NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Carolina : Tampa - 5. března 2023   21:00

Carolina
Carolina
06:32' A. Svečnikov  • 17:13' Teräväinen (Kotkaniemi, Gostisbehere) • 31:57' Teräväinen (Nečas, Kotkaniemi) • 35:50' Gostisbehere (Nečas, Kotkaniemi) • 51:03' Teräväinen (Gostisbehere, Kotkaniemi) • 56:34' Kotkaniemi (Burns, Nečas)
Tampa
Vasilevskij (Elliott) – D. Raddysh, Bogosian, Hedman, Sergačjov, Perbix, Cole – Kučerov, Point, Hagel – Killorn, Cirelli, Stamkos – Perry, Paul, Jeannot – Eyssimont, Maroon, Colton – Bellemare.

3. Shayne Gostisbehere (CAR) 1+2
Zápas je u konce. Tampa mizí do kabin, schytala obrovský debakl a byť v poslední třetině zabrala, opět dostala dva góly. Hattrick zvládl vstřelit Teuvo Teräväinen, Martin nečas si připsal tři asistence. Andersen vychytal první čisté konto v sezóně. Tampa prohrála popáté v řadě.
59:33'
Paul ještě dobře přihrával Perrymu, tedy dobře to myslel, ale Perry, který by byl ve velké šanci, na kotouč nedosáhl.
58:57'
Canes nahodili kotouč přes více čar, než je dovoleno. Píská se icing a hra se přesunuje před Andersena.
58:32'
Po delší době příležitost pro Tampu. Colton se zjevil před brankou, dostal dobrou přihrávku, ale pálil těsně vedle.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty poslední třetiny.
56:34'
Carolina právě vstřelila branku!
Debakl pokračuje. Krásná přesilovková kombinace v početní výhodě 5 na 3 bylo zakončeno Burnsem, který pálil zezadu. Jeho kotouč ale šikovně přizvedl JESPERI KOTKANIEMI. Asistence: Brent Burns a Martin Nečas.
55:29'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Brett Pesce – 10 min. osobní trest.

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning:
Zach Bogosian – 10 min. osobní trest,
Nikita Kučerov – 2 min., hrubost,
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Corey Perry.
55:29'
Kučerov a Pesce v pásmu nakonec zůstali a začali se na sebe nenávistně dívat. Následně přišla i šarvátka. Chvíli po jejím startu se jako hurikán přiřítil Bogosian, který každé dotknutí se Kučerova soupeřem odmění několika ranami.
55:06'
Kučerov v souboji s Pescem neuspěl. Tampa tak vyklidila pásmo a odjela vystřídat.
54:31'
Sergačjov je zpátky na ledě. Tak alespoň nějaká pozitivní zpráva pro Tampu.
53:40'
Zápas se už spíše dohrává. Oba týmy už nehrají naplno, což jde vidět na hře, jejíž tempo výrazně opadlo.
51:03'
Házejte čepice, je tady hattrick! TEUVO TERÄVÄINEN si všiml odraženého kotouče, ke kterému to neměl daleko. Následně tak rychle dojel ke kotouči a vmetl kotouč do odkryté branky. Zajímavé na tom je, že finský forward měl do dnešního zápasu pouze sedm branek na kontě. Dnes už má tři. Asistence: Shayne Gostisbehere a Jesperi Kotkaniemi.
50:34'
Shayne Gostisbehere to zkusil z podobné pozice, jako při své vstřelené brance. Tentokrát ale Vasielvskij jeho kotouč zachytil.
50:11'
Nečas naservíroval kotouč do mezikruží. Svečnikov ho dostal, a následně pálil přímo doprostřed branky. Tam byl ale připraven Vasilevskij.
49:53'
Nečas zkoušel vypálit rychle z první, ale do střely se obětavě vrhnul Perbix.
49:32'
Sergačjov znovu schytal brutální ránu. Po kolenou se dobelhal ke střídačce poté, co mu střela Nečase zasáhla nechráněnou část kolena.
49:20'
Alex Killorn – 2 min., podrážení.
48:53'
A tentokrát Frederik Andersen proti dalšímu pokusu Nikity Kučerova ani zasahovat nemusel. Ten totiž branku minul.
48:36'
Tentokrát to znovu zkusil Kučerov. Jeho střela zápěstím skončila zákrokem Andersena.
46:53'
Perbixovu ránu parádně zablokoval obětavý Jaccob Slavin.
46:49'
46:29'
Ani Perryho rána nakonec nebyla úspěšná, mířila mimo branku.
45:41'
Ani tentokrát to nedopadne. Point trefil jen boční síťku branky Caroliny.
45:33'
Na Killornově ráně si smlsnul Andersen. Následně Stamkos nechal kotouč soupeři.
44:49'
Jordan Martinook – 2 min., podrážení.
43:07'
Dánský brankář znovu musel zasahovat. Tentokrát na něj vypálil Michael Eyssimont.
42:20'
Eyxximont ukradl kotouč a dopravil ho do útočné třetiny. Nakonec pálil Bogosian, ale Andersen opět úspěšný.
42:08'
Další střela na bránu. Tentokrát to byl Kučerov. Opět ale neuspěl proti Andersenovi.
41:17'
Další střela Lightning. Znovu to byl Killorn. ANdersen jeho ránu zápěstím chytil, ale Tampa už za minutu a čtvrt vyslala více střel na branku, než za celou druhou třetinu.
41:04'
Alex Killorn ukradl kotouč a následně pálil. Jeho ránu zablokoval Fast.
40:15'
Ross Colton poslal k zemi hitem Jaccoba Slavina.
40:01'
Úvodní buly poslední třetiny vyhrála Tampa.
40:01'
Neskutečně špatný výkon Tampy pokračuje i ve druhé třetiny. Lépe řečeno dokonce se stupňuje. Tampa nevystřelila ani jednou na branku! Sice Hagel trefil tyč, ovšem to se jako střela na branku samozřejmě nepočítá. Lightning tak po dvou třetinách mají pouze čtyři střely na branku, zatímco Carolina čtyři góly. Navíc se ještě zranil Hedman, který pokračovat nebude. Otazník visí u Kučerova a Sergačjova, kteří utrpěli menší zranění.
40:00'
39:44'
Tak to vypadalo, že to nyní alespoň zkusí Stamkos, ale ani jeho střela nemířila na branku.
39:00'
Probíhá poslední minutka této třetiny.
38:25'
Point přihrával z pravé strany před branku. Jenže tam nebyl vůbec nikdo z jeho spoluhráčů.
35:50'
Demolice Tampy v přímém přenosu pokračuje. SHAYNE GOSTISBEHERE dostal kotouč na modrou a vyslal nádhernou střelu. Kotouč dopravil přímo do pravého horního růžku. Asistence: Martin Nečas a Jesperi Kotkaniemi.
35:22'
Tampa Bay měla ohromnou příležitost! Hagel se utrhnul a jel na branku sám, jenže trefil pouze tyčku a tak je Tampa bez gólu a také stále bez střely na branku ve druhé třetině.
34:18'
Andrej Svečnikov – 2 min., hrubost.

Zach Bogosian – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování, odpyká Corey Perry.
34:11'
Po přerušení hry je ošetřován Michail Sergačjov, který krvácí v obličeji. Nutno podotknout, že je to již třetí zraněný hráč, protože před chvílí dostal do obličeje taky Nikita Kučerov. Ten ale pravděpodobně v zápase pokračovat bude.
34:11'
Nádherný zákrok předvedl Vasilevskij proti jednomu z hráčů soupeře. V brance se roztáhl a vytáhl kotouč špičkou hole.
33:36'
Mezitím se na led vrátil Hedman, přímo z ošetřovny. Jenže po pár sekundách na ledě okamžitě zase odkráčel do útrob stadionu.
33:25'
Vasilevskij si připsal zákrok po dalekonosné ráně Slavina. Uběhlo už 13 miunt z druhé třetiny a Tampa stále nemá střelu na bránu.
31:57'
První gól druhé třetiny má na svědomí znovu Carolina. Krásná kombinace, kterou odstartoval Kotkaniemi, mohla skončit už střelou do volného prostoru v brance Tampy. Jenže český forward místo toho ještě vylepšil pozici pro TEUVO TERÄVÄINENA, který už tak jen vsunul kotouč do prázdné branky. Asistence: Martin Nečas a Jesperi Kotkaniemi.
30:44'
Staal se protáhl podél mantinelu, ale následně už nedokázal kotouč poslat jednomu ze spoluhráčů, kteří mu najížděli středem.
30:17'
Stefan nakonec nechal kotouč v útočném pásmu a rychle odjel střídat, stejně jako jeho spoluhráči.
29:43'
Obrovská šance, kterou Vasilevskij skvěle zlikvidoval. Burns přihrál kotouč z levé strany z úhlu před ní, kde stál Staal. Ten dostal kotouč přímo na hokejku před brankou, ale nepřekonal ruského gólmana.
29:36'
Ahova ostrá rána z pravého kruhu mířila do masky Vasilevského.
29:13'
Je to již přes deset minut, co Tampa naposledy vypálil na branku. Je to opravdu zajímavá statistika.
28:01'
Perry pálil od modré čáry. Jeho rána šla ale úplně mimo.
27:29'
Další ztráta Tampu nakonec nemusela mrzet. Carolina jela střídat a jeden hráč s pukem na modré proti pěti Bleskům nic nezmohl.
26:36'
Andersen vůbec nic neviděl, ovšem tečovanou ránu Tampy pokryl. Kombinace Tampy jsou velice chabé.
26:10'
Aho se zlobí, sudí odpískal ofsajd, což se hráči Caroliny nezdálo.
24:35'
Nečas poslal do útočné třetiny Teraväinenä, který pak roztočil kolotoč. Ten dopadl střelou Svěčnikova, kterou ale bezpečně kryje Vasilevskij.
24:06'
Bellemare pokračoval rychle kolem pravého mantinelu do pásma. Na modré čáře ho ale zastavil Kotkaniemi perfektním vypíchnutím kotouče.
23:35'
Obránci Tampy nyní vyváží kotouče dobře do pásma. Jenže útok je vůbec nepodporuje.
23:14'
Eyssimont zkusil pálit při pádu na kolena. Jeho rána nakonec proletěla kousek od vzdálenější tyčky.
22:41'
Gostisbehere vyhodil kotouč mimo herní plochu. Bylo to ale s dotykem plexiskla, takže se vylučovat nebude.
22:16'
Perbix dovezl kotouč do pásma a započal další akci Tampy. Stamkos ji ale zahodil nepřesnou přihrávkou na Kučerova.
21:49'
Jarvis Svečnikov několikrát doráželi a dělali u branky závar. Vasilevskij ale nepustil do branky další kotouč.
21:28'
Hra pokračuje i bez nejlepšího obránce Tampy. Carolina znovu dobývá branku souepře.
21:18'
Hedman nakonec odjel po svých, v doprovodu jednoho hráče z každé strany. Ovšem nebylo to úplně plynulé. Hrát samozřejmě nebude.
21:18'
Hedman leží na zemi a je u něj lékař. Nevypadá to, že by se mohl moc hýbat. Tohle nevypadá vůbec dobře.
21:14'
Hedman se snažil rozehrát ve středním pásmu. Byl ale okamžitě atakován.
20:01'
Cirelli prohrál úvodní buly. První puk druhé třetiny si tak bere Carolina.
20:01'
První třetina jasně odrážela aktuální formu obou celků. Tampa se trápila, dokonce vyslala pouze čtyři střely za celou první periodu, což je smutný výkon. Směřuje tak za pátou prohrou v řadě. Naopak Carolina soupeře ve všech směrech přehrávala, využila i přesilovou hru a potěšila své diváky.
20:00'
17:13'
A už je to 2:0. Nádherná kombinace skrz útočné pásmo. Gostisbehere poslal kotouč na pravé straně Kotkaniemimu, ten ho krásně nasevíroval k druhé tyči TEUVO TERÄVÄINENOVI, který pak zakončil někde nad rameno Vasilevského. Asistence: Jesperi Kotkaniemi a Shayne Gostisbehere.
16:40'
Nečas chtěl přihrávat do dobrého postavení spoluhráči, ale trefil pouze hokejku Bellemara.
15:56'
Tampě se podařilo poprvé vyhodit. Do akce jde druhá přesilovka Hurricanes.
15:31'
Tanner Jeannot – 2 min., podrážení.
15:20'
Nečas vyvezl puk do útočného pásma, ale nic víc s ním už nevymyslel.
14:57'
Paul vybojoval puk v útočném pásmu, ale neměl kam rozehrát. Nakonec ho soupeř obral.
14:38'
Carolina si nepřesně přihrála v útočném pásmu. Mohla z toho být zajímavá pozice v mezikruží.
13:58'
Stamkos – Point – Kučerov. Velice nebezpečnou lajnu Tampy zatím dnes obrana Caroliny úplně vymazává. Jinak tomu nebylo ani při tomto průchodu do útočného pásma.
13:27'
Zakázaného uvolnění se nyní dopustili Hurricanes. Vhazovat se bude před Andersenem.
11:41'
Paul se snažil předat kotouč najetému Sergačjovovi před branku, ale neprocapl ho na něj.
11:22'
Tampa vypálil, ale opět vedle. Stále tak operuje pouze se dvěma střelami na branku.
10:45'
Burns za brankou zablokoval Pointa, který už se chystal na přihrávku před ní.
09:13'
Kotouč přes celé hřiště doputoval až za branku Andersena. Tampa se tak dopustila zakázaného uvolnění.
06:32'
Domácí se dostávají zaslouženě do vedení. Celou akci vypracoval ANDREJ SVEČNIKOV, který si z levé strany sjel k brance přes kruh. Z něj pálil tak ostře, že Vasilevskij vůbec nestihl zasáhnout. Bez asistence.
05:51'
05:49'
Martinook získal kotouč a vyhodil ho až na druhou stranu. Tohle oslabení už Carolina ubrání.
05:08'
Stamkos udělal obrovskou chybu. Vůbec se nepodíval za sebe při zpětné přihrávce, kterou navíc posílal před vlastní brankou. Tam se objevil Aho, který kotouč sebral, ale Vasilevskij jeho šanci skvěle zlikvidoval.
04:51'
Point zavezl kotouč do úvtočného pásma, kde byl ale velice rychle odstaven.
04:30'
Kučerov pálil z dobré pozice, ale rána šla těsně vedle branky. Anderson tak stále figuruje bez jediného zákroku.
03:51'
Seth Jarvis – 2 min., držení.
03:06'
Raddysh parádně odzbrojil soupeře, který už chtěl přihrávat volnému spoluhráči před branku Tampy.
02:45'
Další problémy pro Tampu. Carolina ale opět zaváhání Lightning nevyužila.
02:21'
Tentokrát už Perry chtěl vymyslet útočnou akci, ovšem nedokázal to bez porušení ofsajdového pravidla.
01:51'
Carolina zatím jasně ofenzivnějším týmem. Je to už 4:0 na střely. Tampa navíc většinu času tráví ve svém obranném pásmu.
00:41'
Jacob Slavin se rychle dostal před obránce Tampy a z pravé strany se dostal sám ke gólmanu Tampy, kterého pak ovšem nepřekonal.