NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Arizona : Flyers - 12. prosince 2022   01:00

Arizona
Arizona
12:46' Keller (Moser, N. Ritchie) • 27:45' Keller (Schmaltz, Boyd) • 30:21' McBain (Moser, O'Brien) • 47:27' N. Ritchie  • 64:37' Keller (Chychrun, Schmaltz)
5:4
(1:0, 2:3, 1:1 - 1:0)
Flyers
Flyers
22:09' Frost  (J. van Riemsdyk, Tippett) • 24:08' J. van Riemsdyk  (Frost) • 38:42' Tippett  (J. van Riemsdyk, Frost) • 57:43' Konecny  (Frost, J. van Riemsdyk)

Střely na bránu: 29 – 41 | Přesilová hra: 1/1 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 2
Hokejisté Arizony nakonec vítězí nad Philadelphií 5:4 v prodloužení! I přes čtyři obdržené góly opět zachytal velice dobře Karel Vejmelka, kterému obrana moc nepomáhala, ovšem gólman Kojotů svému týmu pomohl řadou výtečných zákroků.

Hosté byli od druhé třetiny určitě hokejovější. Přesto museli ve třetí části dotahovat, když si nechali ujet Nicka Ritchieho, který poslal Yotes do vedení 4:3. Vejmelka pak dlouho držel domácí naděje na výhru v normální hrací době, ovšem v čase 57:43 se při hře v šesti přeci jen prosadil Travis Konecny. V prodloužení to už vypadalo, že se půjde až do nájezdů. 23 sekund před jeho koncem však rozhodl o vítězství Arizony Clayton Keller. Ten tak završil hattrick a stal se hlavním hrdinou domácích fanoušků.
64:37'
Arizona právě vstřelila branku!
Už to vypadalo, že utkání dojde do nájezdů. Ty ale odmítl CLAYTON KELLER! Domácí útočník převzal puk na pravé straně útočného pásma od Chychruna. Následně si vybruslil až doleva a střelou ke vzdálenější tyčce překonal Harta – 5:4. Asistence: Jakob Chychrun a Nick Schmaltz.
64:15'
Nick Schmaltz nabil Jakobovi Chychrunovi na pravý kruh. Domácí obránce přestřelil poloodkrytou branku!
63:40'
Zack MacEwen se prokličkoval před Vejmelku. Branku netrefil!
62:58'
Na druhé straně to individuálně zkusil Morgan Frost. Jeho střelu vyrazil Vejmelka.
62:43'
Shayne Gostisbehere to zkoušel z levé strany na bližší tyčku. Tam byla Hartova vyrážečka.
61:57'
Nakonec přišlo zrychlení hry a průnik Yorka z rohu kluziště. Hostující obránce se dostal až před Vejmelku, který jeho střelu přizvedl do ochranné sítě.
61:38'
Hosté si nyní nahrávají na jistotu a čekají, zda se před nimi nějak otevře obrana soupeře.
61:04'
Letci nyní nerozehráli dobře. Je z toho icing a buly před Hartem.
60:46'
Konecny kroužil v útočném pásmu. Nakonec se rozhodl vyjet ven a hosté tak budou budovat útočnou akci od znovu.
60:02'
Ani jeden z týmů v této sezóně ještě nevyhrál zápas, který došel do prodloužení. Je tedy jisté, že jedna strana si dnes tuto statistiku přeci jen vylepší.
60:01'
Začalo prodloužení.
Na prodloužení nakonec skutečně dojde. Ve třetí třetině nejprve poslal Kojoty do vedení Nick Ritchie, ovšem hosté v závěru vyvinuli velký tlak, který při hře bez brankáře zúročil Travis Konecny. Pokračujeme tedy za stavu 4:4.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:20'
Domácí hráči už jen vyhazují kotouče. Vypadá to, že se budou spoléhat na prodloužení.
58:59'
Zakázané uvolnění domácích. Letci jsou při chuti a snaží se duel rozhodnout ještě v normální hrací době.
57:43'
Philadelphia právě vstřelila branku!
A je vyrovnáno! Tentokrát vyhráli vhazování hosté. Konecny nejprve střílel z mezikruží a Vejmelka ještě dokázal kotouč vyrazit. Následně se však o hrací předmět bojovalo za brankou, odkud ho Morgan Frost poslal do ohně a tentokrát již TRAVIS KONECNY skóroval, když zblízka překonal domácího brankáře – 4:4. Asistence: Morgan Frost a James van Riemsdyk.
57:37'
Domácí vyhráli buly a Crouse zahrál na zakázané uvolnění.
57:31'
Oddechový čas Philadelphie. Carter Hart už zůstává na střídačce!
57:31'
James van Riemsdyk si našel puk, který se odrazil před branku od zadního mantinelu. Vejmelka se zase rychle zorientoval a levým betonem uhájil prostor u tyčky!
57:24'
Hosté se nadechli k velkému náporu. Arizonu drží ve vedení především výborný Vejmelka.
56:36'
Po zablokované střele Owena Tippetta se dostal na levém kruhu k volnému puku Morgan Frost. Vejmelka se musel rychle vracet zpátky do pozice, ovšem zvládl to a kotouč vykopl levým betonem ke spoluhráči McBainovi. Ten poté hrací předmět uklidil pod lapačku svého gólmana.
55:41'
Rána Ivana Provorova od modré čáry. Vejmelka ji vyráží levým betonem.
55:15'
Tentokrát se už icing nepíská. Provorov musí hrát.
55:07'
Zakázané uvolnění Arizony. Do konce utkání – respektive třetí třetiny – schází necelých pět minut.
54:40'
Karel Vejmelka má na kontě už 33 zákroků. Také v tomto zápase si tedy nemůže stěžovat na nedostatek činnosti.
54:22'
Po ráně Teavise Sanheima neudržel Vejmelka puk v lapačce. Následný závar však dokázal utnout zalehnutím kotouče.
54:13'
Bekhendovou střelu Travise Konecnyho z mezikruží zastavil Vejmelka. Je tu poslední reklamní pauza.
53:30'
Kojoti drží těsný náskok. Letci se ale nevzdávají a připravují si závěrečný nápor.
52:04'
Od modré čáry střílel Nick Seeler. Vejmelka si připisuje další úspěšný zákrok.
51:55'
Po přihrávce zpoza branky střílel ze slotu Travis Konecny. Rána mu nesedla, navíc trefila jen obránce Chychruna. Dorážet pak ještě mohl Kevin Hayes, Vejmelka se však rychle zorientoval a tygřím skokem kotouč zalehl!
50:49'
Hostům byla odpískána hra vysokou holí. Následuje další z reklamních přestávek.
50:32'
Domácí jsou již v plném počtu.
49:40'
Domácí opět vyhodili. Zatím se brání dobře.
48:49'
Domácí se osvobodili.
48:31'
Jakob Chychrun zasáhl vysokou holí MacEwena a odejde na trestnou lavici. Přesilovka pro Letce.
48:22'
Střelu Christiana Fischera z levé strany vyrazil Hart.
47:27'
Domácí strhávají vedení na svou stranu! NICK RITCHIE vypíchl puk Travisovi Konecnymu, který se ocitl na pozici posledního muže v hostující pětici, a zamířil do samostatného úniku. Zvolil bekhendovou kličku, po níž kotouč zasunul za Hartova záda – 4:3. Bez asistence.
47:10'
Od modré čáry střílel Justin Braun. Vejmelka vyrazil. O chvíli později puk vypadl ze hřiště. Čas na reklamní přestávku.
46:30'
Domácí ztrátu ve vlastním obranném pásmu nepotrestal James van Riemsdyk. Tomu stačil vypíchnout puk protihráč.
45:08'
Rasmus Ristolainen se vydal na útočný výlet. Z pravé strany se natlačil až před Vejmelku, jeho zakončení ale jen prošlo brankovištěm a zamířilo do rohu.
43:54'
Moser chyboval a z toho mohl těžit Owen Tippett. Ten nabral rychlost na pravé straně, akci však zakončil střelou mimo.
43:09'
Sám Jakob Chychrun ještě na ledě zůstal a jeho nahození od modré čáry skončilo v lapačce Harta.
42:46'
Chychrun odehrál puk daleko od vlastní branky a domácí mohou střídat.
42:32'
Zakázané uvolnění Kojotů. Vhazuje se před Vejmelkou.
41:30'
Vyloučení v týmu Arizona Coyotes:
Josh Brown – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers:
Zack MacEwen – 5 min., bitka.
41:30'
Do pěstního souboje se pustili hostující Zack MacEwen s domácím Joshem Brownem!
41:21'
Karel Vejmelka teď ukradl gól Lukášovi Sedlákovi! Ten se před ním dostal k nahozenému puku a potáhl si ho na bekhend. Vejmelka se však ještě stačil roztáhnout a zastavil kotouč levým betonem!
41:00'
Tentokrát bylo zakázané uvolnění odpískáno Arizoně.
40:17'
Zakázané uvolnění hostí.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 3:03.
Statistiky zápasu:
Střely na bránu: 22 – 26 | Přesilová hra: 1/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2
Druhá třetina byla hodně divoká. Nabídla hned pět gólů a do šaten se jde za nerozhodného stavu 3:3. Hostům se nejprve podařilo obrátit skóre z 0:1 na 2:1. Postarala se o to především dvojice James van Riemsdyk a Morgan Frost, která si navzájem vyměnila asistence. Poté se povedla otočka také Kojotům. O vyrovnání se postaral Clayton Keller, který zakončil samostatný únik bekhendovou kličkou. Na 3:2 pak upravil Jack McBain, jenž z levého kruhu prostřelil přesouvajícího se Harta. S blížícím se koncem prostřední části však přišel drtivý nápor hostí, který nakonec přetavil ve vyrovnávací trefu Owen Tippett.
40:00'
38:42'
Letci z velkého tlaku přeci jen vytěžili vyrovnání! James van Riemsdyk předal puk na modrou OWENOVI TIPPETTOVI, který vystřelil švihem a kotouč zapadl pod horní tyčku Vejmelkovy svatyně. Brankář Arizony nic neviděl a situaci řešil jen univerzálním rozklekem, jenž mu nepomohl – 3:3. Asistence: James van Riemsdyk a Morgan Frost.
38:22'
Vejmelka nyní vyrážel nahození od levého mantinelu. O dorážku se pak marně pokoušel Frost.
38:01'
Zakázané uvolnění Arizony. Ta se v závěru druhé části především brání.
37:20'
Rána Justina Brauna byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se před Vejmelkou.
36:39'
Hosté teď tlačí! Kevin Hayes si vybruslil od zadního mantinelu před branku, aniž by mu kdokoliv z protihráčů věnoval pozornost. Puk však za Vejmelku nedostal.
35:49'
Po zmatcích před domácí brankou zakončoval zcela osamocený Travis Koencny! Zblízka přestřelil, Vejmelka ještě možná tečoval puk levým ramenem.
34:38'
Další zákrok Vejmelky, který přilepil puk do výstroje po střele Patricka Browna od modré čáry. Poslední reklamní pauza v prostřední části duelu.
33:41'
Ve druhé třetině sledujeme atraktivní a otevřené utkání. Tato část hry přinesla už čtyři góly.
33:41'
Nick Seeler střílel od modré čáry. Puk drží Vejmelka.
33:00'
Nápor domácích! Ti si dlouho chystali pozici k zakončení. Travis Boyd nakonec našel křížným pasem Juusa Välimäkiho a Hart se musel hodně rychle přesouvat, aby zabránil gólu!
31:41'
Za obranu domácích se dostal Travis Konecny. Ten najížděl na branku z pravé strany, jeho střelu vyrazil levým betonem Vejmelka!
31:05'
Střely na branku – 21:17
30:41'
Po střele Kevina Hayese přerušil hru Vejmelka. Následuje další z reklamních přestávek.
30:21'
Domácí si teď vytvořili tlak, kdy házeli všechny puky na branku. Nakonec to slavilo úspěch! Po nahození Janise Mosera byl puk sražen na levý kruh k JACKOVI MCBAINOVI, který sice trefil přesouvajícího se Harta, ovšem hrací předmět nakonec gólmanovi letců propadl mezi tělem a pravou rukou a skončil za brankovou čarou. Tentokrát tedy otáčejí skóre Kojoti – 3:2. Asistence: Janis Moser a Liam O'Brien.
29:33'
Po střele Välimäkiho drží puk Hart. Po jeho zákroku vznikla další strkanice, ani teď se vylučovat nebude. Rozhodčí by ale možná už měli zasáhnout, jinak by se jim mohlo utkání vymknout z rukou.
28:51'
Nick Ritchie se dostal do konfliktu s Nicolasem Deslauriersem. Oba hráči do sebe několikrát strčili a vyměnili si lichotky. Vylučovat se nebude.
27:45'
Domácí srovnávají! Nick Schmaltz odeslal do samostatného úniku CLAYTONA KELLERA, který zvolil bekhendovou kličku a kotouč zvedl nad lapačku brankáře Harta. Asistence: Nick Schmaltz a Travis Boyd.
27:08'
Od modré čáry střílel Josh Brown. Hart si kotouč našel a přerušil svým zákrokem hru. Reklamní přestávka.
26:52'
Hosté potřebovali vystřídat a tak jen nahodili puk za branku soupeře. Tam se ho ujal Jacob Chychrun, jenž uklidňuje hru.
26:16'
Flyers dokázali rychle otočit skóre a teď jsou při chuti. Arizona se musí bránit.
25:30'
Scott Laughton se z pravé strany řítil proti domácí brance. Jeho střelu ztlumil na vestě Vejmelka.
24:08'
Hosté otáčejí skóre! Morgan Frost obral ve středním pásmu o puk obránce Chychruna a spolu s JAMESEM VAN RIEMSDYKEM najížděli ve dvou zcela sami na Vejmelku. Frost pak vrátil svému spoluhráči gólovou asistenci a proti střele van Riemsdyka se český brankář nestihl přesunout – 1:2. Asistence: Morgan Frost.
23:50'
Nick Seeler zápasnickým chvatem zalehl Lawsona Crouse! V pěstní souboj to nepřerostlo. Vylučuje se tedy za hrubost.
22:09'
Je vyrovnáno! James van Riemsdyk byl za brankou Arizony těsně bráněn. Přesto dokázal nahrát před brankoviště, kam si sjel MORGAN FROST, který posunul kotouč za záda dezorientovaného Vejmelky. Ten vůbec nečekal, že se hrací předmět může před jeho svatyni dostat – 1:1. Asistence: James van Riemsdyk a Owen Tippett.
21:31'
Clayton Keller přebral v útočném pásmu puk od Barretta Haytona. Vybruslil so na levý kruh a střílel velmi nepříjemně do prostoru mezi tělem a levou rukou brankáře Harta. Ten si nebyl svým zákrokem vůbec jist, ale nakonec kotouč zůstal v jeho moci!
20:45'
Po vhazování střílel Travis Konecny. Vejmelka vyrazil do rohu.
20:39'
Po střele Zacka MacEwena si Karel Vejmelka připsal první úspěšný zákrok v prostřední části zápasu.
20:07'
Domácí Matias Maccelli se dostal hned po buly ve středovém kruhu k puku na levém křídle. Dojel na kruh pro vhazování, jeho střelu však zablokoval holí Ristolainen.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:05.
Střely na bránu: 13 – 9 | Přesilová hra: 1/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2
Po první třetině mohou být lehce spokojenější hráči Arizony, kteří si odnášejí do šaten vedení 1:0. Hosté přitom začali aktivněji, ale všechny jejich střely pokryl Karel Vejmelka v brance Kojotů. Domácí pak postupně přebírali iniciativu a statistiku střel na branku začali otáčet ve svůj prospěch. Ve 13. minutě pak udeřili, když se v přesilové hře prosadil Clayton Keller. To Letci poté svou vlastní početní výhodu nezužitkovali a na střelecký úspěch zatím čekají.
20:00'
19:59'
Domácí obránci Moser s Brownem si několikrát vyměnili puk za vlastní brankou a čekají na konec třetiny.
19:25'
Clayton Keller našel z druhé vlny najíždějícího Jacoba Chychruna, jehož projektil zastavil Hart.
19:01'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:16'
Liam O'Brien střílel z levé strany. Hart měl branku dobře pokrytou a domácí útočník mířil jen do jeho hrudi.
18:02'
Hra se po skončení hostující přesilovky uklidnila. Přelévá se mezi modrými čarami.
16:44'
Domácí oslabení přestáli. Už jsou v plném počtu.
16:21'
Vejmelka se stačil přemístit proti ráně Owena Tippetta z levé strany! To byl těžký zákrok.
15:55'
Gostisbehere vyhodil až za branku soupeře.
15:25'
Domácí vyhodili a Brown odkulhal na střídačku. Schytal asi pořádnou ránu.
15:10'
Na levé straně měl napřaženo Kevin Hayes. Trefil jen obránce Browna.
14:43'
Přesilovku si zahrají Letci. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Troy Stecher.
14:32'
Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
14:03'
Lawson Crouse mohl navýšit domácí vedení! Najížděl sám na Harta, volil však střelu, která skončila vedle pravé tyčky.
12:46'
Kojoti využívají přesilovku v jejím závěru! CLAYTON KELLER přebral puk na pravé straně, vyjel sis ním na osu a jeho spíše nahození zapadlo k pravé tyčce z pohledu Harta, který asi vůbec nic neviděl přes clonícího Haytona. Asistence: Janis Moser a Nick Ritchie.
12:12'
Hosté se nyní osvobodili.
11:58'
Keller nabil doleva Nickovi Schmaltzovi. Kotouč skončil po zákroku Harta až v ochranné síti.
11:22'
Hostující čtveřice byla hodně zatažená. Jakob Chychrun si tak mohl s pukem popojet až na osu kruhů, jeho rána švihem však skončila ve výstroji Cartera Harta.
10:49'
Hosté si zahrají přesilovku. Dvě minuty za sekání dostal Rasmus Ristolainen.
10:41'
Za brankou manévroval s pukem Christian Fischer. Po teči bránícího hráče se kotouč vznesl až do ochranné sítě.
10:23'
Z levé strany střílel Nick Ritchie. Hart zasáhl vyrážečkou a poslal puk do ochranné sítě.
10:03'
Od modré vypálil Josh Brown. Kotouč je ve výstroji Harta a je tu čas na další reklamní pauzu.
09:22'
Z pravé strany vystřelil Nick Schmaltz. Hart vyrazil a následně pokryl také dorážku Claytona Kellera.
08:56'
Scott Laughton hledal přihrávkou zpoza branky Travise Sanheima. Ten se u tyčky snažil protlačit puk za Vejmelku, který hrací předmět včas přikryl.
08:36'
Po buly v útočném pásmu domácích střílel od modré čáry Juuso Välimäki. Branku však netrefil.
08:30'
Střely na branku – 2:7
08:22'
Zack MacEwen zabral a za domácí brankou dojel vyhozený puk. Ten pak posílal zadovkou do ohně, ale tam byli jen obránci Yotes.
07:28'
Puk skončil v prostoru střídaček. Vhazuje se ve středovém kruhu.
06:02'
Hostům byla pískána přihrávka rukou. Následuje první reklamní přestávka.
05:29'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrací do útočného pásma Arizony.
05:04'
Z pravého kruhu střílel Nick Ritchie. Mířil vedle bližší tyčky hostující branky.
04:36'
Letci hrají velmi aktivně a Karel Vejmelka si nemůže stěžovat na to, že by se v brankovišti nudil. Na to už je ale zvyklý.
03:52'
Z ostrého úhlu nyní střílel Rasmus Ristolainen a Vejmelka připisuje další zákrok.
03:06'
Z úhlu to zkusil Kevin Hayes. Vejmelka byl u bližší tyčky připraven a pokrýt dokázal také dorážku Travise Konecnyho. O pár sekund později vypálil od pravého mantinelu Nick Seeler a gólman Arizony přerušil hru.
01:29'
Od modré čáry střílel Jakob Chychrun. První úspěšný zákrok si připsal Carter Hart, který se následně popasoval také se zakončením Nicka Ritchieho.
00:44'
První těžké zákroky Karla Vejmelky! Travis Konecny nejprve našel krosem Kevina Hayese, jehož střela z levého kruhu směřovala do protipohybu přesouvajícího se Vejmelky, ale gólman Coyotes puk dokázal vytěsnit. O chvíli později pálil rovněž zleva Justin Braun a Vejmelka tentokrát našel kotouč ve výstroji.
00:20'
Hala v Tempe, která má kapacitu něco přes 5000 diváků, zatím zdaleka není zaplněna. Uvidíme, zda se lidé například zdrželi při občerstvení a ještě volné sedačky zaplní.
00:01'

Arizona Coyotes: Vejmelka (Ingram) – Gostisbehere, Chychrun, J. Brown, Moser, Stecher, Nemeth, Välimäki – Crouse (A), Bjugstad, Maccelli – Schmaltz, Boyd, Keller (A) – Fischer (A), McBain, O'Brien – Hayton, N. Ritchie.
Trenér: André Tourigny

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – Ristolainen, Provorov, Braun, Sanheim, York, Seeler – Konecny, N. Cates, Hayes – Tippett, Laughton (A), Farabee – MacEwen, Frost, J. van Riemsdyk – Sedlák, P. Brown, Deslauriers.
Trenér: John Tortorella

Rozhodčí: Blandina, Syvret – Toomey, Gibbons.
Arizona Coyotes:
Hokejisté Arizony odehráli 25 zápasů a získali v nich 20 bodů. V tabulce Západní konference jim patří čtrnácté místo. Kojoti z pátku na sobotu prolomili sérii šesti porážek v řadě, když doma překvapivě zdolali 4:3 Boston. 43 zákroky k tomu přispěl český brankář Karel Vejmelka. Ten si za prostupnou defenzivou týmy nemůže stěžovat na nedostatek práce.