NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Vegas : Boston - 12. prosince 2022   02:00

Boston
23:54' Bergeron  (Pastrňák, Clifton) • 42:11' DeBrusk  (Zacha, Hall) • 49:05' Coyle  (Forbort)
Vegas
L. Thompson (Hill) – Martinez (A), Hague, McNabb, Whitecloud, Hutton, Miromanov – Cotter, Stephenson, Ma. Stone (C) – Re. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Amadio, Leschyshyn, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.
L'Ecuyer, Furlatt – Galloway, Gawryletz
T-Mobile Arena, Las Vegas
18 114 diváků
Boston
Ullmark (Swayman) – H. Lindholm, McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Forbort, Clifton – Marchand (A), Bergeron (C), DeBrusk – Hall, Zacha, Pastrňák (A) – Greer, Coyle, Frederic – N. Foligno, Nosek, Cr. Smith.

3. Linus Ullmark (BOS) -31 zákroků
Hokejisté z města neonů ukončují sérii domácích zápasů porážkou. Obrovský problém mají v koncovce, za tři domácí zápasy dali pouze čtyři góly, což je prostě málo. Fanouškům Vegas nezbývá než pogratulovat soupeři a doufat, že se jejich tým prosadí příště. Boston vrací Vegas týden starou porážku na nájezdy. První vzájemný zápas vyhrálo Vegas, druhý dnes Boston.
59:07'
Buly v útočném pásmu Vegas, domácí mají nyní převahu, jenže stále je trápí koncovka.
59:00'
Poslední minuta hry.
58:34'
Oddechový čas pro tým Vegas Golden Knights.
58:34'
Linus Ullmark kryje kotouč, bude se vhazovat. Z pohledu Vegas čas ubíhá velmi rychle.
57:41'
Vegas hraje v šesti, zkouší to bez brankáře.
57:17'
Necelé tři minuty hry dělí Bruins od poměrně snadné výhry.
56:48'
Boston hraje takticky velmi dobře, domácím nedává mnoho prostoru pro kombinační hru v útočném pásmu.
55:46'
Utkání pokračuje dál.
Komerční přestávka.
55:12'
Hokejisté Bostonu kráčí za výhrou v tomto zápase, nutno poznamenat, že Vegas jim k tomu dost pomohlo nepříliš dobrou hrou.
54:35'
Bruins hrají takticky velmi dobře, Vegas má obrovský problém se střelbou.
53:31'
William Carrier pálil, ale Linus Ullmark byl připravený. Snadná práce pro brankáře Bruins.
52:21'
Linus Ullmark kryje kotouč poté, co vypálil Nicolas Hague.
52:00'
Další minuta hry je pryč, více ze hry mají hosté, Nick Foligno pálil, ale jeho ránu snadno zastavil domácí brankář.
51:00'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Bruins míří za výhrou v tomto zápase.
50:37'
50:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině a pokud chtějí domácí uspět, musí zlepšit všechny činnosti. V tomto zápase jsou horším týmem.
49:05'
Boston právě vstřelil branku!
Mám pocit, že je hotovo. CHARLIE COYLE využil špatné hry obrany Vegas, vybruslil si před branku, a pak vypálil. Jeho rána zapadla přesně do branky. Domácí doplatili na neúspěšné šance. Asistence: Derek Forbort.
48:02'
Taylor Hall měl velkou šanci, ale Logan Thompson své spoluhráče podržel pohotovým zákrokem betonem.
47:19'
Brayden McNabb měl dobrou střeleckou pozici, ale jeho rána byla hodně nepovedená.
47:04'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál.
47:01'
David Pastrňák pálil, jeho rána byla zblokovaná nad. Komerční přestávka.
46:42'
46:24'
Vegas kombinuje v útočném pásmu, ale hosté hrají v pohodě.
45:57'
Daniil Miromanov a Reilly Smith měli dobré šance, ale brankář si poradil, když už byl překonaný, pomohla mu tyč.
45:00'
Vegas hraje přesilovku, ale musí rozehrávat od své branky.
44:42'
Vyloučení v týmu Boston Bruins:
Hampus Lindholm – 2 min., podrážení.
43:38'
Brad Marchand se dostal do brejku, obrana Vegas na něj úplně zapomněla, ale brankář Logan Thompson se nyní vyznamenal. Mohlo být hotovo.
42:56'
Hostující celek je střelecky aktivnější, má převahu a pokouší se navýšit své vedení.
42:11'
Zaslouženě se dostávají hostující hráči do vedení, po situaci dva na jednoho se po šikovném pasu Zachy prosazuje zcela neobsazený JAKE DEBRUSK. Asistence: Pavel Zacha a Taylor Hall.
41:02'
Charlie McAvoy zkoušel vypálit od modré čáry, ale neuspěl. Následně William Karlsson minul branku.
40:34'
Linus Ullmark kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
40:16'
Zach Whitecloud se zranil ve druhé třetině, Vegas hraje na pět obránců a přišlo o TOP 3.
40:01'
Utkání pokračuje třetí třetinou, střelecky aktivnější jsou hosté. Měli i více velkých šancí.
40:01'
Ve městě neonů platí zatím nerozhodný stav, Boston je lepším týmem, má více ze hry a většinu času je nebezpečnější. Vegas ovšem čeká na příhodné okamžiky a pokouší se dostat soupeře pod tlak.
40:00'
39:13'
Mnoho z přesilovky Vegas už nezbývá.
38:50'
Charlie McAvoy pomohl svému brankáři, rychle získal puk a vyhodil ho. Následně znovu.
38:20'
Brad Marchand dostal puk za branku Vegas, a pak šel střídat.
38:00'
Hosté snadno vyhazují přes všechny čáry. Domácí musí rozehrávat od své branky.
37:49'
Charlie Coyle – 2 min., hákování.
37:13'
Logan Thompson vyjel za svou branku, odkud rozehrál, následně Bruins získali kotouč, ale neprostřelili brankáře.
36:09'
Vegas se pokouší dostat se stabilněji do útočného pásma, ale nesmí zapomenout na obranu. Bruins stačí velmi málo k tomu, aby skórovali.
35:17'
Vhazovat se nyní bude ve středním pásmu. Sledujeme klidnější pasáž hry.
35:07'
34:11'
Vegas se sice dostalo do útočného pásma, ale rychle něj přišlo. Následně se skvěle vrátil Alec Martinez.
33:06'
William Carrier mířil sám na brankáře, ale znovu jej nedokázal překonat. Linus Ullmark své spoluhráče podržel.
32:06'
Jake DeBrusk nahazoval kotouč na branku, ale brankář si poradil.
31:36'
Mark Stone šikovně tečoval kotouč před brankou, ale gólman si dokázal poradit.
31:26'
Vegas vybojovalo trpělivou hrou buly v útočném pásmu. Nejprve ale komerční přestávka.
30:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině i v tomto zápase.
29:38'
Trent Frederic spolu s Tomášem Noskem dostali kotouč do útočného pásma, ale rána se jim nepovedla.
29:00'
Branka Bruins vypadla ze svého postavení, a tak byla přerušená hra, aby ji rozhodčí mohli vrátit na správné místo.
28:39'
Ben Hutton se dostal do brejku, ale brankář jej skvěle vychytal. Obrovská šance, kterou zmařil Linus Ullmark
27:39'
Domácí měli možnost dva na jednoho, finální přihrávka byla hodně nepovedená.
27:11'
Charlie McAvoy připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, ale rána byla zblokovaná.
26:45'
Hostující celek rozehrává přesilovku, nejprve se Vegas podařilo vyhodit, a pak se tým znovu dostal před branku soupeře.
26:29'
Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights:
Ben Hutton – 2 min., podrážení.
26:00'
Taylor Hall měl další obrovskou šanci, nyní ho ale brankář Vegas vychytal. Bruins jsou jednoznačně lepším týmem.
25:15'
Logan Thompson musel za svou branku, zakázané uvolnění se nepíská.
24:42'
Daniil Miromanov vyslal od modré čáry zajímavou střelu, ale bohužel pro domácí se odrazila od tyče.
23:54'
Hodně špatná hra Vegas v obranném pásmu přispěla k tomu, že mezi kruhy zůstal zcela volný PATRICE BERGERON. Měl dostatek času na to, aby zakončil a poslal puk mimo dosah brankáře. Asistence: David Pastrňák a Connor Clifton.
23:50'
Stejný hráč se dostal znovu do zakončení. I tentokrát jej zastavil brankář. Bude se vhazovat.
23:20'
Patrice Bergeron se dostal mezi kruhy do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle. Následně domácí rozehráli jen za cenu zakázaného uvolnění.
23:00'
Hostující celek je aktivnější, tlačí se do zakončení a má převahu.
22:06'
Domácí hokejisté se pokouší hrát aktivně, hledají cestu k brance soupeře. Po zakázaném uvolnění se bude před ní vhazovat.
21:37'
Zach Whitecloud je zraněný, míří do kabiny a Vegas přišlo o TOP tři obránce.
21:32'
21:06'
David Pastrňák dostal kotouč do útočného pásma, ale následné zakončení nebylo přesné.
20:47'
Ofsajd Bostonu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
20:25'
Taylor Hall se dostal do zakončení, jeho projektil nebyl vůbec špatný, ale brankář si dokázal poradit.
20:15'
Vegas vyhazuje přes všechny čáry.
20:01'
Utkání pokračuje druhou třetinou a hosté mají možnost přesilovky.
20:01'
První střelou v zápase se dokázali domácí prosadit, v přesilovce uspěl Mark Stone. Boston byl ve zbytku třetiny lepším týmem, ale na svou první branku v zápase zatím čeká. Po první třetině zde na Stripu platí vedení Vegas.
20:00'
19:50'
Hosté hrají přesilovku, dostali se do útočného pásma.
19:30'
Nicolas Roy – 2 min., podrážení.
18:50'
Domácí se připravili o útočné pásmo, hosté a vlastně i domácí mohou vystřídat.
18:06'
Jonathan Marchessault minul branku z dobré pozice pod kruhem, aktivní hra Vegas pokračuje dál.
17:40'
První přesilovku Vegas využilo, nyní má možnost druhé.
17:40'
Brad Marchand – 2 min., podrážení.
16:31'
Paul Cotter si počínal dobře a nenechal hostující celek zakončit. Následně Bruins zahráli na icing.
16:09'
Chandler Stephenson kombinoval v útočném pásmu, ale domácí hráč se do střelecké pozice protlačit nedokázal.
15:50'
Brandon Carlo velmi dobře si počínal ve svém pásmu a zastavil nebezpečně vypadající akci soupeře.
15:07'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině a hra je přerušená pro ofsajd Bruins.
14:41'
Boston se pokouší hrát aktivně, domácí jsou pasivní a musí se bránit tlaku soupeře.
14:11'
13:43'
Reilly Smith se pokoušel dostat do útočného pásma, ale neuspěl. Na druhé straně minul branku dobře hrající David Pastrňák.
13:28'
Logan Thompson musel zasahovat proti další střele soupeře, Bruins, jsou v tomto zápase aktivnější.
13:10'
Charlie McAvoy pálil od modré čáry jako obránce, s jeho pokusem si domácí celek dokázal poradit.
12:38'
12:16'
William Carrier se z ničeho nic dostal do šance, ale brankáře soupeře nepřekonal, trefil jen jeho beton.
11:30'
Charlie McAvoy se pokoušel najít spoluhráče. Následně Hall pálil a Logan Thompson si připsal dobrý zákrok.
11:06'
Linus Ullmark kryje ránu, kterou vyslal z dobré pozice Jonathan Marchessault.
10:01'
Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetině, Vegas se zatím drží ve vedení jedinou střelou, kterou má.
09:00'
David Pastrňák zkoušel něco vymyslet v útočném pásmu, před brankou získal puk, položil si brankáře, ale nedokázal jej přehodit.
08:06'
Daniil Miromanov musel bojovat o kotouč, což se mu podařilo, následně William Karlsson nahodil puk, a tak mohli domácí střídat, na ledě už byli dlouho.
07:44'
Následně Bruins rychle otočili směr hry, ale ani oni se nedokázali dostat se do střelecké pozice.
07:10'
Vegas sice vybojovalo buly v útočném pásmu, ale následně se do střelecké pozice domácí tým nedostal.
06:51'
06:10'
Phil Kessel pálil z pravé strany, jeho projektil byl hodně nepovedený. Brankář Bruins zasahovat nemusel.
05:45'
Ben Hutton se dokázal vrátit před svou branku, čímž zastavil aktivní hru soupeře. Následně Smith znovu vybojoval kotouč.
05:20'
Nyní se hraje spíše ve středním pásmu, hostující celek se pokouší najít cestu před branku Vegas.
04:48'
Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.
04:02'
Vegas právě vstřelilo branku!
Domácí celek proměnit přesilovku a z prví střely v zápase se dostává do vedení. Před brankou měl hodně prostoru kapitán MARK STONE. Dokázal se uvolnit, oklamal brankáře a do odkryté části branky zakončoval. Asistence: Chandler Stephenson a Ben Hutton.
03:30'
Hosté vyhazují.
03:05'
A. J. Greer – 2 min., hrubost.
03:00'
Michael Amadio neuspěl, na druhé straně Charlie Coyle samostatnou akci dokázal zakončit a tak si musel poradit brankář Vegas.
02:41'
Špatně rozehrál hostující celek, a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude před brankou Bruins.
02:16'
Jake DeBrusk se dostal do útočného pásma, zakončit se však nepodařilo.
01:45'
Vhazovat se bude před brankou Vegas, kotouč vypadl z hrací plochy.
01:25'
Zacha tečoval kotouč před brankou Vegas, ale puk končí vedle branky. Hosté jsou nyní v útočném pásmu.
00:01'
Zápas začal, úvodní buly pro domácí hokejisty.
00:01'

Vegas Golden Knights: L. Thompson (Hill) – Martinez, Hague, McNabb, Whitecloud, Hutton, Miromanov – Cotter, Stephenson, Ma. Stone – Re. Smith, W. Karlsson, Marchessault – Amadio, Leschyshyn, Kessel – W. Carrier, N. Roy, Kolesar.

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – H. Lindholm, McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Forbort, Clifton – Marchand, Bergeron, DeBrusk – Hall, Zacha, Pastrňák – Greer, Coyle, Frederic – N. Foligno, Nosek, Cr. Smith.
Na počátku prosince se týmy potkali v Bostonu, Vegas prohospodařilo tříbrankové vedení, ale vyhrálo v nájezdech. Bruins mají svému soupeři co vracet.
Nastupují proti sobě dva nejlepší týmy NHL. Vegas má po 29 zápasech 41 bodů a vede Západní konferenci. Naopak Boston z 26 zápasů má 43 bodů a vede Východní konferenci. Lze očekávat útočný hokej, elektrizující atmosféru v T-Mobile Areně a především jsou čeští fanoušci zvědaví na dvojici Pastrňák a Krejčí.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Boston Bruins.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.