NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Montreal - 22. února 2023   01:00

Devils
Devils
13:48' Bratt (J. Hughes) • 51:58' Mercer (Wood, J. Hughes)
2:5
(1:1, 0:2, 1:2)
Montreal
Montreal
03:54' J. Barron  (Suzuki, Harvey-Pinard) • 22:29' Kovacevic  (Ylönen, Matheson) • 23:42' Suzuki  (Hoffman, Schueneman) • 45:13' R. Pitlick  (Dadonov, Dvorak) • 56:13' Matheson  (Dvorak)

3. Justin Barron (MTL) 1+0
Série tří skončila. New Jersey doma vyhrálo třikrát za sebou, jenže dnes prohrálo, zatímco Montreal naopak venku po sérii tří proher konečně zase vyhrál. Devils doplatili na neproměňování šancí. Vítězný gól Habs vstřelil Nick Suzuki, který zaznamenal gól a asistenci stejně jako Michael Matheson. Konečný výsledek utkání. New Jersey Devils 2 Montreal Canadiens 5.
59:00'
Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.
57:49'
Utkání už se pouze dohrává a Devils se nyní snažili prosadit na levém křídle, puk byl ale sražen na střídačku. Následovalo vhazování ve středním pásmu.
56:13'
Montreal právě vstřelil branku! Christian Dvorak vyhrál na levé straně obranného pásma buly za sebe a MICHAEL MATHESON poté zamířil do prázdné brány téměř přes celé kluziště! Je tak definitivně hotovo. Asistence: Christian Dvorak.
56:04'
Vítek Vaněček opustil bránu a Devils zkouší vykřesat naději při hře bez brankáře – 2:4!
55:36'
Jonas Siegenthaler vystřelil po nádherné kombinační akci zápěstím na vrcholu levého kruhu a Samuel Montembeault nadvakrát hru přerušil. Reklamní brejk.
53:29'
Jonas Siegenthaler vypálil na levém křídle od modré čáry a puk mířil do bližšího rohu brány, Montreal ale nakonec zachránila přední tyč!
52:48'
Christian Dvorak dobře potáhl puk v levém kruhu do úhlu, ze kterého vzápětí mohl skórovat, jeho střelu ale zablokoval vpádu obětavý obránce Jonas Siegenthaler.
51:58'
New Jersey právě vstřelilo branku! Jack Hughes vystřelil na bodu levého kruhu a gólman Samuel Montembeault jeho střelu neudržel, čehož u levé tyče nevyužil dorážející Miles Wood, DAWSON MERCER už ale ano! Devils využili přesilovou hru – 2:4. Asistence: Miles Wood a Jack Hughes.
51:18'
Dougie Hamilton nyní vypálil bez přípravy na vrcholu mezikruží a jeho ránu zablokoval jeden z hráčů Habs.
50:34'
Devils hrají přesilovou hru, ale jako první mohl skórovat v oslabení Josh Anderson, Vítek Vaněček byl ovšem pozorný a na přední tyči jeho střelu vyrazil za bránu.
50:27'
Nico Hischier byl faulován v pravém rohu útočného pásma a Devils si zahrají po komerční přestávce přesilovou hru. Vyloučen byl za držení Justin Barron.
50:09'
Dnešní utkání sleduje 14854 diváků.
49:38'
Canadiens odpověděli střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, která skončila v lapačce Vítka Vaněčka.
49:12'
Jesper Bratt chtěl přenést hru z pravého křídla doleva na rozjetého Jacka Hughese, jenže druhý jmenovaný muž byl pokryt a Devils se tedy k ničemu nedostali.
48:19'
Devils jsou sice v dnešním utkání střelecky lepší, jenže góly střílí pouze Montreal, který se nyní ocitl na pravém křídle v postavení mimo hru. Hosté vedou stále 4:1.
46:38'
Nick Suzuki se řítil do šance na pravém křídle po špatné rozehrávce Devils, jeho střela zápěstím ale zamířila vedle vzdálenější levé tyče. Z šance tak nebylo nic.
46:01'
Chvíli se nehrálo, protože časomíra ukazovala nulový čas a navíc skóre 3:2 pro Devils. Postavení mimo hru proti Montrealu a následuje krátká komerční přestávka.
45:13'
Montreal právě vstřelil branku! Jevgenij Dadonov si na levém křídle krásně narazil puk nablízko s Christianem Dvorakem a vzápětí ho poslal na vzdálenější pravou tyč, kde z úhlu skóroval do prázdné brány REM PITLICK! Nádherná akce. Asistence: Jevgenij Dadonov a Christian Dvorak.
44:38'
Jonas Siegenthaler teď mohl zkusit vypálit po zpětné diagonální přihrávce na levém křídle od modré čáry, jenže puk nedokázal zpracovat. V hledišti to zahučelo.
43:57'
Devils měli během jedné minuty tři velké šance, ale hádejte, jak dopadly. Samuel Montembeault předvádí neskutečný výkon a jako poslední neuspěl Jesper Bratt.
42:51'
Dawson Mercer naskočil zpět na led z trestné lavice a po nádherné kolmé přihrávce zpoza vlastní brány od Johna Marina se řítil sám na bránu, před kterou chtěl bekhendem zamířit mezi betony brankáře Habs, skvělý Samuel Montembeault se ale nachytat nenechal – 1:3!
42:29'
Josh Anderson vlétl do útočného pásma a z ničeho nic mohl skórovat u pravé tyče, Vítek Vaněček ho ovšem dokázal skvěle vychytat!
41:33'
Jegor Šarangovič mohl skórovat v oslabení, když se z pravého křídla krásně protáhl před bránu, jenže Jonathan Drouin ho podrazil a dostal dvě minuty.
40:40'
Dawson Mercer byl vyloučen na dvě minuty za hákování a Canadiens si zahrají druhou přesilovou hru. Zatím 0/1.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-12; Zablokované střely: 8-22; Vhazování: 70%-30%; Hity: 13-10; Přesilové hry: 0/1-0/1; Trestné minuty: 2-2.
Třetí třetina začne přibližně v 2:51.
Hokejisté New Jersey doplácí na neproměňování šancí. Po přestávce skórovali pouze Canadiens, kterým vrátil vedení Johnny Kovacevic, a poté ho ještě navýšil Nick Suzuki. Výsledek po druhé třetině střetnutí v Newarku. New Jersey Devils 1 Montreal Canadiens 3.
40:00'
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:18'
Dawson Mercer vypálil bez přípravy u pravé tyče po krátké zpětné přihrávce, jenže Samuel Montembeault jeho ránu hrudí vyrazil zpět do hry. Další šance spálena.
37:12'
Michael McLeod se pak ocitl v šanci u pravé tyče brány, jenže brankář Samuel Montembeault puk vyrazil za ni.
36:03'
Devils vyhráli vhazování na levém křídle útočného pásma a Jesper Bratt chtěl bez přípravy vypálit na vrcholu kruhu, puk ale minul a k tomu trefil protihráče.
35:20'
Nick Suzuki se snažil něco vymyslet na pravém křídle, velice rychle k němu ale přijel Jonas Siegenthaler, který ho ostrým hitem na rameno poslal na ledovou plochu.
34:29'
Nahození Canadiens poté skončilo v ochranné síti a po přerušení dostává prostor komerční přestávka – 1:3.
33:35'
Brendan Smith se vrátil zpět na led a po krásné kolmé přihrávce se řítil sám na bránu, Samuel Montembeault ho ale vychytal skvěle pravým betonem a poté si poradil i s jeho dorážkou z ostrého úhlu! NJ Devils se dnes příliš nedaří.
33:06'
Christian Dvorak vypálil na vrcholu levého kruhu po krátké zpětné přihrávce a Vítek Vaněček jeho ránu vyrazil na vzdálenější pravé tyči do ochranného skla.
32:03'
Mike Hoffman teď vypálil na bodu pravého kruhu pro vhazování bez přípravy, jeho pokus ale skončil na boční síti a Vítek Vaněček tedy nemusel v oslabení zasahovat.
31:25'
Christian Dvorak se snažil protáhnout podél hrazení na levém křídle a Brendan Smith ho držel hodně urputně.
30:42'
Samuel Montembeault v závěru přesilové hry Devils vytáhl fantastický zákrok proti střele z blízkosti a nyní už měl snadnou práci! Puk pod jeho lapačkou. Následuje komerční přestávka.
29:30'
Vítek Vaněček musel rozehrávat zpoza vlastní brány a navíc se ocitl pod tlakem. Hokejisté Montrealu brání zatím v oslabení absolutně bez chyby. Stále stav 1:3.
28:09'
Samuel Montembeault nyní fantasticky zasáhl pravým betonem proti bekhendovému zakončení Tomáše Tatara a poté včas sevřel betony i proti jeho dorážce. Navíc byl faulován a Christian Dvorak dostal trest za hákování.
27:30'
Devils si vytvořili obrovský tlak a Miles Wood vystřelil od modré čáry, brankář Habs ale zasáhl pravým betonem a poté ofsajd Devils. Následuje komerční přestávka.
26:41'
Brendan Smith vypálil na vrcholu levého kruhu a dobře mířil ke vzdálenější pravé tyči, Samuel Montembeault ale lapačkou puk vytáhl mimo svou bránu. Stále 1:3.
23:42'
Montreal právě vstřelil branku! NICK SUZUKI využil po kolmé přihrávce volného prostoru na levém křídle a parádní střelou zápěstím zamířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Asistence: Mike Hoffman a Corey Schueneman.
22:48'
Miles Wood se mohl postarat o rychlou odpověď, když se řítil sám na bránu, Samuel Montembeault ho ale zřejmě vychytal vyrážečkou! Málem 2:2.
22:29'
Montreal právě vstřelil branku! Jesse Ylönen na levém křídle podržel puk proti třem protihráčům a JOHNNY KOVACEVIC po jeho přihrávce střelou zápěstím zamířil mezi rukou a tělem domácího brankáře k pravé tyči! Montreal podruhé vede. Asistence: Jesse Ylönen a Michael Matheson.
21:36'
Jegor Šarangovič vypálil z pravého kruhu a Samuel Montembeault vyrazil puk před sebe, domácí útočník se ale k dorážce nedostal. Dobře zahrál Justin Barron.
20:10'
Devils vykročili do druhé třetiny aktivně a snažili se prosadit na pravém křídle, jenže proti domácím hráčům bylo odpískáno postavení mimo hru. Hra přerušena.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-8; Zablokované střely: 4-8; Vhazování: 79%-21%; Hity: 7-6; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.
Druhá třetina začne přibližně v 2:00.
Montreal dnes vstoupil do utkání skvěle a po necelých čtyřech minutách se již ujal vedení, když se prosadil Justin Barron. Devils ovšem umí otáčet zápasy a ještě před přestávkou vyrovnal Jesper Bratt. Skóre po první třetině. New Jersey Devils 1 Montreal Canadiens 1.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
18:34'
Josh Anderson si najel v mezikruží na přihrávku Rafaëla Harveyho-Pinarda zpoza brány a bez přípravy vypálil, jenže přímo do loga Vaněčka!
17:31'
Velice rád bych Vám popsal nějakou vážnou brankovou příležitost, jenže většina střel teď končí mimo nebo je zablokována. Na konci druhé třetiny je to nerozhodné.
15:50'
Dougie Hamilton se pokusil otočit skóre na stranu Devils, jeho ránu ale zlumil na hrudi brankář Samuel Montembeault. Následuje krátká komerční přestávka.
13:48'
New Jersey právě vstřelilo branku! Jack Hughes udělal ve středním pásmu oblouk a poté krásnou kolmou přihrávkou vysunul JESPERA BRATTA, který převzal puk na ose útočného pásma, od modré čáry si najel do mezikruží a poté střelou přes obránce zamířil pod pravým teploměrem brankáře do sítě – 1:1! Asistence: Jack Hughes.
13:10'
Nico Hischier vypálil z pravého kruhu pro vhazování a Samuel Montembeault skvěle zasáhl lapačkou, kterou puk vytáhl do ochranné sítě. Následuje reklamní brejk.
11:03'
Ondřej Palát si najel před bránu na přihrávku z pravého křídla a ocitl se tak v obrovské šanci, Samuel Montembeault ho ale skvěle vychytal!
09:29'
Josh Anderson podruhé v zápase vypálil z pravého kruhu pro vhazování a puk se pak zřejmě otřel na vzdálenější levé tyči o pravý beton Vítka Vaněčka.
08:06'
Michael McLeod vyskočil do vzduchu, aby rukavicí udržel útočné pásmo, což se mu sice podařilo, ale pískala se přihrávka rukou. Následuje reklamní brejk.
04:58'
Michael McLeod vypálil prudce od modré čáry a k dorážce se dostal Miles Wood, Montembeault ale oba domácí hráče skvěle vychytal! Gól nepadl.
03:54'
Montreal právě vstřelil branku! JUSTIN BARRON si najel v pravém kruhu na zpětnou přihrávku z levého křídla a přesnou střelou zápěstím poté prostřelil Vítka Vaněčka mezi betony – 1:0 Habs! Asistence: Nick Suzuki a Rafaël Harvey-Pinard.
02:29'
Michael Pezzetta se ocitl u levé tyče ve velké šanci, jenže Vítek Vaněček předvedl senzační rozštěp a ukryl puk ve své lapačce! Velká šance!
02:10'
Samuel Montembeault se vydal za svou bránu, aby podél hrazení rozehrál bekhendem, jenže nikoho nenašel a proti Habs bylo odpískáno zakázané uvolnění.
01:09'
Mike Hoffman se také mohl prosadit na pravém křídle, jeho střela ale minula levý horní roh brány, zatímco proti střele spoluhráče Vít Vaněček zasáhl vyrážečkou.
00:12'
Devils vyhráli úvodní vhazování zápasu, jako první ale pálil v pravém kruhu pro vhazování Josh Anderson a Vítek Vaněček pak vyrazil puk do rohu ledové plochy.
00:01'

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, B. Smith, Marino, Graves, Severson, Siegenthaler – Mercer, Hischier (C), Tatar – Bratt, J. Hughes (A), Šarangovič – Zetterlund, Haula, Palát (A) – J. Boqvist, M. McLeod, Wood.
Trenér: Lindy Ruff

Montreal Canadiens: Montembeault (Allen) – Savard (A), Harris, J. Barron, Matheson, Schueneman, Kovacevic – Jos. Anderson (A), Suzuki (C), Harvey-Pinard – Armia, Drouin, Hoffman – R. Pitlick, Dvorak, Dadonov – Ylönen, Belzile, Pezzetta.
Trenér: Martin St. Louis

Rozhodčí: Corey Syvret, Kelly Sutherland. Čároví: Julien Fournier, Bryan Pancich.
Montreal Canadiens

Montreal bude usilovat v Newarku o čtvrté vítězství v řadě, venku se mu ale vůbec nedaří. Canadiens vyhráli z posledních jedenácti venkovních utkání pouze jednou, když v polovině ledna vyhráli na ledě NY Rangers těsně 2:1. Habs na ledě soupeřů prohráli před výhrou nad NYR sedmkrát za sebou a v současné chvíli už třikrát.
New Jersey Devils

Fanoušci Devils si pomalu trhali vlasy, protože jejich tým doma prohrál osmkrát v řadě a jen v jednom případě se mu podařilo získat alespoň bod. Poté však New Jersey před vlastními diváky zabralo a zvítězilo šestkrát za sebou. Úvodní čtyři zápasy z avizované vítězné série v prodloužení nebo nájezdech, ale 2 body jsou 2 body.
New Jersey prožívá fantastickou sezónu a patří mezi jednoho z vážných adeptů na zisk Stanley Cupu. Devils nyní navíc čeká střetnutí proti Montrealu, který je v Atlantické divizi stále poslední, do utkání v Prudential Center ale bude vstupovat s třemi výhrami za sebou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.