NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Flyers : Devils - 14. října 2022   01:10

Flyers
Flyers
08:24' Allison (Provorov, DeAngelo) • 30:39' Konecny (Hayes, Provorov) • 31:02' Frost (Laczynski, J. van Riemsdyk) • 41:31' Konecny (Hayes, DeAngelo) • 58:01' Frost
5:2
(1:1, 2:0, 2:1)
Devils
Devils
08:01' Holtz  (Bratt, Mercer) • 49:26' Severson  (Bratt)
Flyers
Syvret, L'Ecuyer – Marquis, MacPherson
Wells Fargo Center, Philadelphia
19 107 diváků
Devils

Utkání je u konce a domácí tým se může radovat z povedeného vstupu do sezóny. New Jersey se ve třetí třetině pustilo do útočení se snahou zvrátit výsledek, jenže už ve 42. minutě udeřila Philadelphia, když se dnes podruhé prosadil Travis Konecny. I za tříbrankové ztráty se hosté nevzdali a za svou snahu byli odměněni v 50. minutě, to se střelou z kruhu trefil Damon Severson. Trenér Ruff pak ještě sáhl k dlouhé hře bez gólmana, jenže v úvodu 59. minuty zasunul puk za brankovou čáru Morgan Frost a uzavřel tak dnešní výsledek na 5:2.

Philadelphia tak svůj úvodní zápas vyhrála a na tento výsledek může navázat již zítra od 22:00, kdy na svém ledě přivítá Vancouver. New Jersey se představí v sobotu od 1:00 doma proti Detroitu.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:48'
Hostující Hamilton se ještě pokoušel zavézt puk do útočného pásma, scházela mu ale podpora spoluhráčů.
59:10'
Zápas se už pouze dohrává, domácí fanoušci oslavují výhru.
58:01'
Philadelphia právě vstřelila branku!
Už je zřejmě rozhodnuto. Hosté sice měli slušnou šanci, když z první střílel Mercer, jenže Hart jeho ránu vytěsnil vyrážečkou a vzápětí přišel kontr s gólem. MORGAN FROST sice nejprve prázdnou branku z bekhendu netrefil, pak se ale k němu puk vrátil a on jej po odrazu zpoza branky z bezprostřední blízkosti doklepl do sítě – 5:2. Bez asistence.
57:16'
Tvrdou ránu z levé strany vyslal Palát, Hartovu branku ale netrefil.
57:05'
Philadelphia vyhodila tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a domácí hned odjeli střídat.
56:47'
Zatím je to poklidná přesilovková kombinace s přihrávkami u modré čáry.
55:52'
Hosté již nyní sáhli k odvolání brankáře, je tu dlouhá power-play!
55:07'
Střelou z dálky se prezentoval Mercer, Hart toho moc neviděl přes hned několik hráčů, přesto si poradil a i tohle vyrazil levým betonem.
54:21'
Woodovi uskočil puk do středního pásma, domácí hokejisté toho využívají k bleskovému střídání.
53:12'
Na rozdíl jediné branky mohl snížit Bratt, střelu z levého kruhu mu ovšem vyrazil lehce povyjetý Hart.
52:45'
Provorov ani nadvakrát nedostal puk ven z vlastního pásma, domácí hokejisté jsou teď pod opravdu velkým tlakem.
51:49'
Farabee vyvážel puk, snažil se přejít do útočného pásma, u červené čáry však narazil na odpor a byl obehrán.
50:58'
Hosté najednou ožili a zjistili, že výsledek ještě není ztracen. A tak pokračují v tlaku a ostřelování Hartovy branky.
49:26'
Devils právě vstřelili branku!
A přineslo to úspěch. V chumlu uvnitř útočného pásma se nejlépe zorientoval Bratt, když zadovkou přihrál do pravého kruhu na DAMONA SEVERSONA a ten svou ránu pověsil pod horní tyčku Hartovy branky – 4:2. Asistence: Jesper Bratt.
49:02'
Od modré čáry to zkoušel hostující Bratt, Hartovu branku ale minul. New Jersey je stále v útočném pásmu a buduje tlak.
48:23'
Je tu teď tak trochu neuspořádaný hokej z obou stran, tohle bude více vyhovovat domácím, kteří nemají kam pospíchat.
47:42'
Hart zastavil nahozený puk za jeho branku a DeAngelo se už postaral o vyvezení do středního pásma.
46:56'
Mezi kruhy se puk odrazil na hůl Tannera Laczynskiho, ten neváhal a hned zakončoval, jenže to šlo přesně doprostřed branky do chráničů Mackenzieho Blackwooda...
46:19'
Na opačné straně se vykopnutím puku blýskl Blackwood, je to teď hokej v tom nejvyšším tempu.
45:31'
Hosté vybojovali ve středním pásmu puk, Hughes se hned vydal do kontru, ještě akci vylepšoval přihrávkou na Hamiltona, jeho střelu ale dokázal pozorný Hart zkrotit.
44:40'
Hostující Smith musel pospíchat za volným pukem, následná rozehra New Jersey však vůbec nevyšla a pískalo se zakázané uvolnění.
44:04'
Další pokus New Jersey zablokoval Provorov a puk k Hartovi nepustil.
43:36'
Až nyní, kdy se puk odrazil před Harta a o zakončení se pokoušel hbitý Palát. Byl však příliš blízko, aby dokázal puk zvednout.
42:37'
Domácí jsou teď rozjetí jako vlak, New Jersey se ještě v této třetině prakticky nedostalo souvisleji k puku.
41:31'
Přesilovka je využitá a domácí vedou již o tři branky. Tuto pasáž si pro sebe uzmul právě TRAVIS KONECNY, když po už zmiňované akci pravou stranou trefil o pár okamžiků později tyčku a vše nakonec vyšperkoval střelou zpoza kruhů, která už prošla do sítě a on tak svým dnes druhým gólem upravil na 4:1. Asistence: Kevin Hayes, Anthony DeAngelo.
40:45'
Až mnoho volného prostoru na průnik pravou stranou dostal Konecny, prohnal se až před branku jeho svižnou střelu ale Blackwood dokázal nějakým způsobem vyrazit.

Trestné minuty: 8:8
Čtyřicet minut hry je za námi a duel mají lépe rozehrán domácí hokejisté. I ve druhé třetině jsme sledovali akční zápas a diváci se nemohli nudit. Rozhodující okamžiky této dvacetiminutovky přišly mezi 31. a 32. minutou, kdy se Philadelphii vyvedly dva útoky a do střelecké listiny se ranou přes obránce zapsal Travis Konecny a po přihrávce zpoza branky i Morgan Frost. Tyto dva údery srazily hosty na pár minut dolů a i když se pak dokázali dostat do tempa, tak s výsledkem zatím nic neudělali. Blízko sice byli Boqvist s Tatarem, jenže první trefil pouze tyčku a druhý nedokázal Harta překonat dorážkou z bezprostřední blízkosti. Stav je tak 3:1.
40:00'
39:48'
Tak ještě jedno vyloučení na straně New Jersey, dvě minuty za hákování při přechodu do útoku dostal Miles Wood.
39:15'
Tvrdá Holtzova střela z levé strany branku netrefila, Hart vše jen kontroloval.
38:49'
Palát přihrál na levou stranu na Seversona, ten mu chtěl vrátit, puk se ale pak odrážel od bruslí hráčů obou týmů a nakonec jej přikryl Carter Hart.
38:09'
Okolo obrany se doslova prohnal hostující Hughes a na Harta zkusil dlouhou kličku. Ten jej ale vybruslil a u pravé tyčky zasáhl betonem!
37:50'
Od pravého mantinelu vystřelil Mercer, jeho golfák skončil mezi Hartovými chrániči.
37:08'
Už se zase hrálo před Hartem a okolo něj prolétl puk, na který neměl nejlepší výhled. Skončil na zadním mantinelu, domácí poté vyhodili do středního pásma.
36:45'
Rychlý přechod domácích do útoku, z pravého křídla vystřelil Deslauriers, ale nechal pouze vyniknout Blackwooda a jeho lapačku.
36:24'
Urputné souboje o puk v pásmu domácích, rozhodčí hráče nabádá, aby se více snažili dostat puk od mantinelu.
35:02'
Hosté měli šance na snížení, když nejprve Boqvistova teč trefila Hartovu tyčku a o malou chvíli později se k volnému puku na dorážku dostával Tatar, jenže Hart se přemístil a s pomocí obrany udržel puk před brankovou čárou.
34:38'
Po delší době se ke slovu dostali i hosté, střela Jespera Bratta skončila v postoji připraveného Cartera Harta.
33:55'
James van Riemsdyk hledal od levého mantinelu najíždějícího si Frosta, dal mu ovšem až moc prudkou přihrávku a puk skončil mimo brankoviště.
32:48'
Další střely na Blackwooda, domácí celek jej zasypává pokusy ze všech možných úhlů.
31:40'
Domácí jsou v laufu, opět se tlačí do útoku, z rohu se do střelecké pozice cpal Deslauriers, puk mu ale v rozhodující chvíli sjel z hole.
31:02'
A další úder domácího celku. Philadelphia se usadila v útočném pásmu, zpoza branky přihrával Laczynski, našel najetého MORGANA FROSTA a ten střelou z první našel prostor nad Balckwoodovou lapačkou – 3:1. Asistence: Tanner Laczynski, James van Riemsdyk.
30:39'
Domácí tým se dostává do vedení. Vybojovali puk ve středním pásmu, Hayes jej posunul na TRAVISE KONECNYHO, který právě naskočil ze střídačky do hry a ten střelou přes obránce zamířil přesně k levé tyčce gólmana Blackwooda – 2:1. Asistence: Kevin Hayes, Ivan Provorov.
29:50'
Zeď jsme zase viděli mírný nápor New Jersey, ale i Hart je na svém místě. A stále sledujeme důrazný hokej, kde hráči nejdou daleko pro hit.
28:31'
Philadelphia je usazena v útočném pásmu, jenže kombinace probíhá převážně u mantinelu a odtud se jen těžko vymyslí nebezpečné zakončení.
27:36'
Přečíslení domácích vzal na sebe Laughton, jeho střelu po ledě Blackwood vyrazil k mantinelu!
26:58'
Bleskový kont Philadelphie zakončoval Konecny, trochu divočejší okamžiky pak ukončil svým zákrokem Mackenzie Blackwood.
26:50'
Hosté se už v plném počtu dostali do přečíslení, Hughes mohl sám zakončovat, ale ještě hledal Smithe. Ten však trefil přemisťujícího se Harta.
26:41'
New Jersey se ubránilo, Hamilton se z trestné lavice vrátil na led.
26:07'
Další chyba Philadelphie v rozehrávce, tentokrát se pískalo zakázané uvolnění.
25:31'
Kombinace domácích v útočném pásmu postrádala přesnost, Marino vyhodil přes všechny čáry.
24:41'
Opět se nám bude vylučovat, tentokrát pouze na straně New Jersey. Za nedovolené bránění Konecnyho dostal dvě minuty Dougie Hamilton.
24:01'
Mezi dva obránce si to namířil Hughes a už si chystal puk na střelu. Byl ale zastaven a sám skončil na ledě.
23:08'
Od modré čáry to zápěstím zkusil hostující Graves, Hart měl ale ideální výhled a připsal si snadný zákrok.
22:40'
A je tu další potyčka, před Blackwoodem se do sebe pustilo hned několik hráčů, rozhodčí tuto sešlost ale bleskově rozehnali a vše se obejde bez trestů.
22:33'
No a to samé se děje i na opačné straně, takže za malou chvíli uvidíme vhazování před Blackwoodem.
22:19'
Nepovedená rozehrávka Philadelphie, po zakázaném uvolnění se vše stěhuje před Harta.
21:44'
Domácí se budou muset minimálně v těchto chvílích obejít bez Owena Tippetta, který zůstal po jedné ze srážek v první třetině v šatně.
20:30'
Druhá třetina začíná ve čtyřech na obou stranách, je to pozůstatek krátké šarvátky z konce první dvacetiminutovky.

Trestné minuty: 8:4
Je za námi první třetina, která přinesla opravdu svižný hokej z obou stran. Hned v úvodu trefil domácí Sanheim tyčku a to nebylo vše. Hosté dostali dvě slepené přesilovky, tu první ještě nevyužili, ale v té druhé se povedlo otevřít skóre Alexandru Holtzovi, pro kterého to byla vůbec první branka v NHL. To bylo v úvodu deváté minuty, vedení však New Jersey nevydrželo moc dlouho. Ještě v téže minutě totiž vyrovnal z dorážky dobře postavený Wade Allison. I v následujících minutách bylo na co koukat, hrálo se tvrdě, rozhodčí museli řešit několik strkanic a oba gólmani zase nepříjemné střely. Další branky jsme se už ale nedočkali a tak se do šaten odešlo za nerozhodného stavu 1:1.
20:00'
19:52'
V úplném závěru třetiny se hosté dostali do přečíslení dva na jednoho, vše vzal na sebe Hughes, jeho střelu však Hart dokázal vytěsnit mimo svou branku.
19:27'
U Hartovy branky se do sebe pustili domácí Anthony DeAngelo a hostující Nathan Bastian a oba dostali po dvou minutách za hrubost.
18:50'
Strhnout vedení na stranu Philadelphie mohl van Riemsdyk, jenže dnes podruhé za Blackwoodem cinkala branková konstrukce.
18:18'
Domácí tým se ubránil i v třetím oslabení této třetiny.
18:14'
Miles Wood se snažil dostrkat puk za levou Hartovu tyčku, gólman Philadelphie tam byl ale včas a vše si ohlídal.
17:35'
Domácí se pro tuto chvíli osvobozují, puk letí přes všechny čáry.
16:59'
Hamiltonova bomba od modré čáry byla sražena, puk skončil u zadního mantinelu. New Jersey pokračuje v útočení.
16:34'
Z pravého kruhu zakončoval Palát, jeho střela zápěstím byla zablokována, s dorážkou neuspěl ani Tatar.
16:18'
Je zu už třetí přesilovka pro New Jersey, na trestnou lavici zamířil Scott Laughton s dvouminutovým trestem za krosček.
15:42'
Nahození hostů do útočného pásma šlo zpoza červené čáry, to znamená zakázané uvolnění, vše se přesouvá před Blackwooda.
14:54'
Hart musel zasahovat u své levé tyčky, když na něj po přihrávce zpoza branky střílel Haula. Puk skončil na zadním mantinelu.
14:06'
Od modré čáry to zkusil Provorov, Blackwood puk zachytil a raději přerušil hru.
13:29'
Wade Allison neudržel puk na modré čáře, domácí tak museli vyčistit útočné pásmo, už se ale vrací do útoku. Jsou nyní tím aktivnějším a nebezpečnějším celkem.
12:26'
Je po přesilovce, Mercer je zase na ledové ploše.
11:35'
New Jersey si může na malou chvíli oddechnout, puk totiž letěl přes všechny čáry, Philadelphia začíná až od Harta.
11:02'
Situace se prakticky opakovala, opět se o teč snažil dotírající van Riemsdyk, Blackwood předvedl další pohotový zákrok na svém brankovišti.
10:44'
Pěkné nahození od modré čáry, před brankou se o teč snažil van Riemsdyk, Blackwood se ale překvapit nenechal.
10:26'
Přesilovku si teď zahraje domácí celek, dvě minuty za nedovolené bránění dostal Dawson Mercer.
09:40'
Pokračuje hokej v obrovském tempu, nyní se zase operuje před Hartem.
08:24'
No tak to se hosté z vedení moc dlouho neradovali! Philadelphia vyhrála buly v útočném pásmu, Blackwood pouze vyrazil Provorovovu střelu před sebe a zcela volný WADE ALLISON mohl pohodlně dorážet za brankovou čáru – 1:1. Asistence: Ivan Provorov, Anthony DeAngelo.
08:01'
Přesilovka je nakonec využitá a hosté vedou! Akce šla z pravé strany přes dvě přihrávky až na levé křídlo, odkud vystřelil ALEXANDER HOLTZ a povedlo se mu puk procedit přes Harta k jeho levé tyčce. Dal tak svůj premiérový gól v NHL a je to 0:1. Asistence: Jesper Bratt, Dawson Mercer.
07:43'
Domácí publikum tleská, neboť hráčům v oranžových dresech se zatím daří i v tomto oslabení.
07:05'
Pěkný pokus vyslal Hamilton, Hart ale dokázal pokrýt i tuto střelu.
06:38'
Hra v pěti na obou stranách nám nevydržela dlouho, přesilovku si opětovně zahraje New Jersey. Dvě minuty za držení dostal Morgan Frost.
06:05'
Oba celky jsou již v plném počtu, Tippett se vrátil do hry.
06:01'
Až v závěru střílel z pravého kruhu Bratt, Hart byl ale na tohle připraven a puk vyrazil betonem.
05:31'
Puk opět letí po mantinelu do středního pásma, hosté se zatím ještě nedostali ani k jediné střele.
04:54'
Philadelphii se podařilo vystrkat puk z vlastního pásma, bránící čtveřice může vystřídat.
04:05'
Je tu první vyloučení, přesilovku si zahrají hosté. Za nepříjemné vražení na hrazení dostal dvě minuty Owen Tippett.
03:47'
Zatím sledujeme velice akční hokej z obou stran, hra se přelévá od jedné branky k té druhé. Je tu vhazování po Hartově levici.
02:58'
Zleva si po Laughtonově zadovce před Blackwooda vyjel Konecny a snažil se o bekhendové zakončení. Gólman hostů si poradil a stejně dobře se pak vedlo i rozhodčím, kteří rychle roztrhli strkanici za brankou.
02:24'
Za New Jersey pronikal do útočného pásma Tatar, toho si ale obrana domácích pohlídala a zabránila tomu, aby na Harta letěla nepříjemná střela.
01:49'
Philadelphia byla blizoučko od vedoucího gólu, když po Sanheimově bombě od modré čáry zacinkala za Blackwoodem tyčka!
00:43'
První výpad má za sebou hostující New Jersey, akce pravou stranou byla zastavena ještě před případným zakončením.
00:01'

Philadelphia Flyers: Hart (Ersson) – DeAngelo, Provorov, Braun, Sanheim, Seeler, Zamula – Konecny, Hayes, Laughton (A) – Allison, Frost, J. van Riemsdyk – Tippett, Cates, Farabee – Hodgson, Laczynski, Deslauriers.
Trenér: John Tortorella

New Jersey Devils: Blackwood (Vaněček) – Hamilton, Siegenthaler, Severson, Graves, Marino, Br. Smith – Mercer, J. Hughes (A), Palát (A) – Holtz, Haula, Tatar – Bratt, Šarangovič, J. Boqvist – Bastian, M. McLeod, Wood.
Trenér: Lindy Ruff

Rozhodčí: Syvret, L'Ecuyer – Marquis, MacPherson.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas ve Wells Fargo Center začne v 1:00, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Československá stopa v utkání

Vítek Vaněček (NJD)
Šimon Nemec (NJD)
Ondřej Palát (NJD)
Tomáš Tatar (NJD)
New Jersey Devils

Ani hosté nebudou chtít na loňskou sezónu kdovíjak vzpomínat, neboť v Metropolitní divizi vybojovali 63 bodů a skončili na sedmém místě. V New Jersey tak bylo v létě veselo a management byl dosti čilý. Do svých řad zlákal Ondřeje Paláta z Tampy Bay a přišli také Vítek Vaněček z Washingtonu, John Marino z Pittsburghu, Brendan Smith z Caroliny, Erik Haula z Bostonu a do kádru se probojoval i nováček Šimon Nemec. Ruku v ruce s tím jdou samozřejmě i odchody a z těch nejznámějších jmen odešli P. K. Subban, Pavel Zacha, nebo Jimmy Vesey.
V přípravě se týmu dařilo, ze sedmi zápasů vyhrálo New Jersey hned pětkrát, což klubu i fanouškům určitě vlévá naději na lepší zítřky do žil.

Philadelphia Flyers

Domácí tým bude chtít v letošní sezóně zapomenout na tu loňskou, protože v té Philadelphia uhrála pouze 61 bodů a skončila na posledním místě Metropolitní divize. Dalo se tak očekávat, že se v týmu odehrají velké změny, nicméně výrazně nové tváře jsou pouze tři. Z Caroliny přišel Tony DeAngelo, z NY Rangers Justin Braun a z Minnesoty Nicolas Deslauriers. A tak asi největší posila přišla na střídačku, neboť nové pořádky bude chtít nastavit John Tortorella. Jestli to ale pomůže, na to si musíme několik měsíců počkat, příprava však zatím výrazné zlepšení neukázala. V šesti zápasech Philadelphia vyhrála pouze v úvodním utkání, poté následovalo hned pět porážek.

Philadelphia – NY Islanders 3:4 pp
Dobré ráno u NHL. Nový ročník se rozjíždí a my se společně podíváme na utkání mezi týmy Philadelphia Flyers a New Jersey Devils.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.