NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Calgary - 6. dubna 2023   01:30

Calgary
26:06' Mangiapane  (Backlund) • 44:08' Duehr  (Zadorov, Lewis) • 50:40' Zadorov  (Huberdeau, Mangiapane)
Winnipeg
Hebert, Kozari – Barton, Galloway
Canada Life Centre, Winnipeg
14 077 diváků
Calgary

To je tedy z tohoto zápasu vše. Já se s vámi loučím a někdy opět na počtenou.
Statistika
Střely na bránu: 35 – 35 | Přesilová hra: 1/5 – 0/6 | Trestné minuty: 16 – 14

Kdo se postavil do brankoviště?
Jacob Markström (CGY) – 34 zákroků, 1 OG, úspěšnost 97,1 %, odchytal 59:48
Connor Hellebuyck (WPG) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4 %, odchytal 58:50

Česká a slovenská stopa
Do tohoto zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání
1. Jacob Markström (CGY) 34 zákroků
2. Nikita Zadorov (CGY) 1+1
3. Kyle Connor (WPG) 1+0
Calgary se v závěrečné třetině podařilo otočit zápas na svou stranu, když se o rozhodující trefu utkání postaral Duehr, jehož zakončení do vlastní brány nasměroval Schmidt. Flames poté ještě přidal pojistku v podobě třetí branku, kterou obstaral Zadorov.

Calgary Flames tedy v přímé bitvě o play off porazili Winnipeg Jets 3:1 a svého soka v tabulce bodově dorovnali. Tryskáči však stále ještě mají jedno utkání k dobru.
59:44'
Totéž se povedlo i Lindholmovi, a tak už domácí hokejisté zřejmě další akci ani nestihnout.
59:29'
Tanev jen obloukem vyhazuje touš mimo obranné pásmo Calgary.
59:02'
Toffolimu se podařilo dostat puk alespoň do středního pásma.
58:53'
Rick Bowness (WPG) si bere svůj oddechový čas.
58:53'
Morrissey vystřelil z modré čáry a jeho pokus Markström vyrazil jen na pravou stranu, kde stál Scheifele, který ihned zkoušel střílet z velkého úhlu, ale brankář Calgary se stihl přesunout.
58:48'
Až nyní míří Hellebuyck na střídačku a domácí hrají v šesti!
58:16'
Ehlers jel zcela sám na hostující klec, ale jeho rychlou střelu Markström skvěle vytáhl mimo svou bránu!
57:55'
A další střel směrem na domácí klec, kterou tentokrát obstaral Lučić a Hellebuyck tentokrát touš udržel ve své výstroji.
57:28'
Hostujícím hokejistům se daří držet svého soupeře co nejdále od Markströma a Winnipegu už se čas hodně krátí.
56:58'
Kadri hned po přejetí modré čáry vyslal svou střelu na Hellebuycka, který touš vyrazil za bránu Winnipegu.
56:27'
Calgary se podařilo vyvézt puk do svého útočného pásma, kde ho hosté odevzdali svému soupeři.
56:17'
Morrissey ještě na konci svého dlouhé střídaní vyslal střelu bekhendem, která se zastavila mezi kruhy, kde se k puku dostal Lowry a jeho pokus už prošel několika hráči, ale Markström byl na svém místě a touš má ve své moci. Následně se znova strhla další potyčka.
55:16'
Hned po vyhraném vhazování si Morrissey sjel podél levého mantinelu a zkoušel prostřelit Markströma na bližší tyč, ale opět neuspěl.
55:12'
Tak to byla obrovská šance domácích, když se kotouč dostal před bránu Calgary, kam si sjel Morrissey, ale obránce Winnipegu zde selhal, když se mu ani nepodařilo protlačit touš za ležícího Markströma.
54:51'
Pionkova střela byla sražena na levou stranu, kde byl připravený Ehlers a jeho po lede kryje Markström.
54:21'
Calgary pouze posílá puk přes všechny čáry na zakázané uvolnění.
53:51'
Domácí hokejisté nyní pouze nahodili touš směrem na hostujícího brankáře, jenž raději schovává puk do své výstroje.
53:35'
Scheifele nahrával zpoza hostující klece Connorovi, ale tento pas se nakonec dostal na zcela volného Lowryho, jenž však ve velké příležitosti minul!
53:04'
Schmidt vyslal dlouhý pas na útočnou modrou Duboisovi, jenže tomu ujel kotouč z hole.
52:31'
Winnipeg neuspěl se svou ofenzivní snahou, a tak se do útoku dostali hosté, kde si Hellebuyck musel poradit se střelami Toffoliho a Mangiapaneho.
51:41'
Ehlersův křižný pas skončil hned na prvním bránícím hráči Calgary, když Coleman svou holí vyrazil touš do středního pásma.
50:40'
Calgary právě vstřelilo branku!
Plameny odskakují na rozdíl dvou branek! Huberdeau po levé straně zavezl touš do útočného pásma, kde poté nahrál do druhé vlny NIKITOVI ZADOROVI, jenž se z hranice levého kruhu trefil parádně do vzdálenější šibenice domácí klece. Tohle je hodně důležitá branka pro Calgary. Asistence: Jonathan Huberdeau, Andrew Mangiapane.
49:58'
Ehlers v útočném pásmu posunul touš pod sebe Naměstnikovovi, jehož střela po ledě skončila někde pod betony Markströma.
49:23'
Duehr v útočném pásmu nahrával na střed připravenému Lučićovi, avšak do tohoto pasu vložil svou hůl Wheeler.
49:03'
Hosté ještě rychle po vyhraném vhazování dostali touš na modrou, odkud vypálil Weegar, ale touš míří do lapačky Hellebuycka. Dillon už je zpět ve hře.
48:57'
Vhazovat se ještě bude po levici Hellebuycka, ale už to vypadá, že ani v tomto případě se Calgary přesilovou hru nepodaří využít.
48:40'
DeMelo odpaluje puk z obranného pásma Winnipegu.
48:25'
Mäenalen vyvezl touš do útočného pásma, kde jej nakonec obral o kotouč Ritchie.
48:10'
Švédský brankář znova musí za svou klec.
47:47'
Winnipeg velmi dobře získal puk a domácí hokejisté jej posílají až k Markströmovi.
47:26'
Mäenalen trochu zatlačil na Anderssona, který jej trefil a od domácího hráče se touš odrazil do hlediště.
47:20'
Andersson na modré čáře nabil Toffolimu, avšak Hellebuyck jeho střelu viděl a bez větších potíží chytá touš svou lapačkou.
47:01'
Calgary dostává už svou šestou přesilovou hru v utkání, jelikož na trestnou lavici míří Brendon Dillon (WPG).
46:49'
Naopak to bylo Calgary, které se dostalo do svého útočného pásma, kde však byla střela Mangiapaneho zblokována mimo hrací plochu.
46:28'
Domácí publikum se snaží povzbudit své oblíbence, ale Jets se zatím nemohou dostat do útočného pásma.
45:55'
Ehlers v útočném pásmu nahrál Dillonovi, který však zřejmě nevěděl co má s pukem dělat, a tak jej pouze odevzdal za bránu Calgary.
45:20'
Hned po vhazování si na modrou čáru sjel Ehlers a jeho velká rána jen těsně minula hostující klec.
45:12'
Dlouhý pas Colemana pouze proletěl přes celé kluziště na zakázané uvolnění.
45:04'
Winnipeg se hned pokoušel vyrovnat stav utkání, ale střela Duboise byla přizvednuta Anderssonem do ochranné sítě.
44:08'
Flames otáčejí stav utkání na svou stranu! Nahození Zadorova z modré čáry se dostalo za bránu Winnipegu, kde touš sebral WALKER DUEHR, jenž ho chtěl zasunout za Hellebuycka, což se mu nakonec i podařilo, ale s pomocí obránce Schmidta, protože od jeho hokejky se touš odrazil za záda domácího brankáře. Asistence: Nikita Zadorov, Trevor Lewis.
43:51'
Až v závěru přesilové hry přichází střela Ritchieho z levého kruhu, kterou Hellebuyck chytá svou lapačkou.
43:28'
Hosté si konečně alespoň přihrávají ve svém útočném pásmu, ale zatím je to bez střely.
43:06'
Flames se zatím nemohou usadit ve svém útočném pásmu.
42:33'
Andersson se stále od domácích fanoušků dočkává bučení a ti jsou nyní ještě šťastnější, když právě tento obránce ztratil touš a Winnipeg díky tomu vyhazuje touš.
42:11'
Přihrávku Huberdeaua ukořistil Lowry a domácí hokejisté následně dostali touš přes všechny čáry.
41:58'
Vladislav Naměstnikov (WPG) na začátku druhé třetiny oslabuje svůj tým, když ruský brankář dostává dvě minuty za podrážení.
41:37'
Wheeler parádně našel mezi kruhy volného Ehlerse, jenže do jeho střely se skvěle položil bránící Stecher.
41:08'
Coleman zaskočil na modré čáře místo Weegara a ihned odtud vyslal svou tvrdou ránu, kterou Hellebuyck vyrazil mimo bránu Winnipegu.
40:47'
Naopak mnohem nebezpečnější byla první útočná akce Calgary, když Hellebuyck nakonec střelu Taneva vyrazil mimo hrací plochu.
40:08'
Hned na začátku třetí třetiny domácí hokejisté nahodili touš směrem na Markströma, který ho schovává do své lapačky.
40:01'
Statistiky po druhé třetině

Střely na bránu: 21:20
Zblokované střely: 4:6
Hity: 20:27
Vyhraná vhazování: 23:17
Ve druhé třetině už bylo mnohem více vidět o kolik v tomto zápase obě týmům jde, když to mezi oběma celky bylo mnohem více vyhrocené. Calgary se navíc ve druhé části podařilo vyrovnat stav utkání.

Plamenům sice nejprve nebyla uznána branka Zadorova, když domácí trenér Bowness uspěl se svou coach challenge, ale o pár minut později přeci jen srovnal Mangiapane.

Calgary však potřebuje v tomto utkání vyhrát v základní hrací době, aby tak hosté kompletně vymazali svou bodovou ztrátu na domácí celek. Uvidíme tedy co přinese poslední třetina.
40:00'
39:39'
Connorova střela z modré čáry byla před bránou Calgary lehce tečována Lowrym a touš následně jen proklouzal těsně vedle hostující klece.
39:08'
Zadorov na modré čáře nahrál Stecherovi, jehož nahození bylo zastaveno ještě před Hellebuyckem.
38:18'
Andersson se pozice obránce dostal až za bránu Winnipegu, odkud zkoušel přihrát před Hellebuycka, ale neuspěl.
37:43'
Lučić se pokoušel nahrát puk před bránu Winnipegu, kam si najížděl Duehr, ale tento pas překazil vracející se Connor.
37:01'
Hanifin poslal Kadrimu hodně těžkou přihrávku, která se mu navíc zapletla mezi bruslemi a domácí díky tomu dostali touš ze svého obranného pásma.
36:30'
Flames dlouho drželi kotouč ve svém útočném pásmu, kde se spíš bojovalo kolem mantinelu až se touš dostal na modrou k Zadorovi, jehož střela končí ve výstroji Hellebuycka.
35:45'
Pionkovo nahození z modré čáry bylo ztečováno mimo bránu Calgary.
35:18'
Connor zavezl puk do útočného pásma, kde ho velmi dobře přenechal za sebou Scheifelemu, jenž se do něj pořádně opřel a Markström jen vyrazil touš vedle sebe, kde se k němu dostal Morrissey, ale jeho dorážku nakonec lapil svým skokem hostující brankář!
34:36'
Flames nahodili touš směrem na Hellebuycka, který ho schoval do své lapačky. Po reklamní pauze se tedy bude vhazovat v obranném pásmu Winnipegu.
34:18'
Ritchie dojel vyhozený kotouč, aby se nepískalo zakázané uvolnění, ale následně neměl komu přihrát, když v útočné třetině neměl žádnou podporu od spoluhráčů.
33:42'
Stecher zavezl touš do útočného pásma, kde se však puk od jednoho z domácích hráčů odrazil mimo hrací plochu.
33:25'
Calgary se hnalo do svého útočného pásma, ale snaha hostů skončila na útočné modré, kde se Flames dostali do ofsajdu.
33:12'
Lewis se tedy vrací zpět do hry a uvidíme, jak dlouho tentokrát vydrží plný počet hráčů na obou stranách.
32:48'
Útočná snaha domácích hokejistů končí střelou z modré čáry Pionka, kterou Markström vyrazil přímo před sebe a následně schoval touš pod svou lapačku.
32:24'
Dubois vyslal z pravé strany schovanou střelu, která Markströma zasáhla do jeho betonu.
31:42'
Ehlersova střela z pravého kruhu skončila na Weegarovi a Huberdeau následně mohl vyhodit touš přes všechny čáry.
31:12'
A znova se vylučuje, když je to tentokrát na hostující straně Trevor Lewis (CGY), jenž si odsedí dvě minuty za hrubost.
31:12'
Scheifele zavezl touš do útočného pásma, kde nakonec nahrával na modrou Morriseymu, jehož rána končí na betonech Markströma.
30:42'
Ani tuto přesilovou hru tedy Flames nevyužívají, když v jejím závěru ještě střílel Kadri, ale Hellebuyck touš vyrazil vedle sebe a následně puk přikryl lapačkou.
29:55'
Andersson nahrál do levého kruhu Lindholmovi, jehož pohotovou střelu Hellebuyck vyrazil.
29:32'
Lowry ve vlastním oslabení vyrazil do útoku, kde z levého kruhu vystřelil a Markström jeho střelu vykopl svým betonem.
29:10'
Kadri se pokoušel překonat Hellebuycka střelou z hodně velkého úhlu, která jen zaletěla do lapačky domácího brankáře.
28:56'
Hosté na pravé straně útočného pásma ztratili kotouč a Stenlund jej následně ihned poslal přes všechny čáry.
28:42'
Calgary si zahraje přesilovou hru, protože dvě minuty za hákování dostává Dylan Samberg (WPG).
28:20'
Hellebuyck si musel poradit s ránou od modré čáry, kterou na něj vyslal Coleman.
28:08'
Přesilová hra Winnipegu je u svého konce. Domácí navíc zahráli kotouč vysokou holí, takže se po reklamní pauze bude vhazovat ve středním pásmu.
27:52'
Weegar dokázal podél mantinelu dostat touš alespoň do středního pásma.
27:10'
Wheelerovi ujel puk z hole, čehož využil Zadorov, který touš odpálil od svého brankáře.
26:47'
Calgary se znova podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.
26:24'
Po zblokované střele Connora se kotouč dostal za bránu Calgary, odkud ho hostující hokejisté vyhodili přes všechny čáry.
26:06'
Hned po vyrovnávají brance se strhla potyčka mezi Chrisem Tanevem (CGY) a Pierrem-Lucem Duboisem (WPG), jenž si tam ještě něco slovně vyřizoval s Jacobem Markströmem (CGY).

Domácí útočník nakonec dostal dvě minuty za nesportovní chování a hrubost. Tanev dvě minuty za hrubost, Markström za nesportovní chování a Winnipeg nakonec bude ještě hrát přesilovou hru, protože hostující střídačka ještě dostává dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě, kteří se následně zapojili do potyčky.
26:06'
Nedáš dostaneš tedy opět platilo, protože do útoku dvou na jednoho ihned šli hostující hokejisté, kde nakonec Backlund nahrál ANDREW MANGIAPANEMU, jehož pohotová střela končí vyrovnávající brankou. Asistence: Mikael Backlund.
25:58'
Po obrovské hrubici Huberdeaua šli domácí ve dvou na jednoho, kde Scheifele nahrával Duboisovi, ale jeho vychytal Markström.
25:00'
Markström jel za svou klec pro nahozený kotouč, jenže zde hostující brankář upadl, čehož mohl využít Niederreiter, který ihned přihrával Appletonovi, ale toho už hosté ubránili.
24:38'
Po hodně dlouhém přezkoumávání je nakonec branka Calgary neplatná, a tak se stále pokračuje za těsného vedení domácích.
24:38'
Rick Bowness (WPG) si však bere svou coach challenge, jelikož se domnívá, že Ritchie při své průjezdu trefil Hellebuycka, jenž tak poté nemohl zasáhnout proti dorážce Zadorova.
24:38'
Po chybě Mäenalanena a modré čáře se kotouč příhodně odrazil do úniku Ritchiemu, jehož střelu ještě Hellebuyck betonem vyrazil mezi kruhy, kde zrovna dojížděl NIKITA ZADOROV, jenž už poslal touš do domácí klece. Asistence: Nick Ritchie.
24:10'
Ehlers ve velké rychlosti najel do útočného pásma, kde však zamířil hned mezi čtyři hráče Calgary, kteří jej o kotouč připravili.
23:23'
Zadorova střela byla sražena Hellebuyckem za bránu Winnipegu, odkud ho hned vracel zpět Lindholm, ale touš skončil pod betony domácího brankáře.
22:10'
Calgary tedy ani třetí přesilová hra nepomohla k tomu, aby hosté vstřelili svou první branku v utkání.
21:52'
Calgary poté vyrazilo do rychlého protiútoku, který hostům vůbec nevyšel a díky tomu jel zapomenutý Schmidt sám na Markströma, jenž však jeho kličku do forhendu fantasticky vykopl svým betonem.
21:35'
Schmidt se dostal do útoku z pozice obránce, ale u brány Calgary už zřejmě neměl síly, když jej dojel Hanifin, jenž ho poslal k ledu.
21:01'
Lowry vyvezl puk až do útočného pásma Winnipegu, kde i otestoval Markströma, jenž touš následně ihned předal svým spoluhráčům.
20:40'
Z levé strany zkusil vystřelit Lindholm a jeho pokus Hellebuyck vyrazil mimo svou klec.
20:16'
Calgary sice nahodilo puk do svého útočného pásma, ale domácí hokejisté jej odtud ihned vyhodili.
20:01'
Statistiky po první třetině

Střely na bránu: 9:7
Zblokované střely: 2:4
Hity: 10:16
Vyhraná vhazování: 13:9
Začátek tohoto důležitého zápasu byl narušen hned několika přesilovými hrami, které nakonec i vedli k jediné brance, když se lehce za polovinou první části prosadil domácí Connor.

Uvidíme, jak moc hostujícím hokejistům pomůže to, že druhou třetinu začnou svou třetí přesilovou hrou v utkání.
20:00'
20:00'
Plameny začnou druhou třetinu přesilovou hrou, protože dvě minuty za podrážení dostává Dylan DeMelo (WPG).
19:48'
Dubé se s rohu kluziště snažil dostat kotouč na Lindholma, ale tento pas nakonec domácí obrana zablokovala.
19:14'
Hanifin chtěl nahodit touš do útočného pásma Calgary, jenže kotouč letěl příliš vysoko a zamířil až do ochranné sítě.
18:31'
Scheifele si ve středním pásmu sebral puk a najel s ním až do útoku, kde z velmi dobré pozice nevolil střelu, ale nepřesnou přihrávku směrem na Connora, kterou jen sebrali obránci Calgary.
17:55'
Huberdeau možná trochu zbytečně z levého kruhu místo střely volil pas mezi kruhy, který Dillon zblokoval do rohu kluziště.
16:59'
Duehrovo nahození od pravého mantinelu zkoušel tečovat Lučić, ale hostující útočník neusměrnil touš mezi tři tyče.
16:43'
Weegarovu střelu z modré čáry Hellebuyck vyrazil pouze před sebe, kde naštěstí pro domácí tým zrovna nebyl nikdo z hostujících hráčů.
16:21'
Toffoli byl v útočném pásmu dříve než jeho spoluhráč s pukem, takže je dašlí ofenzivní snaha hostů ukončena kvůli ofsajdu.
16:16'
A tak se Jets vydali do rychlého protiútoku, který se svou střelou ukončil Naměstnikov, jenž poslal touš přímo do lapačky Markströma.
16:05'
Coleman ze středního pásma obloukem nahodil touš směrem na Hellebuycka, který skákající touš jen posunul na své obránce.
15:22'
Dubois se hnal s pukem do útočného pásma, kam se však nedostal, protože už ve středním pásmu mu vysekl touš z hole Weegar.
14:38'
Lewis nahodil touš do útočného pásma, kde ho dojel Duehr, který chtěl ihned z úhlu překvapit Hellebuycka, ale tato střela se až k domácímu brankáři nedostala.
13:56'
Appleton dokázal dostat puk na modrou čáru k Dillonovi, jehož střela končí hned na prvním hráči Calgary.
13:27'
Další ofenzivní snaha Calgary končí hvizdem čárového rozhodčího, jenž signalizoval ofsajdové postavení, ale toho si hosté nevšímali, a tak přišlo přerušení hry.
13:02'
Flames poté hned po přejezdu útočné modré vystřelili touš směrem na domácí klec, kde si Hellebuyck připisuje vcelku snadný zákrok.
12:55'
Connor poslal Scheifelemu hodně obtížnou přihrávku, kterou Scheifele nezpracoval a touš se odrazil na hostující hokejky.
12:16'
Domácí hokejisté si nahráli kotouč rukou, což udělali přímo před hlavním rozhodčím, a tak je hra přerušena a po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.
11:42'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Jets využívají přesilovou hru! Ehlers dostal přihrávku na levou stranu a ihned odtud vyslal křižný pas na KYLE CONNORA, jenž pohotovou střelou na bližší tyč prostřelil Markströma. Asistence: Nikolaj Ehlers, Pierre-Luc Dubois.
11:28'
Calgary se podařilo dostat puk z obranného pásma.
11:07'
První polovina dlouhého trestu Lučice je u svého konce, když jí zakončil svou nepřesnou střelou Wheeler.
10:16'
Calgary opět dostalo puk do svého útočného pásma, kde Lewis sbírá cenné vteřiny v rohu kluziště.
09:42'
Backlund sebral kotouč Connorovi a následně jej vyvezl až do útočného pásma, kde puk nahodil směrem na Helleybucka.
09:23'
Domácím se nevydařil přechod přes útočnou modrou, kde se domácí hokejisté dostali do ofsajdu.
09:14'
Calgary své dlouhé oslabení začíná vyhraným vhazováním a Hanifin následně vyhazuje touš přes všechny čáry.
09:07'
Opět se bude vylučovat, protože čtyři minuty za vysokou hůl dostává Milan Lučic (CGY).
08:26'
Samberg nyní doslova zakopl o čárového rozhodčího, čehož málem využil Ritchie, který se však s pukem dostal za bránu Winnipegu, odkud se mu nepodařilo nahrát před Hellebuycka.
07:54'
V závěru přesilové hry Winnipegu ještě z modré čáry střílel Morrissey, jehož střela zaletěla přesně do lapačky Markströma. Následuje komerční přestávka.
07:41'
Plameny chtěli vyhodit puk z obranného pásma, ale ten byl nakonec tečován až mimo hrací plochu.
07:16'
Wheelerovi se podařilo nahrát z pravé strany kotouč do levého kruhu Niederreiterovi, jenž si však puk ještě zpracovával a díky tomu měl Markström dostatek času na přesun a následné vyražení kotouče mimo svou klec.
06:52'
Calgary se podařilo získat puk a hostující hokejisté jej ihned posílají co nejdále od své brány.
06:32'
Morrissey nahrál do pravého kruhu Connorovi, jehož pohotovou střelu skvěle vyrazil Markström.
06:00'
Domácí hokejisté jsou již kompletní a Winnipeg si tedy zahraje svou první přesilovou hru.
05:51'
V závěru přesilové hry Flames přichází první vyloučení na hostující straně, protože dvě minuty za krosček dostává Nick Ritchie (CGY).
05:13'
Flames chtěli nahodit puk do útočného pásma, ale ten se od plexiskla odrazil mimo hrací plochu.
04:55'
Winnipegu se podařilo zaútočit ve vlastním oslabení, když Jets jeli ve dvou na jednoho, kde celou akci řešil svou střelou Appleton, jenž však minul hostující klec.
04:29'
Dillonovi se podařilo ukořistit přihrávku Anderssona a následně domácí obránce touš vyhodil.
03:57'
Domácí však jdou znova do čtyř, protože Josh Morrissey (WPG) vyhodil touš z obranného pásma do hlediště a obránce Jets tedy dostává dvě minuty za zdržování hry.
03:44'
Winnipeg tedy ubránil své první oslabení bez inkasované branky a Dubois se vrací zpět do hry.
03:26'
Huberdeau nahrál zpoza klece Ritchiemu, jehož okamžitá střela skončila ve výstroji domácího brankáře.
03:02'
Andersson vypadá, že je v pořádku po předchozím střetu, když je na ledě a domácí publikum mu to svým bučením dává hodně najevo.
02:40'
Calgary nedokázalo projít přes útočnou modrou, kde se hostující hokejisté dostali do ofsajdu.
02:21'
Weegarova střela z modré čáry trefila Mangiapaneho, jenž stál před Hellebuyckem a Winnipegu se následně podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.
01:50'
Tryskáči vyhráli následné vhazování a kotouč ihned letí co nejdále od jejich brankáře.
01:44'
Pierre-Luc Dubois (WPG) hodně nepříjemně poslal Anderssona do mantinelu a za své počínání nakonec dostává dvě minuty za vražení na hrazení, ikdyž hosté by chtěli určitě vyšší trest.
01:34'
Dubois zavezl touš do útočného pásma, kde se z pravého kruhu pokoušel nahrát mezi kruhy, ale tento pas byl hodně nepřesný.
01:08'
Flames vyhráli následné vhazování a z modré čáry ihned vystřelil Stecher, jehož pokus zaletěl přesně do výstroje domácího brankáře.
01:04'
Tanev ze středního pásma jen nahodil kotouč směrem na Helleybucka, který ho chtěl nejprve rozehrát, ale nakonec raději přerušil hru.
00:18'
Domácí hokejisté se hned pustili do útoku, ale Calgary se jejich první útočnou snahu podařilo zastavit.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – Morrissey, DeMelo, Dillon, Pionk, Samberg, Schmidt – Connor, Dubois, Scheifele – Ehlers, Naměstnikov, Wheeler – Niederreiter, Lowry, Appleton – M. Barron, Stenlund, Mäenalanen.
Trenér: Rick Bowness

Calgary Flames: Markström (Vladař) – Weegar, R. Andersson, Hanifin, C. Tanev, Zadorov, Stecher – Dubé, E. Lindholm, Toffoli – Huberdeau, Backlund, Mangiapane – N. Ritchie, Kadri, Coleman – Lučić, Lewis, Duehr.
Trenér: Darryl Sutter

Rozhodčí: Hebert, Kozari – Barton, Galloway.
Přímý souboj o play off

I tak se dá popsat nadcházející střetnutí mezi Winnipegem a Calgary, protože v boji o poslední místenky do play off jsou právě tyto dva celky na hraně. Pouhé dva body totiž dělí osmé Tryskáče a deváté Plameny.

V předcházející noci Calgary nevyužilo toho, že na domácím ledě hrálo s se slabým Chicagem, se kterým nakonec Flames těsně prohráli a tím pádem mají oproti Winnipegu o jedno utkání odehráno více. Calgary tedy proti Jets nemůže brát nic jiného než výhru v základní hrací době, pokud ještě svěřenci Darryla Suttera chtějí pomýšlet na vyřazovací boje.
Vítám vás u jednoho ze tří utkání, které s v noci ze středy na čtvrtek odehrají. Zde se konkrétně podíváme do Kanady, kde proběhne přímá bitva o play off mezi Winnipegem Jets a Calgary Flames. Zápas startuje něco málo po půl druhé ranní.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.