NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Columbus : Minnesota - 24. února 2023   01:00

Columbus
Columbus
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Minnesota
Minnesota
03:01' Duhaime  (F. Gaudreau) • 08:48' Kaprizov  (Middleton, Hartman)
Columbus
Furman South, Justin St. Pierre. Čároví: Julien Fournier, Ryan Gibbons
Nationwide Arena, Columbus
17997 diváků
Minnesota
M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Goligoski, Dumba (A), Mermis, Addison – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, J. Eriksson Ek, M. Foligno (A) – Duhaime, F. Gaudreau, Greenway – Reaves, Dewar, Shaw.

3. Joonas Korpisalo (MIN)
Wild sice osm sekund před koncem orazítkovali pravou tyč prázdné brány, mrzet je to ale nemusí, protože po pěti prohrách na ledě soupeřů v řadě konečně venku vyhrávají. Marc-André Fleury dnes udržel čisté konto, zatímco vpředu se v první třetině prosadili Brandon Duhaime a Kirill Kaprizov. Konečný výsledek na ledě Columbusu. Columbus Blue Jackets 0 Minnesota Wild 2.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
58:03'
Kent Johnson se opřel do puku před vrcholem pravého kruhu a jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě. Po přerušení si vzala domácí střídačka oddechový čas.
57:40'
Blue Jackets se ocitli před bránou ve slibné šanci, jenže jejich rychlé bekhendové zakončení minulo těsně nad ledem vzdálenější pravou tyč brány!
57:12'
Wild vyhodili puk na zakázané uvolnění a Blue Jackets odvolali brankáře! Domácí tedy v šesti.
56:29'
Mezi třemi hvězdami dnešního utkání určitě nebude chybět Marc-André Fleury, pokud dokáže v závěru zápasu udržet čisté konto. Na kontě má 29 zákroků.
55:55'
Andrew Peeke vypálil na ose útočného pásma bez přípravy od modré čáry po zpětné přihrávce Erika Gudbransona a puk skončil pouze na ochranném skle.
54:40'
Marc-André Fleury teď vyrazil střelu z mezikruží lapačkou a poté předvedl sérii úžasných zákroků, když ho pak vleže nepřekonali z dorážky Boone Jenner, Johnny Gaudreau ani Kirill Marčenko! Po obrovské šanci Blue Jackets komerční přestávka.
53:43'
Adam Boqvist si našel na pravém křídle odražený puk a okamžitě vypálil bez přípravy, jeho rána ale minula vzdálenější levý horní roh brány. V hledišti to zahučelo.
52:44'
Blue Jackets málem přišli o puk na útočné modré čáře, což by nebylo nic tak nebezpečného, kdyby se jeden z hostujících hráčů Minnesoty nemohl řítit sám na bránu.
51:35'
Ve třetí třetině je hra neskutečně plynulá a blíží se konec pomalu. Wild drží neustále dvoubrankové vedení, které navíc před pár okamžiky mohli ještě navýšit.
50:46'
Dakota Mermis vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Joonas Korpisalo puk vkleče podržel v náručí. Po přerušení následuje krátký komerční brejk.
49:55'
O minutu později se ocitl před bránou v šanci Kirill Kaprizov, jenže nahození z levého křídla nedokázal zpracovat a do zakončení bekhendem se nedostal.
48:54'
Jared Spurgeon už zvedal ruce nad hlavu, když na pravém křídle vypálil z velmi ostrého úhlu, jeho střela zápěstím ale skončila na bližší tyči!
48:27'
Andrew Peeke na pravém křídle vystřelil od modré čáry a Marc-André Fleury na přední pravé tyči neudržel puk v lapačce. Poté kotouč skončil v ochranné síti. Stále 0:2.
48:06'
Dnešní utkání sleduje 17997 diváků.
47:01'
Erik Gudbranson vypálil na pravém křídle od modré čáry a jeho rána pak byla přizvednuta do ochranné sítě. Po přerušení přichází avizovaná krátká reklamní přestávka.
46:44'
Hodně dlouho se hraje bez přerušení, a pokud to takto bude pokračovat, tak při prvním přerušení přijde na řadu krátká komerční přestávka. Andrew Peeke u puku.
45:34'
Alex Goligoski se s tím také nemazlil a od trestných lavic puk napálil do útočného pásma. Wild hrají ve třetí třetině hodně jednoduše a hájí náskok z první třetiny.
44:53'
Eric Robinson zkusil vystřelit na bodu pravého kruhu pro vhazování, jeho střela zápěstím ale byla na přední tyči zablokována. Dobře se do ní postavil Ryan Hartman.
44:00'
Ryan Reaves nyní neměl komu přihrát před trestnými lavicemi a pouze nahodil puk za bránu Blue Jackets.
43:00'
Columbus chyboval na útočné modré čáře a Brandon Duhaime vystřelil na vrcholu levého kruhu směrem k přední tyči, Joonas Korpisalo zasáhl pravým betonem.
41:58'
Johnny Gaudreau se to snažil změnit střelou z vrcholu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus byl ale poté přizvednut nad bránu a puk skončil na ochranném skle.
41:36'
Columbus byl po první i druhé třetině zápasu střelecky aktivnější, jenže zatím se neprosadil a navíc prohrává.
41:03'
Matthew Boldy se dostal do zakončení v blízkosti levé tyče, jeho pokus ale nebyl potřebně razantní a Joonas Korpisalo na přední tyči ukryl puk v náručí. Přerušení.
40:29'
Alex Goligoski vypálil na levém křídle od modré čáry, před bránou bylo ale několik hráčů a na přední tyči došlo k bloku. Kotouč skončil v rohu ledové plochy.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 23-20; Zablokované střely: 9-15; Vhazování: 75%-25%; Hity: 5-14; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Třetí třetina začne přibližně v 3:02.
Kirill Marčenko střílel na modré čáře už po zaznění sirény a v prostředí části tedy gól nepadl. Wild to příliš mrzet nemusí, protože během úvodní třetiny vstřelili dva góly a navíc stále drží čisté konto. Skóre po druhé třetině. Columbus Blue Jackets 0 Minnesota Wild 2.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
37:28'
Alex Goligoski vypálil z levého kruhu a zdálo se, že Joonas Korpisalo ukryl puk v lapačce, jenže mu vypadl a na brankové čáře bylo velké horko!
37:13'
Johnny Gaudreau si najel v pravém kruhu na zpětnou přihrávku a bez přípravy vypálil, Marc-André Fleury ale puk vyrážečkou vyrazil do ochranné sítě. Slibná rána.
35:48'
Matthew Boldy si sjel z pravého křídla krásně před bránu a na přední tyči byl nepříjemně tísněn, přesto dokázal zakončit, a puk minul vzdálenější levou tyč.
35:05'
Wild opět parádně rozpohybovali puk a u levé tyče mohl pálit do zdánlivě prázdné domácí brány Connor Dewar, Joonas Korpisalo ho ale vychytal, když puk ukryl v náručí! TV přestávka.
34:13'
Utkání má i po přestávce obrovské tempo, na rozdíl od první v ní ale nepadl gól a není tolik příležitostí – 0:2.
33:28'
Wild začali velice rychle bruslit a výsledkem byla další střela. Alex Goligoski zřejmě vystřelil z levého kruhu a připravený brankář Columbusu puk ukryl v náručí.
32:55'
Jacob Middleton vypálil na levém křídle z ostrého úhlu a na přední tyči byl opět připravený Joonas Korpisalo, který tentokrát zasáhl pravým betonem a vyrazil puk.
32:26'
Jared Spurgeon vystřelil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho nahození bylo u levé tyče tečováno těsně mimo. Joonas Korpisalo nemusel zasahovat.
31:15'
Joel Eriksson Ek zkoušel štěstí střelou z bodu pravého kruhu pro vhazování, nebyla ovšem dostatečně prudká na to, aby Joonasovi Korpisalovi nadělala starosti.
30:54'
Boone Jenner před bránou tečoval nahození od modré čáry, Marc-André Fleury měl ale poměrně čistý výhled, takže puk ukryl ve svém náručí a přerušil poté hru.
30:15'
Brandon Duhaime se snažil prosadit v blízkosti pravé tyče, jenže neuspěl, stejně jako jeho spoluhráč střelou z vrcholu levého kruhu. Po přerušení komerční přestávka.
29:59'
Sean Kuraly šel v blízkosti pravé tyče neohroženě do brány, ve které skončil místo puku, a nakonec byla posunuta! Rozhodčí následně nevylučovali.
28:36'
Blue Jackets vypálili na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Marc-André Fleury puk na přední tyči vyrazil. Columbus se usadil v své útočné třetině.
28:01'
Boone Jenner se snažil prosadit na pravém křídle a Alex Goligoski ho ve snaze dosáhnout na puk zahákoval.
28:01'
Téměř polovina zápasu je za námi a ve druhé třetině zatím čekáme na gól, zároveň ale také na nějakou slibnou brankovou příležitost, po které by mohl být.
27:22'
Marc-André Fleury sice rozehrával od vlastní brány, proti Blue Jackets ale bylo odpískáno zakázané uvolnění, protože jejich nahození nebylo tečováno. Přerušení.
26:13'
Blue Jackets se zřejmě ocitli v postavení mimo hru a vylučovat by se nemělo, přestože Kirill Kaprizov skončil na ledě. Následuje krátká komerční přestávka – 0:2.
24:53'
Matt Dumba si na střelu od modré čáry netroufl a tak to zkusil na vrcholu mezikruží Matthew Boldy, jeho střela zápěstím ale minula vzdálenější levý horní roh brány.
24:19'
Blue Jackets mohli vyrazit do rychlého protiútoku, jenže se nakonec nekonal a Wild se po akci tažené po pravém křídle ocitli v postavení mimo hru. Hra byla přerušena.
23:31'
Wild krásně přenesli hru přes osu ledové plochy doleva a Johnny Gaudreau mohl vypálit na vrcholu kruhu, jenže rychle k němu přistoupil domácí Adam Boqvist.
22:31'
Oba týmy zatím hrají hodně disciplinovaně a rozhodčí vylučovali pouze jednou, když během první třetiny poslali na trestnou lavici za vysokou hůl Tima Berniho.
20:55'
Vzápětí to pak z podobného místa zkoušel Sean Kuraly, kotouč ale opět skončil na výstroji brankáře Minnesoty.
20:24'
Erik Gudbranson využil na pravém křídle clony před sebou a před vrcholem kruhu vystřelil od hrazení, Marc-André Fleury byl ale připraven a zasáhl betonem.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 13-8; Zablokované střely: 5-8; Vhazování: 87%-13%; Hity: 5-10; Přesilové hry: 0/0-0/1; Trestné minuty: 2-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:07.
Brandon Duhaime poslal Wild po třech minutách hry do vedení a Columbus si poté vytvořil obrovský tlak, jenže právě v tom okamžiku na opačné straně ledové plochy skóroval Kirill Kaprizov. Blue Jackets nehrají špatně, ale neproměňují šance. Skóre po první třetině střetnutí. Columbus Blue Jackets 0 Minnesota Wild 2.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:10'
Jack Roslovic práskl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování do puku a jeho rána s příklepem skončila v náručí klečícího brankáře Marca-Andrého Fleuryho.
16:50'
Wild se konečně dostali během přesilové hry ke střele, když na pravém křídle vypálil od modré čáry bek Matt Dumba, Joonas Korpisalo ale puk na přední tyči vyrazil.
15:38'
Marc-André Fleury se otáčel za bránu, jenže puk se od hrazení za ní nevyzpytatelně odrazil do brankoviště, Blue Jackets toho ale nedokázali využít a puk zázrakem neskončil v prázdné síti!
14:50'
Tim Berni byl vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl a po komerční přestávce přesilová hra hokejistů Wild.
13:52'
Andrew Peeke na pravém křídle vystřelil od modré čáry a nahazoval puk směrem k přední tyči, kde došlo k nepříjemné teči, kotouč ale minul bránu Minnesoty.
12:55'
Blue Jackets se ocitli na pravém křídle v postavení mimo hru a vhazovalo se ve středním pásmu. Domácí mají dobré momenty a šance, jenže gól stále nikde – 0:2.
11:54'
Erik Gudbranson mohl na ose útočného pásma vystřelit od modré čáry, jenže o puk přišel a Wild vyrazili do protiútoku tři na dva, na jehož konci vypálil v levém kruhu Frédérick Gaudreau a puk minul vzdálenější tyč.
11:29'
Eric Robinson je neskutečně rychlý a nyní na pravém křídle vystřelil od hrazení, jeho táhlý pokus ale skončil v lapačce vítěze Stanley Cupu. Komerční přestávka.
10:32'
Columbus si vytvořil tlak a z bodu levého kruhu pro vhazování přišla prudká střela zápěstím, která zamířila nad horní tyč brány, kterou hájí Marc-André Fleury.
09:36'
Marc-André Fleury zasáhl proti střele Blue Jackets z pravého křídla lapačkou a o pár sekund později se pískalo zakázané uvolnění proti hráčům Minnesoty.
08:48'
Minnesota právě vstřelila branku! Rychlý KIRILL KAPRIZOV se řítil na pravém křídle do úniku dva na jednoho a rychlou střelou z bodu kruhu pro buly zamířil mezi betony Joonase Korpisala! Asistence: Jacob Middleton a Ryan Hartman.
08:23'
Blue Jackets do toho začali pořádně šlapat a u pravé tyče mohl tentokrát skórovat Boone Jenner, Marc-André Fleury nevěděl, kde má puk, nakonec ho však chytil.
07:56'
Jack Roslovic poté málem skóroval na pravém křídle z ostrého úhlu, Marc-André Fleury ovšem vestoje zasáhl levou bruslí a poté vkleče zmrazil kotouč pod lapačkou.
07:01'
Kotouč se nevyzpytatelně odrážel v mezikruží a nakonec přišla nebezpečná střela mířící k pravé tyči, Marc-André Fleury byl ale připraven a zasáhl svým levým betonem.
06:36'
Kirill Kaprizov teď mohl skórovat u levé tyče, Joonas Korpisalo ale vytáhl další skvělý zákrok lapačkou, po kterém následuje krátká komerční přestávka. Stav 0:1.
06:16'
Jared Spurgeon minul střelou z pravého kruhu přední pravý horní roh brány, stejně jako o pár okamžiků později pokusem z mezikruží Ryan Hartman. Stále 0:1.
05:39'
Hráči obou týmů poté svedli tuhý souboj o puk před střídačkami a puk nakonec skončil mezi nimi. Hra byla přerušena a vhazovalo se ve středovém kruhu kluziště.
05:00'
Brandon Duhaime otevřel skóre utkání poté, co se pár okamžiků předtím ocitl v šanci u pravé tyče, Joonas Korpisalo se ale rychle přesunul a zasáhl betonem.
03:01'
Minnesota právě vstřelila branku! Johnny Gaudreau nahodil puk z pravého kruhu na vzdálenější levou tyči, kde došlo k teči a puk zůstal volný na brankové čáře, čehož využil BRANDON DUHAIME, když ho u pravé tyče pohodlně doklepl do prázdné sítě! Wild se ujali vedení – 0:1. Asistence: Frédérick Gaudreau.
01:19'
Mats Zuccarello mohl pálit sám z mezikruží, ještě ale přihrál doprava a Kirill Kaprizov pálil z bodu pravého kruhu do zdánlivě prázdné sítě, Joonas Korpisalo ale předvedl senzační rozštěp a ukryl puk ve své lapačce! Doma je zkrátka seznační.
00:36'
Wild si vytvořili během úvodního střídání velký tlak a Matt Dumba vypálil na pravém křídle od modré čáry, jeho rána ale byla nepřesná a skončila mimo bránu.
00:01'

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Gudbranson, Berni, Peeke, Blankenburg, A. Boqvist, Bayreuther – Laine, Jenner (C), J. Gaudreau (A) – Marčenko, Pederson, K. Johnson – Olivier, Kuraly (A), E. Robinson – Bemström, Roslovic, L. Foudy.
Trenér: Brad Larsen

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Spurgeon (C), Middleton, Goligoski, Dumba (A), Merrill, Mermis, Addison – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, J. Eriksson Ek (A), M. Foligno – Duhaime, F. Gaudreau, Greenway – Reaves, Dewar, Shaw.
Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: Furman South, Justin St. Pierre. Čároví: Julien Fournier, Ryan Gibbons.
Minnesota Wild

Minnesota Wild po sérii dvou porážek třikrát za sebou vyhrála a veze se nyní na pozitivní vlně, kterou by ráda přenesla na led soupeřů, kde se jí nedaří. Wild prohráli na cizím ledě pětkrát za sebou a vždy v základní hrací době, takže během dané série nezískali ani jeden jediný bod. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Kirill Kaprizov.
Columbus Blue Jackets

Blue Jackets jsou ve Východní konferenci poslední a během letošní sezóny NHL získali 41 bodů, což z nich dělá nejhorší tým. Nejsou v tom ovšem sami, stejný počet bodů získali také Ducks, kteří navíc odehráli o jeden zápas více. Mathieu Olivier dosáhl na metu 100 utkání v NHL. Tým táhne s 52 body Johnny Gaudreau.
Minnesota se herně zvedla a na ledě Columbusu bude usilovat o čtvrté vítězství v řadě. Blue Jackets se naopak příliš nedaří a zejména potom na domácím ledě, kde vyhráli pouze dva z posledních osmi domácích zápasů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.