NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Detroit : Carolina - 31. března 2023   01:30

Detroit
Detroit
00:59' Kubalík (Perron, Seider) • 27:26' Larkin (Chiasson, Perron) • 59:56' Walman (Copp, Erne)
3:2
(1:0, 1:2, 1:0)
Carolina
Carolina
20:42' Burns  (Slavin, Fast) • 24:18' Slavin  (S. Aho II, J. Staal)
Detroit
Pochmara, Sandlak – Gawryletz, Cormier.
Little Caesars Arena, Detroit
19 183. diváků
Carolina

Děkuji vám za pozornost, přeji pěkný pátek a všem Kvidům vše nejlepší k svátku!
Statistika
Střely na bránu: 22 – 33 | Přesilová hra: 1/3 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Alex Nedeljkovic (DET) – 31 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,9 %, odchytal 59:44
Frederik Andersen (CAR) – 19 zákroků, 3 OG, úspěšnost 86,4 %, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (DET) – 1+0, +1 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 15:32
Martin Nečas (CAR) – 0+0, -1 účast, 4 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 17:41

Tři hvězdy utkání
1. Jake Walman (DET) 1+0
2. Alex Nedeljkovic (DET) 31 zákroků, úspěšnost 93,9 %
3. Dylan Larkin (DET) 1+0
V dnešním zápase měla podle očekávání opticky více ze hry Carolina, která po většinu času tlačila, jenže se potvrdil její problém zmíněný v předzápasovém infu. V týmu chybí střelec, a tak dnes jediné dvě branky Hurikánů vstřelili obránci. Konečný výsledek, který hostům nezajišťuje ani bod, je však přeci jen krutý. Detroit sice měl v průběhu celého utkání řadu vyložených šancí, ale vítězný gól vstřelený necelé 4 sekundy před koncem třetí třetiny je opravdu tvrdým knockoutem pro fanoušky Caroliny.

Dnešní utkání v Little Caesars Arena sledovalo 19 183 diváků.
59:56'
Detroit právě vstřelil branku!
Tak to je závěr! Už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, když Andrew Copp dojel kotouč v pravém rohu útočného pásma a naservíroval ho k modré čáře. Tam zrovna přisvištěl JAKE WALMAN, jehož střela zápěstím končí v horním růžku Andersenovy branky. Asistence: Andrew Copp a Adam Erne.
58:50'
Nyní už ani jeden z týmů nechce udělat chybu, a tak se bojuje především u mantinelů a každý dává kotouč rychle pryč od sebe.
57:43'
Shayne Gostisbehere zachytil u modré pomalé Kubalíkovo vyhození, díky čemuž měl před sebou prostor na střelu z osy hřiště. Po chvilce volna se zákrokem připomíná také Alex Nedeljkovic.
57:19'
Joseph Veleno šel jeden na jednoho proti Gostisbeherovi, přes kterého vystřelil zápěstím. Tato střela však neměla tak velkou razanci, takže to byl pro Andersena jeden z těch jednodušších zákroků lapačkou.
56:31'
Carolina hraje v plném počtu.
56:02'
Puk od zadního mantinelu vyplaval k Walmanovi, který místo střely přihrával doprava volnému Kubalíkovi, jehož zakončení opět likviduje Frederik Andersen.
55:05'
Frederik Andersen drží svůj tým dalšími skvělými zákroky, poté Canes konečně vyhazují.
54:31'
Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes:
Jordan Staal – 2 min., krosček.
54:15'
David Perron nebezpečně vystřelil přes obránce, načež se sám dostal k dorážce. Tu stihl vylepšit kličkou na forhend, jenže jím trefil jen tyčku.
53:50'
Jake Walman vyslal od modré hodně povedenou střelu, proti které Andersen úspěšně máchnul lapačkou. Údajně se jednalo o první střelu Detroitu na branku ve třetí třetině.
53:00'
Rychlou kombinaci chtěli hosté vyšperkovat složitým pasem z pravého kruhu od Noesena na Puljujärviho před branku, finský útočník ale nedostal puk ideálně.
52:48'
Po následném buly si Brady Skjei sjel s kotoučem až do rohu, odkud neobvykle centroval na druhého obránce, Bretta Pesceho. Jeho rychlé zakončení z bezprostřední blízkosti si Alex Nedeljkovic pohlídal.
52:43'
Red Wings mají plné ruce práce s eliminováním šancí Caroliny, takže opět pouze vyhazují na icing.
51:55'
Poměrně dlouhou pasáž bez přerušení ukončuje zakázané uvolnění Detroitu. Poslední minuty ale měly mnohem vyšší tempo z obou stran než předchozí část třetí třetiny.
50:44'
Celkově se dost přitvrdilo, zatím si s tím lépe počínají hosté. Aho přistrčil kotouč Nečasovi, jehož střelu z první Nedeljkovic zlikvidoval sklapnutými betony.
49:44'
Hurricanes přidali v napadání, což v posledních minutách způsobuje domácí obraně velké problémy.
48:35'
Jack Drury měl u modré málo času, přesto si zvládl najít cestu ke střele kolem blokujícího obránce.
47:59'
Pesce si troufnul na kličku od modré do mezikruží, následný pas doleva na Stepana ale nebyl přesný.
46:54'
Jake Walman se krásně uvolnil ke střele z ideální pozice. Pokus zápěstím ale byl velmi nepřesný, takže Andersen zůstal bez práce.
46:11'
Jordan Staal byl volný na pravé straně, odkud pálil zápěstím, Nedeljkovic puk ramenem vytěsnil nad branku.
45:35'
Detroit hraje v plném počtu.
45:29'
Po Jarvisově nástřelu na zadní mantinel se Canes dostali k dobré střele i tvrdým dorážkám, ale ani tentokrát nenašli recept na svého bývalého gólmana.
44:43'
Jack Drury zkusil překvapit Nedeljkovice chytrým nahozením zpoza branky, domácí obrana ale situaci zvládá.
43:45'
Třetí dnešní přesilová hra Caroliny začíná vyhozením Detroitu přes celé hřiště.
43:35'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
Simon Edvinsson – 2 min., nedovolené bránění.
42:26'
Jalen Chatfield u pravého mantinelu přenechal puk za sebe Jesperimu Kotkaniemimu, jehož střela zápěstím končí v náručí připraveného Alexe Nedeljkovice.
41:54'
41:36'
Druhá přesilová hra Detroitu zdaleka není tak povedená jako ta první. Frederik Andersen v ní nemusel ani jednou zasahovat, hosté se v pohodě brání.
40:45'
Hostům se zatím daří vyhazovat či vyvážet puk v oslabení od vlastní branky.

Vhazování 26:20
Ve druhé třetině se Carolině podařilo během chvilky otočit skóre a vypadalo to, že se všechno otáčí na její stranu. Poté však přišlo zbytečné vyloučení Martina Nečase a rychlé vyrovnání z hole Dylana Larkina, načež si po zbytek třetiny Detroit vytvořil dokonce větší šance než favorizovaní Hurricanes. Detroit si navíc do třetí třetiny přenese téměř celou další přesilovku.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:31.
40:00'
39:54'
Jordan Martinook – 2 min., podrážení.
39:40'
Jaccob Slavin tvrdě pálil od modré, tentokrát Nedeljkovic vyrazil puk k Jordanu Staalovi. I dorážku kapitána hostů domácí gólman se štěstím pokryl.
38:38'
Brady Skjei si od modré čáry udělal krok směrem k brance, jeho svižnou ránu zápěstím Nedeljkovic vyrazil jen před sebe. Tam se jako první přihnal Nečas, ale jeho dorážka nepřišla včas.
37:35'
Dominik Kubalík se protáhl mezi obránci, ale puk mu ujel. Přesto ho český útočník bekhendem jemně postrčil na branku, čímž donutil Frederika Andersena k čilému zákroku betonem.
36:40'
Pesceho rána z pravé strany se od zadního mantinelu odrazila kolem branky k protější tyčce, kde Paul Stastny nestihl prostřelit mezírku.
35:49'
Dobrým napadáním hosté vybojovali kotouč, se kterým se ale vrátili do vlastního pásma a nepřesným pasem ho ihned zase odevzdali Detroitu.
34:38'
Na druhé straně jel dopředu osamocený Seth Jarvis, jeho skrytá střela neohrozila Nedeljkovicovu branku.
33:55'
Další dobrý zákrok předvedl Andersen proti střele Davida Perrona. Tu viděl až na poslední chvíli, ale stihl vykopnout pravý beton.
33:27'
Zasahovat už ale musel při akci Lucase Raymonda. Ten se dostal za hostující obranu a bekhendem nahrával křižně na Andrewa Coppa, ovšem Brady Skjei přihrávku srazil nepříjemně na vlastního gólmana.
32:52'
Domácím se dvakrát nepodařilo uspět s protiútokem, Frederik Andersen ani v jednom z těchto případů nemusel zasahovat.
31:45'
Hosté jsou skutečně o poznání aktivnější, ale počet jejich střel úplně nevystihuje počet gólových šancí, kterých moc nebylo.
30:50'
A už je zase v útoku Carolina, která posílá na Nedeljkovice puky z jakékoli pozice. Často je to ovšem na úkor přesnosti.
29:55'
Po neúspěšných snahách Kotkaniemiho lajny přišel protiútok Detroitu, na jehož konci byl před brankou úplně volný Pius Suter. Rychlé zakončení však nebylo přesné.
28:10'
Martin Nečas se rychlým kličkováním v útočné třetině snaží odčinit své vyloučení, pokus z pravého rohu však neuspěl.
27:26'
Ze kruhu pro vhazování vybojoval kotouč Alex Chiasson, který si to namířil za branku. Před ní měl ovšem volného DYLANA LARKINA, kterému bekhendem přistrčil puk. Domácí kapitán zakončil nekompromisně do protějšího horního rúžku. Asistence: Alex Chiasson a David Perron.
27:19'
Martin Nečas – 2 min., hákování.
26:46'
Moritz Seider s Jakem Walmanem nyní dobře zvládli situaci za vlastní brankou, čímž si zajistili klid pro konstruktivní rozehrávku.
25:54'
A po dalším buly se rychle k puku dostal Martin Nečas, jehož okamžitá střela skončila v lapačce Alexe Nedeljkovice.
25:52'
Po vyhraném buly následuje vyhození na další icing.
25:44'
Domácím se vůbec nedaří dostat se do útoku, po mantinelu posílají kotouč na zakázané uvolnění.
24:18'
Carolina právě vstřelila branku!
Domácí už nehráli v oslabení, ale stále se hrálo v jejich pásmu. Od modré nahazoval JACCOB SLAVIN, jehož ránu tečoval jeden z obránců Detroitu mimo dosah vlastního brankáře pod horní tyčku. Asistence: Sebastian Aho a Jordan Staal.
24:11'
23:37'
Ani další pokračování přesilové hry hostům nevychází, Larkin se snadno dostává k puku a ochotně ho vyhazuje.
22:37'
Gostisbeherova střela z vrcholu pravého kruhu neprošla, Detroit okamžitě vyhazuje přes celé kluziště.
22:11'
Simon Edvinsson – 2 min., sekání.
21:57'
Hosté pokračují v aktivitě v útočném pásmu, jejich další střely však často nejsou příliš přesné.
20:42'
Hurricanes naskočili do druhé třetiny velmi aktivně, takže se u modré čáry dostal ke střele BRENT BURNS. Puk jel prudce po ledě, nikdo ho netečoval, ale Alex Nedeljkovic nic neviděl, takže mu projel pod betonem. Asistence: Jaccob Slavin a Jesper Fast.

Vhazování 11:9
Domácí Detroit si nemohl přát lepší úvod zápasu. Hned v první minutě překvapil hostující obranu Dominik Kubalík, jehož střela zleva na bližší tyč otevřela skóre. Poté byla téměř po celou třetinu výrazně aktivnějším týmem Carolina, nicméně nevytvořila si téměř žádnou vyloženě gólovou šanci. Stav je proto 1:0, ale je jasné, že Red Wings to ještě budou mít těžké.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:33.
20:00'
19:38'
Domácí zakončují třetinu dobrým střídáním v útočném pásmu. Lucas Raymond se pěknými manévry uvolnil k přihrávce na Moritze Seidera, po jehož tvrdé ráně všichni tři útočníci Detroitu doráželi před Andersenovou brankou.
19:09'
Jesper Fast se trochu unáhlil ve vlastním pásmu, ze kterého chtěl poslat dopředu vysoký oblouček, poslal ho ovšem na vlastní střídačku.
18:28'
Kombinační přechod středního pásma Detroitu zastavuje ofsajd. Je to možná úplně první ofsajd v dnešním zápase.
17:30'
První útok Caroliny naprosto zamotal hlavy domácí obrany včetně gólmana Nedeljkovice, jenže z toho nebylo vůbec žádné zakončení.
16:51'
Red Wings pracně vyvezli puk alespoň k soupeřově brance, rychle se však musí vracet zase k té své. Frederik Andersen žádnou práci neměl.
16:06'
15:30'
Kotkaniemiho střela z dobré pozice od levého mantinelu vyletěla moc vysoko a po hrazení se vyvezla až ven z útočného pásma Caroliny.
14:36'
Brent Burns posílal před branku chytrou střílenou nabídku na teč, ta však skončila na zadním mantinelu, od kterého domácí vyhazují.
14:06'
Robert Hägg – 2 min., držení.
13:46'
Jesse Puljujärvi uprostřed útočného pásma šikovně vybojoval kotouč, rychle si ho vyměnil s Jesperim Kotkaniemim, avšak na zakončení už nedosáhl.
12:54'
Jesper Fast byl na útočné modré sám, dostal tam také přihrávku, ale neměl moc času na to něco vymýšlet. Napřáhl tedy a tvrdě vypálil, jenže úplně mimo Nedeljkovicovu branku.
11:35'
Shayne Gostisbehere posílal solidní puk od modré na branku, Nedeljkovic střelu dobře viděl.
10:48'
Hráči Detroitu zjevně odrazili úvodní tlak soupeře, nyní v klidu kontrolují puk za vlastní brankou, aby rozjeli svou útočnou akci.
09:50'
Jen domácí kapitán se zatím nebojí něco vymyslet. Bránícího Sebastiana Aha jednoduše objel stejně jako branku Caroliny, zpoza které se zkusil rychle vytočit. Nebylo to však rychlé natolik, aby to zaskočilo Frederika Andersena.
08:54'
Domácí se na moc dlouho do útočného pásma nepodívali, navíc ani zdaleka neohrozili Andersenovu branku.
07:55'
Canes už jsou zpět před Nedeljkovicem, puk dokonce vyskákal do mezikruží k volnému Dereku Stepanovi. Ten však už byl až příliš blízko, takže neměl kudy obstřelit domácího gólmana.
06:16'
Dylan Larkin si dobře pokryl kotouč na pravé straně útočné třetiny a z ostrého úhlu nebezpečně vystřelil bekhendem. Andersen byl tentokrát na místě.
05:11'
Domácím nezbývá nic jiného než vyhození na zakázané uvolnění.
04:37'
Po úvodním obdrženém gólu si Hurikáni vytvořili silný tlak. Jack Drury se neváhal z pravého rohu natlačit až před branku, kde musel vše řešit Alex Nedeljkovic.
03:31'
Brett Pesce zachytil pokus o vyhození ještě v útočném pásmu, načež svižně pálil po ledě. Byla to zároveň nabídka na teč pro Sebastiana Aha, ten však s pukem nic moc nezmohl.
02:47'
Canes nyní zamkli domácí tým před Alexem Nedeljkovicem, na něhož poslali hostující obránci nepříjemný puk od modré čáry.
01:45'
Red Wings jednoduše nahodili z velké dálky, Andersen kotouč raději drží, neboť jeho spoluhráči zatím nevypadají zrovna sebejistě.
00:59'
Hosté hned v první minutě propadli ve středním pásmu, takže na straně naproti střídačkám nechali volno pro DOMINIKA KUBALÍKA. Ten prolétl až do útočného pásma a střelou k bližší tyčce udělal budíček Frederiku Andersenovi. Asistence: David Perron a Moritz Seider.
00:01'

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Hellberg) – Seider, Walman, Chiarot (A), Edvinsson, Hägg, Määttä – Perron (A), Larkin (C), Kubalík – Raymond, Copp, P. Suter – Luff, Veleno, Berggren – Chiasson, Czarnik, Erne.
Trenér: Derek Lalonde.

Carolina Hurricanes: Andersen (Raanta) – Burns, Slavin (A), Pesce, Skjei, Chatfield, Gostisbehere – Nečas, S. Aho II, Jarvis – Puljujärvi, Kotkaniemi, Fast – Noesen, J. Staal (C), Martinook (A) – Stepan, Stastny, Drury.
Trenér: Rod Brind'amour.

Rozhodčí: Pochmara, Sandlak – Gawryletz, Cormier.

Dominik Kubalík (DET) – 42 bodů (19+23)

Martin Nečas (CAR) – 68 bodů (27+41)
Vzájemné zápasy

14.12.2022 Detroit – Carolina 0:1
15.04.2022 Carolina – Detroit 0:3
02.03.2022 Detroit – Carolina 4:3 po prodl.
17.12.2021 Carolina – Detroit 5:3
30.04.2021 Carolina – Detroit 3:1
Carolina Hurricanes

Carolina, která je se 103 body na 2. místě celé NHL, prošla v posledním týdnu těžkou zkouškou. Během pěti zápasů čelila čtyřem soupeřům, se kterými se potenciálně může potkat v play-off. Dvojutkání s New York Rangers skončilo vyrovnaně 1:1 na zápasy, poté přišla výhra nad Torontem, ale následovaly prohry s Bostonem a Tampou. Především porážka 0:4 od Tampy ukázala, že by Hurikánům ve vyřazovací fázi mohl chybět čistokrevný střelec, kterým měli být Max Pacioretty nebo Andrej Svečnikov. Na druhou stranu v zápasech s Bostonem i Rangers Canes dokázali dotahovat nepříznivé skóre, přestože herně nijak nezářili, což je důležitá vlastnost týmu.

Detroit Red Wings

Hráči Detroitu se pomalu ale jistě začínají připravovat na dovolenou. Do konce ročníku jim zbývá odehrát devět utkání, přičemž jsou se 73 body na 13. místě Východní konference, takže je jasné, že posedmé v řadě nepostoupí do play-off. Jedním z nejzklamanějších hráčů bude po této sezoně určitě Filip Zadina, který většinu zápasů promarodil, a zranění se mu vrátilo právě i nyní, na konci ročníku. Dnešní zápas bude naopak pikantní pro Alexe Nedeljkovice, jenž by se měl postavit do branky. Bude totiž chytat proti svému bývalému týmu, proti němuž v minulé sezoně odchytal tři vzájemné duely. V posledním z těchto případů své někdejší spoluhráče vynuloval a Detroit zvítězil 3:0.

Dominik Kubalík – 42 bodů (19+23)
Zdravím všechny fanoušky zámořské NHL! Dnes tu máme souboj týmů, které se střetly ve finále play-off v roce 2002, Detroit Red Wings a Carolina Hurricanes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.