NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Nashville : St. Louis - 1. dubna 2023   19:00

Nashville
Nashville
04:46' Novak (Evangelista) • 07:20' Glass (Novak, Evangelista) • 27:36' Sissons  • 33:27' Evangelista (Sherwood, Novak) • 51:49' Trenin  • 58:06' Tomasino (Barrie, Novak)

3. Cody Glass (NSH) 1+0
Nashville porazil vysoko 6:1 St. Louis a připsal si velmi důležité vítězství, díky němuž stáhl ztrátu na postup do play-off na tři body. Predators, kteří potřebují v závěru základní části vítězit, vítězit a vítězit, šli do zápasu proti Blues v rolích mírných favoritů, v zápase ale předvedli výkon, jako by byly obrovskými favority. Dokázali hrát uvolněně, dobře kombinovali, tvořili si šance a především tyto příležitosti dokázali zužitkovat. Což se jim v průběhu sezony i kvůli početné marodce ne vždy zcela dařilo.
59:27'
Ještě to zkoušel Afanasjev z pravého kruhu, jeho bekhend ale nebyl pro Greisse příliš nebezpečný.
58:06'
Nashville právě vstřelil branku!
Domácí využívají podruhé v utkání přesilovku! PHILIP TOMASINO si přebruslil až do pravého kruhu a odhodlal se ke střele přes bránícího protihráče. Ten také tečoval střelecký pokus Tomasina a poslal ho na bližší tyč své branky, do protipohybu nešťastného Greisse. Asistence: Tyson Barrie, Thomas Novak.
57:19'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Jake Neighbours – 2 min., podrážení.
57:14'
Domácí nyní šetřili čas za svou brankou. S rozehrávkou vůbec nespěchali.
56:45'
Hosté byli krátce usazeni v útočném pásmu, ale nedostali se ani ke střele.
55:55'
Nicméně, puk poměrně v rychlém sledu střídá majitele. Chvíli s ním hrají hosté, chvíli zase domácí.
55:20'
Čas tohoto utkání se pomalu, ale jistě, blíží ke konci. Už není dostatek času na to, aby St. Louis mohlo pomýšlet na zázračný comeback. Rozhodně by se ale rádo ještě aspoň jednou střelecky prosadilo.
54:09'
Poslední komerční brejk tohoto utkání. Důvodem je další postavení mimo hru hostů.
53:50'
Greiss tentokrát nestihl jít ani do rozkleku. Nečekaná střela Foota jej ale zasáhla do nohy.
53:27'
Leivo se dostal do postavení mimo hru a útočná akce St. Louis musí být zastavena.
51:49'
Zaváhání obrany St. Louis v rozehrávce, kterou narušil JAKOV TRENIN, jenž vybojoval puk a nakonec na několik pokusů překonal Greisse, přičemž dosáhl hodně šťastného gólu díky odrazu od hokejky a brusle bránícího protihráče v brankovišti. Jeho poslední pokus mířil dost možná mimo branku, po trefě hole protihráče šel puk rozhodně někam k pravému mantinelu. Ale byla tam, naštěstí pro něho, u tyče noha soupeře. Bez asistence.
51:11'
Kotouč skončil mimo kluziště v obranném pásmu St. Louis po příliš vysoké střele Trenina. Komerční brejk.
50:21'
Greiss výborně přejel brankovištěm od tyče a k tyči a zastavil betonem nebezpečné zakončení zpoza branky Jankowskiho.
49:53'
Tomasino si tak dlouho hrál s kotoučem, až o něj v útočném pásmu přišel.
49:18'
Icing hostujícího týmu.
48:36'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Teď už ale brankář Nashvillu inkasuje! Střela CALLEHO ROSENA od modré čáry propadla Sarosovi mezi betony a zaplula do jeho branky. Asistence: Alexej Toropčenko.
48:19'
První zákrok Sarose ve třetí třetině. Zmatek před svým brankovištěm vykryl betonem.
48:07'
Přechod útočné modré čáry byl ze strany St. Louis příliš pomalý. Není tak divu, že se hosté dostali do postavení mimo hru.
47:15'
Teď už musel Greiss zasahovat, kotouč po střele Foota od modré lapil a přerušil hru. Komerční brejk.
46:55'
Pro Greisse přišla nepříjemná tečovaná střela od modré čáry. K jeho štěstí ale neprošla přes obranu, stejně jako následná střela Asplunda, rovněž zblokovaná.
45:45'
Ve hře obou týmů se nyní objevily nepřesnosti. To má za výsledek rychlé ztráty puku při přechodech středního pásma.
45:01'
Greiss má po střele Glasse kotouč ve své lapačce a přerušuje opět hru. Nashville vede na střely 24-18. St. Louis zatím ve třetí třetině ještě na branku nevystřelilo.
44:32'
Hra se nyní oproti předchozí zkušenosti z průběhu utkání dost kouskuje. Pro změnu se bude vhazovat ve středovém kruhu.
43:44'
Ránou z první to zkoušel z levého kruhu domácí McDonagh, Greiss předvedl sebejistý zákrok a přerušil hru.
43:23'
Blues se dostali do útočného pásma, ale proti pravidlům. Ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.
42:50'
To Fabbrova rána od modré čáry měla trochu jiné parametry a Greiss předvedl jeden z těžších zásahů.
42:25'
Asplund svým bekhendem z pravého kruhu příliš výrazně brankáře Greisse neohrozil.
41:45'
Jako už mnohokrát během tohoto utkání se hraje dlouhý úsek bez přerušení. Nashville má znovu velmi solidní vstup do třetiny.
40:56'
Tomasino zadovkou našel mezi kruhy Glasse, jehož rána z voleje zazvonila o levou tyč Greissovy brány! Moc nechybělo k páté brance domácích.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 21:00.
Nashville ve druhé třetině zvýšil své vedení už na 4:0 a míří suverénně za dvěma body, které se mu v boji o play-off nesmírně hodí. Při ztrátě pěti bodů na Winnipeg totiž nutně potřebuje vítězit. Ve druhém dvacetiminutovce napřed dal ve 28. minutě gól v oslabení Colton Sissons, načež ve 34. minutě zvýšil už na 4:0 Luke Evangelista. St. Louis se ale rozhodně nevzdává, několikrát si vytvořilo zajímavý tlak a ještě bude ve třetí třetině určitě nepříjemně kousat.
40:00'
39:57'
Ještě jedno přerušení hry. St. Louis dobrým pohybem vybojovalo puk v útočném pásmu, ale hosté se vůbec nedostali do zakončení. Jako by si předávali puk jako horký brambor. A nakonec se jej zmocnil brankář Saros.
39:29'
39:28'
Domácí se dostali do postavení mimo hru. V této přesilovce se tedy už platného gólu nedočkají.
39:17'
Kiefer Sherwood sice dal gól v přesilové hře, ale útočník domácího týmu zasáhl kotouč vysokou holí! Kouč St. Louis si vzal challenge a rozhodčí po kontrole videa uznali, že skutečně byl puk hraný vysokou holí.
38:28'
Domácí opět přichází o útočné pásmo a musí se pro puk vracet.
38:11'
Blues se povedlo dvakrát za sebou vyhodit puk mimo své pásmo.
37:29'
A ještě jedna střela, pro změnu od Blaise z mezikruží. Záhy je hra přerušena a bude se vylučovat. Dvě minuty dostane právě Blais, který sekl do bránícího Fabbra.
37:18'
Ještě Kapanen z mezikruží našel prostor k zakončení, ale i on byl vychytán Sarosem! Fantastické zákroky domácího gólmana, který čelil za poslední minutu dobrým pěti střelám.
37:05'
Hosté se tlačí do útočného pásma a vytváří velký tlak na brankáře Sarose, který se ale v brankovišti překonává!
35:56'
Vránovi se povedlo dnes poprvé dostat do střelecké pozice na hraně pravého kruhu. Saros i českého ostrostřelce úspěšně vychytal.
35:52'
Krátce poté končí puk v hledišti. Suvenýr pro jednoho z diváků.
35:45'
Saros přesto musel vzápětí zasahovat, ale povedlo se mu Toropčenka z bezprostřední blízkosti zastavit.
35:40'
Hostující Pitlick projel až do pravého kruhu, ale byl zblokován.
35:20'
Domácí se dostali do postavení mimo hru a jejich útok byl zastaven hvizdem rozhodčího.
34:38'
Hra je přerušena v pásmu Nashvillu. Saadova střela byla sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.
33:36'
Saros na druhé straně ledu přerušuje hru. Přinutila ho k tomu rána Kruga od modré čáry.
33:27'
Životní zápas hraje LUKE EVANGELISTA, který v této sezoně absolvuje svůj první ročník mezi elitou v NHL. Po dvou asistencích si tentokrát připisuje také branku, když se mu povedlo před brankovištěm po přihrávce od Sherwooda protlačit kotouč pod betony Greisse. Asistence: Kiefer Sherwood, Thomas Novak.
33:13'
Hostující Faulk byl v dobrém postavení před pravým kruhem, branku Sarose ale netrefil.
31:45'
Spencer Stastney, který dnes v NHL debutuje, si připisuje střelu od pravého mantinelu. Třiadvacetiletý obránce Nashvillu se přes Greisse neprosadil.
31:15'
Domácí Tomasino se prodral až do pravého kruhu a vypálil na Greisse, který má kotouč pod kontrolou. Hra je přerušena, přichází komerční pauza.
30:58'
30:40'
Neighbours dostal přihrávku do pravého kruhu a vypálil z voleje. Saros ale pohotově zasáhl a kotouč vyrazil. Jeho spoluhráči posléze vyhazují puk přes všechny čáry.
29:58'
Nyní se ale Nashville definitivně osvobodil a může prostřídat.
29:20'
Zatímco vypršel trest Sherwooda, přišla prudká rána hostujícího Schenna, kterou se ale povedlo Sarosovi vyrazit mimo nebezpečný prostor. Blues jsou dál v útočném pásmu.
29:06'
Predators se povedlo dostat kotouč do středního pásma. St. Louis se ale rychle vrací.
28:58'
Problémy pro Nashville. Cal Foote dostává dvě minuty za krosček před brankovištěm a 20 sekund budou domácí jen ve třech.
28:10'
Domácí v tomto oslabení navíc neřekli poslední slovo. Jankowski ale byl v levém kruhu zblokován Faulkem.
27:36'
Domácí vyrazili do útoku v oslabení a docílili kýženého třetího gólu! COLTON SISSONS vybojoval kotouč, nabral rychlost, dostal se až do pravého kruhu a prostřelil brankáře Greisse. Bez asistence.
27:18'
Komerční pauza.
27:18'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Kiefer Sherwood – 2 min., podrážení.
27:03'
Byť kotouč vyjel z pásma Nashvillu, domácí se ho stále nedotkli a hra pokračuje.
26:40'
Bude se znovu vylučovat na straně Nashvillu! Hosté mají výhodu.
26:13'
26:06'
Nashville toto oslabení už zvládne, osvobozuje se.
25:39'
Saros měl nyní trochu horké chvilky. Napřed vychytal zakončení z mezikruží, načež se snažil vykrýt i dorážku ze stejné pozice. K jeho štěstí ale soupeř přestřelil.
24:58'
Vrána rozehrál v pravém kruhu rychlou kombinaci, na jejímž konci Schenn orazítkoval jen zadní mantinel.
24:31'
Domácí vyhazují puk mimo své pásmo.
24:13'
Kiefer Sherwood – 2 min., držení.
23:26'
St. Louis se prakticky jen brání. Jeho útočné výpady jsou bez nápadu a úspěchu a okamžitě se musí vracet do defenzivy.
22:50'
Ještě Asplund zkoušel najít mezírku mezi tyčí a Greissem z pravé strany brankoviště, ale trefil jen německého gólmana.
22:40'
Na branku Greisse a kolem ní léta nyní jeden kotouč za druhým. Nashville nastoupil do druhé třetiny hodně aktivně a touží po navýšení svého náskoku.
21:48'
Predators předvedli rychlý návrat do útočného pásma, dokonce soupeře přečíslili, ale Sherwood na pravé straně nenašel recept na brankáře Greisse.
21:18'
Afanasjev nenašel v pravém kruhu prostor ke střele přes bránícího Parayka, jenž jej výborně zblokoval.
20:47'
Postavení mimo hru zastavilo útočnou akci Nashvillu. Vhazuje se ve středním pásmu.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 20:03.
Domácí vstoupili do utkání proti St. Louis velmi dobře a díky brankám Tommyho Novaka a Codyho Glasse vedou po dvaceti minutách 2:0. Navíc jsou jednoznačně lepším a nebezpečnějším týmem. Své soupeře přestříleli 10-3. Ale je pravdou, že skóre klidně mohlo být jiné – Krug totiž ve 13. minutě napálil tyč, která ho připravila o kontaktní branku.
20:00'
19:41'
19:16'
Nepřesná přihrávka podél modré čáry. Nashville se sám vyhodil z útoku.
18:49'
Až nyní se povedlo hostům vyhodit puk do bezpečí a mohou prostřídat.
18:25'
Novakova prudká rána proletěla jen do zadního mantinelu, o který zaduněla. Domácí se dál drží v útočném pásmu.
17:59'
St. Louis se povedlo vyvézt kotouč až do pásma domácích. Ti musí hledat cestu zpět před branku soupeře.
17:41'
Tyler Pitlick – 2 min., vražení na hrazení.
17:41'
Na ledě se to hemží emocemi. Tentokrát se u mantinelu dostali do konfliktu Fabbro s Pitlickem. Důvodem byl dost nešetrný zákrok Pitlicka proti Fabbrovi.
16:28'
16:10'
Hosté nedokázali prozatím ohrozit branku soupeře. Byť tráví během této přesilovky poměrně dost času v útočné třetině.
15:35'
Nashvillu se povedlo osvobodit, Blues musí hledat cestu zpět do útočného pásma.
14:57'
Kyrou se nedokázal z prostoru v levém kruhu prosadit, jeho střelu zblokoval bránící Fabbro.
14:28'
Cole Smith a Sammy Blais dostávají dvě minuty za hrubost. K tomu Smith dostává ještě dvě minuty za podražení a hosté si tak zahrají přesilovku.
14:28'
14:27'
Hra byla zastavena u modré čáry pásma domácích a Cole Smith, který vystrčeným pozadím poslal Sammyho Blaise k ledu, byl právě Blaisem seknut do nohy. Toto oplacení si nenechal líbit a hrubě se na svého soupeře vrhnul a zasypal ho tvrdými údery. Rozhodčí museli oba kohouty roztrhnout, protože Smith nepřestával, ani když Blais skončil stržen k zemi.
13:32'
St. Louis jednoznačně trochu ožívá. Další zajímavý výpad hostů, Leivo se ale dostal mimo střelecký úhel. Zkusil nahodit na branku a doufal v odraz, Saros se ale kotouče zmocnil a přerušil hru.
12:24'
Obrovská šance Blues! Krug z levého kruhu prostřelil Sarose, ale jeho ránu zastavila tyč!
11:31'
Naopak Greiss si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže. Smithův pokus z pravého kruhu byl osmým projektilem, který zamířil na jeho bránu.
11:09'
Kyrou zkoušel štěstí zpoza pravého kruhu. Druhá střela, která zamířila na prozatím nepříliš vytíženého Sarose.
10:27'
Kotouč vyletěl až do ochranné sítě za zády Greisse, který vyrazil jedovatou pumelici Afanasjeva od modré čáry. Další komerční pauza.
09:40'
Domácí zatím mají herní převahu, což dokazuje i poměr střel, na které vedou 5-1.
09:10'
Komerční brejk. Nashville se natlačil do útočného pásma a nutí Greisse k zákroku a přerušení hry.
08:25'
Hráči Blues jsou jako opaření, domácí oproti tomu v tuto chvíli nikam nespěchají, nechtějí zbytečně udělat hloupou chybu z nějakého pobláznění a honění se za skórováním.
07:20'
Evangelista našel křižným pasem u modré čáry číhajícího Novaka, který střílenou přihrávkou našel mezi kruhy CODYHO GLASSE. Jeho teč změnila směr letu kotouče, který zapadl Greissovi za záda a Nashville díky tomu využívá přesilovou hru! Asistence: Thomas Novak, Luke Evangelista.
07:10'
Prozatím se domácím nepovedlo najít prostor ke střele na bránu.
06:32'
Domácí se vrátili do útočného pásma a rozjíždí útočnou přesilovkovou kombinaci.
05:54'
Joshua Leivo – 2 min., krosček.
05:54'
Evangelista se dostal do šance na pravé straně brankoviště, zkusil rychlou střelou překonat Greisse z podobné pozice jako před chvíli Novak. Byť jej Greiss vychytal, bude se vylučovat na straně St. Louis a Nashville si tak zahraje alespoň přesilovou hru.
05:15'
Hosté se vydali do útoku a zkusili se rychle prosadit, aby dorovnali skóre. Ale z mezikruží nedokázal Parayko propálit bránícího protihráče.
04:46'
Ač začátek střetnutí vypadá trochu bez energie, první gól rozhodně dění na kluzišti rozhýbe! THOMAS NOVAK dostal na pravé straně útočného pásma přihrávku, zamířil směrem blíž k brankovišti a výborně zvedl svou bekhendovou střelu kolem ramene Greisse až pod horní tyč branky St. Louis. Asistence: Luke Evangelista.
04:28'
Tomasino hledal z pravého kruhu křižnou přihrávkou Glasse na levé straně brankoviště. Kotouč ale prosvištěl pouze k zadnímu mantinelu, Glass promáchl.
04:11'
Postavení mimo hru hráčů St. Louis přerušilo dění na hřišti, vůbec poprvé v tomto utkání.
03:44'
Walker se na druhé straně kluziště dostal mimo ideální střelecký úhel, přesto se odhodlal k ráně z nápřahu. Saros si zapisuje první zákrok.
03:10'
Stále se hraje bez přerušení. A to i po protečování Jankowskiho, který usměrnil prudkou přihrávku směrem na branku St. Louis.
02:03'
Na opačné straně kluziště se Kapanenovi nepovedlo prostřelit bránícího protihráče a z mezikruží se tak nijak neprosadil.
01:48'
Greiss si připisuje první zásah v utkání. Střelu Gravela od modré čáry odvrátil do bezpečí.
01:30'
Hned první hra po úvodním buly probíhá dlouho a bez přerušení. Zároveň ale také prozatím bez střel na branku. Oba celky se spíš oťukávají a prověřují svou připravenost na odpolední zápas.
00:25'
Trenin jako první vyzkoušel přesnost své střelby na začátku střetnutí. Z pravého kruhu se netrefil na branku Greisse.
00:01'

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh (A), Fabbro, Barrie (A), Gravel, C. Foote, Stastney – Glass, Afanasjev, Tomasino – Evangelista, Sherwood, Novak – Sissons (A), Co. Smith, Trenin – Asplund, McCarron, Jankowski.
Trenér: John Hynes

St. Louis Blues: Greiss (Binnington) – Parayko (A), Leddy, Scandella, Faulk (A), Rosén, Krug – Saad, B. Schenn (A), Vrána – Kapanen, Kyrou, Blais – Toropčenko, N. Walker, T. Pitlick – Neighbours, L. Brown, Leivo.
Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Rank, Hebert – Gawryletz, Smith.
Rivalové z Centrální divize se v této sezoně utkali už třikrát. V říjnu se hrálo na ledě Nashvillu a domácí zvítězili 6:2. Další dva duely se konaly v St. Louis a Blues oba vyhráli. Napřed prosinci udolali soupeře 1:0 po prodloužení a v lednu zvítězili 5:2.
Blues se snaží zakončit základní část a tím i sezonu na pozitivní vlně. A poměrně se jim to daří. Sbírají výhry, tým předvádí pěkný útočný hokej a až extrémně se daří Jakubovi Vránovi, který do týmu přišel před uzávěrkou přestupů. I on je důvodem, proč Blues zasahují do bojů o postup do play-off. Ne tedy, že by měli reálnou šanci do vyřazovacích bojů projít, ale svými výkony umí přichystat aspirantům na postup nepříjemné ztráty. A přesně o to se pokusí i v sobotu v Nashvillu, kde by rádi vybojovali třetí výhru v řadě a celkově páté vítězství z posledních šesti duelů.
Nashville bojuje stále o postup do play-off. Na desátém místě Západní konference ovšem ztrácí aktuálně hned pět bodů na Winnipeg, jemuž se v noci na sobotu povedlo porazit Detroit. Jedinou výhodou Nashvillu je, že má oproti Winnipegu dva zápasy k dobru a pokud by v nich dokázal uspět, rozdíl by byl jen jeden bod. Nic to ale nemění na tom, že Predátoři musí v závěru základní části vyhrávat a musí hodně vyhrávat. Nemohou si dovolit prohrát ze zbývajících osmi zápasů třeba polovinu. Zisk osmi bodů by totiž v závěru sezony nemusel vůbec stačit. Pro Nashville je tak kriticky důležité, aby zvítězil i v sobotním duelu proti St. Louis, což ale nebude vůbec snadné.
Zámořská NHL nabídne v sobotu večer souboj v rámci Západní konference mezi Nashvillem Predators a St. Louis Blues. Ve Spojených státech se bude jednat o odpolední zápas, tudíž start utkání je ve velmi atraktivní čas pro české a slovenské fanoušky zámořského hokeje, hrát se bude totiž už od 19 hodin.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.