NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Colorado : Ottawa - 15. ledna 2023   01:00

Colorado
Colorado
05:45' Rantanen (MacKinnon, Rodrigues) • 07:50' Newhook (Cogliano, L. O'Connor) • 29:05' Lehkonen (D. Toews) • 35:57' Rantanen (Newhook, Girard) • 48:18' Lehkonen (MacKinnon, Makar) • 55:49' B. Hunt (Englund, Lehkonen) • 58:14' Newhook (L. O'Connor)
Ottawa

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.

3. Artturi Lehkonen (COL) 2+1
Colorado bylo hodně při chuti i závěrečné třetině, ve které domácí tým přidal ještě další tři trefy. Avs ve třetí části zužitkovali svou přesilovou hru, ve které přidal svou druhou trefu v zápase Lehkonen.

V závěru utkání poté domácí vstřelili další dvě branky. Nejprve se od modré trefil Hunt a vše nakonec uzavřel Newhook, pro kterého to taktéž byla jeho druhá trefa. V domácím týmu jsme tedy registrovali hned tři dvoubrankové střelce.

Colorado Avalanche si tedy ve velké pohodě poradilo s Ottawou Senators, kterou rozstříleli jasným poměrem 7:0.
59:52'
Senators se ještě pokusili o jednu ofenzivní akci, jenže ta už k žádné střele nevedla.
59:17'
Newhook se už hnal za hattrickem, když se po levé straně snažil prodrat před bránu Ottawy, ale neúspěšně.
59:00'
Otevíráme poslední minutu tohoto zápasu.
58:46'
A tak zde máme ještě menší potyčku, po které dostávají po dvou minutách za hrubost Logan O´Connor (COL) a Travis Hamonic (OTT). Oba hráči už rovnou zamířili do šaten.
58:14'
Colorado právě vstřelilo branku!
Tak domácí hokejisté ještě přidávají i sedmou branku. Sanderson chtěl odpálit puk zpoza své klece, jenže do toho vložil svou hůl O´Connor a kotouč se poté odrazil mezi kruhy, kde chtěl zakončovat Cogliano, ale tomu přesekl hůl Giroux, a tak se kotouč dostal až k ALEXI NEWHOOKOVI, jehož okamžitá střela zapadla přesně pod břevno hostující brány. Asistence: Logan O´Connor.
58:05'
Coloradu se přeci jen podařilo vytlačit Ottawu do středního pásma a Sens navíc poslali kotouč na zakázané uvolnění.
57:39'
Pinto vyslal z hranice pravého kruhu další střelu směrem na domácí klec, kde si Francouz připisuje další zákrok svou lapačkou.
56:56'
Naopak na druhé straně je velmi blízko čistému kontu český brankář Francouz, jenž si nyní musel poradit s nahozením Brannströma.
55:49'
Colorado si tedy drží svůj brankový průměr na třetinu, když i ve třetí třetině domácí vstřelují druhou branku. Kotouč se dostal na modrou čárou k Englundovi, který ho poté přihrál svému kolegovi na modré BRADU HUNTOVI, jehož dělovka skončila až za zády Forsberga. Asistence: Andreas Englund, Artturi Lehkonen.
54:55'
Akce Ottawy byla následně ukončena čárovým rozhodčím, jelikož se Sens nepodařilo udržet puk v útočném pásmu a hosté se dostali do ofsajdu.
54:45'
Stüzle zkoušel nahazovat kotouč od modré čáry, jenže před bránou Colorada trefil svého spoluhráče Tkachuka.
53:52'
Rantanen se snažil projít přes obránce Ottawy, kterému chtěl prohodit puk mezi jeho bruslemi, ale tato klička domácímu útočníkovi nevyšla.
52:57'
Ottawa se na krátký okamžik dostala do útočného pásma, ale domácí tým je odtud velmi rychle vyhnal.
52:19'
MacKinnon nahrál do pravého kruhu Rodriguesovi, který ještě místo střely chtěl volit přihrávku, ale nakonec se s kotoučem dostal za bránu Ottawy, odkud poslal touš na modrou čáru.
51:41'
V závěru přesilové hry se ještě u brány Colorada dostal k dvěma zakončením Kastelic, ale útočníkovi Ottawy se ani nadvakrát nepodařilo protlačit puk za záda českého brankáře.
51:26'
Stüzleho křižná přihrávka na DeBrincata byla sražena hokejkou Toewse do hlediště.
51:01'
Batherson dostal přihrávku zpoza domácí klece, jenže do jeho střely vložil svou hůl jeden z bránících hráčů, takže kotouč se ani nedostal až k Francouzovi.
50:35'
Tkachuk dostal přihrávku do levého kruhu, kde chvíli se svou střelou otálel a nakonec trefil přesně lapačku domácího brankáře.
50:12'
Makarovi získal za bránou Colorada puk a obloukem ho poté poslal až k Forsbergovi.
49:45'
Colorado však vyhrálo následné vhazování a kotouč ihned letí z obranného pásma domácího celku.
49:36'
Sampo Ranta (COL) ve středním pásmu trefil svou holí Girouxe do obličeje, takže si půjde na dvě minuty sednout na trestnou lavici.
49:04'
Hned po vhazování vyslal další střelu na domácí bránu Batherson, avšak Francouz byl opět pozorný a kotouč se mu podařilo vyrazit.
48:58'
Po delší době si úspěšný zákrok připisuje Francouz, jehož z pravého kruhu otestoval Kelly.
48:18'
Avalanche využívají přesilovou hru! Makar poslal dlouhý pas na útočnou modrou MacKinnovi, který ho z otočky naslepo adresoval před bránu Ottawy, kam si najel ARTTURI LEHKONEN, kterému se z otočky podařilo překonat Forsberga. Asistence: Nathan MacKinnon, Cale Makar.
47:55'
Po dalším zákroku Forsberga se hostům podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
47:30'
Domácí předvedli velmi rychlou kombinaci na jejímž konci byl MacKinnon a jeho střelu ze středu útočného pásma se Forsbergovi podařilo vyrazit.
47:20'
Avalanche si zahrají početní výhodu, protože dvě minuty za držení dostává Nick Holden (OTT).
46:54'
Chabot obdržel přihrávku na modrou čáru, avšak jeho následné nahození skončilo na jednom z domácích hráčů.
46:17'
Zcela stejným prohřeškem proti pravidlům se provinili i hostující hokejisté, když Brannström neudržel puk v útočném pásmu, a tak se Sens ocitli v ofsajdovém postavení.
45:35'
Další ofenzivní akce Colorada byla zastavena hvizdem čárového rozhodčího, jelikož se domácím nepodařil přechod do útočného pásma.
44:58'
Kaut obdržel přihrávku k bráně Ottawy, odkud přihrál mezi kruhy Meyersovi, jehož následná střela neměla potřebnou razanci a kotouč skončil pod lapačkou Forsberga.
44:38'
MacKinnon ve velké rychlosti vletěl do útočného pásma, avšak jeho následná střela skončila na bránícím hráči.
43:54'
Přesilová hra Ottawy je u svého konce, když jí Sens zakončili nepřesnou přihrávkou na modrou čáru, kde zrovna nebyl žádný z hostujících obránců.
43:26'
Forsberg znova musí za svou klec, kam letí další vyhození domácích hráčů.
43:00'
Lehkonen zvládl souboj v rohu kluziště, odkud ho ihned vyhodil přes všechny čáry.
42:20'
Chabot nedokázal udržet puk v útočném pásmu, a tak jeho následný pas Stüzle nemohl odehrát. Kotouč tedy sebral Toews, jenž ho vyhodil z obranného pásma Colorada.
41:54'
Senators si zahrají svou druhou přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za krosček vyloučen Kurtis MacDermid (COL).
41:35'
Ottawa nahazovala puk do útočného pásma, jenže zde se kotouč odrazil od plexiskla do ochranné sítě.
41:07'
Girard nyní předvedl neskutečnou rychlost, když dokázal přebruslit oba obránce Ottawy, ale z velké blízkosti už Forsberga nepřekonal.
40:38'
Eric Johnson nahodil puk do útočného pásma Colorada, ale zde si kotouč přebírají hostující hokejisté.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 26:22
Zblokované střely: 9:12
Hity: 16:14
Vyhraná vhazování: 18:23
Colorado si ve velké pohodě kráčí za vítězstvím, když se domácím i ve druhé třetině podařilo přidat další dvě branky. O oba góly Avs se navíc postarali finští útočníci, protože na Lehkonena svou druhou brankou v utkání navázal Rantanen.
40:00'
39:48'
Gambrell zavezl puk do útočného pásma Ottawy, jenže zde neměl žádnou podporu od svých spoluhráčů, a tak jej domácí velmi rychle o kotouč připravili.
39:22'
Další snaha domácích hokejistů skončila na útočné modré, kde se Colorado dostalo do ofsajdu.
38:59'
Hned po vhazování se Lehkonen dostal do další velké příležitosti, když byl zcela volný mezi kruhy, avšak jeho střelu Forsberg dokázal vytěsnit za svou klec.
38:51'
Compher zavezl puk do útočného pásma, kde ho předal Lehkonenovi, který následně využil volného prostoru, najel si na střed, ale jeho střelu kryje Forsberg.
37:58'
Ottawa se z následného tlaku domácích vymanila jen za cenu vyhození kotouč na zakázané uvolnění, takže hráči Sens nemohou střídat.
37:31'
O´Coonor dokázal zpoza hostující klece dostat puk před bránu, kde byl u tyče Meyers, jenž se poté snažil Forsberga obkroužit, ale ten se natáhl, jak jen mohl a kotouč vyrazil.
36:51'
Forsberg si musel poradit s další střelou domácích, když se k dalšímu zakončení dostal obránce Toews, avšak ani tento jeho pokus neskončil v bráně Ottawy.
35:57'
Rantanen zavezl puk do útočného pásma, kde ho přenechal Newhookovi, který se s ním dostal mezi kruhy, odkud ho dokázal posunout MIKKOVI RANTANENOVI do levého kruhu a pohotová střela domácího útočníka už skončila za zády Forsberga. Asistence: Alex Newhook, Sam Girard.
35:30'
Z modré čáry letí další střela na hostující klec, kde Forsberg musel kotouč trochu krotit, ale nakonec ho dostal do své lapačky.
35:12'
Forsberga už po druhé ve druhé třetině zachránila branková konstrukce, když Toews dostal přihrávku na levou stranu, kde velké rychlosti dojel až k bráně Ottawy, ale následně svou střelu poslal do břevna.
34:48'
MacKinnon nabil na modrou čáru Toewsovi, který však se svou ránou trefil hned prvního bránícího hráče Ottawy.
33:37'
Francouz má za sebou další úspěšný zákrok, když Brassard posílal z pravé strany kotouč před bránu, kde se ho podařilo tečovat Kastelicovi, ale jen přímo do betonu českého brankáře.
33:17'
Cogliano se nyní postaral o další zastavení hry, když zblokoval ránu od modré čáry do hlediště a ještě než zamířil na střídačku, tak se snažil bolest trochu vybruslit.
32:56'
Cogliano sice vybojoval puk v obranném pásmu Colorada, ale poté ho poslal podél mantinelu až na druhou stranu kluziště, takže je domácím odpískán icing.
32:29'
Lucchini vyslal svou střelu z pravé strany útočného pásma, která zaletěla přesně do výstroje domácího brankáře.
32:18'
Hunt se z pravé strany snažil křižně přihrát před prázdnou Rodriguesovi, avšak tento pas se podařilo zastavit hostující obraně.
31:45'
Hra se poté velmi rychle přesunula na druhou stranu, kde střelu Zuba Francouz neudržel, a tak se hosté snažili, jak jen mohli, aby dotlačili kotouč za českého brankáře, ale neúspěšně.
31:32'
Kotouč se odrazil na modrou čáru, kam zrovna najížděl Makar a jeho ránu musel Forsberg vyrazit mimo svou klec.
31:06'
Domácí hokejisté zahráli kotouč ve svém obranném pásmu vysokou holí. Hra je tedy přerušena a po komerční přestávce se bude vhazovat před Francouzem.
30:39'
Tkachuk si ve středním pásmu přebral přihrávku a následně využil své rychlosti a dostal se až do levého kruhu, odkud vyslal svou střelu, kterou Francouz vyrazil do rohu kluziště.
29:48'
Kelly si nabruslil až do pravého kruhu, odkud vyslal svou střelu, ale Francouz ani nemusel zasahovat, protože touš letěl mimo jeho klec.
29:05'
Domácí odskakují na rozdíl tří branek! Toews poslal pas na útočnou modrou ARTTURI LEHKONENOVI, jenž měl sice na zádech obránce Sandersona, ale i tak domácí útočník dokázal zakončit a Forsberg jeho střelu neudržel ve své výstroji, a tak finský forvard doklepl touš do brány Ottawy. Asistence: Devon Toews.
28:40'
O´Connorovi se podařilo křižně najít hokejku Lehkonena, který nakonec vyzkoušel svou střelu z první, avšak kotouč letí mimo bránu Colorada.
27:42'
Hostující hokejisté se dostali do velké příležitosti, když Giroux využil své rychlosti, projel mezi obránci Colorada, ale z bezprostřední blízkosti už nevyzrál na Francouze.
26:50'
Johnson nahrál na střed MacKinnonovi, který poté vyslal svou rychlou střelu, která však nemířila mezi tři tyče domácí klece.
26:04'
Hosté znova nahodili kotouč na Francouze, který nakonec kotouč vytřepal ze své lapačky a nahrál jej Girardovi. Nicméně v bráně Colorada poté skončil jeden z napadajících hráčů Sens, a tak musí být hra přerušena a následuje komerční přestávka.
25:40'
Francouz si musel poradit se střelou Pinta, který pálil až z modré čáry, takže pro domácího brankáře jednoduchý zákrok.
24:28'
Stüzle posílal křižnou přihrávku Tkachukovi, jenž však kotouč nesebral, ale to hostům nevadilo, jelikož se k puku dostal DeBrincat, jehož rána jen proletěla kolem brány Colorada.
23:42'
Rodrigues vyslal kotouč před bránu Ottawy, kde ho dokázal tečovat Lehkonen, avšak puk orazítkoval břevno hostující klece.
23:10'
Toews vyslal nepříjemnou střelu z modré čáry, která skončila na helmě Fosberga.
23:02'
Z čista jasna zde je bitka, když se do sebe pustili Andreas Englund (COL) a Austin Watson (OTT). Bitka nakonec skončila nerozhodně, když ani jeden z hokejistů neskončil na ledě a oba si následně i vzájemně pogratulovali za dobrý boj a odcházejí si posedět na pět minut na trestnou lavici.
22:02'
Ottawa poslala od levého mantinelu před bránu, kde si kotouč málem srazil do vlastní sítě obránce Toews, avšak Francouz byl pozorný a puk má ve své moci.
21:28'
Stüzle se dostal do zakončení z přebrankového prostoru, které se však Francouzovi podařilo vyrazit za svou klec.
21:01'
Rantanen se dostal z trochu netradiční pozice, když střílel z modré čáry a jeho pokus jen proletěl kolem brány Ottawy.
20:28'
Ottawa se pokoušela dostat puk zpoza domácí klece mezi kruhy, avšak tento úmysl hostujícím hokejistům nevyšel.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 12:10
Zblokované střely: 6:5
Hity: 9:6
Vyhraná vhazování: 12:10
První třetina utkání mezi Coloradem a Ottawou je tedy minulostí. První část lépe vyšla domácím hráčům, kteří si v ní vypracovali dvoubrankové vedení, když se během dvou minut prosadili Rantanen a Newhook.

Ottawa ve druhé polovině první dvacetiminutovky byla velmi aktivní, avšak snaha hostů zatím k žádné brance nevedla, a tak se do šaten odchází za vedení Colorada 2:0.
20:00'
19:28'
Francouze se musel mít na pozoru, když jej z velké blízkosti zkoušel překonat Stüzle, ale hostující útočník neuspěl.
19:11'
Makarova přihrávka byla ve středním pásmu sražena přesně do prostoru mezi střídačkami, kde je jeden z komentátorů, jehož kotouč zasáhl do jeho hlavy. Nicméně po menším ošetření dále pokračuje ve svém přenosu.
19:00'
Poslední minutu první třetiny otevírá Ottawa nahozením kotouče do svého útočného pásma, kde si jej však přebírají domácí.
18:42'
Po delší době opět zahrozili i domácí hokejisté, když se k zakončení z pravého kruhu dostal Rodrigues, jenž mířil k bližší tyči, ale Forsberg tento prosto uzavřel.
18:23'
V posledních minutách docela Ottawa převzala iniciativu, ale hostům se zatím nedaří najít recept na velmi dobře chytajícího Francouze.
17:47'
Colorado vyhodilo puk přes všechny čáry, avšak icing z toho nebude, protože se za kotoučem hnal O´Connor, a tak Forsberg musel ze své brány a touš odehrál.
16:40'
Z modré čáry nahodil kotouč Giroux, který zaletěl přesně do lapačky Francouze, který si puk raději ponechává, aby jeho spoluhráči mohli dostřídat.
16:35'
Taktéž domácí hokejisté tedy zvládli své první oslabení bez inkasované branky.
16:05'
Kotouč znova letí z obranného pásma Colorada, které své oslabení zvládá velmi dobře.
15:41'
Colorado dokázalo získat kotouč u mantinelu a domácí jej následně vyhodili přes všechny čáry.
15:11'
O´Connor se ve vlastním oslabení vydal do útoku, kde šel jeden na jednoho proti Chabotovi, kterého však se svou kličkou nepřešel.
14:52'
Z rohu útočného pásma přišla parádní křižná přihrávka Bathersona přímo na hůl Stüzleho, avšak Francouz jeho následnou střelu chytá svou lapačkou.
14:34'
Ottawa si zahraje svou první přesilovou hru, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává střelec první branky Mikko Rantanen (COL).
14:15'
Kotouč se poté dostal na modrou čáru k Girardovi, jehož nahození Forsberg viděl, takže si brankář Sens připsal hodně jednoduchý zákrok. Následuje komerční přestávka.
14:10'
Lehkonen se dostal ke střele ze středu útočného pásma, která jen proletěla kolem brány Ottawy.
13:45'
Nicméně Ottawa má za sebou velmi dobrou sekvenci ve svém útočném pásmu, kterou ukončila střela Chabota a Francouz raději udržel kotouč ve své výstroji.
12:58'
Kotouč se odrazil na modrou čáru k Hamonicovi, který se do něj opřel, jenže trefil hůl některého ze svých spoluhráčů, kterou navíc i zlomil a puk poté mířil za bránu Avs.
12:35'
Coloradu se nevydařila dlouhá rozehrávka, když kotouč proletěl přes celé kluziště, takže se po icingu domácích bude vhazovat před Francouzem.
12:07'
Ottawa pouze ze středního pásma nahodila kotouč na Francouze, který ho svou holí hned rozehrává svým obráncům.
11:29'
První přesilová hra domácích je tedy u svého konce, když se v ní Avalanche nedokázali prosadit, a tak se Pinto vrací zpět do hry.
11:12'
Newhook zkoušel střílet z pravé strany, avšak jeho střela skončila na boční brankové konstrukci a puk se navíc následně odrazil až do ochranné sítě.
10:52'
Colorado se zatím nemůže vrátit zpět do svého útočného pásma, když domácí opět musejí začít od Francouze.
10:24'
Ottawě se podařilo osvobodit ze svého obranného pásma.
10:09'
Makar nahodil kotouč od modré čáry a před bránou jej parádně tečoval Lehkonen, ale puk poté projel těsně vedle tyče.
09:58'
MacKinnon poslal kotouč na pravou stranu Rantanenovi, který vracel puk mezi kruhy, ale tato přihrávka byla zblokována do hlediště.
09:40'
Senators se podařilo získat puk v rohu svého obranného pásma a hosté jej následně vyhodili přes všechny čáry.
09:20'
Colorado si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za držení vyloučen Shane Pinto (OTT).
09:08'
MacKinnon poslal kotouč ze středního pásma směrem na Forsberga, jenž kotouč vyrazil do rohu kluziště.
08:46'
Girard posílal z obranného pásma Colorada dlouhý pas až na útočnou modrou, ale tuto přihrávku zblokoval Zub mimo hrací plochu. Následuje komerční přestávka.
07:50'
Domácí odskakují na rozdíl dvou branek! Cogliano získal puk ve středním pásmu a následně ho zavezl do útoku, kde se mu podařilo ustát souboj u mantinelu a díky tomu posunul kotouč do středu na ALEXE NEWHOOKA, jenž vyslal nechytatelnou střelu do vzdálenější šibenice. Asistence: Andrew Cogliano, Logan O´Connor.
07:20'
Stüzle velmi dobře vybojoval puk v útočném pásmu, avšak jeho následný pas na Tkachuka dokázal zblokovat jeden z domácích hráčů.
06:00'
A málem to bylo hned o dvě branky, protože do skoro stoprocentní šance se dostal MacKinnon, jenž byl zcela sám mezi kruhy, ale Forsberg si dobře povyjel a střelu domácího útočníka vyrazil.
05:45'
Avalanche šli do rychlého protiútoku, kde Rantanen nahrával na střed MacKinnonovi, jemuž se však zapletl kotouč mezi bruslemi, a tak ho nahrál zpět MIKKOVI RANTANENOVI, který ze středu pravého kruhu prostřelil Forsberga. Asistence: Nathan MacKinnon, Evan Rodrigues.
05:24'
Colorado dokázalo ubránit následnou ofenzivní snahu Ottawy a domácí poté poslali kotouč na další zakázané uvolnění.
05:03'
Colorado se pokusilo o dlouhou rozehrávku, která však Avs nevyšla a kotouč doletěl až na zakázané uvolnění.
03:28'
Hostující hokejisté se hnali do svého útočného pásma, ale zde velmi dobře zapracovala obrana Colorada, která Sens velmi rychle vyhnala do středního pásma.
03:00'
Forsberg musel předvést hodně těžký zákrok, když se ke střele z hranice pravého kruhu dostal Makar, avšak střelu domácího obránce brankář Ottawy vyrazil.
02:33'
Po obrovské hrubici hostující obrany se do útoku dvou na jednoho dostali Avs a Rodrigues hodně nesmyslně volil spíš přihrávku místo střely, když už byl zcela volný před Forsbergem.
02:18'
Senators sice vyhráli následné vhazování, jenže hosté znova poslali puk přes všechny čáry, a tak je tu další icing Ottawy.
02:11'
Další ofenzivní snaha Ottawy však končí zakázaným uvolněním a hra se tedy přesune před bránu Forsberga.
01:45'
Ottawa dobře zatlačila na svého soupeře a díky tomu se hosté dostali k další střele, která tentokrát letěla z modré čáry, avšak Francouz kotouč vyrzil mimo svou klec.
01:14'
Francouz si zapisuje svůj první zákrok v utkání, když si český brankář musel poradit se střelou Girouxe, jenž domácího strážce vyzkoušel od pravého mantinelu.
00:38'
Do útoku šli následně hosté, jenže akce Ottawy skončila hned na modré čáře, kde se Sens dostali do ofsajdu.
00:28'
MacKinnon vletěl ve velké rychlosti do útočného pásma, avšak jeho první střela zatím byla nepřesná.
00:01'
Obě hymny už máme za sebou a na řadě už bude úvodní vhazování tohoto zápasu.

Colorado Avalanche: Francouz (Georgijev) – Makar, D. Toews, E. Johnson, Girard, B. Hunt, MacDermid, Englund – Rodrigues, MacKinnon, Lehkonen – Rantanen, Compher, Newhook – L. O'Connor, Cogliano, Ranta – Kaut, Meyers.
Trenér: Jared Bednar

Ottawa Senators: A. Forsberg (Talbot) – Chabot, Zub, Sanderson, Hamonic, Brännström, Holden – B. Tkachuk, Stützle, DeBrincat – Giroux, Pinto, Batherson – Kelly, Gambrell, Lucchini – Brassard, Kastelic, Watson.
Trenér: D.J. Smith

Rozhodčí: Nicholson, Schlenker – Smith, Deschamps.
Ottawa Senators
(19-19-3)

To od Ottawy se v letošním ročníku čekali zcela odlišné výkony a útok na play off, jenže pravda je zcela jiná. Před sezónou Senators mohutně posílili, jenže tabulkově se to na jejich postavení nijak neprojevilo a tým z hlavního města Kanady je, tak nějak stále na tom stejném místě, jako v předcházejících sezónách.