NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Minnesota : Calgary - 8. března 2023   02:00

3. Filip Gustavsson (MIN)
Vítězná domácí série Minnesoty se zastavila na čísle 5, zatímco ta současná na čísle 4, stejně jako před dvěma porážkami. Bezbrankové utkání musely rozhodnout až nájezdy, které rozhodl Tyler Toffoli. Jared Spurgeon dnes sice vstřelil gól necelé dvě minuty před koncem prodloužení, jenže nebyl uznán kvůli postavení mimo hru. Ač na góly hubený, jinak neskutečně nádherný zápas. Výsledek. Minnesota Wild 0 Calgary Flames 1.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Calgary Flames.
Autorem vítězné branky je TYLER TOFFOLI.
Tyler Toffoli prostě koncovky zápasů umí, včera rozhodl sedm sekund před koncem zápasu o výhře nad Dallasem a dnes rozhodl nájezdy, když před bránou zpomalil a po rychlém zamíchání s pukem zamířil mezi betony Filipa Gustavssona!
Matthew Boldy si krásně položil hostujícího brankáře, jenže u pravé tyče poslal puk bekhendem těsně mimo.
Nazem Kadri musel dát a také dal, protože přesně zamířil mezi betony domácího brankáře Wild!
Frédérick Gaudreau rychle zamíchal s pukem před bránou, naznačil střelu a zamířil k levé tyči!
Rasmus Andersson jako obránce se rozjel a potáhl puk k pravé tyči, kde Filip Gustavsson ucpal volný prostor.
Kirill Kaprizov jel jako druhý na domácí straně a Jacob Markström zřejmě vyrážečkou vytáhl puk na horní tyč!
Jonathan Huberdeau před bránou zpomalil a prudkou střelou z mezikruží úplně minul přední levou tyč.
Mats Zuccarello to na sebe vzal jako první a mezi betony skvělého Jacoba Markströma nepřekonal.
Samostatné nájezdy začínají.
65:00'
Prodloužení skončilo.
64:00'
Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.
63:20'
Ryan Hartman práskl do puku na vrcholu pravého kruhu a Jacob Markström skvěle zasáhl pravým betonem, proti dorážce kapitána Wild Jareda Spurgeona už byl ale bezmocný! Poté se ale zkoumalo video kvůli postavení mimo hru, o které se skutečně jednalo! Nekončíme!
63:18'
Dnešní utkání sleduje 18998 diváků.
62:24'
Mikael Backlund jel z pravé strany sám na bránu a mohl se prosadit na přední tyči, jenže Filip Gustavsson vyrazil puk pravým betonem skvěle do rohu ledové plochy.
61:08'
Frédérick Gaudreau vzápětí mohl skórovat z mezikruží, jenže Jacob Markström zřejmě vyrážečkou vytěsnil puk do ochranné sítě!
60:57'
Matthew Boldy mohl rychle ukončit prodloužení, jenže jeho střela z levého kruhu skončila na lapačce výborného brankáře Calgary Flames!
60:01'
Šedesát minut výtečného hokeje gól nepřineslo a čeká nás prodloužení, ve kterém to může být hodně rychlé. Po třetí třetině. Minnesota Wild 0 Calgary Flames 0.
60:00'
59:43'
Calgary se ocitlo v postavení mimo hru a vypadá to na bezbrankovou remízu, což je v NHL obrovská senzace. Rozhodnutí ale padnout musí. Pordloužení či nájezdy?
59:00'
Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
58:33'
Jonathan Huberdeau zkusil vystřelit z levé strany, jenže neuspěl, stejně jako vzápětí MacKenzie Weegar z opačné strany. Filip Gustavsson chytá velice jistě.
56:05'
Kirill Kaprizov našel před bránou nádhernou přihrávkou z levé strany Matse Zuccarella, který už se ocital v obrovské šanci, někdo mu ale holí kotouč odpálil.
54:22'
Ryan Reaves dostal nádhernou zadovku k levé tyči, kde mohl skórovat do prázdné brány, jenže puk netrefil dobře a zamířil do ochranné sítě! Komerční přestávka. Dnešní střetnutí vrcholí.
53:04'
Ryan Hartman dostal na modré čáře přihrávku mezi dva protihráče a řítil se sám na bránu, jeho bekhendové zakončení ale těsně minulo přední levou tyč! Jacob Markström pár okamžiků před zabránil už jistému gólu v rozštěpu lapačkou!
52:15'
Kirill Kaprizov se dostal do zakončení na pravém křídle, Jacob Markström ale snadno ukryl puk v lapačce.
50:51'
Alex Goligoski vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a Jacob Markström sevřel jeho střelu v lapačce. Snadný zákrok a komerční přestávka k tomu. Stav 0:0.
48:14'
Joel Eriksson Ek vystřelil na pravém křídle od hrazení, přestože už se pískalo postavení mimo hru, a byl tvrdě dohrán, což pak málem přineslo obrovskou potyčku.
46:23'
Ryan Hartman vystřelil na levém křídle od modré čáry a puk skončil v lapačce Jacoba Markströma. Po přerušení hry dostává prostor krátká reklamní přestávka – 0:0.
45:55'
Jacob Middleton si najel v mezikruží na přihrávku zpoza brány a mířil do levého horního rohu brány, Jacob Markström ale senzačně zasáhl lapačkou! Oba brankáři jsou k nepřekonání.
44:58'
Hodně dlouho se hrálo bez přerušení a poslední šanci měli Wild, kteří vypálili na pravé straně útočného pásma, Jacob Markström ale puk sevřel v náručí.
43:18'
Tyler Toffoli vypálil na pravém křídle a brankář byl už překonán, jeho místo ale zastoupila dobře postavená branková konstrukce! Stále 0:0.
41:40'
Wild si vytvořili během 12 sekund dvě obrovské šance, jenže z obrovského závaru ani jednou nic nebylo! Jacob Markström v bráně nyní čaruje!
40:43'
Matthew Boldy vypálil bez přípravy v pravém kruhu a mířil ke vzdálenější levé tyči, Jacob Markström ale skvěle zasáhl svou vyrážečkou!
40:19'
Mats Zuccarello vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a jeho střela skončila po drobné teči vedle vzdálenějšího pravého horního rohu brány. Stále 0:0.
40:01'
Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 22-17; Zablokované střely: 17-6; Vhazování: 42%-58%; Hity: 16-16; Přesilové hry: 0/5-0/3; Trestné minuty: 8-12.
Třetí třetina začne přibližně v 3:56.
V dnešním zápase se hodně vylučuje a hraje se hodně náročný fyzický hokej, který ani po čtyřiceti minutách gól nepřinesl. Skóre po druhé třetině vyrovnaného utkání v St. Paul. Minnesota Wild 0 Calgary Flames 0.
40:00'
39:41'
Andrew Mangiapane byl teď devatenáct sekund před koncem druhé třetiny vyloučen za nedovolené bránění.
39:00'
Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
38:23'
Matt Dumba a Jakob Pelletier se do sebe pustili a oba dva byli shodně vyloučeni za hrubost. Hra 4 na 4.
37:35'
Nick Ritchie mohl skórovat v blízkosti pravé tyče, Filip Gustavsson ale skvěle zasáhl svým pravým betonem a puk vyrazil! Čekáme na první gól!
34:29'
Filip Gustavsson ukryl střelu Calgary od modré čáry v lapačce a následuje reklamní přestávka. Stav je 0:0.
33:41'
Oskar Sundqvist dnes debutuje v dresu Minnesoty a v blízkosti levé tyče z úhlu dobře mířil do bližšího horního rohu brány, Jacob Markström ale také dobře zasáhl.
32:52'
John Klingberg je neustále hladový a nyní na pravém křídle vystřelil od hrazení, Jacob Markström ale sáhl po puku a předvedl pěkný semafor. Hra byla přerušena.
31:51'
Mats Zuccarello se málem z levé strany řítil sám na bránu, jenže prudký puk nedokázal dobruslit. Jacob Markström vyjel daleko z brány a odpálil ho do bezpečí.
31:40'
Joel Eriksson Ek vypálil od modré čáry a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Hra byla přerušena a následuje krátká reklamní přestávka. Gól stále nepadl.
28:39'
Marcus Johansson je v dnešním zápase hodně aktivní a nyní vystřelil na vrcholu pravého kruhu, jeho střela ale minula vzdálenější levý horní roh brány. Dobrý pokus.
28:13'
John Klingberg klepl naštvaně hokejkou o led, protože Jacob Markström zastavil jeho střelu od modré čáry poté, co předvedl pěkný semafor. Stále čekáme na gól.
27:29'
Nick Ritchie usedl podruhé v zápase na trestnou lavici, tentokrát za krosček, a Wild si zahrají po krátké komerční přestávce přesilovou hru. Otevřou skóre?
26:11'
Marcus Johansson nedokázal dobruslit puk po prudké přihrávce a proti Wild se pískalo zakázané uvolnění. Do návratu Troye Stechera zbývá už jen čtrnáct sekund.
24:24'
Troy Stecher fauloval v rohu obranného pásma, když zasáhl jednoho z protihráčů vysokou holí do obličeje.
22:25'
Vyloučený Marcus Foligno je zpět na ledové ploše a Flames přesilovou hru v úvodu druhé části nevyužili.
21:09'
Nick Ritchie se snažil prosadit v blízkosti pravé tyče společně se svými spoluhráči, jenže Filip Gustavsson obrovskému tlaku odolal a poté přerušil hru – 0:0.
20:25'
Marcus Foligno fauloval před zraky obou střídaček a byl vyloučen v úvodu druhé třetiny duelu na dvě za sekání.
20:01'
Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 12-10; Zablokované střely: 9-3; Vhazování: 50%-50%; Hity: 9-10; Přesilové hry: 0/2-0/2; Trestné minuty: 4-4.
Druhá třetina začne přibližně v 2:59.
Matthew Boldy a Marcus Johansson byli během úvodní části duelu hodně nebezpeční, ani jeden z nich se ale neprosadil, stejně jako na opačné straně ledové plochy ve slibné šanci Elias Lindholm. Skóre po první třetině dnešního utkání. Minnesota Wild 0 Calgary Flames 0.
20:00'
19:00'
Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.
17:36'
Flames vystřelili na levém křídle a Filip Gustavsson puk vyrazil. Následoval protiútok Sabres, hosté se ale na rozdíl od domácích hráčů poté do zakončení nedostali.
15:01'
Marcus Foligno se málem řítil z levé strany sám na bránu, mezi betony ale brankáře nepřekonal a Noah Hanifin ho zezadu fauloval. Dvě minuty za držení.
14:22'
Elias Lindholm mířil z pravého kruhu těsně nad ledem k přední tyči, Filip Gustavsson ale skvěle zasáhl levou rukou a puk nepropustil za záda!
13:58'
Tyler Toffoli vystřelil Calgary výhru na ledě Dallasu 7 sekund před koncem a nyní vypálil prudce na bodu pravého kruhu, jenže Filip Gustavsson si pak poradil.
12:47'
Ryan Hartman byl vyloučen na dvě minuty za sekání a k tomu ještě dostal dvě minuty za krosček. Čtyři minuty.
12:47'
Jacob Markström si připsal snadný zákrok proti střele od modré čáry a poté schytal nepříjemný úder Andrew Mangiapane. Strhla se menší mela. Bude se vylučovat?
10:22'
Po velké šanci Wild byla hra přerušena a vracíme se tedy zpět po krátké reklamní přestávce. Bez branek.
10:08'
Kirill Kaprizov jel na pravém křídle do přečíslení dva na jednoho a rozhodl se pro střelu na vzdálenější levou tyč, kde Jacob Markström skvěle zasáhl vyrážečkou nebo betonem!
08:09'
Marcus Johansson mohl skórovat pěknou střelou z bodu levého kruhu pro vhazování, jeho pokus ale těsně minul bližší horní roh brány hokejistů Calgary. Stále stav 0:0.
07:32'
Joel Eriksson Ek umí vypálit a nyní to předvedl na levém křídle, Jacob Markström byl ale na přední tyči brány připravený a dobře zasáhl svými sevřenými betony.
06:21'
Kirill Kaprizov dnes nastoupil k jubilejnímu 200. utkání v zámořské NHL. Prosadí se proti Calgary?
04:14'
Mikael Backlund mohl skórovat v závěru oslabení, když na vrcholu levého kruhu pro vhazování napřáhl ke střele, Filip Gustavsson si ale věděl rady a puk vyrazil.
02:15'
Minnesota začala pořádně zostra a výsledkem toho je faul hostí. Nick Ritchie dostal dvě minut za podrážení.
01:19'
Mats Zuccarello a Kirill Kaprizov se dostali během pár sekund do zakončení, Jacob Markström se ale v úvodu zápasu překonat nenechal a drží čisté konto. Začátek.
00:01'

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Spurgeon (C), Middleton, Dumba (A), Goligoski, Klingberg, Merrill – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Boldy, J. Eriksson Ek, M. Johansson – Sundqvist, F. Gaudreau, M. Foligno (A) – Reaves, Dewar, Shaw.
Trenér: Dean Evason

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Weegar, C. Tanev (A), Hanifin, Stecher, Zadorov – Toffoli, E. Lindholm (A), Pelletier – Huberdeau, Kadri, N. Ritchie – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Lewis, Dubé, Lucic.
Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Mitch Dunning, Brian Pochmara. Čároví: Julien Fournier, Andrew Smith.
Calgary Flames

Calgary naposledy ukončilo sérii dvou porážek, když na ledě Dallasu vyhrálo po nádherné přestřelce 5:4. Flames proti hráčům Stars dvakrát ztratili dvoubrankové vedení, nakonec je to ale mrzet nemuselo, protože jim pouhých sedm sekund před koncem vystřelil výhru Tyler Toffoli.
Minnesota Wild

Minnesota vyhrála z posledních deseti zápasů hned osm utkání, které zahrnují dvě série čtyř výher za sebou, z nichž druhou ještě může prodloužit, pokud dnes porazí Calgary. Wild vyhráli na domácím ledě již pět utkání v řadě a také skvělou domácí bilanci mohou prodloužit.
Calgary ukončilo sérii porážek a v Xcel Energy Center ho čeká velice náročný zápas proti rozjeté Minnesotě, která bude usilovat o páté vítězství v řadě. Jak duel dopadne?
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.