očekávat, že nyní zapnou hosté a budou mít v závěru převahu.
56:03'
Mnohem nebezpečnější byla nyní střela Fowlera zpoza levého kruhu. Fowler mířil na vzdálenější tyč nad lapačku, Kuemper se ale dokázal v rozkleku zkřivit a puk zachytit.
55:33'
Kuemper lapil Zegrasovu střelu zpoza pravého kruhu. Puk šel půl metru nad ledem, což bylo pro Kuempera ideální, aby jej zastavil a neriskoval, že mu propadne mezi betony.
54:29'
Poslední komerční přestávka v utkání. Washington vede na střely 37-21, skóre je ale vyrovnané 2:2 a pomalu to vypadá, že by duel mohl dospět i do prodloužení.
53:28'
Hra se nyní hodně kouskuje. Icing Anaheimu, po kterém se hrálo jen dvacet sekund a zakázaného uvolnění se dopustili pro změnu hosté.
53:00'
Střela z levé strany se stala kořistí domácího brankáře.
52:46'
A další vhazování před Gibsonem. Ovečkin se zjevil mezi kruhy, Zegras však srazil jeho střelu až do ochranné sítě.
52:23'
Anaheim se dopustil icingu, vhazuje se před Gibsonem.
51:25'
Z ostrého úhlu střílel Mantha, který se málem dokázal prosadit, když mířil pod horní tyč. Gibson podle všeho ramenem vyráží puk až do ochranné sítě.
50:37'
Craig Smith se prodral před brankoviště, jenže na Gibsona nenašel recept. Brankář Anaheimu zapisuje 34. zákrok. Komerční brejk.
49:21'
Oshi nahodil puk ze středního pásma. Gibson nepřerušuje, puk rychle rozehrává do strany.
48:32'
Puk je v ochranné síti za zády Gibsona. Další přerušení hry.
47:38'
Gibson likviduje střelu Van Riemsdyka od modré čáry a přerušuje hru.
46:27'
Obrovská šance domácích, R. Strome se dostal k odraženému kotouči od zadního mantinelu, ale trefil z pravé strany brankoviště pouze boční síť!
46:19'
Kuemper zachytil dalekonosnou střelu Shattenkirka od modré čáry a přerušuje hru. Komerční brejk.
45:57'
Zatímco na ledě se nyní žádnému týmu nepovedlo na nějaký delší úsek usadit v útočném pásmu, ve středním pásmu shodili rukavice Beaulieu a Wilson. Jejich bitka přinesla spoustu tvrdých úderů, přesto ani jeden neskončil na ledě. Bitka tedy skončila remízou, přestože Wilson měl jasnou převahu a Beaulieu dokázal ustát neskutečnou nálož.
44:17'
Anaheim právě vstřelil branku!
Ovšem Ducks se dokázali nakonec střelecky prosadit krátce po konci přesilovky! TREVOR ZEGRAS trochu se štěstím dokázal zareagovat na puk, který mířil jeho směrem, natáhl se po něm a udeřil do něj holí, přičemž Kuemper jej při přesunu brankovištěm nezachytil. Asistence: Mason McTavish, Kevin Shattenkirk.
44:11'
44:04'
Terry pro změnu z levé strany vypálil na Kuempera, hostující brankář přerušuje hru.
43:46'
R. Strome v pravém kruhu byl o poznání přesnější, Kuemper ale ramenem odráží puk mimo.
43:17'
Terry se prosmýkl ze středního pásma do útoku, po najetí do pravého kruhu ale vypálil jen do zadního mantinelu.
42:23'
Hosté vyrazili v oslabení do útoku, Gibson musel zasahovat, ale žádnou katastrofu pro domácí nepřipustil.
42:11'
Vyloučení v týmu Washington Capitals:
Martin Fehérváry – 2 min., držení hole.
41:41'
Bude se vylučovat na straně Washingtonu, domácí mají výhodu.
41:06'
Ovšem Mantha nedokázal prostřelit Gibsona, jenž tečoval puk vyrážečkou a odrazil jej na zadní mantinel!
41:06'
A uvidíme trestné střílení! Hostující Anthony Mantha zblokoval střelu soupeře a vyrazil do úniku. Benoit jej zastavil nedovoleně a bude z toho tedy nájezd.
40:08'
A to je bleskový začátek poslední třetiny! TOM WILSON byl postaven mezi kruhy, dostal přihrávku z pravé strany od Van Riemsdyka a střelou z první posílá Capitals do vedení! Asistence: Trevor Van Riemsdyk.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 05:57.
Druhá třetina branku nepřinesla, přestože Washington tuto část zápasu vyhrál 19-4 na střely. Stále je tak skóre vyrovnané 1:1 a Anaheim živí naději, že by mohl vyhrát dokonce čtvrtý zápas v řadě. Bude ale muset zabrat, bez střel se góly nedávají a bez gólů se zápasy nevyhrávají.
40:00'
39:46'
Zajímavá střela domácích od modré čáry, která byla spíš střílenou přihrávkou. Nikoho před brankovištěm ale nenašla.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:25'
Washington vede na střely drtivým rozdílem 32-13. Na skóre to ale zatím vidět není, stále je vyrovnáno 1:1.
38:01'
Kotouč skončil na střídačce domácích, vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:19'
Fowler se napřáhl od modré čáry, Kuemper však kotouč odvrací mimo nebezpečný prostor. Je to jeho teprve dvanáctý zákrok v utkání, ve druhé třetině čelil teprve čtvrté střele.
36:16'
Před brankou Anaheimu se strhla strkanice, ze které ale rozhodčí nebudou nic vyvozovat. Vášně byly uklidněny.
34:49'
Sheary si vynutil na Gibsonovi přerušení hry a vybojoval vhazování v útočném pásmu. Komerční pauza.
33:44'
Moc nechybělo a toto oživení přineslo své ovoce. R. Strome ale netrefil branku Washingtonu.
33:15'
Anaheim se snaží oživit svou hru, která je ve druhé třetině zatím jen stínem výkonu z první třetiny.
32:37'
Harrington se snažil prosadit z prostoru mezi kruhy, kam si sjel, ale neprostřelil bránícího protihráče.
32:14'
Kuemper raději podržel nahozený kotouč a přerušil hru, nechtěl riskovat riskantní rozehrávku.
31:21'
Komerční pauza.
30:53'
Mason McTavish pálil z levého kruhu, prudká rána orazítkovala jen zadní mantinel.
29:48'
Hra byla přerušena, Gibson potřeboval upravit masku. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
29:33'
Zatímco se Zegras vrátil na led, ještě Milano našel od zadního mantinelu Manthu v pravém kruhu. Hostující útočník střílel přes clonu Wilsona, ale Gibson dokázal puk vyrazit.
29:06'
Další vyhození Anaheimu. Tentokrát zatím není přesilovka Washingtonu tak nebezpečná jako ta předchozí.
28:28'
Ducks se podařilo vyhodit puk do bezpečí.
28:05'
Kuzněcov místo střely zpoza kruhů volil ještě přihrávku do pravého kruhu na D. Stroma, jenž ale trefil jen rameno Gibsona.
27:33'
Vyloučení v týmu Anaheim Ducks:
Trevor Zegras – 2 min., nesportovní chování.
27:33'
Postavení mimo hru, do kterého se dostali domácí. Bude se vylučovat na straně Anaheimu. Komerční přestávka.
27:18'
Další výpad Washingtonu tentokrát přinesl nepřesnou přihrávku do levého kruhu, Anaheim se díky nepřesnosti soupeře ubránil dalšímu problému.
26:19'
Van Riemsdyk hledal krásným pasem na levé straně brankoviště rozjetého Milana, Gibson zasáhl betonem po bleskovém skluzu v brankovišti! Zachránil teď svůj tým od inkasování.
24:33'
Vhazovat se bude před brankou Washingtonu. Důvodem je icing hostů, kteří pokazili rozehrávku.
23:48'
23:40'
Ovečkin vyslal tvrdou ránu zpoza levého kruhu, Gibson byl ale na tuto možnost připravený a střelu likviduje.
23:10'
Domácí vyhazují puk do bezpečí. Přesilovka Washingtonu je poměrně nebezpečná.
22:48'
Tentokrát Oshie nepromáchl, nicméně z mezikruží branku Anaheimu netrefil.
22:35'
Gibson má v držení střelu Kuzněcova a přerušuje hru.
22:10'
Oshie před brankovištěm číhal na přihrávku, ale když přišla, tak promáchl. Využívá toho Benoit, jenž vyhazuje přes všechny čáry.
21:48'
Ryan Strome – 2 min., sekání.
21:48'
Ovšem někdo je té tvrdosti trochu víc, respektive ne zrovna čistým způsobem. Bude se vylučovat.
21:30'
Druhá třetina začala hodně tvrdou hrou do těla. Oba týmy si navzájem prokázaly tvrdost.
20:16'
Ovečkinova dělovka z levého kruhu proletěla nad Gibsonovou klecí.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 05:04.
Oba týmy odchází po první třetině do kabin za smírného výsledku. Skóre otevřel v deváté minutě hostující Martin Fehérváry, jenže Anaheim se postupem času začal osmělovat a ve 14. minutě vyrovnal Troy Terry. Anaheim sice prohrává na střely 9-13, ale ve druhé polovině první třetiny byl nebezpečnějším týmem.
20:00'
19:54'
Vatrano s Carrickem operovali poblíž brankoviště. Van Riemsdykovo nahození na branku ale končí sraženo v ochranné síti a ze šance tak sešlo.
19:04'
Capitals se dopustili přihrávky rukou a jsou vykázáni z útočného pásma.
19:00'
Hosté vyrazili do útoku, puk končí v ochranné síti. Vhazuje se tak v obranné třetině Ducks.
18:30'
První třetina se pomalu blíží ke svému konci. Převaha Washingtonu prakticky zmizela, nyní je to v posledních minutách naopak Anaheim, který je nebezpečnější a aktivnější.
17:42'
Kuemper musel znovu zasahovat, nepříjemná teč Carricka. Dokázal si ale s pukem poradit. Vhazuje se po jeho pravici.
16:50'
Sheary vypálil prudce od modré čáry, branku Gibsona ale netrefil.
15:43'
Jones v levém kruhu hledal skulinu v postavení Kuempera, ale nenašel ji. Anaheim snížil poměr střel na 7-13, rozhodně přestal hrát druhé housle a je o poznání vyrovnanějším soupeřem.
15:28'
Kotouč opustil kluziště, hra je přerušena v pásmu Anaheimu. Komerční brejk.
14:19'
A ještě jednou Silfverberg využil zaváhání defenzivy soupeře. Tentokrát se vrátil do útoku po pravé straně, znovu ale narazil na Kuempera.
14:09'
Hrubka hostů v obraně, která pustila do šance zcela osamoceného Silfverberga. Ten toho ale nevyužil, přehodil sice ležícího obránce, ale Kuempera svým bekhendem nepokořil.
13:01'
Domácí vyrovnávají! Teprve čtvrtá střela na branku a končí za zády Darcyho Kuempera! TROY TERRY se procpal až na hranu mezikruží a přes obránce poslal přesně mířenou střelu zápěstím k levé tyči, Kuemper puk nedokázal zachytit. Asistence: Trevor Zegras, Cam Fowler.
12:20'
Ovečkin nezachytil přihrávku spoluhráče, puk doklouzal až na zakázané uvolnění.
12:01'
Gibson má kotouč pod kontrolou, odrazil se k němu a domácí brankář ho schoval pod lapačku. Komerční pauza.
10:29'
Další pokus hostů, tentokrát ale neprošel. Irwina zblokoval Shattenkirk.
10:09'
Hosté pokračují v nátlakové hře. Sheary se uvolnil ke střele v levém kruhu, Gibson připisuje už desátý zákrok.
09:23'
Teprve podruhé v utkání zasahuje na druhé straně Darcy Kuemper. Hru svým zákrokem přerušuje.
08:58'
Devátá střela Washingtonu ale už končí za zády Gibsona! MARTIN FEHÉRVÁRY si sjel až do levého kruhu, dostal přesný pak od Backstroma a poslal střelou zápěstím puk za záda přesouvajícího se Gibsona! Asistence: Nicklas Bäckström, Dylan McIlrath.
07:55'
Hned po buly přišla rána z nápřahu od Irwina, kterou Gibson úspěšně vyráží do bezpečí.
07:51'
Gibson si počíhal v brankovišti na střelu zpoza kruhů, kotouč odráží až do ochranné sítě.
06:44'
Puk je na střídačce Washingtonu. Komerční brejk.
06:13'
Dobrý útok domácích, kteří se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Silfverberg přiťukl puk do levé strany na Fowlera, jehož střela na vzdálenější tyč šla ale mimo.
05:37'
Pro změnu se zakázaného uvolnění nepřesnou rozehrávkou dopouští Mantha.
04:55'
Nepřesný pas na útočnou modrou ústí v icing domácího týmu. Už třetího během pouhých pěti minut hry.
04:25'
04:03'
Dowd se dokonce v oslabení vydal do útoku, střelu z levého kruhu vyráží Gibson ramenem. Vypadá to na další těžký večer pro brankáře Anaheimu, který zatím čelí v průměru více než jedné střele za minutu.
03:40'
A Washington, aniž by čelil střele soupeře, opět dokázal vyhodit puk do bezpečí.
03:07'
Domácí to možná trochu překombinovali. Zegras místo střely z levého kruhu ještě přihrával křižně do protilehlého kruhu na McTavishe, jemuž ale puk utekl k mantinelu.
02:48'
Další vyhození hostujícího týmu. Anaheim se zatím v útočném pásmu k ničemu nedostal.
02:31'
Fehervary vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
02:25'
Dylan Strome – 2 min., podrážení.
02:07'
Washington má docela solidní nástup do utkání. Další dvě šance tohoto týmu, Gibson zatím odolává tlaku soupeře. A obrana Anaheimu se znovu dopouští icingu.
01:14'
Dvě rychlé střely Capitals, Anaheim se brání zakázaným uvolněním.
00:58'
Domácí Zegras se prosadil mezi kruhy, jediným, kdo jej zastavil, byl Kuemper.
00:01'

Anaheim Ducks: Gibson (Dostál) – Fowler (A), Beaulieu, Shattenkirk, Benoit, Colt. White, Harrington – Silfverberg (A), Zegras, R. Strome – McTavish, Terry (A), Max Jones – Vatrano, Leason, Lundeström – Carrick, Grant, Comtois.

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – Jensen, Fehérváry, T. van Riemsdyk, McIlrath, Irwin, Alexejev – Kuzněcov, Wilson, Ovečkin (C) – Oshie (A), Milano, D. Strome – Sheary, Bäckström (A), Cr. Smith – Aube-Kubel, Dowd, Mantha.

Rozhodčí: Skilliter, Schlenker – Deschamps, Hughes.
Anaheim má sice tragickou defenzivu a hodně špatný útok, přesto se mu povedlo vybojovat tří výhry v řadě. I tak se ale Ducks pohybují stále na chvostu Západní konference, ač mají těsně před sebou Chicago a San Jose. Otázkou ovšem je, nakolik je pro ně vyhrávání v této fázi sezony důležité. Přeci jen, pro draft mají nejen volbu v prvním kole draftu, ale hned tři volby pro druhé kolo a dvě volby pro třetí kolo. Dobrá výchozí pozice pro letošní draft je tak pro Anaheim důležitější než vyhrávání. Řadě hráčů končí po sezoně smlouva, na jednu stranu mohou Ducks zkusit ještě některé hokejisty zhodnotit, na stranu druhou se může bezbolestně jiných hráčů zbavit a dál pracovat na budování zcela nového kádru.
Washington nemá momentálně dobrou výchozí pozici. Na divoké karty zaručující postup do play-off ztrácí pět bodů, přičemž vedení týmu se rozhodlo, že nebude svůj tým posilovat a naopak se postavilo do role prodejce. Tým už opustili Dmitrij Orlov, Garnet Hathaway, Marcus Johansson a Erik Gustafsson. Přišli naopak pouze Rasmus Sandin a Craig Smith a spousta voleb do draftů v příštích letech. Výsledek je jednoduchý – chystá se přestavba a omlazení kádru. A nejspíš to také znamená, že Capitals se letos do play-off neprobojují. Byť stále mají naději.
Washington se v noci na čtvrtek vypraví do Anaheimu, kde se pokusí napravit poměrně nedávné domácí zaváhání v souboji s Ducks, se kterými před týdnem prohráli na svém ledě 2:4.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.