NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Colorado - 5. dubna 2023   04:30

San Jose
San Jose
32:55' Labanc (Couture, E. Karlsson) • 45:50' Peterson (Guščin, Couture) • 47:11' Labanc (Gregor, MacDonald)
3:4
(0:2, 1:1, 2:0 - 0:1)
Colorado
Colorado
04:29' J. Johnson  (Byram, Malgin) • 06:24' Rodrigues  (MacKinnon, Rantanen) • 37:54' MacKinnon  (Rantanen, D. Toews) • 63:13' MacKinnon  (D. Toews)

Utkání přihlíželo 11 067 diváků.
Hokejisté Colorada potvrdili roli velkého favorita. Byť Žraloci pořádně kousali, tak obhájce titulu nakonec získal bonusový bod výsledkem 4:3 v prodloužení.

Hosté zaveleli k úspěchu dvěma brankami v úvodní desetiminutovce, přičemž dvoubrankový náskok udržovali i po druhé třetině, ovšem hokejisté Sharks zabojovali a góly Jacoba Petersona a Kevina Labanca z třetího dějství dostali utkání do prodloužení. Nastavený čas trval lehce přes tři minuty, střetnutí ukončil úspěšně zakončeným únikem k pravé tyči Nathan MacKinnon.

Svěřenci kouče Bednara si vítězstvím polepšili v tabulce Západní konference na čtvrté místo o skóre před Dallas. San Jose zůstává předposlední čtrnácté se sedmibodovým mankem na Arizonu.
63:13'
Colorado právě vstřelilo branku!
Rozhodnuto, bonusový bod získal obhájce titulu! Toews vyslal pasem o pravý mantinel do úniku NATHANA MACKINNONA. Sedmadvacetiletý rodák z Halifaxu zkontroloval postavení gólmana, puk usměrnil do odkryté pravé části cílového zařízení. Asistence: Devon Toews.
62:55'
Osamocený Nathan MacKinnon v útočné třetině nic zajímavého nevymyslel, nakonec jej úspěšně odzbrojil švédský obránce Erik Karlsson.
62:23'
Domácí pohrdli situací dvou na nikoho! Jacob MacDonald si narazil s Kevinem Labancem, Alexandar Georgijev následně vytáhl parádní zákrok lapačkou!
61:43'
Skrze dvěma obránci chtěl projet Mikko Rantanen. Už to vypadalo, že dokáže i zakončit, ale v poslední chvíli mu puk vypíchl Benning.
61:24'
Nico Sturm nyní odvedl skvělou práci, když se otočkou zbavil konkurenta a za levý kruh přihrál Henrymu Thrunovi, s jehož projektilem si Georgijev poradil, byť sám nevěděl jak.
60:31'
Další útok domácího mužstva svým hvizdem zastavil čárový rozhodčí, nedorozumění mezi Noahem Gregorem a Kevinem Labancem způsobilo ofsajd.
60:15'
Erik Karlsson navštívil útočné pásmo, jenže nedostalo se mu podpory, takže ho zase velmi rychle opustil a zpětným pasem oslovil Tomáše Hertla.
60:01'
Střely na bránu po 3. třetině: 27 – 40.
Základní hrací doba o vítězi nerozhodla, utkání míří do prodloužení. Žraloci ze San Jose ve třetí části dokázali smazat dvoubrankové manko, a to zásluhou tref Jacoba Petersona a Kevina Labanca, které padly v rozmezí 81 vteřin. I po vyrovnání zůstali domácí hokejisté nebezpečnějším týmem, skvělého obratu se ale zatím nedočkali.
60:00'
59:53'
Ještě stihlo zaútočit i Colorado. Zpoza levého kruhu vystřelil zápěstím Evan Rodrigues, úspěšný blok zaznamenal Matt Benning.
59:23'
Od pravého mantinelu zkusil gólmana překvapit nahozením Tomáš Hertl, hrací předmět ovšem nasměroval o kousek vedle pravé tyče.
58:57'
Valerij Ničuškin v situaci dvou proti dvěma hledal Denise Malgina, avšak rychlostní schopnosti spoluhráče přecenil, puk poslal mimo jeho dosah.
58:24'
Už to vypadalo, že Nathan MacKinnon bude zakončovat tváří v tvář Kähkönenovi, ale v poslední chvíli mu skvěle zablokoval hokejku Couture.
57:46'
San Jose pokračuje v ofenzivě. Marc-Édouard Vlasic ale teď vyslal příliš ostrý pas na Fabiana Zettelunda, jemuž nevyšlo zpracování.
57:15'
Volnější levou stranou jel Henry Thrun. Už v útočné třetině nahrával před bránu Stevenu Lorentzovi, tomu puk podjel pod hokejkou.
56:57'
Před bránu domácího mužstva vyjel Alex Newhook. Vyzkoušel bekhendovou střelu, tu nasměroval o kousek vedle levé tyče.
56:22'
Sám proti dvěma obráncům si Jevgenij Svečnikov nevěřil. Proto po přejetí červené čáry volil nahození po levém mantinelu za soupeřovu bránu.
55:55'
Zakázané uvolnění hostujícího celku. Denis Malgin ještě vyvinul tlak na Erika Karlssona, produktivní švédský bek se ale předjet nenechal.
55:14'
Mikko Rantanen si vyměnil puk s Bowenem Byramem z levého kruhu vystřelil forhendem, Kaapo Kähkönen zvedl lapačku a touš v ní uschoval.
54:49'
Protože neměl komu nahrát, tak se Devon Toews rozhodl zacouvat až za vlastní bránu, kde přenechal puk MacDermidovi a sám odjel na střídačku.
54:02'
Postavení mimo hru v podání Sharks. Tomáš Hertl se nestihl vrátit do střední třetiny, puk ještě hrál v útočném pásmu, v němž stál kromě něj i Jacob Peterson.
53:41'
Daniil Guščin nabízel puk do předbrankového prostoru, kde se různě podrážel, aby nakonec doputoval k pravému mantinelu.
53:15'
Svou rychlou jízdu s pukem na holi ukončil Nathan MacKinnon v útočném pásmu. Od pravého mantinelu nahrával na střed, našel jenom Marca-Édouarda Vlasica.
52:50'
Nico Sturm s Fabianem Zetterlundem startovali proti dvěma konkurentům. První jmenovaný volil zakončení, to zblokoval Jack Johnson.
52:17'
Sám proti čtyřem Matt Nieto neměl moc šancí na úspěch. Nakonec bez cizího přičinění ztratil stabilitu a Larse Ellera vystavil do ofsajdu.
51:57'
Tlak Žraloků pokračuje! Jevgenij Svečnikov vyslal přesnou nahrávku do pravého kruhu na Daniila Guščina, gólman se stihl přemístit k levé tyčce.
51:16'
Hráči si role prohodili. Steven Lorentz nabíjel do pravého kruhu Kevinu Labancovi, tvrdou ránu Alexandar Georgijev vyhlavičkoval.
50:53'
Na hattrick mohl pomýšlet Kevin Labanc, ale nesobecky zprava nahrál do lepší pozice postavenému Lorentzovi, jenž marně hledal mezeru mezi brankářovými betony.
50:18'
V již probíhající poslední desetiminutovce základní hrací doby Evan Rodrigues nabil do pravého kruhu Nathanu MacKinnonovi, jehož pokus skončil na brankovém oblouku.
49:50'
Colorado si zavařilo při rozehrávce. Celou situaci nakonec vyřešil Andrew Cogliano, když vyslal vysoký oblouček do středního pásma.
49:26'
Kaapo Kähkönen udržuje vyrovnaný výsledek. V poslední chvíli zpozoroval nahození Samuela Girarda od modré čáry a zakročil levým betonem.
48:56'
U levého mantinelu marně bojoval o kotouč Valerij Ničuškin. Ruský útočník se musel sklonit proti přesile, touš získal Henry Thrun.
48:29'
Volný puk převzal za vlastní bránou Bowen Byram. Vyzkoušel nahrávku na dlouho vzdálenost, Andrew Cogliano nezvládl zpracování.
47:53'
V pravém kruhu se hrací předmět odrazil k volnému Eriku Johnsonovi, obránce vypálil forhendem příliš vysoko.
47:11'
San Jose právě vstřelilo branku!
Vyrovnáno! Noah Gregor vyzkoušel obtočení kolem soupeřovy svatyně, které mu určitě nevyšlo dle představ, ovšem volný touš sebral KEVIN LABANC, natočil se čelem ke Georgijevovi a klečícímu brankáři napálil kotouč pod břevno. Asistence: Noah Gregor a Jacob MacDonald.
46:40'
Levou stranou nabral velkou rychlost Nathan MacKinnon. V nečekanou chvíli zastavil a nahrál Rantanenovi, Fin z voleje minul.
46:16'
Od modré vyprodukoval tvrdou střelu Bowen Byram, obětavým blokem pravou bruslí se prezentoval domácí útočník Steven Lorentz.
45:50'
Přesilovka využita, San Jose je znovu na dostřel! Zpoza brány vymyslel Guščin skvělou přihrávku na JACOBA PETERSONA, švédský forvard z předbrankového prostoru zakončil nechytatelným způsobem do pravého víka. Asistence: Daniil Guščin a Logan Couture.
45:26'
Od modré čáry si blíže bráně sjel Erik Karlsson. Vyslal ostrý forhendový projektil, který těsně minul volný prostor u pravé tyče.
44:59'
Početní převahu si vyzkouší i Žraloci ze San Jose. Na lavici hanby již usedl Kurtis MacDermid, důvodem je hákování Guščina.
44:28'
Kevin Labanc prodloužil dlouhou Svečnikovovu nahrávku do útočné třetiny, Thomas Bordeleau následně prohrál rychlostní souboj s Andrewem Coglianem.
43:53'
Z pozice obránce Devon Toews dojel až do pravého kruhu, forhendový pokus bruslí ztečoval mimo tři tyče Fabian Zetterlund.
43:22'
Už při hře pět na pět napřáhl v pravém kruhu Denis Malgin. Ostrý projektil finský brankář Kaapo Kähkönen vytěsnil do bezpečí levým betonem.
42:46'
Jako další Žraloky osvobodil Erik Karlsson. Švédský produktivní obránce propasíroval puk po levém mantinelu kolem Girarda.
42:22'
San Jose dostal z pod tlaku Erik Johnson. Nabral kotouč na čepel hole a nasměroval ho volnějším středem kluziště.
41:59'
Devon Toews nahrával po levém mantinelu Mikku Rantanenovi, jenž sjel do kruhy, odtud vyprodukoval nepřesné zakončení k zadní tyči.
41:20'
Přesilová hra pro Colorado. Fauloval německý útočník Nico Sturm, zbytečného prohřešku držení se dopustil v útočné třetině proti Compherovi.
40:41'
Situaci dvou proti dvěma Matt Benning řešil nahrávkou na Thomase Bordeleaua, tu bez větších problémů vystihl Valerij Ničuškin.
40:10'
Třetí třetina má za sebou první vteřiny. Úvodní buly zvládl lépe Nathan MacKinnon, vzápětí Girard přihrál mimo dosah Rodriguese.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 6:29.
Střely na bránu po 2. třetině: 18 – 32.
Colorado ve druhé třetině udrželo dvoubrankový náskok a od očekávaného dvoubodového zisku jej dělí posledních dvacet minut. Domácí se dostali na kontakt ve 33. minutě, kdy přečíslení gólově vyřešil Kevin Labanc, nicméně hosté na tuto trefu našli odpověď, ve 38. minutě se prosadil nejproduktivnější hráč Laviny v sezóně Nathan MacKinnon.
40:00'
39:43'
Jeden na jednoho Matt Nieto u levého mantinelu neuspěl, ale Thrunovi se nepovedlo vyhodit. Tlak hostů tedy pokračoval a těsně před sirénou střílel ze slibné pozice Denis Malgin, Kaapo Kähkönen v poslední chvíli natáhl k pravé tyči beton, jímž zabránil čtvrtému inkasovanému gólu.
39:13'
Noah Gregor nabral vysokou rychlost po pravém křídle, jenže na kus černé gumy čekal marně, oblouček na jeho osobu lapil do rukavice Jack Johnson.
38:36'
Nathan MacKinnon chtěl ke vstřelenému gólu přidat v krátkém časovém sledu i asistenci, Devon Toews po jeho pobídce minul.
37:54'
Teď už se Lavině zadařilo! Po vyhraném buly hosté sehráli svižnou akci, na jejímž konci stála přízemní rána Nathana MacKinnona z blízkosti pravého kruhu. Kotouč prošel skrze brankářovy betony a pomalým tempem doklouzal za brankovou čáru. Asistence: Mikko Rantanen a Devon Toews.
37:50'
Skvělou nahrávku za defenzivní linii Sharks obdržel Logan O'Connor, který po forhendovém blafáku hledal mezeru mezi Kähkönenovými betony, leč marně.
37:25'
Alex Newhook pod nátlakem Erika Karlssona vycouval z útočné třetiny. Nahrál za sebe Samuelu Girardovi a odjel střídat.
36:45'
Trest Tomáše Herta je u konce. Člen elitní útočné lajny se okamžitě vydal podpořit defenzivu a byl to právě on, kdo obral Girarda.
36:38'
Z pod tlaku Žraloky osvobodil Matt Benning. Obránce uspěl jeden na jednoho proti Coglianovi a touš odpálil po pravém mantinelu.
36:13'
Před bránou si klepl o nahrávku J. T. Compher. Dostal ji, v nekomfortní pozici ale vypálil forhendem o kus vedle levé tyče.
35:49'
Do třetice už se Lavině zadařilo a pěknou akci zakončoval z pravého kruhu Mikko Rantanen, cílové zařízení minul.
35:15'
Hokejisté v bílých dresech ale mají velký problémy s udržením se v útočné třetině, na vyhození Benninga úspěšně navázal Ferraro.
34:39'
San Jose oslabuje český útočník Tomáš Hertl, který si vysloužil dvě minuty za nesportovní chování. Colorado má velkou šanci vzít si zpět vedení o dva góly.
34:20'
O pozornost se přihlásil Valerij Ničuškin, jenž dostal nabito do pravého kruhu, tvrdou střelu z první napálil vysoko nad bránu.
33:51'
Vrátit Lavině dvoubrankový náskok chtěl Mikko Rantanen. Zakončoval z mezikruží, Henry Thrun srazil touš mimo tři tyče.
32:55'
Domácí se dočkali, je sníženo! Couture odrazem puku o levý mantinel vyslal do přečíslení dvou na jednoho KEVINA LABANCA s Karlssonem. Kanadský útočník si věřil na střelu a dobře udělal, z kruhu vyslal přesně mířenou ránu nad levé Georgijevovo rameno. Asistence: Logan Couture a Erik Karlsson.
32:20'
Ani domácí kapitán Logan Couture nezlomil kouzlo Georgijevovy svatyně, ostrý forhendový projektil z mezikruží mu poslal do levého betonu.
31:57'
Zápas nabral pořádný spád. Thomas Bordeleau naznačil přihrávku, aby nakonec z pravého kruhu vypálil, touš směřující do bližšího horního růžku Alexandar Georgijev udržel před brankovou čárou ramenem.
31:26'
Po zisku kotouče na opačnou stranu okamžitě vystartoval Denis Malgin, křižnou ránu z pravého kruhu kryl Kähkönen betonem.
30:58'
Steven Lorentz od pravého mantinelu najel do levého kruhu, aby nakonec za ně nabil Eriku Karlssonovi, jeho ránu gólman kryl pravým betonem.
30:16'
Dobrou práci směrem dozadu odvedl Erik Johnson. Tělem odstavil Nica Sturma, pomalou rychlostí jedoucí puk pak Georgijev pravou rukou posunul k Newhookovi.
29:51'
Do levého kruhu nabruslil Jacob MacDonald, odkud vyslal ostrý forhendový projektil přímo do středu brány, Alexandar Georgijev jenom vyrážel před sebe.
29:08'
Jevgenij Svečnikov za bránou konkurenta udělal otočku, čímž zmátl Devona Toewse, jenže sám ztratil na chvíli kontrolu nad pukem, aby ve finále přihrál Hertlovi za brusle.
28:22'
Ihned po vhazování vypálil od levého mantinelu Erik Johnson. Kaapo Kähkönen zase v pozoru, tentokráte podržel touš ve výstroji.
28:18'
K individuální akci zavelel Valerij Ničuškin. Prokličkoval mezi dvěma soupeři a přes třetího z levého kruhu vystřelil, pozorný Kaapo Kähkönen zakročil lapačkou.
27:16'
Pobyt rozhodčích u obrazovky příliš dlouho netrval. Kotouč zůstal před brankovou čárou, skóre střetnutí tedy zůstává nezměněno.
27:16'
Tak pozor, že by se San Jose nakonec přeci jen radovalo? Po důrazu v brankovišti totiž hostující gólman část pravého betonu dal za brankovou čáru, otázkou zůstává, kde byl puk.
27:16'
Velká příležitost ke snížení gólem nekončí! Před bránu dostal nahrávku nikým neatakovaný Fabian Zetterlund, který bekhendovým blafákem položil Alexandara Georgijeva, avšak ve finále nezvládl puk přehodit přes jeho pravý beton.
27:04'
Útok Laviny přerušil svým hvizdem čárový rozhodčí. Na vině byl ofsajd po špatné komunikaci mezi Denisem Malginem a Valerijem Ničuškinem.
26:43'
Vysokou rychlost nabral Nathan MacKinnon. Zbavil se i posledního obránce, ale ke Kähkönenovi najel příliš blízko, forhendem zakončil do jeho masky.
26:09'
Dánský útočník Lars Eller ukázal, že umí zahrát i směrem dozadu. Správně očekával Karlssonovu nahrávku po levém mantinelu na Hertla, puk zvedl až mimo hrací plochu.
25:54'
Ofsajd způsobilo mužstvo Colorada. Logan O'Connor se po přerušení hry tázavě podíval před sebe a zpozoroval, že to byl Lars Eller, kdo jej vystavil do postavení mimo hru.
25:30'
Utkání probíhá v rychlém tempu, ve druhé třetině se přerušuje jenom minimálně. Devon Toews si nyní poradil s nájezdem Stevena Lorentze.
24:59'
Jacob MacDonald po návratu z trestné lavice vystartoval do brejku, do nějž mu poslal nahrávku Matt Benning, jeden na jednoho ale proti Eriku Johnsonovi neuspěl.
24:21'
Tlak Colorada pokračuje. Andrew Cogliano vymyslel zajímavý pas napříč kruhy na Valerije Ničuškina, ten zleva rozvlnil jenom boční síťku.
23:57'
Jako další se o slovo přihlásil Mikko Rantanen. Finský forvard vyprodukoval střelu z levého kruhu na zadní tyč, bránu těsně minul.
23:29'
Nathan MacKinnon dostal pobídku na modrou čáru. Neotálel dvakrát a vypálil forhendový projektil z voleje, s nímž si Kaapo Kähkönen věděl rady.
22:54'
První přesilovou hru si zahrají hokejisté Colorada. Menší dvouminutový trest za vykoledoval Jacob MacDonald, když v obranném pásmu u pravého mantinelu porazil Meyerse.
22:22'
Ofenzivu podpořil Marc-Édouard Vlasic. Jeho zdánlivě neškodnou bekhendovou střelu Alexandar Georgijev neudržel, ovšem byl si této skutečnosti velmi dobře vědom a okamžitě lehnul před brankovou čáru, vyrážečkou nakonec ani Labancovi nedovolil dorážet.
21:46'
Postavení mimo hru a v něm nachytán Jevgenij Svečnikov, ten si ještě celé nedorozumění vyříkává s Tomášem Hertlem.
21:26'
Ruský útočník Valerij Ničuškin tentokráte v roli nahrávajícího, když pod sebe nahrával Denisi Malginovi, švýcarský útočník vypálil forhendem do Kähkönenovy výstroje.
20:49'
Přečíslení tří proti jednomu vyřešil Devon Toews vyřešil křižným pasem na Valerije Ničuskina, jenž se opřel do forhendové střely z první, mezeru mezi betony brankáře hledal marně.
20:10'
Druhá třetina je v plném proudu, tak pojďme na ni! Colorado do ní nastupuje s dvoubrankovým vedením v zádech a rozhodně bude zajímavé sledovat, zda Žraloci na favorita najdou recept.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 5:32.
Střely na bránu po 1. třetině: 7 – 13.
Úvodní dvacetiminutovka zápasu mezi San Jose a Coloradem přinesla dva góly, přičemž o oba se postaralo hostující mužstvo. Skóre střetnutí otevřel v 5. minutě obráncem tečovanou střelou od modré čáry Jack Johnson, na nějž o dvě minuty později navázal úspěšnou bekhendovou dorážkou Evan Rodrigues. Hosté jsou výrazně nebezpečnějším týmem a jejich vedení je tudíž zasloužené, domácí pro zbytek střetnutí mají co zlepšovat.
20:00'
19:37'
Elitní útočná formace Avalanche si protáhla střídání. Nathan MacKinnon opět nabíjel mezi kruhy Mikku Rantanenovi, Fin z voleje přestřelil.
19:12'
Na druhý pokus už se Mikko Rantanen k zakončení procpal, ale jen ke slabému projektilu z levého kruhu do středu brány, kde v pokleku čekal Kaapo Kähkönen.
18:54'
Colorado přišlo o útočné pásmo záhy. Najel do něj Mikko Rantanen, avšak s kličkou od levého mantinelu so středu Nico Sturm počítal a soka zpacifikoval.
18:28'
Směrem dozadu příkladně zafungoval Logan Couture. Do poslední chvíle obtěžoval J. T. Comphera, jehož donutil k chybné nahrávce.
17:58'
O poznání nadějněji vypadala akce Jacoba Petersona, jenž natlačil tělo před posledního obránce, jenže forhendem zakončoval mimo tři tyče.
17:29'
Obránce Erik Karlsson chtěl vyslat do úniku Fabiana Zetterlunda. Souhra Švédů nezafungovala ideálně, adresát totiž nezvládl zpracování.
16:51'
Samuel Girard párkrát zakvedlal s pukem, aby nakonec posunul puk mezi kruhy na Mikka Rantanena, jehož ránu bez přípravy kryl Kähkönen vyrážečkou.
16:19'
Spoluhráčům se vydal s rozehrávkou pomoci Alexandar Georgijev. Poradil si velmi dobře, po levém mantinelu našel volného Larse Ellera.
15:55'
S ránou od modré čáry přispěchal Kurtis MacDermid. Kaapo Kähkönen na jeho střelu od začátku velmi dobře viděl a puk uschoval ve výstroji.
15:26'
Spíše z nouze vypálil z levé strany bekhendem Andrew Cogliano. Kaapo Kähkönen byl na svém místě, třetímu inkasovanému gólu zabránil vyrážečkou.
14:54'
Na útočný výlet se vydal Jacob MacDonald. Bez větších problémů se zbavil Kurtise MacDermida, Bowen Byram už ale byl nad jeho síly.
14:20'
Erik Johnson si věřil na vstřelený gól. Napřáhl k dělovce od modré čáry, velkou rychlostí letící puk zamířil vedle pravé tyče.
13:49'
Pokus o rychlý protiútok Colorada končí zakázaným uvolněním, Devon Toews vyslal dlouhý pas mimo dosah Denise Malgina.
13:30'
Český obránce Radim Šimek naznačil zakončení, aby nakonec ještě posunul puk do levého kruhu na Kevina Labanca, ten trefil jenom brankový oblouk.
12:51'
V plné rychlosti Steven Lorentz projel po pravém mantinelu do útočné třetiny a vyslal zajímavou ostrou přihrávku před bránu, kde Jevgenij Svečnikov na dlouhou hokejku zakončoval vedle pravé tyče.
12:28'
Další útok Colorada zastavil svým hvizdem čárový rozhodčí, po nedorozumění mezi Coglianem a Newhookem se píská ofsajd.
11:57'
Na svůj druhý vstřelený gól v utkání měl políčeno Evan Rodrigues, táhlá rána ze zápěstím prosvištěla těsně nad břevnem.
11:24'
V útočném pásmu opět působí Lavina. Valerij Ničuškin z ostrého úhlu vyzkoušel Kähkönenovu pozornost, brankář nenechal u levé tyče ani centimetr volného místa.
10:57'
Z otočky Noah Gregor nabízel puk zprava před bránu, kam najížděl Steven Lorentz, avšak Jack Johnson měl situaci pod kontrolou.
10:20'
Alex Newhook mohl zkusit štěstí jeden na jednoho, ovšem počkal na doplnění Valerijem Ničuškinem, nahrávku na jeho osobu bruslemi zastavil Mario Ferraro.
09:43'
Zničehonic se před svatyní Žraloků ocitl Ben Meyers. Zakončení mu vyšlo na bekhend, z bezprostřední blízkosti na Kähkönena nevyzrál.
09:16'
Výbornou práci odvedl Mikko Rantanen. Finský forvard udržel u pravého mantinelu puk proti třem, nabil na modrou Eriku Johnsonovi a jeho rána minula prostor tří tyčí.
08:25'
Po ztrátě Natana MacKinnona chtěl do protiútoku vystartovat Kevin Labanc, ale v momentě, kdy spatřil, že by jl sám proti třem, tak jen nahodil za bránu soupeře a odjel střídat.
08:03'
S bekhendovým pokusem Kevina Labanca neměl Alexandar Georgijev vážnější problémy, když zakročil levým betonem a touš vzápětí přikryl lapačkou.
07:36'
Domácí se ubránili a rychle otočili hru. Od levého mantinelu Erik Karlsson přihrával křižně Jacobu Petersonovi, těsně před ně natáhl hokejku Andrew Cogliano a kotouč ztečoval mimo hrací plochu.
07:07'
Pod tlakem Matt Benning nevymýšlel žádné složitosti a po pravém mantinelu odpálil puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
06:24'
Tlak elitní útočné lajny Avalanche pokračoval a výsledkem je druhý zásah! MacKinnonovu bekhendovou střelu z otočky z pravého kruhu gólman vyrážel jenom před sebe, na dorážku EVANA RODRIGUESE již byl krátký. Asistence: Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen.
06:02'
Pojistka náskoku byla blízko! Do levého kruhu dostal pobídku Evan Rodrigues, jehož křižné zakončení zazvonilo na levou tyčku.
05:50'
A znovu v akci Tomáš Hertl, který sice tělem odstavil Bowena Byrama, jenže vzápětí měl proti sobě Jacka Johnsona a na něj již nevyzrál.
05:27'
S odpovědí chtěl přispěchat Tomáš Hertl. Natáhl na sebe dva soupeře a přihrával doprava, kde si Thomas Bordeleau neporadil se zpracováním.
04:29'
Důležitý první gól střílí favorizovaný hostující celek! Byram v tlaku nahrál po modré čáře k pravému mantinelu JACKU JOHNSONOVI, k jehož druhému gólu v sezóně výrazně přispěl protihráč Thrun smolnou tečí do protipohybu brankáře. Asistence: Bowen Byram a Denis Malgin.
03:48'
Po nedorozumění v soupeřově rozehrávce se za vlastní bránou chopil kotouče Logan O'Connor, Nathana MacKinnona si vybral jako cíl rozehrávky.
03:30'
Valerij Ničuškin nahazoval touš po levém mantinelu a sám jej chtěl dobruslit, což mu ovšem nepovolil Jacob MacDonald, který zároveň rozehrál na Tomáše Hertla.
02:56'
Situace dvou proti dvěma nevyřešil Matt Nieto ideálně. Šel do kličky, přičemž ztroskotal na dobře pozičně stojícím Mattu Benningovi.
02:23'
Proti dvěma konkurentům Lars Eller zvládl naslepo posunout puk za sebe na modrou čáru, kde číhal Jack Johnson, s jeho tvrdým projektilem si Kaapo Kähkönen věděl rady.
01:43'
Henry Thrun vyhodil puk takovým způsobem, aby nemohla být řeč o zakázaném uvolnění. Bowen Byram zabral a udržel na zádech dotírajícího Fabiana Zetterlunda.
01:12'
S nahozením Erika Karlssona od levého mantinelu neměl Alexandar Georgijev vážnější problémy, gólman s bulharskými kořeny podržel touš mezi betony.
00:34'
Po levém mantinelu nastartoval své motory Evan Rodrigues. Věřil si jeden na jednoho proti Nicu Sturmovi, ze souboje však vyšel jako poražený.
00:10'
Utkání mezi San Jose a Coloradem odstartovalo! Favorit je jasný. Jsou jimi hosté, kteří hrají o postup do play-off, zatímco Žraloci dohrávají základní část už jenom z povinnosti.
00:01'

San Jose Sharks: Kähkönen (Reimer) – E. Karlsson, M. Vlasic, Benning, Ferraro (A), Thrun, Šimek, MacDonald – Labanc, Hertl (A), Peterson – Guščin, Couture (C), Bordeleau – Zetterlund, Sturm, Gregor – J. Svečnikov, Lorentz.
Trenér: David Quinn

Colorado Avalanche: Georgijev (J. Johansson) – MacDermid, D. Toews (A), Byram, Girard, E. Johnson, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Rodrigues – Ničuškin, Compher, Newhook – Nieto, Eller, Malgin – L. O'Connor, Meyers, Cogliano.
Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Lee, Sandlak – Knorr, Johnson.
Colorado Avalanche

Dlouho to vypadalo, že bude mít obhájce titulu do posledních chvil problémy s postupem do play-off, ovšem v potřebný okamžik zabral a situaci má pevně ve svých rukou, v tabulce Západu figuruje na šesté příčce s komfortním sedmibodovým náskokem na osmý Winnipeg, navíc má dva zápasy k dobru. Svěřenci kouče Bednara v předešlých pěti utkáních nestačili pouze na Minnesotu, naposledy pokořili 5:2 Dallas. Týmové produktivitě mužstva vévodí Nathan MacKinnon s 97 body.
San Jose Sharks

Hokejisté San Jose se v tabulce Západní konference nachází na na čtrnáctém místě, pouze Anaheim s Chicagem na tom jsou hůře. Je jisté, že Žralokům po základní části skončí sezóna, přičemž momentálně disponují dobrou formou, neboť vyhráli už třikrát v řadě, v doposud posledním střetnutí zdolali výsledkem 7:2 Arizonu. Za zmínku stojí perfektní výkony beka Erika Karlssona, tedy hlavně směrem do ofenzivy, protože švédský zadák má na kontě už 95 kanadských bodů a ve zbytku sezóny zaútočí i na magickou stovku.
Všem fanynkám a fanouškům hokeje přeju krásnou pozdní noc. Vítám vás při sledování nejlepší ligy světa, u zápasu mezi San Jose a Coloradem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.