NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Detroit - 1. dubna 2023   02:00

Ukončeno
Winnipeg
Winnipeg
06:56' Connor (Dillon, Scheifele) • 11:57' Wheeler (Ehlers, Naměstnikov) • 13:34' Scheifele (Pionk, Connor) • 21:20' DeMelo (Appleton, Lowry) • 33:42' Niederreiter (Appleton, DeMelo) • 45:07' Ehlers (Wheeler, Naměstnikov)
6:2
(3:0, 2:0, 1:2)
Detroit
Detroit
50:41' Perron  (Seider, Larkin) • 51:02' Veleno  (Luff, Erne)
Winnipeg
Sestavy:
Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Pionk, Dillon (A), Samberg, Schmidt, Stanley – Scheifele (A), Connor, Dubois – Wheeler, Naměstnikov, Ehlers – Lowry (A), Niederreiter, Appleton – Kuhlman, M. Barron, Stenlund.
Rozhodčí
Chmielewski, Rooney – Johnson, Toomey
Canada Life Centre, Winnipeg
14389 diváků
Detroit
Sestavy:
Hellberg (Nedeljkovic) – Seider, Walman, Chiarot (A), Määttä, Lindström, Oesterle – Perron, Larkin (C), Kubalík – Copp (A), P. Suter, Raymond – Luff, Veleno, Erne – Chiasson, Berggren, Czarnik.
Přenos se aktualizuje automaticky

Statistika
Střely na bránu: 29 – 25 | Přesilová hra: 0/3 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 6

Kdo se postavil do brankoviště?
Connor Hellebuyck (WPG) 23 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92%, odchytal 59:56
Magnus Hellberg (DET) 23 zákroků, 6 OG, úspěšnost 79,3%, odchytal 60:00

Česká a slovenská stopa
Dominik Kubalík (DET) 0+0, -2 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:45

Tři hvězdy utkání
1. Nikolaj Ehlers (WPG) 1+1
2. Nino Niederreiter (WPG) 1+0
3. Dylan DeMelo (WPG) 1+1
Winnipeg předvedl v domácím utkání proti Detroitu parádní výkon a postupně se dostal až do vedení 6:0, na čemž se podílelo hned šest střelců! V 50. a 51. minutě sice v rozmezí jen 21 sekund dokázali hokejisté Detroitu dvakrát skórovat, ale jednalo se jen o kosmetickou úpravu skóre. Pro Winnipeg se jedná o důležité vítězství, odskočil díky němu v Západní konferenci devátému Calgary na rozdíl čtyř bodů a bude nyní doufat, že Flames padnou na ledě Vancouveru.
Konec zápasu.
59:19'
Winnipeg nepřipouští v závěru utkání žádné ohrožení vlastní branky. Drží puk poblíž útočného pásma a zastavilo ho až postavení mimo hru.
58:37'
Barron z levého kruhu sice cíl trefil, ale Hellberg srazil kotouč na zadní mantinel. A hostům se daří dostat následně puk do středního pásma.
58:05'
Domácí drží útočné pásmo a hledají dobrou střeleckou pozici. DeMelo od modré čáry míjí svůj cíl.
57:28'
Přečíslení dvou proti jednomu domácím nakonec nevyšlo! Ehlers sice našel Wheelera křižným pasem na pravé straně, ale Wheelerovo protečování skončilo pouze na zadním mantinelu.
56:37'
Po Czarnikově nepřesném zakončení se domácí Dubois snažil o rychlý protiútok podél pravého mantinelu. Přes posledního hráče Detroitu se ale nedostal.
55:30'
Domácí Pionk nutí po delší době k ostrému zákroku Hellberga. Prudká střela od modré čáry se stala kořiští hostujícího gólmana.
55:10'
Chiarotova střela od levého mantinelu z ostrého úhlu nenadělala Hellebuyckovi problémy. Brankář Winnipegu přerušuje hru.
54:34'
Walmanovo zakončení prosvištělo kolem brankoviště. Krátce poté rozhodčí přerušuje hru kvůli domnělému zranění jednoho z hráčů. Byl tam zásah kotoučem do jednoho z bránících hokejistů. Komerční pauza.
54:25'
Zblokovaná rána Seidera. Wheeler při bloku přišel o hokejku.
53:59'
Jednoznačně se zlepšil pohyb hráčů Detroitu, kteří hrají nyní velmi dobře. Kdyby tak hráli po celé utkání, kdo ví, jaký by byl teď výsledek.
53:18'
Rychlá střela Luffa po vyhraném vhazování v útočném pásmu. Hellebuyck byl připraven a kotouč odvrací.
53:14'
Kotouč končí v hledišti. Komerční pauza.
53:05'
No, to mohlo být ještě zajímavé! Dylana Larkina ale z levé strany zastavila tyč Hellebuyckovy brány!
52:36'
Čas rychle plyne. Pro Winnipeg je to navíc usnadněné tím, že drží puk daleko od své klece. Niederreiter se pokusil o překvapivou střelu z ostrého úhlu, Hellberg si ale puk za záda nesrazil.
51:32'
Domácí nutně potřebují zvýšit aktivitu a okamžitě tak také činí. Tlačí se do útočného pásma a zastavují nečekaný nápor Detroitu, který sice reálnou šanci na obrat nemá, ale dva góly rychle po sobě jsou pro Red Wings velkým povzbuzením.
51:02'
Detroit právě vstřelil branku!
Tak to bylo rychlé! Luffova střela od modré čáry propadla do brankoviště Winnipegu, poblíž něhož operoval JOE VELENO. Tomu se povedlo ke kotouči prodrat a doklepnout jej do brány. Asistence: Matt Luff, Adam Erne.
50:41'
Detroit právě vstřelil branku!
Red Wings využívají přesilovou hru! DAVID PERRON vypálil od modré čáry, kotouč byl dvakrát tečován a skončil za zády bezmocného Hellebuycka. Asistence: Moritz Seider, Dylan Larkin.
50:07'
Jets trochu pošetřili čas, než vyhodili až do obranné třetiny Detroitu.
49:54'
Začíná přesilovka Detroitu. Puk ale zatím mají v držení domácí hokejisté.
49:48'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Neal Pionk – 2 min., nedovolené bránění.
49:25'
Winnipeg se znovu musel vrátit pro kotouč až do svého pásma.
48:57'
Kotouč prosvištěl při kombinaci domácích přes všech pět hráčů ve velké rychlosti. To bylo možná i důvodem, proč nakonec puk zaplul k zadnímu mantinelu a hosté posléze úspěšně vyhodili.
48:18'
Red Wings poslali kotouč mimo své pásmo.
47:54'
Komerční pauza.
47:54'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
David Perron – 2 min., krosček.
47:32'
Samberg a Scheifele se v útočném pásmu Winnipegu marně snažili prosadit, jejich střely byly zblokované. Bude se ale vylučovat na straně Detroitu. Domácí mají výhodu.
46:23'
Detroit se dál snaží útočit a zoufale touží po překonání Hellebuycka. Alespoň malou útěchu se snaží hosté najít v dnešním souboji, ve kterém se herně trápí.
45:44'
Erneho střelecký pokus z pravého kruhu jde jen do zadního mantinelu.
45:07'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Byť tlak měli v posledních minutách hosté, z gólu se radují domácí. Po rychlém přechodu do útočného pásma se sice napřed před brankou neprosadili Naměstnikov a Wheeler, ale pak se do akce vrhnul NIKOLAJ EHLERS, jenž využil odrazu po zakončení Wheelera a poslal kotouč za záda Hellberga, který už dávno nebyl v ideálním postavení. Asistence: Blake Wheeler, Vladislav Naměstnikov.
44:49'
Druhé zakázané uvolnění Winnipegu v tomto utkání.
43:38'
Asi nejkrušnější chvíle pro Hellebuycka v utkání. Hosté si vytvořili tlak a přestože na branku nevystřelili, vykombinovali defenzivu soupeře, dokonce si položili Hellebuycka, ale zakončení z pravé strany zastavila boční síť, načež druhý pokus o zakončení už skončil u ležícího brankáře Winnipegu, který se doplazil ke své tyči a Sutera zastavil.
43:09'
Nezachycený pas ústí v icing domácího celku.
42:45'
Detroit se snaží útočit. Winnipeg má komfortní náskok a jeho pohyb není tak dravý jako v předchozích dvou třetinách, díky čemuž se Detroit přeci jen dostává více do hry. Hellebuyck si připisuje další zásah po střele Erneho zpoza kruhů.
42:08'
Kotouč skončil po zblokované střele Seidera v ochranné síti.
42:02'
Naopak Chiasson se z levé strany trefil. Jeho bekhend ovšem Hellebuycka výrazněji neohrozil.
41:39'
Kubalík se mezi kruhy snažil ohrozit branku Winnipegu, ale neseřídil si dobře svou mušku!
41:15'
Larkin se nedostal k útočné modré čáry, nahodil raději puk směrem na Hellebuycka, pro něhož je to další z řady jednoduchých zákroků.
40:39'
Connor výborně přihrál před branku Appletonovi, jehož protečování ale zaplulo jen k zadnímu mantinelu.
40:01'
Začala třetí třetina.
Další třetina začne přibližně v 03:52.
Winnipeg ve druhé třetině zvýšil své vedení už na 5:0. Svými trefami se o to postarali Dylan DeMelo a Nino Niederreiter. Domácí vedou také ve střelách na branku a to v poměru 21-11.
40:00'
Druhá třetina skončila.
39:57'
Ještě se v samém závěru dostal do příležitosti Stenlund, jenž pronikl do útoku po pravém křídle, ale z pravého kruhu netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
39:01'
Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Začala poslední minuta druhé třetiny.
37:31'
Chiarot se napřáhl od modré čáry, jeho projektil ale nabral až moc velkou výšku a kotouč bránu soupeře přeletěl.
37:05'
Erneho protečování před brankovištěm po vyhraném buly se zastavilo o beton Hellebuycka.
36:59'
Veleno se po přejetí útočné modré čáry nedokázal prosadit. Jeho střela byla sražena až do ochranné sítě.
36:07'
Hostující Berggren zkusil štěstí od modré čáry, Hellebuyck má puk pod kontrolou ve své moci a přerušuje hru. Komerční pauza.
35:30'
Byť hosté vyvezli puk do bezpečí, Winnipeg se velmi rychle zase vrátil do útoku. Dubois mezi kruhy protečoval puk směrem na Hellberga, jenž jej betonem srazil do strany.
34:48'
A další střela Barrona, tentokrát byla zblokována Walmanem. Hellberg je stále bez hole.
34:33'
Obrovská šance domácích! Hellberg skončil po zakončení Kuhlmana vleže v brankovišti a bez hole. Rukama a nohama se snažil zmenšit prostor ke střele Barrona, na něhož zívala odkrytá branky, z pravé strany brankoviště. Barron však napálil jen boční síť!
33:42'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Změnil to NINO NIEDERREITER! Domácí předvedli rychlý přechod z vlastního pásma a Niederreiter, který byl prvně při zakončení vychytán Hellbergem, se dostal zpět ke kotouči a dorazil vlastní střelu po přehození puku do bekhendu před brankovištěm! Asistence: Mason Appleton, Dylan DeMelo.
32:40'
Hra se přenáší ze strany na stranu. Oba týmy se snaží nyní vytvořit nějakou smysluplnou akci, hraje se ale bez střelby.
31:41'
Copp se prodral ke střele zpoza levého kruhu, Hellebuyck měl na kotouč dobrý výhled a zastavuje hru. Dál drží čisté konto.
31:30'
Hrála se další z řady dlouhých pasáží bez přerušení. Hru zastavila až přihrávka rukou v útočném pásmu Winnipegu. Komerční pauza.
29:54'
Ehlers přinutil Hellberga k zákroku. Hostující gólman si se střelou z prostoru před brankovištěm poradil a odrazil kotouč mimo nebezpečný prostor.
28:55'
Winnipeg vede takřka v polovině utkání 14-8 na střely. Mnohem podstatnější je ale skóre 4:0 na góly.
28:02'
Hra je přerušena v obranném pásmu Detroitu. Komerční brejk.
27:35'
Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. Niederreiter se prodral na pravou stranu brankoviště, ale svým zakončením pouze zlomil hůl soupeři.
26:09'
Hra se přesunula na opačnou stranu kluziště. Maatta pálil od modré čáry a Hellebuyck si připsal osmý zásah.
25:50'
Wheeler se dostal před brankovištěm k šanci, střílet ale musel z bekhendu a nepřehodil připraveného Hellberga.
25:18'
Pionk vypálil od modré čáry přímo do Hellberga, který si připsal svůj desátý zákrok v utkání.
24:11'
Scheifele v útočném pásmu ztratil kotouč a dal šanci hostům k tomu, aby si zaútočili. Walman nakonec ale jen nahodil na Hellebuycka a odešel střídat.
23:41'
Domácí se dopustili icingu. Vhazovat se bude před Hellebuyckem.
23:25'
Nahození Seidera ze středního pásma doletěla k Hellebuyckovi, jenž kotouč bez obtíží odvrací do strany.
22:18'
Po hodně dlouhé době musel zasahovat Hellebuyck. Domácí brankář, který v první třetině měl dobrých devět minut zcela volno a mohl jen sledovat dění na hřišti, zastavil dalekonosnou střelu Berggrena.
21:20'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Jets ovšem ke skórování přesilovku nepotřebují! DYLAN DEMELO vypálil zpoza levého kruhu na bližší tyč a obstřelil vyrážečku brankáře Hellberga, jenž kapituluje počtvrté v tomto utkání. Asistence: Mason Appleton, Adam Lowry.
20:40'
Hosté v plném počtu.
20:29'
Winnipegu se nedaří proniknout do útočného pásma a využít zbývajícího času přesilovky k ohrožení branky Detroitu.
20:01'
Začala druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 03:03.
Winnipeg vstoupil do utkání proti Detroitu parádně a po dvaceti minutách vede už 3:0. Prozatím tak míří poměrně nezastavitelně za ziskem důležitých dvou bodů, které se v závěru základní části budou rozhodně hodit.
20:00'
První třetina skončila.
19:46'
Kotouč z pravé strany propadl k Scheifelemu na levé straně brankoviště, Hellberg byl přitom nalepený u protější tyče. Jenže Scheifele nedokázal v rychlosti trefit puk a poslat ho do odkryté brány. Suter dobrou obrannou praci Detroit zachránil a nakonec dostal kotouč k zadnímu mantinelu.
19:26'
Hellberg ve výskoku vytěsnil prudkou střelu z levého kruhu. Jeho spoluhráči následně vyváží puk do bezpečí.
19:13'
Connor v pravém kruhu číhal na příležitost. Dostal křižnou přihrávku od Ehlerse, vypálil z voleje, ale jen do rychle se přesouvajícího Hellberga. Znovu je hra přerušena.
19:00'
Rychlé přerušení hry po střele Ehlerse. Bude se znovu vhazovat před Hellbergem.
18:40'
Poté, co Naměstnikov přestřelil branku Detroitu, se hosté sice zmocnili puku, ale Walmanovo vyhození z vlastního pásma šlo přes plexisklo. Dvě minuty za zdržování hry. Komerční pauza.
17:20'
Stále se hraje. Detroitu se už dlouho nepovedlo vystřelit na branku Winnipegu. Na jejich kontě jsou už dobrých šest minut čtyři střely.
16:37'
Přesto jsou domácí v útocích nadále nebezpečnější. Stenlund zpoza levého kruhu branku Detroitu netrefil.
16:05'
Hraje se delší úsek bez přerušení. Oba celky se střídají v útočných snahách. Winnipeg hraje díky vedení o tři branky hodně uvolněně a nyní se netlačí tolik do útoku. I proto se mu nedaří usadit před Hellbergem.
14:46'
Icing Detroitu, vhazovat se bude po pravici Hellberga.
14:02'
Luff se pokusil z levého kruhu ohrozit Hellebuycka, ale napálil pouze bránícího DeMela.
13:34'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Domácí drtí své soupeře a přidávají další branku v první třetině! MARK SCHEIFELE si objel branku, vyjel u levé tyče a nabídnutý kotouč od Pionka poslal do odkryté klece, jelikož Hellberg byl povyjetý právě proti Pionkovi, od něhož očekával střelu. Asistence: Neal Pionk, Kyle Connor.
12:05'
Komerční pauza.
11:57'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Ehlers naskočil ze střídačky a okamžitě se zapojil do útoku svého týmu. S pukem pronikl do levého kruhu a nacentroval křižným pasem před brankoviště, kde se do puku opřel BLAKE WHEELER, jenž zvyšuje vedení Jets na 2:0! Asistence: Nikolaj Ehlers, Vladislav Naměstnikov.
10:30'
Obrovský tlak domácích, kteří vyslali na branku soupeře hned několik střel. Pár jich neprošlo přes skrumáž před brankovištěm, ale Ehlers či Dubois protlačili své pokusy na Hellberga, jenž s vypětím všech sil podržel svůj tým.
10:05'
Hosté v plném počtu.
09:41'
Změnit to mohli Niederraiter s Lowrym. První jmenovaný prudce přihrál mezi kruhy, protečování Lowryho šlo ale příliš do strany. Niederreiter se dostal opět k puku a zkusil vystřelit, Hellbergovi se ovšem povedlo puk v pádu do sedu zastavit.
09:15'
Copp vyhazuje puk přes všechny čáry. Zatím se nejedná o vůbec vydařenou přesilovou hru.
08:57'
Jets byli při přechodu do útočného pásma zastaveni kvůli postavení mimo hru.
08:47'
Opětovné vyhození hostů z jejich pásma.
08:29'
Detroit dostal puk ze svého pásma a první pokus soupeře o návrat úspěšně odvrátil.
08:05'
Vyloučení v týmu Detroit Red Wings:
Austin Czarnik – 2 min., hákování.
Niederreiter pálil z levého kruhu, přímo však do připraveného Hellberga, jenž přerušuje hru.
07:06'
Kotouč je na jedné ze střídaček. Komerční brejk.
06:56'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Domácí otevírají skóre zápasu! Dobrý forčeking po nahození do útočného pásma, Winnipeg vybojoval kotouč a po střele Dillona od modré čáry KYLE CONNOR mezi kruhy protečoval jeho pokus a poslal kotouč k levé tyči Hellbergovy brány. Asistence: Brenden Dillon, Mark Scheifele.
05:22'
Hellberg se dostal k odraženému puku po nepřesné střele Naměstnikova a přerušuje hru.
04:49'
Kotouč vyletěl ve středním pásmu na jednu ze střídaček. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.
04:10'
Obdobně, tedy vychytán, končí z mezikruží také Dominik Kubalík. Ten měl před pár minutami nepříjemnou srážku se soupeřem, ale naštěstí je v pořádku.
03:49'
Suter už byl mezi kruhy dostatečně důrazný, Hellebuyck vyráží projektil do strany.
03:15'
Raymond se snažil prosadit z mezikruží, jeho střela byla ale zblokována.
02:51'
Až po třech minutách hry zamířil kotouč na jednu z branek. Domácí Kuhlman trefil z levého kruhu Hellberga.
02:08'
První pokus zkusil Logan Stanley, branku Detroitu ale netrefil.
01:45'
Oba celky se prozatím oťukávají. Hra se přenáší pomalu ze strany na stranu, zatím zcela bez střel.
00:16'
Kotouč skončil krátce po začátku v hledišti. Vhazování ve středním kruhu se zopakuje.
00:01'
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Winnipeg Jets: Hellebuyck – DeMelo, Morrissey, Pionk, Dillon, Samberg, Schmidt – Scheifele, Connor, Dubois – Wheeler, Naměstnikov, Ehlers – Lowry, Niederreiter, Appleton – Kuhlman, M. Barron, Stenlund.

Detroit Red Wings: Hellberg – Seider, Walman, Edvinsson, Chiarot, Määttä, Hägg – Perron, Larkin, Kubalík – Copp, P. Suter, Raymond – Luff, Veleno, Erne – Chiasson, Berggren, Czarnik.
V lednu se odehrál zápas mezi těmito týmy na ledě Detroitu. Red Wings tehdy zvítězili 7:5 a hned čtyřmi asistencemi se prosadil tehdy obránce Detroitu Moritz Seider. Detroit tehdy sázel hodně na týmový výkon, ostatně gól vsítilo hned sedm střelců včetně Dominika Kubalíka.
Winnipeg nutně potřebuje vítězit. S 85 body má na osmém místě Západní konference náskok pouhých dvou bodů na deváté Calgary a tři body na desátý Nashville. Tento náskok je skutečně nicotný, přičemž do konce základní části odehraje ještě sedm zápasů, stejně jako jeho pronásledovatelé (Nashville dokonce osm). Jets prohráli poslední dva zápasy a nutně potřebují začít sbírat body. Pokusí se o to v souboji s Detroitem, který už má jen teoretickou naději postup, reálnou však příliš ne. Na postupové pozice ztrácí devět bodů, ale tato ztráta bývala mnohem větší. Nicméně dvě výhry v posledních zápasech ještě vykřesaly minimální naději na to, že by přeci jen mohli Red Wings ještě bojovat proti osudu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.
Aktuální zápasy
Články odjinud