NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : Flyers - 9. dubna 2023   01:30

Islanders
Islanders
14:19' Mayfield (Holmström, Horvat) • 27:50' Nelson (Dobson) • 35:06' Bolduc (Horvat, Holmström) • 58:21' Fasching (Pageau, Dobson)
Flyers
Hart (41. Sandström) – Sanheim, Ristolainen, Provorov, York, Seeler, Braun – Lemieux, Laczynski, Deslauriers – Hayes, N. Cates, Tippett – J. van Riemsdyk, Laughton, Allison – Farabee, Frost, Konecny.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek nedělní noci. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 17 225 diváků.
Ostrované mohou udělat další důležitý krok směrem do play-off pozítří, kdy se představí na ledě Washingtonu. Flyers se pak už zítra budou snažit prolomit šest zápasů dlouhou sérii porážek proti suverénnímu Bostonu.
Máme hotovo, Islanders hladce naplnili předzápasové předpoklady a po vítězství 4:0 si na konto připisují velmi cenné dva body! Díky výhře nad bezzubými Flyers se vrací zpět do pozic pro divoké karty, kde se krom nich nachází také Florida. Pittsburgh pak znovu vypadl mimo příčky zajišťující postup do bojů o Stanley Cup.

Česká a slovenská stopa
Do utkání nezasáhl ani jeden český či slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
1. Ilja Sorokin (NYI) 27 zák., 100 % úspěšnost,
2. Bo Horvat (NYI) 0+2
3. Noah Dobson (NYI) 0+2
59:55'
Flyers se snaží ještě kosmeticky upravit skóre, proti pevné obraně Islanders se ale trápí.
59:26'
Skákající střela Seelera minula svatyni Islanders o dobrý metr, Sorokin se za pukem jen ohlédl.
59:00'
Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!
58:55'
Provorov drží puk před svým brankovištěm, Flyers se snaží důstojně dokončit dnešní duel.
58:21'
Islanders právě vstřelili branku!
Do hostující rakve přistává čtvrtý hřebík, domácí mají klíčové dva body v kapse! Ostrované se dostali do přečíslení dva na jednoho, ve kterém Pageau nabídl puk HUDSONU FASCHINGOVI, jenž měl hodně jednoduchou práci a připravil Sandströma o čisté konto – 4:0! Asistence: Jean-Gabriel Pageau, Noah Dobson.
57:34'
Horvat poslal puk na modrou čáru na Pelecha, jehož následné zakončení šlo mimo tři tyče. Kotouč skončil až v rohu hrací plochy za Sandströmem.
56:44'
Engvall se protáhl dopředu po pravé straně, výpad Islanders měl ale jen jepičí život. Philadelphii se podařilo domácí hráče rychle odzbrojit.
56:18'
Dobson je zpět na ledě, domácí jsou v plném počtu. Provorov sbírá vyhozenou pryž ve svém pásmu.
55:20'
Van Riemsdyk se nyní pokusil puk za Sorokina doslova protlačit, ruský gólman se ale nenechal pokořit a zacpal škvíry ve své brance včas.
54:47'
Islanders už potřetí vyhazují puk na druhý konec kluziště, Sorokin ho vyjíždí zahrát za svou branku.
54:12'
Před koncem utkání uvidíme ještě aspoň jednu přesilovku, které se ujmou hostující hráči. Za vysokou hůl míří na trestnou lavici Noah Dobson (NYI).
53:37'
Utkání se v UBS Areně už více méně jen dohrává, a to v poměrně klidném tempu. Domácím už výhru odpáře jen zázrak. Isles se teď dostali do ofsajdu.
53:08'
Komerční přestávka je u konce, před dalším přerušením se ale odehrálo jen několik málo sekund. Někdo z domácích kotouč vyhodil mimo hrací plochu.
Střely na branku: 19 – 25.
52:53'
Do dráhy Laczynskiho střely se postavil Holmström, od kterého se puk odrazil do ochranné sítě.
52:17'
Engvall na trojici bránících protihráčů sice nevyzrál, domácí si ale po krátké době vybojovali puk zpět a udrželi hru před brankovištěm Felixe Sandströma.
51:35'
Hayes chtěl Sorokina potrápit nahozením takřka z rohu kluziště, které ale nemělo gólový potenciál.
50:58'
Mayfield v samotném závěru přesilovky nahazuje puk za Sandströma, Lemieux se za chvíli vrátí na led.
50:20'
Domácí toho zatím v početní výhodě moc zajímavého nepředvedli, Philadelphia situaci zvládá bránit bez obtíží a nepouští soupeře ke střelám.
49:53'
Dlouhou sérii přihrávek zakončením z modré čáry uzavřel Dobson, jehož projektil zblokoval jeden z bránících protihráčů. Sandström nemusel zasahovat.
49:08'
Islanders si podruhé vyzkouší přesilovku, za hákování jde ven Brendan Lemieux (PHI).
48:32'
Lemieux se zmocnil kotouče na mezikruží a obratem ho nasměroval na spoluhráče v prostoru pro vhazování, následná střela šla jen do mantinelu.
47:48'
Zblokovaná střela skončila v ochranné síti nad brankou Philly, uvidíme buly vedle Sandströma.
Střely na branku: 19 – 22.
47:09'
Letcům se stále nedaří prolomit trápení v koncovce. Hosté jsou sice aktivnějším celkem na ledě, Sorokin má ale naprosté minimum práce.
46:32'
Odpískáno zakázané uvolnění, Engvall vyhozený kotouč dojížděl marně. Vhazovat se bude u Sorokina.
46:13'
Flyers nevyšel přechod do útočného pásma, čárový rozhodčí je nachytal v ofsajdu. Cizikas na střídačce mezitím rozdýchává zblokovanou střelu, která ho velmi nepříjemně zasáhla do stehna.
45:41'
Pageau úspěšně zavezl kotouč až do hostujícího pásma, čímž odkrojil pár vteřin z domácího oslabení.
44:59'
Sledujeme dlouhou sérii přihrávek Philadelphie. Sorokin sice musí být ve střehu, dosud ale v početní nevýhodně nebyl nucen ani jednou zasáhnout.
44:25'
Domácí půjdou poprvé v utkání do čtyř, za podrážení je teď trestán veterán Kyle Palmieri (NYI).
43:40'
Mayfield chtěl zahrát puk na Nelsona, nabídku ale nenamířil úplně přesně. Puk se cestou za Sandströma odrazil od mantinelu, icing z toho tedy nebude.
42:58'
Tippettův nenápadný bekhendový pokus od mantinelu Sorokina moc nepotrápil, ruský brankář si kotouč pohlídal a vyrazil ho vysoko nad branku.
42:49'
Cizikas nahazuje kotouč za hostující brankoviště, kde puk jako první vylovil jeden z Letců.
41:55'
Flyers se ještě snaží snížit, domácí ale dobře brání a nepouští své protihráče do zakončení.
40:58'
Hostující obrana zapomněla na Palmieriho, který z následného úniku nastřelil horní tyčku! Sandström neprožívá úplně jednoduché první chvíle v brankovišti Philadelphie...
40:27'
Islanders se v úvodu poslední části snaží se vyhrabat ven z vlastní obranné třetiny, kde je aktivní protihráči drží kvalitním forčekem. Uvidíme, co vymyslí.
40:01'
Cartera Harta už dnes na ledě neuvidíme, hostující brankoviště ve třetí části pohlídá Felix Sandström.
40:01'
Ostrované to s bojem o play-off myslí vážně, v UBS Areně naprosto ovládli druhou třetinu a rozšířili svůj náskok na tři branky. Flyers se na hrací ploše za posledních dvacet minut nedokázali pořádně chytit, Sorokin měl až na jeden incident naprosté minimum práce. Dotáhnou domácí slibně rozehraný duel do vítězného konce, nebo se hosté ve třetí části ještě zvednou a favorizovaný tým náležitě potrápí?
Statistické okénko
Střely na branku: 18 – 19. Zblokované střely: 11 – 15. Vhazování: 21 – 10. Hity: 15 – 15. Trestné minuty: 0 – 2. Využití přesilovek: 0/1 – 0/0.
Další třetina začne přibližně ve 3:25.
40:00'
39:50'
Poslední minuta druhého dějství moc atraktivní podívanou nenabízí. Philadelphia kontroluje kotouč, kvalitní obrana Isles ale drží hru daleko od Sorokina.
39:12'
Flyers vyhráli bitvu o kotouč za svou brankou a nyní se snaží ještě naposledy zaútočit na domácí klec.
39:00'
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
38:58'
Závěr prostřední části se o malou chvíli protáhne, po Sorokinově zákroku je tu další komerční pauza.
38:43'
Dlouhá kombinace hostů ke střele nevedla, Islanders svým soupeřům tentokrát nic nedovolili.
37:49'
Druhá třetina se pomalu chýlí ke konci. Sanheim se protáhl s pukem za modrou a nabídl ho Konecnymu.
36:59'
Pelech poslal puk před branku a doufal, že ho spoluhráč u Harta ještě tečuje. Dotyčného borce ale pečlivě hlídal sok, jenž mu nedovolil na pryž sáhnout.
36:44'
Flyers se nevzdávají a snaží se něco vymyslet, obrana Islanders je ale pevná jako skála a nepouští protihráče do výraznějších střeleckých šancí.
35:58'
Rychlé snížení teď chtěl zařídit Tippett, který ale minul domácí klec, a Sorokina tedy nepotrápil.
35:06'
Tenhle gól už stoprocentně platit bude, v UBS Areně už je to o tři zásahy! Horvat projel za modrou čáru a po chvilkovém vyčkávání posunul pryž na opačnou stranu kluziště na rozjetého SAMUELA BOLDUCA, který následně z kruhu zakončil přesně pod horní tyč – 3:0! Asistence: Bo Horvat, Simon Holmström.
34:20'
Bolduc se teď chtěl prosadit prudkou ranou z modré čáry, Hart si ale jeho dělovku pohlídal a puk bez větších obtíží vyrazil mimo nebezpečí.
33:42'
Sledujeme sérii bitev o kotouč podél hrazení, ani jednomu celku se nedaří si ho přivlastnit.
32:29'
Na Long Islandu se tedy hraje dál za stavu 2:0, Pulock nyní rozehrává puk ven ze svého pásma.
32:05'
Islanders právě vstřelili branku, ovšem tenhle zásah nakonec platit nebude! Parise se prosadil z bezprostřední blízkosti brankoviště, odkud puk ze vzduchu doklepl za Harta, jenže jeho počínání bylo u videa posouzeno jako hra vysokou holí!
31:30'
Ruský brankář si teď vybral hodně slabou chvíli! Střela jednoho z hostů nejdřív prošla za něj a trefila tyč, následná dorážka se ztratila kdesi v jeho brankovišti! Sorokin nicméně nakonec situaci vyřešil včas a puk vytěsnil.
30:28'
V úvodu dnešního prvního oslabení se vyznamenal Provorov, který se obětavě postavil do trajektorie Horvatovy střely z mezikruží. Puk vyletěl nad klec.
30:11'
New York si aktivitou vynutil faul, Rasmus Ristolainen (PHI) mizí na dvě minuty na trestnou za hákování.
Střely na branku: 13 – 17.
29:58'
Chaotická skrumáž před Hartem nakonec k větší šanci Islanders nevedla, puk šel vedle pravé tyče.
29:35'
Vstřelená branka domácím evidentně vlila do žil čerstvou krev, hraje se v mnohem rychlejším tempu než předtím. Hart musí být konstantně ve střehu.
28:18'
Holmström krátkou přihrávkou před bránu připravil zakončení pro Leeho, hbitý Hart na domácí pokus odpověděl betonem a udržel svůj výběr ve hře.
27:50'
Ostrované dělají další důležitý krok směrem k zajištění účasti v play-off a odskakují do dvoubrankového trháku! Tentokrát u toho byl BROCK NELSON, který zachytil Dobsonovu parádní přihrávku a z prostoru pro vhazování následně zakončil přesně ke vzdálenější tyči svatyně – 2:0! Asistence: Noah Dobson.
27:20'
Puk dnes prostě nechce zůstat v mezích bitevního pole, po krátké době totiž znovu zamířil nad mantinel. Vhazovat se tentokrát bude vedle hostující klece.
27:06'
Rychlý výpad Islanders nepřesnou střelou z mezikruží uzavřel Pageau. Puk se od zadního hrazení odrazil zpět k Hartovi, který jej schoval pod svou rukavici.
Střely na branku: 9 – 17.
26:28'
Sorokin střelu Deslaurierse vyrazil do ochranné sítě, míříme do další krátké komerční přestávky.
26:11'
Hart zastavil vyhozený puk za svou brankou a zahrál ho podél mantinelu dopředu, Philadelphia se nyní po delší době vrací zpět do útočné třetiny.
25:39'
Kotouč se dnes už potřetí odrazil na střídačky, tentokrát zřejmě na tu domácí. Hra bude po krátké pauze pokračovat vhazováním ve středním pásmu.
24:51'
Fasching pár sekund operoval s kotoučem na kruhu, než ho trojice protihráčů konečně odzbrojila. Flyers se nyní snaží opustit jejich obranné pásmo.
24:25'
Pelech vyhodil puk za hostující brankoviště, Islanders následně bleskově střídají formace.
23:40'
Hraje se nahoru dolu, sledujeme celkem vyrovnanou podívanou. Na ledě vynikají hlavně obrany obou celků, v útoku to domácím i hostům skřípe.
22:55'
Provorov nahazuje kotouč za domácí brankoviště, Flyers chtějí zakotvit před Sorokinovou brankou.
22:22'
Z prostoru pro vhazování se chtěl prosadit Lee, Hart jeho střele nastavil do cesty rameno.
21:17'
Pageaua vysunul do útoku Pulock, následné bekhendové zakončení z takřka z rohu kluziště Harta příliš nepotrápilo. Skóre se aspoň zatím nemění.
20:51'
Islanders se neúspěšně snaží se usadit v útočném pásmu, obrana Flyers má situaci pod kontrolou.
20:24'
O první střelu druhé třetiny se postaral Tippett, který z prostoru pro vhazování zasáhl jen Sorokina. Puk se od domácího gólmana odrazil za branku.
20:01'
Úvodní dějství je v UBS Areně minulostí! Flyers sice výrazně vedou ve statistice střel na branku, domácí jim ale v první třetině uštědřili lekci z produktivity a do pauzy odchází s jednobrankovým náskokem. Zatím je na Long Islandu nicméně k vidění vyrovnaný hokej, a o ničem ještě není ani zdaleka rozhodnuto. Uvidíme, jak se střetnutí bude vyvíjet po přestávce.
Další třetina začne přibližně ve 2:30.
20:00'
19:57'
Domácí během rychlého výpadu kompletně rozebrali defenzívu Philadelphie. Pěknou akci z prostoru pro vhazování uzavřel Clutterbuck, Hart byl ve střehu.
19:40'
Ristolainen z modré trefil jen Sorokinův beton. Na kruhu se pak někdo neúspěšně natahoval po dorážce.
19:16'
Dobson zblokoval nahození Konecnyho přímo do nastražené výstroje připraveného Sorokina, který puk do hry nevrátil. Dění je znovu pozastaveno.
19:00'
Ohlášena poslední minuta první třetiny!
18:59'
Minutu a sekundu před koncem úvodního dějství uvidíme vhazování vedle domácího brankoviště, Islanders si do statistik zapisují zakázané uvolnění.
18:36'
Dění se nyní drží v domácím pásmu, Flyers se bezúspěšně snaží zatlačit na Sorokinovu klec.
17:58'
První třetina se pomalu ale jistě chýlí ke konci, do sirény zbývá odehrát jen něco málo přes dvě minuty.
17:20'
Za Hartem to cinklo, Lee byl po pěkné střele z pravé strany jen pár centimetrů od druhého gólu! Velká škoda pro domácí celek.
16:52'
Kotouč se od jedné z hokejek ve středním pásmu odrazil za střídačky, někdo v hledišti si z dnešního duelu odnese pěkný suvenýr. Hra je přerušena.
16:35'
Sledujeme sérii přihrávek Flyers před Sorokinem, domácím se teď nedaří protihráče odzbrojit.
Střely na branku: 6 – 12.
16:11'
Laczynski se dostal ke kotouči na hranici útočného pásma a nehodlal tuto příležitost zahodit. Jeho střela ale trefila jen Sorokina, puk končí v ochranné síti.
15:46'
Faschingovi se na poslední chvíli podařilo předat puk Parisemu za branku, Islanders rozjíždí kombinaci.
14:58'
Mohlo být vyrovnáno! Před Sorokinem teď po slabé chvíli domácí obrany zavládl naprostý chaos, Ostrovanům se ale nakonec podařilo dostat puk pod kontrolu včas!
14:19'
Domácí se necelých šest minut před koncem první třetiny ujímají vedení! Na střeleckou listinu se dnes jako první zapisuje SCOTT MAYFIELD, který na modré čáře zachytil Holmströmovu přihrávku a prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 1:0! Asistence: Simon Holmström, Bo Horvat.
13:28'
Pulock přihrál puk rozjetému Clutterbuckovi k mantinelu, domácího útočníka si ale následně pohlídal Sanheim a za brankovištěm ho připravil o pryž.
12:55'
Rychlá akce Islanders větší šanci nepřinesla, Philly se dostalo ke kotouči a míří do protiútoku.
12:25'
V rohu za Sorokinovou brankou sledujeme bitvu o kotouč, do které je zapojena řada hráčů.
11:29'
Hart vyjel za branku a pokusil se rozehrát puk ven z pásma podél mantinelu. Domácí ale pryž udrželi v útočném pásmu, kde teď rozjíždí další kombinaci.
10:58'
Tippett na kruhu vyhlížel přihrávku od mantinelu, která ale kvůli dobré práci obrany Islanders nepřišla.
10:23'
Sorokin při zákroku proti Allisonově zakončení omylem pohnul se svatyní, která se ale podle všeho rychle vrátila zpět do své předepsané pozice. Hraje se dál.
09:43'
Na druhém konci kluziště se chtěl střelou z kruhu blýskout Parise, jeho pokus ale byl zblokován.
09:17'
Nelson poslal kotouč na pravou stranu na rozjetého Engvalla, který ale s přihrávkou evidentně nepočítal a kotouč dostal pod kontrolu až za brankovištěm.
Střely na branku: 3 – 6.
08:48'
Svatyně Flyers byla pod palbou. Před Hartem teď byli aktivní zejména Parise a Fasching, brankář ale včas dostal kotouč pod kontrolu a přerušil hru.
08:19'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu celku se teď nedaří se na delší dobu usadit před brankou soupeře.
07:46'
V UBS Areně se hraje s minimem přerušení, dění má zatím spád. York chtěl domácí svatyni ohrozit prudkou ranou z modré, kterou ale jen orazítkoval mantinel.
06:58'
Lee se s tím nemazal a pálil takřka okamžitě po překročení modré čáry, Hart byl ve střehu.
06:28'
Domácí obrana si nepohlídala Tippetta, který vyrazil sám na Sorokina! Následné zakončení mu ale vůbec nevyšlo dle představ, gólman šourající se puk hravě vytěsnil mimo nebezpečí!
05:42'
Islanders se snaží vysunout hru pryč od své brány, Flyers ale forčekem drží dění před Sorokinem.
04:52'
Laughton se pokusil z rohu nasměrovat puk před domácí brankoviště, kde v té době ale neměl ani jednoho spoluhráče. Philadelphia tak ztrácí kotouč.
04:20'
Ristolainen rozehrál puk dopředu na Laughtona, který si při zpracovávání přihrávky pomohl vysokou holí. Hra je přerušena, Flyers jsou stále lepším celkem.
03:37'
Letci hlídají kotouč ve své třetině a pomalu střídají formaci na ledě. Domácí je nijak nenapadají.
02:55'
Islanders se dostali do postavení mimo hru, další buly tak proběhne v neutrální třetině.
02:23'
Martin pěknou přihrávkou vysunul do útoku Cizikase, který z kvalitní pozice následně přestřelil bránu Philadelphie. Hart si mezi třemi tyčemi jistě oddechl.
01:50'
Kotouč končí na hostující střídačce, hra bude pokračovat vhazováním vedle Hartova brankoviště.
01:19'
Flyers jsou v úvodních sekundách utkání aktivnějším celkem na ledě UBS Areny a momentálně hledají nějakou cestičku zpět do útočného pásma.
00:41'
Na druhé straně kluziště Sanheimovo zakončení tečoval Frost, Sorokin byl ale ve střehu a zakročil.
00:12'
Pageau se hned po prvním vhazování dostal před brankoviště, z pozice mezi kruhem a svatyní ale Hartovu svatyni přestřelil. Hostující gólman byl bez práce.
00:01'
Sudí svolává první lajny do kruhu, jdeme na to!
Oba celky vyráží mezi mantinely, v UBS Areně je vše připraveno. Za malou chvíli startujeme.
Úvodní buly je sice naplánováno na půl druhou našeho času, ve skutečnosti ale bude vhozeno o pět až deset minut později, jak je ostatně v NHL zvykem.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemnou noc, duel mezi Isles a Flyers začíná za pár minut! Níže si můžete projet dnešní kompletní sestavy.

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pelech, Pulock, S. Aho I, Mayfield, Bolduc, Dobson – Lee, Horvat, Holmström – Engvall, Nelson, Palmieri – Parise, Pageau, Fasching – M. Martin, Cizikas, Clutterbuck.
Trenér: Lane Lambert.

Philadelphia Flyers: Hart (Sandström) – Sanheim, Ristolainen, Provorov, York, Seeler, Braun – Lemieux, Laczynski, Deslauriers – Hayes, N. Cates, Tippett – J. van Riemsdyk, Laughton, Allison – Farabee, Frost, Konecny.
Trenér: John Tortorella.

Rozhodčí: Rooney, McIsaac – Murray, Gawryletz.
DNEŠNÍ OČEKÁVANÉ SESTAVY

New York Islanders: Sorokin – Pelech, Pulock, Aho, Mayfield, Bolduc, Dobson – Lee, Horvat, Holmström – Engvall, Nelson, Palmieri – Parise, Pageau, Fasching – Martin, Cizikas, Clutterbuck.

Mimo sestavu: Bailey, Johnston, Wotherspoon.

Zranění: Barzal, Romanov, Wahlström.

Philadelphia Flyers: Hart – Provorov, York, Sanheim, Ristolainen, Seeler, Braun – Tippett, Cates, Konecny – Farabee, Frost, Hayes – van Riemsdyk, Laughton, Allison – Deslauriers, Laczynski, Lemieux.

Mimo sestavu: DeAngelo.

Zranění: Atkinson, Couturier, Ellis.
POSLEDNÍ VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Bilance vzájemných zápasů v aktuálním ročníku hovoří ve prospěch Islanders, kteří vyhráli dvě ze tří dosud odehraných bitev. Flyers uspěli jen jednou, a to na konci listopadu. Kdo se bude radovat dnes?

27. 11. 2022: NYI – PHI 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Pelech (Beauvillier), 37. Parise (Pulock), 43. Nelson (Pulock), 44. Beauvillier (Pulock), 52. Parise (Bailey, Pulock) – 16. Sedlák (Hayes, Provorov), 30. Farabee (Hayes, Sedlák).

30. 11. 2022: PHI – NYI 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Sanheim (Cates, Sedlák), 10. Hayes (Sedlák), 60. Hayes (Provorov) – 4. Dobson (Barzal, Nelson).

7. 2. 2023: PHI – NYI 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Deslauriers (DeAngelo, Seeler) – 18. Palmieri (Bailey, Aho), 29. Barzal (Dobson, Nelson).

78 Z, 26–3–13–36, 210:261 (-51), 71 bodů

Letci už jsou nějakou dobu z kola venku, sezóna pro ně příští pátek skončí utkáním v chicagském United Center. Ještě předtím je čeká duo domácích zápasů s Bostonem a Columbusem, ve kterých se bude snažit tento nepovedený ročník aspoň důstojně uzavřít.

Philadelphia se dnes proti Islanders bude snažit prolomit šňůru pěti porážek v řadě, která se v pátek protáhla po souboji na ledě silného Dallasu. Domácí tehdy už v polovině druhé třetiny vedli 4:0, přičemž do konce základní hrací doby jejich náskok snížil jen Hayes.

79 Z, 34–6–9–30, 233:215 (+18), 89 bodů

O pozice pro divoké karty se na východě bude bojovat až do poslední chvíle. Ostrované by se sice za aktuální situace spolu s Floridou dostali do play-off, Pittsburgh ale na oba celky ztrácí jen jeden jediný bod. Pokud si tedy domácí chtějí postup udržet ve svých rukou, nesmí si dovolit až do konce základní části zaváhat.

Svěřenci kouče Lamberta se dnes proti Flyers budou snažit navázat na velmi povedený výkon, který předvedli v pátek v noci proti Tampě. Bleskům tehdy nedali šanci a zvítězili vysoko 6:1, přičemž pod jejich zásahy se podepsali Pelech, Nelson, Palmieri, Pulock, Holmström a Horvat. Jak se jim bude dařit dnes?