NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  St. Louis : Vancouver - 24. února 2023   02:00

St. Louis
St. Louis
15:29' Toropčenko (Bučněvič) • 26:45' Tucker (Bortuzzo, Barbašev)
2:3
(1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Vancouver
Vancouver
49:08' J. Miller  (E. Pettersson) • 59:31' Kuzmenko  (E. Pettersson, J. Miller) • 64:45' E. Pettersson  (Beauvillier, Bear)
St. Louis
Binnington (Greiss) – Parayko (A), Leddy, Scandella, Faulk, Bortuzzo, Tucker – Saad, Thomas (A), Kyrou – Barbašev, Bučněvič, B. Schenn (A) – L. Brown, Leivo, Blais – Toropčenko, N. Walker, T. Pitlick.
O'Rourke, Markovic – Alphonso, Barton
Enterprise Center, St. Louis
18096 diváků
Vancouver
Šilovs (Delia) – Q. Hughes (A), Bear, T. Myers, Burroughs, Wolanin, Brisebois – Kuzmenko, E. Pettersson (A), Beauvillier – Boeser, Garland, J. Miller (A) – Räty, Podkolzin, Dries – Studnicka, Aman, Joshua.

3. Jordan Binnington (STL) 38 zákroků
St. Louis vedlo už 2:0 a toto skóre drželo až do 50. minutě. V tu chvíli však střelecky aktivnější Vancouver započal svůj obrat, když JT Miller vstřelil gól v oslabení. Utkání dospělo do poslední minuty základní hrací doby a Blues nevyužili několik šancí, jak zakončit do prázdné brány soupeře. Naopak půl minuty před koncem vyrovnal na 2:2 Andrej Kuzmenko a poslal duel do prodloužení, v němž pro změnu 15 sekund před závěrečnou sirénou rozhodl Elias Pettersson o dokonání obratu z 0:2 na 3:2 ve prospěch Vancouveru.
64:45'
Vancouver právě vstřelil branku!
Hosté nakonec v závěru prodloužení dokázali vstřelit gól a úspěšně otáčí skóre tohoto zápasu! ELIAS PETTERSSON předvedl perfektní průnik skrz střední pásmo po levém křídle, najel si až do kruhu pro vhazování a střelou na vzdálenější tyč rozhoduje o vítězství Vancouveru. Asistence: Anthony Beauvillier, Ethan Bear.
64:19'
Ovšem přišla ztráta Canucks a šance pro Saada, který však nedokázal prostřelit Šilovse. Trochu divoká pasáž.
64:08'
O kotouč nakonec přichází.
63:45'
Nakonec ale vyjeli do středního pásma a zkusí to jinak.
63:28'
Domácí krouží v útočném pásmu jako supi a snaží se najít dobrou střeleckou pozici.
62:45'
Thomas se fantasticky prokličkoval skrz obranu až před brankoviště, položil si i brankáře Šilovse, ale jeho natažený beton u pravé tyče už překonat nedokázal.
62:06'
Hra se zase přesunula na opačnou stranu kluziště. Boeser z levého kruhu trefil přímo brankáře Binningtona. Hra je přerušena.
61:22'
Parayko si narazil s Barbaševem a dostal se za obranu, jenže před brankovištěm zaváhal a branku Šilovse vůbec neohrozil.
60:45'
Kuzmenko střílel z mezikruží zpoza obránce, branku Blues netrefil.
60:16'
Domácí rychle našli prostor k útoku tří proti dvěma. Šilovs tuto akci vyřešil svým zákrokem.
60:01'
60:00'
59:31'
Domácí měli tolik šanci, jak definitivně rozhodnout, ale žádnou příležitost neproměnili. A tak sami dostávají gól! ANDREJ KUZMENKO se dokázal před brankovištěm, kam poslal puk Pettersson z pravého kruhu, nejlépe zorientovat a nadvakrát procpat puk za záda Binningtona. Asistence: Elias Pettersson, J.T. Miller.
59:18'
Ani další výpad St. Louis gólem do prázdné branky nekončí a domácí se musí dál bránit.
59:03'
Faulk střílel z vlastního pásma, prázdnou klec minul o centimetry. Je to icing domácích.
58:46'
Jenže k puku se dostali domácí, kteří zaútočili. Schenn střílel ze středního pásma, jeden z hráčů Vancouveru si zahrál na brankáře.
58:32'
Ano, hosté jsou v šesti na ledě.
58:32'
Artur Šilovs se už chystá zůstat na střídačce, nebo přinejmenším v polovině cesty na střídačku. Canucks se chystají na závěrečný nápor.
58:32'
Oddechový čas pro tým Vancouver Canucks.
58:32'
Domácí vyhodili puk ze svého pásma, ale trefili jednu ze střídaček. Vhazovat se bude v útočném pásmu Vancouveru.
58:01'
Poslední dvě minuty základní hrací doby. Vancouver sice vede na střely 37-18, ale se St. Louis o gól prohrává.
57:16'
Boeser byl mezi kruhy velmi dobře postavený, jeho střela ale byla protečována do pravého rohu útočného pásma. Binnington zasahovat nemusel.
56:06'
Binnington má kotouč pod kontrolou. Těžký zákrok proti tečované střele Petterssona, která jej trefila do betonu.
55:41'
Bučněvič zavezl puk do útočného pásma. Místo střely ale chtěl trochu pošetřit čas. To se moc nepovedlo, po zahrání na zadní mantinel se totiž kotouče zmocnili hosté.
54:46'
Domácí Barbašev nutí Šilovse k zákroku a přerušení hry střelou z okraje mezikruží. Komerční pauza.
54:30'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení a čas velmi rychle plyne.
54:02'
Ztrátu na vlastní modré čáře dokázali domácí na poslední chvíli napravit a nevystavili tak Binningtona dalším problémům.
53:06'
Vancouver se snaží vytvořit na své soupeře tlak a vyrovnat skóre. Binnington opět předvádí v brankovišti výbornou práci, má už 34 zásahů.
51:45'
Tuckerova zblokovaná střela málem založila protiútok Vancouveru ve třech proti jednomu. Jak Tucker, tak ještě jeden jeho spoluhráč, však obětavými skoky zbrzdili soupeře natolik, že z akce zcela sešlo.
51:15'
Šilovs musel lapačkou zasahovat proti ráně Scandelly od modré. Scandella dnes slaví 33. narozeniny a rád by se také zapsal do statistik utkání.
50:54'
Domácí ve vlastním pásmu přišli o puk, soupeř z toho ale nic moc nevytěžil. Pouze dalekonosnou střelu od Briseboise, kterou Binnington snadno chytá do lapačky. Komerční brejk.
49:42'
49:35'
Domácí se snažili ještě něco vymyslet v závěru přesilovky, ale dvě střely zamířily pouze do zadního mantinelu.
49:08'
Hosté vyrazili v oslabení do protiútoku ve dvou proti jednomu a dokázali něco, o co se marně snažili celý zápas – dávají gól! Pettersson po najetí do levého kruhu přenesl hru na pravou stranu, odkud z voleje vystřelil J.T. MILLER a propálil přesouvajícího se Binningtona. Asistence: Elias Pettersson.
48:56'
Prakticky okamžitě vystřelil zpoza kruhů Kyrou. Šilovs si puk vyrazil před sebe a čapl jej do lapačky.
48:52'
Domácí kombinují v útočném pásmu a se střelbou nespěchají.
48:05'
Hosté vyhazují puk přes všechny čáry.
47:51'
Z pravého kruhu vypálil z voleje Bučněvič, ale přímo na hruď Šilovse, který přerušuje hru.
47:42'
Aman při průjezdu na zadní mantinel podrazil brankáře Binningtona a putuje na dvě minuty pykat na trestnou lavici.
47:25'
Po buly v útočném pásmu Faulk velmi rychle vypálil od modré čáry, Šilovs poprvé ve třetí třetině zasahuje.
47:21'
Domácí se zjevili v útočném pásmu, z pravé strany to zkusil Brown. Kotouč byl sražen až do ochranné sítě. Komerční pauza.
46:50'
Ale teď už prostřídat mohou. Povedlo se jim vyhodit puk do středního pásma, přičemž si dali pozor, aby puku nedali přiliš velkou razanci.
46:33'
Zakázané uvolnění St. Louis! Domácí stále nemohou střídat.
46:17'
46:05'
Toropčenko obětoval vlastní tělo a projektil od modré ho asi pořádně štípnul. Vancouver dál drží útočné pásmo.
45:40'
Vancouver střílí ostrými, marně se ale snaží najít recept na rozchytaného Binningtona. Přesilovka se pomalu blíží ke konci.
45:19'
Binnington udržel svůj rozklek na středu svého brankoviště a nenechal se prostřelit ani obhodit. Další dobrá práce domácího brankáře.
44:40'
Vancouver hledá cestu zpátky do útočného pásma.
44:17'
Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
Robert Thomas – 2 min., držení hole.
44:07'
Bude se vylučovat na straně St. Louis. Vancouver má výhodu.
43:44'
Nathan Walker – 5 min., bitka.

Vyloučení v týmu Vancouver Canucks:
Sheldon Dries – 5 min., bitka.
43:44'
Po přerušení hry to byl nejspíš Kuzmenko, kdo něco Tuckerovi řekl a oba kohouti se do sebe chtěli pustit, což rozhodčí nedovolili. Mezitím se začali postrkovat a hádat Walker s Driesem, kteří dokonce shodili rukavice. Na ledě to začíná jiskřit.
43:44'
Až teď je hra přerušena. Důvodem bylo, že Tucker skončil při obranném zákroku ve vlastní brance a vyrazil ji z postavení.
42:55'
A to i po střele od modré čáry od Ethana Beara, kterou vytěsnil svou vyrážečkou na zadní mantinel.
42:35'
Střelecké pokusy se u Vancouveru dál načítají. Binnington dál drží čisté konto.
41:30'
Hned začátek třetí třetiny nabízí dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se střídají ve vedení puku. U toho byli opět hráči Canucks, Miller ale na Binningtona rovněž nevyzrál.
40:20'
Joshua nezamířil přesně a netrefil Binningtonovu branku z prostoru mezi kruhy. Vancouver nutně potřebuje prolomit své dnešní střelecké mlčení.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 04:02.
St. Louis se povedlo ve druhé třetině zvýšit své vedení na 2:0. Ve 27. minutě se prvním gólem v NHL prosadil obránce Tyler Tucker. Blues přitom prohrávají na střely vysoko 13-25, v brance domácích ale zatím kouzlí Jordan Binnington.
40:00'
39:41'
Ještě jedno přerušení a vhazování před brankou St. Louis.
39:13'
Přeci ještě jedna střela z pokračující akce po konci přesilovky. Binnington však znovu úspěšně zasahuje.
39:11'
38:50'
Znovu kotouč míří mimo obranné pásmo domácích. Ti už nejspíš toto oslabení zvládnou.
38:24'
Petterssonova dělovka od modré byla zblokována Toropčenkem, který navíc okamžitě vyhazuje a osvobozuje svůj tým.
37:42'
Binnington má střelu Garlanda z bezprostřední blízkosti někde mezi betony! Sklapl je, když na něj soupeř vypálil a puk někde zmizel. Za záda mu každopádně nepropadl.
37:27'
Miller před brankovištěm tečoval letící puk, ale Binningtonovi se i tentokrát povedlo zasáhnout. Hru navíc přerušuje.
37:11'
Ivan Barbašev – 2 min., hákování.
36:57'
Kuzmenko se snažil ohrozit branku St. Louis, ale trefil pouze bránícího Parayka.
36:10'
Hraje se znovu dlouhý úsek bez přerušení. Celkově není toto utkání příliš kouskované a má hodně plynulý průběh – nebýt tedy dvou trenérských výzev.
35:27'
Toropčenko šikovně protečoval prudkou přihrávku směrem na branku Vancouveru, Šilovs ale úspěšně zasáhl a odvrátil puk mimo brankoviště.
34:40'
Hra je přerušena v pásmu Vancouveru kvůli přihrávce rukou domácích. Ještě jedna komerční pauza.
34:04'
Napřed střílel Leivo z levého kruhu jen do zadního mantinelu, následně Tucker napálil bránícího Burroughse.
33:05'
Nyní se hraje poměrně rychle ze strany na stranu. Ani jeden tým se nedostává do nějakého tlaku.
32:20'
Zblokovaná střela Leddyho, který se marně snažil ohrozit branku Šilovse.
31:55'
Bekhendová střela Wolanina z pravého kruhu. Binnington dál přivádí útok Vancouveru k zoufalství, zapisuje už 23. zákrok. Krátce na to je hra přerušena. Komerční pauza.
30:46'
Tucker nahazoval před brankoviště, žádný z jeho spoluhráčů se ale k puku neprodral. Šilovs mohl zůstat v klidu, přestože pohybem kopíroval trasu kotouče.
29:35'
Povedený a oku lahodící útok trojice domácích hráčů. Chybělo mu jediné – střela na závěr. Kotouč totiž odskákal k zadnímu mantinelu.
28:53'
Garland po návratu z trestné lavice zachytil dlouhý pas z vlastního pásma a šel sám na Binningtona. Snažil se ho obehrát po kličce do pravé strany, jenže brankář domácích betonem zachytil kotouč, který následně schoval pod lapačku. Komerční brejk.
28:45'
28:40'
Domácí vůbec nestříleli. Drželi sice puk v útočném pásmu, ale na branku Šilovse prakticky nezamířil ani jeden puk.
28:10'
Nadále Blues tvoří svou souhrou nějakou pozici pro střelu, která zapadne za Šilovse. Přesilovka ale ubíhá hodně rychle.
27:28'
Domácí kombinují v útočném pásmu a hledají střeleckou pozici.
26:45'
HL – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Conor Garland.
26:45'
Tentokrát ale gól platí, Barbašev zahrál kotouč v rámci pravidel.
26:45'
Jenže Canucks si berou challenge. Barbašev měl v průběhu útoku podle nich zahrát puk vysokou holí. A rozhodčí míří k videu k další hraniční situaci. Hráč totiž nesmí zahrát puk holí nad úrovní svých ramen.
26:45'
St. Louis právě vstřelilo branku!
Domácí převzali v poslední minutě hry iniciativu a hned je z toho další gól v síti Šilovse! Svůj první gól v NHL dává obránce TYLER TUCKER, který od modré čáry podstřelil beton brankáře Vancouveru, který šel na led trochu později, než potřeboval. Asistence: Robert Bortuzzo, Ivan Barbašev.
26:01'
Velká šance Barvaševa po souhře s Bučněvičem, ale puk z těsné blízkosti brankoviště poslal jen do zadního mantinelu! Šilovs nakonec zasahovat nemusel.
24:47'
Garland nutí Binningtona k zákroku střelou z pravé strany. Domácí brankář zapisuje už 18. zákrok a drží neprůstřelnost.
24:15'
Icing St. Louis po nepřesné dlouhé přihrávce z vlastního pásma.
23:25'
Canucks mají rozhodně více ze hry a to i nyní. St. Louis je pod tlakem, přesto ale střelbu v těchto chvílích soupeři nedovoluje. Dobře brání ve svém pásmu.
22:45'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Hosté vedou na střely už 16-6. Pokud nebudeme počítat neuznaný gól, tak Vancouver naráží na výborně chytajícího Binningtona.
21:31'
St. Louis bylo v útočném pásmu, ale nic nevymyslelo. Naopak přišel rychlý protiútok a další dobrý zákrok Binningtona, který betonem vytěsnil nepříjemnou střelu po průniku Kuzmenka a jeho obkroužení branky domácích.
20:47'
Kuzmenko, který v této sezoně nasázel už 26 branek, si vynutil zákrok Binningtona po střele z pravého kruhu. První přerušení hry ve druhé třetině.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 03:06.
Vancouver sice vstřelil první gól zápasu, ten však byl po důkladné kontrole videa odvolán kvůli nedovolenému bránění brankáři. A tak po první třetině vede naopak St. Louis 1:0, jelikož se v 16. minutě prosadil v oslabení Alexej Toropčenko.
20:00'
19:15'
Brisebois je dnes hodně při chuti. Už jeho třetí střela v utkání, i tentokrát Binnington letící projektil zastavuje.
19:07'
Tak ještě jeden komerční brejk. Postavení mimo hru hostů.
17:53'
Hra se přesunula na opačnou stranu ledu. Bučněvič střelou od modré vyslal pozdrav směrem na Šilovse.
17:30'
Briseboisova střela od modré čáry byla o poznání nebezpečnější. I s tou si ale Binnington dokázal poradit.
17:15'
Vancouver vede na střely 9-5. Studnicka pálil ještě ze středního pásma, Binnington neměl s kotoučem žádné problémy.
16:27'
15:55'
Není to ze strany hostů dobrá přesilová hra. Až Parayko se dostal ke střele, ale z hodně nevýhodné pozice na levé straně.
15:29'
Domácím se povedlo v oslabení otevřít skóre zápasu! ALEXEJ TOROPČENKO se dostal na útočné modré čáře k puku po přiťuknutí od Bučněviče, projel až mezi kruhy a povedlo se mu prostřelit brankáře Šilovse. Asistence: Pavel Bučněvič.
14:27'
Robert Bortuzzo – 2 min., držení.
14:27'
Gól neplatí! Bude se tak vylučovat za předchozí faul, kvůli němuž měl Vancouver výhodu.
Rozhodčí si dávají hodně záležet na svém rozhodnutí. Byla to hraniční situace.
14:27'
Střídačka St. Louis si bere challenge kvůli nedovolenému bránění brankáři!
14:27'
Hosté výhodu jednoho hráče v poli sice využili, ale branka nebyla zpětně uznána po kontrole videa kvůli nedovolenému bránění brankáři. Miller se tak z úvodního gólu zápasu radovat nemůže.
14:10'
13:00'
Canucks vedou na střely 7-3.
12:37'
Nepříjemně odražený puk od zadního mantinelu po střele Studnicky málem nadělal Binningtonovi nepříjemnosti. Domácí brankář ale rychle do kotouče plácl holí a zabránil hrozící dorážce od Studnicky.
11:52'
Binnington čapl do lapačky střelu ze tří metrů od Petterssona. Výborný reflexivní zákrok proti pokusu z pravého kruhu.
11:33'
Komerční přestávka.
10:35'
Blues definitivně přichází o puk a tlak, který si dokázali vytvořit.
10:26'
10:17'
Saadova střela z pravé strany brankoviště byla odražena k levému mantinelu. Domácí drží dlouho útočné pásmo, ale nedokážou se dostat ke střele.
09:12'
Bučněvič nahodil puk ze středního pásma přímo do Šilovse, který puk odvrací do strany. St. Louis ale vybojovalo postavení v útočném pásmu.
09:03'
Teď už hosté byli i u puku a dokonce krátce zaútočili. Pošetřili trochu čas.
08:47'
Vancouver se sice puku nezmocnil, ale už dvakrát vytěsnil soupeře do středního pásma.
08:26'
Guillaume Brisebois – 2 min., vysoká hůl.
07:52'
Rychlý kontr hostů. Hughes to na sebe vzal a vypálil zpoza levého kruhu, přímo do Binningtona. Komerční pauza.
07:40'
Blues se vrátili do útočného pásma, dlouze kombinovali, až se vykombinovali. Sami se vyhnali do středního pásma. Kyrou byl před brankou Vancouveru osekáván, rozhodčí ale nevylučují.
06:16'
Kyrou vyslal zpoza kruhů hodně nepříjemnou střelu, kterou Šilovs vůbec neviděl. Kotouč ale podle všeho proletěl tečovaný mimo brankoviště.
05:07'
04:45'
Dobré napadání, které předvádí domácí hráči. Canucks mají obrovský problém s přechodem do útočného pásma.
04:20'
St. Louis se dvakrát povedlo vyhodit kotouč do bezpečí.
03:40'
Hughesova střela z ostřejšího úhlu z levé strany končí sražena až v ochranné síti.
03:07'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Tyler Pitlick.
03:07'
Průnik Blues do útočného pásma byl zastaven rozhodčím. Nejde ale o postavení mimo hru, nicméně o příliš vysoký počet hráčů na ledě. Bude se tedy vylučovat.
01:53'
Mnohem nebezpečnější situace. Pettersson se dral do levého kruhu a zůstal nikým nebráněný. Binningtonovi se ale povedlo zastavit nejen jeho první střelu, ale i následnou dorážku z levé strany brankoviště. Přerušuje hru.
01:35'
Binnington musel poprvé zasahovat, letící kotouč odvrátil.
01:25'
Zakázané uvolnění St. Louis po nepřesné rozehrávce z vlastního pásma.
00:45'
Utkání začalo opatrně z obou stran. Prozatím se mezi sebou tak trochu oťukávají.
00:01'

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Parayko, Leddy, Scandella, Faulk, Bortuzzo, Tucker – Saad, Thomas, Kyrou – Barbašev, Bučněvič, B. Schenn – L. Brown, Leivo, Blais – Toropčenko, N. Walker, T. Pitlick.

Vancouver Canucks: Šilovs (Delia) – Q. Hughes, Bear, T. Myers, Burroughs, Wolanin, Stillman – Kuzmenko, E. Pettersson, Beauvillier – Boeser, Garland, J. Miller – Räty, Podkolzin, Dries – Studnicka, Aman, Joshua.

Rozhodčí: O'Rourke, Markovic – Alphonso, Barton.
V prosinci se odehrál první vzájemný zápas těchto soupeřů. St. Louis tehdy vyhrálo na ledě soupeře 5:1.
Vancouver už má naopak přestavbu v podstatě za sebou. Všichni věřili, že Canucks letos proniknou do play-off, ale výkony tomu nakonec vůbec neodpovídaly. Není se, co divit, že vedení nebylo vůbec spokojeno a odnesl to například i trenér Bruce Boudreau. A odnesl to také kapitán Bo Horvat, který se na konci ledna pakoval do New Yorku Islanders. Ne každý je ve Vancouveru s trejdem Horvata spokojený, na druhou stranu Canucks nezbývalo nic jiného. Na prodloužení smlouvy se svým kapitánem zkrátka nemá peníze a celkově bude během offseason zajímavé sledovat, jak se vypořádá s vysokým počet neuzavřených kontraktů s poměrně dost omezeným prostorem pod platovým stropem.
Odliv ze St. Louis je zatím výraznější. V průběhu února tento tým opustili Ryan O'Reilly, Noel Acciari, Vladimir Tarasenko a Niko Mikkola. Blues tím oficiálně vstoupili do období, které se nazývá přestavba. Vítězové Stanley Cupu z roku 2019 tušili, že tento okamžik musí přijít, ale nejspíš nevěřili, že by se tak mohlo stát už letos. Fanoušci Blues se tak musí připravit na to, že v následujících letech žádná veleúspěšná tažení jejich tým předvádět nebude. Na druhou stranu by přestavba nemusela být dlouhá. V týmu je už nyní několik velmi dobrých mladých hráčů, v draftu navíc budou Blues tahat v prvním kole hned třikrát a tento ročník je údajně velmi silný.
Zámořská NHL nabídne v noci na pátek vydatnou várku zápasů. Jedním ze soubojů bude střetnutí mezi St. Louis a Vancouverem, tedy týmy, které pomalu, ale jistě, ztratily naději na úspěšné boje o play-off a patří k celkům, které opouští největší opory, za které dostávají dobře zaplaceno.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.