NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Kings : Calgary - 21. března 2023   03:30

Kings
Kings
08:15' Grundström (Kupari, MacEwen) • 11:16' Doughty (Byfield, Kopitar) • 12:13' Vilardi (Iafallo) • 15:46' Arvidsson (Kempe, Kopitar) • 28:17' Kempe (Edler, Se. Walker) • 32:44' Kempe (Byfield, Doughty) • 52:31' M. Anderson (Danault, Arvidsson) • 55:51' Grundström (Kupari)
8:2
(4:0, 2:1, 2:1)
Calgary
Calgary
20:34' Toffoli  (E. Lindholm, Backlund) • 49:01' Hanifin  (Coleman)
Kings
Copley (Korpisalo) – M. Anderson, Doughty, Gavrikov, M. Roy, Edler, Se. Walker – Byfield, Kopitar, Kempe – Moore, Danault, Arvidsson – Iafallo, Lizotte, Vilardi – Grundström, Kupari, MacEwen.
Schlenker, McCauley – Gawryletz, Gibbons
Crypto.com Arena, Los Angeles
16 404 diváků
Calgary
Markström (41. Vladař) – R. Andersson, Zadorov, Weegar, C. Tanev, Hanifin, Stecher – Mangiapane, E. Lindholm, Toffoli – Huberdeau, Backlund, Coleman – Pelletier, Kadri, Dubé – N. Ritchie, Ružička, Lewis.

To je tedy ode mě vše. Přeji vám příjemný den a někdy opět na počtenou.

3. Quinton Byfield (LAK) 0+2
V závěrečné třetině se nejprve prosadili hosté z Calgary, když svůj důraz na brankovišti uplatil Hanifin. Ze strany Flames to však už bylo vše a naopak na druhé straně ještě musel Vladař vytahovat dva puky ze své brány. V přesilové hře jej nejprve překonal Anderson a vše svou brankou uzavřel Grundström, jenž se tak postaral o první i poslední gól tohoto zápasu.

Los Angeles Kings si tedy v divizním souboji zcela jasně poradilo s Calgary Flames 8:2 a Králové tedy dále bojují o čelo divize potažmo celé Západní konference. Naopak pro Flames je tohle další významná ztráta v jejich boji o play off.
59:51'
Calgary se ještě pokusilo o jednu útočnou akci, ale Los Angeles už je k ničemu nepustilo.
59:28'
MacEwan zavezl puk do útočného pásma, kde ho pouze poslal za bránu Calgary a následně ještě inkasoval hit od Weegara.
58:58'
Calgary tedy rychle přeneslo hru do svého útočného pásma, kde ještě Copleyho otestoval Stecher.
58:42'
Domácí hokejisté poslali kotouč až na zakázané uvolnění, ale rozhodčí už nechávají hru plynout.
58:24'
Jeden z fanoušků si ještě z tohoto zápasu odnese cenný suvenýr, když se z útočného pásma Kings odrazil touš do hlediště.
57:41'
Byfield na pravé straně proskočil kolem obránce Calgary a následně zkoušel přihrávat mezi kruhy, ale Vladař svou holí tento pas zblokoval.
57:14'
Další střela domácích byla hostující obranou zblokována do ochranné sítě.
56:57'
Po neúspěšné akci Růžičky se do útoku hnal domácí Kupari, který nakonec z pravého kruhu vystřelil a Vladař si proti střele dobře povyjel a touš utlumil ve své výstroji.
56:09'
Domácí hokejisté jen nahodili touš směrem na Vladaře, který ho raději schoval pod svou lapačku.
55:51'
Los Angeles právě vstřelilo branku!
Po chybě hostů na útočné modré se domácí hokejisté dostali do protiútoku dvou na jednoho, kde Kupari nahrál na levou stranu CARLU GRUNDSTRÖMOVI, jenž se poté trefil parádně nad rameno Vladaře. Asistence: Rasmus Kupari.
54:52'
Arvidsson zavezl puk do útočného pásma, kde vystřelil zpoza obránce a Vladař jeho pokus vyrazil.
54:28'
Los Angeles drží puk ve svém obranném pásmu a domácí hokejisté se rozhodně nikam neženou.
53:44'
Tak už i domácí hokejisté jsou kompletní, a tak opět pokračujeme v plném počtu hráčů na obou stranách.
53:11'
Calgary už je kompletní a v závěru hry čtyř proti čtyřem ještě vyslal z pravé strany svou střelu Kupari a Vladař hned touš rozehrává svým spoluhráčům.
52:31'
Kings využívají přesilovou hru! Arvidsson poslal puk do levého kruhu Danaultovi, jenž ihned křižně nahrál MIKEYMU ANDERSONOVI, jenž se svou střelou chvíli počkal a poté poslal touš do vzdálenější šibenice hostující klece. Asistence: Philipp Danault, Viktor Arvidsson.
52:10'
Danault nahrál křižně do levého kruhu Doughtymu, jehož pohotovou střelu kryje Vladař.
51:39'
Domácí budou hrát ve čtyřech, jelikož je na dvě minuty za hákování vyloučen Zach MacEwan (LAK).
51:05'
Los Angeles nakonec bude hrát dvě minuty proti třem. Dvě minuty za krosček totiž dostávají Nazem Kadri (CGY) a Nikita Zadorov (CGY). Ruský obránce navíc dostává osobní desetiminutový trest.
51:05'
Kempe si u mantinelu trochu vyhlédl Kadriho, kterému se ostrý hit rozhodně nelíbil a hned se pokoušel o nějakou bitku, ale Kempe měl hostujícího hráče úplně "na párku".
50:30'
Kempe nahrál na modrou Royovi, který se do kotouče pořádně opřel a Vladař jeho ránu dokázal vyrazit mimo svou klec.
50:19'
Hostujícím hokejistům nevyšla jejich rozehrávka, jelikož kotouč jen proletěl celé kluziště na zakázané uvolnění.
50:08'
Vilardi byl v rohu útočného pásma hodně tvrdě sestřelen Weegarem a domácí útočník se velmi těžce zvedá z ledu.
49:48'
Vilardi vyslal svou střelu z pravé strany útočného pásma, avšak trefil jen hůl bránícího Rasmuse Anderssona, od které se puk odrazil do ochranné sítě.
49:01'
Calgary právě vstřelilo branku!
Hanifin zvládl souboj u mantinelu a následně nahrál k bráně Colemanovi, který se pokoušel zasunout touš za Copleyho, ale to nevyšlo, a tak se touš odrazil před brankáře LA, kam dojížděl NOAH HANIFIN, jenž ho v pádu dokázal dostat do domácí klece. Asistence: Blake Coleman.
48:50'
Na druhé straně se o něco podobného pokusil Huberdeau, jenže jeho střela mu vůbec nesedla a Copley zapisuje hodně jednoduchý zákrok.
48:19'
Arvidsson se postupně dostal s pukem až do levého kruhu, odkud zkusil prostřelit Vladaře střelou na bližší tyč, ale brankář Calgary zasáhl svou vyrážečkou.
47:18'
Dubé chtěl v útočném pásmu nahrát za sebe Kadrimu, jenže jeho pas neměl dostatečnou razanci, takže se k puku dostávají domácí.
46:15'
Kopitar přejel s pukem do útočného pásma, kde vyzkoušel pozornost Vladaře a střela domácího kapitána se odrazila od betonu českého brankáře.
45:58'
Kings sice vyhráli následné vhazování, ale Los Angeles poté poslali touš na zakázané uvolnění.
45:52'
Plamenům se nevydařil přechod přes útočnou modrou, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.
45:18'
Huberdeau nedokázal vyhodit puk z obranného pásma, když ho na modré čáře zastavil Edler, který ihned nahazoval touš směrem na Vladaře, ale tato střela byla zblokována.
44:28'
Weegarovo nahození už Copley musel vyrazit svým betonem přímo pře sebe a měl velké štěstí, že v těchto místech nebyl žádný z hráčů Calgary, který by jinak dorážel do vcelku odkryté brány.
43:51'
Stecher dostal přihrávku do druhé vlny, jenže jeho následnou střelu se domácí obraně podařilo zblokovat mimo bránu LA.
42:49'
Gavrikov obdržel přihrávku na levou stranu, odkud následně otestoval Vladaře, který jeho střelu bez větších potíží chytá.
42:25'
Danault zkoušel střílet zpoza Rasmuse Anderssona, ale trefil pouze jeho hůl a od ní se touš odrazil za bránu Calgary.
42:03'
Calgary se snažilo udržet puk ve svém útočném pásmu, ale hosté si nahráli puk rukou, čehož si rozhodčí všimnuli a hra je přerušena.
41:55'
Domácí hokejisté pouze poslali kotouč na zakázané uvolnění a hra se tedy vrátí před jejich brankáře.
41:13'
Domácí málem využili střídání Flames, když Moore obdržel přihrávku na útočnou modrou a z levého kruhu otestoval Vladaře, jenž si tak zapisuje první úspěšný zákrok.
40:38'
Doughty už je zpět ve hře, a tak se opět hraje v plném počtu hráčů na obou stranách.
40:16'
Los Angeles hned zastavilo ofenzivní akci Calgary a Gavrikov mohl vyhodit touš přes všechny čáry.
40:01'
Do závěrečné třetiny Calgary vystřídalo své brankáře, protože Jacoba Markströma nahradil Daniel Vladař.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 26:12
Zblokované střely: 11:6
Hity: 17:25
Vyhraná vhazování: 24:13
Calgary se hned v úvodu druhé třetiny podařilo zužitkovat svou přesilovou hru, když se trefil Toffoli, jenže Plameny na tento gól další brankou nenavázaly a naopak inkasovaly další dva kousky.

O obě trefy Los Angeles ve druhé části se postaral jediný hráč, a to Kempe, který nejprve zužitkoval svůj únik a o pár minut později ještě z pravého kruhu vyslal parádní střelu do bližší šibenice.
40:00'
39:53'
Kempe však odpaluje puk co nejdále od domácí klece. To už bude i ze druhé třetiny zřejmě vše.
39:36'
Calgary je nyní už kompletní a hosté si zahrají krátkou přesilovou hru.
39:00'
Domácí hokejisté drží puk ve svém útočném pásmu, ale Los Angeles se zde nemůže dostat do nějakého střeleckého zakončení, ale vzhledem k stavu zápasu je to ani nemusí příliš mrzet.
38:26'
Přesilová hra Los Angeles končí předčasně, protože Drew Doughty (LAK) podrazil Backlunda a za své počínání dostává dvě minuty, ikdyž se tento trest domácímu obránci rozhodně nelíbí, protože Backlund už víceméně padal.
38:11'
Calgary opět vytlačilo svého soupeře z obranného pásma, a to už jsou hostující hokejisté ve čtyřech.
37:50'
Kempeho střela z pravé strany skončila na Hanifinovi, který poté dostal puk alespoň do středního pásma.
37:36'
Plameny jdou na dvacet vteřin do tří! Dillon Dubé (CGY) totiž dostává dvě minuty za podrážení.
37:01'
Byfieldovi u modré čáry ujel kotouč z jeho hokejky, a ten se poté dostal lehce do středního pásma, takže domácí musejí rychle vyklidit útočnou třetinu.
36:35'
Po špatné přihrávce Vilardiho se k puku dostal Hanifin, který ho vyhodil přes všechny čáry.
36:08'
Backlund ve vlastním oslabení vyvezl puk až do útoku, kde také otestoval Copleyho, jenž jeho střelu chytil svou lapačkou.
35:55'
Kupari vybojoval přesilovou hru pro Los Angeles, když se po levé straně zkoušel natlačit před bránu Calgary, ale Nikita Zadorov (CGY) domácího útočníka přidržel a dostává za své počínání dvě minuty.
35:06'
Calgary se sice podařilo vybojovat puk při svém napadání, ale Růžička ho následně jen obloukem vrátil zpět domácím.
34:25'
Domácím hráčům se nepodařilo založení další ofenzivní akce, když kotouč proletěl přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
33:44'
Vilardi se zpoza hostující klece málem dokázal vymotat až k střeleckému zakončení, ale na poslední chvíli jej o kotouč připravil Kadri.
33:14'
Calgary ze středního pásma jen nahodilo touš směrem na domácího brankáře, který jej raději schoval do své lapačky.
32:44'
Tak to je solidní nářez domácích hráčů. Byfield poslal pas na útočnou modrou ADRIANU KEMPEMU, který si poté s pukem najel do pravého kruhu, kde vystřelil zpoza obránce a jeho střela zaletěla přesně do bližší šibenice hostující klece. Asistence: Byfield, Drew Doughty.
32:08'
MacEwan zkoušel dlouhým pasem nahrát kotouč Kuparimu, ale ten jeho přihrávku nezpracoval, a tak se k puku dostávají hosté.
31:12'
Iafallo dokázal přihrát touš na modrou Walkerovi, jenže následné nahození domácího obránce letělo hodně mimo bránu Calgary.
30:38'
Hosté se díky skvělému bruslení dostali do útoku dvou na jednoho, který Pelletier řešil střelou do vzdálenější šibenice, ale lapačka Copleyho byla na svém místě.
29:45'
Kopitar si dobře všiml najíždějícího Kempeho, kterému chtěl mezi kruhy nahrát, ale do přihrávky vložil svou hůl Huberdeau.
29:17'
Domácí mohli přidat další branku, když jeli ve dvou na jednoho, ale Kempeho přihrávku na Arvidssona zastavil bránící Weegar.
28:17'
Králové si berou zpět své čtyřbrankové vedení! Edler z vlastního obranného pásma vyslal parádní pas na útočnou modrou ADRIANU KEMPEMU, který poté jel sám na Markströma, jehož překonal střelou mezi jeho ruku a tělo. Asistence: Alexander Edler, Sean Walker.
27:58'
Grundströmovi se podařilo dostat kotouč na střed útočného pásma MacEwanovi, ale tomu se touš zamotal mezi jeho bruslemi.
26:44'
Nicméně útok Calgary pokračoval dále, když se touš dostal na modrou k Tanevovi, jehož nahození Copley nedržel nějak přesvědčivě a hosté se na něj ihned snažili dorážet, ale rozhodčí raději přerušili hru.
26:36'
Backlund zavezl touš do útočného pásma, kde ho přenechal Colemanovi, ale jeho následná střela byla domácí obranou zblokována do rohu kluziště.
26:20'
Od levého mantinelu letí směrem na hostující klec další střelecký pokus, který končí v lapačce Markströma a po reklamní pauze se bude vhazovat v obranném pásmu Calgary.
26:02'
Tak to byla parádní kombinace domácích hráčů, když nakonec Byfield nahrával před zcela prázdnou klec Kopitarovi, ale tomu na poslední chvíli jeden z bránících hráčů přizvedl hůl, a zabránil tak zcela jasné brance.
25:20'
Iafallo se pokoušel o střelu z otočky, ale bohužel hned trefil první hokejku, od které se touš odrazil do ochranné sítě.
25:02'
Kupari nakonec vyvezl touš až do útočného pásma Los Angeles, kde nakonec i vystřelil Markström má touš na své hrudi.
24:48'
V útočném pásmu Calgary se nyní snaží něco vymyslet Růžičkova formace, ale hosté spíš jen bojují o puk kolem mantinelů.
24:04'
Domácí hokejisté tedy zvládnuli své druhé oslabení, ikdyž tedy Flames svou přesilovou hru zahráli velmi dobře a k brance chyběl jen kousek.
23:42'
V závěru přesilové hry se ještě ke střele dostal Huberdeau, avšak jeho pokus jen proletěl kolem domácí klece.
23:19'
Backlund vyslal další nepříjemnou střelu směrem na domácí klec, kterou Copley vyrazil za svou klec.
22:53'
Toffoli nahrál k bráně Lindholmovi, který poté zkoušel z velkého úhlu překonat Copleyho, ale ten byl u své tyče připravený.
22:28'
Domácím hokejistům se podařilo vytlačit svého soupeře do středního pásma.
22:06'
Toffoli zkoušel vystřelit z levého kruhu, ale jeho pokus jen proletěl kolem brány LA.
21:44'
Flames dostávají další šanci pro snížení zápasu, protože Pheonix Copley (LAK) podrazil Toffoliho, a tak domácí brankář dostává dvě minuty. Trest za něj odsedí Viktor Arvidsson.
20:34'
Flames využívají přesilovou hru! Tak to byla obrovská chyba zkušeného obránce Doughtyho, kterého za bránou LA obral o touš Backlund, a ten se poté odrazil k Lindholmovi, jenž na nic nečekal a ihned přihrál mezi kruhy TYLERU TOFFOLIMU a pohotová střela skončila za zády Copleyho. Asistence: Elias Lindholm, Mikael Backlund.
20:22'
Calgary ještě zahajuje druhou třetinu přesilovou hrou, ale hosté se zatím nemohou dostat do svého útočného pásma.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 14:3
Zblokované střely: 7:4
Hity: 11:14
Vyhraná vhazování: 12:10
Tak to byla parádní třetina pro domácí tým, který se v ní dokázal dostat hned do čtyřbrankového vedení. Zápas mohl vypadat zcela jinak, kdyby za stavu 0:0 Backlund vstřelil gól z úniku dvou na jednoho, ale Copley jej vychytal a poté přišla řada na gólostroj domácích.

Los Angeles vše začalo v 9. minutě brankou Grundströma, na kterého poté ještě navázali slepenými brankami Doughy s Vilardim a vše zakončil v 16 . minutě využitou přesilovou hrou Arvidsson.
20:00'
19:34'
Lizotte u mantinelu předvedl skvělou obranou práci a domácímu útočníkovi se nakonec podařilo dostat touš do středního pásma.
19:05'
Kopitarovi se podařilo přetlačit Kadriho a domácí hokejisté díky tomu dostali touš ze svého obranného pásma.
18:55'
V závěru první třetiny putuje Viktor Arvidsson (LAK) na trestnou lavici, kde si odsedí dvě minuty za vysokou hůl.
18:09'
Byfield nahrával kotouč na modrou čáru, ale trefil se přesně do prostoru mezi oba obránce LA, takže puk míří do středního pásma.
17:47'
Střela Taneva byla obranou Los Angeles zblokována mimo hrací plochu.
17:36'
Ritchie se pokoušel bekhendem poslat touš směrem na domácí klec, ale trefil jej pouze do boční sítě.
16:15'
Los Angeles je stále při chuti, když Arvidsson zpoza hostující klece přihrával mezi kruhy Moorovi, jehož okamžitá střela skončila na obránci Flames.
15:46'
Kings využívají přesilovou hru! Tak první početní výhoda domácím vyšla na jedničku. Kempe si na pravé straně narazil touš s Kopitarem, aby následně křižně nahrál na připraveného VIKTORA ARVIDSSONA, jenž pohotovou střelou překonává Markströma. Asistence: Adrian Kempe, Anže Kopitar.
15:33'
Arvidsson nahrál kotouč na střed útočného pásma Vilardimu, jehož střelu Markström vyrazil do ochranné sítě.
15:22'
Ta končí až nyní a Mikael Backlund (CGY) tedy míří na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za držení.
15:01'
Los Angeles bude hrát přesilovou hru, když Backlund přidržel Gavrikova, ale domácí zatím mají ponechanou výhodu.
14:10'
Po delší době se do útoku podívali i Flames, ale Lewisova střela skončila hned na prvním bránícím hráči LA.
13:34'
Při své další ofenzivní snaze se Los Angeles dostalo do zcela jasného ofsajdu, který ani nešlo přehlédnout.
12:57'
Kopitarova střela z levé strany byla hostující obranou zblokována do ochranné sítě.
12:13'
Králové bleskově odskakují na rozdíl tří branek! Zadorov se dostal za hostující bránou do potíží, když zde velmi dobře napadal Lizotte a touš se poté odrazil k Iafallovi, který ho hned poslal před bránu na GABRIELA VILARDIHO, a ten už okamžitou střelou překonal Markströma. Asistence: Alex Iaffalo.
11:16'
Kings velmi dobře zatlačili svého soupeře v jeho obranném pásmu a už to vypadalo, že to Flames zvládnou, ale Byfield v rohu přetlačil jednoho z obránců Calgary a poslal touš křižně na modrou DREW DOUGHTYMU, jenž se svou střelou chvíli počkal a poté poslal puk přesně k vzdálenější tyči. Asistence: Quinton Byfield, Anže Kopitar
10:38'
Lizotte zkoušel překvapit Markströma se svým střeleckým zakončením z levého kruhu, ale to zaletěla přesně do lapačky švédského brankáře.
10:20'
Hanifin vyslal své nahození z modré čáry, které však domácí obrana zblokovala mimo bránu Kings.
09:52'
Domácí hokejisté se ze svého obranného pásma osvobozují vyhozením kotouče na zakázané uvolnění.
09:41'
Backlund poslal kotouč na modrou čáru Zadorovi, jehož následná střela letěla mimo bránu Los Angeles.
08:15'
Domácí hokejisté jdou do vedení! Kotouč se dostal za bránu Calgary, odkud ho MacEwen poslal mezi kruhy na CARLA GRUNDSTRÖMA, jenž následně už čelil jen Markströmovi, kterého parádně překonal kličkou do protipohybu hostujícího brankáře: Asistence: Rasmus Kupari, Zach MacEwen.
08:02'
Vilardi si na útočné modré sebral puk a poté víceméně najel mezi tři hostující hráče, ale i tak dokázal vyslat hodně nepříjemnou střelu, kterou Markström zastavil svým betonem.
07:20'
Hosté jeli ve dvou na jednoho, kde Backlund naznačil přihrávku, ale nakonec volil střelu, kterou poslal přesně do vyrážečky Copleyho.
06:46'
Mikey Anderson obdržel na modrou čáru hodně obtížnou přihrávku od Kopitara, čehož využil Toffoli a vysekl touš do středního pásma.
06:02'
Zadorov chtěl nahodit puk do útočného pásma, jenže se mu touš příliš nabalil na hůl, a ten tak skončil až v hledišti.
05:38'
Kupari zavezl touš do útočného pásma, kde ho poslal směrem na hostující klec, ale Markström si zapsal hodně jednoduchý zákrok svou holí.
04:56'
Puk nyní létá z jedné strany na druhou, když se ani jednomu z týmů nedaří pořádně dostat touš do svého útočného pásma.
03:31'
Calgary bylo vyhnáno do středního pásma a hostům se nevydařil návrat do útoku, jelikož se dostali do ofsajdu.
03:25'
Andersson od pravého mantinelu poslal touš směrem na domácí klec, kde Copley zasáhl svou vyrážečkou.
02:32'
Růžička si několikrát prohodil puk pod hokejkou Doughtyho, ale i tak byl nakonec slovenský útočník vytlačen k levému mantinelu.
01:50'
Copley jel za svou bránu pro nahozený kotouč a puk se mu trochu zamotal mezi bruslemi, a tak ho ihned šli napadat hosté, ale brankář LA nakonec vše zvládl.
01:19'
Kings se tedy přesunuli do svého útočného pásma, kde z pravého kruhu z otočky střílel Danault a touš zaletěl přesně do lapačky Markströma.
00:50'
Danault při rozehrávce v obranném pásmu málem daroval kotouč Backlundovi, ale domácí útočník měl štěstí, že touš proletěl přes hokejku hráče Calgary.
00:17'
Hostující hokejisté hned ze středního pásma nahodili touš směrem na domácí klec, kde jej Copley chytá svou lapačkou.
00:01'
Vitám vás u závěrečného zápasu pondělního programu NHL, ve kterém nás čeká divizní střet, protože Los Angeles Kings ve své hale vyzvou Calgary Flames. Podaří se Králům potvrdit roli favorita nebo Calgary naopak zabojuje o důležité body pro proniknutí do play off?

To se dozvíme lehce po půl čtvrté, kdy tento zápas startuje.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:30.