NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : Colorado - 15. dubna 2023   02:00

Nashville
Nashville
05:42' Sherwood  • 22:32' Evangelista (Novak, C. Foote) • 27:08' Sherwood (Trenin, Sissons)
3:4
(1:3, 2:0, 0:1)
Colorado
Colorado
00:28' D. Toews  (MacKinnon, Rodrigues) • 03:20' MacKinnon  (D. Toews, Rantanen) • 13:14' MacKinnon  (Girard) • 58:18' MacKinnon  (Rantanen)

Kdo se postavil do brankoviště?
Kevin Lankinen (NAS) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,24 %.
Alexander Georgiyev (COL) – 18 zákroků, 3 OG, úspěšnost 85,71 %.

Česká a slovenská stopa
Pavel Francouz (COL) – nechytal.

Tři hvězdy utkání
1. Nathan MacKinnon (COL) 3+1
2. Kiefer Sherwood (NAS) 2+0
3. Devon Toews (COL) 1+1
Nashville Predators bojovalo až do konce, ale více štěstí mělo v posledních minutách Colorado Avalanche, které se v čase 58:18 prosadilo vítězným zásahem, když MacKinnon zkompletoval hattrick a hosté si tak odvážejí výhru konečným výsledkem 3:4, hodně práce měli i oba brankáři, kteří předváděli skvělé zákroky a i díky nim tento souboj končí nejtěsnějším rozdílem.

Laviny se tak dostali díky této výhře na 3. pozici a přeskočili Dallas.
59:42'
Colorado vyhazuje mimo klec.
59:00'
Už běží poslední minuta a domácí zkoušejí hru v šesti.
58:18'
Colorado právě vstřelilo branku! Hostující tým necelé dvě minuty před koncem jde znovu do vedení, Rantanen přihrál na NATHANA MACKINNONA a ten si najel do dobré pozice a zakončil přesnou střelou do sítě. Tímto gólem kompletuje hattrick v dnešním souboji. Asistence: Mikko Rantanen.
57:05'
Další čarování předvedl gólman Colorada, když těsně před ním dostal přihrávku McDonagh.
56:32'
Na druhé straně si vytvořil pozici útočník ve žlutém, ale než vystřelil tak mu obrana hru zablokovala.
56:00'
Boj o kotouč pokračuje v obraně Predators.
54:41'
Je tu krátká reklamní pauza, po ní následuje buly v obraně hostí.
54:12'
Georgijev byl znovu na svém místě a raději přikryl hru.
52:31'
V držení hry jsou hosté za svou brankou, hráči střídají a rozjíždí další pokus ohrozit klec.
50:49'
Na druhé straně měli možnost hokejisté Colorada, ale Lankinen znovu úspěšně zasahuje.
49:34'
Georgijev si připsal další zákrok.
48:30'
Lankinen po další střele vyráží mimo klec.
46:59'
Predátoři se dostali do další příležitosti, Georgijev už byl na břiše, ale dokázal i tak zakročit a zmařit dobrou pozici domácím u tyče.
46:35'
Icing, hra se vrací do obrany.
46:21'
Nashvillu se podařilo přečkat dvě početní nevýhody v krátkém čase po sobě.
45:35'
45:28'
Další vyhození hráčů ve žlutém.
44:45'
Špatná rozehrávka v pásmu a Colorado se samo připravilo o útočnou třetinu.
44:00'
Je tu rychlé vyhození, ale po chvíli jsou Laviny znovu v pásmu.
43:35'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Jake Livingstone – 2 min., podrážení.
42:42'
42:30'
Z pravé strany to zkoušel útočník ve světlém dresu, zamířil nakonec mimo.
41:46'
Vhazování v obraně domácích.
41:10'
Toews si najel do pozice, brankář Predátorů zastavuje další možnost.
40:42'
Dante Fabbro – 2 min., hrubost.
40:01'
Právě skončila druhá perioda a na přestávku se jde za stavu 3:3, když se podařilo Predators dvakrát skórovat a srovnat krok, kontaktním gólem snížil Evangelista ve 3.minutě. O pět minut později využili domácí početní výhodu, kdy si několika přesnými přihrávky vypracovali šanci na jejím konci byl Sherwood a zamířil přesně.
Další třetina začne přibližně v 3 55.
40:00'
39:59'
Hokejisté ve žlutém dovezli puk do útoku, ale už nestihli další pokus.
39:25'
Icing hostí, buly v jejich obranném pásmu.
39:00'
Ohlášena poslední minuta 2. třetiny a domácí jsou v útočné třetině.
37:45'
37:22'
Boj u mantinelu přineslo další vyhození, navíc ujel O'Connor, ale Lankinen vyráží mimo.
36:39'
Nashville se snažil něco vymyslet v pásmu, ale hosté dokázali vyhodit.
35:45'
Vyloučení v týmu Colorado Avalanche:
Evan Rodrigues – 2 min., sekání.
34:55'
Na druhé straně kluziště musel být pozorný Georgijev, přišla na něj střela a několik dorážek, ale dokázal tlak soupeře udržet před brankovou čárou.
34:28'
Colorado na chvíli drželo hru v útočném pásmu, ale domácí se tentokrát ubránili.
32:49'
U modré si Sherwood obešel obránce a dostal se až mezi kruhy, jeho pokus končí na tyči.
31:15'
Lankinen znovu u své tyče včas zasáhl pohotovým zákrokem.
29:06'
Buly v obraně Lavin.
28:45'
Predátoři znovu vyvážejí hru, ale v útočné třetině o ní zas přišli.
27:08'
Nashville právě vstřelil branku! A je vyrovnáno po využité přesilovce 5 na 4, Nashville si přesnými přihrávkami nahrál od Sissonse na Trenina, ten posunul hru před klec na KIEFERA SHERWOODA, který svou střelou zamířil přesně. Asistence: Yakov Trenin, Colton Sissons.
25:50'
Kurtis MacDermid – 2 min., podrážení.
25:46'
Nashville si vybojoval přesilovku.
25:14'
Boj u zadního mantinelu v obraně domácího týmu.
22:32'
Nashville právě vstřelil branku! Ve třetí minutce prostřední třetiny je tu další změna vývoje, Novak přihrál na LUKA EVANGELISTU, který prostřelil brankáře. Asistence: Thomas Novak, Callan Foote.
20:01'
Máme za s sebou úvodní třetinu posledního kola a Nashville před svým publikem jde do kabin za stavu 1:3, uvidíme co nám přinese další část hry.
18:27'
Lankinen po další akci hostů zaznamenal další zákrok.
18:02'
Přihrávku Colorada vystihli domácí ve středním pásmu, zkoušeli přejít přes modrou, ale píská se ofsajd, buly ve středním pásmu.
16:54'
16:08'
Nahození vyrazil Lankinen a k dorážce se dostal Nichushkin, ale za čáru projektil nedostal.
15:39'
MacKinnon to zkusil z levého kruhu, gólman vyráží.
15:05'
Predators rychle vyhazují až ke kleci soupeře.
14:54'
Po další pauze budou hrát Laviny znovu přesilovku 5 na 4.
14:54'
Spencer Stastney – 2 min., vysoká hůl.
13:14'
Colorado právě vstřelilo branku! Hráči Avalanche znovu přidávají další bod, tentokrát dostal trochu prostoru u modré NATHAN MACKINNON, obhodil si dva obránce a když se dostal k Lankinenovi, tak mu zvedl puk nad vyrážečku a přesně zakončil. Asistence: Samuel Girard.
12:29'
Útočník hostí zavezl hru do pásma a jde střídat.
11:44'
Po druhé kratší reklamní pauze je tu buly v obraně domácího výběru.
10:24'
Další lajna Colorada předvedla pokus z pravé strany, brankář se dokázal přemístit k tyči a znovu vyrazit mimo.
10:00'
První půlka úvodní části už je za námi a diváci už viděli tři góly.
09:21'
Lankinen si připisuje zákrok po střele z levého kruhu.
08:37'
08:10'
Laviny drží hru v pásmu, ale nyní jim nepřesná rozehrávka utíká znovu do střední části ledové plochy.
07:25'
Další pohodlné vyhození Predators.
06:41'
Hosté vyhráli buly, ale puk jim utíká do středního pásma a směrem k jejich kleci.
06:37'
Jakov Trenin – 2 min., nedovolené bránění.
05:42'
Nashville právě vstřelil branku! A je tu kontaktní trefa, u pravého mantinelu vybojoval puk hráč ve žlutém, hra se dostala na KIEFERA SHERWOODA, najel si na pravý kruh a do horní části poslal nechytatelnou střelu. Bez asistence.
05:15'
Domácí se konečně dostali do útočné třetině a snaží se tam kombinovat.
03:20'
Colorado právě vstřelilo branku! Laviny jsou při chuti a trefují se znovu, poté co se v útočném pásmu prokličkoval před bránu NATHAN MACKINNON a do horní části zvyšuje náskok. Asistence: Devon Toews, Mikko Rantanen.
00:28'
Colorado právě vstřelilo branku! Hosté otevírají skóre hned v úvodní minutě, kdy z levé strany poslal puk na klec DEVON TOEWS a brankáři to propadlo za záda. Asistence: Nathan MacKinnon, Evan Rodrigues.
00:01'

Nashville Predators: Lankinen (Saros) – Fabbro, McDonagh (A), Livingstone, Barrie (A), C. Foote, Stastney – Tomasino, Glass, Sanford – Evangelista, Novak, Sherwood – Pärssinen, Sissons (A), Trenin – McCarron, Jankowski, Asplund.
Trenér: John Hynes

Colorado Avalanche: Georgijev (Francouz) – D. Toews (A), Girard, Byram, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Rodrigues, Compher, Lehkonen – L. O'Connor, Eller, Galchenyuk – Newhook, Nieto, Meyers.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: McCauley W. (Can) – Hebert J. (Can).
Na začátku víkendu nás čeká 82.kolo a poslední zápas v Západní konferenci v základní části, kde na led Nashvillu přijede Colorado. Avalanche se s Predators v sezóně střetly už třikrát a vždy zvítězily Laviny.

Nashville Predators

Z 81 odehraných utkání mají domácí na svém kontě 29 výher, 13 vítězství v prodloužení, 8 proher v prodloužení a 31 proher po základním čase. Drží si 10. místo s 92 body. Níže už se nedostane, protože ostatní týmy už mají odehráno. V případě sobotní výhry by mohli přeskočit 9. Calgary, které má o 1 bod navrch. A dotáhnout tak Winnipeg, ten je 8. a má o 3b. více než Predators. Celkově se jim podařilo nastřílet 226 gólů, 234 jich dostali.

Trápí je velká marodka a do zápasu nenastoupí: Borowiecki, Carrier, Duchene, Forsberg, Johansen, Josi, Lauzon, Smith.

Colorado Avalanche

Z dosavadních duelů nasbírali 35 výher, 15 vítězství v prodloužení, 7 proher v prodloužení a 24 proher po základním čase, dali 276 tref a dostali jich 223. Díky těmto statistikám si vypracovali průběžnou 4. příčku a mají celkem 107 bodů. Také oni už mohou jít v tabulce jen vzhůru. O bod výš je na 3. příčce Dallas, o 2 body více má druhý Edmonton.

Nebudou hrát: Cogliano, Helm, Landeskog, Makar, Manson, Malgin.