NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Ottawa : Buffalo - 2. ledna 2023   01:00

Ottawa
Ottawa
00:47' Stützle (Giroux) • 31:45' Lucchini (Brassard, Giroux) • 58:49' Stützle (Chabot)
3:1
(1:0, 1:1, 1:0)
Buffalo
Buffalo
26:51' Girgensons  (Samuelsson, Ljubuškin)
Ottawa
Luxmore, MacDougall – Hughes, Murchison
Canadian Tire Centre, Ottawa
Buffalo

To je ode mě pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou!
Statistika
Střely na bránu: 33 – 34 | Přesilová hra: 1/1 – 0/3 | Trestné minuty: 6 – 2.

Kdo se postavil do brankoviště?
Anton Forsberg (OTT) – 33 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1 %, odchytal 60:00.
Craig Anderson (BUF) – 30 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,8 %, odchytal 58:57.

Česká a slovenská stopa
Do tohoto zápasu nenaskočil žádný Čech ani Slovák.

Tři hvězdy utkání
1. Anton Forsberg (OTT) 33 zákroků, úspěšnost 97,1 %
2. Tim Stützle (OTT) 2+0
3. Jake Lucchini (OTT) 1+0
Je za námi dnešní utkání mezi Ottawou Senators a Buffalem Sabres. Body z dnešního klání bere celek z kanadské metropole, který zvítězil 3:1. Vyrovnané utkání nabídlo rozhodující situaci ve 32. minutě, kdy vrátil vedení zpět na stranu Senators svým premiérovým gólem v NHL Jake Lucchini. Definitivní stvrzenku na výhře domácích poté přidal druhou brankou v zápase Tim Stützle. Hrdinou zápasu byl i brankář Anton Forsberg, který si připsal třiatřicet úspěšných zákroků a svůj tým v klíčových momentech podržel.

Ottawa tak dokázala ukončit Buffalu jeho vítěznou šňůru, která se tak zastavila na čísle šest. Naopak pro Ottawu jde o první výhru v roce 2023, zároveň třetí z posledních pěti duelů a stoupá tabulkou nahoru. Šanci na další bodový zisk budou mít Senators v noci z úterý na středu, kdy hostí Columbus. Buffalo má možnost nastartovat další vítěznou sérii také v noci z úterý na středu, kdy hostí Washington Capitals.
59:42'
Velkou příležitost k navýšení skóre měl Batherson, z otočky však trefil pouze brusli Dahlina.
59:16'
Sabres nic nevzdávají, opět odvolávají Andersona a zkoušejí vytvořit ještě zápletku.
58:49'
Ottawa právě vstřelila branku! Je zřejmě rozhodnuto! Po závaru před brankou se dokázal dostat k odraženému kotouči TIM STÜTZLE, který svojí druhou trefou v zápase navyšuje vedení Senators. Asistence: Thomas Chabot.
58:28'
Anderson míří pryč z branky, Sabres to zkoušejí se šesti hráči v poli!
57:59'
Mittelstadt se krásně uvolnil a našel v mezikruží Olofssona, kterého střelu bez přípravy kryje skvělým zákrokem Forsberg!
57:49'
Střela Girgensonse přizvednutá do ochranné sítě, vhazovat se bude po levici domácího brankáře.
57:29'
Bryson opět neudržel útočné pásmo, rozehrávat musí až Anderson.
57:04'
Sabres mají velký problém usadit se na delší čas v útočné třetině a čas se jim krátí.
55:59'
Perfektní práci odvedl Brady Tkachuk, který nevzdal napadání a dokázal za brankou obrat o kotouč Samuelssona. Domácí kapitán následně hledal před brankou volného Girouxe, který však v dobré pozici promáchl.
54:47'
Ránu Hamonica ihned po vhazování ještě tečoval těsně před Andersonem Pinto. Brankář Sabres byl však pozorný a včas sklapl betony.
54:42'
Kuriózní situace, Samuelsson při vysokém vyhození trefil kostku na ledem, hra je přerušena a vrací se před Andersona.
53:47'
Jen to zahučelo po ráně Tucha, kterou dokázal přizvednout na branku hlavnou Forsberg. Domácí tak drží stále jednobrankový náskok. Následuje komerční přestávka.
53:25'
Thompson nedokázal zpracovat kotouč po přihrávce od Skinnera, Sabres se vyhnali z pásma a domácí mohou tak střídat.
53:10'
Gambrell osvobodil svůj tým z tlaku soupeře pouze vyhozením na zakázané uvolnění, na led se vrací úderná formace Sabres.
52:06'
Prostor ke střele dostal Tage Thompson, který si srovnal kotouč na čepeli a tvrdě vypálil. Po jeho ráně se rozezvučnělo břevno domácí branky!
51:54'
Dobrou práci pro tým odvedl Sanderson, který nejprve perfektně obral o kotouč protihráče a o několik sekund i nebezpečně vypálil. Anderson byl však na jeho ránu připraven a přerušuje hru.
50:40'
Nahození Samuelssona končí v lapačce Forsberga, aktivita hostů však výrazněji nabírá na obrátkách.
50:20'
Po propadnutí hostů se dostali Senators do přečíslení, Tkachuk vzal celou situaci na sebe jako správný kapitán, avšak pálil pouze do lapačky Andersona.
50:04'
Po rychlé kombinaci hostů pálil z jedné Thompson. Kanonýr hostů však svůj pokus poslal pouze do středu branky, kde stál dobře připraveý Forsberg.
48:28'
Po hrubě nepřesné přihrávce od jednoho z hostů se dostal ke střele Brassard, Anderson musel reagovat pohotově, což se mu nakonec podařilo a podržel svůj tým.
47:47'
Špatný přechod hostů přes modrou čáru, je pískán ofsajd. Následuje komerční přestávka.
46:59'
Stützle předložil do tandemu Tkachukovi, který pálil zápěstím. Svým pokusem pouze provětral lapačku Andersona.
46:03'
Křižnou přihrávkou přes šířku pásma hledal Cozens spoluhráče, perfektně do jeho rány sáhl Tkachuk a domácí dostávají kotouč mimo své pásmo.
46:03'
Bernard-Docker poslal kotouč pouze přes všechny čáry, je pískáno zakázané uvolnění. Všichni aktéři se vrací zpět před Forsberga.
45:00'
Hostům se dnes těžko hledá průchod před linii Senators, domácí zatím do obrany fungují skvěle.
44:42'
Skinner zkoušel zaskočit Forsberga rychlou vracečkou před branku, domácí brankář však včas zaklapl betony a přerušuje hru.
43:58'
Pinto předložil do jízdy šikovně kotouč Bathersonovi, který pálil z pravé strany. Pohotová střela zápěstím končí na těle Andersona.
41:49'
Přízemní nahození raději Anderson schoval do lapačky, vhazovat se bude po pravici zkušeného brankáře hostí.
41:03'
Girgensons nezvládl manévr, a tak Chabot uklidňuje hru za domácí brankou, oba týmy střídají.
40:31'
Dobrou práci s hokejkou předvedl Craig Anderson, který si povyjel a přesně rozehrál na spoluhráče.
40:01'
Všichni aktéři jsou zpět na ledové ploše, jdeme na třetí třetinu!
Druhé dějství je minulostí. Během prostřední dvaceti minut se podařilo oběma celkům vstřelit po jedné brance. Nejprve se vyrovnání dočkali hosté, když využil samostatný únik Zemgus Girgensons. Odpověď přišla o pět minut později v přesilové hře, kdy zaznamenal svoji premiérovou trefu v NHL Jake Lucchini. Senators si tak odnáší do třetí části jednobrankový náskok. Uvidíme, co nám další pokračování zápasu nabídne.

Střely na branku: 20:24.
40:00'
39:30'
Anderson raději přerušuje hru, po nahození Hamonica byla situace před ním nejasná. Vhazovat se bude po levici zkušeného brankáře na straně hostí.
38:31'
Velmi dobrý zápas dnes hraje Claude Giroux. Domácí útočník obral o kotouč protihráče a okamžitě našel najíždějícího Tkachuka. Domácí kapitán se ukličkoval, nezvládl rychlý manévr a po pádu kotouč ztratil.
37:46'
Přes dvě minuty byla teď pětice hráčů Senators na ledě, domácí osvobozuje Lucchini, který vyhazuje kotouč z obranného pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění a domácí tak mohou vystřídat.
37:03'
Sabres uzavřeli svého soka na delší čas v jeho pásmu, po velkém tlaku propadl kotouč na hůl Tucha, který pálil z mezikruží těsně nad branku.
36:15'
Olofsson získal kotouč za brankou, dokázal se natlačit před Holdena a následně vypálit. Přízemní střelu vyrazil Forsberg pouze před sebe, odkud kotouč odkllidil do bezpečí Bernard-Docker.
35:38'
Mittelstadt nahodil kotouč na branku, Forsberg si nechtěl komplikovat situaci, a tak raději kotouč podržel. Následuje další komerční přestávka.
35:04'
Na modré čáře dostal nabito Sanderson, jeho tvrdá dělovka prosvištěla okolo branky Andersona, domácí však pokračují tlakem v útočném pásmu.
34:20'
Dostatek prostoru ke střelbě dostal Tage Thompson. Nejproduktivnější hráč hostů si kotouč srovnal na čepeli, svojí ránou ale pouze vyprášil mantinel za brankou.
33:17'
Domácí jsou na koni po vstřelené brance, po další střele vznikl závar před Andersonem, vše se hostům však podařilo zažehnat. Následnou potyčku poté roztrhali sudí. Následuje komerční přestávka.
31:45'
Ottawa právě vstřelila branku! Domácí přesilovou hru nakonec přeci jen využívají! Giroux našel před Brassarda, který se pokusil obtočit, to mu sice nevyšlo, ale kotouč si našel JAKE LUCCHINI, který tak střílí svůj první gól v nejslavnější hokejové soutěži na světě! Asistence: Derick Brassard a Claude Giroux.
30:50'
Zatím hrozí spíše hosté v oslabení, po dalším rychlém protiútoku mířil těsně vedle branky Jost.
30:13'
Forsberg zaváhal při rozehrávce, naskytnuté příležitosti však hosté využít nedokázali, Chabot dokázal celou situaci zažehnat.
29:59'
Cozens ztratil kotouč v obranném pásmu, a tak musel zatáhnout za ruční brzdu. Po hákování míří na trestnou lavici a Senators tak čeká první přesilovka v zápase.
29:59'
Vyloučení v týmu Buffalo Sabres:
Dylan Cozens – 2 min., hákování.
29:40'
Domácí zavřeli svého soka na téměř minutu v obranném pásmu, vše vyvrcholilo ránou Hamonica, které však opět končí na dobře postaveném brankáři hostí.
28:43'
Ze ztráty Samuelssona v obranném pásmu vytěžili domácí střelu Chabota. Tvrdá dělovka od modré však končí v náruči Andersona. Následuje komerční pauza.
26:51'
Buffalo právě vstřelilo branku! Je srovnáno! Po perfektní přihrávce od Samuelssona se dostal do samostatného úniku ZEMGUS GIRGENSONS. Lotyšský útočník Buffala provedl zakončení s velkým přehledem, rozhýbal si Forsberga a přesně zakončil. Asistence: Mattias Samuelsson a Ilja Ljubuškin.
26:13'
Chabot je zpět na ledě, i další oslabení domácí tým přečkal.
26:09'
Perfektní blok jeden z domácích hráčů, Senators se opět osvobozují.
25:34'
Thompson popotáhl kotouč a našel v dobré pozici Tucha, ten však těsně před domácím brankářem promáchl kotouč.
25:15'
Dvě rychlá vyhození od Zuba, hosté musí začínat opět až ze svého pásma.
24:36'
Rychle za sebou to zkoušel Mittelstadt a následně Olofsson, Forsberg v domácí brance však byl rychle na zemi a úspěšnými zákroky betony zatím drží stále čisté konto.
24:13'
Chabot podrazil ve středním pásmu Thompsona, což nezůstalo bez povšimnutí. Sabres čeká další početní výhoda.
24:13'
Vyloučení v týmu Ottawa Senators:
Thomas Chabot – 2 min., podrážení.
23:34'
Tentokrát se se situací nepáral Hamonic, který zavezl kotouč do útočného pásma a tvrdou dělovkou vypálil. Jeho ránu od modré vyrazil Anderson mimo nebezpečnou zónu.
22:37'
Domácí se hnali do rychlého přečíslení. Krkolomná kombinace nakonec skončila tečovanou střelou Girouxe, kterou dokázal Anderson srazit do rohu.
21:41'
Po vyhraném buly si rychle odskočil a následně vypálil Olofsson. Tvrdá dělovka švédského křídelníka v barvách Sabres skončila na perfektním bloku Zuba.
20:40'
Těsně po konci početní výhoda vznikl před Forsbergem velký závar, domácí brankář však celou dobu viděl kotouč a dalším pohotovým zákrokem podržel svůj tým.
20:34'
Hamonic je zpět na ledě, Senators hrají v plném počtu.
20:01'
Sabres úspěšnější na buly a mohou se tak vrhnout do útoku, ještě několik sekund početní výhody mají před sebou.
20:01'
Vše je připraveno na start druhé třetiny, jdeme na to!
Máme za sebou úvodní třetinu zápasu, po které odchází spokojenější do kabin domácí celek. Senators vedou po prvních dvaceti minutách o jednu branku, o tu se postaral hned v úvodní minutě Tim Stützle. Sledujeme svižný hokej z obou stran, kterému však chybí ve finální fázi zatím kvalitnější řešení. Velkou možnost ke skórování dostali hosté na konci třetiny, kdy byli v rychlém sledu vyloučení dva domácí hráči. Dvojnásobnou početní výhodu se minimálně v první části Sabres využít nepodařilo, ve druhé periodě už však chybí pouze pár sekund k tomu, aby se to povedlo. Uvidíme, co nám nabídne dalších čtyřicet minut.

Střely na branku: 8:11.
20:00'
19:59'
Velký nápor Sabres, kterému však chybí střelba. Domácí tlak přečkali, první část končí.
19:15'
Stützle dostal kotouč do bezpečí, dokonce mohl zaútočit. Dobrý cit pro hru však ukázal Anderson, který včas vyjel z branky a zabránil úniku domácímu mladíkovi.
18:34'
Rasmus Dahlin se proháčkoval domácí obranou, za ruční brzdu musel zatáhnout Hamonic, který po dalším faulu míří na trestnou lavici a hosty tak čeká dlouhá dvojnásobná početní výhoda!
18:34'
Travis Hamonic – 2 min., hákování.
18:14'
Na konci první části uvidíme první početní výhodu zápasu. K dispozici ji budou mít po faulu Holdena hosté.
18:14'
Nick Holden – 2 min., podrážení.
17:29'
Po rychlé kombinaci zkusl zaskočit Forsberga z velkého úhlu Tuch. Domácí brankář však utěsnil prostor na přední tyč a nenechal se překvapit. Následuje komerční přestávka.
16:11'
Girgensons nabral rychlost, protáhl se mezi protihráči a prudce vypálil. Rána lotyšského útočníka v barvách Sabres však pouze rozezvučněla mantinel za brankou.
13:12'
Ke kotouči se dostal mezi kruhy Brady Tkachuk, po jehož ráně se rozezvoněla tyč hostující branky!
12:30'
Tvrdý hit inkasoval jeden z hostujících hráčů, za což sklízí domácí Nick Holden potlesk od publika.
11:42'
Hraje se vysokém tempu, nejprve na jedné straně pálil Okposo, o pár sekund později zase na druhé Hamonic. V obou případech byli úspěšnější strážci svých svatyní.
10:32'
Thompson po zisku kotouče v útočném pásmu hledal najíždějícího Powera, před hostujícím zadákem však ještě přizvedl kotouč Kelly, a tak se dostává kotouč pryč z pásma domácího celku.
09:38'
Individuálně se snažil prokousat do šance autor jediné trefy zápasu Stützle, jeho kličku ale výborně přečetl Samuelsson, který obral domácímu mladíkovi rychle kotouč.
07:31'
Chabot obral ve středním pásmu o kotouč Peterku, proháčkoval se i mezi dalším hostujícím hráčem a prudce vypálil. Anderson jeho ránu dokázal vyrazit pravým betonem.
06:40'
Při dalším protiútoku ukáza svůj um Claude Giroux, který se krásně zbavil protihráče, jeho následný úmysl však skvěle přečetl jeden z hostujících obránců, který tak získal kotouč opět na hokejky hostů.
05:47'
Nepřesná rozehrávka Sabres končí zakázaným uvolněním, hra se vrací zpět před branku hostů.
05:27'
Hosté zamkli svého soupeře v jeho pásmu, vše vyvrcholilo ránou Dahlina, který se šikovně dostal před svého strážce, jeho následná prudká rána ale skončila pouze v náručí Forsberga.
04:35'
Dobrou práci hokejkou předvedl Forsberg, který zachytil kotouč a přesnou rozehrávkou rozjel útočnou akci svého celku.
03:30'
Po dalším nahození zůstal chvilku kotouč volný před Andersonem, nejrychleji však zareagoval Clague, jež dostal kotouč do bezpečí.
03:21'
Hamonic si nekomplikoval situaci, zavezl kotouč do útočného pásma a nahodil na Andersona, který raději přerušuje hru.
02:57'
Po ztrátě domácích ve vlastním pásmu pálil bez přípravy Girgensons, jeho prudká rána těsně minula branku Senators.
02:10'
Za hostující obranou zůstal úplně zapomenut Kastelic, který však neměl rychlost, a tak jeho zakončení chyběla patřičná kvalita.
01:52'
Rychlost nabral po přechodu přes modrou čáru Jost, hostující útočník se následně šikovně natlačil před svého strážce a vypálil. Forsberg utěsnil všechny mezírky a úspěšným zákrokem přerušuje hru.
00:47'
Ottawa právě vstřelila branku! Domácí jdou rychle do vedení! Po dobrém napadání se dostal ke kotouči TIM STÜTZLE, který pohotovou střelou otevírá skóre utkání! Asistence: Claude Giroux.
00:01'
Úvodní buly vyznělo lépe pro hosty, kteří se okamžitě vrhají kupředu.
00:01'
Vše je připraveno, úvodní formality máme za sebou- Nic nebrání tomu. aby dnešní utkání mohlo odstartovat!

Ottawa Senators: A. Forsberg (Talbot) – Zub, Chabot (A), Hamonic, Sanderson, Bernard-Docker, Holden – Giroux (A), Stützle, B. Tkachuk (C) – Batherson, Pinto, DeBrincat – Lucchini, Gambrell, Kelly – Watson, Kastelic, Brassard.
Trenér: D. J. Smith

Buffalo Sabres: C. Anderson (Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Clague, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, Ta. Thompson, J. Skinner – Quinn, Cozens, Peterka – V. Olofsson, Jost, Mittelstadt – Okposo (C), Krebs, Girgensons.
Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Luxmore, MacDougall – Hughes, Murchison.
BUFFALO SABRES
Parádní start do sezony, postupně však úpadek. Typický průběh sezony pro Buffalo. Sabres však v akutálním ročníku zatím naznačují, že přestavba kádru a dlouhé držení se na chvostu tabulky Východní konference je pryč. Sabres během čtyřiatřiceti zápasů posbírali aktuálně osmatřicet bodů a okupují jedenáctou příčku ve Východní konferenci, na play-off Buffalo ztrácí pouze šest bodů a navíc mají Sabres odehráno nejméně zápasů ze všech týmů v konferenci. Mužstvo se zkonsolidovalo, vyprofilovali se lídři a tým dostává svoji tvář. A to ještě řada velkých prospektů o své místo zatím ještě bojuje a rostou, budoucnost pro tým Buffala vypadá hodně slibně. Sabres se však daří i v současnosti, aktuálně svěřenci trenéra Granata drží sérii šest výher v řadě, prodlouží svoji šňůru i po zápase v kanadské metropoli?

OTTAWA SENATORS
Velká očekávání vzbuzovala před sezonou Ottawa. Tým z hlavní kanadské metropole přivedl před novým ročníkem do svého kádru zajímavá jména jako Alex DeBrincat či Claude Giroux. Na výsledcích Senators to však zatím nemá kýžený vliv. Ottawa je po šestatřiceti odehraných kláních až na třinácté příčce Východní konference, což úplně nejsou pozice, které se v kanadské metropoli očekávaly. Všichni věřili, že Senators dokáží po delší odmlce opět bojovat o play-off, zatím tomu však není. Stále je však dostatek času na to, aby se Senators probrali a přiblížili příčkám zaručující vyřazovací boje. Pozitivní vzestup naznačují už poslední duely. Svěřenci trenéra Smitha totiž z posledních deseti kláních dokázali zvítězit hned šestkrát. Uspějí i v prvním domácím utkání roku 2023?

Drake Batherson – 35 bodů, 12+23
Krásné ráno všem hokejovým fanynkám a fanouškům! Vítám všechny u sledování zápasu nejprestižnější hokejové soutěže na světě NHL. Tentokráte se proti sobě představí dva celky z Východní konference, Ottawa Senators vyzve Buffalo Sabres.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.