NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Washington : Florida - 17. února 2023   01:00

Washington
Washington
35:51' D. Strome (Oshie, E. Gustafsson) • 53:04' Bäckström (E. Gustafsson) • 57:28' Kuzněcov (Oshie, E. Gustafsson)
3:6
(0:1, 1:3, 2:2)
Florida
Florida
09:10' Forsling  (Luostarinen, Verhaeghe) • 21:32' M. Staal  (Montour, Verhaeghe) • 27:50' Coli. White  (Lundell) • 37:03' Barkov  (G. Smith) • 58:39' Lundell   • 59:45' Reinhart  (Lundell)
Washington
Kuemper (C. Lindgren) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Orlov (A), Jensen, Fehérváry, McIlrath – Mantha, Kuzněcov, Sheary – Milano, Bäckström (A), M. Johansson – Snively, D. Strome, Oshie – Aube-Kubel, Eller, Hathaway.
Pochmara, Sandlak – MacPherson, Suchánek
Capital One Arena, Washington
18 573 diváků
Florida
Bobrovskij (Knight) – Forsling, Ekblad (A), M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Lundell, Barkov (C), Reinhart – Verhaeghe, Luostarinen, M. Tkachuk (A) – Lomberg, E. Staal, Cousins – Děnisenko, Coli. White, G. Smith.

Florida naprosto zaslouženě vyhrává tento zápas a získává další body do tabulky. Na ledě soupeře dokázala vyhrát celkem jednoznačně 6:3 především díky dobrému závěru zápasu.
Statistika
Střely na bránu: 32 – 36 | Přesilová hra: 2/5 – 0/2 | Trestné minuty: 6 – 12

Kdo se postavil do brankoviště?
Darcy Kuemper (WSH) – 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2 %, odchytal 57:46
Sergej Bobrovskij (FLA) – 29 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,6 %, Odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -4 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 19:12

Florida právě vstřelila branku!
Domácí celek inkasuje další gól do prázdné branky, odražený kotouč poslal na správné místo SAM REINHART. Asistence: Anton Lundell.
59:34'
Oddechový čas pro tým Washington Capitals.
58:39'
Hostující celek využil tlaku v útočném pásmu a dává gól do prázdné branky. Puk do branky poslal ANTON LUNDELL.
57:28'
Washington právě vstřelil branku!
Je sníženo na rozdíl jediné branky, po tlaku v útočném pásmu a hře bez brankáře se prosazuje JEVGENIJ KUZNĚCOV. Asistence: T. J. Oshie a Erik Gustafsson.
56:51'
Vyloučení v týmu Florida Panthers:
Marc Staal – 2 min., krosček.
56:51'
Komerční přestávka.
55:07'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, mnoho šancí momentálně k vidění není.
54:18'
Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit, Zatím mají více důvodů k radosti fanoušci Floridy, která v tomto zápase vede o dva góly.
53:04'
Domácí celek proměnil přesilovku a po rychlé kombinaci snižuje. Střelou mezi betony se prosazuje dobře hrající NICKLAS BÄCKSTRÖM. Asistence: Erik Gustafsson.
52:21'
Brandon Montour – 2 min., držení.
52:21'
47:44'
18:32, tak vypadá statistika střel na branku, více ze hry mají hosté.
47:19'
Hraje se rychlý hokej, nyní oba kluby bojují o nadvládu ve střední třetině.
46:52'
45:52'
Polovinu oslabení už hostující celek zvládl, domácí jsou sice aktivní, ale nemohou se dostat do výraznější střelecké pozice.
45:30'
Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ránu od modré čáry dokázal zblokovat Brandon Montour.
44:51'
HL – příliš mnoho hráčů na ledě, odpyká Colin White.
44:44'
Brandon Montour postupoval do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.
44:21'
Mnoho šancí k vidění momentálně není, sledujeme klidnější pasáž hry.
43:54'
Darcy Kuemper kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.
42:03'
Mnoho šancí v úvodu třetí třetiny k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
41:37'
Capitals nyní špatně přešli střední pásmo, píská se ofsajd, buly ve střední třetině.
41:15'
Zápas pokračuje třetí třetinou, domácí celek prohrává o tři branky, je střelecky pasivnější a nic snadného ho nečeká.
40:01'
40:00'
39:30'
Domácím se podařilo znovu vyhodit přes všechny čáry.
39:10'
Aaron Ekblad od modré čáry minul branku, následně Matthew Tkachuk pálil, ale brankáře neprostřelil.
39:00'
Poslední minuta hry ve třetině.
38:48'
Přesilovku mají k dispozici hostující hokejisté.
38:48'
Vyloučení v týmu Washington Capitals:
T. J. Oshie – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování.

Ryan Lomberg – 2 min., hrubost.
38:48'
Sergej Bobrovskij kryje kotouč, následovala šarvátka u jeho branky.
38:30'
V poklidném tempu se dohrává prostřední dějství. Ani jeden celek se nyní nemůže dostat stabilněji do pásma.
38:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
37:03'
Hostující celek bleskově navyšuje své vedení. Po rychlém přenesení hry a situaci dva na jednoho se střelou po ledě mezi betony brankáře prosazuje ALEKSANDER BARKOV. Asistence: Givani Smith.
36:54'
Jevgenij Kuzněcov měl možnost situace dva na jednoho, ale neuspěl.
36:20'
Darcy Kuemper kryje kotouč, bude se vhazovat.
35:51'
Domácí celek se prosazuje poprvé v zápase, tvrdou ránu od modré čáry šikovně před brankou tečoval DYLAN STROME. Dobrou práci odvedl od modré střílející Oshie. Asistence: T. J. Oshie a Erik Gustafsson.
35:22'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, domácí měli velkou šanci. Dylan Strome zůstal volný před brankou, ale jeho rána končí na tyči. Následná dorážka nebyla přesná.
34:30'
Darcy Kuemper kryje kotouč, komernčí přestávka poté, co pálil Sam Reinhart.
34:10'
Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.
33:34'
Zakázané uvolnění vrací hru před branku Floridy.
33:00'
Colin White se dostal do zakončení. S jeho projektilem neměl brankář problémy.
31:40'
Ryan Lomberg zakončoval rychlou kombinaci Floridy, jeho rána končí vedle.
31:29'
Sledujeme rychlý hokej, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.
28:42'
Dylan Strome vedl zajímavou akci, dostal se do palebné pozice, ovšem trefil jen brankáře.
28:03'
Barkov se dostal do střelecké pozice, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal.
27:50'
Bleskově přenesení hry a hostující celek snadno navyšuje své vedení, po rychlé akci se blafákem prosazuje COLIN WHITE. Asistence: Anton Lundell.
25:55'
Ryan Lomberg se propracoval po pěkné akci do zakončení, s jeho pokusem si poradil domácí brankář.
25:21'
Hra je nyní hodně kouskovaná, mnoho šancí k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou soupeře.
24:55'
Vhazovat se po zákroku domácího brankáře bude před jeho brankou. Florida souboj o puk prohrála.
23:10'
Sledujeme rychlý hokej, domácí jsou střelecky pasivnější, v tomto směru prohrávají 8:11.
22:46'
Givani Smith se dostal do zakončení. S jeho pokusem si brankář Capitals dokázal poradit.
22:34'
Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Floridy.
21:32'
Svou první branku v sezoně dává povedenou ránou od modré čáry MARC STAAL. Rychle přijímá gratulace od spoluhráčů. Hostující klub se dostává do dobré pozice. Asistence: Brandon Montour a Carter Verhaeghe.
20:35'
Sergej Bobrovskij si poradil se střelou od modré čáry, následně betonem vykopl další střelu.
20:10'
Dvě dobré střely si v úvodu druhé třetiny vypracovali hosté, brankář Capitals byl pozorný.
20:01'
Rychlý hokej v první třetině přinesl jednu branku, zaslouženě vede hostující celek na ledě Capitals.
20:00'
19:50'
Nicolas Aube-Kubel vypálil, trefil brankáře.
19:24'
Florida střídá a rozehrává od své branky, čas ještě na jednu rychlejší akci.
19:00'
Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině. Sledujeme rychlý hokej, který musí bavit.
18:44'
Dmitrij Orlov získal puk ve svém pásmu a rychle otočil hru, zakončit však nedokázal.
18:24'
Grigorij Děnisenko se dostal ke střele od modré čáry, trefil jen střed branky, kde byl gólman.
18:00'
Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetině.
17:43'
Další zajímavá rána Panthers, kotouč ovšem končí vedle branky, gólman situaci jen pozoroval.
17:26'
Aleksander Barkov se dostal do zakončení, ale brankář s jeho pokusem žádnou práci neměl.
16:03'
Floridě zvládnutá oslabení dodávají sílu, hosté hrají aktivně a dostávají soupeře pod tlak.
15:44'
Carter Verhaeghe měl před sebou odkrytou část branky, ale minul. Následně neuspěl ani šikovnou tečí Matthew Tkachuk.
15:20'
15:01'
Dostáváme se do finální fáze hry ve třetině, více ze hry mají domácí.
14:34'
Capitals se usadili v útočném pásmu, Marcus Johansson mohl pálit, ale pokračoval v kombinaci.
14:14'
Florida se velmi dobře brání, soupeře nepouští do výraznějších šancí.
13:50'
Domácí celek má možnost přesilovky, Nicklas Bäckström byl volný před brankou, dostal puk, ale zakončit nedokázal.
13:20'
Gustav Forsling – 2 min., držení.
13:19'
12:30'
Dmitrij Orlov pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná.
12:14'
Matthew Tkachuk pálil, domácí brankář byl pozorný, hosté pokračují v dobré útočné hře.
12:00'
Florida rozehrává od své branky, oba kluby střídají, do hry míří odpočinutí hráči.
11:32'
Souboje se odehrávají především ve středním pásmu.
11:02'
Domácí se pokoušeli o brejk, ale Gustav Forsling se dobře vrátil a dlouhou přihrávku zblokoval.
10:48'
Hraje se rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje.
10:26'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, Eric Staal bekhendem hledal spoluhráče, ale obrana si dokázala poradit.
09:10'
Hostující celek se dostává po rychlé akci do vedení, z levé strany se povedenou střelou prosazuje obranou Capitals neobsazený GUSTAV FORSLING. Asistence: Eetu Luostarinen a Carter Verhaeghe.
08:31'
Darcy Kuemper kryje kotouč po střele z velké dálky, vhazovat se bude před jeho brankou.
08:20'
Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, sledujeme klidnější pasáž hry.
08:06'
07:40'
4:5, tak vypadá statistika střel na branku.
07:32'
07:28'
Darcy Kuemper kryje kotouč, Carter Verhaeghe se propracoval do zajímavé pozice pro zakončení. Gólmana nepřekonal.
07:00'
Přesilovka se nedaří ani hostům, domácí dokázali vyhodit přes všechny čáry.
06:37'
Matthew Tkachuk zakončoval po dlouhé kombinaci Floridy, s jeho pokusem si v pohodě domácí brankář dokázal poradit.
06:30'
Rána Ekblada od modré čáry byla zblokovaná.
06:18'
Hostující celek se usadil v útočném pásmu, kde kombinuje.
05:32'
Lars Eller – 2 min., nedovolené bránění.
05:32'
Sergej Bobrovskij podržel své spoluhráče, výborně zastavil puk proti střele soupeře.
04:37'
V početní výhodě si domácí celek žádnou výraznější šanci vypracovat nedokázal.
04:24'
04:13'
Florida se v pohodě brání přesilovce soupeře.
03:52'
Sonny Milano se dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle.
03:27'
Marc Staal sice dostal kotouč do útočného pásma, ale nedokázal se dostat do střelecké pozice.
03:00'
Nicklas Bäckström byl zcela volný na modré čáře, ale puk se k němu nedostal. Dobře si počínali hosté a vyhodili puk.
02:31'
Jako první si přesilovku vyzkouší domácí celek, hosté vyhodili, a tak budou hosté rozehrávat od své branky.
02:24'
Grigorij Děnisenko – 2 min., podrážení.
02:23'
Nicolas Aube-Kubel se dostal do zakončení, ale brankář ho vychytal.
00:15'
Utkání začalo, domácí rozehrávají od své branky, následně ale rychle přerušovala hra. Ofsajd.
00:01'

Washington Capitals: Kuemper (C. Lindgren) – E. Gustafsson, T. van Riemsdyk, Orlov, Jensen, Fehérváry, McIlrath – Mantha, Kuzněcov, Sheary – Milano, Bäckström, M. Johansson – Snively, D. Strome, Oshie – Aube-Kubel, Eller, Hathaway.

Florida Panthers: Bobrovskij (Knight) – Forsling, Ekblad, M. Staal, Montour, Mahura, Gudas – Lundell, Barkov, Reinhart – Verhaeghe, Luostarinen, M. Tkachuk – Lomberg, E. Staal, Cousins – Děnisenko, Coli. White, G. Smith.
Zápas brzy začne.
Nastupují proti sobě dva kluby z Východní konference. Lepší výchozí pozici má domácí Washington, který je v tabulce na osmé pozici s 62 body. O dva body méně má Florida, která obsazuje desátou pozici v tabulce. Oba kluby poslední zápas prohrály a mají co napravovat. Capitals padli s Carolinou 2:3 a Florida se St. Louis 2:6.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Washington Capitals a Florida Panthers.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.