NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Minnesota - 22. března 2023   00:00

Minnesota

A to je z toho dramatického mače vše, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.

3. Vítek Vaněček (NJD) 27 zákroků, úspěšnost 93,1 %
Velmi vyrovnaný duel nakonec končí, v prodloužení měla šance obě mužstva, domácí možná o něco víc, avšak když už se jim povedlo překonat Gustavssona, zastavila puk v cestě do sítě tyč. Nevyužité možnosti mohou Ďábly nakonec mrzet, neboť v posledních vteřinách se soupeři povedlo ze samostatného úniku rozhodnout o tom, že bonusový bod pojede do Minnesoty.
64:58'
Minnesota právě vstřelila branku!
Neuvěřitelný závěr, už se zdálo, že se půjde do samostatných nájezdů, a daleko k tomu opravdu nebylo, ovšem nakonec je vše jinak. Domácí měli nejprve velkou smůlu, když trefili tyč, puku se následně zmocnil MATTHEW BOLDY, který ujel do samostatného úniku a Vaněčka překonal v předposlední sekundě prodloužení blafákem do bekhendu, kotouč poslal nad jeho levý beton.
Bez asistence.
64:45'
Také hosté vyrazili do přečíslení, v tomto případě dva na jednoho, ovšem Vaněček zasáhl proti nebezpečné střele.
64:02'
Běží poslední minuta prodloužení.
63:35'
Timo Meier střílel jen do protihráče, Filip Gustavsson tak mohl zůstat v klidu.
62:42'
Matt Dumba najel až před Vaněčka, skulinu v jeho výstroji nenašel.
61:51'
Vypadalo to, že domácí faulovali, ale hra pokračovala a na řadu přišlo přečíslení tři na jednoho, hráč, jenž vedl puk, vzal zodpovědnost na sebe, ovšem trefil jen gólmanovy betony.
61:13'
John Klingberg se snažil přihrát od pravého mantinelu volnému spoluhráči, jenž čekal před brankářem, puku se však nedočkal.
60:22'
Marcus Johansson prokličkoval až před Vaněčka, kotouč poslal mezi jeho betony, avšak ty dokázal český brankář dát k sobě včas.
60:01'
Třetí perioda sice přinesla góly, ale nikoliv rozhodnutí. Hosté se po sedmi minutách ujali vedení, ovšem za dalších šest minut to bylo znovu nerozhodně a navzdory dalším šancím na obou stranách se už stav neměnil. Na řadu tedy musí přijít prodloužení.
60:00'
59:45'
Hostům se nedaří rozehrávka, ovšem puk drží na hokejkách.
59:02'
Běží poslední minuta třetí třetiny.
58:32'
Minnesota těžké chvíle přečkala a hraje v plném počtu.
57:58'
Teď to byla ale dobrá možnost, Nico Hischier se mohl stát hrdinou, avšak nabídnutou možností pohrdl a zblízka trefil jen přesouvajícího se gólmana.
57:30'
Ne ne, domácím početní výhoda vůbec nevychází, gólmana hostů ještě neprověřili.
57:15'
A nyní až za Vaněčkem.
57:10'
Znovu končí puk ve středním pásmu.
56:50'
Domácí však úplně zbytečně přichází o puk a musí pro něj do svého pásma.
56:32'
Kouč domácího mužstva si před přesilovkou vyžádal oddechový čas. Může to být rozhodující moment zápasu, Devils mají velkou šanci rozhodnout.
56:32'
Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
Matt Dumba – 2 min., hrubost.
56:25'
Jesper Bratt najel až před brankáře, ovšem zblízka trefil jeho připravený levý beton.
55:55'
Tatarova střela z dobré pozice byla sražena mimo tři tyče.
55:21'
Hra je přerušena pro vysokou hůl, vhazuje se po pravici Vaněčka.
54:56'
Jegor Šarangovič málem dokonal obrat, svou prudkou střelu z mezikruží ale adresoval pouze do výstroje brankáře.
53:31'
Nyní byl Filip Gustavsson připraven a prudkou ránu lapil do lapačky.
52:53'
Ofsajd hostujícího mužstva.
52:08'
New Jersey právě vstřelilo branku!
Domácím se celkem brzy daří vyrovnat. Za brankou Minnesoty se kotouče zmocnil TIMO MEIER, objel ji a zkoušel zasunout puk k levé tyči, to se mu sice nepovedlo, poslal jej podél brankoviště, avšak trefil levou brusli ležícího gólmana, od které se kotouč odrazil za čáru.
Asistence: Nico Hischier a Jesper Bratt.
51:45'
Minnesota je kompletní, musí se ale dál bránit.
51:18'
Sražená střela zápěstím od Tomáše Tatara letí ven z hrací plochy.
50:51'
A znovu, domácím zatím přesilovka nevychází.
50:25'
Hosté vyhodili puk do bezpečí.
49:45'
Alex Goligoski – 2 min., podrážení.
49:38'
Tečovaný puk letí ven z hrací plochy, hra je přerušena.
49:22'
Jegor Šarangovič přišel v útočném pásmu o kotouč dřív, než stačil vystřelit.
48:45'
Jeden z hráčů Devils nahazoval od modré, kotouč se až k brankáři hostů nedostal.
47:38'
Filip Gustavsson neudržel prudkou ránu z dálky ve výstroji, žádný z protihráčů se však k dorážce nedostal.
47:23'
Nahozený puk končí u Vaněčka, který hokejkou rychle rozehrává na pravou stranu.
46:41'
Střelecké trápení prolomeno, hosté se ujímají vedení a to poměrně šťastně. MASON SHAW si zpracoval na forhend puk odražený od zadního mantinelu a zblízka jej poslal po ledě pod Vaněčkovým betonem.
Asistence: Connor Dewar a Oskar Sundqvist.
46:08'
Matt Dumba pálil velmi tvrdě z dálky, trefil však jen před sebou stojícího protihráče.
45:05'
Ryan Graves si sjel k dorážce, skulinu mezi betony gólmana však nenašel.
44:28'
Ďáblové se dostali do přečíslení tři na jednoho, jenže ani tuhle šanci nevyužili, Filip Gustavsson nemusel ani zasahovat.
43:38'
Marcus Johansson střílel z hranice levého kruhu, Vaněček připraven.
43:06'
Alex Goligoski střílel bekhendem z pravého kruhu, Vaněčka však nepřekonal.
41:58'
Brandon Duhaime si počínal podobně, také jeho střela byla sražena mimo tři tyče.
41:16'
Mats Zuccarello střílel v mezikruží bez přípravy, jeho pokus byl sražen mimo tři tyče.
41:02'
Dougie Hamilton nebyl úspěšný, jeho střelu z dálky chytá Filip Gustavsson do výstroje.
40:32'
Jonas Brodin střelou od modré domácí bránu netrefil.
40:08'
Hned na úvod vyhazují hosté na icing.
40:01'
Tak ani druhá dvacetiminutovka žádný gól nepřinesla, opět jsme byli svědky řady šancí na obou stranách, vyrovnáno je i na přesilové hry, tentokrát si ji zkusili hosté, avšak domácí ji celkem s přehledem ustáli. Činí se oba gólmani, ani jeden z nich si na nedostatek práce nemůže stěžovat, uvidíme zda se rozhodne ještě v základní hrací době, či budeme svědky prodloužení, případně samostatných nájezdů.
Další třetina začne přibližně v 1:52.
40:00'
39:50'
Jonas Brodin nebyl o mnoho přesnější, také jeho pokus končí mimo.
39:29'
Marcus Johansson střílel znovu, tentokrát byl jeho pokus sražen mimo tři tyče.
39:02'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.
38:55'
Marcus Johansson hodně nepříjemně střílel z mezikruží, Vítek Vaněček si ale poradil a dokonce hned rozehrál.
38:16'
Znovu hráči Devils v útočné třetině dlouho kombinovali, avšak jakoby se báli vystřelit.
36:58'
Hosté se po delší době vydali do útočného pásma, do šance se však nedostali.
36:18'
Domácí teď dobře rozebrali soupeřovu obranu, následovala střela z úhlu, kterou gólman hostů vyrazil.
35:45'
Jonas Siegenthaler nahazoval z dálky, mezi tři tyče nezamířil.
35:19'
Nyní je hra přerušena, Filip Gustavsson bere puk do lapačky.
35:12'
Domácí drží pásmo a kombinují.
34:39'
Pěknou kombinaci začal Palát, jeho přihrávku si zpracoval Graves, jenž pasem před sebe našel před brankou volného spoluhráče, kterým byl Jesper Bratt a kterému se zblízka nepodařilo překonat muže v masce.
34:05'
Ďáblové poslal kotouč znovu přes všechny čáry, zřejmě zapomněli, že už nehrají ve čtyřech.
33:47'
Nyní opět vyhazují a jsou kompletní.
33:35'
Kotouč končí zašlápnutý u mantinelu, domácí šetří čas.
32:44'
Jednou musel Vaněček zasahovat levým betonem proti střele z dálky, jinak se jeho týmu zatím daří vyhazovat puk do bezpečí.
31:47'
Vyloučení v týmu New Jersey Devils:
Tomáš Tatar – 2 min., krosček.
31:47'
Velký tlak nyní vyvinul hostující celek na svého protivník a Vaněček měl práce víc než dost, dokázal však situaci ustát a drží čisté konto. Bude se ale vylučovat.
31:34'
Jon Merrill střílel nebezpečně, ale Vaněček je znovu výtečný.
31:05'
Velká skrumáž před Vaněčkem, několik hráčů Minnesoty se snažilo dostat kotouč za brankovou lajnu, jenž český gólman se natáhl na lajně a kotouči nedovolil projít. Nyní zaslouží pochvalu.
29:56'
Filip Gustavsson raději nic neriskoval a puk, který se k němu dostal, schoval pod lapačku.
29:33'
Timo Meier na nepřesnou přihrávku nedosáhl, puk končí u hráčů Minnesoty.
28:49'
Jegor Šarangovič se snažil prodrat do zakončení, ale nepovedlo se.
28:22'
John Marino chtěl pálil od modré bez přípravy, záměr mu ale nevyšel.
27:40'
Jack Hughes se dostával do dobré šance, jenže zapomněl střílet a o kotouč ve finále přišel.
26:50'
Vítek Vaněček schoval puk pod sebe a přerušil hru. Vhazovat se bude po jeho pravici.
26:19'
Je tu potyčka u brány Minnesoty, kde vzniklo velké klubko hráčů, vylučovat se ale nejspíš nebude.
26:05'
Domácí brána byla vychýlena ze své pozice, hra je tak přerušena.
25:17'
Tomáš Tatar předvedl velmi dobré zrychlení, kotouč mu však při střele sjel z čepele a slovenský hráč nezakončil tak, jak by si představoval, Filip Gustavsson jeho pokus vyrazil pravým betonem.
24:37'
Joel Eriksson Ek se snažil křižnou přihrávkou vyslat do šance spoluhráče, to se mu sice nepovedlo, ale ke kotouči se dostal vzápětí a prověřil pozornost Vaněčka, ten dokázal puk vyrazit.
23:37'
Domácí si hráli s pukem v útoku tak dlouho, až o něj přišli. A soupeř opět vyhazuje pouze na icing.
22:26'
Dvakrát za sebou vyhodili hráči Minnesoty na icing.
22:08'
Kombinace na jeden dotek v útočném pásmu Ďáblům nevyšla, hosté dostávají kotouč do středního pásma.
21:34'
Tvrdá rána od modré až k brankáři Minnesoty nedoputovala.
20:01'
Celkem slušná a rychlá první třetina gól nenabídla, hra byla vyrovnaná, šance ke skórování měla obě mužstva, však oba celky drželi výbornými zákroky brankáři. Bude tomu tak i ve druhém dějství?
Další třetina začne přibližně v 0:59.
20:00'
19:52'
První část už nic nepřinese, hosté drží kotouč u své branky a nikam se nehrnou.
19:20'
Ryan Hartman mohl poslat svůj tým před odchodem do kabin do vedení, z mezikruží však trefil pouze dobře vyjetého Vaněčka.
19:15'
A hosté kombinují v útočném pásmu.
19:02'
Běží poslední minuta první třetiny.
18:35'
Joel Eriksson Ek se snažil dostat puk za záda brankáře New Jersey, zblízka však mířil jen do něj.
18:02'
Vaněček střelu z velké dálky lapil a poté hned rozehrál.
17:49'
Ryan Reaves nahodil od modré, kotouč skončil na zadním plexiskle.
16:58'
Oskar Sundqvist se dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti, gólman Devils však proti jeho střele použil svůj pravý chránič, kterým puk vyrazil.
16:21'
Kotouč teď projel po ledě kolem odkryté brány Minnesoty, žádný z domácích hráčů se ale k teči nedostal.
15:59'
Frédérick Gaudreau střelou kolem obránce Vaněčka nijak nevyděsil, ten schoval kotouč do lapačky.
14:51'
Pěkná kombinace Devils gólem nekončí, souhře chyběla lepší finální přihrávka.
14:10'
Hosté vyhodili přes všechny čáry, icing se nepíská.
13:44'
Jesper Boqvist si zpracoval přihrávku na střed a střílel bekhendem z otočky, Filipa Gustavssona ovšem nepřekvapil, ten byl připraven a puk vyrazil.
12:15'
Mason Shaw se dostal do samostatného nájezdu, najel si až příliš k Vaněčkovi, kterého zkoušel překonat střelou mezi betony, český gólman záměr přečetl velmi dobře a touš vyrazil.
12:09'
Dougie Hamilton spíš jen nahazoval puk z pravého kruhu, ovšem vedle vzdálenější tyče.
11:30'
Nolan Foote se dostal do velice dobré palebné pozice, forhendem se snažil dostat kotouč mezi betony gólmana Wild, což se mu ale nepodařilo.
10:53'
Hostům nevyšel přechod přes střední pásmo, u puku opět domácí celek.
10:04'
Také domácí nyní nic nevymysleli, jeden z hráčů poslal puk obloučkem do útočného pásma.
09:42'
Marcus Johansson byl v útočném pásmu sám, a tak se rozhodl kotouč nahodil podél mantinelu.
09:01'
Brandon Duhaime sice stačil vyhozený puk dojet, takže se nepískal icing, avšak domácí se vzápětí zmocnili kotouče.
08:02'
Ryan Hartman čekal před brankovištěm na přihrávku, té se však nedočkal. Kdyby se tak stalo, bylo by to velké nebezpečí pro Ďábly.
07:12'
Minnesota je kompletní.
07:11'
Ofsajd domácího mužstva.
07:00'
Střela Erika Haula byla sražena mimo hrací plochu.
06:35'
Vaněček pomáhá s rozehrávkou poté, co se kotouč dostal k jeho svatyni.
06:22'
Dougie Hamilton skrytou střelou vyděsil gólmana Wild, ten toho moc neviděl, ale povedlo se mu puk vyrazit.
06:08'
Nico Hischier střílel z podobné pozice, ovšem v tomto případě do protihráče.
05:42'
Filip Gustavsson poprvé zasahoval, když vyrazil nebezpečnou střelu z levého kruhu.