NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Islanders : St. Louis - 7. prosince 2022   01:30

Islanders
Islanders
17:52' Dobson (Barzal, Wahlstrom) • 45:36' Parise (Bailey, Dobson) • 54:43' Fasching (M. Martin, Nelson) • 55:04' Pageau (Parise)
4:7
(1:1, 0:2, 3:4)
St. Louis
St. Louis
17:13' Leivo  (B. Schenn) • 23:51' Barbašev  (Bitten, Mikkola) • 34:58' O'Reilly  (Leivo, Faulk) • 43:37' Acciari  (N. Walker, Faulk) • 43:50' Parayko  (Kyrou, Leddy) • 58:03' Thomas  (Saad) • 58:55' Acciari

Střely na bránu: 40 – 28 | Přesilová hra: 1/2 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 4
Hokejisté St. Louis vítězí na ledě New Yorku Islanders 7:4 a vylepšují si tak náladu ze zatím nepříliš příznivého průběhu sezóny. Třeba i dnešní triumf pomůže ambiciózní mužstvo nastartovat.

Domácí nemohli v prvních dvou třetinách vyzrát na brankáře Blues Greisse, kterého za 40 minut překonali pouze jednou. V závěru první části srovnal Noah Dobson, jenž rychle odpověděl na zásah Joshe Leiva. V prostřední třetině se trefovali jen hosté, kteří vedli zásluhou Ivana Barbaševa a kapitána Ryana O'Reillyho 3:1.

Ostrované pak navíc vůbec nezvládli vstup do závěrečné dvacetiminutovky. Ve 44. minutě totiž dvakrát inkasovali. Nejprve po teči Noela Acciariho a poté nachytal brankáře Sorokina v nedbalkách nenápadným nahozením od modré Colton Parayko. Za stavu 1:5 se zdálo, že je hotovo, domácí se však ještě zvedli. Na 2:5 korigoval v přesilovce Zach Parise. Kontaktní trefy pak přišly mezi 55. a 56. minutou v rozpětí 19 sekund. Nejprve tečoval Martinovo nahození Hudson Fasching a poté se již při hře bez brankáře prosadil s pomocí bránícího Thomase Jean-Gabriel Pageau, jenž snižoval na rozdíl jediného zásahu. Domácí lavička pak sáhla ke hře v šesti znovu, ovšem tentokrát se to už nevyplatilo. Dvě minuty před koncem nejprve trefil opuštěnou branku Robert Thomas a poté ještě pečetil skóre svým druhým zásahem Noel Acciari.
58:55'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Hosté opět trestají hru Ostrovanů vabank! Tentokrát namířil puk do prázdné branky NOEL ACCIARI a s největší pravděpodobností je hotovo. Bez asistence.
58:20'
Domácí opět zkoušejí power-play!
58:03'
Tentokrát to domácím nevyšlo. Ryan Pulock chyboval na útočné modré. Kotouč získal Brandon Saad, který obloučkem poslal puk do středního pásma. Tam ho dojel ROBERT THOMAS a od modré čáry trefil opuštěnou klec. Asistence: Brandon Saad.
57:43'
Domácí hrají s prázdnou brankou!
57:02'
Před námi jsou závěrečné tři minuty. Nakonec je z toho ještě nečekané drama. Kdo by to byl za stavu 1:5 řekl.
56:30'
Domácí zahráli na icing. Hra se stěhuje do jejich obranného pásma.
55:35'
Nick Leddy střílel od modré čáry a Sorokin byl nucen přerušit hru. Následuje poslední reklamní pauza.
55:04'
Hostující kouč Berube nejprve žádal o time-out, ale pak si své rozhodnutí rozmyslel. To se moc nelíbilo jednomu z hlavních rozhodčích, ale nakonec se to dále řešit nebude.
55:04'
Islanders právě vstřelili branku!
A rázem je to už jen o jediný gól! Domácí odvolali brankáře Greisse a hru v šesti rychle zužitkovali. JEAN-GABRIEL PAGEAU obkroužil branku a pokusil se o bekhendové zakončení. Trefil však nohy bránícího Thomase, který kotouč nešťastně srazil za záda vlastního gólmana – 4:5. Asistence: Zach Parise.
54:43'
Domácí ještě dramatizují závěrečné minuty! Nahození Matta Martina od levého mantinelu dokázal před Greissem pohotově tečovat HUDSON FASCHING a puk skončil v brance – 3:5. Asistence: Matt Martin a Brock Nelson.
53:45'
Parayko posílal do úniku Braydena Schenna. Ten už byl ale na ledě dlouho a neměl sílu na to, aby ujel Dobsonovi.
52:52'
Kotouč se odrazil do ochranné sítě po obranném zákroku Bortuzza, který zablokoval pokus Wahlstroma. Reklamní pauza.
52:30'
Střely na branku – 36:25
51:56'
Zach Parise střílel z mezikruží do Greisse, který situaci dobře ustál.
51:10'
Hosté zahrozili. Leivovu nabídku tečoval vedle branky Ryan O'Reilly.
50:44'
Domácím unikl puk z útočného pásma a musejí rozehrávat ofenzivní akci zase od začátku.
49:58'
Barzal zavezl puk do pásma z pravé strany. Následně hledal na osu najíždějícího obránce Noaha Dobsona, který střílel z dobré pozice, jenže trefil brusli obránce Faulka.
49:14'
Hosté navíc velmi dobře brání a vytlačují hráče Islanders mimo střelecké pozice.
47:58'
Domácí se ještě snaží něco vymyslet. Musejí ale otevírat obranu a to Bluesmanům vyhovuje.
47:04'
Ivan Barbašev donutil k zákroku Sorokina, který přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
46:05'
Z levé strany tentokrát zakončoval Matt Martin. Greiss zasáhl úspěšně.
45:36'
Domácí využívají početní výhodu a snižují tak na 2:5! Josh Bailey předal puk v útočném pásmu doleva na ZACHA PARISEHO. Ten švihem vystřelil a kotouč zapadl ke vzdálenější tyčce. Greiss lapačkou nedosáhl. Asistence: Josh Bailey a Noah Dobson.
44:05'
Robert Bortuzzo tvrdě narazil na zrazení Adama Pelecha. Domácí obránce byl hodně otřesen, nakonec opustil led v doprovodu Mathewa Barzala a zamířil na ošetřovnu. Bortuzzo dostal dvě minuty za hrubost.
43:50'
O 13 sekund později přidávají Bluesmani další gól! Ten si tentokrát nedá za rámeček Ilja Sorokin. COLTON PARAYKO dojel s pukem na útočnou modrou a jen ho zápěstím lehce nahodil na branku. Brankář Ostrovanů ho lapačkou promáchl a hrací předmět tak překvapivě skončil až za jeho zády – 1:5. Asistence: Jordan Kyrou a Nick Leddy.
43:37'
Hosté zvyšují na rozdíl tří branek! Od modré čáry nahodil puk na branku Justin Faulk. Letící kotouč u brankoviště tečoval NOEL ACCIARI a ten zapadl za záda nic nevidícího Sorokina. Asistence: Nathan Walker a Justin Faulk.
42:50'
Rychlý protiútok domácích. Začal ho Zach Parise, který ve středním pásmu nahrál doleva Pageauovi. Ten pak v útočném pásmu vracel před branku Parisemu, proti jehož zakončení se přemístil výborný Greiss!
42:07'
Od modré čáry střílel hostující zadák Nick Leddy. Branku hájenou Iljou Sorokinem netrefil.
41:52'
Zakázané uvolnění hostí.
41:16'
Z osy kluziště pálil Adam Pelech. Dobře zapracovala obrana Blues, která puk nepustila na svého brankáře.
40:02'
Začala poslední dvacetiminutovka tohoto utkání. Uvidíme, zda Ostrované dokáží s nepříznivým vývojem něco udělat.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 3:29.
Statistiky po 2. třetině:
Střely na bránu: 27 – 18 | Přesilová hra: 0/1 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 2
Ve druhé třetině se trefovali jen hráči St. Louis, kteří tak v UBS Areně vedou 3:1! Ve 24. minutě využil přečíslení 2 na 1 po Bittenově přihrávce Ivan Barbašev. Ve 35. minutě se pak prosadil také Ryan O'Reilly, který byl před brankou dostatečně důrazný, když po první vyražené střele dopravil kotouč za brankovou čáru v pádu. Ostrované jsou paradoxně střelecky aktivnější, ovšem až na jednu výjimku nenalázají recept na velmi dobře chytajícího Greisse.
40:00'
39:41'
Ke střele se ještě dostal Sebastian Aho, Greiss ale přerušil hru.
39:24'
Tlak domácích. Několika střelám scházela přesnost, po nahození Scotta Mayfielda se pak kotouč odrazil od klubka hráčů do rohu.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny.
38:04'
Colton Parayko střílel od modré čáry. Sorokin vyráží.
36:43'
Domácí doplácejí na střeleckou nemohoucnost! Pelech nejprve nahrál do mezikruží Simonovi Holmströmovi, který příklepem neprostřelil Greisse. Poté právě Holmström přihrával v přečíslení 3 na 2 doprava Zachovi Parisemu, jenž zakončil z pravé strany vedle vzdálenější tyčky!
34:58'
Bluesmani vedou o dva góly! RYAN O'REILLY převzal puk za brankovou čáru a vybruslil si do střelecké pozice. Jeho první střela skončila na vyrážečce Sorokina, ovšem hostující kapitán následně dokázal v pádu posunout kotouč mimo dosah gólmana Islanders – 1:3. Asistence: Josh Leivo a Justin Faulk.
34:35'
Robert Thomas dobře zapracoval za brankou a předložil puk mezi kruhy Vladimirovi Tarasenkovi, který měl dost času na zamíření. Ten ale vypálil jen do připraveného Sorokina!
33:34'
Z levé strany modré čáry vystřelil Calle Rosén. Puk je ve výstroji Sorokina.
32:59'
Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se vrací před Sorokina.
32:08'
Po přetlačované před domácí brankou se nakonec dostal ke střele z levého kruhu Noel Acciari. Sorokin byl ale pozorný.
31:37'
Střely na branku ve 2. třetině – 8:4
30:43'
Po vyhraném buly vystřelil Adam Pelech. Puk drží Greiss. Domácí navyšují tlak.
30:39'
Po sražené ráně Dobsona puk vylétl do ochranné sítě za hostující brankou. Následuje reklamní přestávka.
30:19'
Dobson se snažil nabít mezi kruhy najíždějícímu Zachovi Parisemu. Ten skákavý kotouč nezpracoval.
29:19'
Zásah domácí střídačky. Puk trefil Nelsona, který akorát přelézal mantinel na hráčskou lavici. Následuje reklamní přestávka.
27:55'
Mathew Barzal v dobré příležitosti v předbrankovém prostoru. Greiss ale odolává.
27:37'
Mathew Barzal dostal po buly kotouč před branku. Tam byl Oliver Wahlstrom, který zblízka nepřekonal Greisse!
27:31'
Zakázané uvolnění Islanders.
26:34'
26:30'
Do rány Olivera Wahlstroma z mezikruží vložil hokejku Bortuzzo! Ten tedy hodně pomohl svému gólmanovi.
25:52'
Barzal přenesl diagonálou hru na Brocka Nelsona, který střílel z první. Greiss se ale stačil přemístit a puk navíc zůstal někde v jeho výstroji. Anders Lee tak nemohl dorážet.
25:14'
Kotouč přeskočil hokejku na modré čáře čekajícího Noaha Dobsona a domácí tak přišli o pásmo.
24:37'
Robert Bortuzzo hned po buly bekhendem vyhodil kotouč do hlediště. Chvíli to vypadalo, že Bluesmani půjdou do tří, ovšem rozhodčí po krátké poradě nevylučují. Zřejmě někdo z nich viděl teč!
24:33'
Calle Rosén jde na trestnou lavici za vražení na hrazení domácího Pelecha. První přesilovka pro Islanders.
24:11'
Puk skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
23:51'
Hosté využili propadnutí obránce Mayfielda, který nezachytil puk u levého mantinelu. Bylo z toho přečíslení 2 na 1. Will Bitten situaci vyřešil nahrávkou mezi kruhy na IVANA BARBAŠEVA, na jehož prudkou střelu k levé tyčce Sorokin nedosáhl – 1:2. Asistence: Will Bitten a Niko Mikkola.
22:19'
Simon Holmström vyvezl puk do útočného pásma. Po jeho tečované nahrávce se kotouč snesl před hostující branku, kde operoval Jean-Gabriel Pageau. Ten z bezprostřední blízkosti nepřetlačil betony Greisse!
21:39'
Sorokin přerušil hru po střele Braydena Schenna.
21:11'
Hosté nedokázali odklidit puk z předbrankového prostoru. Ten se dostal díky dobré práci Wahlstroma k Joshovi Baileymu, který zblízka trefil nastavenou lapačku Thomase Greisse!
20:09'
Tyler Pitlick prověřil po několika sekundách druhé třetiny Sorokina propagační střelou, která skončila v lapačce domácího maskovaného muže.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:33.
Statistiky po 1. třetině:
Střely na bránu: 13 – 6 | Přesilová hra: 0/0 – 0/2 | Trestné minuty: 4 – 0
První třetina nakonec přinesla po gólu na každé straně. Utkání se ale rozjíždělo pozvolna, na větší šance se dlouho čekalo. Ostrované postupně převzali iniciativu, ovšem v čase 17:13 jako první inkasovali oni. Na pravém křídle se dostal k puku Josh Leivo a rychlý protiútok zakončil ranou ke vzdálenější tyčce. Domácí však potřebovali na odpověď jen 39 sekund. Na Barzalovu nahrávku si sjel obránce Noah Dobson, který se ve výhodné pozici nemýlil.
20:00'
19:01'
Začala poslední minuta první třetiny.
17:52'
Domácí rychle vyrovnávají! Mathew Barzal bekhendem nahrával puk před branku. Tam si sjel obránce NOAH DOBSON, který kotouč pověsil nad lapačku brankáře Greisse – 1:1. Asistence: Mathew Barzal a Oliver Wahlstrom.
17:13'
Hosté jdou do vedení! Ve středním pásmu se dostal na pravém křídle k puku JOSH LEIVO. Ten najížděl ze strany proti Sorokinovi a situaci vyřešil přesnou ranou zápěstím ke vzdálenější tyčce: Asistence: Brayden Schenn.
16:50'
Z vrcholu pravého kruhu vypálil Robert Bortuzzo. Puk je ve výstroji Sorokina. Domácí obránce ještě umravňují před brankou clonícího Willa Bittena.
16:08'
Robert Thomas zavezl puk až mezi kruhy a tam ho přenechal Jordanovi Kyrouovi. Jeho ránu však pokryl vyrážečkou Sorokin. Některé jeho zákroky vypadají, že ho ani nestojí velké úsilí.
15:31'
Poté, co puk opustil hrací plochu, je nařízeno buly ve středovém kruhu.
14:46'
Ránu Ryana Pulocka od modré Greiss vyrazil. Následně pokryl i dorážku Anderse Leeho, který to bekhendem zkoušel už z ostrého úhlu.
14:21'
Ta přišla až nyní. Greiss si ji vlastně přidělal sám, když jeho rozehrávku za brankou zachytil v rohu kluziště Anthony Beauvillier. Ten puk vytáhl do slotu a vystřelil. Greiss se ale stačil vrátit a levým betonem pak ukázal stopku také dorážce Brocka Nelsona!
13:54'
Další snaha Isles v útočné třetině. Opět z toho ale nebyla žádná práce pro Greisse.
12:58'
Domácí hráči bojovali v útočném pásmu, ovšem brankáře Greisse nezaměstnali. Nyní se už Bluesmani vymanili.
12:27'
Od modré vypálil Ryan Pulock. Trefil ale jen hokejku protihráče, od níž se kotouč odrazil do plexiskla.
12:03'
Zatím sledujeme poměrně klidné utkání bez nějakých větších šancí.
10:45'
Na střelu hostujícího obránce Calleho Roséna brankář Sorokin dobře viděl a ukryl puk v lapačce.
10:25'
Nahození Justina Faulka srazila domácí obrana do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
10:18'
09:33'
Domácí vyrazili do protiútoku. Cizikas našel z trestné lavice naskočivšího Brocka Nelsona. Tomu ještě najížděl před branku spoluhráč, ovšem Nelson volil střelu, kterou vyrazil Greiss. Poté ještě střílel od modré čáry Noah Dobson a gólman St. Louis přerušil hru.
09:18'
Cizikas ještě zablokoval další střelu Parayka. Nyní už jsou domácí v plném počtu.
08:40'
Na modré čáře se opřel do kotouče Colton Parayko. Domácí branku netrefil.
08:02'
Ostrované opět odehráli puk až k brance soupeře.
07:44'
Domácím se podařilo vyhodit.
07:16'
Brockovi Nelsonovi bylo odpískáno podrážení. Domácí se budou dnes podruhé bránit v oslabení.
06:36'
Po zahájení hry se dostával do příležitosti Hunter Fasching. Rána domácího útočníka z pravé strany přesná nebyla.
06:20'
Matt Barzal se dotkl puku vysokou holí. Hra je přerušena a následuje tak reklamní přestávka.
05:50'
Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Sorokinovu branku.
05:07'
Od modré nahazoval puk na branku Ryan Pulock. Jeho pokus tečovali zřejmě Brock Nelson i Anders Lee, ovšem Greiss si kotouč našel a přerušil hru.
04:38'
Přesilovka Blues skončila, Ostrované jsou kompletní.
04:37'
Thomas tentokrát nabil Braydenovi Schennovi, do jehož střely vložil hokejku obránce Pelech!
04:07'
Kros Roberta Thomase našel opět Vladimira Tarasenka. Sorokin se stačil přemístit a ránu hostujícího útočníka vyrazil.
03:34'
Po nahrávce Kyroua pálil z první vedle Vladimir Tarasenko.
03:10'
Z levého kruhu střílel Josh Leivo. Puk skončil ve výstroji Ilji Sorokina.
02:37'
Anders Lee dostal dvě minuty za hákování. První přesilovka pro hosty.
01:37'
00:50'
Z dobré pozice mezi kruhy zakončoval Hudson Fasching a Thomas Greiss si připisuje první vážný zákrok!
00:05'
Hra byla přerušena hned krátce po úvodním buly kvůli ofsajdu hostí.
00:01'

New York Islanders: Sorokin (Varlamov) – Pulock, Pelech, Mayfield, Romanov, Dobson, Aho – Wahlstrom, Barzal, Bailey (A) – Beauvillier, Nelson (A), Lee (C) – Holmström, Pageau, Parise – Fasching, Cizikas, M. Martin.
Trenér: Lane Lambert

St. Louis Blues: Greiss (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Faulk, Rosén, Bortuzzo, Mikkola – Tarasenko (A), Thomas, Bitten – Kyrou, O'Reilly (C), B. Schenn – Saad, T. Pitlick, Barbašev – Leivo, Acciari, N. Walker.
Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Dunning, Rank – Mills, Flemington.
New York Islanders:
Islanders loni scházeli v play-off, ale letos je to zatím výrazně lepší. Z 26 odehraných utkání nasbírali 32 bodů a v tabulce Východní konference jsou pátí. Nic jistého ale nemají, bodově je to až po desátou Floridu hodně srovnané. Ostrované naposledy doma vynulovali Chicago, které zdolali 3:0, a zabrali tak po dvou porážkách na ledě Philadelphie a doma s Nashvillem. Na marodce týmu figurují útočníci Cal Clutterbuck a Kyle Palmieri.