NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : Ottawa - 7. března 2023   03:00

Chicago
Chicago
16:22' Kurashev (Tinordi) • 22:00' S. Jones (A. Bjork, Dickinson) • 25:29' S. Jones (A. Bjork, Athanasiou) • 30:31' Dickinson (A. Bjork, Entwistle) • 43:18' L. Reichel (Athanasiou)

Střely na bránu: 21 – 35 | Přesilová hra: 0/5 – 0/4 | Trestné minuty: 15 – 47
Hokejisté Chicaga dnes zastavili pětizápasovou vítěznou šňůru Ottawy. Její hráči musejí kousat porážku 0:5. Domácí dnes soupeře totálně přejeli v produktivitě. Sens měli v prvních čtyřiceti minutách opticky více ze hry, soupeře výrazně přestříleli, ale góly dávali jen Blackhawks.

Skóre utkání otevřel v 17. minutě Philipp Kurashev. Na začátku druhé části se hned dvakrát prosadil obránce Seth Jones, a když v polovině duelu skóroval také Jason Dickinson, vedli domácí už 4:0. Žádný zvrat už pak nepřinesla ani závěrečná dvacetiminutovka. Naopak, viditelně frustrované hosty ještě ve 44. minutě dorazil proměněným samostatným únikem Lukas Reichel. Bezchybný výkon dnes předvedl brankář Chicaga Alex Stalock, který udržel podruhé v sezóně čisté konto.
59:40'
Teď už rozhodčí pustili i případné zakázané uvolnění. Není důvod to protahovat.
59:00'
A již byla ohlášena poslední minuta.
58:02'
Od konce duelu nás dělí poslední dvě minuty. Bojuje se už jen o čisté konto Alexe Stalocka.
57:42'
Sögaard přerušil hru po střele Caleba Jonese od modré. Ještě jedna reklamní přestávka.
57:14'
Dylan Gambrell si mezi kruhy rovnal puk trochu déle, než bylo žádoucí. Do střely mu pak vložil hůl domácí hráč.
56:20'
Hosté už hrají v pěti.
55:40'
Domácí už v téhle přesilovce nikam nepospíchají. V klidu hru kontrolují.
54:19'
Dvě minuty za krosček dostal hostující Austin Watson. Brady Tkachuk s Markem Kastelicem obdrželi osobní tresty za nesportovní chování.
54:19'
Hosté jsou frustrováni a Mark Kastelic vyprovokoval šarvátku s Jujharem Khairou! Rozhodčí navíc odtahují na střídačku Bradyho Tkachuka, který měl nějaký konflikt s brankářem Stalockem. Ten se mu doslova vysmíval.
54:01'
Po střele Claudea Girouxe drží puk Stalock. Čas na reklamní přestávku.
53:22'
Lukas Reichel už byl na ledě dlouho. Poté, co získal puk, se tak spokojil s jemným vyhozením, po němž puk nepřešel brankovou čáru. Domácí mohli v klidu prostřídat.
52:25'
Entwistle s Kurashevem měli v krátkém sledu dobré příležitosti. Sögaard tentokrát odolal.
51:58'
Dělovka Jakoba Chychruna z levé strany se do domácí branky nevešla.
51:10'
Anderson nabil mezi kruhy Borisovi Katchoukovi, který vyprášil pravý beton Sögaarda.
50:39'
50:13'
Nyní už šance! Athanasiou zavezl puk dopředu na levém křídle. Před branku najížděl obránce Seth Jones, jehož defenziva soupeře úspěšně ignorovala. Jonesovi však ukradl hattrick výborným zákrokem Sögaard!
49:40'
Domácí si v první polovině přesilovky nic zásadního nevytvořili. Nyní sbíral pro Ottawu čas Stützle.
48:38'
Hostům se nedaří vůbec nic. Dylan Gambrell nyní při forčekinku za brankou trefil holí do obličeje Setha Jonese a posedí si dvě minuty na trestné lavici.
48:12'
O vítězi zápasu je zřejmě jasno. Ottawa přitom přijela na led nejhoršího týmu Západní konference posílaná pěti výhrami v řadě. Navíc vždy nastřílela pět nebo šest gólů. A dnes zatím vůbec nic.
47:36'
Entwistle připravil Bjorkovi další šanci. Ten z pravé strany přestřelil Sögaardovu branku! Následuje reklamní pauza.
47:07'
Entwistle se hezky uvolnil na levé straně. Poté předkládal puk do slotu, kde na něj těsně nedosáhl najíždějící Anders Bjork.
46:36'
46:22'
V hostujícím oslabení zahrozil Jakob Chychrun. Ten se dostal k puku po zakopnutí Athanasioua a pokusil se propálit Stalocka z levého kruhu. Ten jeho projektil zastavil.
46:01'
Sögaard pokryl vyrážečkou ránu Tylera Johnsona na bližší tyčku.
45:18'
Raddyshovu nabídku se snažil před brankou tečovat Kurashev. Neusměrnil však puk mezi hostující tyče.
44:35'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
Drake Batherson – 2 min., hákování.
44:12'
Od modré čáry to zkusil Nikita Zajcev. Sögaard si tentokrát připsal úspěšný zákrok a přerušil hru.
43:18'
Chicago právě vstřelilo branku!
Ottawa hraje a domácí dávají góly! Andreas Athanasiou poslal do samostatného úniku LUKASE REICHELA, který překonal Sögaarda precizní bekhendovou kličkou. Asistence: Andreas Athanasiou.
43:08'
Po nahrávce Sandersona střílel z jedničky Chychrun. Z pravého kruhu minul.
42:44'
Chabot těsně udržel útočnou modrou čáru. Z jeho práce pak mohl těžit Tim Stützle, ale jeho ránu z osy našel v lapačce dnes bezchybný Stalock.
42:13'
Střela Claudea Girouxe byla sražena mimo hrací plochu. Ofenzivní trápení Sens v tomto duelu pokračuje.
41:45'
Pokus Travise Hamonica od pravého mantinelu vyrazil Stalock. Volný puk pak odklidili jeho spoluhráči.
41:00'
Gauthier se za brankou vyhnul protihráči a bekhendovým pasem našel Jakea Sandersona. Hostující obránce však pálil jen do bránícího Guttmana.
40:36'
Caleb Jones vyčkává s pukem za brankou, aby mohli spoluhráči vystřídat.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 5:00.
Statistika
Střely na bránu: 14 – 27 | Přesilová hra: 0/2 – 0/4 | Trestné minuty: 15 – 11
Ve druhé třetině přidalo Chicago další tři góly a vede nad Ottawou už 4:0! Hostům není nic platná značná střelecká převaha. Všech 27 jejich pokusů pochytal brankář Stalock. To domácí jsou naopak velmi produktivní a pokud už zakončují, většinou se již jedná o brankovou příležitost. Utkání zatím výborně vychází Sethovi Jonesovi, který dvakrát přesně mířil v úvodu uplynulé dvacetiminutovky. O čtvrtý domácí zásah se pak postaral v polovině duelu Jason Dickinson. Na všechny tři góly Černých jestřábů ve druhé části nahrával Anders Bjork. Sens již za stavu 0:4 nevyužili ani minutovou přesilovku 3 na 5.
40:00'
39:39'
Zakázané uvolnění Ottawy.
39:01'
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:10'
Anders Bjork mohl přidat ke třem asistencím i gól! Najížděl sám na Sögaarda, který však pokryl jeho střelu pravým betonem a stejnou částí výstroje vyrazil i dorážku!
38:00'
Nyní je už Chicago v plném počtu.
37:48'
Domácí vyhazují.
37:04'
Chychrun dostal nabídku na pravou stranu. Jeho ránu srazil do ochranné sítě Seth Jones. Domácí jsou už ve čtyřech.
36:49'
Ne, hostům se vůbec nedaří. V přesilovce 5 na 3 dosud netrefili Stalockovu branku. Stützle nyní hledal na levém kruhu čekajícího DeBrincata. Bránící hráč však puk tečoval do hlediště.
35:59'
Jarred Tinordi hodil Tkachuka na vlastního brankáře Stalocka a tento moment vedl k bitce. Oba hráči dostávají pětiminutové tresty za bitku, Tinordi navíc dvojku za její vyprovokování. Ottawa tedy bude hrát přesilovku 5 na 3!
35:59'
Máme tu regulérní bitku mezi hostujícím kapitánem Bradym Tkachukem a Jarredem Tinordim!
35:32'
Domácí ujeli v oslabení do přečíslení 3 na 1! Dickinson našel z druhé vlny najíždějícího Jarreda Tinordiho, který minul branku.
35:18'
Rychlou souhru zakončoval z pravého kruhu Drake Batherson. Stalock zasáhl lapačkou.
35:06'
Alex DeBrincat pálil z levé strany nad branku.
35:00'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Nikita Zajcev – 2 min., podrážení.

Přesilovka Sens začne po reklamní přestávce.
34:17'
Hosté v plném počtu, rozhodčí navíc signalizuje vyloučení na straně Chicaga...
33:15'
Hosté mohli skórovat v oslabení, ale není jim přáno! K nebezpečným ranám se v krátkém sledu dostali Gambrell s Watsonem. Po střele druhého jmenovaného Stalock vyrazil kotouč k Jakobovi Chychrunovi, který byl před ním úplně sám. Se zakončením na vyrážečku ale nepochodil!
32:46'
Sanderson vyhodil až ke Stalockovi.
32:16'
Claude Giroux vysekl hokejku Bjorkovi a dostává dvouminutový trest. Přesilovka pro Blackhawks.
31:52'
Pinto nahrál před brankou Alexovi DeBrincatovi, který nepřekonal Stalocka.
31:24'
Pokus Jakea Sandersona zablokovala domácí obrana. Ta dnes svému brankáři dobře vypomáhá.
31:12'
Puk vypadl z hrací plochy. Následuje reklamní přestávka. Hostující kouč zatím ponechává v brance Madse Sögaarda. Z farmy povolaný Kevin Mandolese totiž do arény dorazil až v průběhu první třetiny a neměl tak ideální přípravu na zápas.
30:31'
Hostující kouč D.J. Smith si vyžádal oddechový čas.
30:31'
Hostům se ve druhé třetině totálně rozpadla hra! Anders Bjork, který přišel do Chicaga na konci přestupového termínu z Buffala, si připisuje už třetí asistenci. Zpoza branky oslovil JASONA DICKINSONA, jenž zůstal na ose úplně volný a střelou na vyrážečku upravuje už na 4:0. Asistence: Anders Bjork a MacKenzie Entwistle.
28:46'
Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Kurashev našel Bjorka, který ještě vracel mezi kruhy Lukasovi Reichelovi, jenž situaci doplnil z druhé vlny. Útočník Chicaga si stáhl puk na bekhend do protipohybu Sögaarda a hosty zachránila levá tyčka!
28:09'
Zblízka se nedokázal prosadit Claude Giroux. Kotouč je v držení Stalocka. Reklamní přestávka.
27:24'
Po nepřesné střele Erika Brännströma vyrazili do brejku Raddysh s Johnsonem. Prvně jmenovaný nedokázal v rozhodující chvíli spoluhráči předat kotouč před branku.
26:18'
Pokus Thomase Chabota zablokoval Connor Murphy. Dopředu mohou domácí.
25:29'
Góly však dávají jen domácí! Jejich sedmá střela v utkání znamená třetí trefu. Anders Bjork přenesl v útočném pásmu hru z pravé strany na levou. Tam si sjel na jeho příhru SETH JONES, jehož střelu na vzdálenější tyčku Sögaard lapačkou nedokázal zastavit – 3:0. Asistence: Anders Bjork a Andreas Athanasiou.
24:38'
Erik Brännström se tvrdě opřel do puku na vrcholu levého kruhu. Stalock však skryl kotouč ve výstroji.
23:30'
Senátorům se aktuální stav nelíbí a rádi by s ním něco udělali. Chicago se musí bránit.
22:24'
Z levého kruhu střílel Brady Tkachuk. Nadále platí, že Alex Stalock drží čisté konto.
22:09'
Hned po buly se dostal do zakončení z pravé strany Drake Batherson. Stalock byl ale na místě.
22:00'
Sögaard je v pořádku. Hra může pokračovat.
22:00'
V momentě, kdy naskakovali oba vyloučení hráči z trestných lavic, se domácí prosazují podruhé! Gólem skončila krásná spolupráce SETHA JONESE s Andersem Bjorkem. Jones v útočném pásmu nahrál doprava Bjorkovi a sám si sjel před branku. Jeho spoluhráč mu tam kotouč vrátil a Sögaard se už neměl šanci přemístit včas. Hostující gólman se navíc poté srazil s projíždějícím obráncem a otřesen zůstal ležet na ledě. Asistence: Anders Bjork a Jason Dickinson.
21:25'
Domácí přechod do útoku zastavil ofsajd.
21:04'
Tim Stützle si hledal na pravé straně místo ke střele. Trefil jen obránce Tinordiho.
20:02'
Druhá třetina začíná hrou 4 na 4. Na trestných lavicích sedí Tkachuk a domácí bek Caleb Jones.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 4:03.
Statistika
Střely na bránu: 3 – 12 | Přesilová hra: 0/1 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 4
Po první třetině vede Chicago nad Ottawou 1:0. Po oboustranně vlažnějším začátku začala postupně přebírat iniciativu Ottawa. Dvě velké šance měl v krátkém sledu Giroux, který dokonce v prvním případě orazítkoval tyčku. Skóre se však v 17. minutě měnilo na druhé straně po hezké individuální akci Philippa Kurasheva.
20:00'
20:00'
Tak potrestáni jsou nakonec Brady Tkachuk a Caleb Jones. Také oni po siréně předvedli menší zápasnickou vložku.
20:00'
Těsně před sirénou ještě přišel velký závar před domácí brankou! Tim Stützle šikovně tečoval střelu spoluhráče a Stalock si musel připsat výborný zákrok. Kotouč pak vracel do brankoviště Brady Tkachuk, ovšem hosté se již k dorážkám nedostali. Po skončení třetiny se do sebe pustili dva Němci – domácí Lucas Reichel a zmínění Stützle. Rukavice zůstaly na místě, ale zřejmě to bude alespoň na tresty za hrubost. To ale uvidíme až před začátkem druhé části utkání.
19:43'
Vyhození domácích přes celé hřiště bylo zřejmě tečováno. Nepíská se totiž zakázané uvolnění.
19:02'
Ohlášena poslední minuta první třetiny.
18:46'
Domácí zatím dobře brání. Kličkujícímu Pintovi vypíchl puk Murphy.
17:43'
Od modré čáry střílel Travis Hamonic. Trefil ale jen bránícího hráče v červeném.
16:22'
Hosté teď měli více ze hry, ale nepohlídali si PHILIPPA KURASHEVA! Švýcar si vzal puk na levém křídle a zamířil do útočného pásma. Tam si položil obránce Sandersona a střelou pod lapačku překonal Sögaarda. Gólman Ottawy si na puk sáhl, gólu však nezabránil. Asistence: Jarred Tinordi.
14:46'
Ottawě dnes na poslední chvíli vypadl ze sestavy brankář Cam Talbot. Z farmy byl povolán Kevin Mandolese, ovšem jak ukázaly záběry z útrob arény, dorazil na místo až v průběhu první třetiny. Momentálně se převléká v kabině.
14:15'
Shane Pinto si přehodil puk na bekhend a donutil Stalocka k dalšímu zákroku. Černí jestřábi už jsou v plném počtu.
13:22'
Drake Batherson si připsal další ránu z pravého kruhu. Tentokrát už puk čistě prolétl, ovšem Stalock přerušuje hru.
12:23'
Po zablokované střele Drakea Bathersona se puk doklouzal k brankovišti, kde ho přikryl Stalock.
12:14'
11:43'
Krásně sehraný brejk Ottawy! Stützle prostrčil za obranu pro Claudea Girouxe, který si bekhendovou kličkou položil Stalocka. Ten mu ale ještě do puku stačil sáhnout hokejkou a Giroux pak nedokázal trefit odkrytou klec!
11:20'
Claude Giroux vypálil z pravého kruhu a orazítkoval pravou tyčku Stalockovy branky!
11:13'
Kotouč vypadl na střídačku Ottawy. Následuje reklamní přestávka.
10:06'
Andreas Athanasiou pálil z vrcholu levého kruhu. Sögaard v brance Ottawy byl pozorný.
09:50'
Po střele Dylana Gambrella z pravé strany končí puk ve výstroji Sögaarda.
09:04'
Na levý kruh dojel Tim Stützle, který prověřil domácího gólmana. Stalock vyrazil.
08:45'
MacKenzie Entwistle střílel z dobré pozice mezi kruhy po nahrávce Dickinsona. Sögaard se v té chvíli teprve přesouval, ovšem domácí útočník minul jeho levou tyčku!
07:53'
Od modré střílel Erik Brännström. Puk byl sražen za domácí branku.
07:36'
Domácí o reklamní přestávce pustili na kostce povedení akce Alexe DeBrincata. Ten zamířil před sezónou do Ottawy právě z Chicaga. Nyní si vychutnává aplaus publika, které na něho nezapomnělo.
07:36'
Sens se nadechli k náporu. Obrana domácích ale odvedla dobrou práci s blokováním střel a po pokusu Austina Watsona přerušil hru Alex Stalock. Následuje reklamní přestávka.
07:22'
Utkání zatím nemá moc vysoké tempo. Doufejme, že to oba celky teprve rozjedou.
06:31'
Chicago je už také kompletní.
06:24'
Hosté ztratili na modré čáře kotouč a Jujhar Khaira byl vyslán do samostatného úniku! Zkoušel to mezi betony, ovšem mezírku včas uzavřel Mads Sögaard.
05:42'
Thomas Chabot držel puk za ottawskou brankou do vypršení Hamonicova trestu. Nyní už hrají hosté přesilovku.
05:14'
Domácí se zkoušeli dostat do pásma, ale neměli dost kreativity. Nakonec byli vytlačeni za vlastní branku.
04:30'
Síly na ledě se vyrovnávají. Dvě minuty za podrážení vyfasoval rovněž Andreas Athanasiou.
03:42'
Travis Hamonic podrazil Caleba Jonese a domácí si tak zahrají přesilovku.
03:27'
Útočnou akci Blackhawks rozehrála bratrská obranná dvojice Jonesových. Puk pak ale skončil jen v rohu.
02:23'
Zatím jsme neviděli střelu na branku. Oba gólmani jsou zaměstnaní maximálně rozehráváním kotoučů.
01:03'
MacKenzie Entwistle zamířil do útočného pásma. Jeho střela skončila nad hostující brankou.
00:41'
Hráči Chicaga se snažili usadit v útočném pásmu. Jejich snahu přerušil odpískaný ofsajd.
00:01'

Chicago Blackhawks: Stalock (Mrázek) – S. Jones (A), C. Jones, Murphy (A), Tinordi, Englund, Zajcev – Kurashev, L. Reichel, A. Bjork – T. Raddysh, T. Johnson (A), Guttman – Joe. Anderson, Dickinson, Athanasiou – Entwistle, Khaira, Katchouk.
Trenér: Luke Richardson

Ottawa Senators: Sögaard (Mandolese) – Chychrun, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Zub, Brännström – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Gauthier, Gambrell, M. Joseph – Watson, Kastelic, Brassard.
Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Hanson, Blandina – Fournier, Smith.
Chicago Blackhawks:
Blackhawks se nacházejí v hluboké fázi přestavby kádru. Tuhle sezónu odpískali již dávno. Z 62 zápasů nasbírali jen 47 bodů a uzavírají tabulku Západní konference. V celé lize je horší jen Columbus. V Chicagu už směřují pozornost k letošnímu draftu, který bude velmi silný. Pro vítěze loterie navíc bude připravena velmi lákavá odměna v podobě generačního talentu Connora Bedarda. Vedení klubu se v rámci výprodeje zbavilo i klubového inventáře Patricka Kanea. Hvězdný útočník, který v dresu s indiánem slavil dva Stanley Cupy, zamířil do Rangers. Do Dalalsu zase odešel nejproduktivnější hráč Max Domi. Aktuálně Blackhawks prohráli čtyři duely v řadě. Naposledy doma podlehli 1:3 Nashvillu.