NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Kings - 12. prosince 2022   00:00

Columbus
Columbus
06:44' Marčenko (K. Johnson) • 09:28' Jenner (Roslovic, J. Gaudreau) • 30:03' Laine (Roslovic, Gudbranson) • 38:00' Roslovic (E. Robinson, Gavrikov) • 39:31' Roslovic (J. Gaudreau, Laine) • 60:40' J. Gaudreau (Laine, Gavrikov)
6:5
(2:0, 3:3, 0:2 - 1:0)
Kings
Kings
24:42' Kopitar  (Kaliyev, Fiala) • 28:27' Lizotte  (Grundström, Iafallo) • 35:02' Anderson-Dolan  (Durzi) • 44:52' Kopitar  (Se. Walker) • 45:31' Kempe

3. Anže Kopitar (CBJ) – 2+0
Jack Roslovic vstřelil dva góly a přidal k nim dvě asistence, jenže jeho Columbus dvakrát promarnil dvoubrankové vedení a Kings se i s přispěním dvou branek Anžeho Kopitara postarali o to, že zápas došel do prodloužení, které rozhodl Johnny Gaudreau. Kirill Marčenko vstřelil svůj první gól v NHL. Konečný výsledek. Columbus Blue Jackets 6 Los Angeles Kings 5.
60:40'
Columbus právě vstřelil branku! Teď JOHNNY GAUDREAU skóroval po fantastickém zákroku Jonathana Quicka u pravé tyče do prázdné brány, respektive Kevin Fiala, který puk těsně před brankovou čárou ještě lehce přizvedl! Gól by měl platit, ale ještě se zkoumá video. Skutečně platí! Asistence: Patrik Laine a Vladislav Gavrikov.
60:01'
Blue Jackets mohli jít v závěru zápasu do přečíslení dva na jednoho a rozhodnout, jenže už vypršel čas a po pěti gólech na obou stranách nás čeká prodloužení. Po třetí třetině. Columbus Blue Jackets 5 Los Angeles Kings 5.
60:00'
59:26'
Erik Gudbranson viděl, že je před bránou pořádné horko, a od modré čáry napřáhl k prudké střele zápěstím, která skončila v náručí Jonathana Quicka.
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:06'
Jegor Činachov nádherně zamíchal s pukem v pravém kruhu pro vhazování, jeho střela přes clonu ale vzápětí minula vzdálenější levou tyč brány. Skóre se nemění.
57:16'
Gustav Nyquist krásně nahodil puk z pravého křídla před bránu a Johnny Gaudreau ho na přední tyči v rychlosti usměrnil těsně vedle. Šance Blue Jackets.
56:46'
Kent Johnson si v blízkosti pravé tyče skvěle pokryl puk a z blízkosti zakončoval bekhendem, Jonathan Quick ale jeho pokus vyrazil. Stav je 5:5. Komerční přestávka.
54:28'
Phillip Danault si najel na pravém křídle na volný puk a bez přípravy vypálil, jeho rána ale minula přední pravou tyč a Elvis Merzlikins tak proti ní nemusel zasahovat.
53:53'
Alexander Edler vypálil na levém křídle po zpětné přihrávce podél hrazení bez přípravy od modré čáry a puk mířil ke vzdálenější pravé tyči, Elvis Merzlikins ho ale senzačně horní stranou lapačky vytáhl do ochranné sítě! Další parádní zákrok.
53:02'
Anže Kopitar zavezl puk na levém křídle do útočného pásma a z úhlu napřáhl ke střele, která skončila v lapačce brankáře. Hattrick se tedy prozatím nekoná.
51:58'
Jeden z hokejistů Kings šlápl na levém křídle do pedálů a chtěl vymést vzdálenější pravý horní roh brány, Elvis Merzlikins ale vytáhl úžasný semafor – 5:5! Následuje komerční přestávka.
51:14'
Eric Robinson vypálil bez přípravy na bodu levého kruhu a Jonathan Quick nedokázal na přední tyči puk zmrazit pod lapačkou, Blue Jackets se ale k dorážce nedostali.
50:24'
Jegor Činachov využil zpětné přihrávky z levého křídla a na ose útočného pásma vypálil z vrcholu mezikruží, jeho rána letící nad ledem ale minula levou tyč. Stále 5:5.
49:31'
Marcus Bjork zamíchal s pukem na ose útočného pásma a od modré čáry napřáhl k táhlému nahození zápěstím, které bylo hned před ním zablokováno. Stav vyrovnaný.
48:45'
Blue Jackets přečkali několik nebezpečně vyhlížejících akcí Kings, hosté ale skórovat nedokázali a podél střídaček poté vyhodili puk na zakázané uvolnění.
46:10'
Elvis Merzlikins prožil velice krušné chvíle a musí se dát rychle dohromady. Nyní si poradil s nahozením od modré čáry a následuje krátká komerční přestávka.
45:31'
Los Angeles právě vstřelilo branku! Domácí brankář Elvis Merzlikins nejprve dobře odpálil hokejkou nahození Kings do strany, jenže puk se před jeho bránu rychle vrátil a nepřehledné situace využil ADRIAN KEMPE, který puk bez přípravy napálil z pravého kruhu pod víko! Kings podruhé smazali ztrátu o dva. Bez asistence.
44:52'
Los Angeles právě vstřelilo branku! Sean Walker vypálil na pravém křídle ihned po vhazování a Elvis Merzlikins vůbec nevěděl, kde má puk, který u pravé tyče zasunul do prázdné brány ANŽE KOPITAR – 5:4! Asistence: Sean Walker.
44:43'
Phillip Danault vystřelil na vrcholu levého kruhu zápěstím a Elvis Merzlikins senzačně zasáhl horní částí hokejky! Poté byl puk sražen mezi lavice.
43:28'
Matt Roy zkusil vypálit na pravém křídle od modré čáry, jeho pokus byl ale nepřesný a Elvis Merzlikins v bráně domácího Columbusu tedy zasahovat nemusel – 5:3.
41:44'
Alex Iafallo vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a domácí brankář Elvis Merzlikins puk vykopl levým betonem. K dorážce se dostal Adrian Kempe, ale minul pravou tyč brány! Málem.
41:26'
V prostřední části utkání padly na obou stranách tři góly a celkem tedy šest gólů. Bude zajímavé sledovat, zda ofenzivní pojetí hry bude pokračovat i ve třetí třetině.
40:56'
Dnešní utkání sleduje 14560 diváků.
40:13'
Kings opět měli parádní vstup do třetiny a na začátku té třetí se u levé tyče snažili skórovat po rychlém objetí brány, Elvis Merzlikins byl ale připraven a puk vyrazil.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 17-22; Zablokované střely: 10-14; Vhazování: 47%-53%; Hity: 21-10; Přesilové hry: 2/3-0/2; Trestné minuty: 4-6.
Třetí třetina začne přibližně v 2:02.
Kings sice po přestávce předvedli rychlý comeback a smazali dvoubrankové manko, jenže v závěru prostřední části úplně propadli, když Blue Jackets nejprve udeřili v oslabení a krátce na to ještě v přesilové hře. O oba avizované góly se postaral Jack Roslovic. Po druhé části. Columbus Blue Jackets 5 Los Angeles Kings 3.
40:00'
39:31'
Columbus právě vstřelil branku! JACK ROSLOVIC si najel na pravém křídle na zpětnou přihrávku od Johnnyho Gaudreaua a nádhernou bombou bez přípravy vymetl pravý horní roh brány! Je to 5:3! Asistence: Johnny Gaudreau a Patrik Laine.
39:10'
Kevin Fiala chtěl přihrávat zpět na modrou čáru, jenže zlomil hůl a vzápětí u hrazení zahrál bruslí. Dvě minuty za hraní se zlomenou hokejkou a krátká hra 4 na 4.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:00'
Columbus právě vstřelil branku! Jedno varování Kings nestačilo a gól v oslabení od Columbusu přece jen přišel! JACK ROSLOVIC si najel na bodu levého kruhu na přihrávku Erica Robinsona přes osu pásma a střelou bez přípravy skóroval do odkryté brány! Domácí znovu vedou. Je to 4:3. Asistence: Eric Robinson a Vladislav Gavrikov.
37:41'
Sean Kuraly vyrazil na pravém křídle do nebezpečného útoku během vlastního oslabení, jenže se ocitl proti dvojnásobné přesile a nedostal se ke střele. Škoda.
37:23'
Andrew Peeke dostal dvě minuty za vražení na hrazení poté, co zezadu poslal na mantinel Gabriela Vilardiho.
36:00'
Hokejisté Los Angeles Kings mohli otočit skóre, jenže Kevin Fiala nedokázal skórovat po přečíslení dva na jednoho u levé tyče, protože mu kotouč sjel z hole a Elvis Merzlikins se mu navíc tygřím skokem vrhl pod brusle. Zakázané uvolnění CBJ. Komerční přestávka.
35:02'
Los Angeles právě vstřelilo branku! Sean Durzi krásně pronikl do útočného pásma na pravém křídle a MIKEY ANDERSON dokonale využil jeho skvělé práce, když nádhernou střelou z bodu levého kruhu pro vhazování zamířil do pravého horního rohu brány – 3:3! Asistence: Sean Durzi.
32:23'
Mikey Anderson vypálil na vrcholu levého kruhu a pokusil se vyrovnat, Elvis Merzlikins byl ale na přední tyči své brány připraven a podržel kotouč v náručí.
31:26'
Mathieu Olivier se dostal na vrcholu levého kruhu k odraženému kotouči a z otočky zkusil pěkně vypálit, nicméně, jeho střela zápěstím zamířila nad bránu.
30:45'
Blue Jackets sice přišli na začátku druhé třetiny o dvoubrankové vedení z první části, před pár okamžiky se ale opět dostali dopředu. Komerční přestávka.
30:03'
Columbus právě vstřelil branku! Blue Jackets vyrazili do přečíslení dva na jednoho a PATRIK LAINE propálil hostujícího brankáře po přihrávce Jacka Roslovica naslepo ránou bez přípravy z vrcholu levého kruhu! Blue Jackets znovu vedou! Asistence: Jack Roslovic a Erik Gudbranson.
29:18'
Blue Jackets začínají vypadat hodně unaveně a nyní se osvobodili pouze a jen za cenu zakázaného uvolnění. Nemohou tedy střídat. Následuje komerční přestávka.
28:27'
Los Angeles právě vstřelilo branku! Napadající Carl Grundström předvedl za bránou Columbusu skvělý forčeking a po jeho zpětné přihrávce puk poskakoval u brankoviště, čehož využil BLAKE LIZOTTE, když z úhlu skóroval do prázdné brány – 2:2! Asistence: Carl Grundström a Alex Iafallo.
27:15'
Elvis Merzlikins si připsal u pravé tyče jeden těžké zákrok, jinak toho ale Kings během přesilové hry příliš mnoh nepředvedli a Kirill Marčenko je zpět na ledě.
25:15'
Kirill Marčenko dnes vstřelil svůj první gól v NHL, nyní ale fauloval a byl vyloučen na dvě minuty za hákování.
24:42'
Los Angeles právě vstřelilo branku! Útočník ANŽE KOPITAR dostal kolmou přihrávkou od Arthura Kaliyeva a po vymíchání domácího brankáře u levé tyče zvedl puk pod horní tyč zcela odkryté brány! Asistence: Arthur Kaliyev a Kevin Fiala.
23:59'
Viktor Arvidsson dostal nádhernou žabku do jízdy a řítil se sám na bránu, mezi betony ale Elvise Merzlikinse nepřekonal! Parádní zákrok.
23:06'
Vypadalo to, že proti Blue Jackets se bude nyní pískat zakázané uvolnění, přihrávka o hrazení u trestných lavic ale byla tečována a hra tedy plynula dále. Stav je 2:0.
21:08'
Anže Kopitar si najížděl v pravém kruhu na přihrávku přes osu útočného pásma a bez přípravy chtěl vypálit, střela mu ale vůbec nesedla a puk zamířil hodně mimo.
20:35'
Trevor Moore vyrazil na levém křídle do přečíslení dva na jednoho a střelou z kruhu pro vhazování mířil do bližšího rohu, Jonathan Quick ale puk vytáhl do ochranné sítě. Kings mohli krátce po přestávce snížit.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-11; Zablokované střely: 4-7; Vhazování: 45%-55%; Hity: 13-6; Přesilové hry: 1/2-0/0; Trestné minuty: 0-4.
Druhá třetina začne přibližně v 1:04.
Elvis Merzlikins odolal v závěru úvodní části tlaku Kings a jeho tým odchází po trefách Kirilla Marčenka a Boonea Jennera do kabin mnohem spokojenější. Kirill Marčenko vstřelil svůj první gól v NHL. Skóre po první třetině. Columbus Blue Jackets 2 Los Angeles Kings 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:17'
Adrian Kempe vystřelil na vrcholu pravého kruhu přes clonu, jeho střela zápěstím ale skončila v náručí Elvise Merzlikinse, který puk podržel a přerušil hru. Stále 2:0.
16:30'
Vypadalo to, že Kings budou mít v zápase první přesilovou hru, jenže rozhodčí se nakonec poradili a ve středovém kruhu se rozhodli pro to nevylučovat.
14:59'
Erik Gudbranson vypálil na levém křídle od modré čáry a jeho pokus byl na přední tyči zablokován. Poté postavení mimo hru od Kings a komerční přestávka.
14:16'
Boone Jenner mohl skórovat podruhé v zápase, když na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Jonathan Quick puk vyrazil přímo k němu. Dorážka se však nekonala.
12:41'
Blake Lizotte fauloval v pravém rohu obranného pásma a dostal dvě minuty za podrážení. Další přesilová hra.
11:06'
Kings si vytvořili obrovský tlak a v rychlém sledu se dostali ke třem střelám, pouze první od modré čáry ale mířila na bránu a Elvis Merzlikins ji dokázal vyrazit.
10:01'
Blue Jackets vystřelili z pravého kruhu bekhendem a Jonathan Quick tentokrát kotouč dokázal udržet. Za vedení Columbusu 2:0 následuje reklamní přestávka.
09:28'
Columbus právě vstřelil branku! Jack Roslovic vystřelil na vrcholu mezikruží a BOONE JENNER clonil před bránou tak dobře, že se puk od jeho hole odrazil do levého ramene Jonathana Quicka a poté k pravé tyči! Přesilová hra byla využita. Asistence: Jack Roslovic a Johnny Gaudreau.
09:11'
Sean Walker byl vyloučen na dvě minuty za sekání poté, co Jonathan Quick vytáhl úžasný zákrok lapačkou!
06:44'
Columbus právě vstřelil branku! Alexander Edler předvedl strašidelnou rozehrávku, kterou vystihl Kent Johnson. Johnson se vzápětí s kotoučem pomazlil a předložil ho KIRILLOVI MARČENKOVI, který střelou z pravého kruhu prostřelil dvojici hráčů Kings a skóroval do prázdné brány! Jeho první gól v NHL vůbec! Asistence: Kent Johnson.
06:07'
Tobias Björnfot vystřelil na levém křídle na vrcholu kruhu pro vhazování a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Následuje krátká komerční přestávka.
04:17'
Jegor Činachov se ocitl v blízkosti pravé tyče ve slibné šanci, jenže už byl příliš blízko brány a Jonathan Quick jeho bekhendový pokus snadno vyrazil za svou bránu.
03:09'
Columbus vypálil na levém křídle z kruhu pro vhazování, Jonathan Quick ale neměl s první střelou domácího týmu na bránu příliš práce a ukryl puk v své lapačce.
02:21'
Tobias Björnfot vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a po jeho nahození se před bránou ocitl ve velké šanci Gabriel Vilardi, jenže trefil pouze levým beton domácího brankáře – 0:0!
01:07'
Johnny Gaudreau se nadechl na ose útočného pásma k velkému sólu a dokázal přejít přes tři protihráče, na poslední chvíli ale ztratil kontrolu nad pukem. Škoda.
00:09'
Phillip Danault vypálil na pravém křídle z ostrého úhlu a Elvis Merzlikins musel vytáhnout první zákrok, když jeho pokus vytáhl pěkně vyrážečkou do rohu ledové plochy.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (Greaves) – M. Bjork, Gavrikov, Gudbranson, Berni, Peeke, Christiansen – Nyquist (A), Jenner (C), J. Gaudreau – Laine, Roslovic, Činachov – Marčenko, Sillinger, K. Johnson – Olivier, Kuraly, E. Robinson.
Trenér: Brad Larsen

Los Angeles Kings: Quick (Copley) – Björnfot, Mik. Anderson, M. Roy, Durzi, Se. Walker, Edler – Kaliyev, Kopitar (C), Fiala – Arvidsson, Danault (A), Moore – Vilardi, Kempe, Iafallo (A) – Grundström, Lizotte, Anderson-Dolan.
Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Chris Rooney, Beau Halkidis. Čároví: Jesse Marquis, Devin Berg.
Los Angeles Kings

Kings vypadali na začátku sezóny velice dobře, jenže během posledních dnů jako by jim došly síly. LA má velice nevyrovnané výsledky a během posledních deseti zápasů vyhrálo pouze čtyřikrát. Organizace spoléhá na dravé mladí, které je velkým příslibem do budoucnosti.
Columbus Blue Jackets

Columbus čeká před Vánoci náročný program, předtím se ale představí doma proti Los Angeles Kings a zakončí sérii tří domácích zápasů. Blue Jackets se v posledním zápase podařilo porazit Calgary a po výhře 3:1 ho čeká další soupeř, jehož výsledky jsou jako na houpačce.
Hokejisté Columbusu ukončili sérii tří porážek v řadě, když si naposledy poradili s Calgary, a nový týden zahájí doma proti Los Angeles Kings. Hosté nemají stabilní formu, čeká je ovšem soupeř s rozsáhlou marodkou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.