NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Chicago : San Jose - 2. ledna 2023   01:00

Chicago
Chicago
26:40' P. Kane (Mitchell) • 33:30' Lafferty (Athanasiou)
2:5
(0:0, 2:3, 0:2)
San Jose
San Jose
35:12' Gadjovich  (Lindblom, E. Karlsson) • 35:53' Vlasic  (Benning, Couture) • 38:34' Barabanov  (Couture, E. Karlsson) • 43:52' Meier  (Hertl, Harrington) • 52:55' J. Svečnikov  (Bonino, Lindblom)
Chicago
Mrázek (Stalock) – McCabe, S. Jones (A), I. Phillips, Murphy, J. Johnson, Mitchell – Domi, J. Toews (C), P. Kane (A) – Kurashev, T. Johnson, Raddysh – Athanasiou, Dickinson, Lafferty – Katchouk, R. Johnson, Blackwell.
Skilliter, Nicholson – Alphonso, Toomey
United Center, Chicago
19 047 diváků
San Jose
Kähkönen (Reimer) – Jayc. Megna, E. Karlsson, Vlasic, Harrington, Ferraro (A), Benning – Meier, Hertl, Barabanov – Nieto, Couture (C), Labanc – Bonino (A), Sturm, J. Svečnikov – Lindblom, Lorentz, Gadjovich.

To je ode mě vše. Přeji vám dobrou noc, pro ty, co vstávají do práce, naopak dobré ráno. Napočtenou!

3. Logan Couture (SJS) 0+2
A zápas je u konce. Přestože třímali Hawks vedení 2:0 v půli zápasu, v rychlém sledu ke konci druhé dvacetiminutovky o něj přišli po třech zásazích Sharks. Ve třetí třetině byly k vidění přesilové hry Chicaga, skórovat z nich ale nedokázali a San Jose naopak svůj náskok ve třetím dějstvím navýšilo o dvě branky. Konečný stav utkání 5:2 pro San Jose Sharks.
Střely na branku – 21:28.
59:35'
Phillipsovu ránu Kahkonen s přehledem kryje.
59:20'
Po souboji u mantinelu končí puk po odrazu od Phillipse na střídačce San Jose.
58:39'
Utkání už se nyní jen dohrává, ani jeden tým nikam nespěchá.
58:03'
Svečnikovovu ránu zblokoval Mitchell do ochranné sítě. Buly před Mrázkovou klecí.
57:16'
Už dlouho se hraje bez přerušení, nyní rozehrává Seth Jones zpoza své branky.
56:04'
Hosté bez větších trablí odrážejí útočné snahy hokejistů z Větrného města.
54:47'
Hertl vypíchl rozehrávku Chicaga a ve vzduch viselo přečíslení pro Sharks, obránci Hawks se ale stačili vrátit včas.
53:57'
San Jose už hraje pasivně a vyčkává na chybu ve hře Chicaga.
52:55'
San Jose právě vstřelilo branku! Po souboji u mantinelu se touš dostal do prostoru, kde se k němu nejdříve dostal Nick Bonino, po jehož střele z dorážky navyšuje na 5:2 JEVGENIJ SVEČNIKOV. Asistence: Nick Bonino, Oskar Lindblom.
52:33'
Po souboji u mantinelu se puk odrazil na hokejku Kahkonena, který vyhání Hawks ze svého pásma.
51:54'
Seth Jones zakládá zpoza své branky útočnou akci.
50:44'
Chicago hraje sice s kotoučem, ztroskotává však v jeho zavezení do útočné zóny.
49:06'
Horké chvilky teď prožíval Kahkonen. Nejříve zasáhnul proti Domiho střele z blízkosti, aby na to vytěsnil maskou Kanovu ránu mimo branku. Vzápětí ještě musel zasahovat proti houfu hokejistů Chicaga, kteří doráželi po odražení kotouče od hrazení na jeho branku.
48:18'
Taylor Raddysh vystřelil a po jeho pokusu se snažili jeho spoluhráči dorážet, nakonec ale San Jose vyhazuje.
Střely na branku – 18:26.
47:30'
Tomáš Hertl se moc dlouho na ledě neohřál a zase putuje na trestnou lavici. Tentokrát znovu za podrážení, ke kterému došlo za chicagskou svatyní.
47:30'
Max Domi z pravého kruhu trefuje pouze Kahkonena, který rutině zasahuje.
46:54'
Karlsson poslal na Hertla, tomu ale obrana Chicaga zabránila zakončit.
45:44'
Toews s Kanem kouzlili v útočném pásmu, obrana San Jose ale svědomitě většímu ohrožení branky předešla.
44:04'
Chicagu se dostane druhé přesilovky v dnešním utkání. Na dvě minuty si jde na trestnou sednout Tomáš Hertl.
43:52'
San Jose právě vstřelilo branku! A je to 4:2! Proti střele Harringtona Mrázek sice zasáhl, puk ale nechoval do své výstroje a tak mu ho vzal TIMO MEIER, který bez obtíží došťouchl pryž do sítě. Asistence: Tomáš Hertl, Scott Harrington
43:01'
Lorentova rána od modré končí ve výstroji Petra Mrázka.
42:14'
Jonathan Toews navezl kotouč před branku, k jeho smůle se ale žádný jeho spoluhráč ke střele nedostal.
41:30'
Patrck Kane shodil hru na Tylera Johnsona, který střelou z nápřahu trefil Kahkonena.
40:35'
Hawks se nyní drželi dobrou půl minutu v útočném pásmu, střela z jejich snah ale nevzešla.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 2:58.
Máme za sebou divokou třetinu, ve které padlo hned pět branek. Nejdříve šli domácí zásluhou Kana a souhry Athanasioua a Laffertyho do dvoubrankového vedení. V závěru dějství ale Sharks skórovali tři góly zásluhou Gadjoviche, Vlasica a poté skvělé bekhendové střely Barabanova. Do třetí dvacetiminutovky se jde tedy za stavu 3:2 pro Žraloky.
40:00'
39:49'
Blackhawks už radši nic nezkouší a třetinu dohrají v klidu ve svém pásmu.
38:34'
San Jose právě vstřelilo branku! A Sharks jdou do vedení! Nahoře mezi kruhy se splašil ALEXANDER BARABANOV, který si najel až na úroveň brankové čáry, odkud z bekhendu procpal kotouč za Mrázka — 3:2. Asistence: Logan Couture, Erik Karlsson
37:38'
Po Jonesovi střílel i Jake McCabe, jehož ránu vyrazil Kahkonen betony mimo hrací plochu.
37:22'
Rána Setha Jonese končí vedle klece San Jose.
35:53'
San Jose právě vstřelilo branku! A nakonec je to gól. Matthew Benning nahrál na MARC-ÉDOUARDA VLASICA, kterého puk ale trefil do brusle a od ní se odrazil do branky. Stav utkání – 2:2. Asistence: Matthew Benning, Logan Couture
35:53'
San Jose vstřelilo branku, pro případné úmyslné kopnutí je situace přezkoumávána.
Střely na branku – 15:18.
35:12'
San Jose právě vstřelilo branku! Po dělovce Erika Karlssona se před Mrázkem udála nepřehledná situace, ve které se nejlépe zorientoval JONAH GADJOVICH, který tak snižuje na 1:2. Asistence: Oskar Lindblom, Erik Karlsson
34:11'
San Jose se nevzdává a po vstřeleném gólu je aktivnější.
33:30'
Chicago právě vstřelilo branku! Nádherně sehraná situace dva na dva od Chicaga. Athanasiou nejdříve získal puk z hokejek San Jose a upaloval dopředu, na konci akce nahrál před branku, kde puk usměrnil do branky SAM LAFFERTY. Asistence: Andreas Athanasiou.
32:52'
Po soubojích o puk u hrazení se kotouč odrazil k Mrázkovi, jenž ho radši přikryl lapačkou.
31:48'
Zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se po pravici Kahkonena.
Vyhraná vhazování: 44 % – 56 %.
31:14'
Athanasiou a poté i Kane vyslali střely na Kahkonena, ten ale další gól zatím nepřipouští.
30:30'
Rána Setha Jonese od modré končí až v lapačce brankáře hostů.
29:17'
Toews se propletl kolem Meiera, kterému nakonec nezbylo nic jiného než ohrožení branky nedovoleně zabránit.
28:28'
Hra se trochu uklidnila, oba týmy jsou zdrženlivý když jde o založení útočné šance.
27:35'
Kurashevova rána z první končí v lapačce Kahkonena.
Střely na branku – 10:15.
26:40'
Chicago právě vstřelilo branku! PATRICK KANE vyslal ze slotu razantní střelu pod víko a dává tak svému týmu vedení 1:0. Nutno dodat, že Kahkonen měl svoji pozici ztíženou, když se mu v předešlé situaci zlomila hokejka. Asistence: Ian Mitchell
25:50'
Andreas Athanasiou byl chvíli sám před Kahkonenem! Svoji příležitost ale prováhal z šance nakonec nic velkého nebylo.
25:25'
Blackwell se nakonec dostal do střelecké pozice, jeho pokus končí v lapačce finského fantoma.
25:00'
McCabova střela od modré končí na hrazení, kde ji sbírá Blackwell.
24:14'
Hertl byl v rohu odstaven a zbaven kotouče, Blackhawks zakládají útok.
23:15'
Kane vystřelil zpoza kruhu na Kahkonena, kterému clonil Tyler Johnson. Finský brankář si ale s nepříjemnou situací poradil.
22:54'
Sturmova střela zápěstím z levého kruhu kryta Mrázkem.
21:57'
Chicago hraje další skvělé oslabení, Sharks k ničemu nepouští.
20:54'
Blackhawks zachybovali při střídání, když měli na hřišti v jenu chvíli až sedm hráčů! Trest za tým odsedí Athanasiou.
20:44'
Sam Lafferty poslal touš do předbrankového prostoru, jeho spoluhráč byl ale dobře bráněn a ke střele se tak nedostal.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:58.
V první třetině byli Sharks dominantnější. Petr Mrázek musel čelit čtrnácti pokusům z holí hráčů San Jose. I přes herní převahu ale čelil doposud největší šanci Kaapo Kahkonen, na kterého si ale ujíždějící Kane nepřišel. K vidění byli i dvě přesilovky týmu z Kalifornie, k výraznému ohrožení domácí klece to však nevedlo. Po dvaceti minutách tak máme stav 0:0.
20:00'
19:56'
Bonino v posledních vteřinách třetiny poslal puk do brankoviště, kde se strhl lítý boj o dorážku. Puk ale nakonec končí pod hromadou těl.
19:23'
Chicago po kolektivní snaze vyhazuje a jde vystřídat.
18:42'
Seth Jones donutil Barabanova opustit útočnou zónu.
18:31'
Meierovu ránu od modré blokuje Murphy.
17:53'
Erik Karlsson si svojí hrou vynutil faul od Maxe Domiho. Druhá přesilovka pro Sharks.
16:46'
Katchouk střílel z oblasti pravého kruhu před branku, kde hledal hokejku Blackwella. Snahy končí neúspěchem.
16:09'
Hra se nyní přesouvá ze strany na stranu, momentálně nejsou k vidění žádné velké šance.
15:15'
McCabovo nahození od modré sraženo do ochranné sítě.
Střely na branku – 4:12.
14:39'
Patrick Kane vypíchnul nahrávku podél modré čáry a mířil si to sám až před Kahkonena. Finský gólman ale jeho blafák betonem vychytal.
14:08'
Barabanov se neúspěšně snažil prokličkovat středem kluziště, po vypíchnutí kotouče se ale ke střele dostal Karlsson, jenž minul.
13:21'
San Jose se i po konci přesilovky drží v útočném pásmu, nakonec je vyhání jejich vlastní chyba.
12:08'
Blackhawks hrají zatím skvělé oslabení a jsou větší hrozbou pro Kahkonena, než Sharks pro Mrázka.
10:54'
San Jose dostane díky provinění sama Laffertyho šanci zúročit herní převahu.
Střely na branku – 1:11.
10:11'
Colin Blackwell vyhazuje a jeho tým tak může po tlaku hostů vystřídat.
08:37'
Matt Nieto se protlačil přes obránce až před Mrázka. Po jeho konání zůstal chvíli puk nikým nehlídaný v brankovišti, ale obrana Chicaga si s nepříjemnou situací poradila.
07:55'
Chicago překombinovalo akci v útočném pásmu a nepřesnou přihrávkou se z něj vyhání.
06:45'
Po střele Phillipse si Kahkonen připisuje svůj první zákrok v utkání.
06:15'
San Jose se teď dlouho zabydlelo v obranné třetině Jestřábů, k většímu zavaření před Mrázkovou klecí snahy však nevedly.
04:50'
Kevin Labanc zůstal úplně volný ve slotu, skrumáž před Mrázkem však prostřelit nedokázal.
03:58'
Megna vypíchnul kotouč Athanasiouvi a ten tak musí začínat odznovu.
02:41'
Oba týmy zkoušeli kombinovat v útočné třetině, druhým týmem byly ale vždy urychleně zase vyhnáni.
01:36'
Hertl a Nieto hrozili před chicagskou klecí, nic z toho ale nakonec nebylo.
01:01'
Karlssonovo nahození končí v Mrázkově výstroji.
00:14'
Úvodní buly vyhrálo Chicago, v útočném pásmu ale rychle přišlo o puk.
00:01'

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stalock) – McCabe, S. Jones, I. Phillips, Murphy (A), J. Johnson, C. Jones – Domi, J. Toews (C), P. Kane (A) – Kurashev, T. Johnson, Raddysh – Athanasiou, Dickinson, Lafferty – Katchouk, R. Johnson, Blackwell.
Trenér: Luke Richardson

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – Jayc. Megna, E. Karlsson (A), Vlasic, Šimek, Harrington, Ferraro – Meier, Hertl (A), Barabanov – Nieto, Couture (C), Labanc – Bonino, Sturm, J. Svečnikov – Lindblom, Lorentz, Gadjovich.
Trenér: David Quinn

Rozhodčí: Skilliter, Nicholson – Alphonso, Toomey.
Česká stopa

Na straně domácích hájí branku Petr Mrázek. Rodák z Ostravy zatím odchytal třináct zápasů s úspěšností 88,1 %.

San Jose táhne spolu s Karlssonem a Meierem nikdo jiný, než Tomáš Hertl. Odchovanec pražské Slavie si drží úctyhodnou bilanci pětatřiceti bodů v šestatřiceti zápasech.

Dále figuruje v kádru kalifornského týmu i Radim Šimek. Vzhledem k tomu, že v posledním zápase se Stars odstoupil kvůli blíže nespecifikovanému zranění, je jeho start proti Chicagu otazníkem.

Koho sledovat?

I přes chicagskou bídu se najde v mužstvu světlá stránka. Patrick Kane stále patří i v čtyřiatřiceti letech k nejlepším plejmakerům a vede týmovou produktivitu.

Renesanci zažívá Erik Karlsson. Po nezdařených předchozích sezonách se formou vrátil do let, kdy byl pokládán za nejlepšího obránce světa. Na kontě má zatím jednapadesát bodů a mezi beky mu tak patří první místo.
San Jose Sharks

Ani Žraloci nepatří v tomto ročníku k ambiciózním týmům. Tři výhry z deseti posledních utkání, devětadvacet bodů a čtvrtí odzadu v celé NHL. I v Kalifornii by se tak asi nezlobili, kdyby se jim povedlo draftovat z prvního místa. Jak tedy dopadne souboj s týmem, co má podobné záměry?
Chicago Blackhawks

Management týmu z Větrného města se před sezonou nijak netajil svými plány do sezony 2022/23. Po pětatřiceti zápasech se dá říct, že jde vše podle plánu. Blackhawks momentálně drží s dvaceti body poslední příčku v celé NHL a třímají tak zatím nejlepší šance na draftování Connora Bedarda. Z posledních deseti zápasu zvítězili pouze jednou a to proti tragickému Columbusu. Urvou dva body alespoň proti San Jose Sharks?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.