NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Toronto : Montreal - 9. dubna 2023   01:00

Toronto
Toronto
09:08' Marner (Matthews, E. Gustafsson) • 15:16' Tavares (O'Reilly, Marner) • 23:56' W. Nylander (O'Reilly) • 24:52' Marner (Bunting, Matthews) • 46:01' Tavares (O'Reilly, E. Gustafsson) • 53:51' Matthews (Marner) • 56:50' Bunting (Matthews, E. Gustafsson)
7:1
(2:0, 2:1, 3:0)
Montreal
Montreal
22:28' Kovacevic  (Matheson, Suzuki)
Toronto
Samsonov (59. Alexander) – Holl, McCabe, L. Schenn, E. Gustafsson, Liljegren (A), Giordano – Marner, Matthews (A), Bunting – W. Nylander, O'Reilly, Tavares (C) – Simmonds, Acciari, Kerfoot – Lafferty, Kämpf, Aston-Reese.
Markovic, Nicholson – Barton, Berg
Scotiabank Arena, Toronto
19 033 diváků
Montreal

Z tohoto zápasu je to všechno. Děkuji vám za pozornost a těším se zase příště u dalších přenosů. Na počtenou! Hezké Velikonoce všem.

3. Mitchell Marner (TOR) 2+1
Toronto ve třetí třetině nasázelo tři branky. Nejprve se ve 47. minutě prosadil Tavares, který se trefil v přesilové hře po zmatku před brankou a tenhle gól ještě zkoumalo video na základě trenérské výzvy střídačky Montrealu, která ale nebyla úspěšná. Sedm minut poté se prosadil Matthews, který po nahrávce Marnera projel mezi bránícím hráčem Montrealu a zakončil. V 57. minutě pak čtvrtou přesilovku v zápase využil Bunting, který se trefil přesnou ranou kousek za modrou čarou. Montreal už se prosadit více než jednou nedokázal. Toronto naopak před domácími fanoušky slaví výhru.
59:45'
Icing Toronta. Buly před brankářem Alexanderem.
58:50'
Sympatické gesto domácích trenérů. Na poslední minutu nechávají okusit atmosféru NHL Jetta Alexandera, který byl dopsán na soupisku jako záložní gólman.
58:00'
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
56:50'
Toronto právě vstřelilo branku! Čtvrtá využitá přesilovka domácích! Matthews si všiml dobře najetého Gustafssona, který posléze nabil MICHAELU BUNTINGOVI, jenž se poté rychlou střelou z pravého kruhu nemýlil a puk skončil za zády Montembeaulta. Asistence: Auston Matthews a Erik Gustafsson.
56:20'
Nylander orazítkoval tyč hostující brány!
55:50'
Bunting našel před brankou Nylandera, ale proti jeho ráně se výborně přesunul Montembeault a Nylander branku nakonec stejně minul.
54:59'
Vyloučení v týmu Montreal Canadiens:
Nick Suzuki – 2 min., nedovolené bránění.
53:51'
Toronto právě vstřelilo branku! Toronto přidává šestou branku! Od levého mantinelu našel Marner AUSTONA MATTHEWSE, který se dokázal i přes bránícího hráče dostat k puku a následně se rychlou střelou dokázal prosadit k levé tyči Montembeaultovy brány. Asistence: Mitchell Marner.
53:21'
Oba týmy kompletní.
53:16'
Samsonov má další zákrok po střele Schuenemana.

51:21'
Na ledě se strhla další potyčka. Bude se vylučovat.
51:04'
Matthews se řítil sám na Montembeaulta, který ale jeho pokus skvěle vytěsnil ramenem!
49:55'
Tavares má na kontě další střelecký pokus, který ale branku přestřelil.
49:27'
Icing odpískán Torontu. Buly proběhne před brankou Ilji Samsonova.
48:50'
Montreal teď musí začít zpoza vlastní brány.
48:01'
46:01'
2 min. – zdržování hry / neúspěšná trenérská výzva, odpyká Denis Gurjanov.
46:01'
Toronto právě vstřelilo branku! Toronto potřetí v utkání využívá přesilovku a vede už o čtyři góly. Gustafsson poslal puk do předbrankového prostoru, kde ho ještě poslal O´Reilly JOHNU TAVARESOVI, který chvilku poskakující kotouč na brankovišti nedokázal trefit, ale nakonec se mu to povedlo a dostal ho do branky pod betonem Montembeaulta. Montrealský trenér pak ještě neuspěl s trenérskou výzvou, která neodhalila, že by O´Reilly nedovoleně bránil Montembeaultovi. Asistence: Ryan O´Reilly a Erik Gustafsson
45:32'
Rafaël Harvey-Pinard – 2 min., podrážení.
44:59'
Toronto vyrazilo do přečíslení tří proti dvěma, ale McCabeovi utekl kotouč, a tak se k němu dostali hráči Canadiens.
44:40'
Na druhé straně to zkoušel Edmundson, ale i Samsonov si poradil a má kotouč v rukavici. Vhazuje se před domácí bránou.
44:28'
Od modré čáry vypálil Schenn. Montembeault ale jeho střelu viděl a schoval puk mezi svými betony. Vhazování před jeho bránou.
43:00'
Montreal měl v přesilovce tlak, ale domácí odolali a ubránili oslabení.
42:52'
Matheson střílel z kruhu, ovšem Samsonov dokázal jeho pokus vyrazit.
41:49'
Toronto dostalo puk až za branku Montrealu, odkud rozjíždějí Canadiens další akci.
41:00'
Ryan O'Reilly – 2 min., vysoká hůl.
40:22'
Montrealu odpískán ofsajd. Hra se vrací do středního pásma.
40:01'
Střely na branku po druhé třetině: 34:14
Druhá třetina je za námi. I tahle třetina byla napínavá a přinesla hned tři góly, které padly v rozmezí dvou minut a 24 sekund. Nejprve se prosadil ranou od modré čáry Kovacevic. Toronto vzápětí odskočilo do dvoubrankového vedení zásluhou Nylandera, který překonal Montembeaulta, jemuž se puk odrazil od ramene. Za dalších 56 vteřin se po Buntingově tyčce trefil Marner, který procpal puk mezi rukou a betonem brankáře Montrealu. Montreal sice zlepšil pohyb a daří se mu procházet do útočného pásma, ale Toronto je i nadále aktivnějším celkem, což dokládá jednak skóre, ale i počet střel na branku. Třetí třetina začne zhruba ve 3:03.
40:00'
39:56'
39:00'
Poslední minuta druhé třetiny.
38:28'
Hoffman pálil z levé strany, ale Giordano ukázal svou obětavost, když si lehl do dráhy střely a zblokoval ji.
37:56'
Luke Schenn – 2 min., nedovolené bránění.
37:37'
Po střele Kovacevice zasahuje Samsonov, jenž má puk ve své lapačce. Vhazování před domácí brankou.
37:28'
Suzuki si vyměnil puk s Harveym-Pinardem a kapitán hostů poté střílel z levého kruhu, ale Samsonov nastavil svou vyrážečku a ránu vyrazil.
36:38'
Kousek za modrou čarou pálil Gallagher, ale také minul branku.
35:18'
Lafferty hledal před brankou svého spoluhráče, ale přihrávka na něj neprošla, i díky dobrému obrannému zákroku Mathesona, jenž přihrávku zblokoval.
34:29'
Další střelu od modré vyslal Schueneman, ale jeho pokus trefil jenom mantinel za Samsonovovou klecí.
33:40'
Montreal vyhazuje puk do obranného pásma Toronta.
32:43'
Marner se dostal do útočného pásma, ale tam nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, komu by Marner mohl nahrát, a tak se k puku dostal Montreal.
31:43'
Nylander najížděl sám na Montembeaulta, kterého chtěl překonat kličkou. Brankář Montrealu ale jeho záměr přečetl a střelu vyrazil položením betonu na led.
31:12'
Nylander rychlou střelou zleva prověřil Montembeaulta, který si ale prostor u své tyčky pohlídal a schoval puk ve své výstroji. Nylander pak ještě čekal, jestli nevypadne brankáři Canadiens kotouč, ale ten zůstal v moci brankáře Montrealu. Po komerční přestávce se tak bude vhazovat před brankou hostujícího týmu.
30:40'
Toronto znovu přidává na obrátkách. Dvakrát po sobě nyní pálil O´Reilly, ale Montembeault zasáhl.
29:40'
Barron pálil od modré, ale Samsonov předvedl skvělý zákrok a skokem dokázal kotouč vyrazit.
28:44'
Svého krajana se nyní pokoušel překonat Gurjanov, ale branku minul.
28:33'
Samsonov má na svém kontě další zákrok. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.
28:02'
Opět icing hostujícího celku. Další buly před Montembeaultem.
27:56'
Montreal poslal puk až na zakázané uvolnění a bude se tak vhazovat před brankou Canadiens.
26:37'
Samsonov teď už zasahuje a přerušuje hru. Buly před brankou ruského gólmana Toronta.
26:30'
K Samsonovovi dojel puk, ale domácí gólman nechtěl vhazování před svou brankou, a tak puk poslal za branku svým spoluhráčům.
24:52'
Toronto právě vstřelilo branku! Toronto pokračuje v gólovém brankostroji! Celou akci začal Bunting, který tvrdou střelou z mezikruží trefil tyčku. Od ní se puk odrazil na levou stranu, kde stál připravený MITCHELL MARNER, který procpal puk mezi rukou a betonem brankáře Montembeaulta. Asistence: Michael Bunting a Auston Matthews.
23:56'
Toronto právě vstřelilo branku! Jenže Toronto znovu vede o dvě branky. Gólman Montembeault se vydal z branky za pukem, jenže ho netrefil ideálně a k puku se tak dostal O´Reilly, jenž ho pak předložil WILLIAMU NYLANDEROVI, který překonal hostujícího gólmana, kterému se rána odrazila od ramena a zapadla do brány. Asistence: Ryan O´Reilly.
22:28'
Montreal právě vstřelil branku! Canadiens na začátku třetiny snižují! Na modrou čáru dostal nabito JOHNNY KOVACEVIC, jehož rána nebyla tečovaná a skončila až za zády Samsonova. Asistence: Michael Matheson a Nick Suzuki.
20:51'
Poprvé v této části zasahuje Samsonov, který lapil ránu Widemana od modré.
20:01'
Střely na bránu po 1. třetině: 18:1
První třetina je za námi a nabídla nám mnoho zajímavých momentů. Jasně lepším týmem jsou zatím domácí, kteří hráli už tři přesilovky a dvě z nich přetavili v gól. Nejprve se trefil v 10. minutě Marner a v 16. minutě pak po pěkné kombinaci skóroval kapitán John Tavares. Po druhé trefě se poprali Simmonds s Pezzettou, za což dostali oba hráči pětiminutové tresty. O parádní kousek se posléze pokoušel český útočník David Kämpf, který za brankou Montrealu nabral kotouč na čepel po vzoru Mikaela Granlunda z MS 2011 a chtěl tímto způsobem skórovat, ale bránící hráč Montrealu do puku ťuknul a z celé této parádní akce nic nebylo. Uvidíme, jestli i druhá třetina bude tak napínavá jako první část hry. Druhá třetina začne zhruba ve 2:09.
20:00'
19:53'
17:53'
2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Michael Bunting.
17:18'
Toronto je i nadále aktivnějším týmem, Montreal má zatím problémy s přechodem do útočného pásma a brankář Montembeault se musí mít neustále na pozoru.
16:45'
Mohli jsme být svědky parádního gólu! David Kämpf totiž za brankou nabral puk na čepel a zkoušel ho donést za záda Montembeaulta, ale těsně před zakončením mu do puku ťuknul bránící hráč Montrealu, a tak z této parádní šance nebylo nic!
15:19'
Wayne Simmonds – 5 min., bitka.

Michael Pezzetta – 5 min., bitka.
15:19'
Hned po buly se strhla bitka mezi Simmondsem a Pezzetou. Uvidíme, jaké budou tresty.
15:16'
Toronto právě vstřelilo branku! Domácí jsou dnes v přesilovkách nekompromisní a podruhé v utkání ji využívají. U zadního mantinelu se dostal k puku O´Reilly, který ho poslal Marnerovi. Ten si posléze všiml před brankou nehlídaného JOHNA TAVARESE, který se poté trefil nad Montembeaultův beton. Asistence: Ryan O´Reilly a Mitchell Marner.
14:30'
Chris Wideman – 2 min., podrážení.
13:08'
Marner hledal zpoza brány v mezikruží Marnera, který chtěl využít toho, že Montembeault vyjel z branky. Nakonec mu ale rána a puk skončil mimo, i když se brankář Montrealu mezitím stihl vrátit do branky.
12:50'
Toronto zvyšuje svůj tlak. Další ránu obstaral jeho kapitán Tavares, jehož pokus z mezikruží lapil do své rukavice gólman Montembeault. Buly před jeho bránou.
12:27'
Nylander se po přihrávce od mantinelu dostal sám až před Montembeaulta, kterého se snažil překonat bekhendovou kličkou. Brankář Montrealu ale jeho pokus přečetl a má kotouč mezi betony. Po komerční pauze se tak bude vhazovat před brankou hostujícího celku.
11:30'
Tavares pálil z předbrankového prostoru, ale těsně bránu minul.
11:00'
Až nyní si Samsonov připisuje první zásah v dnešním utkání po střele Kovacevice.
09:08'
Toronto právě vstřelilo branku! Toronto využívá přesilovku a ujímá se vedení! Ve vlastním obranném pásmu Gustafsson nahrál Matthewsovi, jenž našel MITCHELLA MARNERA. Marner puk vrátil Matthewsovi, který kotouč ihned přistrčil zpět Marnerovi do mezikruží, který rychlou ranou prostřelil Montembeaulta. Asistence: Auston Matthews a Erik Gustafsson.
08:54'
Canadiens nyní poslali puk za Samsonova.
08:39'
Justin Barron – 2 min., vysoká hůl.
07:49'
Drouin zahrál vysokou holí a hra je přerušena.
07:25'
Skvělá šance Gallaghera, který dostal puk zpoza branky do mezikruží, ale hostující útočník sám před Samsonovem neuspěl, protože domácí brankář jeho ránu vyrazil levým ramenem.
07:12'
Montreal posílá do hry nové hráče a rozjíždí další útočnou akci zpoza vlastní brány.
06:34'
Na modré čáře se do puku opřel Gustafsson, ovšem Montembeault si poradil a betonem srazil puk do rohu.
06:15'
Ofsajd odpískán Montrealu. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
05:52'
Maple Leafs rozjíždějí akci zpoza vlastní brány.
05:00'
Tavares se dostal s pukem do mezikruží a prověřil Montembeaulta. Hostující gólman ale chytil puk do lapačky a vhazuje se před jeho bránou.
04:05'
Icing Montrealu. Buly před brankou Montembeaulta.
03:34'
Toronto mělo během přesilovky tlak, ale Montreal dokázal oslabení přečkat bez úhony.
02:46'
Marner našel O´Reillyho, ale toho znovu vychytal Montembeault.
02:02'
Tavares během přesilovky dvakrát vypálil, ale v obou případech zasáhl brankář Montembeault.
01:34'
Jake Evans – 2 min., hákování.
00:01'
Ještě zazní státní hymna Kanady.
Začátek utkání se blíží, za pár okamžiků jdeme na to.

Toronto Maple Leafs: Samsonov (Woll) – Holl, McCabe, L. Schenn, E. Gustafsson, Liljegren (A), Giordano – Marner, Matthews (A), Bunting – W. Nylander, O'Reilly, Tavares (C) – Simmonds, Acciari, Kerfoot – Lafferty, Kämpf, Aston-Reese.
Trenér: Keefe

Montreal Canadiens: Montembeault (Primeau) – J. Barron, Matheson, Wideman, Edmundson (A), Kovacevic, Schueneman – Armia, Suzuki (C), Harvey-Pinard – Gallagher (A), Drouin, Gurjanov – R. Pitlick, Evans, Hoffman – Ylönen, Tierney, Pezzetta.
Trenér: St. Louis

Rozhodčí: Markovic, Nicholson.
Zdravím všechny hokejové příznivce! Základní část NHL pomalu míří do svého konce a my se zaměříme na souboj Toronta a Montrealu. Toronto v minulém utkání nestačilo na Boston, kterému podlehlo 1:2 v prodloužení. Jediný gól Toronta vstřelil ve druhé třetině Sam Lafferty, který tím posunul svůj tým do vedení. Boston zásluhou Coyla ve třetí části srovnal a v prodloužení rozhodl o výhře Bruins David Pastrňák. Montreal naopak své minulé utkání zvládl, když na domácím ledě porazil Washington 6:2. Washington sice po první třetině vedl po trefě Stromea, ale Canadiens dokázali zápas otočit. Hlavní hvězdou Montrealu v tomhle zápase byl finský útočník Joel Armia, který nasázel hattrick. Další góly Montrealu v tomhle utkání dali Nick Suzuki, Brendan Gallagher a Mike Hoffman. Nejproduktivnějším hráčem Toronta je kanadský útočník Mitchell Marner, který si v 77 zápasech připsal 95 bodů (28+67). Nejlepším střelcem Maple Leafs je ale Američan Auston Matthews, který v 71 utkáních nasázel 38 branek, ke kterým přidal ještě 42 asistencí. Nejproduktivnějším bekem Toronta je Kanaďan Morgan Rielly, jenž v 62 zápasech zaznamenal 40 bodů (4+36). Mezi brankáři je tím nejvytíženějším Rus Ilja Samsonov, který odchytal 40 zápasů s úspěšností zákroků 91,57 % a s průměrným počtem inkasovaných branek 2,39 gólu na zápas. Na straně Montrealu je tím nejproduktivnějším kanadský forvard Nick Suzuki, který si v 79 utkáních připsal 63 bodů (24+39). Nejlepším střelcem Canadiens je ale Američan Cole Caufield, který nastřílel 26 gólů ve 46 utkáních a přidal ještě 10 nahrávek. Nejproduktivnějším obráncem je Kanaďan Michael Matheson, který ve 45 zápasech zapsal 33 bodů (8+25). Ve statistikách brankářů si nejlépe Kanaďan Samuel Montembeault, který odchytal 37 zápasů s úspěšností zákroků 90,58 % a s průměrným počtem 3,24 branky na zápas. Úvodní buly bude ve Scotiabank Areně v Torontu vhozeno krátce po 1:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.