NHL - Základní část -  ONLINE PŘENOS -  Winnipeg : Nashville - 9. dubna 2023   01:00

Winnipeg
Winnipeg
35:06' Scheifele (Naměstnikov, Morrissey) • 41:36' Pionk (Ehlers, Wheeler)
2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Nashville
Nashville
Winnipeg
Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey (A), Pionk, Dillon, Samberg, Schmidt – Scheifele (A), Connor, Dubois – Wheeler, Naměstnikov, Ehlers – Lowry (A), Niederreiter, Appleton – Mäenalanen, M. Barron, Stenlund.
McCauley, Lee – Shewchyk, Murchison
Canada Life Centre, Winnipeg
14075 diváků
Nashville
Saros (Lankinen) – McDonagh (A), Fabbro, Livingstone, Barrie (A), C. Foote, Stastney – Sanford, Glass, Tomasino – Evangelista, Sherwood, Novak – Sissons (A), Trenin, Asplund – Afanasjev, McCarron, Jankowski.

3. Juuse Saros (NSH) 36 zákroků
Winnipeg zvládl veledůležitý zápas s jedním z rivalů v honbě za postupem do play-off, když porazil Nashville 2:0. Jets měli drtivou převahu ve druhé a třetí třetině, z čehož nakonec vytěžili dva góly, které vsítili Mark Scheifele a Neal Pionk. Po dnešním vítězství se Winnipeg vzdálil Nashvillu na rozdíl tří bodů a aktuálně má náskok dvou bodů na Calgary.
59:44'
Ještě jedno přerušení a vhazování před Hellebuyckem. Winnipeg ale tento zápas už zvládne!
59:17'
Winnipeg ale nyní skvěle brání své pásmo a nepouští soupeře do útoku. Naopak se sám snaží využít prázdné branky Nashvillu, ale zatím neúspěšně.
58:34'
Aniž by výrazněji ohrozili branku Winnipegu, přichází hosté o útočné pásmo a musí hledat cestu zpět před branku Hellebuycka. Navíc si musí dávat pozor na případnou ztrátu kotouče.
57:43'
Bude se vhazovat v pásmu Winnipegu. Nashville odvolává Sarose a hosté budou hrát v šesti!
57:11'
Domácí šli do útoku ve třech, nijak toho ale nevyužili. Connor přečíslení doslova zhatil, když si příliš dlouho hrál s pukem a nakonec musel i sám z pravého kruhu vystřelit. A přestřelil, přičemž kotouč skončil až v ochranné síti.
55:41'
Sherwood se snažil zakončit z bezprostřední blízkosti a dorazit předchozí pokus McDonagha. Hellebuyck ale byl připravený a povedlo se mu kotouč zachytit.
55:20'
Nashville v závěru základní hrací doby trochu ožívá a začíná nebezpečně kousat, na což si musí Winnipeg dát velký pozor.
54:38'
Po Tomasinově střele, který se prodral mezi kruhy, Hellebuyck přerušuje hru. Komerční brejk.
54:27'
Glass mohl duel pořádně zdramatizovat, napálil ovšem jen horní tyč Hellebuyckovy brány! Tak tomu se říká smůla!
53:20'
Niederreiter předvedl dobrou práci v obraně a nepustil soupeře do zakončení. Saros díky tomu mohl přikrýt puk, jenž mířil do prostoru před brankovištěm, pod lapačku.
52:21'
Na opačné straně kluziště nutí Connor Sarose k přerušení hry. Komerční pauza.
51:40'
Po delší době těžší zákrok pro Hellebuycka, který se ale s Fabbrovým zakončením od modré čáry poradil. Hra pokračuje.
51:09'
Nashville se dopouští zakázaného uvolnění. Hosté působí hodně matným dojmem, obdobně jako ve druhé třetině. Takhle se o play-off nebojuje.
50:33'
Prudká Barronova rána z levé strany se otřela o boční síťku a skončila na zadním hrazení.
49:33'
Lowry se zjevil tentokrát dokonce před brankovištěm, ale přestřelil. Saros měl nyní hodně štěstí, že soupeři scházela přesnost.
49:08'
Dál a dál Winnipeg buší do defenzivy Nashvillu. Další střelu na Sarose vyslal zpoza levého kruhu Adam Lowry.
48:19'
S Pionkovou střelou Sarosovi pomohl bránící Pionk.
47:41'
Saros se musí nadále hodně ohánět v brankovišti Nashvillu. Tentokrát ho prověřil dnes velmi aktivní Dubois.
47:25'
Saros i s problémy dokázal zastavit nepříjemnou střelu Scheifeleho z mezikruží. Jedná se už 31. zákrok hostujícího brankáře. Jeho protějšek čelil jen 17 střelám.
47:05'
Hellebuyck má kotouč pod kontrolou po střele Evangelisty od levého mantinelu. Komerční brejk.
45:37'
Domácí se dostali do přečíslení dvou proti jednomu. Sarosovi se nepovedlo zachytit kotouč po střele z levé strany a obrana Nashvillu měla velké problémy s tím, aby zabránila dorážce. Nakonec se ale Tomasinovi povedlo vyhodit puk do středního pásma.
43:58'
Tentokrát přechod domácím vyšel. Ehlers neměl, komu přihrát, a tak to vzal na sebe. Napálil puk přímo do Sarose, který přerušuje hru.
43:31'
Icing Winnipegu, kterému nevyšel přechod do útočného pásma.
42:13'
Po dlouhé době musel zasahovat také Connor Hellebuyck. Pokus Foota zpoza levého kruhu však úspěšně zlikvidoval.
41:36'
Winnipeg právě vstřelil branku!
Domácí odskakují do vedení o dvě branky! NEAL PIONK vypálil z okraje mezikruží a překonal Sarose střelou kolem vyrážečky! Winnipeg vede 2:0 a přiblížil se k velmi důležitému vítězství. Asistence: Nikolaj Ehlers, Blake Wheeler.
41:11'
Domácí se tlačí do útočného pásma okamžitě po začátku třetí třetiny a snaží se navázat na kvalitní výkon z druhé periody. Dubois byl nejvíce aktivní během dlouhé útočné akce. Dvakrát branku Nashvillu minul, třetí pokus ale zamířil na Sarose, jenž musel přerušit hru.
40:01'
Další třetina začne přibližně v 03:01.
Winnipegu jednoznačně patřila druhá třetina. Jets v ní přestříleli Nashville 20-5 a jedinou kaňkou na jejich výkonu je, že dvakrát nastřelili tyč (v utkání celkem třikrát) a dali pouze jeden gól, o který se postaral ve 36. minutě Scheifele. Nashville zatím drží nad vodou výborný výkon brankáře Sarose a také trocha toho štěstíčka. Utkání je tak nadále zcela otevřené.
40:00'
39:49'
Ještě jedno přerušení hry. Bude se vhazovat v obranném pásmu Nashvillu.
39:16'
Scheifeleho pokus z mezikruží se za připraveného Sarose nedostal.
39:01'
Začala poslední minuta druhé třetiny. A začíná pro tuto periodu typickým obrázkem – do útoku vyráží Winnipeg.
38:00'
Winnipeg vede ve střelbě na branku už 23-12. Ve druhé třetině je dominantním týmem, zatím z toho ale vytěžil jen jednu branku.
37:36'
36:34'
Gól skutečně neplatí.
36:34'
Dubois protlačil pod ležícím Sarosem kotouč do branky, rozhodčí ale okamžitě naznačuje, že gól není platný. Dubois podpíchl svou hokejkou pod brankáře a protlačil puk za jeho záda. Rozhodčí raději ještě míří k videu.
36:20'
Potřetí v utkání zvoní za zády Sarose tyč! Ehlers se marně snažil poslat kotouč do branky, v cestě mu stála branková konstrukce!
35:36'
Komerční pauza.
35:36'
Vyloučení v týmu Nashville Predators:
Colton Sissons – 2 min., podrážení.
35:06'
Domácí plně využívají svého tlaku ve druhé třetině a otevírají skóre zápasu! MARK SCHEIFELE si sjel od levého mantinelu do prostoru mezi kruhy a o pravou tyč dostal kotouč za záda brankáře Sarose! Asistence: Vladislav Naměstnikov, Josh Morrissey.
34:00'
Tentokrát se icingu dopustili hosté.
33:15'
Maenalanen se uvolnil u levého mantinelu a vyslal pozdrav Sarosovi.
32:38'
Další rychlý útok domácích, který neslavil úspěch. Postavení mimo hru zastavilo Jets v jejich akci.
32:31'
Winnipeg se snažil rychle přesunout zpět do útočného pásma, jenže se dopustil pouze icingu.
30:55'
Ehlers byl mezi kruhy zblokován Livingstonem, jeho projektil se na Sarose nedostal.
30:35'
DeMelova rána zpoza pravého kruhu byla Sarosem vyražena až do ochranné sítě. Tlak Winnipegu ale pokračuje i po komerční pauze a domácí jednoznačně chtějí otevřít skóre.
30:09'
Winnipeg vede na střelecké pokusy 41-19. Jenže v tom jsou započtené i střely mimo a zblokované střely. Ve střelách na branku vedou domácí "jen" 15-10.
30:09'
Náročná pasáž pro Nashville je u konce. Saros má kotouč pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.
29:20'
A teď zachránila Nashville tyč Sarosovy brány! Ehlers se uvolnil v levém kruhu, překonal brankáře soupeře, ale trefuje jen brankovou konstrukci!
28:32'
Nashville je pod velkým tlakem! Dvě střely Duboise, teď pálil zpoza levého kruhu Wheeler... Ale nadále hosté drží čisté konto!
27:46'
Morrissey je ve druhé třetině ohromně aktivní, prozatím se mu ale nepovedlo ani jednou ohrozit přímo branku Nashvillu. Další zblokovaný pokus.
26:49'
První komerční přestávka druhé třetiny. Morrisseyová střela od modré čáry byla sražena do ochranné sítě.
25:48'
Útok Nashvillu zastavilo postavení mimo hru.
25:40'
Sherwoodova prudká rána od modré čáry proletěla přímo do brankáře Hellebuycka, který ji zkrotil na hrudi a ukryl do lapačky.
24:13'
Icing Winnipegu po nepřesné přihrávce na útočnou modrou čáru.
23:38'
Změnil to McCarron, který střelou od pravého mantinelu nutí Hellebuycka k přerušení hry.
23:28'
Nashville prozatím ještě ve druhé třetině nevystřelil na branku soupeře. Winnipeg naopak vyslal na Sarose dohromady už čtyři pokusy.
22:26'
Niederreiter nevyužil svých dvou spoluhráčů na křídlech po přechodu do útočného pásma a rozhodl se vypálit na branku Nashvillu sám. Saros dobře zasáhl a vyrazil puk do prostoru, kde nebyl žádný z hráčů Jets.
21:44'
Po Schmidtově ráně od modré čáry, kterou Saros vyrazil mimo brankoviště, se hosté dopustili icingu.
21:38'
Kotouč vyletěl na střídačku Winnipegu po vyhození z pásma Nashvillu. Hra tak musí být přerušena.
20:35'
Morrissey zkoušel štěstí na hraně mezikruží, jeho prudká střela se ale pouze odrazila od bránícího Fabbra.
20:01'
Další třetina začne přibližně v 02:04.
Úvodní třetina zápasu mezi Winnipegem a Nashvillem branku nepřinesla. V první polovině první dvacetiminutovky byli lepší a aktivnější hosté, v té druhé pro změnu domácí. Ti dokonce trefili ve 13. minutě v přesilové hře tyč Sarosovy klece. Tento důležitý souboj v bojích o postup do play-off v Západní konferenci je však celkově prozatím velmi vyrovnaný a zcela otevřený. Kdo na svou stranu strhne jako první vedení?
20:00'
19:30'
Nashville byl zatlačen do defenzivy. Vymanil se z ní jen díky vyhození, které jen tak tak neskončilo zakázaným uvolněním. Hosté tak mohou prostřídat.
18:45'
Tak přeci jen se bude ještě jednou čekat na komerční pauzu. Nahození Winnipegu totiž bylo sraženo do ochranné sítě. Hrálo se dlouhých šest minut bez přerušení, po konci přesilovky Winnipegu se ale prakticky vůbec nestřílelo na branky. Z tohoto pohledu šlo o slabší pasáž.
17:40'
Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. Čas plyne díky tomu velmi rychle.
16:52'
Domácí drželi dlouho postavení v útočném pásmu, hledali střeleckou pozici, občas vypálili a celkově se snažili unavit bránící pětku Nashvillu. Nakonec se ale také sami z útočného pásma vyhodili nepřesnou přihrávkou na modrou čáru.
16:00'
Nashville vede na střely 9-6.
15:51'
DeMelovu ránu od modré čáry nejspíš ještě tečoval Lowry. Ať tak či onak, kotouč nakonec stejně přeletěl branku Sarose.
14:47'
14:23'
A nejspíš už ani nedovolí. Další vyhození ze strany Predators, kteří dobře vykrývali prostor kolem brankoviště a jediná střela domácích zamířila mimo tři tyče.
13:40'
Nashville dvakrát rychle za sebou vyhodil puk ze svého pásma a další šanci Winnipegu zatím nedovolil.
12:55'
Obrovská šance domácích! Ehlers dostal kotouč před brankoviště, odkud Scheifele protečoval do tyče, která nyní zachránila brankáře Sarose!
12:47'
Nashville měl na ledě více hráčů, než je dovoleno. Trest odpyká Kiefer Sherwood.
12:45'
Hra je přerušena ve středním pásmu a bude se vylučovat. Před tím ještě komerční pauza.
12:25'
Trochu to změnili hráči domácího celku, kteří se natlačili do útoku a rozjeli divoký kolotoč před brankou Sarose. Ani nadvakrát ho ale neprostřelili. Nashville vyváží puk do bezpečí.
11:45'
Hra se nyní přelévá ze strany na stranu. Oba celky totiž po přechodech středního pásma poměrně rychle ztrácí puk.
10:45'
Domácí se ubránili, mají puk ve svém pásmu a nespěchají nyní s rozehrávkou.
10:08'
McCarron se pokusil prosadit z otočky v pravém kruhu pásma Winnipegu, Hellebuyck betonem odrazil kotouč k levému hrazení.
09:44'
09:23'
Hellebuyck musel ovšem měl nyní také práci. Předvedl dva úspěšné zásahy proti protečování Sissonse i dorážce Trenina z levého kruhu, kam kotouč předtím odrazil.
08:43'
Maenalanen se zmocnil kotouče a pomaličku s ním po levé straně vybruslil až na útočnou modrou, kde ho nahozením odevzdal.
08:10'
Winnipegu se povedlo vybojovat ve svém pásmu kotouč a osvobozuje se vyhozením.
07:44'
Komerční přestávka.
07:44'
Vyloučení v týmu Winnipeg Jets:
Dylan DeMelo – 2 min., vražení na hrazení.
07:35'
A nakonec vše dopadlo tak, že Jets po přechodu do útoku, který opravdu vydřeli, přichází o kotouč.
06:43'
Velmi dobré napadání ze strany Nashvillu. Winnipeg má s forčekingem soupeře poměrně dost velké problémy.
05:30'
Dillonův projektil po buly v útočném pásmu prosvištěl kolem branky do zadního hrazení.
05:24'
Saros naopak vytáhl z repertoáru na druhé straně zákrok lapačkou proti střele Pionka a přerušuje hru. Bude se tedy vhazovat po jeho levici.
04:43'
Nepříjemná Fabbrova střela, která byla ještě tečována před brankovištěm. Hellebuyck ale nakonec zasahovat nemusel, došlo těsně před ním k bloku.
03:20'
02:59'
Winnipeg se ale dostal do postavení mimo hru.
02:50'
Predators vyhodili kotouč přes všechny čáry. Domácí tak musí hledat cestu zpět do útočného pásma.
02:34'
Saros přerušuje hru po střele Duboise z pravého kruhu. Nashville díky tomu může konečně prostřídat a poslat na led čerstvou čtveřici.
01:59'
Connorova prudká střela z mezikruží pouze orazítkovala zadní mantinel. Jets se dál drží v útočném pásmu.
01:20'
Wheeler se hnal po křídle za obranu Nashvillu a Glass ho dokázal zastavit jen za cenu faulu. Winnipeg si po podražení zahraje první přesilovku zápasu.
00:55'
Utkání začalo opatrně z obou stran, k vidění je spíš taková úvodní oťukávaná.
00:01'

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Rittich) – DeMelo, Morrissey, Pionk, Dillon, Samberg, Schmidt – Scheifele, Connor, Dubois – Wheeler, Naměstnikov, Ehlers – Lowry, Niederreiter, Appleton – Mäenalanen, M. Barron, Stenlund.

Nashville Predators: Saros (Lankinen) – McDonagh, Fabbro, Livingstone, Barrie, C. Foote, Stastney – Sanford, Glass, Tomasino – Evangelista, Sherwood, Novak – Sissons, Trenin, Asplund – Afanasjev, McCarron, Jankowski.

Rozhodčí: McCauley, Lee – Shewchyk, Murchison.
Hokejisty Winnipegu a Nashvillu čeká jeden z klíčových zápasů o postup do play-off. Oba týmy se v Západní konferenci rvou o poslední postupovou příčku, přičemž o bod lépe je na tom Winnipeg. V tomto boji je také Calgary, které má ale o jeden zápas odehráno více a má tak potenciálně nejhorší výchozí pozici.

Jets s Predators tak svedou takřka přímý souboj o postup. Pokud by zvítězil Winnipeg, rázem by Nashville ztrácel na osmé místo tři body a před sebou měl už jen tři zápasy. V případě, že by naopak vyhrál Nashville, situace v honbě za 8. příčkou by se ještě víc zdramatizovala.

Tito divizní rivalové spolu svedli v této sezoně už tři zápasy a všechny byly vyrovnané, přičemž dvakrát se šlo dokonce do prodloužení. Lepší bilanci má Winnipeg, který vyhrál domácí prosincový zápas a v březnu uspěl také na ledě Nashvillu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.