NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Chicago - 13. října 2022   03:40

Colorado
Colorado
13:44' Cogliano (MacKinnon, D. Toews) • 17:07' Ničuškin (Rantanen, Lehkonen) • 23:49' Lehkonen (Rantanen, MacKinnon) • 30:12' Lehkonen (Rantanen, Makar) • 57:03' Ničuškin (Makar, Rantanen)
5:2
(2:1, 2:0, 1:1)
Chicago
Chicago
15:52' J. Toews  (Kurashev, Athanasiou) • 41:55' Domi  (T. Johnson, P. Kane)
Colorado
Georgijev (Francouz) – D. Toews, Makar (A), Manson, Girard, E. Johnson, Byram, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Lehkonen – Ničuškin, Newhook, Rodrigues – O'Connor, Compher, Cogliano – Sedlák, Meyers.
Pochmara, Schlenker – Mills, Murray
Ball Arena, Denver
Chicago
Mrázek (Stalock) – J. Johnson, Set. Jones, Murphy (A), Tinordi, Roos, Regula – P. Kane (A), Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews (C), T. Johnson – Entwistle, Lafferty, Kurashev – B. Robinson, Khaira, Blackwell.

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.

Střely na bránu: 35 – 17 | Přesilová hra: 4/7 – 2/4 | Trestné minuty: 11 – 17
V závěrečné třetině jsme tedy mohli vidět ještě dvě branky, které opět padly v početních výhodách obou mužstev. Chicago se nejprve postaralo o svůj druhý zářez, když se prosadil Domi, ale v závěru utkání pečetil výhru Colorada Ničuškin.

Avalanche byli v tomto utkání velmi nebezpeční v přesilových hrách, když využili čtyři početní výhody a jejich úspěch byl založen na přesných tečích, protože čtyři z pěti branek domácích padli tímto způsobem.

Colorado Avalanche tedy vykročili k obhajobě Stanley Cupu správnou bruslí, když si před svými fanoušky poradilo s Chicagem Blackhawks poměrem 5:2.
59:50'
Domácí hala už celou poslední minutu bouří, protože příznivci Colorada moc dobře ví, že tohle bude první výhra jejich miláčků v nové sezóně.
59:26'
Cogliano se pokoušel překvapit Mrázka se střelou z velkého úhlu, avšak jeho střelu český brankář bez potíží vyrazil.
58:32'
A tak tu v závěru utkání máme ještě i bitku, když se do sebe pustili Josh Manson (COL) a Sam Lafferty (CHI). Pro oba hráče tedy utkání končí předčasně, protože jejich tresty už do konce utkání nevyprší.
57:51'
Colorado se samo vyhání ze svého útočného pásma nepřesným pasem na modrou.
57:03'
Colorado právě vstřelilo branku!
Avalanche využívají přesilovou hru a prosazují se znova díky teči! Makarovo nahození od modré čáry totiž zasáhl VALERIJ NIČUŠKIN svou holí a díky tomu byl Mrázek opět zcela bezmocný a musí ze své brány vytahovat už pátý puk. Asistence: Cale Makar, Mikko Rantanen.
56:51'
MacKinnon byl z druhé strany přesnější, ale Mrázek byl u své tyče připravený a puk má ve své moci.
56:41'
Avs předvedli rychlou kombinaci na jejímž konci byl Rantanen, ale jeho střela šla mimo bránu Chicaga.
56:05'
Chicago začíná oslabení vyhraným vhazováním a následným vyhozením kotouče přes celé kluziště.
55:58'
A je z toho další vyloučení na hostující straně, když dvě minuty za podrážení dostává Jujhar Khaira (CHI).
55:42'
Jenže Chicago o kotouč přišlo hned ve středním pásmu, a tak se do útoku opět pustili domácí hokejisté.
55:23'
Toews jen odevzdal puk za bránu Chicaga, odkud mohou Hawks rozjet svou ofenzivní akci.
54:47'
Ničuškin zkoušel žabkou dostat puk mezi obránci Chicaga na najíždějícího Newhooka, ale kotouč se dostal až k Mrázkovi, který jej ihned přikryl svou lapačkou.
53:59'
Tinordi dostal nabito na modrou čáru a jeho rázná střela zaletěla přesně do lapačky Georgijeva. Následuje komerční přestávka.
53:20'
MacKinnon zavezl puk do útočného pásma a následně skvěle přihrál do druhé vlny Ericu Johnsonovi, jehož střelu vytáhl Mrázek koncem své hokejky.
52:32'
Hned dvakrát během krátké chvíle od modré nahazovat kotouč Makar a Mrázkovi se podařilo zneškodnit oba jeho pokusy.
51:58'
Ani další nahození Jonese neprošlo až k domácímu brankáři, když se kotouč následně od bránícího hráče odrazil do středního pásma.
51:22'
Na druhé straně se musel mít znova na pozoru Mrázek, kterého tentokrát otestoval Ničuškin a jeho střela skončila ne betonech českého brankáře.
50:43'
Hawks skvěle forčekovali a díky tomu se i dostali k puku, který nakonec mířil na střed útočného pásma k Toewsovi, jehož střelu musel Georgijev vyrazit mimo svou klec.
49:45'
MacKinnon chtěl ve středním pásmu zahájit rychlou akci Colorada, ale vše zmařil jeho spoluhráč, který upadl a skončil pod jeho bruslemi.
48:59'
Mrázek si připisuje další úspěšný zákrok v utkání, když si český brankář musel poradit se střelou Cogliana z pravé strany útočného pásma.
48:33'
Jones dostal přihrávku od svého kolegy na modré čáře, ale následně pouze trefil hned prvního bránícího hráče Colorada.
47:52'
Tak to byl hodně nepříjemný střet v rohu obranného pásma Colorada, kde Athanasiou nezvládl svou brzdu díky čemuž šel k ledu a Eric Johnson, který jej chtěl čistě poslat k ledu trefil útočníka Chicaga nohou přímo do hlavy, ale naštěstí to vypadá, že je Athanasiou zcela v pořádku.
47:40'
Colorado se následně přesunulo do svého útočného pásma, kde nakonec od modré čáry vypálil Eric Johnson, avšak jeho pokus Chicago zblokovalo do ochranné sítě.
47:09'
Po zblokované střele od modré čáry se nakonec kotouč dostal do pravého kruhu k Tyleru Johnsonovi, jehož střelu už Georgijev musel vyrazit mimo svou klec.
46:32'
Entwistle zkoušel překvapit Georgijeva se střelou z velkého úhlu, ale jeho pokus se až k brankáři Colorada nakonec ani nedostal.
45:47'
Stejným prohřeškem proti pravidlům se na druhé straně provinili i domácí hokejisté, a tak je tu další vhazování ve středním pásmu.
45:37'
Snaha Chicaga tentokrát končí na útočné modré, kde se hosté dostali do ofsajdového postavení.
44:34'
Chicagu se nevydařila útočná rozehrávka, když kotouč nakonec skončil až na zakázaném uvolnění.
44:12'
Po vyhraném souboji u mantinelu chtěl Ničuškin vyslat do útoku Newhooka, avšak tento pas byl příliš dlouhý.
43:18'
Colorado se ihned po inkasované brance pustilo do útoku, kde nakonec musel Mrázek řešit nepříjemnou střelu Makara.
41:55'
Chicago právě vstřelilo branku!
Blackhawks se opět prosazují ve své přesilové hře, když až v závěru Lehkonenova trestu přichází druhá branka Chicaga. Tyler Johnson poslal puk před bránu Colorada, kde byl připravený MAX DOMI, jenž nasměroval touš do tyče a od ní se odrazil za záda Georgijeva. Asistence: Tyler Johnson, Patrick Kane.
41:41'
Kane chtěl zavést puk do útočného pásma, avšak jeho následný pas skončil na bruslích bránících hráčů.
40:46'
Kurashev zkoušel překvapit Georgijeva se střelou z levého kruhu, ale jeho pokus zblokoval už bránící Manson.
40:39'
Chicago bude hrát dál přesilovou hru, protože dvě minuty za vysokou hůl dostává Artturi Lehkonen (COL).
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 22:10
Zblokované střely: 8:7
Hity: 21:25
Vyhraná vhazování: 12:20
Avalanche se ve druhé třetině podařilo navýšit své vedení o další dvě branky, když se domácí hokejisté dvakrát prosadili v přesilovce. Obě branky se podařilo vstřelit Lehkonenovi, který skvěle zužitkoval přihrávek od Rantanena, jenž má v tomto utkání už tři přesné asistence.

Naopak Chicago se do útoku ani moc nedostalo, což jen potvrzuje bilance střel, když si Georgijev musel poradit s šesti střelami z hokejek Hawks.
40:00'
39:45'
Tohle je tedy zatím hodně špatná přesilová hra Chicaga, když Colorado má stále kotouč pod svou kontrolou.
39:12'
Colorado lehce zahrozilo i ve vlastním oslabení, když si Mrázek musel poradit se střelou Lehkonena.
38:52'
A znovu se do hry musí zapojit český brankář, který zastavuje další vyhození domácích.
38:35'
Colorado však začalo oslabení parádně, když kotouč rychle míří až k Mrázkovi.
38:23'
Dvě minuty za nedovolené bránění dostává Evan Rodrigues (COL), který je tak zatím jediným hráčem Colorada, který navštěvuje trestnou lavici.
38:16'
MacKinnon v rohu útočného pásma udělal protisměrnou kličku, uvolnil se a následně přihrál mezi kruhy Coglianovi, jehož střelu však přizvedli hosté do ochranné sítě. Následuje komerční přestávka.
37:35'
Jack Johnson zkusil své střelecké štěstí proti svému bývalému zaměstnavateli, ale jeho střela se až ke Gerogijevovi nedostala.
36:52'
MacDermid nahrál touš na modrou Devonu Toewsovi, jehož následné nahození skončilo na některém z bránících hráčů.
36:00'
Murphy nahodil puk směrem na domácí bránu, kde Georgijev zasáhl svou vyrážečkou.
35:25'
Ničuškin vyslal svou střelu směrem na bránu Chicaga, kde si Mrázek připisuje úspěšný zákrok, když kotouč vyrazil do rohu kluziště.
34:52'
O´Connor už málem mířil sám na Mrázka, ale skvělý obranný zákrok na poslední chvíli předvedl Tinordi, který vysekl touš do rohu kluziště.
34:07'
Girard dobře viděl najíždějícího MacKinnona, kterému i adresoval svou přihrávku, ale do tohoto pasu vložil svou hůl některý z bránících hráčů.
33:26'
A tak se do útoku opět pustili domácí, kde MacKinnon nahrál na modrou Ericu Johnsonovi, jehož následnou dělovku Mrázek vytáhl mimo svou bránu.
32:58'
Chicago si následně i vytvořilo menší tlak, ale Hawks už další střelu nepřidali.
32:29'
A tak se nyní Georgijev konečně dočkal nějakého zákroku, když si musel poradit se střelou Toewse z levého kruhu.
31:48'
Georgijev se v bráně Colorada musí hodně nudit, když ve druhé třetině víceméně ještě ani nemusel nijak zasahovat.
31:10'
Entwistle se snažil přejít přes obranu Colorada, avšak neúspěšně a kotouč mají opět domácí.
30:12'
Avalanche využívají další přesilovou hru! Tak tohle jsme už jednou viděli. Rantanen dostal přihrávku od Makara do pravého kruhu, odkud následně posílal touš před bránu, kde ARTTURI LEHKONEN, který tečoval puk přesně nad beton Mrázka. Asistence: Mikko Rantanen, Cale Makar.
29:45'
Colorado předvedlo rychlou kombinaci na jejímž konci byl MacKinnon, který však nemířil mezi tři tyče.
29:30'
Hawks vyhráli následné vhazování a kotouč míří přes všechny čáry.
29:20'
Je tu už pátá přesilová hra Chicaga, protože na dvě minuty za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Jonathan Toews (CHI).
28:23'
Už to vypadalo, že Chicago půjde do protiútoku dvou na jednoho, ale ve středním pásmu zřejmě jeden z hráčů Hawks zasáhl kotouč rukou, takže je hra přerušena pro přihrávku rukou.
27:15'
O´Connor nedokázal zpracovat přihrávku, která na něj do pravého kruhu mířila, avšak kotouč se díky mantinelu odrazil zpět k domácímu útočníkovi, který následně vystřelil, ale nepřesně.
26:23'
MacKinnon obdržel přihrávku až na útočnou modrou, kde následně čekal až dojede Rantanen, ale tento pas se podařilo Chicagu zablokovat.
26:03'
Hokejisté Colorada si kotouč přihráli rukou, čehož si rozhodčí všimli, a tak se po reklamní pauze bude vhazovat před střídačkou Chicaga.
25:53'
Brána Chicaga je mimo svou základní pozici, a tak musí být hra přerušena a vhazovat se bude před Mrázkem.
25:26'
O´Connor parádně křižným pasem našel najíždějícího Sedláka, který si však se svou následnou střelou nepřišel na Mrázka.
24:28'
Ofenzivní snaha Chicaga skončila na útočné modré čáře, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.
23:49'
Avalanche využívají přesilovou hru! MacKinnon poslal puk za bránu Rantanenovi, který na nic nečekal a ihned přihrál mezi kruhy ARTTURIMU LEHKONENOVI, jemuž se okamžitou střelou podařilo překonat Mrázka mezi jeho betony. Asistence: Mikko Rantanen, Nathan MacKinnon.
23:27'
Tentokrát Makar místo střely nahrával do levého kruhu MacKinnonovi a jeho pohotová střela končí ve výstroji Mrázka.
23:22'
Rantanen nabil na modrou Makarovi, jehož střela letěla mimo bránu Chicaga.
23:00'
Je tu už čtvrté vyloučení na hostující straně, když dvě minuty za hákování dostává Alec Regula (CHI).
22:36'
Do útoku se následně pustil Entwistle, avšak jeho pokus přizvedl některý z bránících hráčů až do ochranné sítě.
22:29'
Cogliano se po pravé straně prodral k bekhendovému zakončení, které Mrázek vyrazil na druhou stranu obranného pásma Chicaga.
21:50'
Toews skvěle posílal touš před bránu Colorada, kam si najížděl Tyler Johnson, který však neusměrnil puk mezi tři tyče domácí klece.
21:00'
MacKinnon ve středním pásmu nabral velkou rychlost a dostal i skvělou přihrávku, čemuž absolutně nestačil bránící Jones a domácí útočník následně z levého kruhu trefil tyč hostující klece!
20:18'
Kane vjel po levé straně s pukem do útočného pásma, kde nakonec i vystřelil a jeho pokus zaletěl přesně do výstroje domácího brankáře.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu 12:4
Zblokované střely: 3:2
Hity: 11:11
Vyhraná vhazování: 8:10
Je za námi první třetina utkání, ve kterém jsme si na branky museli sice počkat až do druhé poloviny první části, ale nakonec jsme mohli vidět hned tři brankové radosti. Skóre utkání otevřel po teči domácí Cogliano, ale Chicago vzápětí v přesilové hře srovnalo krok, když se prosadil kapitán Hawks Toews.

Nicméně nerozhodný stav nevydržel příliš dlouhou, protože Avs poté hráli svou druhou početní výhodu v zápase, ve které Mrázka opět překonali díky teči, když za jeho záda usměrnil touš Ničuškin.

Colorado Avalanche tedy po první třetině vede nad Chicagem Blackhawks 2:1.
20:00'
19:49'
Ještě jedno vyhození hostujících hokejistů.
19:31'
Makar nepřesně rozehrál a kotouč se díky tomu dostal po kontrolu Chicaga, které jej vyhazuje přes všechny čáry.
18:59'
Makar nahrál kotouč do levého kruhu MacKinnonovi, jehož okamžitou střelu vyrazil Mrázek svým betonem.
18:37'
Po rychlé akci Rantanena se k puku opět dostali hosté a kotouč opět míří k Georgijevovi.
18:18'
Chicago vyhrálo následné vhazování a hosté vyhazují puk přes celé kluziště.
18:05'
A je tu další vyloučení na hostující straně, když dvě minuty za podrážení dostává Connor Murphy (CHI).
17:07'
Avalanche využívají svou přesilovou hru a berou si své vedení zpět. Rantanen obdržel přihrávku do pravého kruhu, odkud jej poslal před bránu Chicaga, kam si najel VALERIJ NIČUŠKIN, který skvěle usměrnil kotouč za bezmocného Mrázka. Asistence: Mikko Rantanen, Artturi Lehkonen.
16:07'
Colorado si však zahraje přesilovou hru, protože je na dvě minuty za hru vysokou holí vyloučen Mackenzie Entwistle (CHI).
15:52'
Blackhawks využívají přesilovou hru! Tak to byla parádní akce Hawks, když si Kurashev narazil puk s Athanasiouem a od švýcarského útočníka následně všichni čekali střelu, ale místo toho přišla přesná přihrávka kapitánu JONATHANU TOEWSOVI, který už jen trefil zcela odkrytou bránu. Asistence: Philipp Kurashev, Andreas Athanasiou.
15:22'
Chicago kombinovalo ve svém útočném pásmu, ale agresivní bránění Coloradu se vyplatilo, když vstoupili do jejich kombinace a kotouč se domácím podařilo dostat do středního pásma.
14:50'
Toews zastavil rozehrávku Chicaga, a tak následně opět vyhazuje puk co nejdále od své brány.
14:34'
Colorado však vyhrálo následné vhazování a kotouč míří k Mrázkovi.
14:22'
První přesilovou hru v nové sezóně si zahrají i hokejisté Chicaga, když je taktéž za sekání vyloučen na dvě minuty Evan Rodrigues (COL).
14:15'
Mrázek se musel mít znova na pozoru, když se na něj valil další útok domácích, ale s bekhendovým zakončením Newhooka si nyní poradil. Následuje reklamní pauza.
13:44'
Domácí hokejisté otevírají stav tohoto utkání! MacKinnon nejprve spálil obrovskou šanci, ale to ho nakonec mrzet nemuselo, protože se k puku následně dostal znova a jeho nahození od modré čáry skvěle tečoval ANDREW COGLIANO, když touš následně zaplaval přesně mezi betony nic netušícího Mrázka a o tyčku se nakonec odrazil do hostující brány. Asistence: Nathan MacKinnon, Devon Toews.
12:52'
A tak se do útoku opět dostali domácí hokejisté, jenže v jejich případě se kotouč stále jen pohyboval kolem mantinelu a Avs se nedostali do žadného ohrožení brány Petra Mrázka.
11:52'
Domi z rohu kluziště přihrával Kaneovi, jenže na toho byla pro změnu tato přihrávka příliš dlouhá a kotouč míří do středního pásma.
11:09'
Makar zavezl puk do útočného pásma, kde nakonec přihrával křižně do druhé vlny, ale tento pas mířil příliš za najíždějícího Lehkonena.
10:23'
Blackhawks se pokusili o svou útočnou akci, kterou však kvůli ofsajdu zastavil hvizde čárového rozhodčího a po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
09:50'
Chicago tedy své první oslabení v utkání zvládlo bez větších potíží, když se Colorado ani pořádně nedokázalo usadit ve svém útočném pásmu.
09:12'
Byram až nyní otestoval Mrázka, který jeho střelu vyrazil před sebe, kde následně chtěl Jones opět vyhodit puk, ale málem si jej vstřelil do vlastní sítě.
08:30'
Jones se opět dostal za bránou Chicaga k puku a ihned do něj práskl a odpálil jej alespoň do středního pásma.
07:54'
Georgijev chtěl ihned vrátit puk do ohně, ale jeho myšlenku nepochopili jeho spoluhráči. Icing Colorada.
07:48'
Hawks vyhráli souboj v rohu kluziště a hosté ihned posílají puk co nejdále od svého brankáře.
07:19'
Nicméně je tu první vyloučení v utkání, když je na dvě minuty za sekání vyloučen hostující Tyler Johnson (CHI).
07:14'
MacKinnon skvěle viděl volného Makara, kterému posílal svou křižnou přihrávku, jenže obránce Colorada nedokázal zpracovat kotouč.
06:39'
Chicagu nevyšel pokus o dlouhou rozehrávku, když kotouč pouze přeměřil kluziště, a tak je hostům odpískán icing.
06:24'
Nicméně je tu další střelecký pokus od modré čáry, když se zde do kotouče opřel Tinordi a jeho pokus zaletěl přesně do lapačky Georgijeva. Následuje komerční přestávka.
05:40'
Hawks se na pár vteřin dostali do útočného pásma, kde od modré čáry letěla nepřesná střela z hole Roose a Colorado následně vyvezlo puk.
05:12'
Chicago pouze odevzdává puk za bránu Colorada a hostující hokejisté odcházejí střídat.
04:35'
Rodrigues dostal přihrávku na střed útočného pásma a ihned zkusil své střelecké štěstí, avšak jeho pokus jen těsně minul bránu Colorada.
03:37'
Rantanen našel svým pasem sjíždějícího Makara, který vyslal rychlou střelu a Mrázek skvěle zasáhl svou lapačkou.
03:19'
Lehkonen skvěle nechal puk za sebou rozjetému MacKinnonovi, díky tomu se následně úplně jednoduše dostal až za všechny hráče Chicaga, ale se svou kličkou se zahnal příliš do úhlu a nedokázal dostat touš do brány.
02:14'
Lafferty chtěl vystřelit přes obránce Colorada, ale to mu příliš nevyšlo, protože se svých střeleckým pokusem jen právě trefil před sebou stojícího hráče.
01:52'
Další ofenzivní akce Hawks byla zastavena na modré čáře, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.
01:33'
Do svého útočného pásma se poprvé dostali i hosté z Chicaga, a to konkrétně Raddysh, který z pravého kruhu vyslal ráznou střelu směrem na domácí klec, kde si Georgijev připisuje první úspěšný zákrok.
00:48'
První formace Avs uzavřela hostující celek v jeho obranném pásmu, avšak vše ukončil Makar svou nepřesnou střelou a kotouč následně putoval do středního pásma.
00:11'
Jako první se do útoku dostali domácí hokejisté, když se zde kotouč odrazil na středu k Rantanenovi, který vyslal hodně lehkou střelu směrem na Mrázka, jenž kotouč vykopl betonem.
00:01'
Tak už i hymna USA je za námi, a tak konečně nic nebrání tomu, abychom se dočkali hokeje.
Na ledě se už pohybují hokejisté z Chicaga a ještě nás před úvodním vhazováním bude čekat hymna USA.
Tak památeční banner je už na svém místě, a tak se pomalu dostáváme k tomu, aby Colorado začalo psát nový příběh a pokusilo se o obhajobu Stanley Cupu i v letošní sezóně.
Kapitán Colorada Gabriel Landeskog nyní sebral Stanley Cup a udělal s ním ještě jedno kolečko po ledě.
Domácí hokejisty máme už na ledě komplet a nyní se přesuneme k samotnému vyvěšení památního banneru.
Po vzpomínkovém videu, které doteď probíhalo na kostce se přesouváme k představování týmu, který nastoupí do prvního utkání.
Start utkání bude ještě o něco málo opožděn, protože Colorado před úvodním zápasem bude vyvěšovat svůj památeční banner.

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – D. Toews, Makar, Manson, Girard, E. Johnson, Byram, MacDermid – Rantanen, MacKinnon, Lehkonen – Ničuškin, Newhook, Rodrigues – O'Connor, Compher, Cogliano – Sedlák.
Trenér: Jared Bednar

Chicago Blackhawks: Mrázek (Stalock) – J. Johnson, Set. Jones, Murphy, Roos, Regula – P. Kane, Domi, Athanasiou – Raddysh, J. Toews, T. Johnson – Entwistle, Lafferty, Kurashev – B. Robinson, Khaira, Blackwell.
Trenér: Luke Richardson.
Chicago Blackhawks

To u jejich divizního rivala je situace diametrálně odlišná. Zlaté časy Chicaga jsou už dávno pryč a klub se nyní stará o svou přestavbu. Tak nějak tomu odpovídali i tahy vedení během přestupového období, když se vesměs za hubičku vzdali například velkého střelce Alexe DeBrincata, jenž se stěhuje do hlavního města Kanady, kde se stane součástí zvedajících se Senátorů.

Podobná situace se následně týkala i dalšího útočníka Kirbyho Dacha, kterého také Chicago vyměnilo do Kanady, ale Dach putuje pro změnu do Montrealu a ani zde nebyla proti hodnota nějak závratná. Naopak do brány přišel z Toronta český brankář Petr Mrázek, jehož se Maple Leafs chtěli zbavit a Chicago jim vyšlo vstříc, protože Kevin Lankinen neodolal vábení Nashvillu.

Hodně se mluvilo i o veteránech Patricku Kaneovi a Jonathanu Toewsovi zda také odejdou ještě jinam zkusit bojovat o Stanley Cup, ale oba zatím ve větrném městě zůstali. Chicago se netají tím, že by rádi získali první volbu v následném draftu, kde půjde velký talent Connora Bedarda, jenže v tomto "boji" nebudou jediní. Uvidíme tedy, jak bude sezóna Chicaga Blackhawks nakonec vypadat.

Také Chicago odehrálo v přípravě shodně šest utkání, jenže pouze v jednom případě odcházeli, jako vítězové, když se jim podařilo vyhrát v Detroitu. Nicméně Red Wings jim porážku na vlastním ledě vzápětí ihned vrátili.
Colorado Avalanche

Současný mistr NHL vstoupí do nového ročníku s několika změnami. V bráně už například nenajdeme Darcyho Kuempera, který odešel do Washingtonu a brankářské duo bude společně s Pavlem Francouzem tvořit ruský brankář Alexandar Georgijev, jehož Avs získali od Rangers.

V ofenzívě by mohl být citelnější ztrátou odchod Andreje Burakovského, jenž bude nově oblékat dres nejmladšího týmu NHL, a to Seattle Kraken. Jinak už se soupiska Avs větších změn nedočkala.

Všichni lídři zůstali a především kapitán Nathan MacKinnon už před sezónou podepsal nový kontrakt, jenž se rozběhne až od další sezóny a stane se z něj nejlépe placený hráč NHL. Svěřenci Jareda Bednare tedy budou i v tomto ročníku patřit k favoritům soutěže a nic jiného než další Stanley Cup je zajímat nebude.

I příprava byla lehce přizpůsobená dlouhé sezóně, když třeba právě MacKinnon zasáhl až do posledního přípravného utkání. Dohromady Avalanche v přípravě odehráli šest duelů a jejich úspěšnost v nich byla 50%. Nicméně generálku zvládli, když si na svém ledě poradili s Dallasem poměrem 2:1.
Vítám vás na začátku nového ročníku nejlepší hokejové ligy, která se po svém úvodu v Praze konečně přesouvá i za oceán a o pro zbývajících třicet týmů začíná v tomto týdnu jejich pouť základní části.

My se konkrétně podíváme na první zápas obhájce Stanley Cupu Colorada Avalanche, které na úvod čeká relativně lehčí soupeř, protože do Denveru dorazí Chicago Blackhawks, jenž se mezi sezónami zbavilo několika svých klíčových hráčů.

Utkání mezi Coloradem a Chicagem začíná něco málo po půl čtvrté ranní, tak buďte s námi u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.