NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Edmonton : Vancouver - 24. prosince 2022   03:00

Edmonton
Edmonton
09:42' Ryan (Foegele) • 19:56' McDavid (Hyman, Draisaitl)
2:5
(2:0, 0:2, 0:3)
Vancouver
Vancouver
20:41' J. Miller  (Garland, Ekman-Larsson) • 38:33' J. Miller  (E. Pettersson, Horvat) • 52:26' Horvat  (T. Myers, Garland) • 57:19' Michejev  (Horvat) • 59:20' Horvat  (E. Pettersson, T. Myers)
Edmonton
Sandlak, Schlenker – Apperson, Gawryletz (vš. CAN)
Rogers Place, Edmonton
18 347 diváků
Vancouver

Pohledem na statistiky se s vámi loučím. Přeji vám krásné a pohodové Vánoce, úspěšný vstup do nového roku a někdy příště se budu u NHL opět těšit napočtenou!

3. Collin Delia (VAN) 31 zákroků
Pro Edmonton to je nakonec velmi hořká pilulka. V první třetině byl dominantní, vedl o dvě branky a nic nenasvědčovalo tomu, že by Canucks měli duel zdramatizovat. Zatímco výkon Oilers šel postupně dolů, Vancouver se ve druhé třetině vrátil do zápasu a bojovností to zlomil na svoji stranu. Prakticky všechny góly ve třetí třetině padly po výborném forčekingu hostí a Edmontonu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, naopak druhý gól v utkání dal 40 sekund před koncem Bo Horvat.

Střely na branku: 33 – 30 (7 – 9)
59:20'
Vancouver právě vstřelil branku!
Drtivý tlak Edmontonu drama nepřinesl, naopak je definitivně rozhodnuto! Myersem vyhozený kotouč dobruslil u střídaček Pettersson, který jej poslal na středový kruh, kam z druhé vlny dojížděl BO HORVAT. Ten už jenom v poklidu dovezl do prázdné branky a kompletuje svůj čtyřbodový večer – 2:5! Asistence: Elias Pettersson, Tyler Myers.
58:27'
Mohlo být sníženo, když Nugent-Hopkins práskl do odraženého kotouče na levém kruhu, Delia však srazil kotouč těsně vedle tyče! Miller posléze opět vyhazoval na prázdnou, znovu je z toho icing.
58:12'
Po sérii odrazů se dostal na kotouč Garland a z mezikruží v pádu cílil na prázdnou kasu, jenže je z toho jenom zakázané uvolnění.
57:39'
Je tomu tak, Edmonton už hraje bez brankáře. Nugent-Hopkins střílel z levého kruhu, Delia vyrazil za branku.
57:37'
Domácí tak už nemají logicky kam uhnout. Berou oddechový čas a zřejmě budou hrát bez brankáře.
57:19'
Oilers bude zřejmě dráždit moment těsně před útočnou akcí, která vedla ke zlomovému gólu! Podle nich totiž hosté střídali nesprávným způsobem, jenže hra pokračovala. Bo Horvat vybojoval výborným forčekingem na levém křídle u mantinelu kotouč a předložil jej nad kruhy pro ILJU MICHEJEVA, který opřel tvrdý svůj pokus o tyč. Skinner počtvrté překonán a Vancouver míří za výhrou – 2:4! Asistence: Bo Horvat.
56:39'
Lazar mohl potrestat riskantní rozehrávku předbrankovým prostorem, v tísni však trefil jenom Skinnera.
55:52'
Draisaitl dostal přiklepnuto od Yamamota z pravého kruhu a vypadalo to na střelu z nápřahu, jenže německý útočník vůbec kotouč netrefil. Vancouver opět jenom vyhazuje.
55:08'
Schenn měl chvíli času u branky Deliy a nevymýšlel žádné složitosti, jenom vyhodil obloukem puk do středního pásma, kde jej u mantinelu podržel Boeser.
54:19'
Edmonton tak musí rázem dotahovat a hned se usídlil před Deliou, Canucks však pozorně brání.
52:26'
Canucks otáčí zápas a jdou poprvé do vedení! Všechno to začalo už u Garlanda, který skvěle vydoloval puk zpod dvou hráčů za brankou a poslal jej na modrou pro Myerse, který střílel bez přípravy od modré. Přestože netrefil vůbec branku, Vancouveru pomohl příhodný odraz od zadního mantinelu. Puk se totiž odrazil přímo k BO HORVATOVI, kterému stačilo zamést do prázdné – 2:3! Asistence: Tyler Myers, Conor Garland.
51:47'
Vancouver stihl prostřídat a taktéž měl velmi dobrou pasáž hry. Bear zůstal jako poslední hráč na modré, přesto dokázal vystřelit a Skinner toho moc přes clonu neviděl. Proto jenom vyrazil před sebe, přímo do prostoru, kde byl připraven Lane Pederson. Na lepší střelu měl již však velmi málo času a napálil Skinnera jenom do betonu.
50:40'
Druhá útočná formace zamknula Canucks před jejich vlastní brankou a Delia se musel opět činit. Sražený pokus od modré ale pohlídal, následná dorážka Draisaitla již nic dalšího nepřinesla.
49:33'
Kostin dlouho držel kotouč na levé straně u mantinelu, nakonec se ho ale pod tlakem musel zbavit pouhým nahozením podél prken za branku Deliy.
48:19'
Yamamoto se dostal k puku záhy a táhl situaci 2 na 1. Následnou nahrávku před branku si bruslí k bližší tyči srazil bránící Myers, Delia celou situaci ale pohlídal.
47:59'
Barrie vyhodil do středního pásma, kde si ale nedokázal puk zpracoval Yamamoto. Snaha Vancouveru tak pokračovala nadále, ale bezúspěšně.
46:40'
Boeser na modré složil k ledu Ryana, který se nezvedal zrovna dvakrát snadno. Zapojil se však do hry a odmítá střídat.
46:25'
Edmonton to tak hrnul hned dopředu, jenže to celé skončilo ofsajdem. Následuje komerční přestávka.
46:18'
Michejev si taktéž nedělal problémy, protečoval puk z vlastního pásma ke Skinnerovi, navíc tak šikovně, že se nejednalo o zakázané uvolnění.
45:31'
Domácí měli velmi dobré střídání, Vancouver se narůstajícímu tlaku dokázal ubránit snadným vyhozením ke Skinnerovi.
44:39'
Kostin nabral při přechodu do útoku na pravém křídle velkou rychlost, sjel si mezi kruhy a střílel, Delia vyrazil ramenem nad sebe, opakování toho, co na začátku druhé třetiny předvedl Skinner, ale nedopustil.
44:17'
Skinner zachránil Edmonton! Všechno začalo od Millera, který našel volného Joshuu, jenž byl sice hned dobruslen, přesto z otočky pustil puk do prostoru pro Studnicku, který byl sám před domácím brankářem. Člen čtvrté formace Canucks střílel mezi betony, Skinner si ale situaci pohlídal!
43:22'
Kostin se protáhl mezi dvěma obránci a nahrával zpátky na modrou, trefil to však přímo mezi oba beky. Edmonton se sám vyhodil z útočného pásma a musí se snažit znovu.
42:56'
Kuzmenko poté vjel úmyslně do ofsajdu, což má za následek vhazování před Deliou.
42:35'
Pettersson si ve středním pásmu povodil Kostina a vznikl tak minibrejk 3 na 2, který talentovaný Švéd i zakončoval. Skinner si připsal zákrok betonem.
41:35'
Hosté pak jenom vyvezli do útočného pásma a Lazar naskočil na led, oslabení tak Vancouver relativně v poklidu ubránil.
40:50'
Střela Boucharda od modré zapříčinila závar před brankou Deliy, který sice zasáhl ramenem, puk se však odrazil zpět do brankoviště. Blízko dorážce byl Nugent-Hopkins, Delia však po puku skočil a přerušil hru.
40:03'
Na začátku třetí třetiny ještě dohrává Edmonton minutu a čtvrt z početní výhody. Úvodní buly ale prohrál a Vancouver tak ihned napálil kotouč až za branku Skinnera.
40:01'
Záživná druhá třetina nabídla taktéž dva góly a oba do sítě Edmontonu. Vancouver vstoupil do třetiny výborně, když J. T. Miller kuriózně překonal Skinnera. Stav 2:1 však nemusel držet dlouho, Oilers měli šance a Ryan Nugent-Hopkins byl ve dvou z nich, poprvé netrefil branku, podruhé nechal vyniknout Deliu, který se posléze blýskl v oslabení proti McDavidovi. Nakonec se Canucks ale srovnat podařilo, a to v přesilové hře. Důraz J. T.ho Millera znamená jediné, do třetí dvacky se půjde za stavu 2:2!

Střely na branku: 25 – 21 (12 – 13)
40:00'
39:19'
41 sekund před koncem třetiny jde však Vancouver opět do čtyř. Curtis Lazar (VAN) měl problém zachytit pohyb McDavida a pomohl si sekáním.
38:33'
Svou přesilovku v duelu Vancouver využívá a je srovnáno! Výborný důraz na brankovišti ukázal po přistrčení od Petterssona J.T MILLER, který využil toho, že Skinner v lapačce držel fragment zlomené hokejky. Napoprvé ještě domácí gólman zasáhl, napodruhé Miller dostal puk za Skinnerův beton – 2:2! Asistence: Elias Pettersson, Bo Horvat.
37:41'
Hughes se pak na útočné modré dostal pod tlak, Kulak vyslal dopředu McDavida, který měl Hughese na zádech a nedokázal se mu urvat. Celá situace skončila soubojem, po němž spadli oba hráči před Deliou, ale hraje se dále.
37:08'
Yamamoto však ukazuje, že v oslabení je velmi platný. Dokázal natlačit Petterssona na mantinel, získat od něj puk a vyhodit do středního pásma.
36:37'
Vancouver dostane druhou přesilovku v utkání. Derek Ryan (EDM) podrazil Hughese a už míří na trestnou lavici.
36:09'
Velmi svižná pasáž z obou stran končí přerušením hry, které má na svědomí Delia. Hraje se výborný hokej z obou stran, teď ale bude na chvíli přerušen komerční přestávkou.
35:26'
Holloway držel Ekmana-Larssona na zádech, následně došlo k souboji, po němž Holloway zajel do mantinelu. Domácí fanoušci chtěli trest, Ekman-Larsson poté ještě Hollowaye trochu osekal, hrajeme však dále 5 na 5.
34:30'
Edmonton nehraje přesilovku vůbec špatně, má tlak a pohyb, chybí tomu však přesnější zakončení. Takto to vypadá, že to Canucks zvládnou ubránit.
33:24'
A mohlo to být 3:1, když Draisaitl zadovkou našel na pravém kruhu osamoceného McDavida, který okamžitě zakončoval do odkryté branky. Delia však situaci k údivu téměř všech zachránil, dokázal se přesunout a lapačkou si připisuje další z palety parádních zákroků!
33:03'
Druhá přesilovka pro Oilers. Lane Pederson (VAN) si v útočném pásmu podržel Nurseho a dostává jednoznačné dvě minuty.
32:34'
Na tohle střídání Draisaitl moc rád vzpomínat nebude. Kromě toho, že jej Schenn připravil o puk, tak jej v dalším momentu i ostře dohrál na mantinel. Tahle dvojička si během zápasu možná ještě něco řekne.
32:06'
Schenn nedovolil Draisaitlovi přihrát od mantinelu na spoluhráče, rovnou i puk získal a vyhodil alespoň do středního pásma.
31:23'
Bouchard přepustil puk pro Hymana, který dvakrát obkroužil útočné pásmo bez většího zájmu obránců. Potřetí to už však do konce nedotáhl a zkusil Deliu prostřelit z ostrého úhlu, ale pokus šel na střed branky.
30:54'
Oilers šli po Garlandově ztrátě do jednoduché situace 2 na 2, kterou zakončoval Hyman. Delia v poklidu sebral puk do lapačky a přerušuje hru.
30:05'
Po komerční přestávce se vracíme zpět do hry a Vancouver je rozhodně živější. Myers mohl z pozice nad kruhy střílet, místo toho však nahrával do předbrankového prostoru, kde nikoho ze spoluhráčů však neměl.
28:31'
Kailer Yamamoto těsně před koncem oslabení skvěle zapracoval, přehrál postupně dva obránce u mantinelu na levé straně a vyslal dopředu Nugent-Hopkinse, který šel sám na branku. Delia však vytáhl parádní zákrok lapačkou a teprve ve svém druhém utkání v NHL předvádí výborný výkon!
27:52'
Elias Pettersson nebyl nijak bráněn rovnou ve dvou případech, zatímco poprvé jeho střelu švihem srazil Skinner, podruhé to bylo přímo z krosové nahrávky a pokus zablokoval na kruzích Nurse.
27:29'
Edmonton poté dvakrát za sebou vyhodil a téměř polovina přesilové hry je pryč.
26:45'
Hosté to sehráli na jeden dotek, kdy Pettersson našel před brankou fakticky samotného Boesera, tomu však zakončení nesedlo a puk nešel vůbec na branku.
26:40'
První přesilovka pro Canucks v tomto duelu. Dylan Holloway (EDM) ve snaze vyvinout tlak na Beara hostujícího beka stáhnul k ledu a dostává dvojku za podrážení. Početní výhoda se rozběhne po komerční přestávce.
25:40'
Pettersson byl ostře sražen ve středním pásmu od Janmarka, bývalí kolegové z nároďáku si tak rozhodně nic nedarovali. Vítězně z toho na první dobrou vzešel Janmark, jenže to jsou hosté, kdo okupují útočné pásmo.
24:56'
Přes Ceciho se puk dostal na Janmarka, který byl ale na modré tísněn a nedokázal prostrčit puk pod bruslemi na spoluhráče.
23:46'
Boeser nakopnul svoje motory a sprintem na levém křídle se dostal až do zakončení. Skrze teploměr však Skinnera neprostřelil, ten si připisuje velmi důležitý zákrok.
23:29'
McDavid na malém prostoru dokázal vykombinovat celou akci na Puljujärviho, který z pravého kruhu pálil, sražený pokus však šel výrazně mimo.
22:46'
Nugent-Hopkins vybojoval puk v obranném pásmu, narazil si s Kostinem a z mezikruží zcela osamocen střílel, jenže v tutové pozici netrefil ani bránu!
22:06'
Hosté jsou tak rázem ve hře, naopak Oilers lehce vypadli z role. Vancouveru se otevřel prostor pro situaci 3 na 2, kterou řešil střelou Kuzmenko, pokusem na bližší tyč ale Skinnera nijak nepřekvapil.
20:41'
Canucks snižují a byl to vskutku kuriózní gól! Domácí nebyli schopni dostat puk ven z pásma a Garland nahrál nad kruhy pro J. T MILLERA, který okamžitě střílel. Skinner sice puk vytěsnil ramenem, jenže kotouč nabral takovou rotaci, že vystoupal do vzduchu a zapadl za dezorientovaného Skinnera – 2:1! Asistence: Conor Garland, Oliver Ekman-Larsson.
20:06'
Druhou třetinu zahájili hosté vyhraným buly a pro Beara se otevřela cesta na pravém křídle. Obránce s bohatou minulostí u Oilers toho využil a sjel si až na kruh, jeho tvrdé zakončení však vykopl Skinner.
20:01'
První třetina je za námi a vedení Edmontonu o dvě branky je zasloužené. Canucks působili na startu ospale a na první střelu na Skinnera čekali téměř pět minut. Oilers navíc šli do vedení po úniku Dereka Ryana a Vancouver byl směrem dopředu místy až neškodný. Ožil až ke konci třetiny, nejvážnější situaci měl v polovině 17. minuty Michejev, jeho tvrdý pokus ale skončil na Skinnerově masce. Poslední úder si domácí nechali čtyři sekundy před sirénou, Connor McDavid po skvělé souhře zvýšil na 2:0.

Střely na branku: 13 – 8
20:00'
19:56'
Edmonton právě vstřelil branku!
Poslední sekundy první třetiny Vancouver nezvládl a do kabiny jde za stavu -2! Všechno začalo u Kulaka, který skvěle dohrál u mantinelu Ekmana-Larssona, jenž pod tlakem prakticky odevzdal puk. Draisaitl jej převzal a elegantně našel Hymana, který situaci neřešil střelecky, nýbrž si puk na pravém kruhu stáhl a vracel jej pod sebe před branku, kde obrana Canucks úplně zapomněla na CONNORA MCDAVIDA. Lídr kanadského bodování to pak neměl těžké, stačilo mu trefit prázdnou branku – 2:0! Asistence: Zach Hyman, Leon Draisaitl.
19:29'
Vhazování po levici Skinnera vyhráli hosté a Boeser hned bez většího rozmýšlení střílel, Skinner raději pokus podržel v lapačce.
18:35'
Pettersson nezpracoval nahrávku na pravý kruh zcela ideálně a hosté museli čelit rychlému brejku, který ale skončil na modré přihrávkou tak dlouhou, že by to ani McDavid nedokázal stáhnout na hokejku.
17:29'
Ceci zpracoval vyhození od Puljujärviho a přihrál výrazně rychlejšímu McDavidovi, kterému však jenom rychlost v souboji se dvěma obránci nestačila.
16:34'
Ilja Michejev dostal nabito na vrcholek pravého kruhu od Hughese a z první střílel, Skinner se dokázal přesunout a vytáhnout proti jeho bombě parádní zákrok, navíc netradičně maskou!
15:57'
Ekman-Larsson si sjel na modrou a využil volného prostoru před sebou ke střele. Ta mířila do hráčů před brankou, kde došlo k teči, nakonec však puk propadl vedle tyče.
15:10'
Dobrá práce Pedersona nakopla brejk hostí 2 na 1, který táhl především Pettersson. Ten si vyměnil puk s Kuzmenkem, ve finální fázi ale na kotouč už těsně nedosáhl.
14:32'
Kulak si to ze středového kruhu namířil rovnou dopředu a překvapil obránce Canucks, kteří se proti němu stahovali marně. Delia však střelu podržel ve výstroji a následuje další pauza.
13:40'
Po vyhraném buly ve vlastním pásmu to vzal Studnicka na sebe a rychlý výpad i zakončil. Svižnou střelou zápěstím z pravého kruhu však trefil jenom Skinnera do předem nastavené lapačky.
13:15'
Druhá útočná formace však po ztrátě hostí mohla letět dopředu a Leon Draisaitl otevíral brejk 4 na 2. Kotouč se mu ale zamotal na modré pod brusle a je z toho nakonec jenom ofsajd.
12:50'
Barrie nahrával směrem ke střídajícím spoluhráčům, kteří se logicky do hry zapojit nemohli, a tak Vancouver ještě dokázal udržet pásmo.
12:00'
McDavid nabil z kruhu na modrou pro Barrieho, který za to vzal a z nápřahu prověřil Deliu. Jeho střelu však brankář Canucks dobře viděl a zasáhl betonem.
11:13'
Pettersson byl zastaven u domácí střídačky a puk sice ztratil, Vancouver však mohl v útočném snažení pokračovat. Ceci ale výborně zavřel mantinel, získal puk na svoji hůl a Edmonton jde dopředu.
09:42'
Na tohle ale byl už Delia krátký a Oilers jdou do zaslouženého vedení! Ilja Michejev sice dobruslil dlouhou nahrávku, za brankou toho ale moc neuhrál, a puku se tak poměrně snadno zmocnil Foegele, který narýsoval přesnou přihrávku pro DEREKA RYANA do úniku. A ten si poradil znamenitě. Naznačením Deliu roztáhl a forhendovým zakončením zasunul za jeho beton – 1:0! Asistence: Warren Foegele.
08:42'
McDavid sám rozjel útočné tažení a z pravého kruhu prověřil Deliu, který vyrazil před sebe. Následně se sice ještě pokoušel dorážet, blok si však připsal Oliver Ekman-Larsson a Delia raději přikryl.
07:40'
Dylan Holloway nabral velkou rychlost v útočném pásmu a prosmýkl se až před Deliu. Mířil mu nad vyrážečku, hostující brankář se ale rozhodit vůbec nenechal a stále drží svůj tým!
06:56'
Kailer Yamamoto byl u mantinelu zdvojen a na puk už nedosáhl. Vancouver tak sice otáčel hru, vlivem nepřesné přihrávky ale skončil někde ve středním pásmu.
06:21'
Edmonton vyhodil na icing, následné buly vyhráli hosté a hned přišla střela Kuzmenka od modré. Stuart Skinner, který nedávno podepsal prodloužení smlouvy, ale zasáhl včas, a tak je tu první komerční přestávka.
05:59'
Miller výborně napadal rozehrávku Edmontonu a vybojoval na levém křídle u mantinelu kotouč, načež jej hrál nad kruhy pro Lazara. Jenže jeho střela zamířila jenom do bruslí bránícího Kulaka.
05:19'
Kostin se v útočném pásmu otáčel s kotoučem a z bekhendu hledal spoluhráče, do volného prostoru mu ale nikdo nenajel. Ani hosté se ale nevyznamenali, protože hned záhy poslali puk na icing.
04:29'
Přestože Canucks první dvouminutovku v oslabení ubránili, můžeme říci, že vstup do utkání tak úplně nezachytili. Zatím nemají za čtyři a půl minuty hry ani střelu na bránu!
03:49'
Ke konci přesilovky mohl poslat Edmonton do vedení Yamamoto, když z druhé vlny dojížděl odražený kotouč po střele Holllowaye, Delia však jeho tvrdý pokus vyrazil betonem!
02:56'
Barrie od modré přistrčil pro McDavida, který nabruslil na levý kruh a vystřelil, jenže jeho pokus skončil pouze kdesi v hrazení. Hostům se posléze povedlo vyhodit.
02:23'
Edmontonu se však moc nedaří usadit se v pásmu. Vancouver dvakrát za sebou vyhodil až ke Skinnerovi.
01:38'
Luke Schenn (VAN) si u mantinelu počkal na Yamamota a ostře jej dohrál loktem, který mířil na hlavu. Přestože se to snažil skrýt, všimli si toho rozhodčí a posílají hostujícího obránce na trestnou.
00:59'
A hned to neměl vůbec snadné proti první lajně domácích! Zach Hyman těžkou nahrávkou našel v předbrankovém prostoru Puljujärviho, který tlačil puk do vinglu, Delia však parádně zasáhl lapačkou!
00:19'
Ani další nahození nevedlo k usazení se v pásmu, a tak jde do akce poprvé Collin Delia, brankář, který letos naskakuje teprve k druhému utkání jako zahajující gólman.
00:02'
Za přitomnosti Alphonsa Daviese, kanadského fotbalisty, začíná v Edmontonu tohle tradiční klání. Domácí po vyhraném buly hned napálili puk dopředu, jenže to bylo jenom na zakázané uvolnění.
00:01'

Edmonton Oilers: S. Skinner (Campbell) – Nurse (A), Ceci, Kulak, Barrie, Niemeläinen, Bouchard – Hyman, McDavid (C), Puljujärvi – Foegele, Draisaitl (A), Yamamoto – Janmark, Nugent-Hopkins, Kostin – Holloway, R. McLeod, Ryan.
Trenér: Jay Woodcroft

Vancouver Canucks: Delia (S. Martin) – Q. Hughes, Bear, Ekman-Larsson (A), T. Myers, Stillman, L. Schenn – Michejev, Horvat (C), Boeser – Garland, J. Miller (A), Lazar – Kuzmenko, E. Pettersson, Pederson – Joshua, Aman, Studnicka.
Trenér: Bruce Boudreau

Rozhodčí: Sandlak, Schlenker – Apperson, Gawryletz (vš. CAN).
EDMONTON OILERS
Pacifická divize: 4. místo, 38 bodů, skóre 124:117, bilance 16-2-2-14

Edmonton tradičně stojí na bájné dvojici Connor McDavid a Leon Draisaitl, která drží Oilers každoročně ve hře. A není tomu jinak ani letos, oba totiž vévodí tabulce kanadského bodování. Poslední dobou se však Edmontonu tolik nedaří. Ještě do střetnutí na ledě Dallasu táhli Oilers za sebou sérii tří porážek v řadě, přičemž prohráli i s Anaheimem, kterému výhru 4:3 vychytal především Lukáš Dostál. Jenže v American Airlines Centre kanadský tým zabral a v souboji dvou nejofenzivnějších týmů konference vyhrál 6:3.
VANCOUVER CANUCKS
Pacifická divize: 6. místo, 31 bodů, skóre 109:127, bilance 8-6-3-15

Zatímco na začátku ročníku to byla ze strany Canucks ohromná bída, Vancouver se nakonec dokázal postupně zvednout a drží se v relativním kontaktu s týmy v divizi nad sebou. Na páté Calgary ztrácí šest bodů, navíc má dvě utkání k dobru. Určitým varováním však mohou být pro hostující celek dvě prohry z nedávné doby na domácím ledě proti Winnipegu a St. Louis, které dopadly shodně debaklem 1:5. Na druhou stranu ale do Edmontonu odletěla kosatčí posádka s výhrou v derby se Seattlem – 6:5n.
Příjemné štědrovečerní ráno při sledování NHL! Poslední hrací den před krátkou vánoční pauzou bude mimojiné zasvěcen zápasu mezi Edmontonem a Vancouverem. Na první dobrou se zdá favorit jasně daný, jenže tomu tak v žádném případě není. Oba týmy dělí v rámci Pacifické divize sedm bodů a mají zhruba stejnou formu v posledních zápasech. Navíc se jedná o tradiční bitvu dvou kanadských celků, které se zrovna až tak dvakrát rády nemají.

Navíc dojde i k přímému souboji nejlepšího střelce ligy se šestým nejlepším. Connor McDavid nastřílel 29 branek, Bo Horvat jenom o sedm méně.

Rozhodně se tak bude na co dívat, zápas v Rogers Place začíná ve 3:00. Příjemnou zábavu!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.