NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Boston : Carolina - 25. listopadu 2022   19:00

Boston
Boston
39:29' Krejčí (Pastrňák, Zacha) • 50:27' Krejčí (Zacha, N. Foligno) • 63:19' Pastrňák (Marchand, Bergeron)
3:2
(0:2, 1:0, 1:0 - 1:0)
Carolina
Carolina
06:34' Noesen  (Aho, A. Svečnikov) • 15:05' Kotkaniemi  (Jarvis, Pesce)
Boston
Ullmark (47. Swayman) – H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, McAvoy, Strälman, Clifton – Marchand, Bergeron, DeBrusk – Zacha, Krejčí, Pastrňák – Hall, Coyle, Cr. Smith – N. Foligno, Nosek, Greer.
Rooney, Charon – MacPherson, Alphonso
TD Garden, Boston
17 850 diváků
Carolina

To je tedy z tohoto zápasu vše. Přeji vám příjemný víkend a někdy opět na počtenou.

David Krejčí (BOS) – 2+0, +2 účast, 5 střel na bránu, 0 TM, čas na ledě 18:56
David Pastrňák (BOS) – 1+1, +1 účast, 4 střely na bránu, 4 TM, čas na ledě 22:36

Střely na bránu: 41 – 36 | Přesilová hra: 1/6 – 2/6 | Trestné minuty: 12 – 12
Boston Bruins se tedy stávají vůbec prvním týmem v historii NHL, který zahájil sezónu dvanácti výhrami na domácím ledě! Pastrňák totiž v prodloužení propálil v přesilové hře Kočetkov, a domácí hokejisté tak otočili zápas z 0:2 na 3:2 a zapisují se do historie NHL!
63:19'
Boston právě vstřelil branku!
Bruins využívají přesilovou hru a otáčejí tohle utkání! DAVID PASTRŇÁK dostal nabito na do levého kruhu a jeho dělovka skončila až za zády Kočetkova. Asistence: Brad Marchand, Patrice Bergeron.
62:56'
Tak to je hodně hloupé vyloučení hostujících, kterých bylo na ledě moc, a tak střídačka Canes dostává dvě minuty. Trest odsedí Andrej Svečnikov (CAR).
62:46'
Lindholm připravil střeleckou pozici pro Zachu, jenže ten poté netrefil bránu Caroliny.
62:04'
Až nyní střílel Nečas a Swayman si připsal další úspěšný zákrok.
61:48'
Hostující trojice drží puk na svých hokejkách, ale Canes se zatím nedostávají do zakončení.
61:18'
Následně se na druhé straně podařilo Hallovi prohodit Burnse, ale na Kočetkova si už z velké blízkosti nepřišel.
61:09'
Svečnikov se po návratu z trestné hned zapojil do útoku, kde připravil střelu pro Aha, ale Swayman byl pozorný.
60:51'
Tak z této přesilové hry se rozhodnutí nedočkáme, protože puk opět letí k domácímu brankáři.
60:34'
Slavin opět vyhodil puk přes celé kluziště.
60:05'
Boston ještě zahajuje prodloužení druhou minutou své přesilové hry, ale Canes vyhráli úvodní vhazování a puk letí k Swaymanovi.
60:01'
Boston ve třetí třetině zatím částečně zachránil svou domácí neporazitelnost, protože se domácím v závěrečné třetině podařilo alespoň vyrovnat. I o druhou branku Bruins se postaral Krejčí, jehož branku ještě muselo potvrdit video.
60:00'
59:48'
Pastrňák nahrával Bergeronovi, jenže tomu jeho střela vůbec nesedla.
59:18'
Marchand posílal puk před bránu Canes, kde se kotouč odrazil před Pastrňáka, jenže ten skákající touš nedokázal trefit.
58:59'
Andrej Svečnikov (CAR) dává domácím velkou šanci k rozhodnutí zápasu, protože z rohu kluziště vyhodil puk do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
58:50'
Po zblokované střele Krejčího se Canes osvobodili vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
58:24'
Pastrňák se pokusil o střelu přes obránce, která nakonec vyšla, ale Kočetkov byl pozorný a puk vyrazil.
57:58'
Carolina se dostala do rychlého protiútoku, kde nakonec dostal přihrávku Nečas, jenž se pokoušel o kličku do protipohybu Swaymana, avšak český útočník se svým zakončením neuspěl.
57:42'
Coylovi se podařilo dostat puk na Carla, avšak jeho následnou střelu se podařilo hostujícím zblokovat mimo bránu Canes.
57:08'
Martinook jen protečoval přihrávku od de Haana do útočného pásma Caroliny, kde si jej bez větších potíží přebírají domácí hokejisté.
56:22'
Patrňák nahrával kotouč Krejčímu, jehož následná střela zřejmě jen proletěla kolem brány Caroliny.
55:47'
Zápase se změnil ve velkou přetahovanou, protože na ledě můžeme nyní vidět spoustu soubojů jeden na jednoho. Hallovi se po jednom vyhraném souboji nakonec podařilo natlačit puk na Kočetkova.
54:48'
Hosté jeli ve dvou na jednoho, jenže přihrávku Martinooka na Staala skvěle zastavil Carlo.
54:28'
Lindholm vyslal od modré čáry svou rychlou střelu, kterou však Kočetkov viděl a kotouč vyrazil za svou klec.
54:14'
Canes nyní pouze vyvezl puk ze svého obranného pásma a nahodili jej na Swaymana, který raději podržel kotouč před dojíždějícím útočníkem Caroliny.
53:58'
Krejčí si najel na přihrávku Lindholma, avšak se svou střelou trefil hned prvního bránícího hráče Caroliny.
53:13'
Carolina drží puk v útočném pásmu, kde ho hostující hokejisté zašlápnuli u mantinelu.
52:33'
Marchand na levé straně několikrát změnil směr a následně vystřelil přes Burnse, jenže Bergeron tečoval puk mimo bránu Canes.
52:06'
Slavin odpálil Zachovi puk z hokejky, ale ten následně zamířil přes celé kluziště, takže je Carolině odpískán icing.
51:34'
Grzelcyk obkroužil hostující klec a pokoušel se o zasunutí puku za Kočetkova, jenž si však tohle pohlídal a kotouč má ve své moci.
51:23'
Nicméně do útoku se na druhé straně vydal Nečas, který poté přes brankoviště hledal svým pasem některého ze svých kolegů, ale kotouč jen proletěl na druhou stranu, kde ho přebírají domácí.
51:02'
Domácí hokejisté se hned znova nastěhovali do svého útočného pásma, kde se i čtvrtá formace Bruins snaží něco vymyslet.
50:27'
Branka Bostonu nakonec platí!
50:27'
Nicméně rozhodčí ihned rozpažují, protože se Foligno prý dopustil nedovoleného bránění brankáře Kočetkova, jenže do brankáře Caroliny jej natlačil obránce Pesce, takže by v tomto případě měla branka platit. Rozhodčí ještě zkoumají branku na videu.
50:27'
Domácí hokejisté se dočkávají vyrovnání! Lehce po konci přesilové hry se DAVID KREJČÍ na modré čáře rozhodl nahodit puk, a ten skončil až v bráně Caroliny, kde skvěle blokoval výhled Kočetkova Foligno. Asistence: Pavel Zacha, Nick Foligno.
49:58'
Jesper Fast dokázal zastavit přihrávku Marchanda na Bergerona a hostující útočník poté vyhodil puk z obranného pásma Canes.
49:32'
Hall dostal přihrávku k bráně Caroliny, kde se hned zkoušel obtočit, ale pouze trefil beton připraveného Kočetkova.
49:10'
Domácím se zatím vůbec nedaří dostat puk do svého útočného pásma.
48:32'
Carolina však vyhrála následné vhazování a hosté ihned po mantinelu vyhodili puk přes celé kluziště.
48:26'
Boston bude hrát přesilovou hru, protože za Jordan Staal (CAR) přidržel hůl Bergeronovi, a tak za své počínání dostává dvě minuty.
47:58'
Domácí se trochu kostrbatě dostali do útočného pásma, kde nakonec ze středu střílel Marchand a jeho pokus před Kočetkovem přizvedl jeho vlastní obránce do břevna hostující klece!
46:57'
Linuse Ullmarka tedy musí v domácí bráně nahradit Jeremy Swayman.
46:57'
Ullmark si nyní poradil se střelou Skjeie od modré čáry, jenže kotouč se poté rychle vrátil před bránu Bostonu, kde ležel vedle domácího brankáře a hned ho zde sebral Stepan, jenž chtěl překonat ležícího Ullmarka, ale ten jeho střelu skvěle vyrazil svou lapačkou. Nicméně na něj poté spadl některý z jeho spoluhráčů, který ho zřejmě zranil.
46:08'
Lindholm z modré čáry vyslal puk před bránu Caroliny, kde ho však ukořistili hostující hokejisté, jenž kotouč rychle vyhodili ze svého obranného pásma.
45:26'
Po nepříliš těžké střele Bergerona se puk odrazil k Martinookovi, jenž ho odpálil přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
44:10'
Hall dostal přihrávku na útočnou modrou, kde si jednou rukou držel od těla obránce Caroliny a natlačil se před Kočetkova, jenže zde mu právě levá ruka chyběla, protože jednoruč nedokázal nijak víc ohrozit hostujícího brankáře.
43:37'
Boston přežil své další oslabení bez inkasované branky, a tak jsou domácí hokejisté stále na dostřel.
43:18'
Kotkaniemiho střelu vyrazil Ullmark na pravou stranu, kde se k puku dostal Jarvis a jeho pokus už zaletěl do výstroje domácího brankáře.
42:30'
Bruins se dostali do zakončení ve svém oslabení, když Zacha nahrál na pravou stranu najíždějícímu Carlovi, jehož střela letěla přímo do loga na dresu Kočetkova.
42:08'
K puku se dostává hostující brankář Kočetkov, od kterého hosté rozjedou další akci.
41:49'
Bostonu se podařilo dostat puk do středního pásma, odkud ho Canes ztečovali na jednu ze střídaček, takže se vhazuje ve středovém kruhu.
41:32'
No jenže zde Connor Clifton (BOS) sebral puk do své ruky a domácí obránce vyfasoval hodně laciné dvě minuty.
41:26'
Aho poslal přihrávku na střed Martinookovi, jenže tomu kotouč utekl do rohu kluziště.
41:06'
Lindholmova dlouhá přihrávka se od mantinelu odrazila až za bránu Caroliny, takže je domácím hokejistům odpískán icing.
40:49'
Nyní se však Burnsovi vyhození vůbec nepodařilo, protože z rohu kluziště doslova namazal na modrou Lindholmovi, jehož následná střela letí do lapačky Kočetkova.
40:18'
Boston se hned v úvodu třetí části pustil do útoku, ale Canes je odtud rychle vyhnali, jelikož Burns obloukem poslal puk do středního pásma.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 21:22
Zblokované střely: 3:7
Hity: 16:18
Vyhraná vhazování: 29:16
Carolina v úvodu druhé třetiny přežila velmi těžkou pětiminutovku, ve které hosté museli ubránit početní výhody Bostonu. Bruins nevyužité přesilovky nesrazily a naopak domácí byli mnohem aktivnější, ale branka stále nepřicházela, protože v bráně Canes předváděl velmi jistý výkon Kočetkov.

Nicméně v poslední minutě se Medvědi přeci jen dočkali a bylo u toho české trio. Domácí hokejisté předvedli skvělé napadání, které vedlo k přihrávce Pastrňáka na Krejčího, jenž svým gólem do šatny může nastartovat obrat Bostonu.
40:00'
39:29'
Carolina si ve svém obranném pásmu hodně zahrávala se svou rozehrávkou a Zacha s Pastrňákem nakonec u mantinelu získali kotouč. Pastrňák poté viděl před bránou zcela volného DAVIDA KREJČÍHO, jenž poslal puk do vzdálenější šibenice hostující klece. Tohle může být pro Boston hodně důležitá branka. Asistence: David Pastrňák, Pavel Zacha.
39:00'
Poslední minutu druhé třetiny otevírají domácí postavením mimo hru, jelikož Clifton neudržel kotouč v útočném pásmu.
38:37'
Noesen z pravé strany od mantinelu nahodil puk na Ullmarka, který ho bez větších potíží chytá do své lapačky.
38:11'
Carolina vyvezla puk do svého útočného pásma, kde však Kotkaniemi nahrál na modrou Pescemu, jenž ho už přebíral až ve středním pásmu.
37:30'
Zacha předával v útočném pásmu kotouč Krejčímu, jenž poté přihrával na modrou, ale zde Stralman nebyl, takže puk míří do středního pásma.
36:24'
Nečasova křižná přihrávka přiletěla přesně na hůl Martinooka, jenž ihned otestoval Ullmarka, ale puk mířil přesně do středu, takže žádný těžký zákrok pro domácího brankáře.
36:12'
Kočetkov měl ve své bráně velké štěstí, protože střelu Grzelcyka od modré čáry nemohl vidět a kotouč byl navíc na své cestě hned dvakrát tečován, ale i tak nakonec skončil někde pod betony hostujícího brankáře.
35:34'
Boston je opět vytlačen ze svého útočného pásma a domácí musejí rozjet svou další akci až od Ullmarka.
35:02'
Kotkaniemi už nyní poslal kotouč chytře jen do obranného pásma Bostonu tak, aby z toho nebyl další icing.
34:41'
Canes odrazili útok Marchanda a Bergerona, jenže následně hosté zase poslali puk přes celé kluziště, a tak je tu další icing Caroliny.
34:16'
Canes nyní pouze poslali puk podél mantinelu na zakázané uvolnění a vhazovat se bude po levici Kočetkova.
33:53'
Greer nahrál na modrou Stralmanovi, jenže jeho střela neprošla přes bránící hradbu Caroliny.
33:16'
Nečas za bránou uhýbal Grzelcykovi, jenže přitom úplně ztratil balanc, a tak stejně skončil na ledě. K puku se následně dostali domácí hokejisté.
32:32'
Slavin parádně zpacifikoval Marchanda a následně mohl jet sám na Ullmarka, jenže domácí brankář parádně přečetl situaci a vyjel ven z brány a před obráncem Caroliny odpálil puk do středního pásma.
32:04'
Carolina jen vyhodila puk přes celé kluziště na zakázané uvolnění a hra se tedy vrátí před bránu Kočetkova.
31:51'
Hall zavezl puk do útočného pásma, kde se k němu poté dostal Pastrňák, jehož střela z otočky skončila na boční brankové konstrukci.
31:22'
Ullmark si připisuje hodně jednoduchý zákrok, když si domácí brankář musel poradit se střelou Staala, jenž střílel od levého mantinelu.
30:33'
Carlo dostal přihrávku na modrou čáru a jeho rána se od zadního mantinelu odrazila k volnému Stralmanovi, jenž měl před sebou odkrytou bránu Canes, jenže domácímu hráči přeskočil kotouč přes jeho hůl.
29:44'
Hosté nyní jen nahodili puk do svého útočného pásma, kde se kotouč odrazil k Ullmarkovi, který ho raději ukryl pod svou lapačku.
29:36'
Skjei hledal svým pasem najíždějícího Druryho, avšak jeho pas byl zblokován Pastrňákem.
29:05'
Bruins tohle oslabení zvládli bez větších potíží a domácí se opět mohou hnát za zdramatizováním tohoto duelu.
28:34'
Zacha ukrajuje vteřiny z oslabení Bostonu, když zavezl puk až do útočného pásma Bostonu a poté ho poslal zpět na své obránce.
28:07'
Jarvis se svou střelou z pravého kruhu trefil hned prvního bránícího hráče Bostonu, kterým byl McAvoy.
27:53'
Nyní už se Canes konečně dostali do útoku, kde nakonec střílel od modré Burns a jeho pokus končí v náruči Ullmarka.
27:36'
Burns s Nečasem rozjíždějí další ofenzivní akci hostí až od svého brankáře.
27:20'
Carolině se zatím nepodařilo dostat do svého útočného pásma.
26:57'
Bostonu se však podařilo vyhrát následné vhazování a domácí poté dostali puk do středního pásma.
26:50'
Craig Smith (BOS) oslabuje svůj tým, protože trefil holí do obličeje Martina Nečase a za své počínání dostává dvě minuty.
26:47'
Ullmark si během krátké chvíle připsal hned několik zákroků a vše zakončil pěkným semaforem proti střel Aha z levého kruhu.
26:12'
Carolině se po velmi dlouhé době podařilo dostat puk do svého útočného pásma, kde Staal hledal zpoza klece Druryho, avšak tento pas byl zblokován domácí obranou.
25:42'
Bergeron velmi dobře posunul puk Grzelcykovi, jenž poté zřejmě chtěl trefit před bránou stojícího Marchanda, ale kotouč zamířil přesně do lapačky Kočetkova.
25:04'
Pastrňák nahrál na modrou čáru Lindholmovi, jenže ten se svou následnou střelou trefil Svečnikova, od kterého se touš odrazil do středního pásma.
24:23'
Hall se po levé straně dostal do útočného pásma, kde následně vystřelil z bodu pro vhazování a Kočetkov má na svém kontě další jistý zákrok.
24:12'
Carolina tedy přežila velmi těžký úvod druhé třetiny bez inkasované branky, a až nyní se tedy konečně opět hraje v plném počtu hráčů na obou stranách.
24:06'
V závěru přesilové hry ještě vyslal svou střelu Pastrňák, ale tohle byl hodně jednoduchý zákrok pro Kočetkova, jenž má kotouč ve své lapačce.
23:36'
Bostonu se poté nepodařilo přejít přes útočnou modrou, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdového postavení.
23:24'
Krejčí dostal nabito na levou stranu a jeho pohotovou ránu opět vyrazil Kočetkov. K puku se poté dostal Burns, jenž ho vyhodil přes všechny čáry.
22:53'
Carolina vyhrála následné vhazování a Martinook díky tomu mohl obloukem vyhodit puk až do obranného pásma Bostonu.
22:46'
Marchand zpoza klece nahrál do Bergeronovi, jehož střelu z velkého úhlu zastavil Kočetkov, který vzápětí i rychle přikryl kotouč svou lapačkou.
22:25'
Jordan Staal zastavil Marchandovu přihrávku a hostujícím hokejistům se následně podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
22:06'
Jack Drury (CAR) se vrátil zpět do hry, jenže hned putuje zpět na trestnou lavici, protože dostává dvě minuty za hákování a domácí hrají další přesilovou hru.
21:46'
Svečnikov je zpět ve hře a hned se zapojil do bránění. Ruský útočník poté vyhodil puk přes všechny čáry.
21:16'
Marchand poslal puk před bránu Krejčímu, jenže i toho skvěle zastavil brankář Kočetkov! Canes poté vyhodili puk ze svého obranného pásma.
20:50'
Boston už je kompletní a domácí hrají dvojnásobnou početní výhodu!
20:21'
Marchand posílal rychlou přihrávku na teč Bergeronovi, jenž usměrnil touš směrem do hostující klece, ale lapačka Kočetkova byla na svém místě.
20:05'
Jordan Staal sice vyhrál úvodní vhazování, jenže Pesce následně poslal puk přímo na střídačku, takže se bude vhazovat v obranném pásmu Caroliny.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 9:16
Zblokované střely: 1:3
Hity: 9:8
Vyhraná vhazování: 16:7
První třetina vyzněla lépe pro hostující hokejisty z Caroliny, kteří v ní dokázali využít své úvodní dvě přesilové hry. Díky brankám Noesena a Kotkaniemiho tedy vedou Canes nad Bruins o dvě branky.

Nicméně situace v utkání se může rychle změnit. Boston totiž bude otevírat druhou třetinu přesilovou hrou čtyř proti třem a navíc se za pár vteřin ještě vrátí z trestné Pastrňák, a tak budou mít domácí k dispozici dvojnásobnou početní výhodu.
20:00'
19:58'
Bruins vyhráli následné vhazování a ke střele se ještě dostal Bergeron, avšak jeho pokus byl zblokován těsně před Kočetkovem.
19:52'
Do tří jdou nakonec hostující hokejisté, protože na trestnou lavici míří Jack Drury (CAR), jenž na modré čáře sestřelil Halla, a dostává tak dvě minuty za nedovolené bránění.
19:22'
Canes se domáhali dalšího vyloučení domácích, jenže místo toho přichází trest Andreje Svečnikova (CAR), jenž si odpyká dvě minuty za podrážení.
19:08'
Burns posílal puk před domácí klec, kde ho Ullmark musel vyrazit svým betonem.
18:32'
Marchand vyhrál na levé straně souboj s Fastem a následně vyhodil puk z obranného pásma Bruins.
18:08'
Pesce dostal nabito na modrou čáru a jeho ránu musel Ullmark vyrazit do rohu kluziště.
17:50'
Jack Drury z levé strany vyslal hodně nepřesnou střelu, která se jen odrazila od zadního plexiskla.
17:20'
Svečnikov svůj pas neprocpal přes Noska, jenž ho okamžitě odpálil přes všechny čáry.
17:06'
Domácím hokejistům se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.
16:38'
Carolina bude hrát další přesilovou hru, a to rovnou čtyřminutovou, protože dvojnásobný trest za vysokou hůl dostává David Pastrňák (BOS), jenž zasáhl holí Kotkaniemiho, jenž rovnou zamířil do šatny.
15:52'
DeBrusk měl na své hokejce první branku Bostonu, když se z pravé strany dokázal procpat až před hostující klec, kde se pokusil o objetí Kočetkova, jenž se však na brankové čáře natáhl, jak jen mohl a díky tomu zastavil následné zakončení domácího útočníka.
15:15'
Canes se opět dostali do svého útočného pásma, kde na domácí klec letí další střela od modré a Ullmark raději schoval kotouč pod svou lapačku.
15:05'
Carolina právě vstřelila branku!
Canes využívají i svou druhou přesilovou hru! Hosté se okamžité vrátili do svého útočného pásma, kde Kotkaniemi nahrál na střed Sethu Jarvisovi, jehož pokus Ullmark vyrazil za svou klec, kde však byl JESPERI KOTKANIEMI, jehož první dorážku ještě domácí brankář zastavil na brankové čáře, ale na druhé doklepnutí už byl krátký. Asistence: Seth Jarvis, Brett Pesce.
14:53'
Pesce jen o kousek neudržel puk v útočném pásmu, takže se z něj Canes musejí rychle vystěhovat.
14:25'
Kotouč se po několika přihrávkách dostal na modrou k Burnsovi, jehož nahození se snažil tečovat střelec první branky Noesen, ale neúspěšně, a tak puk zaletěl přesně do výstroje Ullmarka.
13:54'
Boston vybojoval puk v rohu obranného pásma a domácí hokejisté jej vzápětí vyhodili přes celé kluziště.
13:36'
Nečas obdržel přihrávku na levou stranu, odkud jeho následná střela jen proletěla kolem domácí klece.
13:23'
Craig Smith (BOS) musel v obranném pásmu zatáhnout za záchranou brzdu, jelikož zahákoval Jacka Druryho a za svůj prohřešek si odsedí dvě minuty na trestné lavici.
12:21'
Noskova formace se na chvíli usadila ve svém útočném pásmu, jenže domácí zde jen naháněli puk kolem mantinelu a nijak neohrozili Kočetkova.
11:19'
Clifton posílal od pravého mantinelu puk před bránu, kam si najížděl Zacha, ale na něj byl tento pas příliš dlouhý.
10:56'
Aho se dostal s pukem do útočného pásma, kde nakonec z hranice pravého kruhu místo přihrávky volil střelu, jenž zaletěla přesně do lapačky Ullmarka.
10:31'
Canes neudrželi kotouč ve svém útočném pásmu, kam ho zpět napálil Burns, jenže puk se od mantinelu odrazil mimo hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
10:21'
Hall posílal hodně nepřesnou přihrávku směrem na Craiga Smitha, jenž se zrovna otáčel, takže kotouč doklouzal až na zakázané uvolnění.
09:46'
Po pravém křídle se tedy do útočného pásma dostal Staal, jehož pokus však pohodlně kryje Ullmark.
09:35'
O kotouč se dlouho bojovalo v rohu obranného pásma Bostonu, odkud ho nakonec vydolovali domácí, jenže Bruins puk jen poslali podél mantinelu zpět pod kontrolu Canes.
08:55'
Carolina vyhrála následné vhazování a Calvin de Haan znovu střílel od modré, ale tentokrát jeho pokus zblokoval Zacha do ochranné sítě.
08:51'
Puk se poté dostal do útočného pásma Caroliny, kde od modré zkoušel pozornost domácího brankáře de Haan a kotouč končí ve výstroji Ullmarka.
08:26'
Krejčí parádně prošel se svou kličkou kolem de Haana a následně přihrával mezi kruhy Zachovi, jehož okamžitou střelou však kryje Kočetkov.
07:44'
Marchanda nyní vůbec nepodržely jeho brusle, protože v útočném pásmu chtěl zaseknou puk, ale domácí útočník rovnou zamířil k ledu, a tak se ke kotouči dostal velmi snadno Burns.
06:34'
Canes využívají přesilovou hru! Burns tak tak udržel kotouč v útočném pásmu a následně nahrál na pravou stranu Svečnikovi, jehož střelu skvěle tečoval Aho do betonu Ullmarka, ale před bránou Bostonu ještě stál nikým nehlídaný STEFAN NOESEN, jenž už ho dopravil za záda domácího brankáře. Asistence: Sebastian Aho, Andrej Svečnikov.
06:08'
Nečas nahrával na střed útočného pásma Ahovi, avšak jeho střela letěla nad bránu Bostonu.
05:59'
Matt Grzelcyk (BOS) hned po vhazování přelomil hůl Svečnikova a za své počínání dostává dvě minuty.
05:57'
Brankář Bostonu má na svém kontě další úspěšný zákrok, když tentokrát svou lapačkou chytil střelou Jacka Druryho z levého kruhu.
05:44'
Ullmark si musel poradit se střelou de Haana z modré čáry, jenž skončila na betonech domácího brankáře.
05:35'
Svěřencům Jima Montgomeryho nevyšla útočná rozehrávka, protože Lindholmův pas jen přeměřil celé kluziště, a tak je Bostonu odpískán icing.
04:42'
Jesper Fast nahodil puk do útočného pásma Canes a Ullmark pro něj jel za svou klec, jenže kotouč se od plexiskla odrazil přímo před zcela opuštěnou klec Bruins, kde však nebyl nikdo v tmavém dresu, jenž by touš uklidil do domácí klece.
04:00'
Zacha zavezl puk do útoku, kde ho přenechal Pastrňákovi, jenž poté přihrával mezi kruhy Krejčímu, jenže toho si velmi dobře pohlídal jeden z hostujících obránců.
03:10'
Boston nahodil puk do svého útočného pásma, jenže Canes jej za svou klecí vybojovali a následně i vyhodili alespoň do střední třetiny.
02:02'
A tak se do svého útočného pásma rychle vydali domácí hokejisté, kde od levého mantinelu letí další puk na Kočetkova, který ho schovává pod svou lapačku.
01:53'
Nečas zavezl puk do útočného pásma, kde nahrával mezi kruhy Martinookovi, avšak ten byl v klinči mezi dvěma obránci Bostonu.
01:26'
Tak nyní měli domácí hokejisté hodně velké štěstí, protože na Ullmarka letěla střela od modré čáry, kterou brankář Bostonu neudržel a puk ležel za ním, ale než ho stihl Fast dorazit, tak rozhodčí už přerušili hru.
00:57'
Poprvé se do útočného pásma dostali i hostující hokejisté, ale Canes zatím bojují o puk v rohu kluziště.
00:29'
A znovu je v akci hostující brankář, na kterého tentokrát mířila střela od modré čáry z hole Grzelcyka a Kočetkov má puk ve své výstroji.
00:11'
Boston se hned pustil do útoku, kde z levého kruhu vyslal první střelu v utkání Hall, avšak Kočetkov kotouč vyrazil za svou klec.
00:01'

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – H. Lindholm, Carlo, Grzelcyk, McAvoy, Strälman, Clifton – Marchand, Bergeron, DeBrusk – Zacha, Krejčí, Pastrňák – Hall, Coyle, Cr. Smith – N. Foligno, Nosek, Greer.
Trenér: Jim Montgomery

Carolina Hurricanes: Kočetkov (Raanta) – Slavin, Burns, Skjei, Pesce, de Haan, Chatfield – Martinook, Aho, Nečas – A. Svečnikov, Kotkaniemi, Fast – Drury, J. Staal, Jarvis – Noesen, Stastny, Stepan.
Trenér: Rod Brind´Amour

Rozhodčí: Rooney, Charon – MacPherson, Alphonso.
Carolina Hurricanes
(10-6-4)

Oproti tomu velmi ambiciózní Carolina se v této sezóně zatím lehce trápí. Canes se totiž nemohou dostat do své herní pohody, kterou předváděli v minulých sezónách, kdy byli velkým postrachem soutěže, ale letos to prostě týmu Roda Brind´Amoura nejde tak, jak by si představovali.

Hurikáni se především trápí v ofenzivní části hry, když velmi často sice přestřílí svého soupeře, jenže následně dojedou na svou špatnou produktivitu, jelikož jejich soupeřům občas stačí vstřelit jen pár branek, aby Carolinu porazili. Parádně to vystihuje poslední zápas proti Arizoně, kdy v úvodní třetině svého soupeře přestříleli poměrem 14:1, jenže branku se podařilo vstřelit jen Kojotům.

Poslední zápasy

Carolina Hurricanes – Arizona Coyotes 0:4
Winnipeg Jets – Carolina Hurricanes 4:3 pp.
Minnesota Wild – Carolina Hurricanes 2:1 pp.
Boston Bruins
(17-3-0)

Hokejisté Bostonu si zatím na průběh této sezóny nemůžou vůbec stěžovat. Bruins jsou totiž na čele Východní konference a ve své divizi mají už nyní náskok na druhé Toronto královských sedm bodů. V předchozím utkání sice Medvědi okusili teprve svou třetí porážku z dvaceti odehraných zápasů, ale to je vůbec mrzet nemusí.

Boston se navíc v sezóně 2022/2023 hodně řídí heslem můj dům, můj hrad, protože TD Garden zatím v jedenácti případech nedobyl ani jeden z týmů, který zde zavítal. Pouze třikrát si některý ze soupeřů odvezl alespoň jeden bod za prohru po prodloužení či případných samostatných nájezdech.

Florida Panthers – Boston Bruins 5:2
Tampa Bay Lightning – Boston Bruins 3:5
Boston Bruins – Chicago Blackhawks 6:1
Vítám vás u velmi brzkého utkání z nejlepší hokejové ligy, ve kterém nás čeká velmi atraktivní střetnutí mezi Bostonem Bruins a Carolinou Hurricanes. Zápas startuje ve velmi příjemný čas, a to po devatenácté hodině.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.