NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Edmonton - 1. prosince 2022   03:30

Chicago
Chicago
34:33' Katchouk (J. Johnson, Entwistle) • 52:37' Domi  • 52:56' Entwistle (R. Johnson) • 58:50' Domi (P. Kane)
4:5
(0:0, 1:2, 3:3)
Edmonton
Edmonton
20:54' Draisaitl  (Nurse, Kulak) • 29:48' Nugent-Hopkins  (Puljujärvi, Janmark) • 41:18' McDavid  (Draisaitl, Kulak) • 50:00' Janmark  (Nugent-Hopkins, Bouchard) • 55:21' Draisaitl  (McDavid, Hyman)
Chicago
A. Söderblom (Mrázek) – J. Johnson, Set. Jones (A), Roos, Murphy, McCabe, Cal. Jones – Athanasiou, J. Toews (C), P. Kane (A) – Kurashev, Domi, Raddysh – Khaira, Dickinson, Blackwell – Katchouk, Entwistle, R. Johnson.
Halkidis, Lee, McNamara, Shewchyk
United Center, Chicago
15 397 diváků
Edmonton
S. Skinner (Campbell) – Nurse (A), Ceci, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard – Draisaitl, McDavid (C), Hyman – Janmark, Nugent-Hopkins (A), Puljujärvi – Shore, Ryan, Holloway – Malone, Hamblin, Benson.

3. MacKenzie Entwistle (CHI) – 1+1
Edmonton Oilers vyhrává tento zápas 5:4. Domácím se podařilo snížit v závěru třetiny na rozdíl jediné branky, ale vyrovnat už tým nedokázal. Po dramatickém zápase bere body Edmonton.
59:46'
Domácí mají tlak v útočném pásmu a další buly.
59:46'
Taylor Raddysh měl obrovskou šanci, ale brankáře nepřekonal. Skvěle hrají v posledních minutách domácí.
59:24'
Domácí hrají v šesti.
58:50'
Chicago právě vstřelilo branku!
Rychle po vyhraném buly se domácí usadili v útočném pásmu a po skvělé Kaneově přihrávce poslal kotouč do odkryté části branky zcela volný MAX DOMI. Asistence: Patrick Kane.
58:44'
Domácí si berou oddechový čas a podle všeho budou hrát v šesti.
58:44'
Stuart Skinner kryje kotouč, bude se vhazovat.
58:33'
Čas do konce zápasu se rychle krátí.
58:15'
Derek Ryan se dostal do brejku při vlastním oslabení, Arvid Söderblom si připsal jistý zákrok.
58:00'
Seth Jones zkoušel udržet útočné pásmo, ale nepodařilo se mu to. Oilers následně vyhodili.
57:40'
Oba kluby střídají, domácí rozehrávají od vlastní branky.
57:00'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, hosté mají stále dvoubrankový násokk.
56:36'
Hra je přerušená, domácí hrají aktivně, ale nedaří se jim vypracovat si velkou šanci.
56:19'
Seth Jones a Taylor Raddysh se dostali do zakončení, ale brankář kryje kotouč.
55:25'
Domácí celek má možnost v dlouhé přesilovce zdramatizovat zápas.
55:25'
Vyloučení v týmu Edmonton Oilers:
Ryan Nugent-Hopkins – 2+2, vysoká hůl.
55:21'
Edmonton právě vstřelil branku!
Krásná akce a hostující celek navyšuje své vedení, odkrytou část branky v pohodě trefil LEON DRAISAITL. Asistence: Connor McDavid a Zach Hyman.
54:44'
Blackhawks rozehrávají od své branky a čekají na vhodný moment, aby se dostali do útočné třetiny.
54:22'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek prohrává o jednu branku a má nyní více ze hry.
54:00'
Domácí celek cítí šanci, že může se zápasem ještě něco udělat. Arvid Söderblom kryje pak puk a komernčí přestávka.
52:56'
A pozor. Rychlá branka domácích a je sníženo na rozdíl jediného gólu. Prosazuje se MACKENZIE ENTWISTLE. Asistence: Reese Johnson.
52:37'
Domácí celek se prosazuje a snižuje rozdíl v zápase. Tvrdou ránou překonal brankáře soupeře MAX DOMI.
52:28'
Stuart Skinner kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
52:08'
Patrick Kane dostal dobrou přihrávku od spoluhráče, ale minul branku.
52:00'
Domácí celek hraje přesilovku, pokouší se rychle se dostat do útočného pásma.
51:27'
Evan Bouchard – 2 min., držení hole.
50:59'
Hosté pokračují v dobré hře a domácí se musí bránit tlaku soupeře.
50:00'
Krásná akce Edmontonu, který navyšuje své vedení, po přečíslení a šikovné přihrávce spoluhráče se prosazuje MATTIAS JANMARK. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Evan Bouchard.
49:48'
Chicago vybojovalo buly v útočném pásmu, následná rána byla rychle zblokovaná.
49:17'
Zakázané uvolnění hostů, dobrou pozici měl Jack Johnson, ale trefil jen brankáře.
48:24'
Vhazovat se nyní bude před brankou hokejistů v červených dresech, tedy před brankou Blackhawks.
48:11'
Darnell Nurse pálil od modré čáry, jeho rána byla před brankou zblokovaná.
47:44'
Mnoho hokejové krás k vidění není, Leon Draisaitl se sice dostal do zakončení, trefil jen soupeře.
47:11'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Ti domácí nemají mnoho důvodů k radosti.
46:47'
15:30, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Seth Jones minul branku ránou od modré čáry.
46:20'
Po komerční přestávce pokračuje zápas dál, velmi dobře ho mají rozehraný hokejisté Edmontonu.
46:00'
Darnell Nurse pálil od modré čáry, Arvid Söderblom kryje kotouč. Vhazovat se bude před jeho brankou.
45:22'
Arvid Söderblom si poradil se střelou z bezprostřední blízkosti, Ryan Nugent-Hopkins neuspěl.
45:00'
Connor McDavid se nadvakrát dostal k zakončení, jeho rána končí vedle.
44:40'
Hosté zatím na výraznější šanci v přesilovce čekají.
44:14'
Leon Draisaitl ani Connor McDavid nedokázali své šance proměnit. Jejich akci nechybělo moc.
43:43'
Chicago hraje v oslabení a dokázalo vyhodit nyní kotouč. Dostalo se do bezpečí.
43:30'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Connor Murphy – 2 min., hrubost.
43:21'
Aktivněji hrající Edmonton sice vybojoval buly v útočném pásmu, ale výraznější šanci si nevypracoval.
42:06'
Domácí celek se nyní sice usadil v útočném pásmu, ale pokus o zakončení nevyšel podle představ.
41:53'
Brankář Oilers nyní přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.
41:18'
Následná akce znamená gól a hostující celek navyšuje své vedení, po rychlé akci a parádní individuální akci se prosazuje CONNOR MCDAVID. Asistence: Leon Draisaitl a Brett Kulak.
40:01'
Leon Draisaitl a Ryan Nugent-Hopkins poslali hostující celek do dvoubrankového vedení, za domácí pak šikovnou tečí snížil Boris Katchouk.
40:00'
39:43'
Andreas Athanasiou pálil, jeho rána byla zblokovaná.
39:29'
Edmonton znovu vyhazuje přes všechny čáry.
39:13'
Seth Jones rozehrává od své branky, následně mohl Patrick Kane zakončovat, ale puk nezpracoval.
39:00'
Chicago hraje přesilovku, dostáváme se do poslední minuty hry ve třetině.
38:21'
Ryan Nugent-Hopkins – 2 min., sekání.
38:00'
Max Domi postupoval do útočného pásma, ale pokus o zakončení mu nevyšel. Následně jeho spoluhráč trefil tyč.
37:20'
Chicago dostalo kotouč přes všechny čáry tak šikovně, že se nepískl icing.
37:05'
Edmonton se nyní usadil v útočném pásmu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.
35:36'
Brett Kulak pálil od modré čáry, jeho rána nebyla vůbec špatná, ale obrana si dokázala poradit.
35:00'
Zach Hyman si vypracoval další velkou šanci, jeho projektil končí na tyči. Následně hosté trefili znovu tyč.
34:33'
Je sníženo, prosazuje se domácí celek. Střelu od modré čáry dokázal elegantně před brankou tečovat obranou neobsazený BORIS KATCHOUK. Asistence: Jack Johnson a MacKenzie Entwistle.
34:01'
Taylor Raddysh výborně tečoval střelu spoluhráče před brankou, ale gólman Oilers si dokázal poradit.
33:29'
Ofsajd zastavil akci Oilers. Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu.
33:12'
Zbytečně se nepřerušuje, hraje se rychlý hokej.
32:40'
Jason Dickinson čekal mezi kruhy na přihrávku, ale spoluhráči k němu nedokázali puk dostat. Směr hry se rychle otáčí.
31:40'
Connor McDavid získal puk v útočném pásmu, ale rychle k němu přistoupila obrana, která mu nedala moc prostoru.
31:15'
Edmonton nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing. Pak šel střídat.
31:00'
Hraje se rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Zatím mají převahu hosté.
30:18'
Ryan Nugent-Hopkins měl další velkou šanci, ale brankáře nepřekona. Komerční přestávka.
29:48'
V době, kdy se pomalu začínala hra Chicaga zlepšovat, se prosazuje jeho soupeř. Po krásné akci se střelou zprvní prezenzuje RYAN NUGENT-HOPKINS. Jeho rána byla nechytatelná. Asistence: Jesse Puljujärvi a Mattias Janmark.
29:36'
Chicago se pokouší hrát aktivněji, nyní se usadilo v útočném pásmu, ale pokus o střelu nebyl přesný.
29:12'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, následně se píská zakázané uvolnění.
28:45'
Komerční přestávka.
28:31'
Hosté se usadili v útočném pásmu, Ryan Nugent-Hopkins pokračoval v akci, ale pokus o zakončení byl zblokovaný.
27:17'
7:20, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.
26:42'
Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Střeleckou převahu mají hosté.
25:18'
Edmonton hraje přesilovku dobře, usadil se v útočném pásmu. S další ránou od modré čáry neměl brankář Arvid Söderblom problém.
24:55'
Connor McDavid se po nepřehledné situaci dostal do zakončení a jeho rána končí na tyči.
24:46'
Arvid Söderblom si poradil s akcí, kterou vedl aktivně hrající Connor McDavid.
24:36'
Chicago dokázalo vyhodit přes všechny čáry, oba kluby střídají.
24:10'
Edmonton má možnost přesilové hry, usadil se v útočném pásmu, ale rána od modré čáry byla zblokovaná.
23:43'
MacKenzie Entwistle – 2 min., podrážení.
23:15'
Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Mnoho šanci k vidění není.
21:35'
Philip Broberg to zkoušel od modré čáry, jeho projektil nebyl vůbec špatný, ale brankář si dokázal poradit.
20:54'
Hned z kraje třetiny se hostující celek dostává do vedení, po rychlé ack se po šikovné přihrávce spoluhráče střelou do odkryté části branky prosazuje LEON DRAISAITL. Asistence: Darnell Nurse a Brett Kulak.
20:01'
Po první třetině platí bezbrankový stav, Hyman sice dostal puk do branky, ale gól pro nedovolené bránění brankáři neplatil. Kluby jdou do kabin za stavu 0:0.
20:00'
19:30'
Už se pravděpodobně nic v této třetině nestane.
19:14'
Taylor Raddysh byl sice volný před brankou, ale spoluhráči mu přihrát nedokázali.
18:46'
Colin Blackwell odehrál kotouč tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Jeho tým se osvobodil, a tak může vystřídat.
18:00'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, stále platí bezbrankový stav.
17:27'
Patrick Kane se dostal do zakončení, jeho rána z pravé strany končí vedle branky.
16:30'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidněšjí pasáž hry.
16:29'
15:50'
Evan Bouchard vypálil od modré čáry, jeho pokus tak tak dokázal brankář Chicaga vytěsnit do ochranné sítě nad brankou. Bude se vhazovat.
15:14'
Hyman měl nyní další příležitost, ale brankář Arvid Söderblom jej vychytal. McDavid výborně připravil střeleckou pozici pro spoluhráče.
14:49'
Zach Hyman sice dostal kotouč do branky, následně si domácí tým vzal výzvu pro nedovolené bránění brankáři a uspěl. Gól z tohoto důvodu neplatí.
14:40'
Tyson Barrie vypracoval střeleckou pozici pro spoluhráče.
14:14'
Edmonton si nyní zahraje přesilovku, tým se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.
14:03'
Jake McCabe – 2 min., sekání.
13:42'
4:8, tak vypadá statistika střel na branku, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
13:10'
Philipp Kurashev hledal v útočném pásmu spoluhráče, ale přihrávka na něj postrádala přesnost.
11:27'
Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se bude před jejich brankou.
10:27'
Jujhar Khaira přišel ve středním pásmu o puk, hrát tak mohou hosté.
09:28'
Connor McDavid a Zach Hyman měli obrovské šance, ale nedokázali je proměnit. Brankář domácích měl i štěstí, protože se puk odrazil příhodně pro něj. Následně Blackhawks neuspěli v situaci dva na jednoho.
08:57'
Zach Hyman zůstal volný mezi kruhy, dostal se do střelecké pozice, zpracoval puk a vypálil. Jeho rána končí vedle.
08:45'
Connor McDavid se dostal do zakončení, šikovně se obtočil okolo obrany, a pak vypálil. Jeho rána končí na tyči.
07:57'
Více ze hry mají nyní domácí hokejisté, kteří jsou střelecky aktivnější a snadněji se dostávají do zakončení.
07:21'
Andreas Athanasiou byl volný před brankou, ale neuspěl. Následně akce domácích pokračovala dál a pálil Jack Johnson. Brankář byl pozorný.
06:53'
Špatná rozehrávka domácích, a tak se píská zakázané uvolnění. Chicago se dostane do útočného pásma celkem snadno a bez boje.
06:32'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, zatím registrujeme jen dvě střely na branku.
06:09'
05:50'
Hra je přerušená, kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:40'
Boris Katchouk se pokoušel dostat se do střelecké pozice, ale obrana Oilers mu mnoho prostoru nedala.
04:40'
Colin Blackwell sice dostal puk do útočného pásma, ale pak se mu nepodařilo udržet třetinu.
03:20'
Úvodní přesilovku v zápase nedokázal tým Chicaga proměnit.
03:00'
Leon Draisaitl měl dobrou střeleckou pozici, jeho rána však končí vysoko nad brankou.
02:46'
02:16'
Andreas Athanasiou se dostal do zakončení. Jeho projektil končí vedle braky. Nechybělo moc jeho pokusu.
01:41'
Caleb Jones pokračuje v akci, domácí se nemohou dostat do útočného pásma.
01:19'
Seth Jones rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry. Následně Edmonton vyhodil.
00:46'
Jesse Puljujärvi – 2 min., hákování.
00:40'
Connor McDavid se jako první hráč dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal brankář Arvid Söderblom poradit. Bude se vhazovat.
00:01'

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Mrázek) – J. Johnson, Set. Jones, Roos, Murphy, McCabe, Cal. Jones – Athanasiou, J. Toews, P. Kane – Kurashev, Domi, Raddysh – Khaira, Dickinson, Blackwell – Katchouk, Entwistle, R. Johnson.

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Nurse, Ceci, Kulak, Barrie, Broberg, Bouchard – Draisaitl, McDavid, Hyman – Janmark, Nugent-Hopkins, Puljujärvi – Shore, Ryan, Holloway – Malone, Hamblin.
Zápas začne ve 3:52.
Nastupují proti sobě dva kluby ze Západní konference. Lepší výchozí pozici mají hráči Edmontonu, kteří jsou v rámci konference na sedmé pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři, naposledy porazil Rangers 4:3 a Floridu 4:3 v prodloužení. Chicagu se naopak nedaří, v tabulce konference je tým na předposlední pozici, horší je jen Anaheim. Blackhawks prohráli posledních pět zápasů a získali jediný bod.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawks a Edmonton Oilers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.