NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  San Jose : Nashville - 24. února 2023   04:30

San Jose
San Jose
28:37' Sturm (Lorentz) • 40:50' Kaut (Hertl, Eyssimont)
2:6
(0:1, 1:3, 1:2)
Nashville
Nashville
06:24' Niederreiter  (Granlund, Duchene) • 21:28' Granlund  (Tomasino) • 33:34' Granlund  (Tomasino, Glass) • 39:31' Trenin  (Co. Smith) • 50:48' Niederreiter  (Duchene, Novak) • 54:00' Novak  (Duchene, Josi)
San Jose
MacDougall, Rehman – Mahon, Galloway
SAP Center, San Jose
11 320 diváků
Nashville

Utkání je i konce a Nashville jej celkem bez potíží dotáhl k výhře. V úvodu třetí části sice snížil svou první trefou v dresu San Jose Martin Kaut, více už ale domácí nezvládli. Naopak na druhé straně v 51. minutě navýšil náskok Nino Niederreiter a na konci 54. minuty využil přesilovou hru Thomas Novak. Zápas se už poté pouze dohrál a Nashville tak vyhrál i třetí vzájemný zápas této sezóny, tentokrát v poměru 6:2. San Jose je po této vysoké porážce v Pacifické divizi na sedmém místě se 47 body, Nashville je v Centrální divizi pátý s 62 body.

V dalším utkání se San Jose představí v neděli od 4:00 doma proti Chicagu, Nashville bude brát až v pondělí od 1:00 na ledě Arizony.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.

59:17'
Hned po buly vystřelil Karlsson, jeho rána zápěstím šla těsně vedle pravé Sarosovy tyčky.
59:12'
Tak ještě jedno vyloučení na straně Nashvillu, dvě minuty za hákování dostal Ryan McDonagh.
58:53'
Už se pouze dohrává, puk si jen tak létá prostorem.
58:20'
Eyssimont vybojoval v útočném pásmu puk, najel si před branku a snažil se puk dostrkat za Sarose. Trochu to s dorážkami přehnal a hned se na něj sesypali hráči Nashvillu. Tohle se obešlo bez vyloučení.
57:40'
Hertl dokázal od mantinelu posunout puk na Kauta, ten chvíli sváděl neúprosný souboj s Ekholmem a před branku se nakonec nedostal.
57:10'
Vylučuje se na obou stranách, domácí Matt Benning dostal dvě minuty za sekání, hostující Nino Niederreiter dvě minuty za nedovolené bránění.
56:44'
Duchene projel zcela hladce středem kluziště a ještě stačil ohrozit Reimera. Ten puk vyrazil.
55:51'
Za Reimerem ještě zazvonila tyčka, o vítězi je již rozhodnuto, domácí už nemají síly na to ukázat alespoň nějaký odpor.
54:48'
Aréna již notně prořídla a zbývající diváci pozorují, jak Nashville opět kombinuje v útočném pásmu.
54:00'
Nashville právě vstřelil branku!
Přesilovka je využitá a pro domácí to už vypadá na debakl. Od modré čáry narýsoval křížnou přihrávku Matt Duchene, našel zcela volného THOMASE NOVAKA a ten z první sklepl za přemisťujícího se Reimera – 2:6. Asistence: Matt Duchene, Roman Josi.
53:13'
Přesilovka pro Nashville, v útočném pásmu se faulu dopustil Michael Eyssimont a dostal dvě minuty za hrubost.
52:30'
Harrington pouze nahodil do útočného pásma, hosté se puku zmocnili za vlastní brankou.
51:55'
Granlund stále touží po hattricku a tak neúnavně zakončuje ze všech možných pozic.
50:48'
Další akce už ale hostům vyšla a zase tak vedou o tři góly. Zprava si do útočného pásma najel NINO NIEDERREITER, chtěl zřejmě přihrávat na spoluhráče, do jeho bekhendu však vložil hůl domácí Gregor a špičkou posunul puk tak nešťastně, že prošel za Reimera – 2:5. Asistence: Matt Duchene, Thomas Novak.
50:17'
Granlund nebyl daleko od hattricku, když vystihl příhru u modré čáry, dostal se do sóla, jeho střelu ale Reimer vyrazil.
50:03'
Z vrcholu pravého kruhu vystřelil Kaut, ale trefil pouze Sarosovu lapačku.
49:36'
Nepovedená rozehra domácích, Smith do přihrávky na modrou čáru vložil hůl a puk skončil až skoro u protější modré.
48:52'
Puk letí do pásma San Jose, oba celky rychle střídají.
48:26'
Karlsson naznačil střelu, poté přihrál doprava na Coutureho, jeho rána z úhlu ale neměla moc šancí na úspěch.
48:17'
A dokonce tu bude další přesilovka pro San Jose. Dvouminutový trest za podrážení dostal Mattias Ekholm.
47:50'
San Jose stupňuje svůj tlak a hosté teď moc neví, co hrát.
46:38'
Hraje se teď ve vysokém tempu, domácí se zase natlačili do útočného pásma. Gregorovu střelu z pravého kruhu Saros vyrazil.
46:02'
Nashville oslabení ubránil bez potíží, hraje se v pěti na obou stranách.
45:22'
Eyssimont neuspěl ani s dalším svým pokusem, hosté poté vyhodili.
44:36'
Karlsson tak dlouho signalizoval svou střelu od modré čáry, až trefil stínícího Sissonse.
44:02'
Domácí celek si dá přesilovku, dvě minuty za vražení na hrazení totiž dostal Tanner Jeannot.
43:40'
Barabanov přihrál na levou stranu na najíždějícího Eyssimonta, tentokrát to ale domácím s kombinací nevyšlo, střela byla zablokována.
43:11'
Sissons se dobře vrátil za vlastní branku a vypomohl Josimu s obrannou prací.
42:47'
Nashville působí dost pasivně, v tuto chvíli jen nahazuje puky do útočného pásma.
41:48'
Další výpad San Jose už tak úspěšný nebyl, nicméně je na domácích vidět velká chut něco udělat s výsledkem.
40:50'
San Jose právě vstřelilo branku!
Domácím se vydařil vstup do třetí třetiny a snížili na dvoubrankový rozdíl. Po rychlém přechodu do útočného pásma přiklepl Hertl na pravou stranu a MARTIN KAUT si střelou na Sarosovu lapačku připsal první branku v dresu San Jose – 2:4! Asistence: Tomáš Hertl, Michael Eyssimont.

Trestné minuty: 4:4
Čtyřicet minut hry je za námi a hosté mají zápas rozehrán opravdu na výbornou. Už ve 22. minutě skóroval Mikael Granlund a i když pak San Jose snížilo ve vlastním oslabení z hole Nico Sturma, byli hráči Nashvillu stále střelecky aktivnější a potvrdili to dalšími dvěma trefami. Ve 34. minutě se dnes podruhé prosadil Mikael Granlund a v poslední minutě druhé třetiny ve vlastním oslabení upravil na současných 1:4 Jakov Trenin.
40:00'
39:31'
I hosté udeřili ve vlastním oslabení a vedou již o tři branky. Na modré čáře ztratil puk Benning, Smith poté zprava poslal přihrávku na brankoviště, kde se objevil JAKOV TRENIN a ten zblízka sklepával za Reimera – 1:4. Asistence: Cole Smith.
39:15'
Za kruhy měl trochu prostoru pro střelu Benning, Saros jej ale vychytal.
38:50'
Hostům se povedlo vyhodit přes všechny čáry, Karlsson už rozjíždí další postupnou akci San Jose.
38:05'
Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Kevin Gravel.
38:05'
Karlssonovi utekl puk do středního pásma, ihned ale puk vrátil před Sarose a i přes ofsajd se bude vhazovat v pásmu hostů.
37:25'
Domácí budou hrát přesilovku, zatím mají ponechanou výhodu a Hertl se snaží o kombinaci s Karlssonem.
36:17'
Saros zkrotil Eyssimontovu střelu, vhazovat se bude po levici gólmana Nashvillu.
35:46'
Po přihrávce z levého křídla předvedl Duchene pěknou stahovačku mezi kruhy, následná střela ale byla sražena a byl z toho pouze neškodný oblouček.
34:59'
Saros si poradil s krátkým závarem před vlastní brankou, jeho spoluhráči pak vyhodili do středního pásma.
33:34'
Navíc přišel kontr hostujícího celku a je to zase o dvě branky. s Tomasinem si v útočném pásmu vyměnil puk MIKAEL GRANLUND, zamířil do horní části Reimerovy branky a svou dnes druhou trefou upravil na 1:3. Asistence: Philip Tomasino, Cody Glass.
32:45'
Sledujeme snahu domácích dohnat ztrátu, jenže střelecké vyjádření kalifornského celku hodně pokulhává.
31:20'
Trochu ostřejší zákrok Sherwooda ve vlastním pásmu, rozhodčí to nechali bez povšimnutí.
30:39'
Velmi aktivně se dnes prezentuje i Martin Kaut, v koncovce to ale ještě tak trochu skřípe.
30:05'
Karlsson se vrátil do hry a hned se dostal do sóla. Zakončit chtěl střelou pod břevno, jenže šlo to kousek víc nahoru...
29:20'
Nashville samozřejmě pokračuje v přesilovce, v šanci byl Tomasino, jeho rána ale cíl nenašla.
28:37'
Tohle se domácím povedl, je tu snížení ve vlastním oslabení. Lorentzovi se povedlo vyhodit tak šikovně, že volný puk dojel rychlý NICO STURM, z bekhendu si jej hodil na forhend a střelou pod horní tyčku vymetl Sarosův růžek branky – 1:2. Asistence: Steven Lorentz.
28:05'
Nyní se už na straně San Jose vylučuje, dvě minuty za hákování dostal Erik Karlsson.
27:38'
Neklapl ani výpad hostů, Reimer si připsal úspěšný zákrok a přerušil hru.
26:45'
Krátký nápor San Jose v útočném pásmu, ovšem bez výrazného střeleckého vyjádření.
25:54'
Chvíli to vypadalo, že se bude vylučovat na straně San Jose a dokonce by se jednalo o vyšší trest pro Sturma, rozhodčí si ale šli zákrok na Pärssinena zkontrolovat na videu a nakonec rozhodli o zrušení jakéhokoliv trestu.
24:50'
Hostující Tomasino vystřelil přes obránce, tohle Reimer zvládl bez větších potíží vyrazit.
24:31'
Pokračuje celkem častý problém hostů s rozehrou na delší vzdálenost, zase tu totiž máme zakázané uvolnění.
24:03'
Karlssonův pokus Saros vyrazil a poradil si i s dorážkou Nicka Bonina z bezprostřední blízkosti.
23:28'
Eyssimont to zkusil po svém průniku pravou stranou, zvolil rychlý bekhend, Saros se blýskl pěkným zákrokem lapačkou.
22:43'
Lorentz pouze dojel nahozený puk do útočného pásma, z rohu toho mnoho nevymyslel.
21:28'
Hosté udeřili ze svého prvního vážného výpadu. Osvobodilis e z vlastního pásma, Tomasinova střela ještě byla zablokována, ale pak přišel okamžitý pokus MIKAELA GRANLUNDA z levého kruhu a tohle už prošlo přes Reimera do sítě – 0:2. Asistence: Philip Tomasino.
20:59'
Domácí zahájili druhou část aktivně, ve své dnes další šanci se objevil Vlasic, Saros ale i nadále drží svůj čistý štít.

Trestné minuty: 2:2
Je za námi první třetina, která nepřinesla zrovna strhující hokej. Šancí nebylo mnoho a zatím jedinou branku dali hosté v přesilové hře. Nino Niederreiter měl při využití trochu štěstí, když jeho pokus zápěstím tečoval domácí Ferraro a puk prošel Reimereovi pod rukou do sítě. San Jose nemělo mnoho šancí se ztrátou něco udělat, nejblíže byl po individuálním průniku Vlasic, na Sarose však recept nenašel ani on a do kabin se tak odešlo za stavu 0:1.
20:00'
19:45'
Na gólmana Nashvillu si nepřišel ani Bonino, tomu Saros chytil střelu z otočky.
19:12'
Ve vlastním pásmu si vzal puk Vlasic, projel až před Sarose, ten jej ale zvládl vychytat a puk srazil do rohu kluziště.
18:27'
Reimer se blýskl skvělým zákrokem na brankové čáře, když jej trefil nahozený a tečovaný puk od modré čáry a následný oblouček už mířil do sítě!
17:52'
Po delší době se bojuje o puk v pásmu San Jose, hra je v rohu a sledujeme urputný souboj o puk.
16:30'
Mnohem lépe si vedl Martin Kaut, ten si zprava najel před branku a zkusil to bekhendem. Ten skončil těsně vedle Sarosovy branky.
15:56'
Barabanov zvolil individuální průnik středem, jenže vrcholem jeho snažení bylo pouze nahození na branku.
14:57'
Nepříliš nebezpečná střela domácích od modré čáry, tohle Saros hravě pokryl pravým betonem.
14:34'
A opět. Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, vše se vrací zpět před Sarose.
13:50'
Zápas nyní ztratil na tempu, trpí na častá přerušení a chyby v rozehrávkách.
12:51'
Karlsson si vyměnil puk s Hertlem, ovšem ani tohle nevyšlo, střela byla zablokována.
11:59'
Recept na hostující branku nenašel ani Karlsson, ten dokonce při pokusu zakončit na modré čáře upadl.
10:45'
A hosté jsou již v plném počtu, první oslabení zvládli na výbornou.
10:39'
Další vyhození po Eyssimontově střele, přesilovka se blíží ke svému konci.
09:27'
Couture to zkusil z pravého kruhu, McDonagh jej zablokoval a následně vyhodil puk přes všechny čáry.
08:45'
Přesilovka tentokrát pro San Jose. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Cody Glass.
08:19'
Eyssimont si vyjel od pravého mantinelu, následná střela zápěstím mu byla sražena mimo ledovou plochu.
08:00'
Zakázané uvolnění Nashvillu, vše se vrací před Sarose.
07:36'
San Jose se samozřejmě snaží o okamžitou reakci, Svečnikov se svou střelou z levého křídla neuspěl.
06:24'
Hosté nabídnutou převahu bleskově využívají a vedou. Po kombinaci v útočném pásmu si z modré čáry lehce sjel NINO NIEDERREITER, jeho pokus zápěstím lehce tečoval domácí Ferraro a vrtící se puk prošel Reimerovi pod rukou do sítě – 0:1. Asistence: Mikael Granlund, Matt Duchene.
05:57'
Je tu první přesilovka, zahrají si ji hosté. V útočném pásmu se faulu dopustil Alexandr Barabanov a dostal dvě minuty za podrážení.
05:39'
Další pokus hostů o rychlé přenesení hry ledovou plochou, tentokrát skončila akce kousek za modrou čárou.
04:59'
Hraje se dlouho bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.
03:55'
Dlouhý mas hostů až do útočného pásma, Reimer musel vyjet ven z brankoviště, aby pomohl spoluhráčům tuto situaci vyřešit.
02:54'
Zatím sledujeme aktivní úvod z obou stran. Josi objel Reimerovu branku, poku o okamžité zakončení však skončil právě na gólmanovi San Jose.
02:13'
Domácí Labanc střílel z pravého kruhu, puk šel těsně nad brankou Juuse Sarose.
01:39'
Od modré čáry vystřelil Fabbro, tohle ale letělo vedle branky San Jose.
00:34'
Hned v úvodu přišly dvě šance, po jedné na každé straně. Nejprve se o střelu snažil Eyssimont, ale byl zblokován, na opačné straně Reimera vyzkoušel po přečíslení Jeannot.
00:01'

San Jose Sharks: Reimer (Kähkönen) – E. Karlsson, Harrington, Benning, Vlasic, MacDonald, Ferraro (A) – Barabanov, Couture (C), Eyssimont – Kaut, Hertl, Bonino (A) – Gregor, Sturm, J. Svečnikov – Labanc, Lorentz, Lindblom.
Trenér: David Quinn

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – Josi (C), McDonagh, Lauzon, Ekholm (A), Fabbro, Gravel – Tomasino, Glass, Granlund (A) – Duchene, Novak, Niederreiter – Sherwood, Pärssinen, Trenin – Jeannot, Sissons, Co. Smith.
Trenér: John Hynes

Rozhodčí: MacDougall, Rehman – Mahon, Galloway.
Oba celky jsou již na ledové ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas v SAP Center začne ve 4:30, takže si nastavte budíky a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.