NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Columbus - 24. prosince 2022   02:30

Chicago
Chicago
13:29' P. Kane (J. Toews) • 16:00' Domi (P. Kane, J. Johnson) • 22:31' Athanasiou (Lafferty, Mitchell) • 23:24' Raddysh (J. Toews, Kurashev) • 52:16' J. Toews (J. Toews, Domi)
5:2
(2:0, 2:1, 1:1)
Columbus
Columbus
33:48' Marčenko  (M. Bjork, Roslovic) • 43:21' M. Bjork  (Nyquist, Roslovic)
Chicago
Brandon Schrader, Jon McIsaac – Joe Mahon, Shandor Alphonso
United Center, Chicago
Columbus

S konstatováním, že Chicago Blackhawks poráží Columbus Blue Jackets 5:2 a končí tak sérii osmi porážek v řadě, se s Vámi loučí a hezký Štědrý den přeje Tomáš Lysý.

3. Alex Stalock (CHI) 27 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,1 %
Zápas dvou nejhorších týmů obou konferencí končí výhrou Chicaga, které k ní došlo díky rozmezí 14. – 24. minuty, kdy se trefilo hned čtyřikrát. V prvních osmi minutách byli hosté výrazně lepší, ale nedali branku a naopak po první velké šanci Chicaga se začal obraz hry měnit. Nejprve se prosadil Patrick Kane, na kterého za dvě minuty navázal bývalý hráč Modrokabátníků Max Domi. Na začátku druhé části zvýšil vedení domácích po hezké akci Andreas Athanasiou a neméně pohlednou kombinací vyhnal Taylor Raddish z branky Daniila Tarasova.

Hosté ve 34. minutě snížili zásluhou trefy Kirilla Marčenka v přesilovce a ve 44. minutě se prosadil i Markus Bjork, jenže poté nevyužili velkou možnost dostat se na rozdíl jedné branky a minutové oslabení pěti proti třem Chicago ubránilo. Pak dostali výhodu pěti proti třemi i domácí a ačkoliv jí také nevyužili, v klasické výhodě se prosadil Jonathan Toews a bylo rozhodnuto – 5:2.

Chicago tak poprvé od 4.12. vítězí a ruší sérii osmi porážek v řadě, naopak série neúspěchů Blue Jackets se protáhla na šest.
59:04'
Patrick Kane si nepřišel na Korpisala ani po střele z levého kruhu.
58:07'
Síly na ledě se po vysoké holi Andrease Athanasioua srovnají.
58:00'
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny i celého zápasu.
56:59'
Joonas Korpisalo se na brankovišti výborně roztáhl proti dorážce Taylora Raddishe. Jeho výkon je opravdu dobrý ve změti šedi Blue Jackets.
56:27'
Domácí tak budou hrát čtyřminutovou přesilovku pět na čtyři.
56:27'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Boris Katchouk – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
Erik Gudbranson – 2+2, hrubost + 5 min., bitka, odpyká Kirill Marčenko.
56:27'
Erik Gudbranson ukázal pár rychlých pěstí proti Borisi Katchoukovi, který ve třetí třetině soupeře hodně provokuje. A protože se Blue Jackets nedaří, byla toto aspoň možnost, jak pozvednout morálku týmu do dalších zápasů, které po Vánoci přijdou.
55:09'
Nyqistovu střelu z pravého kruhu si našel Alex Stalock ve své výstroji.
54:30'
Utkání se asi bude už pouze dohrávat, Chicago přeruší sérii osmi porážek v řadě.
52:16'
Chicago právě vstřelilo branku!
Zatímco Columbus dlouhou přesilovku pět na tři nevyužil a nezužitkoval ani pokračující klasickou výhodu, domácí jsou na tom lépe. Ačkoliv se Berni už stihl vrátit na led, mohl jen přihlížet tomu, jak Kane našel před brankou volného JONATHANA TOEWSE a ten neměl problém zasunout puk do volné části branky. Eric Robinson se jej snažil zablokovat marně. Asistence: Jonathan Toews, Max Domi.
51:56'
Jones si sjel s pukem prakticky až mezi kruhy, ale ránou na vzdálenější tyčku se neprosadil. Korpisalo dobře zasáhl betonem.
51:35'
Domiho dělovku z levého kruhu lapí Joonas Korpisalo. Tohle byla pořádná pumelice po přihrávce od Setha Jonese.
51:20'
Možná i troška smůly pro Blue Jackets. Markus Bjork při snaze odpálit puk ven z pásma jej vyhodil do hlediště a je zde 46 sekund dlouhá přesilovka Chicaga pět na tři.
51:13'
Domi narýsoval kolmičku na pravý kruh pro Patricka Kanea, kterému kotouč při zakončení sjel z hole. Podruhé už to lídrovi Blackhawks vyšlo lépe, avšak Korpisala nepřekvapil.
50:51'
Ačkoliv si Vladi Gavrikov za brankou počkal na soupeře a přišpendlil ho na mantinel, hosté se nedokázali osvobodit.
50:24'
Blue Jackets posílají kotouč do středního pásma.
50:06'
S koncem přesilovky Tim Berni zahákoval Jasona Dickinsona a bere svému týmu další čas nutný ke vstřelení alespoň kontaktní branky.
49:44'
Blue Jackets hrají v pěti.
49:23'
Nejprve opět z levého kruhu pálil Tyler Johnson, který těsně minul, vzápětí si Joonas Korpisalo věděl rady i proti dorážce z předbrankového prostoru.
49:08'
Chicagu utíká puk do středního pásma.
48:28'
Joonas Korpisalo nejprve výborně zmenšil střelecký úhel Maxi Domimu a poté jej z levé strany neméně dobře vychytal.
47:44'
Boris Katchouk – 2 min., hrubost.

Sean Kuraly – 2 min., krosček + 2 min., hrubost.
47:44'
Na útočné modré Columbusu proběhla pořádný výměna názorů a sudí měli opět co dělat, aby Boris Katchouk a Sean Kuraly nešli do nějakého velkého pěstního souboje. Chicago ale půjde do početní výhody.
47:41'
Blue Jackets velkou šanci na snížení nevyužili a hraje se v plném počtu.
47:03'
Johnny Gaudreau chyboval na vlastní modré, puk mu uskočil od hokejky a Joonas Korpisalo musel hodně vyjet z branky, aby rozehrál puk, což také udělal a následně de facto zbořil Jasona Dickinsona, jenž už se hnal po puku.
46:42'
Jake McCabe před brankou výborně zblokoval střelu Patricka Laineho. Vzápětí se neprosadil ani Kent Johnson, který si před brankou udělal prostor, ale trefil pouze pravou tyčku! Domácí již hrají ve čtyřech.
46:03'
Po vyhraném buly zatím hosté Stalocka pořádně neohrozili.
45:41'
Hosté budou hrát 59 sekund přesilovku pět na tři po tom, co Boris Katchouk tvrdě vrazil na hrazení Marcuse Bjorka a jde na dvě minuty ven.
45:17'
Zatím nikoliv, Seth Jones zblokoval puk a poté ho jeden z jeho spoluhráčů vyhodil na druhou stranu až ke Korpisalovi.
44:40'
Hra byla rychle přerušená a Jason Dickinson usedá zcela jasně za podražení na dvě minuty na trestnou. Při minulém vyloučení Dickinsona se hosté radovali. Bude tomu tak i nyní?
44:30'
A nyní budou hrát hosté opět přesilovou hru, Joonas Korpisalo již odjíždí z branky.
44:03'
Blackhawks se neudrželi v útočném pásmu, na druhou stranu Columbus z rychlého protiútoku prakticky nic nevytěžil.
43:21'
Columbus právě vstřelil branku!
Že by bylo ještě zaděláno na drama? Roslovic zavezl puk po pravé straně do pásma, na kruhu ho předal pro Nyquista, jenž poslal zadovku na MARKUSE BJORKA a jeho rána do šibenice překvapila Alexe Stalocka. Asistence: Gustav Nyquist, Jack Roslovic.
42:03'
Columbusu se zatím nedaří dostat se nějak dlouhodobě do tlaku, čas začíná pro Blue Jackets ubíhat rychle.
40:53'
Souboj těžkých vah! Toews dokázal zblokovat střelu Patricka Laineho.
40:28'
Chicago oslabení zvládlo a hraje v pěti.
Využití: 0-1.
Druhá třetina začala pro Blue Jackets opravdu šíleně, když po 3:24 minutách prohrávali o další dvě branky. Nejprve se prosadil Andreas Athanasiou, jenž po hezké kombinaci zamířil z levého kruhu přesně na bližší tyčku. O necelou minutu později přišla další pěkná akce Chicaga, kterou uzavřel po Toewsově bekhendové přihrávce Taylor Raddish a čtvrtým gólem vyhnal přesouvajícího se Tarasova z brankoviště. I jeho náhradník Korpisalo se měl co ohánět, nicméně zatím neinkasoval a v čase 33:48 zamířil Kirill Marčenko v přesilovce z levého kruhu přesně na teploměr Stalocka. I přes další šance se již skóre neměnilo – 4:1.
Další třetina začne přibližně v 4:30.
40:00'
39:32'
Brankář Chicaga ještě odolal, když po závaru ve svém brankovišti a po střele Nyguista lapí kotouč, čímž nedovolil Gaudreauovi dostat se k dorážce.
39:01'
Blue Jackets kombinují v útočném pásmu a stahují zámek před Stalockem.
38:28'
Možná nyní? Bývalý hráč Columbusu Jack Johnson dostává dvě minuty za držení.
38:06'
Blue Jackets jsou od vstřelené branky aktivnějším celkem, navíc mají o něco větší jistotu v brance díky Korpisalovi. Na snižující gól ale zatím čekají marně.
37:42'
Zakázané uvolnění Chicaga.
36:36'
Po sérii pár hitů se rozduněly mantinely United Center, vše bylo naprosto čisté.
35:27'
A rušno bylo také před Korpisalem, jenž ale zatím své čisté konto v dnešním utkání uhájil. I díky tomu, že Domi v dobré pozici mířil vedle.
34:40'
Hosté jsou rázem na koni, Stalock musel zasahovat proti pokusu Berniho i Gudbransona od modré.
33:48'
Blue Jackets v přesilové hře snižují průběh zápasu. Těžko říct, kolik toho Alex Stalock viděl přes bránícího Setha Jonese. Bjork adresoval přihrávku na levý kruh pro KIRILLA MARČENKA, který vystřelil a ránou na teploměr prošel puk do sítě. Asistence: Marcus Bjork, Jack Roslovic.
33:18'
Buly ve středním pásmu zvládli lépe hosté. Roslovic si najel po pravé straně do pásma, ovšem Stalock se opět vyznamenal. Stejně jako proti ráně Marčenka z levého kruhu.
32:49'
Buly nyní lépe zvládli domácí, Stalock opět ukázal dobrou práci s pukem, ztlumil ho za brankou pro spoluhráče a ten vyhazuje kotouč.
32:46'
Columbus nic nevymýšlí, pár rychlých přihrávek a střela. Tak jako nyní. Adam Boqvist ale neuspěl ani napodruhé.
32:37'
Od modré se do zakončení dostal právě Adam Boqvist, na Alexe Stalocka si táhlou střelou ale nepřišel.
Blue Jackets vysílají na přesilovku Roslovice, Laineho, Gaudreaua, Niquista a jediným bekem je Boqvist.
Střely na branku: 23-8
Přesilová hra Blue Jackets bude následovat až po komerční přestávce.
32:20'
Ačkoliv se to nyní Jasonu Dickinsonovi nelíbí, u mantinelu nedovoleně zastavil Kirilla Marčenka a dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
30:47'
Obrovská šance Chicaga. Athanasiou výbornou akcí projel mezi kruhy přes dva hráče soupeře, na Korpisala však nevyzrál. K odraženému puku se před brankou dostal Jujhar Khaira, jenž měl dostatek času na zamíření, ale volnou část branky přes hráčský val netrefil.
30:27'
Columbus hraje v plném počtu.
29:53'
Hosté se v oslabení dostali do největší šance druhé třetiny. Eric Robinson v situaci jeden na jednoho neváhal a vyslal z levé strany tvrdý pokus, který Alex Stalock ztlumil na betonech.
28:51'
Korpisalo měl co dělat, aby lapil tvrdý pokus Patricka Kanea z pravého kruhu. Nakonec se v brance zorientoval včas.
28:27'
Jack Roslovic v souboji o puk přidržel Setha Jonese a jde zaslouženě ven. Domácí čeká přesilovka čtyři na tři.
28:07'
Gaudreau před brankou hledal puk po nahození Tima Bernho, ale těsně na něj nedosáhl.
27:33'
Connor Murphy – 2 min., hrubost.

Mathieu Olivier – 2 min., nesportovní chování.
27:33'
Konečně se také děje něco, co vybudilo fanoušky v ochozech. Mathieu Olivier ve snaze trošku nabudit svůj tým trefil na mantinel Jonathana Toewse, což se samozřejmě nelíbilo nikomu z domácích. Nutno říct, že Toews nebyl na zákrok úplně připraven a hned ho přišel mstít Connor Murphy. Následovala poměrně velká potyčka, ve které měli sudí plné ruce práce.
Poměr střel za sedm minut druhé třetiny je jednoznačný – 7:2 pro Chicago.
26:58'
Toews našel za brankou Kurasheva, který ještě prodloužil kombinaci. A nakonec to byl právě asistent u čtvrté branky Blackhawks, který vypálil a donutil Korpisala k dalšímu zákroku.
Zatímco Chicago jednoznačně kraluje dnešnímu zápasu, NHL má oficiálně druhého nejlepšího střelce historie, protože v utkání Washingtonu proti Winnipegu se Alexandr Ovečkin prosadil dvakrát a překonal tak rekord Gordieho Howea.
25:25'
A ani Joonas Korpisalo se od začátku svého nástupu do branky vůbec nenudí, už musel zasahovat u tří nebezpečných šancí domácích.
23:24'
Střídání v týmu Columbus Blue Jackets:
ze hřiště odchází Daniil Tarasov, přichází Joonas Korpisalo.
23:24'
Vstup Blue Jackets do druhé třetiny je katastrofální. Kurashev přejel s pukem do útočného pásma a na pravém kruhu přenechal kotouč pro Toewse. Zkušený forvard našel bekhendovým pasem mezi kruhy TAYLORA RADDISHE, který se lehce prosadil a trefil prostor kolem přesouvajícího se Tarasova, jehož touto trefou vyhnal z branky. Asistence: Jonathan Toews, Philipp Kurashev.
22:31'
Hostům se prostě vůbec nedaří a je to znát. Chicago dělá další krok za přerušením osmizápasové série bez vítězství, když Mitchell našel na modré Laffertyho, který prodloužil puk na levý kruh pro ANDREASE ATHANASIOUA a ten se trefil přesně na bližší tyčku. Asistence: Sam Lafferty, Ian Mitchell.
21:38'
Neuspěl ani Seth Jones, který si s pukem vybruslil na pravý kruh, odkud zaměstnal brankáře.
20:19'
Bekhendovou střelu Raddishe z velkého úhlu na levé straně likviduje Tarasov.
Bez vyloučení.
Úvodních osm minut zápasu bylo jasně v režii Blue Jackets, kteří soupeře prakticky nepustili do útočného pásma. Jenže po první velké šanci Chicaga a také první střele na branku se hra otočila. Ve čtrnácté minutě se Blackhawks dostali do vedení střelou Patricka Kanea z levé strany k bližší tyči nad vyrážečku Tarasova a o dvě minuty později stejný hráč našel z kruhů na pravé straně Maxe Domiho, jenž tvrdou ránou propálil gólmana, který puk lehce škrtl lapačkou – 2:0.
20:00'
19:45'
Roslovic hledal za brankou Gaudreaua, jenž přetáhl puk na levou stranu a poté se k němu na modré znovu dostal Roslovic, jenže o dvacet centimetrů mu černá guma uskočila do středního pásma.
18:58'
Seth Jones dostal od Domiho puk na modrou, nakonec ale od modré nevystřelil. Což bylo možné na škodu, jelikož byl s pukem nucen vyjet ven z pásma.
18:33'
Eric Robinson na levém kruhu stahovačkou obelstil protihráče a následně bleskově vystřelil, nicméně Alexe Stalocka nepřekvapil.
17:41'
Adam Boqvist pálil prakticky z modré, jeho střela ale končí nad brankou.
16:55'
Na druhé brance se tak i přihrávkou podílel bývalý hráč Blue Jackets (Jack Johnson). Nyní jeho bývalý tým nečeká vůbec lehká úloha.
16:00'
Domácí rázem vedou o dvě branky. Johnson na modré viděl najíždějícího Kanea, jenž rychle přejel s kotoučem na osu hřiště. Na pravé straně viděl zcela volného MAXE DOMIHO, kterému adresoval kotouč. Bývalý útočník Blue Jackets se opřel do puku a i když po něm Tarasov lehce sáhl lapačkou, střela byla tak tvrdá, že tak jako tak prošla do sítě. Asistence: Patrick Kane, Jack Johnson.
15:18'
A rázem jsou domácí jasně lepší, nepouští Columbus z prostoru od Tarasova.
13:29'
Ačkoliv bylo doposud Chicago horším týmem, jde do vedení. Patrik Laine před modrou po dobrém napadání domácích ztratil puk, který mu vypíchl Jonathan Toews. Kotouč se dostal k PATRICKU KANEOVI, jenž si najel na levý kruh a střelou na bližší tyč nad vyrážečku nedal Daniilu Tarasovovi šanci. Asistence: Jonathan Toews.
12:15'
Bývalý forvard Blue Jackets Max Domi byl na buly úspěšnější než Kent Johnson a domácí poté vyváží puk na druhou stranu.
12:05'
Nahození z levého kruhu kryje Alex Stalock a hru opět přerušuje komerční pauza.
11:33'
Isaak Phillips za vlastní brankou poslal na mantinel Joshe Dunneho. Ani tento slušný hit neprobudil ospalé tribuny United Center.
10:37'
Gudbranson získal puk na hokejku a ihned rozehrál dopředu. Hosté se sice se štěstím dostali do pásma, ale v tomto prostoru se díky dobrá práci Toewse dlouho neudrželi.
09:59'
Tyler Johnson byl ve dvou dobrých šancích, nyní zase iniciativu jednoznačně převzali domácí. Útočník s číslem 90 neuspěl jak z kruhů, tak následně z bezprostřední blízkosti Daniila Tarasova.
08:23'
První střela na branku v podání Chicaga přichází po osmi a půl minutách, navíc jen kvůli špatné rozehrávce Columbusu. Jason Dickinson se ujal puku a mezi kruhy na nic nečekal. Udělal dva rychlé kroky a vypálil na lapačku Tarasova, jenž puk chytá.
07:12'
Liam Foudy dobře zabojoval za brankou Stalocka a získal pro svůj tým puk. Bjorkovo nahození se poté odrazilo od hráčů před branku, kde první uvedený hráč těsně nedosáhl na dorážku.
06:19'
Hned po buly se Columbus opět dostal před Stalocka. Boqvist servíroval křižný pas na levý kruh pro Gustava Nyquista, který z pokleku z první minul puk.
05:40'
Až nyní se domácí na chvilku osvobodili, ale Blue Jackets jsou s odpovědí rychle zpět. Jenže vzápětí Adamu Boqvistovi už uskočil puk za modrou čáru. Následuje komerční přestávka.
04:57'
Velmi dobré střídání hostí, třetí lajna uzavřela Chicago v útočném pásmu.
03:40'
Také další vyhození Blackhawks rychle sbírají hosté a Gavrikov se už s pukem žene do pásma.
02:55'
Na začátku zápasu jsou hosté opravdu aktivnějším týmem, neustále se derou před Alexe Stalocka, který tentokrát dostal přednost před Petrem Mrázkem.
00:46'
Nepřesná rozehrávka Blue Jackets končí zakázaným uvolněním.
00:11'
První buly vyhráli hosté, kteří nahodili puk do útočného pásma. Zatím bez úspěchu.
00:01'

Chicago Blackhawks: Stalock (Mrázek) – McCabe, S. Jones (A), I. Phillips, Murphy, J. Johnson, Mitchell – T. Johnson, Domi, P. Kane (A) – Kurashev, J. Toews (C), Raddysh – Athanasiou, Dickinson, Lafferty – Katchouk, Khaira, Entwistle.
Trenér: Luke Richardson

Columbus Blue Jackets: Tarasov (24. Korpisalo) – Gavrikov, M. Bjork, Berni, Gudbranson, A. Boqvist, Peeke – J. Gaudreau (A), K. Johnson, Laine – Marčenko, Roslovic, Nyquist (A) – E. Robinson, Kuraly, Olivier – L. Foudy, Dunne, Meyer.
Trenér: Brad Larsen

Rozhodčí: Brandon Schrader, Jon McIsaac – Joe Mahon, Shandor Alphonso.
Columbus – Chicago 0:2 (26.2.2021)

O oba týmy se bude jednat o první vzájemný zápas v probíhající sezoně.
Columbus Blue Jackets:
Ani Modrokabátníci na tom nejsou dobře, mají pouze o čtyři body více, jsou na posledním místě Východu a celkově třetím nejhorším týmem soutěže. Za sebou mají jen Anaheim a právě Chicago. Série bez bodu Columbusu je nyní natažena na pět utkání v řadě, bohužel ještě početnější je listina zraněných hráčů. Blue Jackets se musí obejít bez Cole Sillingera, Nicka Blankenburga, Boone Jennera, Jegora Činachova a Jake Beana. Ještě citelnější je, že do konce sezony jsou vyřazeni Jakub Voráček, Zach Werenski a Justin Danforth.
Chicago Blackhawks:
Poslední výhra Černých jestřábů je stará téměř tři týdny, dne 4.12. vyhráli na ledě Rangers 5:2. Od této chvíle následovalo hned osm porážek v řadě, včetně potupných debaklů, kdy Chicago doma padlo 3:7 s Washingtonem nebo 1:7 s Rangers. Tým trápí zejména ofenzíva, vždyť 70 vstřelených branek znamená nejhorší gólovou potenci z celé soutěže. Přitom Blackhawks jsou téměř kompletní, na listině zraněných je pouze Jarred Tinordi. Sečteno a podtrženo, 18 bodů ve 31 zápasech a post nejhoršího týmu celé NHL.

Poslední zápasy Chicaga:
Chicago – Nashville 2:4
Chicago – Rangers 1:7
Minnesota – Chicago 4:1
Chicago – Vegas 1:4
Chicago – Washington 3:7
Dobrý den a hezké první hodiny Štědrého dne, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu kanadskoamerické NHL, nejlepší hokejové ligy světa. V noci z pátka na sobotu je na programu několik zápasů a jeden z nich se odehraje v United Center, kde nastupuje k domácím zápasům Chicago Blackhawks. Tomu se v Západní konferenci hrubě nedaří, když je na posledním místě se ziskem 18 bodů a nyní nastoupí pro změnu proti nejhoršímu týmu z Východu, kterým je Columbus Blue Jackets, jenž má 22 bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.