NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Buffalo - 31. prosince 2022   19:00

Boston
Boston
13:09' Pastrňák (Krejčí, Zacha) • 45:16' Bergeron (Marchand, DeBrusk) • 52:25' Marchand (Pastrňák, Krejčí)
3:4
(1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Buffalo
Buffalo
16:13' Ta. Thompson  (J. Skinner, Tuch) • 22:03' Tuch  (Ljubuškin) • 58:23' Cozens  (Tuch, Dahlin) • 63:53' Tuch  (Cozens)
Boston
Furlatt, McIsaac – Murray, Cormier
TD Garden, Boston
17 850 diváků
Buffalo

Zápas je u konce. Viděli jsme velké drama, které muselo rozhodnout až pětiminutové nastavení. Ve třetí třetině sice domácí Boston otočil góly Patrice Bergerona a Brada Marchanda skóre, a už to vypadalo, že domácí těsný náskok udrží. Jenže v závěru sáhlo Buffalo k power-play a Dylan Cozens dokázal srovnat. V nastavení se hrál hokej nahoru a dolů a vše rozhodl v 64. minutě po brejku dva na jednoho Alex Tuch, který tak byl u všech branek svého celku. Buffalo tak vyhrálo 4:3. Boston je po této prohře na prvním místě Atlantické divize s 60 body, Buffalu patří ve stejné divizi čtvrté místo s 38 body.

Boston další zápas odehraje 2. ledna od 20:00 doma proti Pittsburghu, Buffalo bude ve stejný den hrát od 1:00 na ledě Ottawy.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 850 diváků.
Česká a slovenská stopa

Pavel Zacha (BOS) – 0+1, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 19:38
David Krejčí (BOS) – 0+2, +2 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:25
David Pastrňák (BOS) – 1+1, +1 účast, 6 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 20:30

Buffalo právě vstřelilo branku!
A je rozhodnuto! Cozens ve vlastním pásmu vybojoval puk, založil akci dva na jednoho, bekhendem pak našel ALEXE TUCHA, ten si stahovačkou našel ideální pozici a střelou do Swaymanova protipohybu rozhodl o druhém bodu pro Buffalo – 3:4. Asistence: Dylan Cozens.
63:05'
Platilo to i při Mittelstadtově přihrávce na Thompsona, ten pouze promáchl.
62:45'
Hraje se nahoru a dolů, v koncovce to ale na obou stranách docela skřípe.
61:26'
Pastrňák neuspěl se střelou z úhlu, ani při dorážce, kdy na něj zívala polovina odkryté branky.
60:49'
Na opačné straně se z úhlu o střelu snažil Thompson, na Swaymana si ale nepřišel.
60:18'
Marchand se snažil prostrčit puk na Bergerona, Dahlin ale do toho všeho vložil na poslední chvíli hůl a akci Bostonu tak zastavil.
60:01'
Začalo prodloužení.
60:00'
Třetí třetina skončila.
59:58'
Tak ještě oddechový čas na straně Buffala.
59:27'
Boston chce samozřejmě oba body už v základní době, ale Luukkonen se skutečně překonává a předvádí opravdu těžké zákroky.
58:23'
Hosté se dočkali srovnání! Nejprve tedy přečkali hornou chvilku, když Dahlin musel zastavit Pastrňákovu střelu na prázdnou branku, ale poté následovalo bleskové přesunutí hry na opačnou stranu, Tuch sklepl do druhé vlny na DYLANA COZENSE a ten ranou z první procedil puk za Swaymana – 3:3! Asistence: Alex Tuch, Rasmus Dahlin.
57:44'
Hosté jsou v šesti, je tu dlouhá power-play Buffala!
57:44'
Boston si teď dal málem vlastní branku, když Bergeron rozehrával směrem dozadu, jeho spoluhráči se nedomluvili a Swayman musel rychle na led.
57:24'
Hosté přečkali dlouhé oslabení, zase se tak hraje v plném počtu.
56:52'
Proti Luukkonenovi neuspěl ani Zacha, gólman hostů se zvládl přemístit a puk zastavit.
56:16'
Domácí si před pokračováním přesilové hry berou oddechový čas.
55:28'
Přesilovka o dva hráče je u konce, nyní už hraje Boston tu klasickou pět na čtyři.
55:18'
Marchandovi nesedla střela golfákem, puk se mu pouze svezl po holi.
54:55'
Klasická kombinace, kdy Krejčí přihrál na levý kruh Pastrňákovi, jeho prudkou ránu ale gólman Buffala zase vyrazil.
54:11'
Náskok domácích mohl navýšit Pastrňák, když vypíchl soupeři puk, dostal se před brankáře, zvolil forhendový blafák, jenže Luukkonen dokázal zakročit betonem!
53:45'
Luukkonen vyrazil střelu z pravé strany, bránící trojice pak vyhodila puk přes všechny čáry.
53:28'
No a pozor! Hned po buly se hosté dopustili další vysoké hole a dvě minuty dostal Ilja Ljubuškin.
53:24'
Hosté se teď sami připravují o možnost tlaku, budou totiž hrát v oslabení. Rovnou 2+2 minuty za vysokou hůl dostal John Peterka.
53:10'
Po buly v útočném pásmu se hosté dostali ke střele od modré čáry, Swayman tento prudký pokus raději skryl mezi svými chrániči a opět přerušil hru.
52:25'
Boston právě vstřelil branku!
Domácí tým už vede! Boston předvedl rychlou akci, kdy se do sóla dostal zcela zapomenutý BRAD MARCHAND a svůj brejk zakončil přesnou střelou mezi Luukkonenovy betony – 3:2. Asistence: David Pastrňák, David Krejčí.
51:59'
Za hosty to zkoušel Olofsson, byl ale z úhlu a tohle nemohlo Swaymana ohrozit.
50:44'
Další nápor Bostonu před brankovištěm, Luukkonen opět vyrazil a Dahlin poté vyhodil do středního pásma.
49:48'
Zprava si sjel do dobré pozice Krejčí, mířil na první tyčku. Luukkonen jeho pěkný pokus vyrazil. Hraje se teď hokej v opravdu velkém tempu.
48:04'
Domácí Marchand si po rychlé protiakci nabruslil mezi kruhy, prudkým pokusem si ale na Luukkonena nepřišel a puk skončil u zadního mantinelu.
47:36'
Buffalo na malou chvíli vyvezlo puk před Swaymana, na ohrožení, či dokonce gól to ale rozhodně nebylo.
46:17'
Boston po vyrovnání narostl a zase se tlačí do útoku. Po velkém náporu si Luukkonen připsal dva těžké zákroky, zejména ten proti pruské střele Zachy by mohl být klíčový.
45:16'
Přesilovka je využitá, máme srovnáno! Po kombinaci v útočném pásmu Luukkonen nejprve vyrazil prudkou střelu z levého kruhu, puk se ale dostal do toho pravého, kde napřáhl PATRICE BERGERON a prudkou ranou gólmana Buffala prostřelil – 2:2. Asistence: Brad Marchand, Jake DeBrusk.
44:48'
Zase se vylučuje, tentokrát na straně Buffala. Dvě minuty za vražení na hrazení dostal Kyle Okposo.
44:35'
Krejčí nabízel puk na teč, jeho nahození z pravé strany ale pouze prolétlo k protějšímu mantinelu.
43:56'
Je po přesilovce, Boston zase hraje v plném počtu.
43:45'
Dahlin mířil od modré čáry pod horní tyčku, Swayman dokázal tento pokus vyrazit.
42:57'
A zase letí puk až před Luukkonena, tohle oslabení zatím domácím vychází.
42:16'
Quinnovu pohotovou střelu Swayman vyrazil před sebe, domácí pak vyhodili přes všechny čáry.
41:56'
A je tu přesilovka pro Buffalo. Hampus Lindholm zastavil unikající Peterku a dostal dvě minuty za držení.
41:28'
Na opačné straně vystřelil z levého kruhu Marchand, jeho pokus po ledě gólman Luukkonen zvládl vykopnout.
40:52'
Hosté se hned usadili v útočném pásmu, přihrávka na Thompsona před brankoviště ale byla obranou Bostonu zablokována.

Trestné minuty: 11:9
Čtyřicet minut hry je za námi a zatím mají k výhře lépe nakročeno hráči hostujícího týmu. Ti byli ve svých akcích nebezpečnější a jednu z nich dotáhli do zdárného konce. Stalo se tak hned ve 23. minutě, kdy pas do brejku dostal Alex Tuch a své sólo zakončil střelou na Swaymanovu vyrážečku. Stav je tedy 1:2 a domácí Boston tak má v pauze o čem přemýšlet.
40:00'
39:26'
Ještě jedna střela hostů, Buffalo je v závěru třetiny tím aktivnějším celkem.
38:23'
Zleva vystřelil Girgensons, Swayman sice neměl ideální výhled, přesto dokázal puk vykopnout a poradil si i s dorážkou z bezprostřední blízkosti.
37:56'
A zase pozorná obrana Buffala hned u červené čáry, tam také skončilo rozvinutí Zachovy akce.
36:58'
Domácím utekl puk přes modrou čáru, musí tak urychleně vyklidit útočné pásmo.
36:17'
Povedlo se to až nyní Marchandovi, jenže vystřelil pouze do bránícího hráče.
35:50'
Boston marně dobývá útočné pásmo, hosté obětavě brání a nepouští soupeře poblíž brankoviště.
34:54'
Zleva se na střed posunul hostující Okposo, v rozhodujícím okamžiku mu však puk sjel z hole a Swaymana neohrozil.
34:22'
Boston se ubránil, už se zase hraje v pěti na obou stranách.
34:14'
Teď už Buffalo. Před brankovištěm operoval Quinn, v těžké pozici ale puk pouze lehce lízl a Swayman zakročil pohotovým rozklekem.
33:37'
A další šance domácích v oslabení! Nyní se do zakončení dostával Coyle, jeho bekhend skončil u pozorného Luukkonena.
32:31'
Hned po buly se ale do úniku dostával Marchand, po střely mu ale na poslední chvíli vložil hůl Dahlin a puk srazil!
32:22'
Hosté si zahrají přesilovku, dvě minuty za vysokou hůl totiž dostal Craig Smith.
31:59'
Zprava se do zakončení prodíral Hall, byl ale ubráněn Powerem a s pukem skončil v rohu.
31:10'
Neuspěl ani Skinner na opačné straně, Swayman své brankoviště uhájil.
30:40'
U levého kruhu napřáhl ke střele zápěstím Pastrňák, jeho petelice ale letěla kousek nad branku!
30:18'
Nápor Bostonu je pro tuto chvíli u konce, hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
29:47'
Hostující Ljubuškin zastavil výpad Bostonu a nyní za vlastní brankou čeká, až mu dostřídají spoluhráči.
28:19'
Quinn hledal prudkým pasem Cozense, ten ale u brankoviště puk nezpracoval. Každopádně to byl hezký náznak šance.
27:51'
Jak Connor Clifton, tak i Peyton Krebs dostali pětiminutové tresty za bitku.
27:51'
A máme tu regulérní bitku. Ve středním pásmu se do sebe pustili domácí Connor Clifton a hostující Peyton Krebs. Krátká, ale výživná šarvátka skončila jasným vítězstvím hráče Bostonu, který tak potrestal hit na Halla.
27:04'
Na opačné straně se v pravém kruhu k puku dostal Power a zkusil to z ostrého úhlu. Swayman ucpal všechny mezírky a ránu střelu vyrazil.
26:45'
Zblokovaná střela domácích, Luukkonen byl bez práce.
26:04'
Skinner po vyjetí zpoza branky nenašel prostor pro střelu a jeho příhra skrz pásmo byla sražena mimo ledovou plochu.
25:45'
Obrana hostů si nyní začala dávat pozor na dlouhé přihrávky soupeřů, akce Bostonu končí už ve středním pásmu.
24:41'
Další pokus, nyní od Frederica, tentokrát byl puk zablokován jedním z obránců Buffala.
23:59'
Z otočky střílel Bergeron, myšlenku měl dobrou, provedení už bylo horší, puk prolétl vedle branky.
23:29'
Nepřesná dlouhá přihrávka domácích, tohle skončilo zakázaným uvolněním a vše se vrací před Swaymana.
22:50'
Boston se samozřejmě snaží o co nejrychlejší srovnání, zatím ale akce končí převážně u mantinelu.
22:03'
Jak má vypadat zakončení z brejku, to nyní ukázal hostující ALEX TUCH, když přijal přihrávku od Ljubuškina a své sólo zakončil střelou kolem Swaymanovy vyrážečky – 1:2. Asistence: Ilja Ljubuškin.
21:30'
Samuelsson po Dahlinově přihrávce nezakončil, naopak ztratil puk a do brejku se už dostával Zacha. Zkusil střelu mezi Luukkonenovy betony, ten srazil puk mimo své brankoviště.
20:55'
První výpad druhé části patřil hostům, ti však s pukem skončili pouze za Swaymanovou brankou.

Trestné minuty: 4:4
Je za námi první třetina, která přinesla celkem svižný hokej z obou stran. Už v šesté minutě mohl padnout úvodní gól, jenže Foligno svou velkou šanci po bekhendovém blafáku neproměnil. Gól padl až ve 14. minutě a to po české kombinaci bostonské letky, kdy z levého kruhu skóroval David Pastrňák. Z vedení se ale Boston dlouho neradoval, neboť v 17. minutě domácí chybovali a Tage Thompson toho dokonale využil. Tím pro tuto chvíli gólové radosti skončily a do šaten se tak odešlo za stavu 1:1.
20:00'
19:58'
Ještě jeden pokus hostů, rána přes obránce od Skinnera byla pro Swaymana lahůdkou.
19:17'
Od pravého mantinelu nahazoval Pastrňák, nevypadalo to nijak nebezpečně, jenže přišla jemná teč a Luukkonen měl co dělat, aby puk u své levé tyčky zastavil.
18:42'
Střela z první od modré čáry, tentokrát nemusel Swayman zasahovat, puk letěl velký kus vedle jeho branky.
17:58'
Urputný souboj o puk u střídačky Buffala, rozhodčí tomu nechává volnost.
17:23'
Buffalo je po srovnání skóre v laufu, opět se tlačí před Swaymana a ten si musí své brankoviště zuby nehty hájit.
16:13'
Je srovnáno! Po chybě domácích ve vlastním pásmu, kdy Clifton ztratil puk, se u kruhů objevil TAGE THOMPSON, zamíchal holí a po ledě překonal o zákrok se snažícího Swaymana – 1:1. Asistence: Jeff Skinner, Alex Tuch.
15:40'
Velká šance i na opačné straně, někteří diváci se už radovali z gólu, jenže Luukkonen vytáhl zázračný zákrok betonem a Marchandovu střelu vykopl!
14:45'
Buffalo se dostalo ve vlastním oslabení do šance na srovnání, Swayman však brejk zastavil dobrým postojem na brankové čáře.
13:40'
Boston si navíc zahraje přesilovku, dvě minuty za vražení na hrazení dostal Kale Clague.
13:09'
Domácí tým jde do vedení. Boston se dostal do útočného pásma, česká trojice rozvinula kombinaci, Krejčí přihrál do levého kruhu a DAVID PASTRŇÁK pak ze své kanceláře vyslal ránu z první a překonal přemisťujícího se Luukkonena – 1:0. Asistence: David Krejčí, Pavel Zacha.
12:32'
Foligno vyhodil z vlastního pásma vysokým obloučkem, jeho spoluhráči se ovšem k puku nedostali. Hra se zase otáčí opačným směrem.
11:50'
Na ledě nám přibylo více nepřesností, nyní se oba celky v kombinaci celkem trápí.
10:49'
Neuspěl ani Thompson se svou kličkovanou po pravém křídle, i on byl o puk obehrán.
09:55'
Jost se u modré snažil nahodit směrem na Swaymanovu branku, přesila obránců jej ale o puk pohotově obrala.
08:49'
Buffalo se na chvíli dostalo přes vlastní modrou čáru, nepředvedlo však nic, co by mělo Swaymana ohrozit.
07:44'
Za kruhy vystřelil zápěstím Bergeron, jeho prudký pokus prolétl kousek nad Luukkonenovým břevnem!
07:09'
Od modré čáry nahazoval domácí Carlo, Luukkonen puk pouze vyrazil a musel čelit nepříjemné dorážce. Zvládl ji a zatím odrazil všechny pokusy Bostonu.
06:27'
Oba celky střídají v nepřerušené hře, dopředu se hrne zase aktivní Boston.
05:45'
Zatím největší šance zápasu a odehrála se na domácí straně. Od pravého mantinelu dostal přihrávku najíždějící Foligno, na gólmana zkusil bekhendový blafák, Luukkonen se ale nenechal oblafnout a vytáhl povedený zákrok!
04:35'
Olofssonovo nahození od modré čáry skončilo přesně uprostřed branky, kde byl připraven Jeremy Swayman.
03:42'
Střela od modré čáry, Luukkonen toho moc neviděl a tak si určitě oddechl, že puk skončil vedle jeho branky.
02:39'
Je po přesilovce Buffala, Greer už opětovně naskočil na ledovou plochu.
02:17'
Hra ve čtyřech zatím Bostonu docela jde, nyní z otočky zakončoval Coyle a Luukkonen musel zasáhnout lapačkou.
01:43'
Domácí Trent Frederic dostal dvě minuty za nedovolené bránění brankáři, hostující Rasmus Dahlin zase za krosček.
01:43'
A máme tu šarvátku. V oslabení ujel Frederic, při zakončení najel do gólmana a tuhle opovážlivost chtěl potrestat Dahlin. Po přistrčení se pak strhla menší divočina. Každopádně se bude vylučovat.
01:17'
Domácím se daří vyhodit, puk je až u Luukkonena a novou akci rozjíždí Rasmus Dahlin.
00:39'
Hned v úvodní minutě tu máme vyloučení na straně Bostonu. Domácí hráli v šesti a dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí A. J. Greer.
00:01'

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, Clifton, Forbort – DeBrusk, Bergeron (C), Marchand (A) – Pastrňák (A), Krejčí, Zacha – Cr. Smith, Coyle, Hall – N. Foligno, Frederic, Greer.
Trenér: Jim Montgomery

Buffalo Sabres: Luukkonen (C. Anderson) – Dahlin (A), Samuelsson, Clague, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Peterka, Cozens, Quinn – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Krebs, Girgensons (A).
Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Furlatt, McIsaac – Murray, Cormier.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v TD Garden začne v 19:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.