NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Chicago - 17. března 2023   01:00

Chicago
19:13' L. Reichel  (Athanasiou) • 48:01' Joe. Anderson  (Katchouk)

Střely na bránu: 36 – 21 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 2 – 4
Hokejisté Nashvillu podlehli na domácím ledě 1:2 Chicagu a utrpěli tak nepříjemnou ztrátu v boji o play-off. Hosté šli do vedení 47 sekund před koncem první třetiny, kdy se s pomocí nešťastného zákroku obránce Fabbra prosadil Lukas Reichel. Domácí se v koncovce trápili a ve druhé třetině neproměnili ani trestné střílení. Skóre se opět měnilo až ve 49. minutě, kdy dorážkou do odkryté klece navýšil vedení Blackhawks Joey Anderson. Predátoři zlomili kouzlo brankáře Stalocka příliš pozdě. Až 24 sekund před koncem ho od modré prostřelil Roman Josi. Na vyrovnání už však Nashvillu čas nezbyl.
59:50'
Domácí ještě donutili Stalocka přikrýt puk. Buly po levici gólmana Chicaga.
59:36'
Nashville právě vstřelil branku!
Domácí ještě vykřesali naději! Od modré čáry prostřelil vše, co mu stálo v cestě, kapitán Preds ROMAN JOSI. Letící kotouč lehce tečoval jeden z bránících hráčů a nezastavil ho ani levou rukou Stalock – 1:2. Asistence: Matt Duchene a Philip Tomasino.
59:08'
Hosté dostali puk do středního pásma. Běží už poslední minuta.
58:56'
Hosté vyhozením opět těsně minuli prázdnou svatyni Nashvillu. Domácí si berou oddechový čas.
58:33'
Další Barrieho rána od modré. Před brankou byl Glass, ale Stalock přestál i tuto situaci.
58:19'
Tyson Barrie střílel od modré čáry. Puk drží Stalock.
58:15'
Vyhození Caleba Jonese tak o metr minulo prázdnou domácí svatyni! Pískáno zakázané uvolnění.
57:48'
Po ráně Romana Josiho přerušil Stalock hru.
57:37'
Domácí se usadili v pásmu a nyní už odvolali Sarose!
56:27'
Domácí v postavení mimo hru.
56:20'
Utkání pokračuje. Dá se očekávat, že domácí to v dohledné době vyzkouší bez brankáře.
56:04'
Máme tu poslední reklamní přestávku tohoto duelu.
55:30'
Další šance hostí! Lukas Reichel poslal do úniku Andrease Athanasioua. Jeho forhendovou kličku zastavil Saros pravým betonem!
54:37'
Do protiútoku se hnal Boris Katchouk. Mezi kruhy volil ránu golfákem, která skončila na horní tyčce domácí svatyně! Mohlo být hotovo.
54:25'
Novak házel z levé strany puk do ohně. Tam se neprosadil Duchene.
54:05'
Jérémy Lauzon pálil z levé strany do masky Alexe Stalocka. Hostující brankář se pak hlásil o přerušení hry. Potřebuje si svou ochranu hlavy upravit. Následuje reklamní přestávka.
53:54'
Tomasino prodlužoval puk na Duchenea. Toho odstavil Seth Jones.
53:14'
Stalock zachytil nahození ze středního pásma a jak je jeho dobrým zvykem, okamžitě rozehrál.
52:20'
Křeč se začíná vkládat na domácí hole. Hráči Nashvillu hned několikrát chybovali při zakládání útoku.
51:57'
Prudkou přihrávku Reichela nezpracoval Kurashev. Dopředu mohou domácí.
51:10'
Bratři Jonesové zklidňují hru a mění si kotouč v blízkosti své branky. Domácí střídají.
50:29'
Zakázané uvolnění domácích.
49:31'
Zakázané uvolnění Chicaga. Probouzí se domácí fanoušci, kteří cítí, že Predátoři potřebují pomoci.
48:50'
Mohlo být rychle sníženo. Jakov Trenin najížděl z levé strany na Stalocka. Jeho střela zazvonila o vzdálenější tyčku!
48:01'
Chicago právě vstřelilo branku!
Hosté navyšují své vedení! JOEY ANDERSON s Borisem Katchoukem odvedli výbornou práci při forčekinku. Katchouk se dostal k puku za brankou a z pravé strany si vyjel do zakončení. Saros kotouč betonem vykopl pouze k Andersonovi, který dorážel do odkryté klece – 0:2. Asistence: Boris Katchouk.
47:08'
Tentokrát zablokovaný pokus stejného hráče.
46:56'
Nebezpečná střela Jasona Dickinsona, který to zkoušel z osy přes obránce. Kotouč má v klíně Juuse Saros.
46:43'
Evangelista se natahoval rukavicí po vysokém puku, aby pro domácí udržel útočné pásmo. Nedokázal ho však zachytit a hrací předmět zapadl za plexisklo. Reklamní přestávka.
45:41'
Jérémy Lauzon minul hostující branku od modré čáry. Preds se stále nemohou prosadit v koncovce.
45:06'
Hosté zahráli na zakázané uvolnění.
44:56'
Cole Smith tentokrát jen nahodil puk za hostující branku. Jeho lajna potřebovala střídat.
44:15'
Z vrcholu pravého kruhu střílel Dante Fabbro. Stalock si připisuje další úspěšný zákrok.
43:42'
Rychlý brejk hostí. Dickinson hledal Raddyshe, s nímž se vrak dobře vrátil bránící hráč.
42:59'
Moc nescházelo a Rasmus Asplnud by se dostal do samostatného úniku. Domácí útočník těsně nedosáhl na přihrávku!
41:49'
Kiefer Sherwood prověřil Stalocka, který schoval puk v rukavici.
41:22'
Dobrá možnost hostí! Střílenou přihrávku Khairy tečoval Boris Katchouk. Saros dobře zasáhl. Poté ještě následovala dorážka Joeyho Andersona z pravé strany, který minul branku.
40:57'
Alex Stalock se vůbec nebojí hrát s hokejkou. Puk si z lapačky hodil na led a vyhodil do středního pásma.
40:34'
Jakov Trenin střílel z pravé strany nad hostující branku.
40:01'
Třetí třetina začne přibližně ve 2:59.
Statistika
Střely na bránu: 20 – 16 | Přesilová hra: 0/2 – 0/1 | Trestné minuty: 24 – 19
Druhá třetina gól nenabídla a Chicago tak stále drží nejtěsnější vedení. Domácí se zatím trápí střelecky a dosud nenašli recept na dobře chytajícího Alexe Stalocka. Ten pokryl i trestné střílení Duchenea, byť ten mu to ulehčil, když mu při bekhendové kličce sjel kotouč z hole. Ani Blackhawks ale jen nebrání a nějaké příležitosti si také vytvořili.
40:00'
39:58'
Caleb Jones poslal puk do středního pásma a druhá třetina už tak nic nepřinese.
39:01'
Běží poslední minuta druhé třetiny.
38:35'
Z pravé strany vypálil Mark Jankowski, který trefil jen protihráče. Jedná se ale o dobré střídání čtvrté domácí lajny.
37:36'
Bekhendové nahození Codyho Glasse z levé strany vyrazil Stalock.
36:56'
Pěkná kombinace hostí! Puk si vyměnili Lukas Reichel a Andreas Athanasiou. Ten rychle vrátil Reichelovi, proti jehož ráně z levé strany se stačil Saros přesunout!
36:31'
Zakázané uvolnění domácího týmu.
36:03'
Kiefer Sherwood nájezdem zleva nevyzrál na Stalocka. Následovala drobná strkanice, za to se ale vylučovat nebude.
35:42'
Cole Smith se mohl dostat do zajímavého protiútoku. Dobře se však vrátil hostující útočník Tyler Johnson.
35:19'
Střely na branku – 16:15
34:34'
Ofsajd Chicaga. Čas na reklamní přestávku.
33:40'
Matt Duchene chtěl udělat bekhendovou kličku. Puk mu ale sjel z hole a Stalock tak snadno zasáhl!
33:40'
Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
Alex Stalock – TS, hození hole nebo předmětu.
33:40'
Brankář Alex Stalock podrazil hozenou holí Rasmuse Asplunda a rozhodčí nařizují trestné střílení pro Predátory!
32:48'
Rána Caleba Jonese byla sražena vedle branky Nashvillu.
32:13'
Pro nahození Connora Murphyho si sáhl lapačkou Saros. Ten tak přerušil hru.
31:27'
Tyson Barrie tvrdě vystřelil. Stalock puk vyrazil ke Coleovi Smithovi, který z dorážky minul branku!
31:10'
Domácí zastavilo odpískané postavení mimo hru.
30:55'
Hosté jsou v posledních desítkách sekund aktivní! Z dobré pozice netrefil branku Lukas Reichel. Puk pak opustil hrací plochu. Reklamní přestávka.
30:03'
Katchouk nabil doleva Sethovi Jonesovi a Saros si připisuje další dobrý zákrok.
29:52'
Andreas Athanasiou to udělal chytře. Rychle objel branku a u levé tyčky se snažil zasunout puk za brankovou čáru. Proti byl beton Sarose!
29:23'
Pokud chtějí Predátoři myslet na play-off, měli by tenhle zápas vyhrát. Zatím se ale nedokázali prosadit střelecky.
28:30'
Boris Katchouk mohl využít zlomené hole obránce Lauzona. Zblízka však trefil jen lapačku Sarose!
28:11'
Pěknou kombinaci zakončoval Colton Sissons, který zblízka nepřekonal Stalocka. Hosté už v plném počtu.
27:47'
Druhou polovinu oslabení hrají hosté velmi dobře.
27:11'
Jujhar Khaira se dostal v oslabení ke střele, kterou Saros vyrazil.
26:30'
Roman Josi to vzal na sebe, ale jeho únik po levém křídle gól nepřinesl. Následně neuspěl ani dorážející Cody Glass. Alex Stalock zatím drží!
26:15'
Hosté na úvod oslabení vyhodili.
26:05'
Caleb Jones dostal trest za nedovolené bránění. Nashville si zahraje přesilovku!
25:38'
24:56'
Anderson nahrál doleva Borisovi Katchoukovi, jehož střelu na bližší tyčku vyrazil Saros úzkým koncem hokejky!
24:34'
23:52'
Málem další příležitost Preds v oslabení! Domácím se nepovedlo dobře sehrát přečíslení 2 na 1.
23:21'
Šance domácích! Cole Smith nabral rychlost na levé straně a předložil puk před branku Coltonovi Sissonsovi. Toho vychytal Stalock!
23:06'
Domácí vyhodili za branku soupeře.
22:33'
Mark Jankowski dostal dvě minuty za vysokou hůl. To znamená přesilovku pro Blackhawks.
22:04'
Reichelovi přejel do pásma jeden ze spoluhráčů. Hosté se tak ocitli v postavení mimo hru.
20:59'
Joey Anderson se opřel do puku na modré čáře a protáhl brankáře domácích Sarose.
20:29'
Nahozený puk zachytil lapačkou Stalock. Pak si ho hned připravil na rozehrávku a poslal ho pryč po mantinelu. Tam ale došlo k teči a hrací předmět vypadl ze hry.
20:01'
Další třetina začne přibližně ve 2:05.
Statistika
Střely na bránu: 9 – 6 | Přesilová hra: 0/1 – 0/0 | Trestné minuty: 0 – 2
První třetina nakonec přinesla jeden gól, který vstřelili hosté z Chicaga. Predátoři byli střelecky mírně aktivnější, k dispozici také měli jednu přesilovku, ovšem zatím nevyzráli na pozorného brankáře Stalocka. Černí jestřábi se radovali 45 sekund před přestávku, kdy obránce Dante Fabbro sice dokázal zablokovat nahrávku Lukase Reichela, ovšem kotouč si pak v pádu sám zavezl za brankovou čáru.
20:00'
19:13'
Hosté se ujímají vedení! Andreas Athanasiou píchl do puku před posledním obráncem Nashvillu Fabbrem a nasměroval ho k LUKASOVI REICHELOVI. Ten chtěl ještě před brankou nahrávat právě Athanasiouovi, jenže byl to vracející se Dante Fabbro, jenž nejprve holí srazil puk na vlastní branku. Saros ještě stačil hrací předmět zastavit, jenže nešťastník Fabbro s ním následně doklouzal až za brankovou čáru. Asistence: Andreas Athanasiou.
19:02'
Minuta do konce první třetiny. Po přihrávce Novaka minul z mezikruží Roman Josi!
18:27'
Hosté v postavení mimo hru.
17:57'
Tyler Johnson se u levého mantinelu zbavil protihráče a natlačil se před Sarose. Ten si zakončení mezi betony pohlídal.
17:36'
17:15'
Colton Sissons se zleva natlačil až před brankoviště. Puk po jeho akci prošel kolem vzdálenější tyčky, kde na něj nedosáhl Tomasino.
17:00'
Hosté vyhazují, konkrétně obránce Zajcev.
16:13'
Matt Duchene střílel z pravého kruhu. Stalock puk vytěsnil vedle vzdálenější tyčky.
15:35'
Rozhodčí viděli nedovolené bránění Jujhara Khairy. Hostující útočník se provinil v mele před brankovištěm Nashvillu. Domácí si po reklamní přestávce zahrají přesilovku.
15:08'
14:25'
Treninovo nahození z otočky vyrazil Stalock. Volný puk si vzal do parády Caleb Jones.
13:40'
Z osy kruhů pálil Tyson Barrie. Jeho střela však neprošla až na brankáře Stalocka.
13:29'
12:58'
Střelu Thomase Novaka z levé strany zablokoval hostující obránce Tinordi.
12:36'
Puk končí v hledišti. Další reklamní přestávka.
12:21'
Hostující brankář Stalock vyrazil poměrně riskantně až k mantinelu, kde puk zadovkou odehrál na své spoluhráče.
12:15'
Střely na branku – 7:4
11:46'
MacKenzie Entwistle zavezl puk do pásma z pravé strany a sám také střílel. Saros byl pozorný a vyrazil jeho pokus.
11:15'
Velká šance Nashvillu! Matt Duchene poslal do samostatného úniku Philipa Tomasina. Ten to zkoušel mezi betony, ovšem Stalock kotouč zpomalil dobře položenou holí a následně ho schoval pod chrániči, byť si nebyl úplně jistý, kde gumový předmět je! Reklamní přestávka.
10:43'
Na modré měl napřaženo Tyson Barrie. Trefil však jen bránícího Kurasheva.
09:56'
Zakázané uvolnění Chicaga.
09:13'
Bratrská spolupráce hostujících beků na modré čáře. Caleb Jones našel bratra Setha, který nahodil puk na branku. Saros vyrazil do rohu. Jeden z hostí pak kotouč vracel do brankoviště a Preds měli štěstí, že se odrazil na jejich hole.
08:28'
Domácí chybovali v rozehrávce a solidní možnost měl Joey Anderson. Ten to zkoušel z levého kruhu na bližší tyčku. Saros byl připraven.
07:29'
Saros musel rozehrávat za brankou, což zvládl a poslal do protiútoku své spoluhráče.
07:15'
Zakázané uvolnění hostí. Hra se vrátí před Stalockovu branku.
06:24'
Duchene připravil v situaci 3 na 2 další střeleckou pozici pro Glasse. Jeho dobrou ránu vyrazil Stalock hřbetem lapačky!
05:42'
Matt Duchene nabil na ránu z jedničky Codymu Glassovi. Stalock byl připraven a betony hrací předmět vyrazil.
05:30'
Philipp Kurashev nezachytil pas spoluhráče. Je z toho hostující icing.
04:05'
Katchouk zavezl puk do hostujícího pásma z levé strany. Tam ho předal Jujharovi Khairovi, jehož střelu ztečoval do ochranné sítě bránící Dante Fabbro.
03:19'
Od modré střílel Nikita Zajcev. Juuse Saros zasáhl vyrážečkou a poslal puk do ochranné sítě.
02:15'
Thomas Novak střílel z levé strany a zasahovat musel Alex Stalock. Brankář hostí pak vyrazil také ránu Lauzona od modré čáry.
01:23'
Tyler Johnson hrál puk zpátky do pásma těsně za modrou čarou. Hosté se tak dopustili postavení mimo hru.
00:39'
Zakázané uvolnění domácích Predátorů.
00:18'
První náznak šance měl útočník Nashvillu Jakov Trenin, který ze slotu netrefil branku.
00:06'
Domácí vyhráli buly a následně nahodili puk za branku soupeře.
00:01'

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Fabbro, Josi (C), Barrie, Lauzon, C. Foote, Gravel – Duchene (A), Novak, Tomasino – Evangelista, Glass, Sherwood – Co. Smith, Sissons (A), Trenin – Asplund, McCarron, Jankowski.
Trenér: Luke Richardson

Chicago Blackhawks: Stalock (Chudobin) – S. Jones (A), C. Jones, Murphy (A), Tinordi, Mitchell, Zajcev – Athanasiou, Kurashev, L. Reichel – T. Raddysh, Dickinson, T. Johnson (A) – B. Robinson, Entwistle, Hardman – Joe. Anderson, Khaira, Katchouk.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: Dwyer, Luxmore – Fournier, Galloway.
Nashville Predators:
Predátoři získali ze 65 zápasů 75 bodů. V tabulce Západní konference se nacházejí na prvním nepostupovém místě do play-off. Na boje o Stanley Cup ztrácejí čtyři body, což se stále dá dohnat. V závěru přestupového období sáhlo vedení klubu k určitému výprodeji. Pryč odešli hráči jako jako Mattias Ekholm, Mikael Granlund nebo Nino Niederreiter. Přesto se teď Nashvillu daří. Tým dokázal vyhrát poslední tři zápasy a oživil naději na vyřazovací boje. Naposledy celek z města country hudby udolal na domácím ledě Detroit 2:1.

Chicago Blackhawks:
Chicago odehrálo 67 zápasů. Nasbíralo 52 bodů a v tabulce Západní konference se nachází na předposledním 15. místě o bod před San Jose. Černí Jestřábi se přehoupli přes Žraloky díky překvapivé domácí výhře 6:3 nad nejlepším celkem soutěže z Bostonu. Blackhawks dohrávají ročník s omlazeným kádrem. Pryč zamířila i klubová legenda Patrick Kane, který bude bojovat o Stanley Cup v týmu New Yorku Rangers. V závěru sezóny tak dostávají větší prostor na ledě nadějní hráči jako Taylor Raddysh, Philipp Kurashev nebo Lukas Reichel.