NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Devils : Toronto - 8. března 2023   01:00

Devils
Devils
36:47' Haula (Palát, J. Boqvist) • 46:00' Palát (Mercer, Haula) • 49:02' Haula (Palát, J. Boqvist)
3:4
(0:0, 1:1, 2:3)
Toronto
Toronto
27:30' Järnkrok  (Nylander, Lafferty) • 44:57' Marner   • 55:10' Bunting  (Kämpf, Holl) • 57:07' Matthews  (Nylander, Marner)

Střely na bránu: 33 – 25 | Přesilová hra: 1/4 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 8
Hokejisté Toronta vítězí v zajímavém zápase na ledě New Jersey 4:3! Ve třetí třetině, do které se vstupovalo za stavu 1:1, jsme viděli hned dva obraty. První se podařil domácím, kteří dokázali zareagovat na trefu Mitchella Marnera ve vlastním oslabení. Ještě v téže přesilovce srovnal Ondřej Palát a v 50. minutě strhl vedení na stranu Devils Erik Haula, jenž se prosadil podruhé v utkání. Jako poslední se však smáli hráči Maple Leafs. Necelých pět minut před koncem připravil David Kämpf geniální zadovkou vyrovnávací trefu pro Michaela Buntinga. Poté se nechal vyloučit Timo Meier a nabídnutou početní výhodu zužitkoval v čase 57:07 kapitán Toronta Auston Matthews. Na jeho trefu už Ďáblové reagovat nestačili a z utkání tak odcházejí bez bodového zisku.
59:38'
Hosté posunuli puk do středního pásma.
59:02'
Běží už poslední minuta.
58:42'
Marner zkoušel od modré trefit prázdnou branku. U brankoviště ale stál Jack Hughes, který brankářským zákrokem vyrazil puk mimo!
58:01'
Poslední dvě minuty třetí třetiny. Vaněček pouští do hry šestého hráče!
57:07'
Toronto právě vstřelilo branku!
A zvrat je tady! William Nylander předložil puk z pravého rohu kluziště AUSTONOVI MATTHEWSOVI, který střílel z ideální pozice mezi kruhy a zamířil přesně nad lapačku Vaněčka – 3:4. Asistence: William Nylander a Mitchell Marner.
56:08'
Timo Meier zasáhl holí do helmy Kerfoota a v koncovce duelu tak oslabuje svůj tým. Šance Toronta na obrat!
55:10'
Hosté vyrovnávají necelých pět minut před koncem! Justil Holl poslal přihrávku mezi obránce Davidovi Kämpfovi. Ten byl sice vytlačen do strany, jenže ještě dokázal geniální zadovkou předložit kotouč MICHAELOVI BUNTINGOVI, jenž střílel z levé strany do zcela volné branky – 3:3. Asistence: David Kämpf a Justin Holl.
54:32'
Nahození Jonase Siegenthalera z pravé strany nadvakrát ukryl do lapačky Samsonov. Po jeho zákroku je tu poslední dnešní reklamní pauza.
53:13'
Otevřené obrany soupeře však mohou domácí využít! Jesper Bratt se dostal za obranu Toronta a jel sám na Samsonova. Ten se však nenechal překonat ani nadvakrát!
52:43'
Určitě můžeme čekat zvyšující se ofenzivní tlak Maple Leafs. Hráče na to hosté rozhodně mají.
51:40'
Třetí lajna Devils opět v akci. Haula našel dobrou přihrávkou Paláta, který už měl napřaženo, kotouč mu ale přeskočil hokejku.
51:10'
Nyní Vaněček zalehl volný kotouč a publikum skanduje "Vítek, Vítek!" Následuje reklamní přestávka.
50:55'
Marner poslal do obrovské šance Alexandera Kerfoota, který sám před Vaněčkem neuspěl!
50:15'
Výborný zápas hraje Ondřej Palát, který jeden gól dal a na další dva přihrál. Je to jeho první tříbodové představení v dresu New Jersey.
49:02'
New Jersey právě vstřelilo branku!
Domácí poprvé v zápase vedou! Jesper Boqvist našel chytrou přihrávkou o mantinel Ondřeje Paláta. Ten z levé strany nahodil puk na branku. U brankoviště kotouč šikovně tečoval ERIK HAULA a hrací předmět propadl Samsonovovi za brankovou čáru – 3:2. Asistence: Ondřej Palát a Jesper Boqvist.
48:18'
Morgan Rielly si stahoval puk na střed v předbrankovém prostoru. Obětavým zákrokem v pádu ho odzbrojil Damon Severson.
47:40'
Auston Matthews vyzkoušel svou pověstnou ránu z první. Přeci jen to ale bylo z větší vzdálenosti a Vítek Vaněček si pro puk sáhl lapačkou.
46:40'
Z levé strany střílel William Nylander. Puk končí u Vaněčka. Reklamní přestávka.
46:00'
Domácí stačili přesilovku i využít a srovnávají na 2:2! Dobře to udělal Dawson Mercer, který prostrčil puk za obranu na ONDŘEJE PALÁTA. Český útočník, jehož horní ret je ozdoben stehy po zákroku Holmberga, šel do bekhendového zakončení, které ještě Samsonov vyrazil betony. Palát se však dostal i k dorážce a tu už nasměroval za záda gólmana soupeře. Asistence: Dawson Mercer a Erik Haula.
44:57'
Maple Leafs udeřili ve vlastním oslabení! Timo Meier se nechal obrat o puk MITCHELLEM MARNEREM, který se tak dostal do samostatného úniku. A vyřešil ho dokonale, když si doslova pohrál s Vítkem Vaněčkem. Domácího brankáře zmátl naznačením kličky do bekhendu, pak si však stáhl puk na forhend a podél jeho levého betonu zasunul kotouč za brankovou čáru. Bez asistence.
44:09'
Dougie Hamilton předal puk doleva Jackovi Hughesovi. Ten vystřelil švihem, Samsonov mávl lapačkou a schoval v ní hrací předmět.
44:03'
Domácí budou hrát další přesilovku. William Nylander přesekl hokejku Johna Marina a bude za to pykat.
44:03'
Tomáš Tatar to zkoušel střelou přes obránce, který však jeho ránu zablokoval.
43:32'
Toronto je definitivně v plném počtu.
43:02'
Tahle početní převaha domácích není dobrá. Samsonov si ve třetí třetině zatím nemusel připsat nějaký složitější zákrok.
42:29'
Hischier nedokázal procpat puk před branku na Meiera. Hosté zase posílají kotouč do bezpečí.
41:58'
Hosté zablokovali střelu Jespera Boqvista a opět vyhazují.
41:34'
Domácí první polovinu čtyřminutové přesilovky nezužitkovali. Rozběhly se závěrečné dvě minuty.
41:11'
Hosté vyhodili.
40:52'
Domácí pokračují v přesilové hře. Dougie Hamilton střílel od modré čáry, Samsonov vyráží.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 2:56.
Statistika
Střely na bránu: 24 – 19 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 6
Druhá třetina přinesla dosti odlišný obrázek než ta úvodní, v níž měli Devils více ze hry. Toronto výrazně zvýšilo aktivitu a ve 28. minutě se také ujalo vedení, když na konci povedené akce posílal puk do odkryté branky Calle Järnkrok. Domácí probudil až vyrovnávací gól Erika Hauly. Půl minuty před koncem pak dostal hostující Holmberg trest na 2+2 minuty za zásah vysokou holí do tváře Paláta a v přesilovce pak ještě stačil napálit tyčku Samsonovovy branky Bratt. Větší část početní výhody si Devils přenesou do závěrečné dvacetiminutovky.
40:00'
39:49'
Jack Hughes našel Jespera Bratta, po jehož ráně z voleje zachránila Samsonova levá tyčka!
39:31'
Rozhodčí použili i video a udělují Pontusovi Holmbergovi trest na 2+2 minuty za vysokou hůl. Právě Holmberg zasáhl Paláta do obličeje a způsobil mu krvavé zranění.
39:31'
Dougie Hamilton střílel od modré čáry. Dorážet se snažil Ondřej Palát, který branku netrefil a vzápětí se skácel na led. Ten pak rychle opouštěl s krvavým zraněním na tváři. Rozhodčí se radí...
38:43'
Devils po vyrovnání výrazně ožili a Samsonov si připsal několik zákroků, kterými svůj tým podržel!
37:30'
Samsonov chyboval v rozehrávce za brankou. Měl štěstí, že Dawson Mercer schytal puk pod brusle a nedokázal ho zpracovat.
36:47'
Je srovnáno! Jesper Boqvist vystřelil z pravého kruhu. Samsonov vyrazil před sebe. Puk pak mohl odehrát do bezpečí Marner, jenže se mu to nepovedlo a toho využil důrazný ERIK HAULA, který kotouč dopravil za záda gólmana hostí – 1:1. Asistence: Ondřej Palát a Jesper Boqvist.
36:20'
Rána Jonase Siegenthalera z levého kruhu minula bližší tyčku hostující branky.
35:40'
Střely na branku – 20:20 (5:15 ve 2. třetině)
35:10'
Na dlouhý pas si nabruslil Jack Hughes. Ten najížděl na Samsonova z levé strany a zkoušel to šikovně na zadní tyčku. Samsonov však podržel svůj tým zákrokem lapačkou! Reklamní pauza.
34:18'
Vaněček se má teď co ohánět. Nyní zastavil vyrážečkou střelu od modré čáry.
33:37'
Výborné střídání hostí! Vaněček nyní přerušil tlak Toronta, když ukryl ve výstroji střelu Davida Kämpfa z mezikruží.
33:15'
Nahození Timothyho Liljegrena bylo nepříjemně tečováno a Vaněček musel na poslední chvíli reagovat na puk, který vypadl těsně před ním! Nakonec to zvládl.
33:03'
Morgan Rielly střílel z levé strany, Vaněček vyrazil do rohu.
31:40'
Mitchell Marner zkusil využít provozu před Vaněčkem a nahazoval puk na branku. Trefil ale jen změť těl před domácím brankářem.
30:55'
Po vyhraném buly se dostal ke střele z pravého kruhu Timo Meier. Puk ještě tečoval obránce Liljegren, ten však zamířil do hrudi Ilji Samsonova.
30:42'
Po domácím ofsajdu následuje další komerční přestávka.
30:34'
Domácí měli puk v útočném pásmu, ale ke střele se nedostali. Leafs pak vyhodili kotouč tak, že nešlo o zakázané uvolnění.
29:25'
Haula jen nahodil puk za branku hostí a hráči Devils odcházejí střídat.
28:50'
Nutno říci, že ve druhé třetině sledujeme zlepšený výkon Toronta. V první části nebyli hosté směrem dopředu moc výrazní.
28:43'
Další práce pro Samsonova. Ten si pohlídal nahození od modré čáry, po němž kotouč tygřím skokem zalehl.
27:46'
Rychle odpovědět mohl Jack Hughes. Ten nabral rychlost ve středním pásmu a zleva se prodral před Samsonova. Ten však jeho střelu pokryl lapačkou!
27:30'
Hosté se ujímají vedení! A bylo to po krásné akci. Sam Lafferty zavezl z levé strany puk do útočného pásma, kde ho přenechal Williamovi Nylanderovi. Ten vymyslel parádní bekhendový pas na vzdálenější tyčku, kde kotouč uklízel do odkryté klece CALLE JÄRNKROK. Asistence: William Nylander a Sam Lafferty.
26:42'
Po chybě domácí obrany měl na ose úplně volno TJ Brodie. Ten popojel mezi kruhy, ovšem jeho střelu dokázal nohama srazit Ondřej Palát a puk proskákal vedle pravé tyčky!
26:02'
Po tečované přihrávce končí puk na střídačce hostí. Reklamní přestávká.
25:55'
Vaněček pokryl ránu Jakea McCabea, kterou vyrazil do rohu hřiště.
25:28'
Alexander Kerfoot se protáhl až před Vaněčka. Zakončení mu ale zkomplikoval jeden z domácích hráčů, který se výborně vrátil.
24:43'
Po nepřesné střele Hischiera se za brankou dostal k puku Dawson Mercer. Ten to zkusil po rychlém vyjetí, Samsonova ale nepřekvapil.
23:49'
Wood odnesl souboj s obráncem Liljegrenem, kterého chtěl domácí útočník u mantinelu dohrát. Zadák Toronta byl na to ale velmi dobře připraven a vytrčil proti přijíždějícímu soupeři loket. Vylučovat se však nebude, byť opakovaný záběr na kostce diváky poměrně rozvášnil.
23:49'
Miles Wood zůstává ležet na ledě po souboji u mantinelu. Rozhodčí raději přerušili hru.
22:52'
Jake McCabe vypálil od modré čáry. Vaněček si nebyl úplně jist zákrokem. Myslel si, že puk je v jeho výstroji, ten mu ale vypadl. Naštěstí pro něho ke spoluhráčům.
22:38'
Zakázané uvolnění domácích. Maple Leafs oproti úvodní třetině výrazně zvýšili aktivitu.
22:23'
Od modré čáry střílel Mark Giordano. Vaněček svým zákrokem přerušil hru.
22:04'
Calle Järnkrok vypálil z jedničky a Vítka Vaněčka zachránila horní tyčka! Puk se poté odrazil do ochranné sítě.
21:21'
David Kämpf se objevil ve velké šanci před Vaněčkem. Svého krajana v brance New Jersey ale nepřekonal!
20:40'
Domácí jsou v tuto chvíli v plném počtu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 1:58.
Statistika
Střely na bránu: 15 – 5 | Přesilová hra: 0/1 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 2
První třetina nepřinesla gól ani přes výraznou střeleckou převahu domácích Devils. Hráči New Jersey vyslali na Ilju Samsonova v brance Toronta 15 ran, ovšem maskovaný muž s javorovým listem na dresu zatím drží. Hosté hrozili sporadicky, když už ale zakončovali, bylo to nebezpečné. I Vítek Vaněček tak má na kontě pár těžkých zákroků.
20:00'
19:54'
Kotouč vyvezl do bezpečí McLeod. První třetina gól nenabídne.
19:36'
Dawson Mercer vystihl rozehrávku soupeře u modré čáry a zahnal Leafs do středního pásma.
19:01'
Poslední minuta první třetiny.
18:39'
Jonas Siegenthaler dostal dvě minuty za podrážení. Toronto si tak zahraje svou první přesilovku.
18:11'
Tvrdou ránu Williama Nylandera z pravého kruhu vyrazil Vaněček. Dojíždějící Calle Järnkrok ve snaze o dorážku netrefil skákavý puk.
17:44'
Střelu Jonase Siegenthalera od modré čáry ukryl ve svém vybavení Samsonov. Ještě jedna reklamní přestávka.
17:20'
Kerfoot přenechal puk Mitchellovi Marnerovi. Ten trefil bránícího Michaela McLeoda, který kulhá na střídačku. Asi zásah do nepříliš chráněného místa.
17:02'
Domácí překombinovali situaci v útočném pásmu a dopředu vyrážejí Javorové listy.
15:49'
Po zadovce Meiera střílel Jack Hughes. Jeho rána končí v lapačce Samsonova.
Střely na branku – 13:2
15:02'
Hostující protiútok končí postavením mimo hru. Následuje reklamní přestávka.
14:50'
Dougie Hamilton pálil z pravé strany na vzdálenější tyčku a další dobrý zákrok vytahuje Samsonov.
14:15'
Miles Wood se protáhl před branku, ale v pádu už nepřekonal Samsonova. Domácí setrvávají v pásmu.
13:31'
Solidní střídání Kämpfovy formace. Hosté z něj ale šanci nevytěžili a Devils se osvobodili tak, že mohou vystřídat.
12:47'
Domácí mají tlak, ale zatím ho nevyjádřili gólem. Z ostrého úhlu nahazoval do brankoviště Nico Hischier, Samsonov pozorný.
11:48'
Pak ještě přišel projektil Kevina Bahla od modré, který vyrazil zatím velmi dobrý Samsonov.
11:40'
Hughes nahrál doleva Timovi Meierovi. Ten zamířil za branku, objel ji a chtěl oslovit právě Jacka Hughese, který na skákavý kotouč mezi kruhy nedosáhl.
10:22'
Hosté jsou již v plném počtu.
10:15'
Nyní se domácí vyhodili sami přihrávkou mezi obránce.
09:58'
Nyní se hosté osvobodili a přerušili tak nápor Devils.
09:27'
Nástřel Jacka Hughese směřoval na vzdálenější tyč, kde byl Nico Hischier. Ten nedokázal zblízka propasírovat puk za Samsonova.
08:38'
Domácí to hráli na pravý kruh, kde byl Jesper Bratt. Ten ještě nahrával před branku Hughesovi, ovšem do souhry se vložil bránící hráč.
08:21'
TJ. Brodie si vysloužil trest za podrážení. Po reklamní přestávce si tak domácí celek zahraje přesilovku.
08:00'
Krásná souhra prvního útoku Toronta. Po nahrávce Marnera ji z mezikruží zakončoval opět Auston Matthews, Vaněček ale předvedl výtečný zákrok!
07:43'
Z levého kruhu střílel Auston Matthews. Vaněček zastavil jeho prudký švih pravým ramenem!
06:56'
Meple Leafs jsou teď na puku. Zatím ale hledají cestu do útočného pásma.
06:01'
Jesper Bratt se dostal k puku na pravém kruhu. Ještě ho zkoušel posunout na osu, ale spoluhráče nenašel.
05:32'
Jack Hughes vyhrál buly na modrou čáru, odkud vystřelil Kevin Bahl. Samsonov svým zákrokem přerušil hru.
05:14'
Střely na branku – 7:0
04:35'
Ondřej Palát rozjel akci, kterou zakončoval z levé strany Erik Haula. Ten se na levém křídle prodral ke střele, kterou odrazil vyrážečkou Samsonov. Ten si připsal už sedmý zákrok v duelu.
04:05'
Domácí hrají aktivně! Forčekinkem donutili soupeře k chybě v rozehrávce a Samsonov musel reagovat na ránu Johna Marina.
02:49'
Ďáblové se nyní dopustili postavení mimo hru.
02:20'
Z levého kruhu to zkusil Miles Wood. Do akce opět musel Samsonov.
01:22'
Vzápětí příležitosti Devils! Přihrávku před brankoviště dostal Jack Hughes, který už mířil téměř do poloodkryté branky, ale Ilja Samsonov se roztáhl a vyrážečkou položenou na betonu zabránil gólu! O chvíli později vychytal také Tima Meiera.
00:29'
První šance Toronta! Do té se dostal Alexander Kerfoot, ale Vaněček si připsal dobrý zákrok.
00:01'
Domácí premiéra čeká čerstvou posilu Devils Tima Meiera. Švýcar už první utkání v dresu svého nového zaměstnavatele odehrál. Gólem přispěl k výhře 6:5 v prodloužení na ledě Arizony.

New Jersey Devils: Vaněček (Schmid) – Hamilton, Siegenthaler, Marino, Graves, Severson, Bahl – Mercer, Hischier (C), Tatar – Bratt, J. Hughes (A), Meier – J. Boqvist, Haula, Palát (A) – Bastian, M. McLeod, Wood.
Trenér: Lindy Ruff

Toronto Maple Leafs: Samsonov (M. Murray I) – Brodie, McCabe, Liljegren, Rielly (A), Holl, Giordano – Marner (A), Matthews (C), Kerfoot – Nylander, Lafferty, Järnkrok – Acciari, Kämpf, Aston-Reese – Steeves, Holmberg, Bunting.
Trenér: Sheldon Keefe

Rozhodčí: McIsaac, Brenk – Cormier, MacPherson.
New Jersey Devils:
Devils sehráli 62 zápasů, z nichž nasbírali 88 bodů. Na Východě jim tak patří třetí místo. Mladý tým, který má před sebou hodně zajímavou budoucnost, odvádí velmi dobré výkony. Otázkou samozřejmě zůstává, jak si povede v play-off, kde jsou třeba také zkušenosti. Také v New Jersey sáhli v posledních dnech přestupáku k posílení týmu. Ze San José přišel produktivní útočník Timo Maier, za něhož klub obětoval Švédy Zetterlunda s Johnssonem. Za Vancouveru pak ještě dorazil také Curtis Lazar. Z posledních pěti duelů vyhráli Devils čtyři, navíc vždy bodovali. Naposledy zvítězili 5:4 v prodloužení v Arizoně.